laticort CH - czy groźny??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-05, 18:12   #1
Milka19
Zakorzenienie

Smile

laticort CH - czy groźny???

Wróciłam od dermatologa. Dostałam recepte na tą maść, ale coś mi się obiło o uszy, że to maść sterydowa

W związku z tym mam kilka pytań Może niektóre banalne, ale nie jestem zorientowana jeśli chodzi o tego typu środki.

1. Czy maści sterydowe są bardzo niebiezpieczne?
2. Została mi przypisana na zapalenie mieszków na nogach (wielomiesięczne golenie nóg depilatorem zrobiło swoje i teraz moje nogi wyglądają Dodam, że męcze się już z tym dobre ponad pół roku: peelingi, rękawice, nawilżanie, sudocream - i nic
3. Czy może ktoś ma podobny problem i w jakiś sposób sobie z tym poradził?

Dziękuję za pomoc
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 20:14   #2
ivana
Raczkowanie

Dot.: laticort CH - czy groźny???

Laticort CH, to maść/krem zawierająca hydrokortyzon i chlorchinaldol. Hydrokortyzon to związek sterydowy, który ma działać głównie przeciwzapalnie, a chlorchinaldol ma działanie głównie przeciwbakteryjne.
Więc owszem jest to maść sterydowa.

ad1) maści sterydowe nie są bardzo niebezpieczne, nie obawiaj się. Owszem są silne, choć akurat hydrokortyzon należy do tych słabszych "sterydów". Tego typu maści należy stosować możliwie jak najkrócej, do momentu, gdy ustąpi stan zapalny (choć może lekarz zalecił Ci dłuższą terapię, nie chcę wchodzić w jego kompetencje). W każdym razie nie martw się i nie zaczynaj lektury ulotki maści od działań niepożądanych Ta maść nie zrobi Ci nic złego, na stan zapalny jest wskazana.

Co do reszty, nie mogę Ci pomóc. Pozdrawiam.
ivana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 12:00   #3
Milka19
Zakorzenienie

Smile Dot.: laticort CH - czy groźny???

Cytat:
Napisane przez ivana Pokaż wiadomość
Laticort CH, to maść/krem zawierająca hydrokortyzon i chlorchinaldol. Hydrokortyzon to związek sterydowy, który ma działać głównie przeciwzapalnie, a chlorchinaldol ma działanie głównie przeciwbakteryjne.
Więc owszem jest to maść sterydowa.

ad1) maści sterydowe nie są bardzo niebezpieczne, nie obawiaj się. Owszem są silne, choć akurat hydrokortyzon należy do tych słabszych "sterydów". Tego typu maści należy stosować możliwie jak najkrócej, do momentu, gdy ustąpi stan zapalny (choć może lekarz zalecił Ci dłuższą terapię, nie chcę wchodzić w jego kompetencje). W każdym razie nie martw się i nie zaczynaj lektury ulotki maści od działań niepożądanych Ta maść nie zrobi Ci nic złego, na stan zapalny jest wskazana.

Co do reszty, nie mogę Ci pomóc. Pozdrawiam.

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedz Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że maści sterydowe to samo zło i stąd te moje uprzedzenia.
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości