Uszkodzony naskórek po depilacji wąsika! Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-05, 15:32   #1
Gonia1
Zakorzenienie

Thumbs down

Uszkodzony naskórek po depilacji wąsika! Pomocy!

Byłam dziś u kosmetyczki na depilacji wąsika... Nie wiem, co mnie podkusiło... Z racji leków, jakie teraz zażywam, mam wrażliwą skórę, ale nie wiedziałam, że aż tak. Nad wargą zszedł mi naskórek. Nie jest to oczywiście jakiś strup, tylko skóra jest bardziej czerwona w tym miejscu. I widać, że trochę "zdarta".

Co mam na to stosować? Nie szczypie tylko oliwka dla dzieci, a chyba powinnam natłuszczać to miejsce?

Czy emulsja po depilacji z rumiankiem jest dobra?

A krem masło kakaowe firmy Ziaja?

A może natłuszczać skórę kremem Sudocrem?

Proszę pomóżcie, jak chociaż zniwelować to zaczerwienienie, żeby było łatwiej zatuszować to podkładem. Pojutrze mam ważne spotkanie i zależy mi, żeby "to" nie rzucało się tak w oczy!
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 15:39   #2
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dot.: Uszkodzony naskórek po depilacji wąsika! Pomocy!

miałam to samo, a chyba anwet mocniej. Uratowały mnie duuuże dawki pantheneolu i sudocremu.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 15:43   #3
allmode
Wtajemniczenie

Posmaruj czymś, co złagodzi podrażnienie - sudocrem, alantan, panthenol w piance? Jak się troszkę podgoi to dobrze natłuszcza i łagodzi masło kakaowe Ziaji. Może jakiś łagodny krem dla dzieci - Hipp, Babydream Rossmana? albo oliwka? Nie wystawiaj buzi na bezpośrednie działanie słońca dopóki się nie wygoi.
To podrażnienie to efekt działania kosmetyczki czy tylko Twojej wrażliwej skóry?
allmode jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 17:00   #4
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez allmode Pokaż wiadomość
Posmaruj czymś, co złagodzi podrażnienie - sudocrem, alantan, panthenol w piance? Jak się troszkę podgoi to dobrze natłuszcza i łagodzi masło kakaowe Ziaji. Może jakiś łagodny krem dla dzieci - Hipp, Babydream Rossmana? albo oliwka? Nie wystawiaj buzi na bezpośrednie działanie słońca dopóki się nie wygoi.
To podrażnienie to efekt działania kosmetyczki czy tylko Twojej wrażliwej skóry?
Dzięki za szybkie odpowiedzi!

To chyba wina mojej skóry, bo już wcześniej kilka razy robiłam depil. wąsika u tej kosm. i wszystko było OK. Wosk na pewno nie był za gorący, a plaster był zrywany tylko raz.

A jeśli sudocrem będzie mnie szczypał, to lepiej go nie używać? Ja już dziś posmarowałam się oliwką, potem nałożyłam emulsję po depil., a potem masło kakaowe Ziaji. Chyba lepiej tak nie mieszać, prawda?

Ech...czy to ma szansę wyglądać lepiej do czwartku?
Stary 2007-06-05, 17:24   #5
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

na tak uwrażliwioną skórę nie poinno nakładac się zbyt wielu kosmetyków. Mnie na pcozatku wszystko szczypało oprócz oliwki ale po kilku razaz z pantheneolem już było ok. Ja to miałam tak, ze najpierw miałam bardzo czerwoną i podrażnioną skórę, potem zrobił mi się jakby strup i i ciągle od piątku chodziłam nasamorwana tymi rzeczami, w niedzielę znaczna część zeszła, a w poniedziałek nie było niczego Ty masz chyba łaogodniej niż ja więc powinno być znacznie lepiej.
Stary 2007-06-05, 19:32   #6
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
na tak uwrażliwioną skórę nie poinno nakładac się zbyt wielu kosmetyków. Mnie na pcozatku wszystko szczypało oprócz oliwki ale po kilku razaz z pantheneolem już było ok. Ja to miałam tak, ze najpierw miałam bardzo czerwoną i podrażnioną skórę, potem zrobił mi się jakby strup i i ciągle od piątku chodziłam nasamorwana tymi rzeczami, w niedzielę znaczna część zeszła, a w poniedziałek nie było niczego Ty masz chyba łaogodniej niż ja więc powinno być znacznie lepiej.
Jezu, teraz mnie wystraszyłaś, że może mi się strup zrobić!

A ja jak na złość jutro od rana do wieczora będę w pracy i nie będę mieć czasu na smarowanie się sudocremem.
Stary 2007-06-06, 09:52   #7
Frytka_1985
Przyczajenie

Unhappy Dot.: depilacja wąsika...prosze o pomoc i porady:)

witam Was dziewczyny serdecznie jestem tu nowiutka i mam pytanko..jakis czas temu zaczeły sie moje problemy z twarza, mam trądzik rózowaty, ale zanim lekarz go zdiagnozował to uzywałam masci hormonalnych spowodowało to straszne "uwidocznienie" mojego wąsika, stał sie on dłuzszy, wyrazisty i szczerze mowiac strasznie mnie krepuje zdecydowałabym sie na depilacje i własnie odnosnie jej mam pytakno chodzi mi o to jak długo po takiej depilacji włoski odrastają...jak długo bede miała spokoj i czy po depilacji włoski nie staja sie czasem twardsze, ciemniejsze i gęstsze ( tego obawiam sie najbardziej) z góry dziekuje za odpowiedzi, pomoc i wszelkie porady jak w jakis inny sposób moge sie pozbyc tego "meszku" pozdrawiam
Frytka_1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 15:58   #8
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

jest na forum duży wątek o depilacji wąsika powinnaś tam zajrzeć zalezy jakie masz te włoski, ale tak po depilacji woskiem z tydzień powinnaś mieć spokój po jakimś czasie regularnej depilacji włoski powinny się przerzedzić i rozjaśnić. Mozesz ten sprobować rozjaśniacza do włosków na twarzy Sally Hansen opinie na KWC ma super, sama nie próbowałam
Stary 2014-07-03, 13:21   #9
motylek8631
Raczkowanie

czesc dziewczyny wlasnie pare dni temu a dokladnie 2 dni, zrobilam sobie samodzielna depilacje wasika , odtluscilam i nalorzylam wosk ,zapomnialam o wytarciu miesca tlustego i nie odeszly wloski ,wiec na nowo wytarlam i nalorzykam wosk, zdralam sobie naskorek ,mam bardzo sucha skore tam, jak przetarlam tonikeim lagodzacym pieklo w cholore

smaruje i natluszczam oliwka ,zaczelam uzywac tez sudokremu.
Jak długo bedzie to to goiło ??
Jak patrze na te dwie czerwone plamy kolo ust to jestem przerazona ze to mi tak zostanie, wyglada okopnie ,jak bym byla poparzona.
Miesce jest suche i szorstkie, partie skory zdrowe nasmarowane oliwka sa tluste a ta zdarta nadal sucha.

Napiszcie tylko jak dlugo goily sie wam ranki po depilacji wasika
pozdrawiam
motylek8631 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości