Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-05, 21:08   #4321
pokrzywa
Zadomowienie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję. Na razie koniec męczenia z mojej strony. Kupiłam sobie na razie tę bielendę, bo akurat zamawiałam parę rzeczy z apteki internetowej, a to serum nie jest drogie (fakt, trochę się boję zapychania, będę więc stosować co 2-3 dzień). Na razie mam zapasy biochemiczne, jak będę kompletować zamówienie na BU pod koniec roku, to pewnie skuszę się na ich serum. Dziękuję jeszcze raz za rozwianie wątpliwości.
Olka napisz po jakims czasie stosowania tu lub na kwc jak sie sprawuje to serum

pokrzywa jest offline  
Stary 2011-10-05, 21:15   #4322
--Olka--
Zakorzenienie

Jasne, nie ma sprawy. Tylko może to trochę potrwać, bo jak pisałam - będę stosować prewencyjnie 2-3 razy w tygodniu, a efektów na pewno nie będzie od razu (chyba żeby po pierwszym razie - może w piątek spróbuję - mnie "załatwiło", to dam znać).
Stary 2011-10-05, 21:30   #4323
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aniatroun27 Pokaż wiadomość
HEJ moge prosic o analize pod katem zapychania mam cera naczynkowa ,przetluszczajaca sie z zaskornikami
KREM MIRACULUM LA ROSE redukujaco-wygladzajacy

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, C12-15, Alkyl Benzoate, Octocrylene, Glycerin, Rosa Centifolia Flower Water, Vitis Vinifera Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Argania Spinoza Kernel Oil, GossypiumHerbaceum Seed Oil, Rosa Gallica Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Zea May Kernel Extract, Butylene Glycol, Dipeptide-4, Parfum, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl, Acetate, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl, Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Rosa Rugosa Flower Extract, Propylene Glycol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Alpha Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 14700.

NIVEA AQUA SENSATION krem pod oczy

Skład: Aqua, Glycerin, Octyldodecyl Myristate, Stearic Acid, Cetearyl Isononanoate, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Cucumis Sativus, Panax Ginseng, Magnesium Sulfate, Tapioca Starch, Talc, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Trimethoxycaprylylsilane, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Trisodium EDTA, Sodium Benzoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9

CELIA tonik kolagen +nagietek

Skład: aqua, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, propylene glycol, calendula officinalis extract, acacia senegal gum extract, xanthan gum, chondrus crispus, glucose, D-panthenol, allantoin, disodium EDTA, citric acid, DMDM hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, coumarin, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, parfum, C.I. 15985.
1
analizowalam go juz – post 3769
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=126
2
zwykly krem nawilzajacy, chroniacy przed wysuszeniem pod oczy. Zawiera wit e, wyciag? z ogorka i zen szenia
3.

tonik jest ok, mozna probowac. Zawiera ekstrakt z nagietka- powinien dzialac lekko przeciwzapalnie, przyspieszac gojenie sie jakis ranek np po wypryskach. Zawiera kontrowersyjny DMDM hydantoin- konserwant pochodny od formaldehydu

pokrzywa jest offline  
Stary 2011-10-06, 14:21   #4324
kasiabelgia
Przyczajenie

hej dziewczyny czy ktoras moze mi pomodz ocenic sklad podkladu ktorego uzywam od lat ? szczerze mowiac to nie wyobrazam sobie zycia bez niego
mam cere odwodniona na 100% tylko 19% nawodnienia nos policzki czolo oczywiscie strefa T sklonna do zaskornikow i przetluszczania sie
czy ktos moze mi powiedziec jak nauczyc sie rozpoznawania dobrych i zlych skladnikow ? moze jest jakas lektora ? od niedawna krece sobie sama mazidla ale jestem poczatkujaca i narazie to czarna magia
Revlon, ColorStay, Makeup with SoftFlex for Combination/Oily Skin

Składnik aktywny : Titanium Dioxide 7,3%
Skład: aqua((water)eau), cyclomet hicone, trimethylsiloxysil icate, butylene glycol, boron nitride, dimethicone, alcohol denat., peg/ppg-18/18 dimethicone, nylon-12,tribehenin, isododecane, polyisobutene, sodium chloride, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, bisabolol, serica((silk powder) poudre de soie), tocopheryl acetate,retinyl palmitate, malwa sylvestris(mallow)extract , lilium candidum (lily)bulb extract, lactobacillus/eriodictyon californicum ferment extract, cymbidium grandflorum flower extract, serica((silk)soie), alumina,polydimethylsil oxane/polymethylsilesquioxane copolymer, ethylene brassylate, methicone, trisiloxane, sorbitan sesquioleate, tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben.
[+-]:mica,(ci 77019), titanium dioxide(ci 77891), iron oxides(ci 77491,ci 77492,ci 77499)
prosze o porade
kasiabelgia jest offline  
Stary 2011-10-06, 20:59   #4325
morello cherry
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
1.

rozumiem, ze os walczace z niedoskonalosciami sa juz tym zmeczone i bardzo uwazaja na sklady produktow ktore maja kontakt z ich twarza, ale zachowajmy zdrowy rozsadek. Zel do mycia twarzy, ktory od razu zmywamy woda nie zatka nam porow
ale dobra, do rzeczy
1.
na poczatku subst myjace, dalej sok z aloesu – nawilza, koi , chlodzi, betaine- humektant- lagodzi dzialanie drazniacych spc., w skladzie znajdziemy takze kwas hialuronowy zel ok, umyje twarz
2.
na poczatku lagodny skl myjacy, dalej Acrylates Copolymer- dzialanie bakteriobojcze, aloes (jak wyzej), wit e

podsumowujac;
oceanic wypada lepiej
drugi powinien lepiej sie pienic ale bardziej podoba mi sie pierwszy produkt. Ze swojej str pozwole sobie polecic inny zel- http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13945,kopf-bis-fuss-waschgel.html jesli szukasz lagodnego, niewysuszajacego zelu do mycia twarzy to warto zastanowic sie nad powyzszym kosmetykiem .

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

ciag dalszy analiz juz wkrotce tzn na nastepnej przerwie na kawe

Dzieki sprawdzalam i ten z aa jest juz wycofany a babydream mam i jakos mnie wysusza wiec kupie ten z bielendy chyba ze cos innego polecasz
morello cherry jest offline  
Stary 2011-10-06, 21:13   #4326
actriz
Zadomowienie

witam
bardzo proszę o analizę składu balsamu do ust Oriflame Giordani Gold
chcę się głównie dowiedzieć czy ten balsam zawiera składniki, które rzeczywiście są w stanie nawilżyć usta na długi czas (czy tylko "na chwilę")? załączam zdjęcie opakowania ze składem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00855.jpg (156,3 KB, 6 załadowań)

~ maniaczka wszelakich mazideł i smarowideł do ust
actriz jest offline  
Stary 2011-10-06, 21:35   #4327
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Nieśmiało przypominam się ze swoim postem,ponieważ na dniach planuję zakup tego kremu,a w razie czego,nie chcę wsadzać kolejnych pieniążków w błoto (KLIK)
Z góry dziękuję

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-10-08, 04:28   #4328
dagna1
Zakorzenienie

Vichy, Dermablend Corrective Foundation SPF 11 (podkład korygujący w kremie)

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)

ukrywaja sie tu jakies zapychacze?

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:57
dagna1 jest offline  
Stary 2011-10-08, 11:55   #4329
paradiso perduto
Zakorzenienie

A co powiecie o tym mazidle?

Yves Rocher, Bio culture, Serum energetyzujące

Skład: HAMAMELIS VIRGINIANA WATER, GLYCERIN, ALCOHOL, AQUA, ZEA MAYS STARCH, SIMMONDSIA CHINENSIS OIL, OLEA EUROPEA LEAFT EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT, PASSIFLORA INCARNATA EXTRACT, TROPAEOLUM MAJUS EXTRACT, AVENA SATIVA EXTRACT, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS, SODIUM DEHYDROACETATE, POTASSIUM SORBATE, ALOE BARBADENSIS EXTRACT, LIMONENE, JUNIPUERUS VIRGINIANA OIL, CITRUS AURANTIUM DULCIS OIL, CITRIC ACID, CITRUS AURANTIUM AMARA OIL, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, CITRUS NOBILIS OIL, LINALOOL, MENTHA PIPERITA OIL, GERALNIOL

Dziękuję za pomoc!
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-10-08, 14:33   #4330
Humbelina93
Przyczajenie

bardzo proszę o analize :

Galenic, Aquasublime, Creme Teintee Hydra-Lumiere (Nawilżający krem koloryzujący z pigmentami mineralnymi)

Skład: Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Propanediol, Dimethicone, Titanium Dioxide (CI 77891), Betaine, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Chinensis Seed Oil), PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), M Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Citric Acid, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Hydrogenated Lecithin, Iron Oxides (CI 77492, CI 77491, CI 77499), Mica, PEG-10 Dimethicone, Potassium Sorbate, Ribes Rubrum Fruit Extract (Currant Fruit Extract), Rubus Idaeus Fruit Extract (Raspberry Fruit Extract), Sodium Benzoate, Sodium Stearoyl, Glutamate, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract
Humbelina93 jest offline  
Stary 2011-10-09, 18:05   #4331
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Louve23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny chciałam się dowiedzieć czy mając tłustą, trądzikową ale też wrażliwą i naczyniową cerę mogę stosować ten żel? Czy posiada kwasy które mogą podrażniać naczynka? Jeśli tak to przy jego stosowaniu trzeba używać kremu z filtrem? Można go stosować np latem? Wiem że żel jest na buzi krótko ale mimo to wole się zapytać.

Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła)

kład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
tak, mozesz uzywać tego zelu. Piszesz, że masz cere wrazliwą- kazda cera jest inna - zawsze moze cos cie podraznic ale mozesz smiało przetestować powyzszy zel.
odnosnie pozostalych pyt: przy stosowaniu tego zelu nie musisz przestrzegac restrykcyjnie filtrowania ale! majac cere naczynkowa i wrazliwa warto rozwazyc krem z filtrem.
zel mozesz stosowac latem.
zel zawiera kwas benzoesowy- subst konserwujaca- zastosowano po to by w produkcie nie panoszyly sie bakterie oraz kwas 2-hydroksypropanowy czyli po prostu mlekowy - zluszcza naskorek ale takze bdb nawilza

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
SANOFLORE EMULSION FRAÎCHE ANTI-IMPERFECTIONS

Skład: Aqua (water), mentha piperita leaf water (peppermint leaf water), alcohol, dicaprylyl carbonate, octyldodecanol, glycerin, silica, glyceryl stearate citrate, behenyl behenate, arachydyl alcohol, cetearyl alcohol, behenyl alcohol, arginine, salicylic acid, capryloyl glycine, arachidyl glucoside, potassium sorbate, parfum (fragrance), xanthan gum, linalool, limonene, sodium phytate, cymbopogon flexuosus oil, citral rosmarinus officinalis leaf oil (rosemary leaf oil), citronellol, geraniol, satureia montana oil, eugenol, cymbopogon nardus oil (citronella oil), eugenia caryophyllus flower oil (clove flower oil), nepeta cataria oil, origanum heracleoticum flower oil, thymus vulgaris oil, thyme flower (leaf oil), melissa officinalis leaf oil, citric acid, tocopherol, alcohol.

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda skład tego kremu pod względem zapychania i czy nawilży choć trochę skórę.
Z góry dziękuję
Ale krem...
co my tu mamy; hydrolat z miety pieprzowej (odświeza, moze troche rozjasnic cere), alcohol (moze podraznic lub wysuszyc), emolienty (nawilza) krzemionka (absorbent- dziala matujaco ), arginine (przyspiesza gojenie sie ran, przeciwutleniacz) , kwas salicylowy (bha- dzialanie przeciwzaskórnikowe, przeciwzapalne,keratolity czne- zluszcza delikatniej niz kwasy aha
uwaga! Jesli jestes uczulona na salicylany!lub jestes w ciazy lub karmisz piersia!)
krem zawiera oleje- m in: z trawy cytrynowej ??, rozmarynowy, tymiankowy
podsumowanie;
b fajny krem, szczegolnie jesli twoja skora potrzebuje nawilzenia- cer tlustych nie nalezy przesuszac- produkuja wtedy wiecej sebum ALE nie wiem jak na dzialanie kremu wplynie alcohol juz na 3 miejscu w skladzie. Powinnac czuc odswiezenie po na nalozeniu tego kosmetyku. Nie powinien zapchac porow. Doczepiam sie do alcohol*- (nie potrafie powiedziec czy jego obecnosc wysuszy, podrazni twoja cere) oraz do braku filtrow przeciwslonecznych
* JA bym go nie kupila z tego wlasnie wzgledu- podraznilby mnie i wysuszyl cere ale kazda skora jest inna

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny czy ktoras moze mi pomodz ocenic sklad podkladu ktorego uzywam od lat ? szczerze mowiac to nie wyobrazam sobie zycia bez niego
mam cere odwodniona na 100% tylko 19% nawodnienia nos policzki czolo oczywiscie strefa T sklonna do zaskornikow i przetluszczania sie
czy ktos moze mi powiedziec jak nauczyc sie rozpoznawania dobrych i zlych skladnikow ? moze jest jakas lektora ? od niedawna krece sobie sama mazidla ale jestem poczatkujaca i narazie to czarna magia
Revlon, ColorStay, Makeup with SoftFlex for Combination/Oily Skin

Składnik aktywny : Titanium Dioxide 7,3%
Skład: aqua((water)eau), cyclomet hicone, trimethylsiloxysil icate, butylene glycol, boron nitride, dimethicone, alcohol denat., peg/ppg-18/18 dimethicone, nylon-12,tribehenin, isododecane, polyisobutene, sodium chloride, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, bisabolol, serica((silk powder) poudre de soie), tocopheryl acetate,retinyl palmitate, malwa sylvestris(mallow)extract , lilium candidum (lily)bulb extract, lactobacillus/eriodictyon californicum ferment extract, cymbidium grandflorum flower extract, serica((silk)soie), alumina,polydimethylsil oxane/polymethylsilesquioxane copolymer, ethylene brassylate, methicone, trisiloxane, sorbitan sesquioleate, tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben.
[+-]:mica,(ci 77019), titanium dioxide(ci 77891), iron oxides(ci 77491,ci 77492,ci 77499)
prosze o porade
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=4191269

ad dzialania poszczegolnych skladnikow ; na poczatek polecam internetowe slowniki, w ktorych wszystkie skladniki zostaly juz roszyfrowane

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez actriz Pokaż wiadomość
witam
bardzo proszę o analizę składu balsamu do ust Oriflame Giordani Gold
chcę się głównie dowiedzieć czy ten balsam zawiera składniki, które rzeczywiście są w stanie nawilżyć usta na długi czas (czy tylko "na chwilę")? załączam zdjęcie opakowania ze składem.
opowinien nawilzyc. jesli masz naprawde spierzchniete usta to moze nie dac rady

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Vichy, Dermablend Corrective Foundation SPF 11 (podkład korygujący w kremie)

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)

ukrywaja sie tu jakies zapychacze?
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=893
strzelam focha i od teraz zaczynam po prostu pomijac posty z prosbami o analizy ktore juz byly

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-10-09 o 17:25
pokrzywa jest offline  
Stary 2011-10-09, 18:16   #4332
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:

Ale krem...
co my tu mamy; hydrolat z miety pieprzowej (odświeza, moze troche rozjasnic cere), alcohol (moze podraznic lub wysuszyc), emolienty (nawilza) krzemionka (absorbent- dziala matujaco ), arginine (przyspiesza gojenie sie ran, przeciwutleniacz) , kwas salicylowy (bha- dzialanie przeciwzaskórnikowe, przeciwzapalne,keratolity czne- zluszcza delikatniej niz kwasy aha
uwaga! Jesli jestes uczulona na salicylany!lub jestes w ciazy lub karmisz piersia!)
krem zawiera oleje- m in: z trawy cytrynowej ??, rozmarynowy, tymiankowy
podsumowanie;
b fajny krem, szczegolnie jesli twoja skora potrzebuje nawilzenia- cer tlustych nie nalezy przesuszac- produkuja wtedy wiecej sebum ALE nie wiem jak na dzialanie kremu wplynie alcohol juz na 3 miejscu w skladzie. Powinnac czuc odswiezenie po na nalozeniu tego kosmetyku. Nie powinien zapchac porow. Doczepiam sie do alcohol*- (nie potrafie powiedziec czy jego obecnosc wysuszy, podrazni twoja cere) oraz do braku filtrow przeciwslonecznych
* JA bym go nie kupila z tego wlasnie wzgledu- podraznilby mnie i wysuszyl cere ale kazda skora jest inna

Dziękuję Ci pięknie za analizę pokrzywa

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-10-09, 18:35   #4333
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym mazidle?

Yves Rocher, Bio culture, Serum energetyzujące

Skład: HAMAMELIS VIRGINIANA WATER, GLYCERIN, ALCOHOL, AQUA, ZEA MAYS STARCH, SIMMONDSIA CHINENSIS OIL, OLEA EUROPEA LEAFT EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT, PASSIFLORA INCARNATA EXTRACT, TROPAEOLUM MAJUS EXTRACT, AVENA SATIVA EXTRACT, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS, SODIUM DEHYDROACETATE, POTASSIUM SORBATE, ALOE BARBADENSIS EXTRACT, LIMONENE, JUNIPUERUS VIRGINIANA OIL, CITRUS AURANTIUM DULCIS OIL, CITRIC ACID, CITRUS AURANTIUM AMARA OIL, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, CITRUS NOBILIS OIL, LINALOOL, MENTHA PIPERITA OIL, GERALNIOL

Dziękuję za pomoc!
fajne serum ale zawiera alcohol.
nie przekresla to serum- sprawdz czy w kremie lub toniku, ktory uzywasz na dzien takze zawarty jest alcohol. (moja cere alc podraznia ale uzywam tylko serum z tym skladnikiem- wyeliminowalam wszystkie inne kosmetyki z alc i jest ok. alc w serum moze pomoc skladnikom aktywnym wniknac w glab skory ponadto serum nie bedzie lepkie i spokojnie mozna na nie nalozyc jeszcze krem)
dzialanie serum;
przede wszystkim antyoksydacyjne. hydrolat oczarowy zawarty w serum przyspieszy gojenie sie ran, bedzie dzialal troche sciagajaco, antybakteryjnie, przeciwzmarszkowo i lagodzaco.
fajne serum. pytanie tylko jak twoja skora reaguje na alcohol

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Humbelina93 Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analize :

Galenic, Aquasublime, Creme Teintee Hydra-Lumiere (Nawilżający krem koloryzujący z pigmentami mineralnymi)

Skład: Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Propanediol, Dimethicone, Titanium Dioxide (CI 77891), Betaine, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Chinensis Seed Oil), PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), M Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Citric Acid, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Hydrogenated Lecithin, Iron Oxides (CI 77492, CI 77491, CI 77499), Mica, PEG-10 Dimethicone, Potassium Sorbate, Ribes Rubrum Fruit Extract (Currant Fruit Extract), Rubus Idaeus Fruit Extract (Raspberry Fruit Extract), Sodium Benzoate, Sodium Stearoyl, Glutamate, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract
na poczatku silikony. Powinien optycznie wygladzic cere. Jojoba oil, subst matujaca (Alum starch octen), ktora moze podraznic. Dalej maslo shea , konserwant- chlorphenesin oraz reszta skladnikow krem nie wart swojej ceny. Wgl nie wart zakupu

pokrzywa jest offline  
Stary 2011-10-09, 19:35   #4334
2303
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Witam
Uprzejmie proszę o analizę składu leczniczego podkładu dla cery naczyniowej firmy LEIM pod kątem:
1.czy rzeczywiście zawiera składniki lecznicze dla cer naczynkowych - z trądzikiem różowatym
2. czy nie zapcha mieszanej cery
INCI:
AQUA, CARBOPOL, OCTYDECANOL, MIRETH-3, GLYCERIN, LANOLIN OIL, TALC, TITANIUM DIOXIDE, HYALURONIC ACID, HUMAN PLACENTA PROTEIN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLPARABEN, FRAGRANCE.

Dziękuję i Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 286532268_leim-make-up-leczniczy-podklad-dla-cery-naczynkowej.jpg (5,2 KB, 2 załadowań)
Stary 2011-10-09, 20:07   #4335
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
fajne serum ale zawiera alcohol.
nie przekresla to serum- sprawdz czy w kremie lub toniku, ktory uzywasz na dzien takze zawarty jest alcohol. (moja cere alc podraznia ale uzywam tylko serum z tym skladnikiem- wyeliminowalam wszystkie inne kosmetyki z alc i jest ok. alc w serum moze pomoc skladnikom aktywnym wniknac w glab skory ponadto serum nie bedzie lepkie i spokojnie mozna na nie nalozyc jeszcze krem)
dzialanie serum;
przede wszystkim antyoksydacyjne. hydrolat oczarowy zawarty w serum przyspieszy gojenie sie ran, bedzie dzialal troche sciagajaco, antybakteryjnie, przeciwzmarszkowo i lagodzaco.
fajne serum. pytanie tylko jak twoja skora reaguje na alcohol
Dziękuje bardzo To serum to istna perelka!

Edytowane przez paradiso perduto
Czas edycji: 2011-10-09 o 20:09
Stary 2011-10-09, 20:36   #4336
kijanka89
Raczkowanie

Witam, bardzo proszę o rozszyfrowanie składu tej maski do włosów

Aqua, Cetyl Alcohol, Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Acetylated Lanolin, Glycerin, Lawsonia INnermis Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Mel Extract, Parfum, Linalool, HexylCinnamal C.I. 19140, BenzylAlcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, Potassium Sorbate.

z góry dzięks
kijanka89 jest offline  
Stary 2011-10-09, 21:11   #4337
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość

Aqua, Cetyl Alcohol, Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Acetylated Lanolin, Glycerin, Lawsonia INnermis Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Mel Extract, Parfum, Linalool, HexylCinnamal C.I. 19140, BenzylAlcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, Potassium Sorbate.

z góry dzięks
Kijanko, przy podawaniu składu trzeba pamiętac o podaniu producenta i pełnej nazwy kosmetyku. Pozdrawiam
Stary 2011-10-09, 21:34   #4338
kasiabelgia
Przyczajenie

zaczelam szukac na tym watku wysokiego filtru do twarzy , ale ciezko mi idzie moze ktoras bardziej obeznana poradzi cos ? cera sucha odwodniona z zaskornikami i naczynkami
kasiabelgia jest offline  
Stary 2011-10-10, 10:34   #4339
2303
Raczkowanie

Przypominam się nieśmiało ))))

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Witam
Uprzejmie proszę o analizę składu leczniczego podkładu dla cery naczyniowej firmy LEIM pod kątem:
1.czy rzeczywiście zawiera składniki lecznicze dla cer naczynkowych - z trądzikiem różowatym
INCI:
AQUA, CARBOPOL, OCTYDECANOL, MIRETH-3, GLYCERIN, LANOLIN OIL, TALC, TITANIUM DIOXIDE, HYALURONIC ACID, HUMAN PLACENTA PROTEIN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLPARABEN, FRAGRANCE.

Dziękuję i Pozdrawiam
Stary 2011-10-10, 11:46   #4340
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Witam
INCI:

Dziękuję i Pozdrawiam
Nie ma w nim absolutnie nic leczniczego i działającego na naczynka, ale nie powinien zapchać bo jako pierwszy jest modyfikator reologii stosowany w b. małym stęzeniu, wiec cała reszta jest w jeszcze mniejszej ilości . Zwiera proteiny z ludzkiego łozyska, co mnie bardzo dziwi bo składniki "odludzkie" sa zdaje sie zbanowane prze UE.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość

z góry dzięks
Poszukaj najpierw na Pielegnacji włosów albo Dla zakręconych

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-10-10, 11:49   #4341
2303
Raczkowanie

[QUOTE=hey;29880756]Nie ma w nim absolutnie nic leczniczego i działającego na naczynka, ale nie powinien zapchać bo jako pierwszy jest modyfikator reologii stosowany w b. małym stęzeniu, wiec cała reszta jest w jeszcze mniejszej ilości . Zwiera proteiny z ludzkiego łozyska, co mnie bardzo dziwi bo składniki "odludzkie" sa zdaje sie zbanowane prze UE.[COLOR="Silver"]

Hey, dziękuję Ci ślicznie )
Stary 2011-10-10, 12:11   #4342
fluxus9
A cobra on my left...

Przypominam się z prośbą o pomoc

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę poniższego kremu:

CLARENA Sun Protect Cream 50+, Sensitive Line
http://uholki.pl/opis/2221466/clarena-sun-protect-cream-spf-50-krem-do-twarzy-z-blokerem-spf-50.html

wg producenta: preparat zapewniający optymalne zabezpieczenie przed promieniowaniem UVA i UVB. Połączenie filtrów chemicznych z mineralnymi zapewnia pełną fotostabilność, zapobiega powstawaniu przebarwień, reakcji fotoalergicznych, zmniejsza ryzyko powstawania rumienia. Krem polecany jest do całorocznej pielęgnacji cery naczyniowej i z zaburzeniami pigmentacji oraz po zabiegach dermokosmetycznych.
Składniki aktywne:
- Kompleks PEPHA®-PROTECT bogaty w naturalne witaminy, węglowodany i aminokwasy chroni DNA komórki i niweluje stres wywołany promieniowaniem
- Witaminy Ci E działają silnie antyrodnikowo, d-pantenol łagodzi podrażnienia i zwiększa nawilżenie skóry.
- filtry SPF
- d-pantenol.

SKŁAD: aqua/water, titanium dioxide, octocrylene, ethylexyl methoxycinnamate butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alkohol, dicetyl phosphate, ceteth-10 phospathe, propylene glycol, ethylhexyl cocoate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, isodeceth-6, oleth-10, aluminium stearate, alumina, stearic acid, hydrolyzed wheat protein/pvp crosspolymer, dimethicone, simethicone, citrullus lanatus (watermelon) fruit extract, panthenol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Xantan Gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Diazolidynyl Urea.

Wiem, że brzydkie parabeny i że pewnie mniej fotostabilny niż filtry apteczne, ale jakiej ochrony przeciwsłonecznej mogę się po nim spodziewać, jesli będę go nakładać podczas kuracji kwasami zimą i jesienią pod makijaż, np. mineralny?
Mam spore przebarwienia, więc nawet wtedy wolę nie ryzykować bez filtra, ale w tym produkcie podoba mi się to, że ma jeszcze działanie pielęgnacyjne oprócz ochronnego i przyjemną dla skóry konsystencję. Co Wy na ten skład? Czy ma takie działanie pielęgnacyjne, jak reklamuje producent? Czy zapobiegnie pogłębianiu się przebarwień?

________
fluxus9 jest offline  
Stary 2011-10-10, 14:20   #4343
Pani Barokowa
Rozeznanie

Hej. Mam taki mały problem z kremem. Zamówiłam go w sklepie z naturalnymi kosmetykami, dla mnie to nowość, zawsze kupowałam apteczne lub drogeryjne. Ale ostatnio strasznie mnie wysypało, i nie wiem czy to od kremu czy może coś innego. Spojrzy ktoś na skład? Proszę

Organix Cosmetix Krem nawilżający na dzień do każdego typu skóry

Skład:
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Squalane, Glyceryl Stearate SE, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil, MacadamiaTernifolia Seed Oil, Olea Europea (Olive) Oil, Buddleja Davidii Extract, Thymus Vulgaris (Thyne) Flower Leaf Extract, Marrubium Vulgare, Saccaride Isomerate, Artemisia Umbelliformis Extract, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Aqua, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Gluconolactone, Parfum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid
Pani Barokowa jest offline  
Stary 2011-10-10, 15:25   #4344
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Hej. Mam taki mały problem z kremem. Zamówiłam go w sklepie z naturalnymi kosmetykami, dla mnie to nowość, zawsze kupowałam apteczne lub drogeryjne. Ale ostatnio strasznie mnie wysypało, i nie wiem czy to od kremu czy może coś innego. Spojrzy ktoś na skład? Proszę

Organix Cosmetix Krem nawilżający na dzień do każdego typu skóry

Skład:
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Squalane, Glyceryl Stearate SE, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil, MacadamiaTernifolia Seed Oil, Olea Europea (Olive) Oil, Buddleja Davidii Extract, Thymus Vulgaris (Thyne) Flower Leaf Extract, Marrubium Vulgare, Saccaride Isomerate, Artemisia Umbelliformis Extract, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Aqua, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Gluconolactone, Parfum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid
Wydaje mi sie, spokojnie mogło Cie wysypać po tym kremie. Te dwa pogrubione mają spory potencjał do tego, co najmniej 5 nastepnych umiarkowany albo też spory. Z naturalnymi kremami do twarzy jest tak, ze czesto są "przycieżkie", a tu jeszcze do wszystkich rodzajów skóry...jasne

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę poniższego kremu:

CLARENA Sun Protect Cream 50+, Sensitive Line
http://uholki.pl/opis/2221466/claren...em-spf-50.html

wg producenta: preparat zapewniający optymalne zabezpieczenie przed promieniowaniem UVA i UVB. Połączenie filtrów chemicznych z mineralnymi zapewnia pełną fotostabilność, zapobiega powstawaniu przebarwień, reakcji fotoalergicznych, zmniejsza ryzyko powstawania rumienia. Krem polecany jest do całorocznej pielęgnacji cery naczyniowej i z zaburzeniami pigmentacji oraz po zabiegach dermokosmetycznych.
Składniki aktywne:
- Kompleks PEPHA®-PROTECT bogaty w naturalne witaminy, węglowodany i aminokwasy chroni DNA komórki i niweluje stres wywołany promieniowaniem
- Witaminy Ci E działają silnie antyrodnikowo, d-pantenol łagodzi podrażnienia i zwiększa nawilżenie skóry.
- filtry SPF
- d-pantenol.

SKŁAD: aqua/water, titanium dioxide, octocrylene, ethylexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alkohol, dicetyl phosphate, ceteth-10 phospathe, propylene glycol, ethylhexyl cocoate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, isodeceth-6, oleth-10, aluminium stearate, alumina, stearic acid, hydrolyzed wheat protein/pvp crosspolymer, dimethicone, simethicone, citrullus lanatus (watermelon) fruit extract, panthenol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Xantan Gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Diazolidynyl Urea.

Wiem, że brzydkie parabeny i że pewnie mniej fotostabilny niż filtry apteczne, ale jakiej ochrony przeciwsłonecznej mogę się po nim spodziewać, jesli będę go nakładać podczas kuracji kwasami zimą i jesienią pod makijaż, np. mineralny?
Mam spore przebarwienia, więc nawet wtedy wolę nie ryzykować bez filtra, ale w tym produkcie podoba mi się to, że ma jeszcze działanie pielęgnacyjne oprócz ochronnego i przyjemną dla skóry konsystencję. Co Wy na ten skład? Czy ma takie działanie pielęgnacyjne, jak reklamuje producent? Czy zapobiegnie pogłębianiu się przebarwień?
Co do fotostabilnośći to nie jestem pewna jak taka ilość TiO2 wpłynie na Parsol 1789, który co prawda jest stabilizowany spora w stosunku do niego ilością Oktokrylenu. Przydał by sie jeszcze jakiś Mexoryl czy Tinosorb. Choć zawiera i filtry UVA i UVB to mysle ze ochrona anty UVA może być łatwo zminimalizowana Ale mysle, że na jesień i zimie, jesli bedziesz unikać słońca, darujesz sobie makijaż kiedy to możliwe oraz jeśli bedziesz reaplikowac to wystarczy

hey jest offline  
Stary 2011-10-10, 15:48   #4345
ouuGlamour
Wtajemniczenie

Proszę o ocenę składu tego podkładu:
Ingrid, Mineral Silk&Lift

Skład: Water, Cyclopentasiloxane , Polyglyceryl-4 Isostearate , Cetyl PEG PPG-10 1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Isohexadecane, Hydrogenated Polydecene, Isocetyl Stearoyl Stearate, Glycerin, Dimethicone, Ozokerite, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Methylpraben, Butylpraben, Ethylpraben, Propylpraben, Isobutylpraben, Tocopheryl Acetate, Polyisobuterne, Triethoxycaprylylsilane, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, +/- Cl 77891, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499 (20.09.2011)

ouuGlamour jest offline  
Stary 2011-10-11, 10:49   #4346
fluxus9
A cobra on my left...

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Co do fotostabilnośći to nie jestem pewna jak taka ilość TiO2 wpłynie na Parsol 1789, który co prawda jest stabilizowany spora w stosunku do niego ilością Oktokrylenu. Przydał by sie jeszcze jakiś Mexoryl czy Tinosorb. Choć zawiera i filtry UVA i UVB to mysle ze ochrona anty UVA może być łatwo zminimalizowana Ale mysle, że na jesień i zimie, jesli bedziesz unikać słońca, darujesz sobie makijaż kiedy to możliwe oraz jeśli bedziesz reaplikowac to wystarczy
Dziękuję za pomoc
Ale to znaczy, że na jakim poziomie kształtuje się tu ochrona przeciwsłoneczna? I czy krem spełnia obietnice producenta w kwestii działania pielęgnacyjnego?

_________
fluxus9 jest offline  
Stary 2011-10-11, 16:20   #4347
dodus89
Raczkowanie

Witam.

Proszę o analizę pod kątem zapychania, nawilżania i ewentualnego działania przeciwtrądzikowego

Iwostin, Purritin, Krem na noc (nowa wersja)

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 MethylGlucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Ethoxydiglycol, Vitis Vinifera Oil, Glyceryl Stearate, Hydroxyethanol Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Squalane and Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Tea, Alantoin, Zinc PCA, Triclosan, Tea Tree (Melaleuca Alternifolia) Oil, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Iwostin, Purritin, Emulsja matująca

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Aluminum Starch Octenyl Succinate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Vitis Vinifera Oil, Glyceryl Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid,Malic Acid, Salicylic Acid, Allantoin, Zinc PCA, Triclosan, Triethanolamine, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid.

Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (nowa formuła)

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Betainamide Mea Chloride, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Aloe Vera Gel, Sodium Pca, Magnesium Pca, Zinc Pca, Manganese Pca, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil, Lactic Acid, Peg-12 Dimethicone, Allantoin, Sodium Benzoate, Triclosan, Edta,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum
dodus89 jest offline  
Stary 2011-10-11, 16:43   #4348
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Krem odżywczy Synesis

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda pod względem zapychania,nawilżania i czy faktycznie dobrze wpływa na problematyczną cerę.

10 składników aktywnych:

olejek z migdałów, masło karite, olejek z jojoby, olejek z pestek wingron, olejek z róży dzikiej ( rosa canina), babka lancetowata, kora białej wierzby, mech islandzki, witamina E, olejki eteryczne.

INCI:

aqua
prunus amygdalus dulcis oil
butyrospermum parkii butter
glycerin
simmondsia chinensis oil
vitis vinifera seed oil
rosa canina oil
polyglyceryl-3 stearate
sodium stearoyl lactylate
stearic acid
alcohol
plantago lanceolata extract
salix alba bark extract
cetraria islandica extract
tocopherol
parfum (citral, geraniol,
citronellol, limonene,
linalool)

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-10-11, 23:13   #4349
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Krem odżywczy Synesis

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda pod względem zapychania,nawilżania i czy faktycznie dobrze wpływa na problematyczną cerę.

10 składników aktywnych:

olejek z migdałów, masło karite, olejek z jojoby, olejek z pestek wingron, olejek z róży dzikiej ( rosa canina), babka lancetowata, kora białej wierzby, mech islandzki, witamina E, olejki eteryczne.

INCI:

aqua
prunus amygdalus dulcis oil
butyrospermum parkii butter

glycerin
simmondsia chinensis oil
vitis vinifera seed oil
rosa canina oil
polyglyceryl-3 stearate
sodium stearoyl lactylate
stearic acid
alcohol
plantago lanceolata extract
salix alba bark extract
cetraria islandica extract

tocopherol
parfum (citral, geraniol,
citronellol, limonene,
linalool)
Wygląda przyciężko, dwa głowne emolienty nadaja sie raczej do suchej i niepodatnej na zapychanie skóry. Powiedziałabym że raczej natłuszczajacy niż nawilżający. Trzy ekstrakty natomiast mają działanie antyseptyczne i antyoksydacyjnie, np. kora wierzby zawiera pochodne kwasu salicylowego. Mimo że ekstrakty moga być korzystne dla problematycznej skóry, ze względu na duży potencjał do zapychanai takiej cerze bym nie polecała tego kremu

hey jest offline  
Stary 2011-10-12, 16:50   #4350
Agnieszka987
Zakorzenienie

Czy jest fotostabliny:

Dax Cosmetics, Balsam do opalania dla dzieci (faktor 10, 15, 20, 30)

Skład: aqua, dicapryl ether, octyl methoxycinnamate, benzophenon-3, methylbenzylidene camphor, d-phanthenol, butyl methoxycinnamte, polyglyceryl-3-diisostearate, acrylates/c10-30 acrylate crosspolymer, carbomer, ethylparaben methylparaben,2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, triethanolamine, disodium edta, parfum.
Agnieszka987 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości