Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-04, 10:23   #3931
malina333
Zakorzenienie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gfkjfgjfg Pokaż wiadomość
Witam, proszę o szybką ocene składu pod kątem zapychania.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool
dopisz jeszcze nazwę kosmetyku

Rośnijcie
malina333 jest offline  
Stary 2011-08-04, 11:14   #3932
gfkjfgjfg
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
dopisz jeszcze nazwę kosmetyku
Soraya Balsam do opalania spf 60
gfkjfgjfg jest offline  
Stary 2011-08-04, 15:00   #3933
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie żeby był zapychający, Octyldodecanol to alkohol tłuszczowy a one raczej nie są zapychające, co do drugiego emolienta to nie wiem, on chyba jest względnie nowy wiec żadnych info na temat zapychania nie ma.
Który lepiej kupic to Ci nei odpowiem, bo to zależy czego od kremu oczekujesz - ten z AA to krem nawilżajacy, ten z Biodermy raczej słabiej nawilży, ma raczej matujace i ściągające pory składniki - to są wiec dwa kremy o różnym sposobie działania.
Dokładnie, są to całkowicie inne produkty przecież, ten z AA typowo nawilżający, zaś Pore Refiner typowo matujący, może wysuszać skórę, zużyłem dwa opakowania plus próbki i mnie wysuszał.
dodus89 jest offline  
Stary 2011-08-04, 20:27   #3934
izus_86
Zakorzenienie

Cześć Dziewczyny

Bardzo proszę o analizę składu kremu Dax Perfecta No Problem, krem antybakteryjny, matujący, girls, boys.
Szukałam i nie mogłam znaleźć, jest jedynie starsza wersja, która różni się nieco składem.
Chodzi mi głównie o to, czy może zapychać ( wiem, że w składzie jest parafina, jednak nie każdego zapycha, dlatego pytam, bo nie wiem jak z resztą składników) i czy faktycznie może rozjaśnić blizny i przebarwienia ?

Skład:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castor Oil, Tioxolone, Cross-linked Methylacrylate, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polacrylate, CI 77891, Panthenol, Lycium Barbarum Fruit Extract, Allantoin, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum.

Z góry dziękuję za odpowiedź
izus_86 jest offline  
Stary 2011-08-04, 22:00   #3935
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gfkjfgjfg Pokaż wiadomość
Witam, proszę o szybką ocene składu pod kątem zapychania.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool
Najbardziej obawiałabym sie tych pierwszysch pogrubionych, masło shea w takiej ilości raczej nie powinno sie przyczynic do zapychania. generalnie filtry to cięższe kosmetyki, ale nie trzeba testować żeby sie przekonać

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-08-04, 22:09   #3936
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Tak jak pisałem na moim Uriage Hyseac spf 50 jest zaznaczone, że UVA to spf podzielone przez 3, ale może być zapewne wyższe i często się to zdarza. Mozliwe że Avene HO posiada spf 20 i UVA Tyle samo, przecież jak podzielimy to na 3 to niecałe 7 UVA wydaje się śmieszne.....

Clohe widziałem Twoją recenzję
AnneMarie Börlind, Energie Double Fleur d`Oranger [Orangenbluten Energiespender] (Dwufazowy koncentrat rewitalizujacy) szkoda, że wczesniej nie wspomniałaś mi nic o nim, gdyz jak wiesz pytałem o preparaty z witaminką C, które by "rozpromieniły", rozświetliły cerę, myslisz, że mógłby się nadawać dla mnie? Mam ostatnio kilka "syfków", te przebarwienia,ajjjjjjjć.. ....
to z tym 1/3 SPF to takie minimum. kiedys, jak zaczely sie te historie z filtrami, ludzie po posmarowaniu czuli sie bezpieczniej i spokojnie sie smazyli na sloncu. filtry UVA byly wtedy chyba jeszcze nie na takim poziomie jak teraz i przez to wszystko zaobserwowano wzrost przypadkow raka skory.
jak teraz ochrona przed UVA musi wynosic minimum SPF/3, to producent nie moze nawciskac tylko filtrow UVB i sie chwalic super ochrona - kiedy to tej ochrony przed najgorszym wcale nie ma.
ochrone na poziomie PPD 15-20 mozna w miare latwo uzyskac z dzisiejszymi filtrami, i dlatego nawet w lzejszych kremach z SPF na tym samym poziomie nie jest to taka rzadkoscia. oczywiscie w kremie porzadnej firmy
dodus, nie wspominalam ci o tym olejku, bo nie wiem, jak sie lubujesz z olejkami. ja juz pryszczy jako takich nie mam, tylko tlusta skore i od czasu do czasu takie niespodzianki, a i tak musze uwazac z tym olejkiem. spokojniejsza bym byla, jak bys uzyl serum z wit C z BU na przyklad... a jak chcesz oleju na twarz sprobowac, to polecam olej z krokosza barwierskiego. ostatnio tylko tym sie smaruje na noc i nawet przedokresowych pryszczy nie dostalam (oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze ty takowych nie masz)
cloche jest offline  
Stary 2011-08-04, 22:13   #3937
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Bardzo proszę o analizę składu kremu Dax Perfecta No Problem, krem antybakteryjny, matujący, girls, boys.
Szukałam i nie mogłam znaleźć, jest jedynie starsza wersja, która różni się nieco składem.
Chodzi mi głównie o to, czy może zapychać ( wiem, że w składzie jest parafina, jednak nie każdego zapycha, dlatego pytam, bo nie wiem jak z resztą składników) i czy faktycznie może rozjaśnić blizny i przebarwienia ?

Skład:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castor Oil, Tioxolone, Cross-linked Methylacrylate, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polacrylate, CI 77891, Panthenol, Lycium Barbarum Fruit Extract, Allantoin, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum.

Tej parafiny ewentualnie można by sie obawiać, wielkim zapychaczem jest IM ale jest go tu zapewne tyle co kot napłakał, wiec nie ma strachu. Nie sadze żeby miał jakieś rozjaśniające działanie.

hey jest offline  
Stary 2011-08-04, 22:25   #3938
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Tej parafiny ewentualnie można by sie obawiać, wielkim zapychaczem jest IM ale jest go tu zapewne tyle co kot napłakał, wiec nie ma strachu. Nie sadze żeby miał jakieś rozjaśniające działanie.
A czy ten krem może wysuszać skórę ?
O te działanie rozjaśniające pytałam się, bo na kremie jest napisane, że rozjaśnia blizny i przebarwienia po trądziku, ale najwidoczniej to tylko taka pseudoreklama
izus_86 jest offline  
Stary 2011-08-04, 22:53   #3939
dodus89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
to z tym 1/3 SPF to takie minimum. kiedys, jak zaczely sie te historie z filtrami, ludzie po posmarowaniu czuli sie bezpieczniej i spokojnie sie smazyli na sloncu. filtry UVA byly wtedy chyba jeszcze nie na takim poziomie jak teraz i przez to wszystko zaobserwowano wzrost przypadkow raka skory.
jak teraz ochrona przed UVA musi wynosic minimum SPF/3, to producent nie moze nawciskac tylko filtrow UVB i sie chwalic super ochrona - kiedy to tej ochrony przed najgorszym wcale nie ma.
ochrone na poziomie PPD 15-20 mozna w miare latwo uzyskac z dzisiejszymi filtrami, i dlatego nawet w lzejszych kremach z SPF na tym samym poziomie nie jest to taka rzadkoscia. oczywiscie w kremie porzadnej firmy
dodus, nie wspominalam ci o tym olejku, bo nie wiem, jak sie lubujesz z olejkami. ja juz pryszczy jako takich nie mam, tylko tlusta skore i od czasu do czasu takie niespodzianki, a i tak musze uwazac z tym olejkiem. spokojniejsza bym byla, jak bys uzyl serum z wit C z BU na przyklad... a jak chcesz oleju na twarz sprobowac, to polecam olej z krokosza barwierskiego. ostatnio tylko tym sie smaruje na noc i nawet przedokresowych pryszczy nie dostalam (oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze ty takowych nie masz)
Ja jeszcze niedawno nie miałem problemów z trądzikiem ,ale niestety, znów wróciły
Mimo 22 lat cera znów wygląda jakbym miał 16............

Ten olej to w aptece kupię?

Na razie stosuję krem z kwasami: cytrynowy, salicylowy i spf 50 w dzień.
Czy to rozsądne?

I jeszcze jedno, może mogę stosować dodatkowo co drugi dzień taki żel:

Iwostin Purritin Remover:

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, lactobionic Acid, Betaine, Glycerin, Methylpropanediol, Mannitol, Sodium Gluconate, Citric Acid, Sodium Citrate, Waltheria Indica Leaf Extract, Dextrin, Ferulic Acid, Zinc PCA, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Sodium Benzoate, Sidodium EDTA, Sodium Hydroxide
dodus89 jest offline  
Stary 2011-08-04, 22:59   #3940
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Ja jeszcze niedawno nie miałem problemów z trądzikiem ,ale niestety, znów wróciły
Mimo 22 lat cera znów wygląda jakbym miał 16............

Ten olej to w aptece kupię?

Na razie stosuję krem z kwasami: cytrynowy, salicylowy i spf 50 w dzień.
Czy to rozsądne?

I jeszcze jedno, może mogę stosować dodatkowo co drugi dzień taki żel:

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, lactobionic Acid, Betaine, Glycerin, Methylpropanediol, Mannitol, Sodium Gluconate, Citric Acid, Sodium Citrate, Waltheria Indica Leaf Extract, Dextrin, Ferulic Acid, Zinc PCA, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Sodium Benzoate, Sidodium EDTA, Sodium Hydroxide
na temat iwostinu niech sie lepiej wypowiedza bardziej obeznane... na moje oko wyglada fajnie...
ten olej ja kupilam w normalnym, ale dobrze wyposazonym w zdrowe rzeczy sklepie. wazne, zeby wziac zimnotloczony, nierafinowany, najlepiej z eko-upraw. zdaje sie, ze w sklepach z polproduktami ten olej tez czesto mozna dostac. a jak ci nie przypasuje, to do salatek - bardzo zdrowy tylko go nie podgrzewac!
cloche jest offline  
Stary 2011-08-04, 23:00   #3941
dodus89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
na temat iwostinu niech sie lepiej wypowiedza bardziej obeznane... na moje oko wyglada fajnie...
ten olej ja kupilam w normalnym, ale dobrze wyposazonym w zdrowe rzeczy sklepie. wazne, zeby wziac zimnotloczony, nierafinowany, najlepiej z eko-upraw. zdaje sie, ze w sklepach z polproduktami ten olej tez czesto mozna dostac. a jak ci nie przypasuje, to do salatek - bardzo zdrowy tylko go nie podgrzewac!
Fajnie wygląda ten Iwostin, ale czy takie kwasy latem ?
dodus89 jest offline  
Stary 2011-08-04, 23:21   #3942
Agnieszka987
Zakorzenienie

Jakie rodzaje kwasów ma ten żel z Iwostinu???
Agnieszka987 jest offline  
Stary 2011-08-05, 02:00   #3943
lulaluna
Rozeznanie

Svr Lysalpha active:

Skład: Aqua (Purified Water),Glucono Delta Lactone, Ethylhexyl Sterate, Mystril Alkohol, Glycerin, Glyceryl Sterate, Cetyl Alkohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Peg-75 Sterate, Zinc PCA, Myristyl Glucoside, Tephrosia Purpurea, Silica Dimethyl Silylate, Dexstrin Palmitate, Xanthan Gum, Squalane, Palmitic Acid, Steareth -20, Ceteth-20, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)

Dziewczyny co myślicie???
lulaluna jest offline  
Stary 2011-08-05, 07:20   #3944
hey
Wtajemniczenie

Cytat:

Kwasem jest tu niefotouczulający kwas laktobionowy (PHA), przeciwtrądzikowe ma Zinc PCA, reguluje on wydzielanie sebum, ponoc też stymulje synteze kolagenu (wiec działanei przeciwzmarszczkowe), jest on też naturalnym składnikiem NMF. Dodatkowo fajna mieszanka nawilżaczy, ekstrakt ma ponoc działanie rozjasniajace, dodano tez ciekawy antyoksydant - kw. ferulowy, który może tez wzmacniać ochrone pzeciwzłoneczną, bo sam ma pewną zdolność absorbcji UV

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Svr Lysalpha active:

Skład: Aqua (Purified Water),Glucono Delta Lactone, Ethylhexyl Sterate, Mystril Alkohol, Glycerin, Glyceryl Sterate, Cetyl Alkohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Peg-75 Sterate, Zinc PCA, Myristyl Glucoside, Tephrosia Purpurea, Silica Dimethyl Silylate, Dexstrin Palmitate, Xanthan Gum, Squalane, Palmitic Acid, Steareth -20, Ceteth-20, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)

Dziewczyny co myślicie???
Kwasami są tu glukonolakton i kw. salicylowy, pochodna cynku, reguluje wydzielnie sebum, ponoc te ekstrakt również
Zapychacz, generalnie ten krem nie wygląda jakoś szczególnie lekko, na pewno nie powinien wysuszać

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-05 o 07:11
hey jest offline  
Stary 2011-08-05, 08:03   #3945
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:

---------- Dopisano o 07:20 ---

Kwasami są tu glukonolakton i kw. salicylowy, pochodna cynku, reguluje wydzielnie sebum, ponoc te ekstrakt również
Zapychacz, generalnie ten krem nie wygląda jakoś szczególnie lekko, na pewno nie powinien wysuszać
Dzięki , poleciła mi dermatolog i nie wiem kupić czy nie, a tani nie jest, oj nie wiem nie wiem.
lulaluna jest offline  
Stary 2011-08-05, 08:41   #3946
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki , poleciła mi dermatolog i nie wiem kupić czy nie, a tani nie jest, oj nie wiem nie wiem.
Przejdz sie po aptekach i popytaj o próbki

hey jest offline  
Stary 2011-08-05, 15:56   #3947
lulaluna
Rozeznanie

Cytat:
Przejdz sie po aptekach i popytaj o próbki
Dzięki, na to bym nie wpadła, szczerze, a tak spytałam i dostałam 2 tubki po 5mlI to w pierwszej aptece!
lulaluna jest offline  
Stary 2011-08-05, 17:00   #3948
dodus89
Raczkowanie

Cytat:
Kwasem jest tu niefotouczulający kwas laktobionowy (PHA), przeciwtrądzikowe ma Zinc PCA, reguluje on wydzielanie sebum, ponoc też stymulje synteze kolagenu (wiec działanei przeciwzmarszczkowe), jest on też naturalnym składnikiem NMF. Dodatkowo fajna mieszanka nawilżaczy, ekstrakt ma ponoc działanie rozjasniajace, dodano tez ciekawy antyoksydant - kw. ferulowy, który może tez wzmacniać ochrone pzeciwzłoneczną, bo sam ma pewną zdolność absorbcji UV

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Dziękuję za pomoc, czy uważasz że ten Iwostin mozna stosować w lecie całkiem spokojnie? Mogę na przemianz Biodermą zawierająca kwasy BHA?? Aha i dodam,że po Iwostinie Remover mam czerwona twarz, ale rano zero podrażnien.
dodus89 jest offline  
Stary 2011-08-05, 22:19   #3949
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Skład:

Hey

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego kremu, czy może wysuszać skórę? Jak na razie mnie nie zapycha I czy faktycznie z tym rozjaśnianiem przebarwień to tylko taka pseudoreklama na etykiecie?

Pozdrawiam
izus_86 jest offline  
Stary 2011-08-06, 07:32   #3950
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję za pomoc, czy uważasz że ten Iwostin mozna stosować w lecie całkiem spokojnie? Mogę na przemianz Biodermą zawierająca kwasy BHA?? Aha i dodam,że po Iwostinie Remover mam czerwona twarz, ale rano zero podrażnien.
Możesz kwasy PHA spokojnie latem, bez stresu stosowac, jednak przy BHA to koniecznie filtr.

Cytat:
Napisane przez izus_86
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego kremu, czy może wysuszać skórę? Jak na razie mnie nie zapycha I czy faktycznie z tym rozjaśnianiem przebarwień to tylko taka pseudoreklama na etykiecie?
Nie ma tam stricte matujących składników, wiec nie sądze. Co do rozjasniania to, jak już napisałam, nie sadze. Mozesz dokładnie poszukać coś na temat dwóch ekstraków, bo z pobieżnych info nic takiego nei wynika. Nawet jesli, to na samych ekstraktach bym nei polegała, bo pewnie byś różnicy nei zobaczył

hey jest offline  
Stary 2011-08-06, 11:42   #3951
dodus89
Raczkowanie

Cytat:
Możesz kwasy PHA spokojnie latem, bez stresu stosowac, jednak przy BHA to koniecznie filtr.

Nie ma tam stricte matujących składników, wiec nie sądze. Co do rozjasniania to, jak już napisałam, nie sadze. Mozesz dokładnie poszukać coś na temat dwóch ekstraków, bo z pobieżnych info nic takiego nei wynika. Nawet jesli, to na samych ekstraktach bym nei polegała, bo pewnie byś różnicy nei zobaczył
Rozumiem hey, na opakowaniu Iwostin Remover jest informacja, jakiej nigdy wcześniej nie widziałem na tego typu produktach, że należy stosować krem z filtrem spf 50, mimo że to PHA to zalecają taki filtr??

Wczoraj otrzymałem próbki kremów firmy BANDI, potestuję i zobaczymy, to też kwasy, tym razem laktobionowy, migdałowy oraz glukonolakton.

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-06 o 11:48
dodus89 jest offline  
Stary 2011-08-06, 12:56   #3952
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Rozumiem hey, na opakowaniu Iwostin Remover jest informacja, jakiej nigdy wcześniej nie widziałem na tego typu produktach, że należy stosować krem z filtrem spf 50, mimo że to PHA to zalecają taki filtr??
Kwasy PHA nie są fotouczulajace, ale z załozenia powyżej pewnego stężenia złuszczają, a swieza, jasna skóra jest bardziej wrazliwa. Poza tym jest to preparat mający usuwać przebarwienia posłoneczne, wiec raczej ochrona przeciwsłoneczna jest wskazana. Generalnie nie widze w tym produkcie, składników, które same w sobie uwrażliwiają na słońce. W opisie składnika aktywnego tez nie znalazłam inforamacji na ten temat
http://www.bsibusiness.com/uploads/p...pdf/84_pdf.pdf

hey jest offline  
Stary 2011-08-06, 15:51   #3953
paradiso perduto
Zakorzenienie

Hej, a co myslicie o tym?

AVON, REJUVENATE, KURACJA z kwasem glikolowym
Skład: aqua, glycolic acid, alcohol denat., glycerin, thiodipropionic acid, trioxaundecanedioic acid, ammonium hydroxide, polysorbate 20, hydroxyethylcellulose, chondrus crispus extract, phytic acid, mathylparaben, eclipta prostrata extract, disodium edta, parfum, butylene glycol, gossypium, herbaceum extract, triticum vulgare germ extract <101
3838-010>

Pozdrawiam
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-08-06, 17:07   #3954
dodus89
Raczkowanie

Cytat:
Kwasy PHA nie są fotouczulajace, ale z załozenia powyżej pewnego stężenia złuszczają, a swieza, jasna skóra jest bardziej wrazliwa. Poza tym jest to preparat mający usuwać przebarwienia posłoneczne, wiec raczej ochrona przeciwsłoneczna jest wskazana. Generalnie nie widze w tym produkcie, składników, które same w sobie uwrażliwiają na słońce. W opisie składnika aktywnego tez nie znalazłam inforamacji na ten temat
http://www.bsibusiness.com/uploads/p...pdf/84_pdf.pdf
Rozumiem, tzn. to jest preparat mający usuwać przebarwienia potrądzikowe, ale pewnie z posłonecznymi tez może dac sobie radę.

hey, a co powiesz o kwasie migdałowym, też podobno nie jest bardzo fotouczulający i działa dobrze na blizny potrądzikowe i wypryski?

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-06 o 22:08
dodus89 jest offline  
Stary 2011-08-07, 11:20   #3955
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Hej, a co myslicie o tym?

AVON, REJUVENATE, KURACJA z kwasem glikolowym
Skład: aqua, glycolic acid, alcohol denat., glycerin, thiodipropionic acid, trioxaundecanedioic acid, ammonium hydroxide, polysorbate 20, hydroxyethylcellulose, chondrus crispus extract, phytic acid, mathylparaben, eclipta prostrata extract, disodium edta, parfum, butylene glycol, gossypium, herbaceum extract, triticum vulgare germ extract <101
3838-010>

Pozdrawiam
Wygląda, ze może być skuteczny, ale nie wiem jakie jest stężenia kwasu glikolowego, wiec ciężko porównaż z innymi preparatami opartymi na tym kwasie. Dalej jest alkohol, który zwiekszy skuteczność, ale dla wrażliwych skór to może być równoznaczne z podraznieniem. Następnie tzw. "oxa acids", chyba dość nowe składniki, o podobnym działaniu jak kwasy np. AHA, tylko łagodniejsze, same w sobie poprawiają dostępność innych składników. Kwas fitowy ma działanie rozjaśniające przebarwienia. Jest tez kilka ekstraktów (karagenian, bawełna, eklipta, przenica) działających nawilżajaco, łagodzaco i antyoksydacyjnie

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Rozumiem, tzn. to jest preparat mający usuwać przebarwienia potrądzikowe, ale pewnie z posłonecznymi tez może dac sobie radę.
W przebarwieniach wszystko rozbija sie o melanine, więc kosmetyk raczej nie rozróżni ich pochodznia

Cytat:
Napisane przez dodus89
hey, a co powiesz o kwasie migdałowym, też podobno nie jest bardzo fotouczulający i działa dobrze na blizny potrądzikowe i wypryski?
Tak, jest niefotouczulacy i lepiej tolerowany niż inne kw. AHA, napewno warto spróbować

hey jest offline  
Stary 2011-08-07, 12:07   #3956
dodus89
Raczkowanie

Cytat:
Wygląda, ze może być skuteczny, ale nie wiem jakie jest stężenia kwasu glikolowego, wiec ciężko porównaż z innymi preparatami opartymi na tym kwasie. Dalej jest alkohol, który zwiekszy skuteczność, ale dla wrażliwych skór to może być równoznaczne z podraznieniem. Następnie tzw. "oxa acids", chyba dość nowe składniki, o podobnym działaniu jak kwasy np. AHA, tylko łagodniejsze, same w sobie poprawiają dostępność innych składników. Kwas fitowy ma działanie rozjaśniające przebarwienia. Jest tez kilka ekstraktów (karagenian, bawełna, eklipta, przenica) działających nawilżajaco, łagodzaco i antyoksydacyjnie

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

W przebarwieniach wszystko rozbija sie o melanine, więc kosmetyk raczej nie rozróżni ich pochodznia

Tak, jest niefotouczulacy i lepiej tolerowany niż inne kw. AHA, napewno warto spróbować
Dziękuję za pomoc, jesteś niezawodna!
Wiesz, ten preparat Bandi z kwasem migdałowym, laktobionowym i glukonolaktonem jest bardzo delikatny, zastosowałem go po goleniu i nie podrażnił mi skóry, chyba się zdecyduję na niego, ma świetne opinie, kosztuje 64 zł, więc myślę że warto spróbować,i zrezygnować z kwasów AHA, BHA, Bandi też ma podobno bardzo skuteczny z AHA, ale ukierunkowałem się raczej na ten z migdałowym m.in.
Postaram się zrobić zdjęcie składu, jak wyjdzie wkleję.
dodus89 jest offline  
Stary 2011-08-07, 13:06   #3957
kasia9513
Zakorzenienie

chcę wiedzieć czy będzie zapychał, podrażniał, czy twarz będzie lepka i błyszcząca po jego zastosowaniu i czy w jakikolwiek sposób będzie działał na naczynka

z góry dziękuję

Oceanic Pharmaceutic, Oillan, Krem pielęgnacyjno - ochronny do twarzy i ciała SPF15
Skład: Aqua, Octocrylene, Dibutyl AdipaterButyl Methoxydibeffzoylmethane, Glyce-rin, Caprylyl Methicone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Ethylhexyl Triazone, Butyro-spermum Parkii (Shea) Butter, Betaglucan. Panthenol. Tocopheryl Acetale, Artemia Extract, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Arginine, Polyester-7, Neopentyl Glycol Dihe-ptanoate, Allantoin, Carbomer, Disodium Phosphate.

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2011-08-08, 00:23   #3958
Symetria
Rozeznanie

Po złych wspomnieniach z eko szamponem rumiankowym/morelowym + pszenica - chcialabym sie dowiedziec czy ten olejek moze (oby nie!) rozjasnic włosy?

w zalczeniu zdj skladu

i jeszcze bardzo bym prosiła o analizę tego skladu głownie pod względem zapychania

Laura Mercier Tinted Moisturizer

Skład: Octyl Methoxycinnamate and Menthyl Anthranilate. Other Ingredients: Purified Water, Cetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cyclomethicone, DEA-Ceryl Phosphate, Hexyl Laurate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Sodium Dehydroacetate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Carbomer, Methylparaben, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Ascorbate (Vitamin C), Propylparaben. May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kerastaseelixir-6.jpg (32,7 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2011-08-08 o 01:07
Symetria jest offline  
Stary 2011-08-08, 11:24   #3959
paradiso perduto
Zakorzenienie

Dzięki za rozszyfrowanie kuracji glikolowej , chyba się na nią skuszę

A ten krem, pod kątem zapychania?

Avon, Youth Aqua Creme-Gel (Żel - krem na drobne zmarszczki)

Dogłębnie nawilża skórę, wygładza drobne zmarszczki i linie. Likwiduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i nadaje skórze zdrowy wygląd. Hipoalergiczny, odpowiedni dla skóry wrażliwej.

skład: AQUA DIMETHICONE GLYCERIN HYDROXYETHYL UREA GLUCOSE SILICA POLYACRYLATE-13 DIMETROCONE SILCESOUIOXANE CROSSPOLYMER IMILIDAZOLIDINYL UREA PHENOXYEDTHANOL PHENYL TRIMETHICONE CARBOMER POLYISOBUTENE DISODIUM EDTA PARFUM BUTYLENE GLYCOL UREA BENZOPHENONE -4 SODIUM HYDROXIDE ACRYLATES /c10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSMOLYMER ISOHEXADECANE POLYSORBATE20 SORBITAN ISOSTEARATE ERYTHRYTOL AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER TOCOPHERYL ACETATE POLYSORBATE 80 HYDROLYZET RICE EXTRACT HOMARINE HCI CI42090 CI17200

Pozdrawiam
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-08-08, 12:08   #3960
klada
Zakorzenienie

Proszę o analizę tej mgiełki

Marion - Termoochrona - mgiełka chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury

Skład: aqua, sodium laneth-40 maleate/styrene sulfonate, copolymer, glycerin, cetrimonium chloride, trimethylsilyamodimethico ne (and) c11-15 (and) pareth-5 (and) c11-5 pareth-9, propylene glycol, peg-12 dimethicone, peg-40 hydrogenateg cator oil, cocamidoprpyl betaine, panthenol, parfum, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, citric acid, triethanolamine, hexyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, coumarin
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

klada jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości