Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-17, 14:28   #3511
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja weszłam,choć to nie do mnie było
I znalazłam jeden krem pod oczy:

Lumessence – odmładzający krem pod oczy z liposomami

Skład (INCI): Hydrolyzed wheat protein, avena sativa (oat) protein extract, triticum vulgare (wheat) protein, glycerin, lavandula angustifolia (organic lavender) flower extract, aqua, laminaria digitata (laminaria) extract, rosa rubiginosa (organic Rosa MosquetaŽ) seed oil, glycine soja (soybean) oil, aloe barbadensis (aloe) leaf extract, oenothera biennis (organic primrose) oil, camellia japonica (camellia) oil, phospholipids (moisturizing, humectant & vitamin liposomes), tocopherol (vitamin E), sodium PCA, panthenol, sodium hyaluronate, butyrospermum parkii (organic shea butter), retinyl palmitate (vitamin A), ascorbyl palmitate (vitamin C), arginine, glycine, lysine, proline, xanthan gum, chondrus crispus (carrageenan), citrus grandis (grapefruit) seed extract, alcohol denat., tocopheryl acetate (vitamin E), hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.

Skopiowałam ze strony i proszę o zerknięcie
(czy on nie będzie podrażniał? retinyl palamitate? I ascorbic acid w jednym

Edit: ten krem to po 130 zł;ale te po 9 zeta??? Taka promocja???? Czy może z krótkie terminy mają?

Wg mnie sklad jest cudowny, za 9 zl warto, nawet jeśli mialabyś go potem zużyć np na dekolt i biust, jeśli sie nie sprawdzi pod oczy w twoim przypadku. No wlaśnie tam pisze na czerwono, że konczą się im daty wazności i musisz sprawdzić, bo niektóre produkty są tylko do konca maja ważne, inne do konca lipca.

Klolcia, wydaje mi się ze sklad kremu jest bardzo dobry pod makijaż i że będzie mieć lekką konsystencję
Korah jest offline  
Stary 2011-05-17, 14:31   #3512
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Klolcia, wydaje mi się ze sklad kremu jest bardzo dobry pod makijaż i że będzie mieć lekką konsystencję
Jesteś niezastąpiona. Dzięki jeszcze raz Na pewno zdam relację w odpowiednim wątku
Klolcia jest offline  
Stary 2011-05-17, 14:51   #3513
calliope86
Zadomowienie

Cytat:
Edit: ten krem to po 130 zł;ale te po 9 zeta??? Taka promocja???? Czy może z krótkie terminy mają?
Z tego co widzę te przecenione kosmetyki mają krótszą datę ważności. Przy każdym produkcie jest podana informacja do kiedy jest ważny. Niektóre rzeczy są naprawdę sporo tańsze.
calliope86 jest offline  
Stary 2011-05-17, 15:11   #3514
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Cytat:
Ja weszłam,choć to nie do mnie było
I znalazłam jeden krem pod oczy:

Lumessence – odmładzający krem pod oczy z liposomami

już chyba te po 9 zł poznikały, bo ja nie widzę
MysiaJadwisia jest offline  
Stary 2011-05-17, 20:03   #3515
banana split
Raczkowanie

@ememems
Ujawnili gdzieś, ile pantenolu i glukonolaktonu zawiera ten Silk Naturals Raspberry Moisturizer?
Stary 2011-05-17, 20:41   #3516
1141655
Zakorzenienie

Cytat:
Z tego co widzę, to wygląda mi to na jakieś serum lagodzące pod krem, nic poza tym. Odmladzać toto raczej nie bedzie, nawilżać kiepsko.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Oj, ta nivea. Seria tak dobrze sie zapowiadala, ale jednak mocno naciagniete te sklady. Myślę, że można znaleźc coś lepszego i nie tylko o alkohol tu chodzi, to najmniejsze zlo, gdyż jednak krem jest bogaty w odżywcze skladniki, ale jednak nie mogę go polecić zbytnio

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Szczerze mówiąc, to uważam, że kosmetyk ten jest zrobiony tak trochę na silę. Jedynie w celu odczuwania milych wrażeń przy aplikacji, z konsystencji. W dzialaniu przypomina po prostu czysty olej malinowy, na plus dodatek pantenolu, choć w skromnej ilości. i tyle. Emulgatorem jest Carbomer, pelni także funkcję stabilizatora. A Sodium benzoate to konserwant zaakceptowany przez ecocert i bdih, raczej w ilości śladowej

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Ten sklad jest tak bezndziejny, że nie dość, że zawiera same śmieci, to jeszcze w dodatku zupelnie bez powodu, tylko dla zysku producenta, puste wypelniacze, nic nie warte. Pic na wode, to już sklad chińskiego plastiku jest chyba lepszy. Ten krem ma jak nie same zapychacze, to akryle, silikon i konserwanty, perfumy. Koszmar!!! I to niby dziala, uzywasz tego może?
Używam od paru dni... zachecona kwc... same dobre opinie... teraz sie przerazilam, boje sie ze za kilka dni bede cala w kropki jak mowicie ze to zapychacze.... ajjajjajj

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline  
Stary 2011-05-17, 21:14   #3517
banana split
Raczkowanie

On nie musi Cię zapchać. Jest przede wszystkim bezużyteczny, a dopiero w drugiej kolejności szkodliwy. Nie panikuj, zmień i tyle

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

@ 1141655 (nie mogę zapamiętać Twojego nicka... )
Jeszcze o emulsji nawilżającej na dzień Olay...

Po pierwsze, to nieprawda, że na KWC zebrała same dobre recenzje! Gdy piszę tego posta, 22% użytkowniczek dało 2 gwiazdki, a 25% - 3 gwiazdki. A zatem prawie połowa dziewczyn nie wydaje się zbyt zadowolona z tej emulsji. 30% zanaczyło "nie kupię", a 22% "nie wie" (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...en.html&next=1).

Po drugie, skład emulsji jest tak beznadziejny, że żadna "czytelniczka składów" jej nie kupi (ergo: nie zjedzie w KWC). Tak jak pisały Korah i paranoja (oraz ja ), dzięki silikonom emulsja daje dobre "pierwsze wrażenie" i część pozytywnych ocen zawdzięcza pewnie tej właściwości. Zauważ jednak, w ilu recenzjach dziewczyny skarżą się, że kosmetyk nie ma działania nawilżającego, mimo obietnic producenta.

Pozdrawiam

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-05-17 o 21:22
banana split jest offline  
Stary 2011-05-17, 23:31   #3518
1141655
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
On nie musi Cię zapchać. Jest przede wszystkim bezużyteczny, a dopiero w drugiej kolejności szkodliwy. Nie panikuj, zmień i tyle

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

@ 1141655 (nie mogę zapamiętać Twojego nicka... )
Jeszcze o emulsji nawilżającej na dzień Olay...

Po pierwsze, to nieprawda, że na KWC zebrała same dobre recenzje! Gdy piszę tego posta, 22% użytkowniczek dało 2 gwiazdki, a 25% - 3 gwiazdki. A zatem prawie połowa dziewczyn nie wydaje się zbyt zadowolona z tej emulsji. 30% zanaczyło "nie kupię", a 22% "nie wie" (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...en.html&next=1).

Po drugie, skład emulsji jest tak beznadziejny, że żadna "czytelniczka składów" jej nie kupi (ergo: nie zjedzie w KWC). Tak jak pisały Korah i paranoja (oraz ja ), dzięki silikonom emulsja daje dobre "pierwsze wrażenie" i część pozytywnych ocen zawdzięcza pewnie tej właściwości. Zauważ jednak, w ilu recenzjach dziewczyny skarżą się, że kosmetyk nie ma działania nawilżającego, mimo obietnic producenta.

Pozdrawiam
Kochana, ja mam tą emulsję http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...15.html&next=1
ale składowo jeden pies... nie o troche ja pouzywam, ale poszukam czegos innego w zamian
No i oczywiście dziewczyny ,dziękuję za opinie !!

Edytowane przez 1141655
Czas edycji: 2011-05-17 o 23:34
1141655 jest offline  
Stary 2011-05-18, 01:25   #3519
banana split
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Kochana, ja mam tą emulsję http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...15.html&next=1
ale składowo jeden pies... !
Aha, przepraszam - podałaś nam tutaj niepełną nazwę... Szukałam w KWC wg nazw, a że nazwa się zgadzała - nie wczytywałam się już głębiej w skład (szczególnie że faktycznie jest równie zły). Sorry raz jeszcze za zamieszanie.
Stary 2011-05-18, 17:40   #3520
anakazar
Zakorzenienie

Proszę o analize:African Earth Maska głęboko oczyszczająca

Water (Aqua), Bentonite, Glycerin, Sorbitol, Betaine, Zinc Oxide, Glucose, Gluconolactone, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Pelargonium Graveolens (Geranium Oil), Rosa Centifolia (Rose) Oil, Cedrus Atlantica ( Cedarwood ) Oil, Pogosteman Cablin ( Patchouli ) Oil, Lavendula Angustifolia ( Lavender ) Oil, Saccarum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Camellis Sinesis Leaf Extract, Kigelia Africana Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase

czy rzeczywiście oczyszczająca?

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-05-18, 17:49   #3521
caskada
Zakorzenienie

jesli byl omawiany ten sklad to wybaczcie

chodzi mi o krem na noc alterra orchidea przeciwzmarszczkowy skora dojrzala i wymagajaca

Skład: Aqua, Alcohol, Glycine Soja Oil*, Glycerin, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Simmondsia Chinesis Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Rhus Verniciflua Peel Cera, Citric Acid, Parfum**, Sucrose Cocoate, Argania Spinosa Kernel Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Ginko Biloba Leaf Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Tocopherol, Geraniol**, Ubiquinone, Vanilla Planifolia Frui Extract.
* z kontrolowanej biologicznie uprawy.
** z naturalnych olejków.

czy ten sklad jest dobry czy nawilza bo patrzac na konsystencje kremu wodnista i alkohol mam dziwne podejrzenia..;plus kilka opinii na kwc ze jest wysuszajacy
Stary 2011-05-18, 20:19   #3522
ememems
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
@ememems
Ujawnili gdzieś, ile pantenolu i glukonolaktonu zawiera ten Silk Naturals Raspberry Moisturizer?
nie znalazłam nigdzie takich informacji niestety, na stronie w składzie nie ma pantenolu ale na buteleczce już jest napisany
ememems jest offline  
Stary 2011-05-18, 22:18   #3523
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Proszę o analize:African Earth Maska głęboko oczyszczająca

Water (Aqua), Bentonite, Glycerin, Sorbitol, Betaine, Zinc Oxide, Glucose, Gluconolactone, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Pelargonium Graveolens (Geranium Oil), Rosa Centifolia (Rose) Oil, Cedrus Atlantica ( Cedarwood ) Oil, Pogosteman Cablin ( Patchouli ) Oil, Lavendula Angustifolia ( Lavender ) Oil, Saccarum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Camellis Sinesis Leaf Extract, Kigelia Africana Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase

czy rzeczywiście oczyszczająca?

Średnia maseczka. Niewątpliwie oczyszczająca Powiem tak, może bardzo wysuszac i podrazniać cerę. Zawiera bardzo dużo różnych olejków eterycznych. Skup się na skladnikach od pierwszego do sodium benzoate. Najpierw woda, potem oczyszczający i gojący bentonite, czyli mineraly, takie jak np glinka kaolin, potem gliceryna która nawilża, jednak w takim zestawieniu dosć slabo. Nastepnie sorbitol, reguluje lepkość mieszanki i myje, betaina to lagodny detergent, Zinc oxide, mineral bardzo wysuszający, Glucose i gluconolactone i xanthan gum, to z grubsza rzecz ujmując substancje poprawiajace konsystencje kosmetyku. Czyli sama widzisz, że to zestawienie jest dośc ryzykowne, wysuszający bentonite, detergenty i zinc oxide, oraz za slaba do nich gliceryna. Reszta to olejki eteryczne i ekstrakty owocowe, każdy w ilości ok.1-2%, intensywnie pachnące, antybakteryjne, oczyszczające. Jednak mogą bardzo podrazniać i szczypać. Jeśli więc masz mocną skórę bez alergii i nie straszne Ci są podrazniajace skladniki i masz dobry krem po.., to warto. Nie nadaje się toto raczej pod oczy i na powieki. Mimo wszystko ja bym najchętniej tą maseczkę wzbogacila jakimś olejem.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
jesli byl omawiany ten sklad to wybaczcie

chodzi mi o krem na noc alterra orchidea przeciwzmarszczkowy skora dojrzala i wymagajaca

Skład: Aqua, Alcohol, Glycine Soja Oil*, Glycerin, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Simmondsia Chinesis Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Rhus Verniciflua Peel Cera, Citric Acid, Parfum**, Sucrose Cocoate, Argania Spinosa Kernel Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Ginko Biloba Leaf Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Tocopherol, Geraniol**, Ubiquinone, Vanilla Planifolia Frui Extract.
* z kontrolowanej biologicznie uprawy.
** z naturalnych olejków.

czy ten sklad jest dobry czy nawilza bo patrzac na konsystencje kremu wodnista i alkohol mam dziwne podejrzenia..;plus kilka opinii na kwc ze jest wysuszajacy

Możliwe że zawiera za dużo wody i alkoholu w stosunku do reszty skaldników. Sam sklad jest lagodny, nie powinno nic zapychać, jedynie na cera alba czyli wosk pszczeli powinni uwazać alergicy zwlaszcza na pylki. Można go wypróbowac, a jeśl ibedzie wysuszać, to wzbogacić jakimś olejem albo Ha.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-18, 22:27   #3524
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Średnia maseczka. Niewątpliwie oczyszczająca Powiem tak, może bardzo wysuszac i podrazniać cerę. Zawiera bardzo dużo różnych olejków eterycznych. Skup się na skladnikach od pierwszego do sodium benzoate. Najpierw woda, potem oczyszczający i gojący bentonite, czyli mineraly, takie jak np glinka kaolin, potem gliceryna która nawilża, jednak w takim zestawieniu dosć slabo. Nastepnie sorbitol, reguluje lepkość mieszanki i myje, betaina to lagodny detergent, Zinc oxide, mineral bardzo wysuszający, Glucose i gluconolactone i xanthan gum, to z grubsza rzecz ujmując substancje poprawiajace konsystencje kosmetyku. Czyli sama widzisz, że to zestawienie jest dośc ryzykowne, wysuszający bentonite, detergenty i zinc oxide, oraz za slaba do nich gliceryna. Reszta to olejki eteryczne i ekstrakty owocowe, każdy w ilości ok.1-2%, intensywnie pachnące, antybakteryjne, oczyszczające. Jednak mogą bardzo podrazniać i szczypać. Jeśli więc masz mocną skórę bez alergii i nie straszne Ci są podrazniajace skladniki i masz dobry krem po.., to warto. Nie nadaje się toto raczej pod oczy i na powieki. Mimo wszystko ja bym najchętniej tą maseczkę wzbogacila jakimś olejem.
Gliceryna, sorbitol, betaina to trzy świetne humektanty, tlenek cynku jest gojący; guma ksantanowa jest tu zagęszczaczem; Gluconolactone i Sodium Benzoate to mieszanka konserwantów podobnie jak Glucose, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase - wszystkiego począwszy od glukozy jest ponizej 1%. Ekstrakty i olejki to sumarycznie 1-2%.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-18 o 23:28
hey jest offline  
Stary 2011-05-18, 22:46   #3525
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś

Ja mam tem krem Alterry orchideowy na noc i nic nie zapchał, a w moim przypadku o to łatwo. I do mojej cery jest ok, może bez rewelacji, ale ok. Poprawny.
czikuś jest offline  
Stary 2011-05-18, 23:23   #3526
1141655
Zakorzenienie

A jak oceniacie :

Yves Rocher, Culture Bio, Krem na dobry dzień

Skład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water, Glycerin, Alcohol, Tribehenin, Cetyl Alcohol, Corylus Avellana Nut Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Behenyl Alcohol, Sucrose Cocoate, Sorbitan Stearate, Myristyl Alcohol, Talc, Camellia Sinensis Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Calendula Officinalis Extract, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Dehydroacetic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Arginine, Aloe Barbadensis Extract, Juniperus Virginiana Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Citric Acid, Citrus Aurantium Amara Oil, Mentha Piperita Oil, Lavandula Augustifolia Oil, Citrus Nobilis Oil, Linalool, Geraniol.

o z tej samej serii:
Yves Rocher, Culture Bio, Krem na dobranoc

kład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water*, Glycerin, Alcohol, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Tribehenin, Stearyl Alcohol, Olus Oil, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Passiflora Incarnata Extract*, Tropaeolum Majus Extract*, Oleic/Linoleic/Linoleic Proglycerides, Xanthan Gum, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Palmitoyl Proline, Sodium Benzoate, Hydrogenated Vegetable Oil, Caprylyl/Capryl Glucoside, Limonene, Juniperus Virginiana Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil*, Sorbic Acid, Sodium Palmitoyl, Sarcosinate, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Citrus Aurantium Amara Oil*, Candelilla Cera, Chamomilla Recutita Extract*, Citric Acid, Lavendula Angustifolia Oil*, Citrus Nobilis Oil, Linalool, Agave Tequiala Leaf Extract*, Geraniol

1141655 jest offline  
Stary 2011-05-18, 23:36   #3527
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ememems Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można prosić o opinię na temat

Silk Naturals Raspberry Moisturizer
:
skład: Water, Raspberry Seed Oil, Sorbitol, Sodium Carbomer, Gluconoactone (and) Sodium Benzoat, Panthenol

Jestem zadowolona z tego nawilżacza ale zastanawia mnie co tu pełni rolę emulgatora? czy Gluconoactone w połączeniu z Sodium Benzoat nadal ma takie dobroczynne właściwości? i na koniec co to jest Sodium Carbomer? jakiś rodzaj zagęstnika? za pomoc z góry dziękuję
Sorbitol jest tu nawilżaczem, olej z malin to świetna rzecz szczególnie szczególnie dla tłustych skór, glukonolakton i benzoesan sodu to mieszanka konserwantowa o zalecanym stężeniu 0,75-2%, pantenol jest wiec w małej ilości ale nawet taka działa (sugerowane steżenia pantenolu w produktach do paszczy to 0,5-5%)

hey jest offline  
Stary 2011-05-19, 00:35   #3528
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
proszę o analizę:
podkład Sisley Phyto-Teint Eclat Oil-Free:
Water, cyclomethicone, propylene glycol, silica, dimethicone, dimethicone copoyol, polyethylene, polysorbate 20, sodium cocoyl glutamate, disodium cocoyl glutamate, sodium chloride, beeswax, phenoxethanol, acrylates copolymer, malva sylvestris extract, tilia cordata flower extract, sodium dehydroacetate, gardenia florida extract, methylparaben, fragrance, sorbitan sesquioleate, ethylparaben , butylparaben, propylparaben. May contain CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.
przypominam się

endorfina123 jest offline  
Stary 2011-05-19, 15:21   #3529
ememems
Raczkowanie

hey dziękuję za analizę banana split napisłam do Karen w sprawie ilości pantenolu i glukonolaktonu w tym nawilżaczu ale otrzymałam odpowiedź, że jest to tajemnica handlowa
ememems jest offline  
Stary 2011-05-19, 16:13   #3530
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ememems Pokaż wiadomość
hey dziękuję za analizę banana split napisłam do Karen w sprawie ilości pantenolu i glukonolaktonu w tym nawilżaczu ale otrzymałam odpowiedź, że jest to tajemnica handlowa
Najbardziej dokładną ilość glukonolaktonu jaka jesteś w stanie dostać nie znajac prawdziwych proporcji to 70-80% z tych 0,75-2%. W każdym razie przy takiej ilości żadnych nawilżajacych czy oczyszczajacych własciwości nie bedzie miał oprócz swojej konserwującej funkcji w tym kosmetyku

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-19 o 16:15
hey jest offline  
Stary 2011-05-19, 19:15   #3531
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
przypominam się

Efekt na buzi powinien byc dobry, podklad zawiera same skladniki ulepszające efekt na twarzy, wygladzające, matujące itp, co niestety nie idzie w parze z ich dobroczynnością dla skóry. Podklad moze dawać chwilowe uczucie nawilżenia, tak naprawdę nie nawilża i może zapychać.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-19 o 19:17
Korah jest offline  
Stary 2011-05-19, 21:04   #3532
kotwilka
Wtajemniczenie

A co myślicie o tym? Mnie się podoba na pierwszy rzut oka, ale ja się na filtrach za barddzo nie znam:
Phenome Krem ochronny do twarzy SPF 30
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...he_sun/?pid=87

INGREDIENTS:
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Aloe Barbadensis Leaf Water**, Dicaprylyl Carbonate**, Titanium Dioxide**, Zinc Oxide**, Caprylic/Capric Triglyceride**, Glycerin**, Isopropyl Palmitate**, Sorbitan Olivate**, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Dicaprylyl Ether**, Alumina**, Stearic Acid**, Tocopherols**, Magnesium Sulfate**, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Orbingnya Oleifera Seed Oil*, Steralkonium Hectorite**, Trihydroxystearin**, Parfum**, Glyceryl Isostearate**, Polyhydroxy Stearic Acid**, Dehydroacetic Acid, Aqua**, Benzyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract**, Propylene Carbonate, Iris Florentina Root Extract**, Panax Ginseng Root Extract**, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract**, Geraniol***, Limonene***, Linalool***

chodzi mi o to, czy nie zapcha

Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2011-05-19 o 21:05
kotwilka jest offline  
Stary 2011-05-19, 22:22   #3533
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A co myślicie o tym? Mnie się podoba na pierwszy rzut oka, ale ja się na filtrach za barddzo nie znam:
Phenome Krem ochronny do twarzy SPF 30
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...he_sun/?pid=87

INGREDIENTS:
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Aloe Barbadensis Leaf Water**, Dicaprylyl Carbonate**, Titanium Dioxide**, Zinc Oxide**, Caprylic/Capric Triglyceride**, Glycerin**, Isopropyl Palmitate**, Sorbitan Olivate**, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Dicaprylyl Ether**, Alumina**, Stearic Acid**, Tocopherols**, Magnesium Sulfate**, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Orbingnya Oleifera Seed Oil*, Steralkonium Hectorite**, Trihydroxystearin**, Parfum**, Glyceryl Isostearate**, Polyhydroxy Stearic Acid**, Dehydroacetic Acid, Aqua**, Benzyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract**, Propylene Carbonate, Iris Florentina Root Extract**, Panax Ginseng Root Extract**, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract**, Geraniol***, Limonene***, Linalool***

chodzi mi o to, czy nie zapcha

Wydaje się byc bardzo lekki, jak na filtr, lekka konsystencja. No cóż, jeśli potrzebujesz filtra na codzień, to prawie każde zapychają, ten ma phenomenalny sklad, ale no niewiem, czy sie sprawdzi podczas upalów, czy nie splynie z twarzy, może tez nablyszczac. Kurczę, chyba warto się skusić, jest cudowny do opalania, odżywczy, na 100% zapobiegnie popromiennemu wysuszeniu, nawet jeśl ifiltr b ynie zadzialal, ale z zapychaniem gorzej może być.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-19 o 22:24
Korah jest offline  
Stary 2011-05-20, 09:49   #3534
vea7
Zakorzenienie

No to proszę o analizę poprzesyłanych przez przedstawiciela NB balsamów
Naturalne toto raczej nie jest (chociaż ja zielona, wiec mogę się mylić), ale zadziała? I jeśli tak to na co??

Fruttini, Cherry Vanilla
INCI: Aqua, Cocoglycerides, Dicaprylyl Ether, Sorbitol, Theobroma Cacao Seed Butter, Purnus Amygdalus Dulcis Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Tocopheryl Acetate, Phantenol, Prunus Cerasus (Bitter Cherry) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Benzyl Alcochol, Parfum, Niacinamide, Carbomer, Acrylates/c10-30 Akryl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Cumarin, Ethylparaben, Linalool, Isobutylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate

Fruttini, Pineapple Prosecco
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Caprylic/Caproc Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Ananas Sativus (Pinaepple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Phenoxyethanl, Sodium Polyacrylate, Pentarythrityl Distearate, Sodium Stearol Glutamate, Xantan Gum, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Potassium Phosphate, CI 47005 (Yellow 10)

Fruttini, Lychee Vanilla
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Caproc Triglyceride, Dicaprylyl Ether, Litchi Chinensis Fruit Juice, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Phenoxyethanl, Sodium Polyacrylate, Pentarythrityl Distearate, Sodium Stearol Glutamate, Citric Acid, Xantan Gum, Tetrasodium Iminodisuccinate, Methylparaben, Propylene Glycol, Ethylparaben, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Citronellol, Hydroxy-Isohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alcohol Denat, Fumaric Acid, Linalool, Potassium Phosphate, Geraniol, Limonene, Trideceth-9, Maleic Acid, Bisabolol, CI 16035 (Red 40)

Fruttini, Strawberry Starfruit
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Caproc Triglyceride, Dicaprylyl Ether, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Averrhoa Carambola Fruit Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Sodium Poluacrylate, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Pentaerythrityl Distearte, Sodium Stearol Glutamate, Xantan Gum, Methylparaben, Limonene, Ethylparaben, Linalool, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Potassium Phosphate, Lactis Lipida, CI 16035 (Red 40), Benzyl Alcohol

Fruttini, Lime Mint
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Caprylic/Caproc Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Citrus Auranti-Folia (lime) Fruit Extract, Mentha Arvensis Leaf Oil, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Menthol, Phenoxyethanol, Sodium Polyacrylate, Pentaerythrityl Distearte, Sodium Stearol Glutamate, Xantan Gum, Methylparaben, Ethylparaben, Linalool, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Limonene, Potassium Phosphate, CI 47005 (Yellow 10), CI 42090 (Blue 1)

Aldo Vandini, Secrets of Amazonia, Lapacho murmuru
INCI: Aqua, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil, Sorbitol, Parfum, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Butrysperium Parkii (SheaButter), Glycerin Stearte, Caprylic/Capric Triglyceride, Cocoglycerides, Dimethicone, Phenoxyethanol, Caffeine, Sodium Stearol Glutymate, Tocopheryl Acetate Sodium Polyacrylate, Tocopherol, Xantan Gum, Methyl Paraben, Citrc Acid, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene, Ethylparaben, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Astrocaryum Murmuru Seed Butter, Isobutylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Tabebuia Impetiginosa Bark Extract, Linalool, Citronellol, Citral, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Active ingredients: 0,1 % Octocrylene, 0,05% Avobenzone

Aldo Vandini, Macadamia Vanilla (pielęgnacja suchej skóry)
INCI, Aqua, Isopropyl Palmitate, Sorbitan Stearte, Hexyldecanol, Glycerin, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Panthenol, Niacinamide, Allatonin, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Parfum, Alcohol, Sodium Carbomera, Sodium Stearoyl Lactylate, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzophenone-4 Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben Butylpharaben, Isobutylparaben, Linalool, Geraniol, Hydroxyethyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Tris (tetrametyhlHydrohypiperd inol) Citrate, Coumarin

Aldo Vandini, Vino Spa Rosso, Celllite Gel Creme
INCi: Aqua, Alcohol Denat, Cyclophenasiloxane, Dimethicone, Caffeine, Carbomer, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium PCA, Parfum, Acrylates/C10-30 Alkylacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxyide, Ethylhexyglycerin, Niacinamide, Methyl PCA, Menthol, Dipropylene Glycol, Hibiscuc Esculentus Seed Extract, Vitis Vinifera (grape) Seed Oil, Vinis Vinifera (grape) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Limonene, CI 75470(Carmine)

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-05-20 o 09:50
vea7 jest offline  
Stary 2011-05-20, 11:58   #3535
anakazar
Zakorzenienie

Dziękuję Korah za analizę

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-05-20, 14:18   #3536
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Efekt na buzi powinien byc dobry, podklad zawiera same skladniki ulepszające efekt na twarzy, wygladzające, matujące itp, co niestety nie idzie w parze z ich dobroczynnością dla skóry. Podklad moze dawać chwilowe uczucie nawilżenia, tak naprawdę nie nawilża i może zapychać.
dziękuję serdecznie

endorfina123 jest offline  
Stary 2011-05-20, 15:18   #3537
anakazar
Zakorzenienie

Korah zerknij proszę na ten skład-chcę zobaczyć czy też taki fajny jak jego kolega nawilżający:

African Earth Krem odżywczy na dzień

Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Betaine, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Beeswax (Cera Alba), Mel (Honey), Glucose, Xanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil, Gluconolactone, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Benzoate, Linoleic Acid, Kigelia Africana Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Schinziophyton Rautanenii (Manketti, Mongongo) Kernel Oil, Moringa Pterygosperma Seed Oil, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Rosa Centifolia (Rose) Oil, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Tocopherol, Linolenic Acid, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase

anakazar jest offline  
Stary 2011-05-20, 15:40   #3538
mmmajeczkaaa
Raczkowanie

Pytanie do ekspertek ;)

czy ten krem (z filtrem mineralny 50+) może działać komodogennie?tzn. czy ma w składzie coś co działa wybitnie zapychająco? niestety zupełnie się na tym nie znam, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Skład: Cyclomethicone, Zinc Oxide, Water, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone, Phenyl, Trimethicone, Butylene Glycol, Sodium Chloride, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Dimethicone/Methicone Copolymer, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Pentylene Glycol, Disteardimonium Hectorine, Hinokitiol, Triethyl Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, BHA.
mmmajeczkaaa jest offline  
Stary 2011-05-20, 19:19   #3539
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Korah zerknij proszę na ten skład-chcę zobaczyć czy też taki fajny jak jego kolega nawilżający:

African Earth Krem odżywczy na dzień

Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Betaine, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Beeswax (Cera Alba), Mel (Honey), Glucose, Xanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil, Gluconolactone, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Benzoate, Linoleic Acid, Kigelia Africana Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Schinziophyton Rautanenii (Manketti, Mongongo) Kernel Oil, Moringa Pterygosperma Seed Oil, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Rosa Centifolia (Rose) Oil, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Tocopherol, Linolenic Acid, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase

Ten jest także bardzo godny uwagi. Jednak w odróżnieniu od tamtego może zostawiac tlusty film na twarzy i nablyszczać. Nawilżający zdecydowanie lepiej się wchlonie i nie powinien zapchac, bardziej nada się do codziennego stosowania niż ten. Ten ma więcej emolientów w skladzie no i wosk pszczeli, który nablyszcza i na który radze uważać alergiczkom.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-20, 19:44   #3540
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Ten jest także bardzo godny uwagi. Jednak w odróżnieniu od tamtego może zostawiac tlusty film na twarzy i nablyszczać. Nawilżający zdecydowanie lepiej się wchlonie i nie powinien zapchac, bardziej nada się do codziennego stosowania niż ten. Ten ma więcej emolientów w skladzie no i wosk pszczeli, który nablyszcza i na który radze uważać alergiczkom.
Dziękuje Ci bardzo.W takim razie czekam na nawilżający

anakazar jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości