Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-26, 11:09   #3601
hey
Wtajemniczenie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Absolutnie odradzam Eucerin, dramat!!!!!!! Natomiast Dr Hauschka to klasa sama w sobie, akurat ta emulsja może nie jest najtrafniejszym wyborem dla cery tlustej, ale na pewno skórze nie zaszkodzi, warto przejrzeć calą ofertę tej firmy
Nie za bardzo rozumiem czemu uważasz ten krem z Eucerinu za dramat. To typowy lekki nawilżacz dla cery tradzikowej, nie zapcha, nie podrażni, delikatnie oczyści i ładnie nawilży. Same lekkie, "suche" emolienty i ładne humetktanty. Kilka rodzajów konserwantów oznacza, że ich całkowite stężenie jest mniejsze niż byłoby przy jednym czy dwóch. Nie widze żeby zniechęcać potencjalnych odbiorców tego kremu takimi deklaracjami.

(Jako że jest tu kwas mlekowy to filtr jest potrzebny)

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-26 o 11:19
hey jest offline  
Stary 2011-05-26, 12:50   #3602
samajka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem czemu uważasz ten krem z Eucerinu za dramat. To typowy lekki nawilżacz dla cery tradzikowej, nie zapcha, nie podrażni, delikatnie oczyści i ładnie nawilży. Same lekkie, "suche" emolienty i ładne humetktanty. Kilka rodzajów konserwantów oznacza, że ich całkowite stężenie jest mniejsze niż byłoby przy jednym czy dwóch. Nie widze żeby zniechęcać potencjalnych odbiorców tego kremu takimi deklaracjami.

(Jako że jest tu kwas mlekowy to filtr jest potrzebny)
No właśnie Korah , nie obraz się , ale siejesz zamęt w tym wątku............

wszystkie kosmetyki oceniasz pod wzgledem tego czy są naturalne, czy maja dużo ekstraktów roślinnych itd. ,

a tymczasem to nie jest wątek dotyczący kosmetyków i pielęgnacji naturalnej - to jest wątek : Składy kosmetyków- pomoc w ich rozszyfrowaniu ( najlepiej jakby to była obiektywna pomoc w rozszyfrowaniu , a nie subiektywna - a tak jest w Twoim przypadku, niestety), skład chemiczny nie musi być zły!!!!!!!! , niektórym bardziej służy niż te wszystkie eko-składy, poza tym chemia i tak jest wszędzie dookoła nas i tak tego nie przeskoczysz , musiałabyś się przenieść do średniowiecza.
(chcesz to walcz z wiatrakami , ale wez pod uwagę , że może nie każdy ma na to ochotę ..........)

Owszem niektóre składy nawet drogich i markowych produktów są okropne , ale na Boga nie wszystkie !!!!!!!!!! , nie każdy krem , który ma w składzie glycerine i lotny silkon jest złym kremem.
(a zauważyłam , że Ty każdy taki wrzucasz do przegrody : dramat)

Nie chcę się wdawać w żadną słowną polemikę , po prostu uważam , że każdy skorzysta jak watek będzie obiektywny, taki jak był za czasów kiedy aktywnie prowadziła go Hexana.
samajka jest offline  
Stary 2011-05-26, 13:03   #3603
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
No właśnie Korah , nie obraz się , ale siejesz zamęt w tym wątku............

wszystkie kosmetyki oceniasz pod wzgledem tego czy są naturalne, czy maja dużo ekstraktów roślinnych itd. ,

a tymczasem to nie jest wątek dotyczący kosmetyków i pielęgnacji naturalnej - to jest wątek : Składy kosmetyków- pomoc w ich rozszyfrowaniu ( najlepiej jakby to była obiektywna pomoc w rozszyfrowaniu , a nie subiektywna - a tak jest w Twoim przypadku, niestety), skład chemiczny nie musi być zły!!!!!!!! , niektórym bardziej służy niż te wszystkie eko-składy, poza tym chemia i tak jest wszędzie dookoła nas i tak tego nie przeskoczysz , musiałabyś się przenieść do średniowiecza.
(chcesz to walcz z wiatrakami , ale wez pod uwagę , że może nie każdy ma na to ochotę ..........)

Owszem niektóre składy nawet drogich i markowych produktów są okropne , ale na Boga nie wszystkie !!!!!!!!!! , nie każdy krem , który ma w składzie glycerine i lotny silkon jest złym kremem.
(a zauważyłam , że Ty każdy taki wrzucasz do przegrody : dramat)

Nie chcę się wdawać w żadną słowną polemikę , po prostu uważam , że każdy skorzysta jak watek będzie obiektywny, taki jak był za czasów kiedy aktywnie prowadziła go Hexana.

Samajko, rozumiem, co masz na myśli. Chociaż z tym zamętem to przesadzilaś. Nie jestem jakąs wielka znawczynia biochemii, nie mam też żadnej tutaj życiowej roli do spelnienia. Nie mogę się jednak zgodzić z tym, co napisalaś, że niby wszystkie syntetyczne sklady wrzucam do jednego wora, przykladem na to są choćby moje ostatnie analizy filtrów, czy pudrów, albo skladów, które wrzucala Vea.

Co do kremu Eucerin ,to niestety nie mogę się zgodzić, że jest to dobry sklad. Zawiera wszystkie możliwe konserwanty, zapychajace silikony, pegi, a także syntetyczne substancje zapachowe i to wszystko w jednym kremie, uwazam ze to strata pieniędzy, bo krem nic nie da, poza chwilową poprawą wyglądu cery. Co do naturalnyc hsubstancji, to jes tudowodnione naukowo, że to one są najlpesze dla skóry, najlepiej tolerowane, więc im więcej ich w skladzie, tym lepiej, dlatego nie moge powiedzieć o jakimś kosmetyku, że jest zly, bo zawiera za dużo naturalnych substancji.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-26 o 13:19
Korah jest offline  
Stary 2011-05-26, 13:42   #3604
hey
Wtajemniczenie

Cytat:

Co do kremu Eucerin ,to niestety nie mogę się zgodzić, że jest to dobry sklad. Zawiera wszystkie możliwe konserwanty, zapychajace silikony, pegi, a także syntetyczne substancje zapachowe i to wszystko w jednym kremie, uwazam ze to strata pieniędzy, bo krem nic nie da, poza chwilową poprawą wyglądu cery.
Jakie wszystkie możliwe konserwanty? Jakie zapychające silikony? jakie Pegi?
O konserwantach napisałam wczesniej.
Jeden silikon na trzecim miejscu w składzie, silikony akurat rzadko zapychają i już na pewno nie w takim stezeniu, stąd są obecne w wielu dobrych dermokosmetykach do cery trądzikowej. To bardzo dobry składnik do tego typy produktów.
Jeden Peg używany w stezeniach 0,2-2%, tu pewnie koło 1%, co jest złego akurat w tym Peg-u?
Zapach na samiutkim końcu, tyle co nic. Poza tym syntetyczny moze tak samo podrażnić jak naturalny, nie ma znaczenia czy ten sam alergen pochodzi z probówki czy olejku eterycznego.
Ten kosmetyk to przede wszystkim emolienty pochodzienia roslinnego i cała masa ładnych humektantów, protein składników NMF, czyli składników naturalnych dla ludzkiej skóry

hey jest offline  
Stary 2011-05-26, 15:14   #3605
Lilith36
Rozeznanie

GlaxoSmithKline, Lactacyd Femina, Emulsja do higieny intymnej

Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride

Niby łagodny produkt, dobre opinie na KWC, ale ten SLS... Co myślicie o tym składzie?
W ogóle to czy ktoś może polecić jakieś płyny/emulsje/pianki, cokolwiek, go higieny intymnej bez SLS?
Jakoś nigdzie nie mogę takich znaleźć, wszędzie jest to paskudztwo, i to w większości na 2 miejscu!
Polećcie proszę coś dobrego, o łagodnym składzie. Jestem w trakcie leczenia infekcji

*wiem, wpisywałam w wyszukiwarkę, emulsja pojawiła się raz, 4 lata temu, i była to bardzo zdawkowa ocena, gdzie ktoś polecał produkt o jeszcze gorszym składzie...

Czy Pliva będzie lepszym wyborem?

Teva-Pliva, Pliva Fem B (Żel do higieny intymnej)

Aqua, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Glycyrrhiza Glabra Extract, Plantago Lanceolata Extract, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Disodium Edta, Allantoin, Bisabolol, Chamazulene, Aloe Vera Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Parfum, Lactic Acid, CI 42090

link do KWC: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...ej.html&next=1

Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-05-26 o 15:30
Lilith36 jest offline  
Stary 2011-05-26, 15:34   #3606
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość

Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride

Niby łagodny produkt, dobre opinie na KWC, ale ten SLS... Co myślicie o tym składzie?
W ogóle to czy ktoś może polecić jakieś płyny/emulsje/pianki, cokolwiek, go higieny intymnej bez SLS?
Jakoś nigdzie nie mogę takich znaleźć, wszędzie jest to paskudztwo, i to w większości na 2 miejscu!
Polećcie proszę coś dobrego, o łagodnym składzie. Jestem w trakcie leczenia infekcji

*wiem, wpisywałam w wyszukiwarkę, emulsja pojawiła się raz, 4 lata temu, i była to bardzo zdawkowa ocena, gdzie ktoś polecał produkt o jeszcze gorszym składzie...

Aqua, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Glycyrrhiza Glabra Extract, Plantago Lanceolata Extract, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Disodium Edta, Allantoin, Bisabolol, Chamazulene, Aloe Vera Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Parfum, Lactic Acid, CI 42090

Ten pierwszy nie jest najgorszy, dominują dość łagodne lub bardzo łagodne surfaktanty, SLES jest daleko.

Ten drugi jednak dużo ładniejszy, zarówno detergentowo jak i pod względem dodatków - fajne ekstrakty z lukrecji, babki lancetowatej, łagodzecy pantenol, alentoina, aloes i proteiny; tak samo bisabolol.

Jeśli chcesz coś taniego i ładnego to przykład: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...ve.html&next=1

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-26 o 15:54
hey jest offline  
Stary 2011-05-26, 15:58   #3607
dagna1
Zakorzenienie

Cytat:
Krem raczej bym odradzila, nie jest moze największym zapychaczem, jak na filtr jest calkiem nieźle, ale nie nadaje sie toto na slońce ze względu na zawartość szkodliwych skladników, które w reakcji z promieniami mogą się przeksztalcać w toksyczne dla skóry
dziekuje bardzo za blyskawiczna odpowiedz szczerze mowiac to troszku zawiodlam sie - myslalam,ze okaze sie dobrym filtrem pod wzgledem skladu(pozytywne oceny, ponoc zero bielenia), a tu szkodliwe skladniki wcisneli no nic, szukam dalej

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:58
dagna1 jest offline  
Stary 2011-05-26, 17:38   #3608
Lilith36
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ten pierwszy nie jest najgorszy, dominują dość łagodne lub bardzo łagodne surfaktanty, SLES jest daleko.

Ten drugi jednak dużo ładniejszy, zarówno detergentowo jak i pod względem dodatków - fajne ekstrakty z lukrecji, babki lancetowatej, łagodzecy pantenol, alentoina, aloes i proteiny; tak samo bisabolol.

Jeśli chcesz coś taniego i ładnego to przykład: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...ve.html&next=1
Dziękuję, chyba właśnie wypróbuję ten facelle, bo jakoś nie chcę na razie wydawać prawie 30 zł w aptece na ten płyn z Plivy (chociaż przy większym przypływie gotówki na pewno się na niego skuszę).

A co myślisz jeszcze o takim olejku?

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...ej.html&next=1

Alepia, Alep Intim (Hypoalergiczny żel do higieny intymnej)

Skład: Olej z Oliwek (Olea europaeae), Olej Laurowy (Laurus nobilis), Olej Różany (Rosa damascena), sodium hydroxyd, sodium citrat, chloroxylenol.

Nie wiem, czy ktoś dobrze podał skład na kwc, ale ja jestem w lekkim szoku, bo jeszcze nie spotkałam się z olejkami do okolic intymnych

A może najprościej - używać do tego miejsca po prostu prześwietnego żelu babydream? skład ma podobny do tego rossmannowskiego, tylko nie ma mocznika i tych dwóch glikoli.

Lilith36 jest offline  
Stary 2011-05-26, 18:54   #3609
hey
Wtajemniczenie

Cytat:

Alepia, Alep Intim (Hypoalergiczny żel do higieny intymnej)

Skład: Olej z Oliwek (Olea europaeae), Olej Laurowy (Laurus nobilis), Olej Różany (Rosa damascena), sodium hydroxyd, sodium citrat, chloroxylenol.

Nie wiem, czy ktoś dobrze podał skład na kwc, ale ja jestem w lekkim szoku, bo jeszcze nie spotkałam się z olejkami do okolic intymnych

A może najprościej - używać do tego miejsca po prostu prześwietnego żelu babydream? skład ma podobny do tego rossmannowskiego, tylko nie ma mocznika i tych dwóch glikoli.
Hmmm, wydaje mi ie że po prostu zwykłe mydło i skład jest podany nieprawidłowo, niezgodnie z INCI, czyli zamiast produktu: sodium "olivate" czy "laurate" (cośtam-ate) podane są składniki wyjsciowe czyli olej i NaOH, na plus sodium citrate jako chelator, jednak nie polecam mydeł do higieny intymnej, gdzie jak gdzie ale tam kwaśne pH jest bardzo ważne a toników nikt(?) tam przeciez nie używa

hey jest offline  
Stary 2011-05-26, 19:10   #3610
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

http://rossnet.pl/Produkt/Bielenda-B...-ochrona,99215 Oto moje znalezisko, zakupiłam już w Rossmanie, nic nie uczula, jest fajne na pierwszy rzut oka - ale nie zauważyłam żadnego z szesciu 'wiarygodnych rekomendowanych' filtrów...

Proszę was kobiety o analizę pod kątem ochrony słonecznej...

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-05-27 o 02:03
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-05-26, 21:37   #3611
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Żadnego z tych żeli bym nie polecila, Za to bardzo polecam Żele Idea25, jest wiele rodzajów, są na KWC, opinie fajne. Nie mają SLS/SLES i z tego co pamiętam żadnych brzydkich, drażniacych konserwantów, ani substancji zapachowych, choć tutaj nie mam pewności.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-26, 22:39   #3612
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Ccarolinoo, co do pudru to nie znam się za bardzo na ofercie rynkowej, tzn nie jestem dokladnie wtajemniczona w sklady, więc na dzień dzisiejszy nie moge niczego polecić, za wyjatkiem pudrów mineralnych takich firm jak meow, Lumiere, Lucy czy Bare. Można zamówić próbki poprzez zbiorowe zamówienia na wizażu, wystarczy poszukać w wyszukiwarce forum po nazwach firm mineralnych. Warto poszperać też na allegro.

Co do szamponu, to powiem Ci tak, ja od 6 lat używam jednego szamponu Tresemme Healthy Volume, używam tez innych doraźnie, ale od przeszlo 6 lat ten szampon to moja podstawa: http://allegro.pl/tresemme-healthy-v...618422274.html . Zaznaczam, że w Polsce jest bardzo trudno dostepny, ta marka nie ma w PL dystrybutora, jedynie dla salonów fryzjerskich, ale na allegro możesz kupić. Cena nie jest wygórowana, wręcz odwrotnie, za taką pojemność jest bardzo przystępna. Dodam, że mam gęste wlosy, dlugie i cięzkie, i używam go, aby nie byly oklapnięte, nie wysusza ich, tak jak inne volumizery. Efekt jest naturalny, nie spektakularny, ale jest bardzo fajny. Nie znam lepszego szamponu. Jeśli masz rzadkie wlosy, to nie wiem czy ten szampon bedzie dobry, dużo zależy od rodzaju wlosów. W tej serii jest też odżywka, ale nigdy nie próbowalam, polecam odżywki Alterra, zwlaszcza tą z granatem.
Dziękuje bardzo, a czy pudry z EDM też są dobre? bo mam zamiar kupić.Za szampon dziękuje już dodałam i napewno kupie, chociaż ja mam włosy długie i proste jak drut i nie za gęste ale może szampon przypasuje odżywke też dodaje nie wiedziałam że rossman ma takie fajne i tanie kosmetyki czyli mam rozumieć ze szampon i odżywka nie zawierają żadnych tragicznych składów?
Stary 2011-05-27, 10:42   #3613
lipss
Zadomowienie

Znalazłam na KWC bardzo tani podkład mineralny. Catrice, Mineral Powder Make Up (Podkład mineralny w pudrze). Na kwc jest taki oto skład:
Skład: Mica, Octylodecanol, [+/-CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891].
I teraz moje pytanie:czy to wogóle podkład mineralny, czy bedzie zapychał, czy sie bedzie wysuszał? Tak generalnie to czy jest wogóle wart tego żeby wydac te 20 zł i spróbowac. Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam
lipss jest offline  
Stary 2011-05-27, 11:54   #3614
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
http://rossnet.pl/Produkt/Bielenda-B...-ochrona,99215 Oto moje znalezisko, zakupiłam już w Rossmanie, nic nie uczula, jest fajne na pierwszy rzut oka - ale nie zauważyłam żadnego z szesciu 'wiarygodnych rekomendowanych' filtrów...

Proszę was kobiety o analizę pod kątem ochrony słonecznej...
Sylvia, ale niestety nie widzę skladu na tej stronie co podalas link.

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo, a czy pudry z EDM też są dobre? bo mam zamiar kupić.Za szampon dziękuje już dodałam i napewno kupie, chociaż ja mam włosy długie i proste jak drut i nie za gęste ale może szampon przypasuje odżywke też dodaje nie wiedziałam że rossman ma takie fajne i tanie kosmetyki czyli mam rozumieć ze szampon i odżywka nie zawierają żadnych tragicznych składów?
Pudry z EDM także warto przetestować, aczkowiek tak jak pisze, najlepiej zaopatrzeć się w probki, każda firma co innego oferuje.
Co do Odżywki, to jest to naturalny produkt certyfikowany BDIH, a tu podaję sklad szamponu, nie jest co prawda naturalny, ale jak widzisz SLS/SLES zostaly zastąpione lagodniejszymi ALS/ALES, poza tym brak w skladzie parabenów. Ogólnie sklad jest przyzwoity, bez zbędnych paści w dużej ilości, silikon gdzieś na szarym środku, dużo naturalnych substancji wzmacniajacych wlosy takich jak jedwab, proteiny sojowe, keratyna, glyceryl, naturalne związki z olejków eterycznych, a takze pantenol.. Perfumy na samym końcu.

Tresemme Healthy Volume Shampoo
INCI: Aqua, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Isethiocate, Hydrolyzed Keratin, Sodium Lauroamphoacetate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Panthenol, Hydrolyzed Soy Protein/Vegetable Amino Acids/Lysine Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Quaternium-80, Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone, Sodium Xylene Sulfonate, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Polyquaternium-7, Propylene Glycol, Dipropylene Glycol, Ammonium Chloride, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Hexylene Glycol, Triethanolamine, Methylchloroisothiazolino ne, Mehylisothiazolinone, Buthylphenyl, Methyl Propional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Parfum.

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Znalazłam na KWC bardzo tani podkład mineralny. Catrice, Mineral Powder Make Up (Podkład mineralny w pudrze). Na kwc jest taki oto skład:
I teraz moje pytanie:czy to wogóle podkład mineralny, czy bedzie zapychał, czy sie bedzie wysuszał? Tak generalnie to czy jest wogóle wart tego żeby wydac te 20 zł i spróbowac. Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam
Od razu mówię, że moze wysuszać i miec suchą konsystencję, Raczej do bardzo tlustej, świecącej cery bym polecila. Niektórych mineraly moga też zapychac, ale to też kwestia przyzwyczajenia, a także struktury pudru, im bardziej mialki, tym lepszy.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-27, 12:20   #3615
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie jest to podkład w 100% mineralny, bo Octyldodecanol to organiczny emolient. Z tego względu nie powinien wysuszać tak jak może prawdziwy puder min. plus mika sam w sobie nie wysusza az tak bardzo jak inne składniki min.

hey jest offline  
Stary 2011-05-27, 12:23   #3616
lipss
Zadomowienie

Bardzo dzikuje za pomoc, chyba się skusze za te kilka zł i wypróbuje. Poza tym nawet jeśli sie nie sprawdzi to zostanie mi pudełko do którego bede mogła wsypac np próbki czegoś innego A cere mam tłustą więc może akurat nie wysuszy. A jeszcze mam pytanie co oznaczają te CI 77491...?
lipss jest offline  
Stary 2011-05-27, 12:29   #3617
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Bardzo dzikuje za pomoc, chyba się skusze za te kilka zł i wypróbuje. Poza tym nawet jeśli sie nie sprawdzi to zostanie mi pudełko do którego bede mogła wsypac np próbki czegoś innego A cere mam tłustą więc może akurat nie wysuszy. A jeszcze mam pytanie co oznaczają te CI 77491...?

To także mineraly i barwniki mineralne, np zinc oxide, titanium Dioxide...
Korah jest offline  
Stary 2011-05-27, 22:17   #3618
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Dziękuje w takim razie napewno szampon i odżywke kupie a edm wypróbuje
Stary 2011-05-28, 11:00   #3619
anakazar
Zakorzenienie

Korah

Będzie się ten krem nadawał na "niespodzianki"po innych kremach?

Fluid nawilżający mięta cera trądzikowa Lavera

wyciąg z korzenia prawoślazu lekarskiego, olej kokosowy*, roślinna gliceryna, mleczan cynku, trójglicerydy (mieszanka roślinna), olej sojowy*, roślinny olej glicerynowy, squalan, olej jojoba*, lecytyna, estry kwasu glicerynowego, ksantan, Irish Moos (czerwone algi), hydrolat mięty pieprzowej*, hydrolat rozmarynu*, hydrolat drzewa herbacianego*, substancja aktywna z alg, hydrolat szałwii*, wit. E, kwas hialuronowy, kompleks kwasów owocowych, masło shea*, chlorofil, sterole roślinne, wit. C, mieszanka olejków eterycznych

A ten krem nadaje się do cery mieszanej?

Krem tonujący z marchewką i bio-aloesem Lavera
wyciąg z płatków róż*, olejek sojowy*, roślinna gliceryna, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), olejek z jojoba, masło shea*, olejek migdałowy*, olejek słonecznikowy, lecytyna, żel z aloesu*, kwasy stearynowe, czerwone algi, olej karotenowy, wit. E, wyciąg z papryki, sterole roślinne, wyciąg z nagietka*, hydrolat melisy*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-05-29 o 19:21
anakazar jest offline  
Stary 2011-05-28, 11:42   #3620
joaa12
Rozeznanie

.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Jakoś nigdzie nie mogę takich znaleźć..
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
joaa12 jest offline  
Stary 2011-05-28, 18:07   #3621
Soph
Organizatorka

co możecie powiedzieć o tym składzie?
wart prawie 200zł? może zapychać?

podkład
Dior - Forever

Active ingredients: octinoxate (ethylhexyl methoxycinnamate) 4%, titanium dioxide 2,64%
Inactive Ingredients: aqua, cyclopentasiloxane, alcohol, isododecane, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, acrylates/dimethicone copolymer, acrylates copolimer, silica, sorbitan sesquioleate, phenoxyethanol, stearic acid, sodium myristoyl glutamate, disteardimonium hectorite, alumina, aluminum hydroxide, parfum, tetrasodium edta, propylene carbonate, linalool, dimethicone, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol methilparaben, alpha-isomethyl ionone, bht, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben.+/- : mica, CI 77891 (tit. dioxide), CI 77492- CI 77499 (iron oxides).

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2011-05-28, 22:50   #3622
anusiuniaa
Zakorzenienie

Bardzo prosze o analizę:

ALLWAVES kuracja do włosów zniszczonych/maska

Jest to maska, kuracja do włosów porowatych, suchych i zniszczonych które wymagają gruntownej regeneracji. Dzięki zawartości olejku lnianego głęboko nawilża włosy , dodaje im miękkości, blasku i witalności. Włosy doskonale się rozczesują, a podczas suszenia suszarką nie elektryzują.
Przy regularnym stosowaniu kosmetyków Allwawes włosy stają się błyszczące,lekkie oraz są skutecznie i dogłębnie odżywione.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Triethanolamine, Steartrimonium Chloride, Linum Usitatissimum, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cinnamyl Alcohol.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Bardzo proszę o analizę:

LEO Maska kokosowa do włosów regeneruje i wzmacnia włosy zniszczone i po zabiegach. Polecany do wszystkich rodzajów włosów.

Maska kokosowa dzięki połączeniu protein mlecznych i jedwabnych doskonale nawilża wszystkie rodzaje włosów, przez co stają się jedwabiście miękkie i łatwe do modelowania. Przywraca włosom zdrowy wygląd i połysk. Nie obciąża włosów. Posiada bardzo przyjemny zapach mleczka kokosowego.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoythyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Silk, Methylchlorisothiazolinon e, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.
Stary 2011-05-28, 23:06   #3623
Dunka
Rozeznanie

GG do Dunka

Witam Was Tu mnie jeszcze nie bylo i nie wiem, czy w dobrym miejscu pisze, mam nadzieje ze tak. Zauwazylam ostatnio, ze cos mnie zapycha Nie uzywam pudrow ani podkladow, tylko kosmetyki do pielegnacji. Obecnie sa to:

zel: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...tive-skin.html - uzywam codziennie rano i wieczorem
tonik: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...szczajacy.html - uzywam wieczorem, spryskuje nim twarz i przecieram wacikiem
kremy: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ra-wersja.html uzywam wieczorem, czasem rano na zmiane z tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...zy-spf-10.html
Czy mozecie mi pomoc rozszyfrowac, co z tego najprawdopodobniej zapycha?
Dunka jest offline  
Stary 2011-05-30, 02:24   #3624
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Korah

Będzie się ten krem nadawał na "niespodzianki"po innych kremach?

Fluid nawilżający mięta cera trądzikowa Lavera

wyciąg z korzenia prawoślazu lekarskiego, olej kokosowy*, roślinna gliceryna, mleczan cynku, trójglicerydy (mieszanka roślinna), olej sojowy*, roślinny olej glicerynowy, squalan, olej jojoba*, lecytyna, estry kwasu glicerynowego, ksantan, Irish Moos (czerwone algi), hydrolat mięty pieprzowej*, hydrolat rozmarynu*, hydrolat drzewa herbacianego*, substancja aktywna z alg, hydrolat szałwii*, wit. E, kwas hialuronowy, kompleks kwasów owocowych, masło shea*, chlorofil, sterole roślinne, wit. C, mieszanka olejków eterycznych

A ten krem nadaje się do cery mieszanej?

Krem tonujący z marchewką i bio-aloesem Lavera
wyciąg z płatków róż*, olejek sojowy*, roślinna gliceryna, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), olejek z jojoba, masło shea*, olejek migdałowy*, olejek słonecznikowy, lecytyna, żel z aloesu*, kwasy stearynowe, czerwone algi, olej karotenowy, wit. E, wyciąg z papryki, sterole roślinne, wyciąg z nagietka*, hydrolat melisy*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych
Fluid niewątpliwie ma wlaściwości lecznicze i ściągające, aczkolwiek nie daję gwarancji, że nie zapcha, sklad, o ile jest podany pelny wygląda na obiecujący. Generalnie Lavera ma fajne, bogate sklady, wysoce pielęgnujące, ale niestety, z tego co zauważylam czasem opis producenta jest zupelnie nieadekwatny do skladu produktu, czyli np producent podaje, że krem jest przeciwtrądzikowy, a w skladzie nie unikniono ciężkich olejów i emolientów, które bardziej nadają się do cery suchej, odwodnionej czy dojrzalej, niż tlustej i trądzikowej. To dotyczy tego kremu tonującego, moze splatac figla, bo zawiera same cieżkie oleje i masla. Sklady są dość ryzykowne, jednych zapchają, inni będą zadowoleni. Na pewno nie są to jakieś straszne zapychacze, dobrze by bylo jednak dorwać próbki na początek.

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
co możecie powiedzieć o tym składzie?
wart prawie 200zł? może zapychać?

podkład
Dior - Forever

Active ingredients: octinoxate (ethylhexyl methoxycinnamate) 4%, titanium dioxide 2,64%
Inactive Ingredients: aqua, cyclopentasiloxane, alcohol, isododecane, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, acrylates/dimethicone copolymer, acrylates copolimer, silica, sorbitan sesquioleate, phenoxyethanol, stearic acid, sodium myristoyl glutamate, disteardimonium hectorite, alumina, aluminum hydroxide, parfum, tetrasodium edta, propylene carbonate, linalool, dimethicone, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol methilparaben, alpha-isomethyl ionone, bht, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben.+/- : mica, CI 77891 (tit. dioxide), CI 77492- CI 77499 (iron oxides).
Jeśli ktoś kupuje kosmetyki tego typu to musi wiedzieć, że nie kupuje nie wiadomo jakiego cudu mlodości, lecz po prostu lepszej jakości silikon z chin, alkohol wytwarzany najlepszą metoda produkcji, polimery akrylowe z najnowszych technologii i najpiękniej pachnace syntetyczne, alergizujace substancje zapachowe, a i tak co do pochodzenia i metody wytwarzania nie można mieć 100% pewności, iż nie są to substancje pochodzące ze skladu śmieci. Niestety wciąż nie zmienia to faktu, iż jest to tylko, a moze aż silikon, plastik i konserwanty, które nie mają nic wspólnego z pielęgnacja i cudownym opisem producenta. Jeżeli ktoś decyduje się na taki zakup, jego sprawa, wg mnie sklad nie wart zlamanego grosza, ale jeśli już ktoś naprawdę uważa taki sklad za korzystny dla skóry, to powiem tylko tyle, nie różni się niczym od targówki.

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analizę:

ALLWAVES kuracja do włosów zniszczonych/maska

Jest to maska, kuracja do włosów porowatych, suchych i zniszczonych które wymagają gruntownej regeneracji. Dzięki zawartości olejku lnianego głęboko nawilża włosy , dodaje im miękkości, blasku i witalności. Włosy doskonale się rozczesują, a podczas suszenia suszarką nie elektryzują.
Przy regularnym stosowaniu kosmetyków Allwawes włosy stają się błyszczące,lekkie oraz są skutecznie i dogłębnie odżywione.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Triethanolamine, Steartrimonium Chloride, Linum Usitatissimum, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cinnamyl Alcohol.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Bardzo proszę o analizę:

LEO Maska kokosowa do włosów regeneruje i wzmacnia włosy zniszczone i po zabiegach. Polecany do wszystkich rodzajów włosów.

Maska kokosowa dzięki połączeniu protein mlecznych i jedwabnych doskonale nawilża wszystkie rodzaje włosów, przez co stają się jedwabiście miękkie i łatwe do modelowania. Przywraca włosom zdrowy wygląd i połysk. Nie obciąża włosów. Posiada bardzo przyjemny zapach mleczka kokosowego.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoythyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Silk, Methylchlorisothiazolinon e, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.
Allwaves wygląda mi na minimalistyczny, prosty, lagodny sklad. Olej lniany jest gdzieś dalej, nie przypisywalabym mu calkowitego dzialania, które opisuje producent, lecz jedynie minimalne. Przede wszystkim korzystne dzialanie nawilżajace ma cetearyl alcohol, skladnik powrzechnie stosowany w kosmetyce jako emolient. Natomiast oleju lnianego jest tu za malo, żeby można bylo zwalać na niego jakąkolwiek winę lub pochwaly. Ogólnie rzecz godna wypróbowania, zwlaszcza jeśli ktoś ma problemy ze skórą glowy na tle alergicznym.
Natomiast w masce kokosowej LEO w ogóle nie widzę kokosa Pewnie ten syntetyczny parfum nadaje jej zapach kokosa, nic wiecej. Nie przekreślam jej, bo sklad jest dobry, wartosciowy, powinien nadać wlosom puszystości i wzmocnić je. Oprócz tych perfum nie widzę też żadnych niepotrzebnych tanich śmieci.

Cytat:
Napisane przez Dunka Pokaż wiadomość
Witam Was Tu mnie jeszcze nie bylo i nie wiem, czy w dobrym miejscu pisze, mam nadzieje ze tak. Zauwazylam ostatnio, ze cos mnie zapycha Nie uzywam pudrow ani podkladow, tylko kosmetyki do pielegnacji. Obecnie sa to:

zel: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...tive-skin.html - uzywam codziennie rano i wieczorem
tonik: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...szczajacy.html - uzywam wieczorem, spryskuje nim twarz i przecieram wacikiem
kremy: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ra-wersja.html uzywam wieczorem, czasem rano na zmiane z tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...zy-spf-10.html
Czy mozecie mi pomoc rozszyfrowac, co z tego najprawdopodobniej zapycha?

Dunka. Moim skromnym zdaniem i tu chce to podkreślić, żaden z tych produktów nie jest godzien, aby być nakladany na Twoją buzię. Przede wszystkim Effaclar to porażka, tonik nie lepszy. A kremy to istny horror, sama nie wiem co Cię moglo zapchać. Każdy z nich ma w skladzie syf i zapychacze, a żel do mycia narusza barierę ochronna skóry, moze zaburzać jej prawidlowe funkcjonowanie. Jeżeli od zawsze stosujesz tego typu wynalazki, to wielce prawdopodobne, że wlasnie Twoja cera zaczyna się buntować, bo ma dość plastiku na twarzy i silnych detergentów stosowanych przez lata. Z drugiej jednak strony, nie będe calkowicie upierac się tylko przy swoim zdaniu i powiem, że jeśli nie jest tak jak napisalam, to radze odstawic ten dermedic., co i tak wg mnie niczego nie zmieni.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-30 o 02:28
Korah jest offline  
Stary 2011-05-30, 07:54   #3625
Dunka
Rozeznanie

GG do Dunka

Cytat:

Dunka. Moim skromnym zdaniem i tu chce to podkreślić, żaden z tych produktów nie jest godzien, aby być nakladany na Twoją buzię. Przede wszystkim Effaclar to porażka, tonik nie lepszy. A kremy to istny horror, sama nie wiem co Cię moglo zapchać. Każdy z nich ma w skladzie syf i zapychacze, a żel do mycia narusza barierę ochronna skóry, moze zaburzać jej prawidlowe funkcjonowanie. Jeżeli od zawsze stosujesz tego typu wynalazki, to wielce prawdopodobne, że wlasnie Twoja cera zaczyna się buntować, bo ma dość plastiku na twarzy i silnych detergentów stosowanych przez lata. Z drugiej jednak strony, nie będe calkowicie upierac się tylko przy swoim zdaniu i powiem, że jeśli nie jest tak jak napisalam, to radze odstawic ten dermedic., co i tak wg mnie niczego nie zmieni.
Dziekuje za odpowiedz Zostane tu na biochemii troszke dluzej i poczytam to i owo, bo przyznam ze nie znam sie na kosmetykach od tej strony, jak widac mam spore braki i sama sobie tym robie krzywde
Dunka jest offline  
Stary 2011-05-30, 09:22   #3626
kamoszka
Raczkowanie

GG do kamoszka

Witam

czy mogę prosić o analizę tej odżywki do włosów, bez spłukiwania, w psikaczu. Kupiona w uk. Mam przetłuszczający się skalp. Co mi może ofiarować ten produkt. Z góry dziękuję za analizę

Lanes Health - Tea Tree Conditioner

INCI: Aqua, Melaleuca Alternifolia (tea tree oil), Rosemary Officinalis (rosemary extract), PEG-15 Cocopolyamine, PEG-40 Castor Oil, Soluvit Richter (aqua, alcohol, PEG-35 Castor Oil, polysorbate 20, aesculus hippocastanum 'horse chestnut' seed extract, retinyl palmitate, tocopherol, PABA, inositol, calcium pantothenate, linoleic acid, biotin), Cetrimonium Chloride, Lauryl Glucoside, Citric Acid.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0103.jpg (19,5 KB, 2 załadowań)

Moje kudły
http://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=14047

Edytowane przez kamoszka
Czas edycji: 2011-05-30 o 09:23
kamoszka jest offline  
Stary 2011-05-30, 10:52   #3627
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Fluid niewątpliwie ma wlaściwości lecznicze i ściągające, aczkolwiek nie daję gwarancji, że nie zapcha, sklad, o ile jest podany pelny wygląda na obiecujący. Generalnie Lavera ma fajne, bogate sklady, wysoce pielęgnujące, ale niestety, z tego co zauważylam czasem opis producenta jest zupelnie nieadekwatny do skladu produktu, czyli np producent podaje, że krem jest przeciwtrądzikowy, a w skladzie nie unikniono ciężkich olejów i emolientów, które bardziej nadają się do cery suchej, odwodnionej czy dojrzalej, niż tlustej i trądzikowej. To dotyczy tego kremu tonującego, moze splatac figla, bo zawiera same cieżkie oleje i masla. Sklady są dość ryzykowne, jednych zapchają, inni będą zadowoleni. Na pewno nie są to jakieś straszne zapychacze, dobrze by bylo jednak dorwać próbki na początek.

.
Dziękuje bardzo

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-05-30, 15:29   #3628
Pani Barokowa
Rozeznanie

Cytat:
Ok. 70% skladników tgo kremu to zapychacze. Niestety, nei jest to krem do regularnego stosowania. Jedynie doraźnie na większe przesuszenia. Sklad jest dobry, lagodny, ale ciężki.
Mam jeszcze kilka pytań. Używam tego kremu krótko (tydzień) ale dziwnie na mnie działa. Po pierwsze skóra na policzkach strasznie piecze przy nakładaniu i robi się czerwona. Utrzymuje się to jakieś 20 min, ale zauważyłam, że częściej się rumienię Myślałam że to nie przez ten krem, ale coś innego więc nałożyłam inny krem i nic mnie nie piekło. Więc to chyba od tego kremu .Mam cerę mieszaną, na policzkach sucha z popękanymi naczynkami, w strefie T tłusta.Nie jest szczególnie wrażliwa. Po drugie cera mi się wysuszyła! Mam pełno suchych miejsc na twarzy ( na całej, nie tylko na policzkach). Przynajmniej mnie nie zapchał.
Czy to normalna reakcja?

Może ktoś zerknąć na ten skład jeszcze raz? Przepraszam że wcześniej nie zapytałam, ale myślałam że skoro jest do cery nadwrażliwej do nie powinien mi zrobić krzywdy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010960.jpg (42,5 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2011-05-30 o 15:32
Pani Barokowa jest offline  
Stary 2011-05-31, 12:18   #3629
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
Witam

czy mogę prosić o analizę tej odżywki do włosów, bez spłukiwania, w psikaczu. Kupiona w uk. Mam przetłuszczający się skalp. Co mi może ofiarować ten produkt. Z góry dziękuję za analizę

Lanes Health - Tea Tree Conditioner

INCI: Aqua, Melaleuca Alternifolia (tea tree oil), Rosemary Officinalis (rosemary extract), PEG-15 Cocopolyamine, PEG-40 Castor Oil, Soluvit Richter (aqua, alcohol, PEG-35 Castor Oil, polysorbate 20, aesculus hippocastanum 'horse chestnut' seed extract, retinyl palmitate, tocopherol, PABA, inositol, calcium pantothenate, linoleic acid, biotin), Cetrimonium Chloride, Lauryl Glucoside, Citric Acid.
Olejek z drzewa herbacianego zapobiega szybkiemu przetluszczaniu, wydaje mi się, że spray jest stworzony do przetluszczających się wlosów, poza tym zawiera tez inne cenne skladniki wzmacniające, olejek rycynowy, wit.E, biotynę, naturalne ekstrakty. Sklad bardzo przyzwoity, choć w dużej mierze sklada się z wody, aczkolwiek nie mam pojęcia czy rzeczywiście bedzie skuteczny w tej formie, gdyż przetluszczanie wlosów zaczyna się od skóry glowy, to ona wydziela nadmiar loju, przez co wlosy się szybciej przetluszczają, więc to skóre glowy należy poddawać kuracji, a nie wlosy.

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze kilka pytań. Używam tego kremu krótko (tydzień) ale dziwnie na mnie działa. Po pierwsze skóra na policzkach strasznie piecze przy nakładaniu i robi się czerwona. Utrzymuje się to jakieś 20 min, ale zauważyłam, że częściej się rumienię Myślałam że to nie przez ten krem, ale coś innego więc nałożyłam inny krem i nic mnie nie piekło. Więc to chyba od tego kremu .Mam cerę mieszaną, na policzkach sucha z popękanymi naczynkami, w strefie T tłusta.Nie jest szczególnie wrażliwa. Po drugie cera mi się wysuszyła! Mam pełno suchych miejsc na twarzy ( na całej, nie tylko na policzkach). Przynajmniej mnie nie zapchał.
Czy to normalna reakcja?

Może ktoś zerknąć na ten skład jeszcze raz? Przepraszam że wcześniej nie zapytałam, ale myślałam że skoro jest do cery nadwrażliwej do nie powinien mi zrobić krzywdy.
Wyglada mi to na uczulenie, niestety. Nie wiem co moglo być powodem takiej reakcji, krem zawiera potencjalne substancje alergizujące, ale to tez w dużej mierze zależy od ich pochodzenia, tak więc krem w tej serii może uczulić, a z nastepnej partii już nie, także jeśli chodzi o inne kosmetyki innych firm, bo te same skladniki będą innego pochodzenia, np z roślin rosnących w środowisku pozbawionym tego konkretnego alergenu. Mowa tu m.in. o naturalnych olejach np rycynowym, borago, skwalanie, a takze wosku i ekstraktach. Uczulić oczywiście mogla takze parafina, ethylhexyl stearate, glikole, alantoina czy nawet wit E. Wszystko może uczulać. Radzę odstawić ten kosmetyk.
Korah jest offline  
Stary 2011-05-31, 14:55   #3630
kamoszka
Raczkowanie

GG do kamoszka

dziękuję bardzo

Moje kudły
http://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=14047
kamoszka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości