Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-10, 17:18   #3391
brena
Raczkowanie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poproszę o pomoc w ocenie tego kremu

Tetrix

Aqua, Cyclomethicone (and) Aluminium - Magnesium Hydroxide Stearate, Cyclomethicone, Polyglyceryl-4-Isostearate (and) Cetyl Dimethicone Copolyol (and) Hexyl Laurate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Dimethicone, Propylparaben
brena jest offline  
Stary 2011-05-10, 17:56   #3392
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc cieżko powiedzieć który jest najgorszy. Żaden nie jest wart uwagi. Ja używam tego z Lirene i miałam masakre na buzi, ale dopiero po pół roku stosowania. Wszędzie są skłaniki drażniące, silikony, zapychacze. Na prawdę cieżko wybrać ten najgorszy czy też ten najlepszy, który nie będzie zapychał. Bo to zawsze sprawa indywidualna. Poczytaj o nich opinie, zawęź grono wybranych i wtedy może coś pomogę.

dziękuję
a Ty masz jakiś dobry pokład ?
( nie chodzi mi o minerały)

a ten:
Manhattan, Powder Mat Make Up

Skład: C9-13 Isoparaffin, Cyclopentasiloxane, Silica, Parrafinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Beeswax, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Dibehenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Silica Dimethyl Silylate, Panthenyl Ethyl Ether, Tribehenin, Glyceryl Behenate, Propylene Carbonate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891, Cl 77947)
Rinaa jest offline  
Stary 2011-05-10, 20:19   #3393
1141655
Zakorzenienie

Proszę o analizę (mam nadzieję , że nie było), bo chcę jutro kupić :

Clarins, Fluide Eclat du Jour SPF15 [Daily Energizer Lotion] (Fluid energetyzujący na dzień z SPF15)
link do kwc: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...15.html&next=1

Skład znalazłam na stronie : http://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed...o.cfm?id=37047

Inactive Ingredients: WATER, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, ALCOHOL, CORNSTARCH MODIFED, MYRISTYL ALCOHOL, TREHALOSE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACYRLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, MYRISTYL GLUCOSIDE, FRAGRANCE, POTASSIUM CETYLPHOSPHATE, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, ASCORBYL TETRA ISOPALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYLENE GLYCOL, CURCUMA LONGAI TURMERIC ROOT EXTRACT, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, GINKGOBILOBA LEAF EXTRACT, BHT, PENTYLENE GLYCOL, XYLITOL, ALCHEMLLAVULGARIS EXTRACT, LAPSANA COMMUNIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PHENOXYETHANOL, THERMUS THERMOPHILLUS PERMENT,

znalazłam też drugi skład :
INCI: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Isononyl Isononanoate, Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Corn Starch Modified, Myristyl Alcohol, Trehalose, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Myristyl Glucoside, Parfum, Potassium Cetyl Phosphate, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Curcuma Longa Root Extract, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Ginkgo Biloba Leaf Extract, BHT, Pentylene Glycol, Xylitol, Alchemilla Vulgaris Extract, Lapsana Communis Flower/leaf/Stem Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Thermus Thermophillus Ferment, Rhodiola Rosea Root Extract, Potassium Sorbate, Sodium Lauryl Sulfate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hdroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol, Citral.

Nie wiem, który będzie dobry :/

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach

Edytowane przez 1141655
Czas edycji: 2011-05-10 o 20:21
1141655 jest offline  
Stary 2011-05-10, 21:25   #3394
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
EDM i Joppa ale męczyło mnie to kupowanie próbek i szukanie odcienia i formuły , ogólnie EDM był nawet niezły dopóki nie zmienili formuły i coś tam dodali co pogorszyło skład
Rozumiem.. to może zrób sobie sama? Zamów prochy na kolorówce i zrobisz raz dwa

Cytat:
Napisane przez ziarnko piasku Pokaż wiadomość
niesmiało się przypominam
Nie odpowiedziałam Ci? Przepraszam Nie kupiłabym go szczerze mówiąc. Jest co prawda kilka składników przydatnych chociażby kwas hialuronowy, ale wyprzedzają go substancje drażniące, których ogólnie w składzie jest więcej. Do tego może zapchać przez gliceryne tak wysoko. Dodatkowo wypryski, które mogą się pojawić, mogą mieć podłoże alergiczne. Są składniki, których unikam kategorycznie: Propylene Glycol, Carbomer, Phenoxyethanol no i lepiej unikać Sodium Benzoate. Jeśli chodzi o serum to o wiele lepszym sposobem są te robione samodzielnie np z produktów dostępnych na mazidłach. Sama decydujesz co chcesz, by tam było i nie potrzebujesz szkodliwych konserwantów, co najwyżej lodówkę.
Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
poproszę o pomoc w ocenie tego kremu

Tetrix

Aqua, Cyclomethicone (and) Aluminium - Magnesium Hydroxide Stearate, Cyclomethicone, Polyglyceryl-4-Isostearate (and) Cetyl Dimethicone Copolyol (and) Hexyl Laurate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Dimethicone, Propylparaben
Proszę podać pełną nazwę. Unikałabym go ze względu na silikony, jeśli masz tendencje do zaskórników. Trzecia substancja może powodować podrażnienia, podobnie jak paraben i phenoxyethanol. Jeśli masz skórę nosorożca i nie skłonną do zapychania to od biedy może być, bo reszta substancji jest bezpieczna. Ale...:P

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
dziękuję
a Ty masz jakiś dobry pokład ?
( nie chodzi mi o minerały)

a ten:
Manhattan, Powder Mat Make Up

Skład: C9-13 Isoparaffin, Cyclopentasiloxane, Silica, Parrafinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Beeswax, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Dibehenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Silica Dimethyl Silylate, Panthenyl Ethyl Ether, Tribehenin, Glyceryl Behenate, Propylene Carbonate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891, Cl 77947)
Oj ten jest jeszcze gorszy... Zapychacz! i podrażniacz z resztą też Korah polecała Gosh Lift me up. Nie używałam go więc nie wiem. Moimi dwoma ostatnimi podkładami były Revlon Colorstay i Maybelline dream satin liquid. Oba sprawowały się dobrze przez 2 miesiące - potem miałam masakre na buzi.

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-10, 21:39   #3395
brena
Raczkowanie

Cytat:
Proszę podać pełną nazwę. Unikałabym go ze względu na silikony, jeśli masz tendencje do zaskórników. Trzecia substancja może powodować podrażnienia, podobnie jak paraben i phenoxyethanol. Jeśli masz skórę nosorożca i nie skłonną do zapychania to od biedy może być, bo reszta substancji jest bezpieczna. Ale...:P
dzięki tetrix to pełna nazwa, Tetrix Cream dokładnie polecony przez dermatologa na podrażnienia wywołane retinoidami, ale właśnie wydawało mi się, że wysypuje mnie po nim zresztą mam wrażenie, że po wszystkim i już wątpię, czy to kwestia kremów czy może mojej cery spróbuje jeszcze polecany przez Was BD Lotion
brena jest offline  
Stary 2011-05-10, 21:48   #3396
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
dzięki tetrix to pełna nazwa, Tetrix Cream dokładnie polecony przez dermatologa na podrażnienia wywołane retinoidami, ale właśnie wydawało mi się, że wysypuje mnie po nim zresztą mam wrażenie, że po wszystkim i już wątpię, czy to kwestia kremów czy może mojej cery spróbuje jeszcze polecany przez Was BD Lotion
Spróbuj Lotionu, warto Możesz też pobawić się w ekspresowe serum: żel hialuronowy + olej (zapraszam do moich linków o olejach). Mi po serum pięknie schodzą podrażnienia i przesuszenia. Na podrażnienia świetny też jest hydrolat aloesowy. Przez to, że trzyma się go w lodówce dodatkowo łagodzi Polecam!

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-10, 22:30   #3397
wdzko
Raczkowanie

Cytat:

Przykro mi, ale nic nie wiem na ten temat. Krem ogólnie jest tragiczny! Uciekaj od niego!

Dziękuję za odp., dlaczego tragiczny ? nie używam go, ale muszę opracować jego skład na zajęcia. Nie mam pojęcia który składnik może być matujący a na KWC wszyscy chwalą właśnie to jego działanie
wdzko jest offline  
Stary 2011-05-10, 22:43   #3398
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:

Oj ten jest jeszcze gorszy... Zapychacz! i podrażniacz z resztą też Korah polecała Gosh Lift me up. Nie używałam go więc nie wiem. Moimi dwoma ostatnimi podkładami były Revlon Colorstay i Maybelline dream satin liquid. Oba sprawowały się dobrze przez 2 miesiące - potem miałam masakre na buzi.
dziękuję
to ja już nie mam pomysłów... z Gosh są za ciemne niestety...
Rinaa jest offline  
Stary 2011-05-10, 22:44   #3399
nietypowynick
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do nietypowynick

Cytat:
Napisane przez nietypowynick Pokaż wiadomość
Witam, chciałam zapytac, czy mocno będę narzekac na płyn jaki zakupiłam do demakijazu oczu. Ostatnio udało mi się pozbyć wszelkich problemów skórnych i nie chciałabym, żeby mi coś zaszkodziło na nowo
Niestety nigdzie żadnych opinii o tym produkcie brak.

MARION, Płyn do demakijazu oczu i twarzy; skóra sucha i wrazliwa; dwufazowy

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Laureth-7 Citrate, Isopropyl Myristate, Urea, Rose Water Compound, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (and) Rosa Canina Fruit Extract, Allantoin, Glycine Soya (Soybean) Oil (and) Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil (and) Linoleic Acid (and) Tocopheryl Acetate (and) Retinyl Palmitate, Sodium Chloride, Tromethamine, Citric Acid, C.I. 16255

za ewentualne literówki przepraszam ale taką czcionka napisane, że ledwie odczytałam :|
Przypominam...

ps. zaczęły mnie piec okolice oczu delikatnie i nie mam pojęcia, czy to po tym płynie czy nie :|

Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline  
Stary 2011-05-10, 22:46   #3400
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wdzko Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp., dlaczego tragiczny ? nie używam go, ale muszę opracować jego skład na zajęcia. Nie mam pojęcia który składnik może być matujący a na KWC wszyscy chwalą właśnie to jego działanie
Uważam, że jest tragiczny z tego względu, że jest połączenie dużej ilości parafiny, silikonu, dużej ilości substancji drażniących w tym pochodna formaldehydu. Czy masz jakieś ksiązki ze składnikami kosmetyków?

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-10, 22:48   #3401
brena
Raczkowanie

Cytat:
Spróbuj Lotionu, warto Możesz też pobawić się w ekspresowe serum: żel hialuronowy + olej (zapraszam do moich linków o olejach). Mi po serum pięknie schodzą podrażnienia i przesuszenia. Na podrażnienia świetny też jest hydrolat aloesowy. Przez to, że trzyma się go w lodówce dodatkowo łagodzi Polecam!
mam hydrolat aloesowy i oczarowy. a z ekspresowych serum próbowałam już kilka - teraz testuje HA + olej z czarnuszki. póki co nic mnie nie zachwyciło naprawdę skłaniam się ku temu to moja cera jest niereformowalna
brena jest offline  
Stary 2011-05-10, 23:31   #3402
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
mam hydrolat aloesowy i oczarowy. a z ekspresowych serum próbowałam już kilka - teraz testuje HA + olej z czarnuszki. póki co nic mnie nie zachwyciło naprawdę skłaniam się ku temu to moja cera jest niereformowalna
Bo wiesz, na wszystko trzeba czasu. Musisz dac buzi sie przyzwyczaic. A czarnuszka tez mi nie podpasowała... sprobuj innych. mialas konopny? z malin?

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez nietypowynick Pokaż wiadomość
Przypominam...

ps. zaczęły mnie piec okolice oczu delikatnie i nie mam pojęcia, czy to po tym płynie czy nie :|
Najszybciej obwiniałabym te składniki: Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-11, 09:39   #3403
april_20
Zadomowienie

Avon Naturals, Krem do twarzy Miód i Olejek migdałowy (link KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,34...wy.html&next=1)

Składniki: Aqua Caprylic/Capric Triglyceride, Petrolatum, PEG-32, Myristyl Myristate, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate Cetyl Alkohol, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium Edta, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Hydroxide, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, BHT, MEL.

Bardzo proszę o analizę pod względem zastosowania dla cery z trądzikiem i nawilżania. Z góry dziękuje
april_20 jest offline  
Stary 2011-05-11, 09:43   #3404
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Dzień dobry! Wyszukiwarka nie znalazła mi tego kosmetyku, więc proszę o analizę mam tylko jego próbkę. Znalazłam informację, że on do ciała...Z góry ślicznie dziękuję!

Sea of Life - Mineral Butter with Pomegranate extract No. 15
Aqua (Spring water), Maris Aqua (Dead Sea Mineral water), Maris Limus (Silt/Dead Sea Mud), Pomegranate (Punica Granatum) extract, Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Algae extracts (Spirulina, Dunaliella, Rhodella), Prunus Amygdalus (Almond) oil, Olea Europea (Olive) oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) oil, Persea Gratissima (Avocado) oil, Niacin, Camellia Sinensis (Green Tea) extract, Ginkgo Biloba extract, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-05-11 o 10:05
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-05-11, 10:49   #3405
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Avon Naturals, Krem do twarzy Miód i Olejek migdałowy (link KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,34...wy.html&next=1)

Składniki: Aqua Caprylic/Capric Triglyceride, Petrolatum, PEG-32, Myristyl Myristate, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate Cetyl Alkohol, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium Edta, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Hydroxide, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, BHT, MEL.

Bardzo proszę o analizę pod względem zastosowania dla cery z trądzikiem i nawilżania. Z góry dziękuje
Ten krem nie nadaje się do cery trądzikowej. Skład jest byle jaki. A olejek migdałowy jest praktycznie ostatnim składnikiem kremu, a według nazwy powinno być go chyba najwięcej Takie to kremy z Avonu:P

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Wyszukiwarka nie znalazła mi tego kosmetyku, więc proszę o analizę mam tylko jego próbkę. Znalazłam informację, że on do ciała...Z góry ślicznie dziękuję!

Sea of Life - Mineral Butter with Pomegranate extract No. 15
Aqua (Spring water), Maris Aqua (Dead Sea Mineral water), Maris Limus (Silt/Dead Sea Mud), Pomegranate (Punica Granatum) extract, Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Algae extracts (Spirulina, Dunaliella, Rhodella), Prunus Amygdalus (Almond) oil, Olea Europea (Olive) oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) oil, Persea Gratissima (Avocado) oil, Niacin, Camellia Sinensis (Green Tea) extract, Ginkgo Biloba extract, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.
Fajny Napisz jak działa. Powinien fajnie nawilżać

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-11, 11:24   #3406
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Fajny Napisz jak działa. Powinien fajnie nawilżać
No właśnie ma sporo dobroci spróbować nałożyć na twarz czy lepiej nie?

DMkAnia jest offline  
Stary 2011-05-11, 11:36   #3407
hola ola
Zakorzenienie

ja tez sie niesmiało przypomnę

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
prosze o analizę Estee Lauder, Perfectionist [CP+], Wrinkle Lifting Serum (Przeciwzmarszczkowe serum liftingujące)

Skład: Cyclopentasiloxane, Water, Polysilicone-11, Dimethicone, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Silica, Butylene Glycol, Yeast Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Morus Nigra (Mulberry) Root Extract, Sigesbeckia Orientalis (St Paul's Wort) Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Narcissus Tazetta Bulb Extract, Boswellia Serrata Extract, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Fish (Pisces) Collagen, Polysorbate 40, Ethylhexylglycerin, Caffeine, Cholesterol, Hydrolyzed Fish (Pisces) Collagen, Pentylene Glycol, Whey Protein, Pantethine, Creatine, Glycine Soja (Soybean) Protein, Glycerin, PEG-10 Dimethicone, Sodium Pca, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Linoleic Acid, Glyceryl Polymethacrylate, Polyquaternium-51, Squalane, Propylene Glycol Dicaprate, Acetyl Carnitine HCl, Acetyl Hexapeptide-8, Phytosphingosine, Sodium Hyaluronate, Adenosine Phosphate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, PEG-8, Disodium Distyrylbiphenyl Disulfonate, Lecithin, Palmitoyl Oligopeptide, Disodium Nadh, Caprylyl Glycol, Decarboxy Carnosine HCl, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Sodium Beta-Sitosteryl Sulfate, Fragrance, Sodium Chondroitin Sulfate, Tocopheryl Acetate, Hexylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Sodium Chloride, Xanthan Gum, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide, Mica (18.10.2010)
hola ola jest offline  
Stary 2011-05-11, 11:45   #3408
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
No właśnie ma sporo dobroci spróbować nałożyć na twarz czy lepiej nie?
Jak sucha buźka to pewnie Ale jak tłusta to może lepiej nie, chyba, że czasami na noc w celu odżywienia Spróbuj, nałóż cieniutką warstewkę i zobaczysz co będzie A gdzie takie próbki dają?

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
ja tez sie niesmiało przypomnę
Ależ proszę Skład bardzo bogaty, dla suchej skóry super. Ale! Formuła oparta jest na silikonach, więc nie bardzo - mogą podrażniać i zapchać, na końcu dwa znienawidzone przeze mnie składniki. Po drodze między innymi pegi i propylene glycol. Ale to wszystko jest za bardzo fajnymi składnikami, których jest o wiele więcej, więc jeśli chodzi o ten produkt to można go wypróbować. Tylko uprzedzam, że idealny nie jest i nie poleciłabym go.

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-11, 11:48   #3409
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Jak sucha buźka to pewnie Ale jak tłusta to może lepiej nie, chyba, że czasami na noc w celu odżywienia Spróbuj, nałóż cieniutką warstewkę i zobaczysz co będzie A gdzie takie próbki dają?
Spróbuję dziś nałożyć na noc i dam znać czy coś z twarzą zrobił Cerę mam mieszaną i odwodnioną raczej (to tak na moje oko, bo u specjalisty nie byłam )...mało płynów piję wiem, że to błąd, ale nie mogę się zmusić jakoś...
Próbkę dostałam wraz z maską do włosów Yes To Carrots zamawianą na all

DMkAnia jest offline  
Stary 2011-05-11, 11:53   #3410
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Spróbuję dziś nałożyć na noc i dam znać czy coś z twarzą zrobił Cerę mam mieszaną i odwodnioną raczej (to tak na moje oko, bo u specjalisty nie byłam )...mało płynów piję wiem, że to błąd, ale nie mogę się zmusić jakoś...
Próbkę dostałam wraz z maską do włosów Yes To Carrots zamawianą na all
To pij duzo! Teraz ciepło więc trzeba dużo pić. Ja na przykład nie lubię wody pić, a woda najlepsza dla skóry, więc staram się nadrabiać sokami, herbatkami, witaminkami:P Czym się da a odwodnioną skórę też miałam i żel hialuronowy z olejem dobrze sobie z tym radzi Możesz spróbować.

jp91 jest offline  
Stary 2011-05-11, 13:23   #3411
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:

Ależ proszę Skład bardzo bogaty, dla suchej skóry super. Ale! Formuła oparta jest na silikonach, więc nie bardzo - mogą podrażniać i zapchać, na końcu dwa znienawidzone przeze mnie składniki. Po drodze między innymi pegi i propylene glycol. Ale to wszystko jest za bardzo fajnymi składnikami, których jest o wiele więcej, więc jeśli chodzi o ten produkt to można go wypróbować. Tylko uprzedzam, że idealny nie jest i nie poleciłabym go.
dziękuje zuzyałam 30 ml i powiem ze buźka super wyglądała - po prosu WOW, mam meszana skłonną do zapychania cere. serum mi kuku nie zrobiło sa jednak 2 minusy
- wydajność, używaąłm tylko rano i 30 ml w miesiąc zuzyłam
- cena!!!!!!!!!!!!!!

i bądx tu mądrym co robić.....
hola ola jest offline  
Stary 2011-05-11, 13:26   #3412
ckin2u
Zakorzenienie

mam goraca prosbe!! Czy ktos ma kompakt Dior - Forever? Potrzebowalabym skladu !! szukam jeszcze w necie, bo na KWC nie ma podanego
ckin2u jest offline  
Stary 2011-05-11, 14:46   #3413
brena
Raczkowanie

Cytat:
Bo wiesz, na wszystko trzeba czasu. Musisz dac buzi sie przyzwyczaic. A czarnuszka tez mi nie podpasowała... sprobuj innych. mialas konopny? z malin?
miałam tamanu, skwalan i z pestek arbuza. po czarnuszce póki co jako po jedynym budzę się bez niespodzianek (powiedzmy), ale za to ha+czarnuszna mnie podsusza. i bądź tu mądry
brena jest offline  
Stary 2011-05-11, 18:03   #3414
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mam goraca prosbe!! Czy ktos ma kompakt Dior - Forever? Potrzebowalabym skladu !! szukam jeszcze w necie, bo na KWC nie ma podanego

Na dole strony jest skład: http://www.makeupalley.com/product/s...=/rid=1077443/
Stary 2011-05-11, 19:30   #3415
biała_czekolada
Rozeznanie

Bardzo prosze o analize

Coslys Krem na dzień do cery normalnej i tłustej z ekstraktem z białej lilii

Aqua (water), spiraea ulmaria flower water* (organic meadow sweet flower water), dicaprylyl carbonate (vegetable emollient), cetearyl alcohol (and) cetyl alcohol (vegetable thickeners), macadamia ternnifolia seed oil* (organic macadamia oil), cetearyl glucoside (vegetable emulsifier), lilium candidum extract* (organic white lily extract), parfum (100% natural perfume), sodium PCA (vegetable moisturizing active ingredient from beetroot), prunus amygdalus dulcis oil* (organic sweet almond oil), aniba rosaeodora wood oil* (organic rose wood essential oil), citrus dulcis oil* (organic sweet orange essential oil), citrus limonum peel oil* (organic lemon essential oil), glycine soja (non GM soya extract), tocopherol (natural vitamin E) xanthan gum (thickener), sodium benzoate (preservative system), benzyl benzoate (and) citral (and) geraniol (and) limonene (and) linalool (ingredients from essential oils)

Z gory dziekuje!

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-05-11, 19:44   #3416
eyelash69
Raczkowanie

Pomoże mi ktoś ?mam cere tłustą i szukam czegoś lekkiego do demakijażu,chce odrzucić mleczka i spróbować czegoś innego. Czy myślicie ,że to dobry skład dla cery tłustej? proszę o pomoc
Bourjois - Micellar cleansing water - woda micelarna
Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract
eyelash69 jest offline  
Stary 2011-05-11, 20:58   #3417
Temperament
Rozeznanie

które mydło bardziej polecacie?
biały wielbłąd, barwa
Sodium Palmate Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid

czy

biały jeleń

Skład:
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate
Temperament jest offline  
Stary 2011-05-11, 21:22   #3418
nata_sha
Raczkowanie

Microsilver plus, with pure silver face cream

Aqua, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, c12-15 alkyl benzoate, squalane, cyclopentasiloxane, dimethicone, panthenol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, tocopheryl acetate, octyldodecanol, silver, zinc oxide, echium plantagineum, cardio-sperum halicacabum, helianthus annuus, acrylates/c10-30 alkyl acrylate cross-polymer, dimethicone crosspolymer, polysorbate 60

sama widzę, że ma sporo silikonów, prawda? i to srebro też tak po środku, nie za dużo go... a poza tym? jest coś ciekawego?
nata_sha jest offline  
Stary 2011-05-11, 21:51   #3419
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
które mydło bardziej polecacie?
biały wielbłąd, barwa
Sodium Palmate Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid

czy

biały jeleń

Skład:
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate
Sodium Tallowate w Białym Jeleniu by mnie odrzuciło, no ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkim to przeszkadza.
Stary 2011-05-11, 22:30   #3420
ckin2u
Zakorzenienie

paranoja dziekuje

czy ktos moglby rzucic okiem na niego ?

OTHER INGREDIENTS: mica, boron nitride, silica, ethylene acid copolymer, dimethicone, silsesquioxane crosspolymer, methylemthacrylate crosspolymer, nylon-12, stearic acid, caprylic triglyceride, magnesium stearate, phenyl thrimethicone, alumina, PEG-10/15 crosspolymer, methylparaben, sorbic acid, agar, lauroyl lysine, aluminum hydroxide, butylparaben, parfum, alumininum dimpyristate, dipropylene gylcol sodium dehyroacetate, BHT, sodium citrate, hexyl cinnamal, linalool, butylphenyl methylpropional, cintronellol, alpha-isomethyl ionone, coumarin, tocopherol.
ckin2u jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości