Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-06, 03:11   #3691
Ceith
korzonek

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Będę wdzięczna za analizę jeszcze dwóch rzeczy:

SI Świt, Exclusive, Krem nawilżający z żeń-szeniem
Aqua, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Isopropyl Myristate, Petrolanum, Propylene Glycol, Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cetyl Alcohol, Panax Ginseng Root Extract, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, BHA, Parfum, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Geraniol, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Amylcinnamyl Alcohol, Eugenol

Miraculum, La Rose, Bogaty krem odbudowująco-regenerujący na noc
Aqua, Rosa Centifolia Flower Extract, Ethylhexyl Stearate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Argania Spionosa Kernel Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Rosa Gallica Flower Extract, Rosa Rugosa Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholersterol, Parfum, DMDM Hydantoin, Sodium Lauroyl Lactylate, Methylparaben, Carbomer, Xanthan Gum, Rosa Damascena Flower Oil, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool, CI 14700.

Edytowane przez Ceith
Czas edycji: 2011-06-06 o 12:42
Ceith jest offline  
Stary 2011-06-06, 09:17   #3692
Lilith36
Rozeznanie

Seba Med, Clear Face, Przeciwbakteryjna pianka oczyszczająca

Skład: Aqua, Cocamidopropylalbetainami de MEA Chloride, Cocotrimonium Methosulfate, Sodium Lactate, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol

*wiem, pojawiła się raz w poprzedniej części, ale było o niej tylko jedno zdanie jako porównanie z 3 żeli myjących, jej skład nie był właściwie w ogóle przeanalizowany

Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Octocrylene, Canola Oil*, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Steareth-2, Cyclomethicone, Dimethiconol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tatramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea (08.05.2010)

* surowiec ECO-certyfikowany, organiczny

(zaznaczam, że mam cerę mieszaną i trądzikową)

Bardzo bym prosiła...

Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-06-06 o 17:03
Lilith36 jest offline  
Stary 2011-06-06, 16:10   #3693
april_20
Zadomowienie

Bardzo proszę o analizę pod względem zapychania(mam tłustą cerę z trądzikiem)

Hean, Aloe Active, Mleczko do demakijażu

Skład: Aqua, Mineral Oil, Propylene Glycol, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Cyclomethicone, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Juglans Regia (Walnut) Leaf Extract, Allantoin, Panthenol, Glucose, Parfum, Urea, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Retinyl Palmitate, Triethanolamine, Aloe Barbadensis Leaf Extract.
april_20 jest offline  
Stary 2011-06-06, 18:47   #3694
Pani Barokowa
Rozeznanie

Ciągle szukam lekkiego kremu nawilżającego który by nie zapychał i natrafiłam na ten:

Oceanic AA Eco Krem wzmacniający z ekstraktem z pomidora

Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Coco- Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Helianthus Annus Seed Oil Unsaponifiables, Solanum Lycopersicum Fruit, Magnesium Sulfate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid.

Myślicie że sprawdzi się przy cerze mieszanej i naczynkowej?
Pani Barokowa jest offline  
Stary 2011-06-06, 19:23   #3695
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Czy mogła bym prosić o analize

*VENUS krem do twarzy z rokitnikiem i morelą
Aqua, Sesamum Indicum*, Buxus Chinensis*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao, Glycerin, Sorbitan Stearate, Butyrospernum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides, Prunus Armeniaca*, Alcohol, Xanthan Gum, Daucus Carota, Prunus Armeniaca, Rosa Centifolia*, Lactic Acid, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Linalool, Limonene.

*eco cosmetics Szampon zwiększający objętość"
Wodno-alkoholowy wyciąg z lści oliwnych*, glikozyd laurowy, hydrolat z kwiatu lipy*,kokoglukozyd, kwas L-glutaminowy, kwas L-glutaminowy, gliceryna roślinna, sól morska, ekstrakt z owocu granatu*, ekstrakt z liści oliwnych*, etanol (alkohol roślinny), ekstrakt z kiwi*, naturalny środek nawilżający, naturalne olejki eteryczne, kwas mlekowy, limonen, cytronelol.
Czy naprawde może zwiększyć objętość?

I jeszcze mam proźbe Korah czy mogła byś mi polecić jakieś filtry głownie na twarz? jakiś dobry krem, do ciała moge uzywac więcej niż na twarz, z twarzą boję się eksperymentować coś co mnie nie podrażni itp z góry dziękuje
Stary 2011-06-06, 19:28   #3696
samajka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Ciągle szukam lekkiego kremu nawilżającego który by nie zapychał i natrafiłam na ten:

Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Coco- Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Helianthus Annus Seed Oil Unsaponifiables, Solanum Lycopersicum Fruit, Magnesium Sulfate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid.

To znany zapychacz . Mnie wszystkie kremy z tym składnikiem zapychają niemiłosiernie. Wiele dziewczyn z wizażu również.
Choć spotkałam się z opiniami "biochemiczek" , że to teoretycznie lekki emolient i nie powinien zapychać , ale teorie teoriami , a życie życiem - więc jak masz problem z zapychaniem to radziłabym uważać z tym kremem.
samajka jest offline  
Stary 2011-06-07, 07:15   #3697
Pani Barokowa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
To znany zapychacz . Mnie wszystkie kremy z tym składnikiem zapychają niemiłosiernie. Wiele dziewczyn z wizażu również.
Choć spotkałam się z opiniami "biochemiczek" , że to teoretycznie lekki emolient i nie powinien zapychać , ale teorie teoriami , a życie życiem - więc jak masz problem z zapychaniem to radziłabym uważać z tym kremem.
Dzięki

A możesz powiedzieć coś więcej o tym kremie? Jak z nawilżaniem? Czy pomoże na popękane naczynka?
Stary 2011-06-07, 09:07   #3698
Rarrka90
Rozeznanie

czy ten podkład to duże zło i strach nakładać na twarz?
bo wyprobowałam i wg mnie daje efekt idealny

Make Up For Ever- HD podkład
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Mica, talc, PEG-10 Dimenthicone, Biosaccharide Gum-1, Phenyl, Trimethicone, Sodium Chloride, Lauroyl Lysine, Dimenthicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Cyclohexacyloxane, Methylisothiazolinone, Sorbitan Sesquileate, Silver Oxide, Propylene, Carbonate, Parfum (fragrance), Methylparaben, Fagus Sylvatica Extract (Fagus Sylvatica Bud Extract), Hydrolyzed Yeast Protein, [+/- CI 77891 )titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-06-07, 12:10   #3699
samajka
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki

A możesz powiedzieć coś więcej o tym kremie? Jak z nawilżaniem? Czy pomoże na popękane naczynka?
Niestety w tym już nie pomogę -nie potrafię jeszcze na tyle odczytywać składów , opanowałam tylko te składniki, które zapychają ( bo to mnie interesowało najbardziej - a nie chciałam z każdym kremem prosić się o analizę) natomiast nie wiem zupełnie które składniki służą naczyńkom , nawilżać powinien całkiem przyzwoicie.
samajka jest offline  
Stary 2011-06-08, 01:32   #3700
paranoja
Zakorzenienie

Co sadzicie o trzech kosmetykach Yes To:

1.
Yes To Tomatoes Totally Tranquil Facial Hydrating Lotion 50ml

Ingredients: Aqua (Water), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract*, Isopropyl Palmitate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel*, Chamomilla Recutita (Camomile) Extract*, Aspalathus Genus (Red Tea) Extract*, Cetyl Alcohol*, Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract*, Maris Aqua (Dead Sea Water), Propolis Cera Extract*, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Extract*, Capsicum Annuum (Red Pepper) Extract*, Maris Limus (Silt) Extract, Algae (Spirulina, Rhodella, Dunaliella) *, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil*, Olea Europaea (Olive) Oil*, Calendula Officinalis Oil*, Ginkgo Biloba Leaf Extract*, Niacin*, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract*, Benzyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Dehydroacetic Acid, Tocopheryl Acetate (Vitamin E) *.

2. Yes To Cucumbers Soothing Eye Gel 30ml

Ingredients: Aqua (Water), Cucumis Sativus (Cucumber) Extract*, Sodium Alginate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel*, Chamomilla Recutita (Camomile) Extract*, Brassica Oleracea (Broccoli) Extract*, Citric Acid, Peucedanum Graveolens (Dill) Extract*, Capsicum Annuum (Green Pepper) Extract*, Algin, Algea (Spirulina, Rhodella, Dunaliella) *, Maris Sal (Dead Sea Minerals), Parfum (Fragrance), Spinacia Oleracea (Spinach) Extract, Benzyl Alcohol, Tocopheryl Acetate (Vitamin E) *, Panthenol*, Dehydroacetic Acid.

3.
Yes To Carrots C Today or C you in the Morning Moisturizing Day Cream 50ml

Ingredients: Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dead Sea Water(Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Squalane, Caprylic / Capric Triglyceride, Peg-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Ginkgo Biloba Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Cucumis Sativa (Cucumber) Fruit Water, Hamamelis Virginiana Flower (Witch Hazel) Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Niacinamide, Spirulina Maxima Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Silt (Maris Limus), Imidazolidinyl Urea, Salicylic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.
Stary 2011-06-08, 10:14   #3701
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

i jeszcze proszę zerkij na ten skład
AnneMarie Börlind Combination Lekki krem na dzień
AQUA (WATER), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA)SEED OIL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, HYDROGENATED LECITHIN, OCTOCRYLENE, SORBITOL, ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CETYL PALMITATE, PHENOXYETHANOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL,PANTHENOL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BENZYL BENZOATE,CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, AROMA (FRAGRANCE),LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL
Przyzwoity, dobry sklad, ale nie powiem, żeby mnie jakoś zachwycil. Rzeczywiscie będzie dobry do mieszanej cery i nie powinien zapychać.

Cytat:
Napisane przez kurnachata Pokaż wiadomość
Kurcze to mnie strasznie zmartwiłaś, a możesz mi powiedzieć co jest z nimi nie tak, bo dostałam ten zestaw od mamy na urodziny i jak już mam to zużyje pewnie bo szkoda wyrzucać-tanie to to nie było ;-/
ale chciałam zapytać co konkretnie jest z tym zestawem nie tak??
i co możesz polecić w takim razie do pielęgnacji skóry odwodnionej ale niestety trądzikowej, konkretnie to są zaskórnikowe zmiany na które mam differin oraz krostkowo-grudkowe (takie boloki pod skórne) na które mam antybiotyk punktowo-wszystko to jednak przeokropnie mnie wysusza ;-(
A czy krem o takim składzie nadaje się do skóry odwodnionej ale z tendencją do zapychania dosłownie wszystkim ;-(
Skład:
DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE, COCO-CAPRYLATE/CARPATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL UNSAPONIFIABLES, SILICA, VITIS VINIFERA SEED OIL, BISABOLOL, PARFUM.
Sklady są przesycone chemią niestety, same silikony, glikole, pegi, akryl, gdzieniegdzie nawet parabeny. Kosmetyki kosztują majątek i być moze nie szkodzą, bo skladniki sa najwyższej jakości, ale nikt mi nie wmówi, że silikon pielęgnuje skórę.

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za analizę jeszcze dwóch rzeczy:

SI Świt, Exclusive, Krem nawilżający z żeń-szeniem
Aqua, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Isopropyl Myristate, Petrolanum, Propylene Glycol, Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cetyl Alcohol, Panax Ginseng Root Extract, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, BHA, Parfum, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Geraniol, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Amylcinnamyl Alcohol, Eugenol

Miraculum, La Rose, Bogaty krem odbudowująco-regenerujący na noc
Aqua, Rosa Centifolia Flower Extract, Ethylhexyl Stearate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Argania Spionosa Kernel Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Rosa Gallica Flower Extract, Rosa Rugosa Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholersterol, Parfum, DMDM Hydantoin, Sodium Lauroyl Lactylate, Methylparaben, Carbomer, Xanthan Gum, Rosa Damascena Flower Oil, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool, CI 14700.
Świt odradzam, kompletna porażka, natmiast Miraculum polecam jedynie suchej i dojrzalej cerze bez nadwrażliwości. Sklad jest dobry, niestety zawiera, choć w niedużej ilści brzydkie rzeczy. Jest tez dość ciężki. Oprócz pogrubionych substancji zapychac może Capric trglicryde oraz ceramidy, choć są lagodne dla skóry to jednak mogą zapchać.

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Seba Med, Clear Face, Przeciwbakteryjna pianka oczyszczająca

Skład: Aqua, Cocamidopropylalbetainami de MEA Chloride, Cocotrimonium Methosulfate, Sodium Lactate, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol

*wiem, pojawiła się raz w poprzedniej części, ale było o niej tylko jedno zdanie jako porównanie z 3 żeli myjących, jej skład nie był właściwie w ogóle przeanalizowany

Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Octocrylene, Canola Oil*, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Steareth-2, Cyclomethicone, Dimethiconol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tatramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea (08.05.2010)

* surowiec ECO-certyfikowany, organiczny

(zaznaczam, że mam cerę mieszaną i trądzikową)

Bardzo bym prosiła...
Sebamed jest ok, może bez rewelacji, ale nie powinien skórze zaszkodzić, dobry dla alergików, krótki sklad, chociaż balabym się, czy nie wysuszy, w skladzie praktycznie same dość dobre detergenty. Natomiast ten krem Ziaji szczerze odradzam Nic nie zrobi, a moze tylko zaszkodzić, zapchać.

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę pod względem zapychania(mam tłustą cerę z trądzikiem)

Hean, Aloe Active, Mleczko do demakijażu

Skład: Aqua, Mineral Oil, Propylene Glycol, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Cyclomethicone, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Juglans Regia (Walnut) Leaf Extract, Allantoin, Panthenol, Glucose, Parfum, Urea, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Retinyl Palmitate, Triethanolamine, Aloe Barbadensis Leaf Extract.
Porażka, to się nie nadaje nawet do stóp.

Cytat:

Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate,Coco- Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Helianthus Annus Seed Oil Unsaponifiables, Solanum Lycopersicum Fruit, Magnesium Sulfate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid.

Podoba mi się ten sklad, capric trigliceryde jest dość daleko. Kremik przyzwoity i nie balabym się, że zapcha, a nawet jeśli, to nie dokumentnie. Godny uwagi jest także krem różany z tej serii.

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Czy mogła bym prosić o analize

*VENUS krem do twarzy z rokitnikiem i morelą
Aqua, Sesamum Indicum*, Buxus Chinensis*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao, Glycerin, Sorbitan Stearate, Butyrospernum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides, Prunus Armeniaca*, Alcohol, Xanthan Gum, Daucus Carota, Prunus Armeniaca, Rosa Centifolia*, Lactic Acid, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Linalool, Limonene.

*eco cosmetics Szampon zwiększający objętość"
Wodno-alkoholowy wyciąg z lści oliwnych*, glikozyd laurowy, hydrolat z kwiatu lipy*,kokoglukozyd, kwas L-glutaminowy, kwas L-glutaminowy, gliceryna roślinna, sól morska, ekstrakt z owocu granatu*, ekstrakt z liści oliwnych*, etanol (alkohol roślinny), ekstrakt z kiwi*, naturalny środek nawilżający, naturalne olejki eteryczne, kwas mlekowy, limonen, cytronelol.
Czy naprawde może zwiększyć objętość?

I jeszcze mam proźbe Korah czy mogła byś mi polecić jakieś filtry głownie na twarz? jakiś dobry krem, do ciała moge uzywac więcej niż na twarz, z twarzą boję się eksperymentować coś co mnie nie podrażni itp z góry dziękuje
Venus to bardzo wartościowy krem, myślę, że godny przetestowania pod warunkiem, że nie masz alergii np na olejki eteryczne. Na szamponach za bardzo sie nie znam. Ten szampon na pewno wlosy umyje i im nie zaszkodzi, ale jaki da efekt, to nie umiem powiedzieć. Wydaje mi się, że może być dobry, zawiera sól morską, która ma silne dzialanie unoszące wlosy. Szczerze polecam filtr mineralny Lavera Sun sensitiv. Ale zaznaczam, że moze niestety bielić lub Phenome.

Cytat:
Jak z nawilżaniem? Czy pomoże na popękane naczynka?
Będzie nawilżać bardzo dokladnie, na naczyńka specjalnie nie zadziala, ale na pewno nie zaogni sytuacji.

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
czy ten podkład to duże zło i strach nakładać na twarz?
bo wyprobowałam i wg mnie daje efekt idealny

Make Up For Ever- HD podkład
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Mica, talc, PEG-10 Dimenthicone, Biosaccharide Gum-1, Phenyl, Trimethicone, Sodium Chloride, Lauroyl Lysine, Dimenthicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Cyclohexacyloxane, Methylisothiazolinone, Sorbitan Sesquileate, Silver Oxide, Propylene, Carbonate, Parfum (fragrance), Methylparaben, Fagus Sylvatica Extract (Fagus Sylvatica Bud Extract), Hydrolyzed Yeast Protein, [+/- CI 77891 )titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).
Tak, niestety to duże zlo, bardzo duże!!!

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-06-08 o 10:16
Korah jest offline  
Stary 2011-06-08, 19:07   #3702
SuperKotek
Raczkowanie

prosze o analize toniku firmy Alina Tonik bezalkoholowy z algami i ekstraktem z perły
skład przepisuje z opakowania
aqua, laminaria hyperborea extract, pearl podwer, maris sal, glycerin, sodium hyaluronate, sodium lactate, sodium PCA, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lacticacid, cocamidopropyl betaine, d-panthenol, allantoin, disodium EDTA, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, PEG-40 hydrogenated, castor oil
uff czy bardzo chemiczny i na co uwazac , zaszkodzi czy jest coś tam wart? prosze podpowiedz.
SuperKotek jest offline  
Stary 2011-06-08, 20:05   #3703
Rarrka90
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, niestety to duże zlo, bardzo duże!!!
ehh uzylam trzeci dzien z rzedu i co? WYSYP ale nie pryszczy tylko jakies uczulenie !!

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-06-08 o 20:07
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-06-09, 09:03   #3704
Pani Barokowa
Rozeznanie

Cytat:
Podoba mi się ten sklad, capric trigliceryde jest dość daleko. Kremik przyzwoity i nie balabym się, że zapcha, a nawet jeśli, to nie dokumentnie. Godny uwagi jest także krem różany z tej serii.

Będzie nawilżać bardzo dokladnie, na naczyńka specjalnie nie zadziala, ale na pewno nie zaogni sytuacji.
Dzięki
Użyłam go na razie 4 razy, ale jestem bardzo zadowolona. Świetnie nawilża!
A mogłabyś polecić coś dobrego na naczyńka? Ten krem im nie szkodzi, ale też nie leczy. Znasz coś dobrego co by podziałało?
Stary 2011-06-09, 13:47   #3705
hola ola
Zakorzenienie

prosze o analizę

Uriage, Hyseac, Emulsja matująca

Skład: Composition: Uriage Thermal Water - Epilobium extract - Phytosphingosine - Pollution Protect complex - Matifying agent.
Fine, light, oil-free emulsion.
High tolerance: Hypoallergenic - Non-comedogenic

hola ola jest offline  
Stary 2011-06-09, 13:55   #3706
Lilith36
Rozeznanie

Dziękuję Korah

A co myślisz o myciu twarzy tym mydełkiem...?
Palmolive, Protex Herbal (Mydło antybakteryjne)

Skład: Sodium Tallowate, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Aqua, PEG-12, Parfum, Stearic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Triclocarban, Pentaerithrityl Tetra-di-t-butyl, Hydroxyhydrocinnamte, Pentasodium Pentetate, Camellia Sinensis Extract, Calendula Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Thymus Vulgaris Extract, Melaleuca Alternifolia Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 47005, CI 61570, CI 77891

Czy lepsza będzie pianka Seba Medu, którą oceniłaś?

Lilith36 jest offline  
Stary 2011-06-09, 16:09   #3707
Rarrka90
Rozeznanie

Dermatolog przepisał mi na rano ten krem:
Effeclar Mat: na rano *gdy nie wychodze z domu
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, octyldodecanol, di-c12-13 alkyl malate, aluminum starch octenylsuccinate, isononyl isononanoate, nylon-66, propylene glycol, polysorbate 20, peg-100 stearate, glyceryl stearate, acrylates copolymer, cetyl alcohol, nylon-12, capryloyl salicylic acid, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ascorbyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, zinc pca, sodium citrate, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, salicylic acid, propylparaben, parfum

i.... Co o nim myślicie?

i filtr kazał kupić JAKIŚ filtr na dni, gdy w miescie

i mam pytanie ktory wybrać:

1. La Roche Posay, Anthelios Creme Fondante SPF 40
(Krem do twarzy do cery wrażliwej - wysoka ochrona)

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Ethylhexyl Triazone, Polymethyl Methacrylate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylparaben, Disodium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Etyhlparaben, Glyceryl Stearate, Glycine Soja/Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Parfum (09.05.2008)

2. La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

3. Uriage, Hyseac, Sun Care Fluid SPF 50
(Fluid przeciwsłoneczny)

Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite (11.05.2009)
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-06-09, 23:57   #3708
thefit
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
prosze o analizę

Uriage, Hyseac, Emulsja matująca

Skład: Composition: Uriage Thermal Water - Epilobium extract - Phytosphingosine - Pollution Protect complex - Matifying agent.
Fine, light, oil-free emulsion.
High tolerance: Hypoallergenic - Non-comedogenic

Tu nie ma co analizować, bo to nie jest cały skład tego kremu
Też chciałam go wrzucić do analizy, ale nigdzie nie mogłam znaleźć składu. Był chyba tylko na kartoniku, który wyrzuciłam

thefit jest offline  
Stary 2011-06-10, 14:42   #3709
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Tu nie ma co analizować, bo to nie jest cały skład tego kremu
Też chciałam go wrzucić do analizy, ale nigdzie nie mogłam znaleźć składu. Był chyba tylko na kartoniku, który wyrzuciłam
ups, mam chyba jeszcze kartonik to wpisze skład

po 6 dniach używania jestem bardzo z niego zadowolona a Ty?
hola ola jest offline  
Stary 2011-06-10, 15:05   #3710
thefit
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
ups, mam chyba jeszcze kartonik to wpisze skład

po 6 dniach używania jestem bardzo z niego zadowolona a Ty?
Z matu jestem zadowolona, ale mam wrażenie, że zaognia stany zapalne na mojej skórze i wzmaga ich występowanie. Musze go odstawić na kilka dni i sprawdzić czy skóra będzie w lepszym stanie

thefit jest offline  
Stary 2011-06-10, 17:11   #3711
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Czy moge prosić o analize tych dwóch kremików? mam je po 15ml i sie zastanawiam czy nie zaszkodzą mojej skórze i czy warto je nałożyć wogóle na twarz, itp??

*Biotherm Skin Ergetic Night Overnight High-Recovery Moisturizer With D-Tox Complex
Active Ingredients: n/a Ingredients: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Oil, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Alcohol, Undecane, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lacxtylate, Silica, Tridecane, Tocopherol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Limonene, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Ruscus Aculeatus Extract, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Sodium Phytate, Vitreoscilla Ferment, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Malus Domestica Fruit Cell Culture, Brassica Oleracea Italica Sprout Extract, Dextrin, Geraniol, Hydrolyzed Soy Protein, Polygonum Fagopyrum Extract, Citral, Camellia Sinensis Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Parfum

*Biotherm Skin Ergetic Day Non-Stop Anti-Fatigue Moisturizer Cream Gel With Anti-Ox Complex
: Aqua, Glycerin, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Dicaprylyl Carbonate, Alcohol, Olea Europaea Oil, Undecane, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Silica, Tridecane, Tocopherol, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Sodium Phytate, Vitreoscilla Ferment, Limonene, Geraniol, Neohesperidin Dihydrochalcone, Punica Granatum Extract, Malus Domestica Fruit Cell Culture, Brassica Oleracea Italica Sprout Extract, Dextrin, Hydrolyzed Soy Protein, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Lipids, Vitis Vinifera Extract, Citral, Parfum

Dziękuje
Stary 2011-06-10, 18:47   #3712
april_20
Zadomowienie

Cytat:
Czy dla cery tłustej z trądzikiem też będzie dobry? Zależy mi na porządnym nawilżaniu.
april_20 jest offline  
Stary 2011-06-11, 14:34   #3713
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
prosze o analize toniku firmy Alina Tonik bezalkoholowy z algami i ekstraktem z perły
skład przepisuje z opakowania
aqua, laminaria hyperborea extract, pearl podwer, maris sal, glycerin, sodium hyaluronate, sodium lactate, sodium PCA, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lacticacid, cocamidopropyl betaine, d-panthenol, allantoin, disodium EDTA, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, PEG-40 hydrogenated, castor oil
uff czy bardzo chemiczny i na co uwazac , zaszkodzi czy jest coś tam wart? prosze podpowiedz.
Świetny nawilżający sklad, oj podoba mnie się, pierwszy raz slyszę w ogóle o tym producencie. Czy możesz coś wiecej powiedzieć o tym toniku? Ile kosztuje? Nie powinien zaszkodzić, uważam że na lato idealny, nawe może zastąpić krem, cudownie nawilżający, może zapychac, ale nie powinien zaszkodzić, więc jeśli tylko zauważysz jakieś wypryski po nim, to po prostu stosuj go rzadziej. Skladniki które pogrubilam mogą uczulać, to konserwanty i substancje zapachowe.

Cytat:
Dzięki
Użyłam go na razie 4 razy, ale jestem bardzo zadowolona. Świetnie nawilża!
A mogłabyś polecić coś dobrego na naczyńka? Ten krem im nie szkodzi, ale też nie leczy. Znasz coś dobrego co by podziałało?
Polecam z apteki krem-balsam z pijawki lekarskiej WIrovit. Nie jest co prawda latwo dostępny, ale w internecie na pewno do kupienia. Należy jednak przed użyciem zrobić próbę uczuleniową w malo widocznym miejscu, np punkt na szyi lub za uchem smarowac przez dwa, trzy dni 2 razy dziennie.

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Dziękuję Korah

A co myślisz o myciu twarzy tym mydełkiem...?
Palmolive, Protex Herbal (Mydło antybakteryjne)

Skład: Sodium Tallowate, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Aqua, PEG-12, Parfum, Stearic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Triclocarban, Pentaerithrityl Tetra-di-t-butyl, Hydroxyhydrocinnamte, Pentasodium Pentetate, Camellia Sinensis Extract, Calendula Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Thymus Vulgaris Extract, Melaleuca Alternifolia Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 47005, CI 61570, CI 77891

Czy lepsza będzie pianka Seba Medu, którą oceniłaś?
Zdecydowanie lepszy będzie seba med. Jeśli zależy Ci na mydle do twarzy, to przede wszystkim powinno mieć krótki sklad i najlepiej tylko roślinny i nieperfumowany.

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Dermatolog przepisał mi na rano ten krem:
Effeclar Mat: na rano *gdy nie wychodze z domu
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, octyldodecanol, di-c12-13 alkyl malate, aluminum starch octenylsuccinate, isononyl isononanoate, nylon-66, propylene glycol, polysorbate 20, peg-100 stearate, glyceryl stearate, acrylates copolymer, cetyl alcohol, nylon-12, capryloyl salicylic acid, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ascorbyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, zinc pca, sodium citrate, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, salicylic acid, propylparaben, parfum

i.... Co o nim myślicie?

i filtr kazał kupić JAKIŚ filtr na dni, gdy w miescie

i mam pytanie ktory wybrać:

1. La Roche Posay, Anthelios Creme Fondante SPF 40
(Krem do twarzy do cery wrażliwej - wysoka ochrona)

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Ethylhexyl Triazone, Polymethyl Methacrylate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylparaben, Disodium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Etyhlparaben, Glyceryl Stearate, Glycine Soja/Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Parfum (09.05.2008)

2. La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

3. Uriage, Hyseac, Sun Care Fluid SPF 50
(Fluid przeciwsłoneczny)

Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite (11.05.2009)
Nie jestem lekarzem, ale jestem zdecydowaną przciwniczka effeclar. Uważam, że on pogorszy tylko problemy ze skórą. A filtr Uriage ma najlepszy dla skóry sklad, z tych które podalaś.

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Czy moge prosić o analize tych dwóch kremików? mam je po 15ml i sie zastanawiam czy nie zaszkodzą mojej skórze i czy warto je nałożyć wogóle na twarz, itp??

*Biotherm Skin Ergetic Night Overnight High-Recovery Moisturizer With D-Tox Complex
Active Ingredients: n/a Ingredients: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Oil, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Alcohol, Undecane, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lacxtylate, Silica, Tridecane, Tocopherol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Limonene, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Ruscus Aculeatus Extract, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Sodium Phytate, Vitreoscilla Ferment, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Malus Domestica Fruit Cell Culture, Brassica Oleracea Italica Sprout Extract, Dextrin, Geraniol, Hydrolyzed Soy Protein, Polygonum Fagopyrum Extract, Citral, Camellia Sinensis Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Parfum

*Biotherm Skin Ergetic Day Non-Stop Anti-Fatigue Moisturizer Cream Gel With Anti-Ox Complex
: Aqua, Glycerin, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Dicaprylyl Carbonate, Alcohol, Olea Europaea Oil, Undecane, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Silica, Tridecane, Tocopherol, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Sodium Phytate, Vitreoscilla Ferment, Limonene, Geraniol, Neohesperidin Dihydrochalcone, Punica Granatum Extract, Malus Domestica Fruit Cell Culture, Brassica Oleracea Italica Sprout Extract, Dextrin, Hydrolyzed Soy Protein, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Lipids, Vitis Vinifera Extract, Citral, Parfum

Dziękuje
Obydwa są godne wypróbowania, sklady lagodne, chociaz należy z nimi ostrożnie, bo nie są lekkie.

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Czy dla cery tłustej z trądzikiem też będzie dobry? Zależy mi na porządnym nawilżaniu.

Cala seria AA Eco jest godna wypróbowania, zwlaszcza micel. Co do cery tlustej, to odradzilabym jedynie krem śliwkowy. Jego sklad jest skierowany wylącznie do cer suchych i dojrzalych.
Korah jest offline  
Stary 2011-06-11, 14:53   #3714
SuperKotek
Raczkowanie

Korah wielkie dzieki za analize i opinie, ja sama czytałam czytałam skład i w końcu kupiłam, bardzo ładnie nawilża czego nie moge powiedziec o oslawionym na kwc toniku melisa. Ten tonik kupiłam w małym sklepiku za 5.50 pojemność to175 ml jest jeszcze werja z aloesem wiec zakupie napewno na zapas odkąd go uzywam, a to tylko dwa dni, odpusciłam sobie krem na noc a skora i tak wyglada lepiej
SuperKotek jest offline  
Stary 2011-06-11, 15:04   #3715
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
Korah wielkie dzieki za analize i opinie, ja sama czytałam czytałam skład i w końcu kupiłam, bardzo ładnie nawilża czego nie moge powiedziec o oslawionym na kwc toniku melisa. Ten tonik kupiłam w małym sklepiku za 5.50 pojemność to175 ml jest jeszcze werja z aloesem wiec zakupie napewno na zapas odkąd go uzywam, a to tylko dwa dni, odpusciłam sobie krem na noc a skora i tak wyglada lepiej
Skład wygląda fajnie, i to co o nim piszecie. Chyba się skuszę (jak uda mi się go gdzieś znaleźć, za taką cenę Warto tu zaglądać!
Stary 2011-06-11, 15:16   #3716
Chceijuz
Raczkowanie

Witam serdecznie
Czy moglabym prosic o rady na temat takiego kremu z filtrem:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP / Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum

Zastanawiam się jaki podklad/puder kupic aby nie oslabic dzialania filtra?
Chceijuz jest offline  
Stary 2011-06-11, 15:40   #3717
Lavi92
Zakorzenienie

Witam miałabym małą prośbę o ocenienie pierwszego szamponu, czy podczas dłuższego stosowania nie zrobi mi krzywdy?
I o pomoc w znalezieniu składnika w drugim szamponie, który powoduje u mnie niesamowite swędzenie głowy i łupież, chciałabym go unikać przy zakupie następnych szamponów.
Z góry dziękuje!

Pollena-Savona, Trzy Zioła, Szampon do włosów tłustych:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Propylene Glycol Salvia Officinalis Extract, Propylene Glycol Achillea Millefolium Extract, Propylene Glycol Urtica Dioica Extract, Parfum (Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal), Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Ziaja, Szampony Rodzinne, Lawendowy szampon do włosów przetłuszczających się

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-17 AlkylSec Sulfonate, Coco Glucoside, Panthenol, Propylene Glycol, 'Lavandula Angustifolia (Lavender)Flover Extract, Polyquaternium-10, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol, Limonene, Hydroxycitronellal,Citric Acid
Stary 2011-06-11, 15:59   #3718
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chceijuz Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Czy moglabym prosic o rady na temat takiego kremu z filtrem:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP / Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum

Zastanawiam się jaki podklad/puder kupic aby nie oslabic dzialania filtra?
jesli wierzyc opiniom, ze tylko butyl methoxydibenzoylmethane sie destabilizuje w obecnosci mineralow zawartych w kolorowce, to w przypadku tego filtra nie ma obaw, bo go nie zawiera.
cloche jest offline  
Stary 2011-06-11, 16:54   #3719
Lilith36
Rozeznanie

Cytat:

Zdecydowanie lepszy będzie seba med. Jeśli zależy Ci na mydle do twarzy, to przede wszystkim powinno mieć krótki sklad i najlepiej tylko roślinny i nieperfumowany.
Dziękuję. Kupiłam już protex, więc wytestuję mimo to. Przyznam, że nie jestem zwolenniczką tylko i wyłącznie roślinnych preparatów, a raczej zachowania równowagi, bo zarówno wśród roślin jak i wśród chemicznych preparatów można znaleźć naprawdę dobre produkty.
A mydło tylko z roślinnym składem... istnieje w ogóle takie?

Lilith36 jest offline  
Stary 2011-06-11, 18:09   #3720
lipss
Zadomowienie

Zastanawiam sie nad kupnem Dr. Hauschka, Gesichtsöl (Olejek do twarzy). Oto skład: Anthyllis vulneraria, Prunus armeniaca, Prunus dulcis, Arachis hypogaea, Daucus carota, Hypericum perforatum, Triticum vulgare, Calendula officinalis, Melia azadirachta, Buxus chinensis, Parfum*.
*Essential Oils

I może przy okazji drugi krem który znalazlam na biolanderze i również mnie zainteresował: African Earth Krem nawilżający na dzień
INCI: Water (Aqua), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Glucose, Gluconolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Glycine Soja (Soybean) Oil, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Schinziophyton Rautanenii (Manketti, Mongongo), Kernel Oil, Moringa Pterygosperma Seed Oil, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Beeswax (Cera Alba), Xanthan Gum, Kigelia Africana Extract, Sodium Benzoate, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Rosa Centifolia (Rose) Oil and Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil,Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Tocopherol, Glucose Oxidase and Lactoperoxidase.

Cenowo oba wyszły by podobnie wiec zastanawiam sie na który się skusic. Który bedzie lepszy do cery tłustej z (odpukac) coraz mniej widocznym trądzikiem. Najbardziej zależy mi na nawilżeniu oraz braku zapychania. A może znacie jakis inny który by spełniał te warunki??

Edytowane przez lipss
Czas edycji: 2011-06-11 o 18:18
lipss jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości