Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-31, 08:08   #4171
hey
Wtajemniczenie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Cześć!
Co sądzicie o poniższych tonikach?
Zależy mi na czymś do przemywania, działającym antyoksydacyjnie, nitetłustym i niezapychającym

Yves rocher -tonik usuwający oznaki starzenia z serii 3 herbaty
skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Anthemis Nobilis Flower Water, Mangiferin, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water, Oleth-20, Oleth-10, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Allantoin, Propylparaben, Xanthan Gum, Parfum/Fragrance, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Maltodextrin -czy tu rzeczywiscie jest wyciąg z 3 rodzajów herbaty? bo ja widzę jedną -chyba, że ich nazwa jest identyczna...
Oparty pratycznie na wodzie i humektantach. sporo składników botanicznych i aktywnych o działaniu przeciwzapalnych, łagodzacym, ściągającycm, antyoksydacyjnym. TEn esktrakt z herbaty chińskiej nie ma po angileski napisane go czy to green tea czy black czy red - to wszystko jeden gatunek tylko inne przetwarzanie
Cytat:
Under Twenty Wow! Energy-tonik micelarny 3w1
Skład: Aqua, Polysorbate 20, Glycerin, Malpighia, Punicifolia (Acerola), Fruit Extract, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Sea Silt Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Oyster Shell Extract, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Methylparaben, Sodium Benzoate, Diazolidinyl Urea, Pottasium Sorbate, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Metyhylpropional, Linalool, Citronellol.
Ten może być odrobine cięższy bo zawiera troche fazy tłuszczowej. Do tego rownież kilka ekstraktów, wit. E oraz w mało znaczących ilościach wit. C (tylko antyokscydacyjne działanie), troche błotka morskiego i ekstrakt z skorupek ostryg - ale nie mam pojęcia jak to działa

Cytat:
Avalon Organics, Lavender Renewal & Vitality Hydrating Toner
skład: Organic lavandula angustifolia (lavender), chamomilla recutita (chamomile) and camellia sinensis (white tea) extracts (aqueous)(1), organic arnica montana extract(2), vegetable glycerin, organic aloe barbadensis(1), citric acid, panthenol (pro-vitamin B5), sodium PCA, hyaluronic acid, allantoin, echinacea purpurea, ginkgo biloba, camellia sinensis (green tea) and cucumis sativus (cucumber) extracts, dipotassium glycyrrizinate (licorice root), magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), salicylic acid, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, organic lavandula angustifolia (lavender) oil(3) and other essential oils.

Ten tonik poniżej, to wiem, ze ma super skład -ale zastanawiam się, w jakim stężeniu zawiera witaminę C (?) Póki co odlewam małe porcje, mieszam dodatkowo ze sproszkowaną witaminą C i trzymam w lodówce, ale nie chciałabym przekroczyć stężenia 20%.
Avalon Oragnics, Vitamin C Balancing Facial Toner
Skład: Organic lavandula angustifolia (lavender)(1), chamomilla recutita (chamomile)(1), camellia sinensis (white tea)(2) and organic arnica montana(3) extracts (aqueous), organic aloe barbadensis(2), panthenol (pro-vitamin B5), magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), melatonin, lemon bioflavonoids, organic cucumis sativus (cucumber) and calendula officinalis extracts(2), allantoin, vegetable glycerin, sodium PCA, citric acid, salicylic acid, echinacea purpurea, ginkgo biloba, camellia sinensis (green tea) and carica papaya fruit extracts, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, benzyl alcohol, organic citrus aurantium dulcis (orange) oil(2) and other essential oils.

Oba bardzo podobne z całaą masa ekstraktów o szerokim dziłanu - antyoksydacyjnym, antyseptycznym, przeciwzapalne, uszczelaniajace naczynia krwionośne, ściągajace itp. Do tego wartosciowe nawilżacze naturalnie znajdujące sie w ludzkiej skórze. W obu przpadkach steżenia pochodnych wit. C są małe żeby zdziałać coś jeszcze oprócz wyłapywania wolnych rodników

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-31 o 16:43
hey jest offline  
Stary 2011-08-31, 10:42   #4172
biała_czekolada
Rozeznanie

Czy mogę prosić o analizę tego kremu (pod katem ochrony i zapychania)

Caudalie Przeciwzmarszczkowy krem z ochroną przeciwsłoneczną SPF30

INGREDIENTS : AQUA (WATER), OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYL HEXYLSALICYLATE, SUCROSE POLYSOYATE*, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, GLYCERIN*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE*, BIS ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS*, CETYL ALCOHOL*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE*, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE*, DIMETHICONE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM PHYTATE*, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LILIAL, GERANIOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE.
* Plant origin

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-08-31, 14:14   #4173
2303
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Witam
Bardzo proszę wszechwiedzącą pokrzywę o analizę składu podkładu do twarzy ARTDECO RICH TREATMENT pod kątem zapychania mieszanej cery i czy nie ma w nim czegoś szkodzącego naczynkowcom. Z góry dziękuję
Skład: Aqua (water), Cyclopentasiloxane, Talc, Glycerin, Squalane, Titanium Dioxide, PEG/PPG 25/25 Dimethicone, Quaternium 18 Bentonite, Zinc Oxide, Magnesium Sulfate, Dimethicone, C 12-14 Pareth - 3, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Cetyl Ethykhexanoate, Methicone, Tocopherol, Butylparaben, Polyethylene, Butylene Glycol, Trimethylsiloxysilicate, Silica, Alcohol, Gentiana Lutea Root Extract, Morus Bombycis Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glycyrrhiza Inflate Root Extract, Lauroyl Lysine, Ovum (Egg Oil), Aluminum Hydroxide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, [ (+/- May Contain) Mica, CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides)]
Stary 2011-08-31, 15:16   #4174
fluxus9
A cobra on my left...

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Oparty pratycznie na wodzie i humektantach. sporo składników botanicznych i aktywnych o działaniu przeciwzapalnych, łagodzacym, ściągającycm, antyoksydacyjnym. TEn esktrakt z herbaty chińskiej nie ma po angileski napisane go czy to green tea czy black czy red - to wszystko jeden gatunek tylko inne przetwarzanie
Pięknie dziękuje za pomoc
fluxus9 jest offline  
Stary 2011-08-31, 21:14   #4175
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Kochane, a co powiecie o tych kremach Vichy pod kątem nawilżania i zapychania? Nie ukrywam, że nie są tanie jak na nawilżacze i nie chce przepłacać, a na jesień/zimę przydałoby mi się coś porządnego i raczej niedrogiego

Vichy, Aqualia Thermal Legere (Nawilżający krem kojący i wzmacniający skórę o lekkiej konsystencji)
Skład: Aqua / Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Alcohol Denat. , Pentaerythrityl Tetraisostearate, Stearyl Dimethicone, Synthetic Wax, Glyceryl Isostearate, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Celulose Acetate Butyrate, Ammonium Polyacryloydimethyl Taurate, Ammonium Acryloydimethyltaurate / Steareth-8 Methacrylate Copolymer, Disodium Edta, Acrylates Copolymer, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Polyvinyl Alcohol, Butylene Glycol, Methylparaben, Capryl Glycol / Caprylyl Glicol, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance
Przejrzałam twoją liste kremów, które Ci nei przypasowały i zgłupiałam Chyba jesteś żywym dowodem ze komedogenność składników to jedno, a całego produktu - drugie.

Poczatek bardzo podobny do Effacla Duo, który ci odpowiadał, alkohol denat. jest tu raczej rozpuszczalnikiem wiec ilość jest zapewne malutka. Za nawlzanie bedzą odpowiadały humktanty - gliceryna i kwas hialuronowy oraz lekkie emolienty. Cała reszta to składniki konsystencjotówrcze i inne poprawiające konsystencje i własciwości użytkowe kremu. Pewnie bedzie działał jak trzeba, ale czy jest wart swojej ceny - nie sądze.

Cytat:
Vichy, Aqualia Thermal Mineral Balm (Mineralny balsam)
Skład: water, hydrogenated polyisobutene, cyclohexasiloxane, glycerin, butyrospermum parkii butter/shea butter, alcohol denat., zea mays starch/corn starch, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, prunus armeniaca kernel oil/apricot kernel oil, citric acid, thriethanolamine, magnesium sulfate, phenoxyethanol, disodium edta, caprylyl glycol, hydroxypalmitoyl sphiganine, tristearin, acetylated glycol stearate, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, polyglyceryl-4 isostearate, acrylates copolymer
Ten na pewno bedzie bardziej treściwy, i ma potencjalne zapychacze ale w małej ilości. Jest tu jeden ciekawy składnik - ceramid, ale nei wiem czy taka mała ilość ma tu znaczenie.

Cytat:
Vichy Essentielles-Emulsion Visage (Lekki krem do skóry normalnej i mieszanej)
Skład:Aqua, glycerin, alcohol denat, hydrogenated polyisobutene, undecane, ammonium polyacryldimethyltauramid e, tridecane, myristyl myristate, stearic acid, potassium cetyl phosphate, allantoin, rosa gallica extract, glyceryl stearate se, sodium benzoate, aluminum starch octenylsuccinate, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, copper PCA, citric acid, xanthan gum, parfum

Pozdrawiam
TEn tez nie powinien zapchac, wydaje sie najlzejszy z całej trójki, ale to raczej nie zaleta kiedy alkohol denat. jest znaczacym składnikiem w kremie. Nie wiem czy wystraczajco nawilzy, powinien matowić, ewentualnie łagodzić i może zapobiegać powstawaniu blizn i chyba tyle.

hey jest offline  
Stary 2011-08-31, 21:43   #4176
izus_86
Zakorzenienie

Bardzo proszę o analizę tego szamponu Schwarzkopf, Schauma, Ekstra Owoc i Witamina, Szampon do włosów normalnych

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Niacinamide, Panthenol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Lycium Barbarum Fruit Extract, Punica Grnatum, Fruit Extract, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycol Disterate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Cocamide MEA, Laureth-4, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Propylene Glycol, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Glycerin, Limonene, Cl 15985, Cl 47005.

Chodzi mi głównie o to czy będzie się nadawał do włosów przetłuszczających i czy czasami zbytnio ich nie wysuszy ? No i w sumie jeszcze jedno czy mogłabym go stosować nie używając później odżywki, bo każda przetłuszcza mi włosy (nie mam zniszczonych, nie farbuje i zawsze łatwo mi się rozczesują). Chyba, że mogę odżywkę nakładać na noc, a rano po prostu zmyć ją szamponem ?
izus_86 jest offline  
Stary 2011-08-31, 21:44   #4177
dodus89
Raczkowanie

Witam.

hey mam wielką prosbę o analizę:

Nowego Effaclar K z retinolem, czy rzeczywiście odnowi, oczyści skórę? Filtr spf 20, UVA 8 wystarczy gdy będę stosował od września/października?

SVR, Hydracid C20, co może "zrobić ze skórą" 20 % witamina C zawarta w preparacie? Czy krem wydaje się być skuteczny sądząc po składzie??

Krem przeciwzmarszczkowo-nawilżający pod oczy Bandi
Co możesz powiedzieć na temat składu??

Wklejam zdjęcie składów:

Od lewej Effaclar, obok SVR, poniżej Bandi.

http://i54.tinypic.com/2ah9mr4.jpg

Pozdrawiam serdecznie!

Aha i jeszcze spytam, co sądzicie o kremach:

Pharmaceris T Sebo-Almond Peel 5% krem peelingujący - I stopień złuszczania

Aqua, Mandelic Acid, PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, Tromethamine, Steareth-2, Dimethicone, Nylon-12, Magnesium Aluminum Silicate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Chondrus Crispus (Carrageenan), Ceteareth-20, Xanthan Gum, Ethoxydiglycol, Citrus Medica Limonum (Lemon) Juice, Glucose, Butylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum

Pharmaceris T Sebo-Almond Peel 10% krem peelingujący - II stopień żłuszczania

Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Methylparaben, Parfum

Na który lepiej się zdecydować?

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-31 o 22:38
dodus89 jest offline  
Stary 2011-09-01, 01:09   #4178
girl.of.glass
Raczkowanie

Dziewczyny, czy coś z tego może mnie zapychać?
Avene, Pediatril, krem nawilżający dla dzieci do twarzy i ciała (skład znaleziony w internecie):
Composition :
Avene Aqua, Glyceryl Stearate, Squalane, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Chlorphenesin, Dimethiconol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine.
girl.of.glass jest offline  
Stary 2011-09-01, 13:38   #4179
april_20
Zadomowienie

Bardzo proszę o analizę Dr Duda ACNE- MINERAL Żel do pielęgnacji cery trądzikowej

Skład:
Water, Glycerine, Iodine-bromine-calcium-magnesium saline, methylcelluloze, etanol, sodium benzoate, menthol, methylparaben
april_20 jest offline  
Stary 2011-09-01, 14:53   #4180
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę Dr Duda ACNE- MINERAL Żel do pielęgnacji cery trądzikowej

Skład:
Water, Glycerine, Iodine-bromine-calcium-magnesium saline, methylcelluloze, etanol, sodium benzoate, menthol, methylparaben
Bardzo prosty żel oparty na wodzie glicerynie oraz solance jodowo-bromowo-wapniowo-magnezowej. Nie wiem jakie jest stezenie solanki oraz stężenie soli w solance, ale taki zestaw pierwiastków powienien działać antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, ściągająco oraz lekko nawilżająco ze względu na obecność gliceryny. Ten żel to taki tonik zagęszczony pochodną celulozy do formy żelu. Traktuj to jako dodatek do kuracji przeciwtrądzikowej, nie wierze żeby sam mógł pomóc, nawet jako prewencja.

hey jest offline  
Stary 2011-09-01, 14:56   #4181
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Przejrzałam twoją liste kremów, które Ci nei przypasowały i zgłupiałam Chyba jesteś żywym dowodem ze komedogenność składników to jedno, a całego produktu - drugie.
Teraz wiadomo dlaczego nie lubię zmieniać pielegnacji - droga usłana pryszczami Ale widzę, że moja skóra potrzebuje juz czegos innego niz przez ostatni rok... ach

Cytat:
Poczatek bardzo podobny do Effacla Duo, który ci odpowiadał, alkohol denat. jest tu raczej rozpuszczalnikiem wiec ilość jest zapewne malutka. Za nawlzanie bedzą odpowiadały humktanty - gliceryna i kwas hialuronowy oraz lekkie emolienty. Cała reszta to składniki konsystencjotówrcze i inne poprawiające konsystencje i własciwości użytkowe kremu. Pewnie bedzie działał jak trzeba, ale czy jest wart swojej ceny - nie sądze.
Skusialabym sie na to, ale cena mnie odstrasza. Chyba pogrzebię w KWC za tanszym zamiennikiem

Cytat:
Ten na pewno bedzie bardziej treściwy, i ma potencjalne zapychacze ale w małej ilości. Jest tu jeden ciekawy składnik - ceramid, ale nei wiem czy taka mała ilość ma tu znaczenie.
Dobrze, ze tresciwszy - moja skóra jesienia i zimą jest trudna do okielznania ze ŁZS i rozjuszonymi naczynkami wiodacymi prym Najwyżej bym go mieszała z żelem hialuronowym do zmniejszenia komodogennosci.

Cytat:
TEn tez nie powinien zapchac, wydaje sie najlzejszy z całej trójki, ale to raczej nie zaleta kiedy alkohol denat. jest znaczacym składnikiem w kremie. Nie wiem czy wystraczajco nawilzy, powinien matowić, ewentualnie łagodzić i może zapobiegać powstawaniu blizn i chyba tyle.
Dziękuje bardzo! Wasza pomoc jest nieoceniona!
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-09-01, 15:10   #4182
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez girl.of.glass Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy coś z tego może mnie zapychać?
Avene, Pediatril, krem nawilżający dla dzieci do twarzy i ciała (skład znaleziony w internecie):
Composition :
Avene Aqua, Glyceryl Stearate, Squalane, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Chlorphenesin, Dimethiconol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine.
Glyceryl Stearate w wersji samoemeulgującej ma wg testów spory potencjał do tego (tu nie wiadomo jak wersja), skwalan w czystej postaci niektórych tez zapycha, małso shea jest też zapychaczem, choć jest tu w małej ilości, ale może i to wystarczy.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam.

hey mam wielką prosbę o analizę:

Nowego Effaclar K z retinolem, czy rzeczywiście odnowi, oczyści skórę? Filtr spf 20, UVA 8 wystarczy gdy będę stosował od września/października?
Krem z retinolem działa przede wszystkim przeciwzmarszczkowo, rozjaśnia przebarwienia itp.
Cytat:
SVR, Hydracid C20, co może "zrobić ze skórą" 20 % witamina C zawarta w preparacie? Czy krem wydaje się być skuteczny sądząc po składzie??
20% to duzo, co robi olejowa wit. C? Przeczytaj tu i tu

Cytat:
Krem przeciwzmarszczkowo-nawilżający pod oczy Bandi
Co możesz powiedzieć na temat składu??

Wklejam zdjęcie składów:

Od lewej Effaclar, obok SVR, poniżej Bandi.

http://i54.tinypic.com/2ah9mr4.jpg

Pozdrawiam serdecznie!

Aha i jeszcze spytam, co sądzicie o kremach:
Zdjecia są neiwyraźne

Cytat:
Pharmaceris T Sebo-Almond Peel 5% krem peelingujący - I stopień złuszczania

Aqua, Mandelic Acid, PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, Tromethamine, Steareth-2, Dimethicone, Nylon-12, Magnesium Aluminum Silicate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Chondrus Crispus (Carrageenan), Ceteareth-20, Xanthan Gum, Ethoxydiglycol, Citrus Medica Limonum (Lemon) Juice, Glucose, Butylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum

Pharmaceris T Sebo-Almond Peel 10% krem peelingujący - II stopień żłuszczania

Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Methylparaben, Parfum

Na który lepiej się zdecydować?
Kwas migdałowy w stęzeniu poniżej 10% działa przede wszystkim nawilżająco, jeszcze tu przy tresciwej bazie tym bardziej.

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego szamponu Schwarzkopf, Schauma, Ekstra Owoc i Witamina, Szampon do włosów normalnych

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Niacinamide, Panthenol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Lycium Barbarum Fruit Extract, Punica Grnatum, Fruit Extract, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycol Disterate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Cocamide MEA, Laureth-4, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Propylene Glycol, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Glycerin, Limonene, Cl 15985, Cl 47005.

Chodzi mi głównie o to czy będzie się nadawał do włosów przetłuszczających i czy czasami zbytnio ich nie wysuszy ? No i w sumie jeszcze jedno czy mogłabym go stosować nie używając później odżywki, bo każda przetłuszcza mi włosy (nie mam zniszczonych, nie farbuje i zawsze łatwo mi się rozczesują). Chyba, że mogę odżywkę nakładać na noc, a rano po prostu zmyć ją szamponem ?
Niestety nei potrafie powiedzić do jakich włosów sie nadaje - to pewnie tez zalezy od steżenia surfaktantów. W każdym razie oparty jest na standardowej mieszance - mocny SLES i łagodząca CAPB. Do tego troche nawilżaczy i emolientów które jeszcze załagodzą działanie. Nie ma tu silikonów czy innych nadbudowujących sie składników wiec nie powinien obciążac, a tylko skutecznie myć

hey jest offline  
Stary 2011-09-01, 15:15   #4183
2303
Raczkowanie

Witam
Widzę że nie tylko pokrzywa tu zagląda Bardzo proszę kogokolwiek kto może pomóc o analizę składu podkładu do twarzy ARTDECO RICH TREATMENT pod kątem mojej cery - mieszana ale i naczynkowa. Czy podkład ma potencjalne zapychacze i czy nie ma w nim czegoś szkodzącego naczynkowcom? Z góry dziękuję

podkład ARTDECO RICH TREATMENT
Skład: Aqua (water), Cyclopentasiloxane, Talc, Glycerin, Squalane, Titanium Dioxide, PEG/PPG 25/25 Dimethicone, Quaternium 18 Bentonite, Zinc Oxide, Magnesium Sulfate, Dimethicone, C 12-14 Pareth - 3, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Cetyl Ethykhexanoate, Methicone, Tocopherol, Butylparaben, Polyethylene, Butylene Glycol, Trimethylsiloxysilicate, Silica, Alcohol, Gentiana Lutea Root Extract, Morus Bombycis Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glycyrrhiza Inflate Root Extract, Lauroyl Lysine, Ovum (Egg Oil), Aluminum Hydroxide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, [ (+/- May Contain) Mica, CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides)]
Stary 2011-09-01, 15:29   #4184
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analizę tego kremu (pod katem ochrony i zapychania)

Caudalie Przeciwzmarszczkowy krem z ochroną przeciwsłoneczną SPF30

INGREDIENTS : AQUA (WATER), OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, SUCROSE POLYSOYATE*, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, GLYCERIN*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE*, BIS ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS*, CETYL ALCOHOL*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE*, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE*, DIMETHICONE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM PHYTATE*, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LILIAL, GERANIOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE.
* Plant origin
Dobra mieszanka filtrów, ochrona UVA powinna być wysoka (a to UVA odpowiada gł. za starzenie), bo jest Parsol 1789, Tinosorby S i M oraz dwa filtry UVB. Rozpuszczone są one przede wszystkim w lekkich emolientach. Sa co prawda zapychające triglicerydy, ale po glicerynie wiec w małej ilosci. Cała reszta to emolienty, humektanty i emulgatory, które krzywdy nei zrobią. Oprócz tego antyoksydanty i łagodzacy betaglukan. Zastosowane konserwanty dopuszczalne są w kosmetykach ekologicznych i mają dość duży potencjał alergizujący.

hey jest offline  
Stary 2011-09-01, 18:36   #4185
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
Dobra mieszanka filtrów, ochrona UVA powinna być wysoka (a to UVA odpowiada gł. za starzenie), bo jest Parsol 1789, Tinosorby S i M oraz dwa filtry UVB. Rozpuszczone są one przede wszystkim w lekkich emolientach. Sa co prawda zapychające triglicerydy, ale po glicerynie wiec w małej ilosci. Cała reszta to emolienty, humektanty i emulgatory, które krzywdy nei zrobią. Oprócz tego antyoksydanty i łagodzacy betaglukan. Zastosowane konserwanty dopuszczalne są w kosmetykach ekologicznych i mają dość duży potencjał alergizujący.
bardzo dziekuje Hey

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-09-01, 19:17   #4186
morello cherry
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
Witam,proszę o analize kosmetykow:

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Łagodny żel ziołowy do mycia twarzy do cery tłustej (nowa wersja)

Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

Rossmann, Babydream, Kopf-bis-Fuß Waschgel (Uniwersalny żel do mycia)

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

dodam,ze mam cere tlusta tradzikowa

bardzo prosze o ta anlize ,bardzo mi na niej zalezy,a nie udalo mi sie znalezc ich w watku
morello cherry jest offline  
Stary 2011-09-01, 19:54   #4187
izus_86
Zakorzenienie

Hey dziękuję za analizę

A możesz mi jeszcze powiedzieć, czy muszę po tym szamponie za każdym razem nakładać odżywkę jak myję włosy codziennie ? Strasznie mi się włosy po odżywkach przetłuszczają Chyba, że tak jak pytałam wcześniej nakładać odżywkę na noc, a rano umyć po prostu włosy?

Wiem, że to pytanie trochę nie na temat, więc jak nie chcesz odpowiadać itp., to byłabym wdzięczna za pokierowanie mnie w odpowiednie miejsce
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-02, 11:15   #4188
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
bardzo dziekuje Hey
Jesli interesuje ci zakup tego kremu, to pomyśl jeszcze nad Biodermą Anti-Age SPF 30 - ma bardzo podobny skład i dużą szerszą game składników nawilżających i aktywnych pochodzenia naturalnego o działaniu antyoksydacyjnym, antiage, łagodzącym, mysle ze tez dla okolic oczu powinien byc łagodniejszy. Do tego jest tańszy.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
bardzo prosze o ta anlize ,bardzo mi na niej zalezy,a nie udalo mi sie znalezc ich w watku
Oba napewno były analizowane, bejbidrima chyba sama analizowałam kilka stron wcześniej

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Hey dziękuję za analizę

A możesz mi jeszcze powiedzieć, czy muszę po tym szamponie za każdym razem nakładać odżywkę jak myję włosy codziennie ? Strasznie mi się włosy po odżywkach przetłuszczają Chyba, że tak jak pytałam wcześniej nakładać odżywkę na noc, a rano umyć po prostu włosy?

Wiem, że to pytanie trochę nie na temat, więc jak nie chcesz odpowiadać itp., to byłabym wdzięczna za pokierowanie mnie w odpowiednie miejsce
Stosowanie odżywki to nie przymus, jest całe podforum o "pielegnacji włosów" oraz "dla zakręconych" - tam znajdziesz wszystkie informacje

hey jest offline  
Stary 2011-09-02, 11:18   #4189
april_20
Zadomowienie

Cytat:
Bardzo prosty żel oparty na wodzie glicerynie oraz solance jodowo-bromowo-wapniowo-magnezowej. Nie wiem jakie jest stezenie solanki oraz stężenie soli w solance, ale taki zestaw pierwiastków powienien działać antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, ściągająco oraz lekko nawilżająco ze względu na obecność gliceryny. Ten żel to taki tonik zagęszczony pochodną celulozy do formy żelu. Traktuj to jako dodatek do kuracji przeciwtrądzikowej, nie wierze żeby sam mógł pomóc, nawet jako prewencja.
Dziękuję ślicznie Rozumiem, że nie powinien zapychać?
april_20 jest offline  
Stary 2011-09-02, 11:25   #4190
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie Rozumiem, że nie powinien zapychać?
Za bardzo ma co zapychać, raczej prędzej moze po jakimś czasie wysuszyc, bo nic filmotwórczego czy okluzyjnego tu nie ma żeby zatrzymac wode - sam humektant nie nawilży trwale.

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-09-02 o 11:27
hey jest offline  
Stary 2011-09-02, 12:33   #4191
2303
Raczkowanie

Ponownie proszę o analizę składu podkładu do twarzy ARTDECO RICH TREATMENT pod kątem mojej cery - mieszana ale i naczynkowa. Czy podkład ma potencjalne zapychacze i czy nie ma w nim czegoś szkodzącego naczynkowcom?
Z góry dziękuję

Stary 2011-09-02, 15:07   #4192
Agnieszka987
Zakorzenienie

Hipoalergiczny żel do mycia twarzy Biały Jeleń z oczarem wirginijskim do cery tłustej ze skłonnością do trądziku.

Skład:Aqua, sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Bateaine, Decyl Gluocosoide, Glycerin, Lactitol, Xylitol, Butelyene Glycon, PEG-60, Almond Glycerides, Carborner, noedihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, allatonin, citric acid, hamamelis virginiana leaf water, tetrasodium EDTA, trimethylopropane trioleate (and) laureth-2, Peg-14M, parfum, sodium benzoate, Cl 42090

Prosze o analizę
Agnieszka987 jest offline  
Stary 2011-09-02, 16:28   #4193
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Ponownie proszę o analizę składu podkładu do twarzy ARTDECO RICH TREATMENT pod kątem mojej cery - mieszana ale i naczynkowa. Czy podkład ma potencjalne zapychacze i czy nie ma w nim czegoś szkodzącego naczynkowcom?
Z góry dziękuję

Nie znam sie na podkładach wiec nie przewidz czy nada sie do twojej cery. Raczej watpie żeby zapchał, wszystkiego oprócz wody i silikonu dodaje sie w ilościach niewielkich i tez żaden ze skąłdników nie ma do tego potencjału. Naczynkom tez nie powienien zaszkodzić - ma ekstrakty z goryczki żółtej, morwy i lukrecji, szczególnie ta ostatnia nadaje sie do cery naczynkowej, morwa i lukrecja maja też działanie rozjaśniajace ale przy przebarwieniach a nie zaczerwienieniu.

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Hipoalergiczny żel do mycia twarzy Biały Jeleń z oczarem wirginijskim do cery tłustej ze skłonnością do trądziku.

Skład:Aqua, sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Bateaine, Decyl Gluocosoide, Glycerin, Lactitol, Xylitol, Butelyene Glycon, PEG-60, Almond Glycerides, Carborner, noedihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, allatonin, citric acid, hamamelis virginiana leaf water, tetrasodium EDTA, trimethylopropane trioleate (and) laureth-2, Peg-14M, parfum, sodium benzoate, Cl 42090

Prosze o analizę
Mimo obecności SLES, powinien być łagodny, bo dodano bardzo łagodne amfoteryczne i niejonowe surfaktanty. Do złagodzenia dokaldaja sie tez humektanty i emolienty. Dodatkowo składniki roślinne, np. ekstrakt z oczaru i dwa kwasy pozyskiwane z róznych roślin, o działaniu ściągającym, antyabkteryjnym, antyoksydacyjnym itp.
Można kupić, wygląda nieźle mimo tego SLESa

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-09-02 o 16:30
hey jest offline  
Stary 2011-09-03, 01:26   #4194
silver812
Przyczajenie

Proszę o analizę takich produktów:

1) Mleczko intensywnie rozświetlające ERILIA THERAPY Kroma Care Crema - do włosów farbowanych lub pozbawionych blasku.

skład:
AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, POLYQUATERNIUM-37, AMODIMETHICONE, DIMETHICONOL, ORYZA SATIVA (RICE BRAN OIL), TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, PARAFFINUM LIQUIDUM, PPG I TRIDECETH-6, CETRIMONIUM CHLORIDE TRIDECETH 10, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, BENZYL ALCOHOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, ALPHA ISOMETHYL IONONE, LIMONENE, LINALOL, BUTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL.

2)Aksamitna maska regulująca sebum ERILIA THERAPY Sensi Care

skład:
AQUA (WATER), KAOLIN, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHICONE, CETRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL ALCOHOL, MYRISTYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, CETEARETH-30, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, CITRIC ACID, PROPYLPARABEN, MENTHA PIPERITA OIL (MENTHA PIPERITA(PIPPERMINT)OIL), LIMONENE, BUTYLPARABEN, GERANIOL MYRISTICA FRAGRANS EXTRACT (MYRISTICA FRAGRANS (NUTMEG) EXTRACT), MELISSA OFFICINAILS (MELISSA OFFICINAILS (BALM MINT) OIL).

3) Złota odżywka odbudowująca do włosów uwrażliwionych zabiegami fryzjerskimi ERILIA THERAPY Hair care trattamento

skład:
AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL STEARATE, PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), DIMETHICONE, , PARFUM (FRAGRANCE), HYDROLYZED KERATIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII(SHEA BUTTER)), LIMONENE, CITRIC ACID, ALOE BARBADENSIS GEL (ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE), PEG-2 DIMEADOWFOAMAMIDOETHYLMON IUM METHOSULFATE, HEXYL CINNAMAL, AMODIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, LINALOOL, CITRONELLOL, BAMBUSA VULGARIS SAP EXTRACT (BAMBUSA VULGARIS (BAMBOO)SAP EXTRACT), CITRAL, AGRARIA SPINOSA OIL (AGRARIA SPINOSA KERNELL OIL), TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, TRIDECETH 10, CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE.

4) Oceanic, AA Ultra Nawilżenie, Krem intensywnie nawilżający do cery suchej.

Skład:
Aqua, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Isodecyl Neopentanoate, Paraffinum Liquidum, Arachidyl Alcohol, Betaine, Squalane, Xylitylpolyglucosides, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Xylitan, Xylitol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cyclopentasiloxane, Parfum, Allantoin, Methylparaben, Propylene Glycol, Durvillea Antarctica, Methylisothiazolinone.

Byłabym wdzięczna za sprawdzenie czy dane produkty maja składniki odżywcze dla włosów/skóry, czy nie powinny podrażniać(substancje alergiczne), zalety i wady tych produktów, czy mleczko oznaczone 1) nie powinno obciążać zbytnio włosów, czy krem nie powinien zapychać i uczulać.
Stary 2011-09-03, 12:41   #4195
2303
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=hey;29162711]Nie znam sie na podkładach wiec nie przewidz czy nada sie do twojej cery. Raczej watpie żeby zapchał, wszystkiego oprócz wody i silikonu dodaje sie w ilościach niewielkich i tez żaden ze skąłdników nie ma do tego potencjału. Naczynkom tez nie powienien zaszkodzić - ma ekstrakty z goryczki żółtej, morwy i lukrecji, szczególnie ta ostatnia nadaje sie do cery naczynkowej, morwa i lukrecja maja też działanie rozjaśniajace ale przy przebarwieniach a nie zaczerwienieniu.[COLOR="Silver"]

hey - bardzo dziekuję. Jak to sie nie znasz na podkładach??? Przecież na wszystko super odpowiedziałaś !!!
Stary 2011-09-03, 15:56   #4196
Symetria
Rozeznanie

Bardzo po prosze o analizę:

Smashbox, High Definition Healthy FX Foundation

Skład: Active Ingredients: Octinoxate 5.0%, Titanium Dioxide 3.2%.
Water, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Butylene Glycol, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Polysilicone-11, Dimethylacrylamide/Acrylic Acid/Polystyrene Ethyl Methacrylate Copolymer, Coco Caprylate/Caprate, Hexyl Laurate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Dimethicone/Divinyldimethicone/Silsesquioxane Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Quaternium-18, Hectorite, Lecithin, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Ribose, Sodium Chloride, PEG-10 Dimethicone, Stearic Acid, Propylene Glycol Stearate, Alumina, Propylene Carbonate, Disodium EDTA, Polysorbate-20, Sodium Dehydroacetate, Sorbitan Laurate, Propylene Glycol Laurate, Tetrahexyldecyl Ascorbate.

Christian Dior, Diorskin Nude, Natural Glow Hydrating Makeup
Skład: Water, Methyl Trimethicone, Alcohol, Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Silica, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Alumina, Sodium Myristoyl Glutamate, Dimethicone, Ascorbyl Glucoside, Hydroxyethycellulose, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Synthetic Fluorphlogopite, Parfum (Fragrance), Sericin, Linalool, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Methylparaben, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, BHT, Rhodochrosite Extract, Dimethicone/Methicone Copolymer, Hydrolyzed Linseed Extract, Citronellol, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Copper Gluconate, Isobutylparaben, Propylparaben.

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2011-09-03 o 16:00
Symetria jest offline  
Stary 2011-09-03, 16:38   #4197
Agnieszka987
Zakorzenienie

Dziękuję i proszę o analizę tego kremu.
Krem pod oczy. Delia cosmetics.

skład: aqua, helianthus annuus, seed oil, glycerin, polyglyceryl-3, methylglucose, distereate, ethylexyl cocoate, mineral oil, dimethicone, caprylic/capric triglycereide (and) sodium acrylates copolymer, glyceryl stereate, phenoxethanol (and) methylparaben (and) ethylparaben (and) butylparaben (and) butylparaben (and) isobutyl paraben, euphrasia officinalis extract, xanthan gum, tocopheryl acetate, parfum, edta, methylparaben, allatonin, mica (and) titanium dioxide.
Agnieszka987 jest offline  
Stary 2011-09-03, 21:32   #4198
izus_86
Zakorzenienie

Mogę prosić jeszcze o analizę tych dwóch kosmetyków do włosów (mam włosy przetłuszczające się i to bardzo, ale suche na końcach)

Joanna, Naturia, Szampon z pokrzywą i zieloną herbatą

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Dea, Soyamide Dea, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Laureth-4 Carboxylate, Glycereth-7, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Urtica Dioica, Camellia Sinensis, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Disodium Etda, Sodium Chloride, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Dmdm Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Cl 42090, Cl 47005

Rossmann, Alterra, Feuchtigkeits - Spulung Granatapfel & Aloe Vera (Nawilżająca odżywka `Granat i aloes`)

Skład: Aqua, Alcohol*, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Seed Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbardensis Extract*, Acacia Farnesiana Extract*, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Hydroxyethylcellulose, Carthamus Tinctoris Oil*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil
Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**,
* Składniki z certyfikatem rolnictwa ekologicznego
** Naturalne olejki eteryczne

Chodzi mi głównie o to, czy zgrają się w duecie ? Czy ten szampon oczyści dobrze włosy i czy faktycznie zmniejszy przetłuszczanie, a odżywka dobrze nawilży zniszczone końcówki i dodatkowo nie obciąży włosów ?
izus_86 jest offline  
Stary 2011-09-04, 17:05   #4199
mikasa5
Zadomowienie

Alantoina może zapchać ? Kupiłam Alantan dermoline, na drugim miejscu ma glicerynę, na początku myślałam, że to ona mnie zapchała, ale trochę poczytałam i jednak nie A szkoda, bo fajnie się ten kremik zanosił, ale po dwóch użyciach pojawiło się mnóstwo zaskórników w okolicach ust i boląca krostka na czole Dalej szukam super nawilżacza

Prosiłabym o opinię o tej maseczce, czy jednak coś robi ze skórą, czy to tylko chwilowy efekt nawilżenia:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...ca.html&next=1
Eris, Under Twenty, Fall in Love Skin, Maseczka głęboko nawilżająca

skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Pentaerythrityl Distearate, Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Polyacrylate, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Ascorbyl Tetraisopalmitate, BHA, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Citronnellol, Coumarin, CI 16035.

Na początku zapychacze, ale maseczka może zapchać ? Bo szukam czegoś MOCNO nawilżającego i oczywiście, żeby nie zapchało, bo po raz kolejny mam wrażenie, że wszystko co możliwe akurat mnie zapycha..
Stary 2011-09-04, 21:42   #4200
kasia9513
Zakorzenienie

proszę o analizę pod względem zapychania, wpływu na naczynka, nawilżania i ogólnego wpływu na skórę.

Rossmann, Alterra, Aloe Vera Tagescreme (Krem na dzień do skóry wrażliwej)

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Aloe Barbadensis Extract, Glyceryl Stearate Se, Persea Gratissima Oil, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Oryza Sativa Germ Oil, Parfum, Glyceryl Laurate, Camellia Sinensis Extract, Lanolin Alcohol, Sucrose Distearate, Sodium Pca, Xanthan Gum, Tocopherol, Sodium Citrate, Citric Acid, Alcohol, Silver Citrate, Limonene, Lainalool, Benzyl Benzoate, Geraniol.

Rossmann, Alterra, Getönte Tagescreme Pfirsich (Krem na dzień do cery mieszanej i normalnej brzoskwiniowy)

Skład: Aqua, Alcohol, Glycerin, Talc, Elaeis Guineensis Oil*, CI 77891, Sesamum Indicum Seed Oil*, Cetearyl Alcohol, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Magnesium Aluminium Silicate, Prunus Persica Kernel Oil, Lysolecithin, Olea Europaea Fruit Oil*, Tapioca Starch, Parfum**, CI 77492, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Citric Acid, Limonene**, Cera Alba, CI 77491, CI 77499, Tocopherol, Linalool*, Helianthus Annus Seed Oil, Geraniol**, Citrullus Lanatus Fruit Extract

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości