Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-03, 22:36   #4651
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ten ostatni avene mogl ci zapchac pory

ten mogl ci zapchac pory

ta papka moze ci wysuszyc cere..... a potem spotegowac lojotok a na koniec powodowac wiecej niedoskonalosci... czy ty uzywasz tego na cala twarz ?! zajrzalam na kwc- tam dziewczyny b chwala te papke.... hmm

jesli masz tradzik i np ropne zmiany, wypryski to peeling tego typu nie jest dla ciebie wskazany- roznosisz po twarzy bakterie - i niepotrzebnie podrazniasz te krostki i td - z takiej krostki ktora pocierasz peelingiem robi sie potem stan zapalny bo ona zamiast sie wygoic i wysuszyc jest jakby ''rozdrapywana''

zmienilabym puder (ten essence) moze przetestuj puder bambusowy z bu ?
moim zd lepszy jest ten podklad z poprzedniego postu. ten zawiera alkohol- nie wiem jak twoja cera znosi alkohol w kosmetykach ale podejrzewam ze jesli zniosla papke jadwigi to juz .... zniesie wszystko ten sklad z zalacznika jest bardziej dobrany pod mieszana cere chyba. najlepiej poprosic o probki
bardzo duzo dziewczyn uzywa colorstay i zachwalaja ten podklad- no naprawde nie wiem jak sie do tego odniesc sama musisz zdecydowac czy ci ten podklad sluzy czy nie.
Oczywiście papki nie używam na całą twarz, tylko i wyłącznie na wypryski czyli punktowo i działa naprawde dobrze, bardzo szybko mi po niej znikają wypryski, czy myslisz że mimo że stosuje punktowo mam ją odrzucić?? Nie mam dużo wyprysków i ropnych zmian, pojedyńczo coś sie czasem dzieje, w takim razie jakiś inny peeling był by dobry jak nie ten Ziaji? Puder z essence jak najbardziej odstawie bo coś mi w nim nie gra właśnie, i przetestuje bambusowy. Póki co colorstaya używam nadal bo nie mam możliwości kupna nowego, ale jak tylko będe mogła kupie clinique z poprzedniego postu, musze sie przerzucić na cos lżejszego, no a widać po Twoich wypowiedziach Clinique ma lepszy skład Bardzo Ci dziękuje skoro do innych kosmetyków nie ma żadnych "ale" to wyelminuje podkład, avene jak tylko go wykończe oraz ten z owocem noni -bardzo się zdziwiłam że on mógl mnie zapchać..peeling oraz puder essence, tylko co zrobić z tą papką

Edytowane przez Ccarolinaa
Czas edycji: 2012-04-03 o 22:37
Ccarolinaa jest offline  
Stary 2012-04-03, 23:09   #4652
brumek
Zakorzenienie

Pokrzywo - baaaardzo dziękuję. Jesteś wielka! Kurczę dziewczyny, skąd Wy macie taką wiedzę?

No i nie mogę się powstrzymać, żeby o jeszcze jedną rzecz spytać Ostatnią - obiecuję

Żel do higieny intymnej Pharmaceris-M Lacti-Intima (dla kobiet w okresie ciąży i karmienia). Używam go od paru miesięcy. Dobre to to?

INCI: Aqua, Glycerin, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Propylene Glycol, Lactic Acid, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Allantoin, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Canola (Canola) Oil, Alchemilla Vulgaris (Lady's Mantle) Extract
Stary 2012-04-03, 23:54   #4653
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Prosze o analizę:

Bielenda, Only For Men i porównanie jego składu z :
Clarena Krem ochronny dla mężczyzn.

Bielenda:
http://i41.tinypic.com/2ed5mxh.jpg

Clarena:
http://i44.tinypic.com/mlqjro.jpg
wszystko ok- tylko w tym pierwszym moze zapchac ethylhexyl stearate a w drugim issoparafin - ale nie musi

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Oczywiście papki nie używam na całą twarz, tylko i wyłącznie na wypryski czyli punktowo i działa naprawde dobrze, bardzo szybko mi po niej znikają wypryski, czy myslisz że mimo że stosuje punktowo mam ją odrzucić?? Nie mam dużo wyprysków i ropnych zmian, pojedyńczo coś sie czasem dzieje, w takim razie jakiś inny peeling był by dobry jak nie ten Ziaji? Puder z essence jak najbardziej odstawie bo coś mi w nim nie gra właśnie, i przetestuje bambusowy. Póki co colorstaya używam nadal bo nie mam możliwości kupna nowego, ale jak tylko będe mogła kupie clinique z poprzedniego postu, musze sie przerzucić na cos lżejszego, no a widać po Twoich wypowiedziach Clinique ma lepszy skład Bardzo Ci dziękuje skoro do innych kosmetyków nie ma żadnych "ale" to wyelminuje podkład, avene jak tylko go wykończe oraz ten z owocem noni -bardzo się zdziwiłam że on mógl mnie zapchać..peeling oraz puder essence, tylko co zrobić z tą papką
jesli papka jest punktowo i dziala to jak najbardziej stosuj
peeling proponuje enzymatyczny- przynajmniej tak dlugo jak dlugo na twojej buzi sa ropne zmiany lub takie typowe tradzikowe wypryski ktore mozesz ze tak powiem ''podrazniac'' czy ''rozdrapywac'' tym peelingiem. przy zamowieniu z bu na puder bambusowy mozesz skusic sie np na tonik z kwasem zamiast peelingu lub jakis enzymatyczny wlasnie - ale nie pamietam czy maja w ofercie...

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Pokrzywo - baaaardzo dziękuję. Jesteś wielka! Kurczę dziewczyny, skąd Wy macie taką wiedzę?

No i nie mogę się powstrzymać, żeby o jeszcze jedną rzecz spytać Ostatnią - obiecuję

Żel do higieny intymnej Pharmaceris-M Lacti-Intima (dla kobiet w okresie ciąży i karmienia). Używam go od paru miesięcy. Dobre to to?

INCI: Aqua, Glycerin, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Propylene Glycol, Lactic Acid, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Allantoin, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Canola (Canola) Oil, Alchemilla Vulgaris (Lady's Mantle) Extract
tak tez czasami stosuje ten zel do higieny intymnej
bardzo sie ciesze ze ci pomoglam dobrac pielegnacje no i zaoszczedzic troche pieniazkow ja na poczatku sama nie bylam przekonana do tego zelu beaby dream ale zaczelam go doceniac w momencie stosowania retinoidow kiedy moja skora stala sie sucha i podrazniona- takze zapewniam ze beabydream przeszedl ekstremalne testy (pomyslnie!)

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-04-03 o 23:55
pokrzywa jest offline  
Stary 2012-04-04, 00:01   #4654
brumek
Zakorzenienie

Cytat:
tak tez czasami stosuje ten zel do higieny intymnej
bardzo sie ciesze ze ci pomoglam dobrac pielegnacje no i zaoszczedzic troche pieniazkow ja na poczatku sama nie bylam przekonana do tego zelu beaby dream ale zaczelam go doceniac w momencie stosowania retinoidow kiedy moja skora stala sie sucha i podrazniona- takze zapewniam ze beabydream przeszedl ekstremalne testy (pomyslnie!)
Ślicznie dziękuję

A z tym Babydreamem jest o tyle fajnie, że będziemy mieć 2w1: i synek do całego ciała i ja do twarzy

Pozdrawiam
Stary 2012-04-04, 15:19   #4655
karolina1989
Raczkowanie

"wszystko ok- tylko w tym pierwszym moze zapchac ethylhexyl stearate a w drugim issoparafin - ale nie musi"

pokrzywo a który uważasz za lepszy ? jeśli chodzi o skład i możliwe działanie.
karolina1989 jest offline  
Stary 2012-04-04, 22:02   #4656
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
"wszystko ok- tylko w tym pierwszym moze zapchac ethylhexyl stearate a w drugim issoparafin - ale nie musi"

pokrzywo a który uważasz za lepszy ? jeśli chodzi o skład i możliwe działanie.
chyba wybralabym ten z bielendy ale nie potrafie umotywowac tego wyboru....
tylko ze ten zapychacz u bielendy jest wysoko.... najlepiej to przetestowac
bielenda ma olej avocado i ekstrakt z granatowca wlasciwego - stymuluje synteze kolagenu i elastyny i jest bdb antyoksydantem

pokrzywa jest offline  
Stary 2012-04-04, 22:15   #4657
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:

jesli papka jest punktowo i dziala to jak najbardziej stosuj
peeling proponuje enzymatyczny- przynajmniej tak dlugo jak dlugo na twojej buzi sa ropne zmiany lub takie typowe tradzikowe wypryski ktore mozesz ze tak powiem ''podrazniac'' czy ''rozdrapywac'' tym peelingiem. przy zamowieniu z bu na puder bambusowy mozesz skusic sie np na tonik z kwasem zamiast peelingu lub jakis enzymatyczny wlasnie - ale nie pamietam czy maja w ofercie...
Dziękuje w takim razie papke zostawie ale tylko punktowo, a peeling w takim razie zakupie enzymatyczny chociaż po tym ziaji mam strasznie gładką buzie, Szukam "idealnego" podkładu prosze jeszcze o analize tegoPók i co Clinique wygrywa
Artdeco, Hydra Mineral Compact Foudation (Mineralny podkład w kompakcie)
Skład: Mica, Zea Mays (Corn) Starch, Zinc Stearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Centella Asiatica Extract, Sodium Dehydroacetate, Echinacea Angustifolia Extract, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Aqua (Water), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lysine, Phenoxyethanol, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Zinc Chloride, Sodium Chloride, Potassium Sorbate, [+/- (May Contain) Ci 77007 (Ultramarines), Ci 77163 (Bismuth Oxychloride), Ci 77491 (Iron Oxides), Ci 77492 (Iron Oxides), Ci 77499 (Iron Oxides), Ci 77742 (Manganese Violet), Ci 77947 (Zinc Oxide), Ci 77891 (Titanium Dioxide)]
Stary 2012-04-05, 12:30   #4658
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Dziękuje w takim razie papke zostawie ale tylko punktowo, a peeling w takim razie zakupie enzymatyczny chociaż po tym ziaji mam strasznie gładką buzie, Szukam "idealnego" podkładu prosze jeszcze o analize tegoPók i co Clinique wygrywa
Artdeco, Hydra Mineral Compact Foudation (Mineralny podkład w kompakcie)
Skład: Mica, Zea Mays (Corn) Starch, Zinc Stearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Centella Asiatica Extract, Sodium Dehydroacetate, Echinacea Angustifolia Extract, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Aqua (Water), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lysine, Phenoxyethanol, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Zinc Chloride, Sodium Chloride, Potassium Sorbate, [+/- (May Contain) Ci 77007 (Ultramarines), Ci 77163 (Bismuth Oxychloride), Ci 77491 (Iron Oxides), Ci 77492 (Iron Oxides), Ci 77499 (Iron Oxides), Ci 77742 (Manganese Violet), Ci 77947 (Zinc Oxide), Ci 77891 (Titanium Dioxide)]
ccarolinaa pamietaj ze ja nie jestem kosmetologiem czy specjalista z dziedziny biotech, to, ze moim zd przy cerze tradzikowej peeling z granulkami sie nie jest najlepszym rozwiazaniem to nie zn ze tak jest . jesli ziaja ci sluzy i nie pogarsza stanu twojej cery to nie odstawiaj jej tylko dlatego ze pokrzywa cos tam napisala
podklad zawiera:

mica- db absorbuje sebum, odbija swiatlo- wygladza optycznie , nie daje takiego mat jak titanum d
skrobie kukurydziana i ekstrakt z wakotki azjatyckiej- super ekstrak dla cery z problemami - jest w bazie bu - odsylam po wiecej inf , wit a, c oraz e. b fajny beztalkowy, bezsilikonowy produkt .
nie powinien zapchac

pokrzywa jest offline  
Stary 2012-04-05, 20:12   #4659
Agnieszka987
Zakorzenienie

Czy kostka Dove rzeczywiście zawiera krem nawilżający...?

Dove, Cream Bar (Kremowa kostka myjąca)

Skład: Sodium Cocoyl Isethionate, Stearic Acid, Sodium Palmitate, Sodium Isethionate, Aqua, Coconut Acid, Sodium Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Sosium Palm Kernelate, Parfum, Glycerin, Sodium Chloride, Zinc Oxide, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Methyl Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Alkohol, Benzyl Salicylate, Buhylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool, CI 77891

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-04-05 o 20:16
Agnieszka987 jest offline  
Stary 2012-04-05, 22:39   #4660
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
ccarolinaa pamietaj ze ja nie jestem kosmetologiem czy specjalista z dziedziny biotech, to, ze moim zd przy cerze tradzikowej peeling z granulkami sie nie jest najlepszym rozwiazaniem to nie zn ze tak jest . jesli ziaja ci sluzy i nie pogarsza stanu twojej cery to nie odstawiaj jej tylko dlatego ze pokrzywa cos tam napisala
podklad zawiera:

mica- db absorbuje sebum, odbija swiatlo- wygladza optycznie , nie daje takiego mat jak titanum d
skrobie kukurydziana i ekstrakt z wakotki azjatyckiej- super ekstrak dla cery z problemami - jest w bazie bu - odsylam po wiecej inf , wit a, c oraz e. b fajny beztalkowy, bezsilikonowy produkt .
nie powinien zapchac
Oczywiście rozumiem mimo wszystko sugeruje się Twoją opinią, widze że się znasz więc może Twoja opinia pomoże wole wymienić większość kosmetyków i stosować te które nie są szkodliwe może wkońcu uspokoje moją cere podkład wydaje się bardzo fajny więc zastanowie się nad nim lub Clinique a który będzie lepiej krył?? Ale ja męcze jeszcze sie o coś zapytam, nie ma dużego tłoku to zapytam o ten płyn micelarny, szukam czegoś zamiennego od Bidermy Sebium , czy składowo jest tak samo mało szkodliwy co bioderma? bo sebium jest dla mnie idealne ale cena nie zawsze już tak
Barbra Pro, Skin Care Expert, Płyn micelarny do demakijażu
Skład: Inci: Aqua, Propylene Glycol, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Betaine, Cucumis Sativus Fruit Water, Cucumis Sativus Juice, Panthenol, Allantoin, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA
Stary 2012-04-05, 23:03   #4661
karolina1989
Raczkowanie

Proszę o analizę podkładu pod kątem zapychania porów i ogólnie jak wygląda ten skład?

REVLON PHOTOREADY AIRBRUSH MOUSSE MAKEUP

Skład: Aqua ((Water) Eau), Neopentyl Glycol Diheptanoate, Isotridecyl Isononanoate, Butylene Glycol, Isobutane, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Propane, Isostearic Acid, Nylon-12, Boron Nitride, Tromethamine, Cocamide Mea, Phospholipids, Lecithin, Sorbitan Laurate, Propylene Glycol Laurate, Propylene Glycol Stearate, Disodium Lauroamphodiacetate, Sodium Trideceth Sulfate, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Isostearyl Behenate, Steareth-2, Laureth-7, Xanthun Gum, Steareth-21, Polysorbate 60, C13-14, Isoparaffin, Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, hexylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Calcium Aluminum Borosilicate, Polysorbate 20, Isopropyl Alcohol, Polyacrylamide, Silica, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol [+/- (May Contain) Mica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]
Stary 2012-04-06, 14:01   #4662
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czy kostka Dove rzeczywiście zawiera krem nawilżający...?

Dove, Cream Bar (Kremowa kostka myjąca)

Skład: Sodium Cocoyl Isethionate, Stearic Acid, Sodium Palmitate, Sodium Isethionate, Aqua, Coconut Acid, Sodium Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Sosium Palm Kernelate, Parfum, Glycerin, Sodium Chloride, Zinc Oxide, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Methyl Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Alkohol, Benzyl Salicylate, Buhylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool, CI 77891
myje ale tez nawilza, natluszcza , dalej glycerin
alergen . zawiera subst nawilzajace. nie powinno wysuszyc skory.

pokrzywa jest offline  
Stary 2012-04-06, 14:02   #4663
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
myje ale tez nawilza, natluszcza , dalej glycerin
alergen . zawiera subst nawilzajace. nie powinno wysuszyc skory.
dziekuje
Stary 2012-04-06, 14:08   #4664
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Oczywiście rozumiem mimo wszystko sugeruje się Twoją opinią, widze że się znasz więc może Twoja opinia pomoże wole wymienić większość kosmetyków i stosować te które nie są szkodliwe może wkońcu uspokoje moją cere podkład wydaje się bardzo fajny więc zastanowie się nad nim lub Clinique a który będzie lepiej krył?? Ale ja męcze jeszcze sie o coś zapytam, nie ma dużego tłoku to zapytam o ten płyn micelarny, szukam czegoś zamiennego od Bidermy Sebium , czy składowo jest tak samo mało szkodliwy co bioderma? bo sebium jest dla mnie idealne ale cena nie zawsze już tak
Barbra Pro, Skin Care Expert, Płyn micelarny do demakijażu
Skład: Inci: Aqua, Propylene Glycol, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Betaine, Cucumis Sativus Fruit Water, Cucumis Sativus Juice, Panthenol, Allantoin, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA
mysle ze artdeco bedzie lepiej kryl ze wzgledu na forme kompaktu.
nie pamietam juz skladu biodermy ale ten plyn wyglada na b delikatny. subst myjaca, nawilzajaca, dalej sok z ogorka

pokrzywa jest offline  
Stary 2012-04-06, 22:46   #4665
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
mysle ze artdeco bedzie lepiej kryl ze wzgledu na forme kompaktu.
nie pamietam juz skladu biodermy ale ten plyn wyglada na b delikatny. subst myjaca, nawilzajaca, dalej sok z ogorka
Dziękuje bardzo
Stary 2012-04-07, 15:03   #4666
Agnieszka987
Zakorzenienie

Swedish Spa Beauty Wonder Oil

Odżywczy olejek Swedish Spa

OLUS OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOPROPYL PALMITATE, PEG-40 SORBITAN PEROLEATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PARFUM, AQUA, LIMONENE, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ZINGIBER OFFICINALE EXTRACT, ISOPROPYL MYRISTATE, LINALOOL, COCOS NUCIFERA, EUGENOL, CITRAL, PHENOXYETHANOL, FURCELLARIA LUMBRICALIS EXTRACT, CITRIC ACID

Czy ten olejek można nakładać na całe włosy, również przy skórze głowy alby nawilżyć i nabłyszczyć cąłe włosy? Czy może podrażniać i obciążać? I czy sorbitol peroleate to pochodna ropy? Bo nie mogę znaleźć w necie?
Stary 2012-04-07, 16:24   #4667
nimfawodna83
Raczkowanie

Trzy kremy nawilzajacy do cery wrazliwej: Sensigenic Erisa i Tołpa Huminea Hydrativ

Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem tego kremu. Niestety nie udalo mi sie znalesc zadnej recenzji a cena troche mnie przeraza (85zl). Czy moglybyscie mi doradzic czy warto (ze wzgledu na skald)?
Ponizej zameiszczam jeszcze skald dwoch kremow nawilzajacych z Toply. Moglybyscie mi je porownac? Ktory ma dobry skald?

Sensigenic Hypoalergiczny krem głęboko nawilżający na dzień i na noc

Opis zaczerpniety ze strony erisa:

składniki aktywne:
  • alantoina
  • algi złote (Laminaria Ochroleuca Extract)
  • hialuronian sodu
  • Hydrogenated Decyl Olive Esters
  • lecytyna (Lecithin)
  • Maris Sal
  • Micrococcus Lysate
  • Orchis Mascula (orchidea, storczyk purpurowy)
  • Pearl Powder
  • Plankton Extract
  • witamina E (tokoferol)

Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Isostearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Dimethicone, Trisiloxane, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Ceteareth-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Tromethamine, Chondrus Crispus (Carrageenan), Carbomer, Allantoin, Disodium EDTA, BHA, Maris Sal, Orchis Mascula Flower Extract, Pearl Powder, Sodium Hyaluronate, Laminaria Ochroleuca Extract, Lecithin, Micrococcus Lysate, Plankton Extract, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alcohol.

Drugi krem ktory zwrocil moja uwage jest:
Tołpa, Planet of Nature, Relaksujący krem nawilżający do cery wrażliwej i odwodnionej

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffiinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Peat Extract, Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate, Cyclomethicone, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Betaine, Hydrolyzed Soy Protein, Allantoin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Tocopherol, Stearic Acid, Tetrasodium EDTA, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate80, Carbomer, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin (03.01.2011)

Trzeci:
Tołpa, Huminea Hydrativ, Lekki krem nawilżający do skóry odwodnionej i podrażnionej, tłustej i mieszanej

Naturalne składniki aktywne:
humino-kompleks TOŁPA, kompleks biopolimerowy, kompleks sacharydowy, fucogel, alantoina, d-pantenol, esencja oliwkowa, olej migdałowy, witamina E, odprężająco-relaksujący kompleks ekstraktów roślinnych z bławatka, lukrecji, melisy, lipy i białej lilii.

Cena: ok. 30zł / 40ml

Edytowane przez nimfawodna83
Czas edycji: 2012-04-08 o 13:04
nimfawodna83 jest offline  
Stary 2012-04-08, 12:23   #4668
brumek
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez paranoja Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie szukania szamponu dla siebie, bez SLS, silikonów i z naturalnymi olejkami roślinnymi - znalazłam wczoraj szampon dla dzieci, skład wydaje mi się rewelacyjny, ale sprawdzałam go swoim okiem laika.
Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy mam rację?

Ingredients (INCI) : Water (Aqua), Coco-Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*.
* from natural essential oil
dziewczyny piszcie nazwe kosmetyku który zgłaszacie ,
to Szampon i żel do mycia ciała z nagietkiem Weleda

szampon zawiera
substancje myjące
, olej ze słodkich migdałów (ze względu na to, że zawiera kwas linolowy będzie fajnie nawilżał). kosmetyk będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni włosa i wygładzi go. Dalej substancje nawilżające, pielęgnujące i zmiękczające włosy. to pielęgnujący delikatny szampon (bez silikonow drazniacych sls i drazniacych konserwantow)
można śmiało używać
Pokrzywo, mam jeszcze szybkie pytanie. Dot. tego żelu/szamponu Weleda, który już kiedyś oceniałaś. Bo tam w składzie jet alkohol. To nie szkodzi? Nie powoduje wysuszania/podrażniania? Tym bardziej, że to produkt zalecany od pierwszych dni życia

PS. Kupiłam Babydream
Stary 2012-04-09, 15:00   #4669
lusia1974
Przyczajenie

Witam , mam pytanie, co do kremów, które aktualnie stosuję, dopiero teraz zaczęłam interesować się składem kosmetyków i chciałabym się dowiedzieć czy są one dobre dla mojej skóry. Mam 18 lat, cerę mieszaną.

Na początek, ostatnio nabyty
1.Clarins UV Plus HP Day Screen High Protection SPF 40

Cyclopentasiloxane, Water, Polyglyceryl-3, Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Corn Starch Modified, Alcohol, Aluminum Hydroxide Stearic Acid, Sodium Chloride, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Phenoxyethanol, PEG/PPG 20/15 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Hydroxy-Propyltrimonium Maltodextrin Crosspolymer, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Glyercin, Pentylene Glycol, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Biosaccharide Gum 4, Thermus, Thermophillus Ferment, Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract, Camellia Sinesis Leaf Extract, Potassium Sorbate, Rhodiola Rosea Root Extract, Sodium Lauryl Sulfate, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellel, Benzyl Benzoate, Butyl-phenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool.

2.Clarind Ultra-Matte Rebalancing Lotion

Aqua, Alcohol, PPG-15 Stearyl Ether, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, Polyacrylamide, Salicylic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lamium Album (White Dead Nettle) Extract, Palmitoyl Proline, C13-14 Isoparaffin, Disodium EDTA, Pyridoxine HCl, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Epilobium Fleischeri (Alpine Willow Herb) Extract, Hibiscus Sabdariffa (Hibiscus) Flower Acid, Laureth-7, Codium Tomentosum (Green Algae) Extract, Palmitic Acid, Zinc Gluconate, Phenoxyethanol, Lantana Camara (Lantana) Leaf Extract, Tilia Cordata, Biosaccharide Gum-4, Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract, Chrysin, Potassium Sorbate, Camellia Sinensis, BHT, Ci 19140, Ci 42090

3.Clinique dramatically different moisturizing gel
Water Purified, Dimethicone, Isododecane, Butylene Glycol, Bis-Peg-18 Methylether, Dimethyl Silane, Glycerin, Laminaria Saccharina Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Caffeine, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Matricaria), Polysilicone-11, Silica, Propylene Glycol Dicaprate, Oleth-10, Laureth-23, Laureth-4, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/vp Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Disodium-Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Yellow 5, Red 4, Yellow 6

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
lusia1974 jest offline  
Stary 2012-04-09, 23:57   #4670
izus_86
Zakorzenienie

Witam bardzo proszę o analizę trzech kremów pod względem odżywienia, nawilżenia, zapychania i czy filtry w nich zawarte są stabilne oraz wystarczające podczas stosowania toniku z kwasem migdałowym 5%? Mam zamiar nakładać krem z filtrem na serum z wit. C

Ziaja, Ulga, krem łagodzący na dzień, redukujący podrażnienia, SPF 20

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Canola Oil*, Glycerin*, Cetyl Alcohol*, Stearyl Alcohol*, Laminaria Ochroleuca Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Trilaureth-4 Phosphate, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Panthenol, (Licorice) Root Extract*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Xanthan Gum*, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

*Surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

Ziaja, Bio Olejek z pestek winogron, krem na dzień do skóry wrażliwej, mało elastycznej, SPF 6

Skład: Aqua (Water), C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Steareth-2, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Pnathenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Acrylate/SodiumAcryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance) Linalool, Citronellol, Limonene.
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-04-14 o 18:48
izus_86 jest offline  
Stary 2012-04-10, 13:26   #4671
karolina1989
Raczkowanie

Witam,

Proszę o analizę toniku i podkładu(nie będzie ten fluid wysuszał i zapychać nie powinien?).

Lirene Dermoprogram, Nature Matte (Fluid matujący)

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax,
(Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium, Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide).

Oriflame, Optimals Normalising Toner - Tonik normalizujący Optimals

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, GLYCERIN, PHENOXYETHANOL, SODIUM CITRATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, ALLANTOIN, PARFUM, METHYLPARABEN, LACTIC ACID, SAMBUCUS NIGRA EXTRACT, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN
Stary 2012-04-11, 18:58   #4672
Nanusia76
Zadomowienie

Bardzo proszę o analizę toniku z kwasem salicylowym

NEUTROGENA Clear Pore Oil- Eliminating Astringent

Skład;
-Alcohol denat (45%)
- Water,
- Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Extract,
- Butylene Glycol,
-Glycereth-7
- Aloe Barbadensis Leaf Extract,
- Matricaria (Chamomilla Recutita) Flower Extract,
- Methyl Gluced-20,
- Benzophenone-4,
- Blue 1,
- Propylene Glycol,
- Fragrance

Czy jest to straszny "killer"? Przy tłustej cerze jak często powinnam go używać ?
Dziękuję i pozdrawiam
Stary 2012-04-11, 19:40   #4673
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cześć.

JA mam wielką prośbę o analizę kremów:

Dr Irena Eris, Young & Unique, Krem pobudzający na dzień (nowa wersja)

Skład: Aqua, Glycerin, Cetyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Stearic Acid, Petrolatum, Methyl Glucose Sesquistearate, Black Currant (Ribes Nigrum) Oil, Sorbitol, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Xanthan Gum,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceteareth-20, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Alumina, BHA, Benzyl Alcohol, Simethicone, Dioscorea Villosa (Wild Yam) Extract, Sodium Hyaluronate, Algae Extract, Methylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Citronellol, CI 42090.

Pharmaceris A, Vita - Sensilium (Krem głęboko nawilżający)

Skład: Aqua, Canola (Canola) Oil, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Cyclomethicone, Methyl Gluceth-20, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Sucrose Stearate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, BHA, CI 77820, Pentylene Glycol.
dodus89 jest offline  
Stary 2012-04-13, 10:36   #4674
Figarro
Zakorzenienie

Witam,
proszę o analizę
Yves Rocher, Tradition de Hammam, Maseczka z glinką marokańską do twarzy i włosów KWC

Skład:
Skład: Aqua, Moroccan Lava Clay, Kaolin, Rosa Damascena Flower Water, Alcohol, Zea Mays (Corn) Starch, Magnesium Aluminium Silicate, Glycerin, Argania spinosa Kernel Oil, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Ceteth-20, Mica, Parfum, Cellulose Gum, Methylparaben, Acrylates/C1030 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cocamidopropyl Betaine, Allantoin, Ethylparaben, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, CI 77163 (Bismuth Oxichloride), CI77491 (Iron Oxides), CI77499 (Titanum Dioxide)

najbardziej martwi mnie Magnesium Aluminium Silicate w składzie,
dodam, że maske chcę używać tylko do włosów ale czy warto?
Dziękuję

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

oj, chyba nie chcę tej maski, dobrze, że tylko mini produkt kupiłam
strasznie wysusza
Przydatne wiadomości dotycząsce SM - dla chorych i ich rodzin. Warto zaglądnąć.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 893 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Figarro jest offline  
Stary 2012-04-13, 16:47   #4675
wildrose
Raczkowanie

Dostałam do smarowania maść z oczarem, jednak boję się że zapcha mi pory na twarzy. Generalnie na noc od dwoch tyg stosuje isotrexin, czy mogę maść o podanych składnikach stosować?

Skład:
Hamamelis virg (oczar wirgilijski) 6,8 ; spir. vini 96 1,1 ; eucerini ad 80 g

Mam trądzik grudkowo-zaskórnikowy. Cera mi diametralnie się zepsuła kiedy odstawiłam 3 mies temu tabletki antykoncepcyjne. Jest przesuszona. Czasem muszę użyć makijażu na dzień i niestety mimo ze mam skora przesuszona , po 2 godz swiece się straaaasznie. Mimo ze stosuje kremy do cery odwodnionej i przesuszonej rowniez
Stary 2012-04-14, 17:04   #4676
Lavi92
Zakorzenienie

Mam troszkę inny rodzaj pytania:
Czy krem z takim składem nada się do stosowania na twarz?

Skład: Aqua, Macadamia, Ternifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceteareth-20(and)Cetearyl Alcohol, Glycerin, Beeswax, Mineral Oil, Tocopheryl Acetate, D-panthenol, Polyacrylamide(and)Hydrog enated Polydecene(and)Laureth-7, Allantoin, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hexyl Cinnamal, Lilial, Limonene.
Stary 2012-04-14, 21:50   #4677
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Proszę o analizę podkładu pod kątem zapychania porów i ogólnie jak wygląda ten skład?

REVLON PHOTOREADY AIRBRUSH MOUSSE MAKEUP

Skład: Aqua ((Water) Eau), Neopentyl Glycol Diheptanoate, Isotridecyl Isononanoate, Butylene Glycol, Isobutane, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Propane, Isostearic Acid, Nylon-12, Boron Nitride, Tromethamine, Cocamide Mea, Phospholipids, Lecithin, Sorbitan Laurate, Propylene Glycol Laurate, Propylene Glycol Stearate, Disodium Lauroamphodiacetate, Sodium Trideceth Sulfate, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Isostearyl Behenate, Steareth-2, Laureth-7, Xanthun Gum, Steareth-21, Polysorbate 60, C13-14, Isoparaffin, Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, hexylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Calcium Aluminum Borosilicate, Polysorbate 20, Isopropyl Alcohol, Polyacrylamide, Silica, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol [+/- (May Contain) Mica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]
sklad przecietnego podkladu. nie powinien zapchac. do testow.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Swedish Spa Beauty Wonder Oil

Odżywczy olejek Swedish Spa

OLUS OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOPROPYL PALMITATE, PEG-40 SORBITAN PEROLEATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PARFUM, AQUA, LIMONENE, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ZINGIBER OFFICINALE EXTRACT, ISOPROPYL MYRISTATE, LINALOOL, COCOS NUCIFERA, EUGENOL, CITRAL, PHENOXYETHANOL, FURCELLARIA LUMBRICALIS EXTRACT, CITRIC ACID

Czy ten olejek można nakładać na całe włosy, również przy skórze głowy alby nawilżyć i nabłyszczyć cąłe włosy? Czy może podrażniać i obciążać? I czy sorbitol peroleate to pochodna ropy? Bo nie mogę znaleźć w necie?
w zasadzie mozna go uzyc do olejowania wlosow lub na koncowki. ale czy nie wyjdzie taniej (i z pominieciem parfum oraz phenox.) uzyc po prostu oleju kokosowego i ze slodkich migdalow ?
nalozony na wlosy i nie zmyty szamponem oczywiscie bedzie obciazal- na to nie ma rady - kazdy olej bedzie.

peg40 s p pelni tu funkcje emulgatora ale niestety nie wiem czy jest pochodny ropy.

pokrzywa jest offline  
Stary 2012-04-14, 21:56   #4678
Agnieszka987
Zakorzenienie

w zasadzie mozna go uzyc do olejowania wlosow lub na koncowki. ale czy nie wyjdzie taniej (i z pominieciem parfum oraz phenox.) uzyc po prostu oleju kokosowego i ze slodkich migdalow ?
nalozony na wlosy i nie zmyty szamponem oczywiscie bedzie obciazal- na to nie ma rady - kazdy olej bedzie.

peg40 s p pelni tu funkcje emulgatora ale niestety nie wiem czy jest pochodny ropy.[/QUOTE]

Dziekuje W sumie chyba masz racje...
Stary 2012-04-14, 22:47   #4679
pokrzywa
Zadomowienie

Dot.: Trzy kremy nawilzajacy do cery wrazliwej: Sensigenic Erisa i Tołpa Huminea Hydr

Cytat:
Napisane przez nimfawodna83 Pokaż wiadomość
Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem tego kremu. Niestety nie udalo mi sie znalesc zadnej recenzji a cena troche mnie przeraza (85zl). Czy moglybyscie mi doradzic czy warto (ze wzgledu na skald)?
Ponizej zameiszczam jeszcze skald dwoch kremow nawilzajacych z Toply. Moglybyscie mi je porownac? Ktory ma dobry skald?

Opis zaczerpniety ze strony erisa:

składniki aktywne:
  • alantoina
  • algi złote (Laminaria Ochroleuca Extract)
  • hialuronian sodu
  • Hydrogenated Decyl Olive Esters
  • lecytyna (Lecithin)
  • Maris Sal
  • Micrococcus Lysate
  • Orchis Mascula (orchidea, storczyk purpurowy)
  • Pearl Powder
  • Plankton Extract
  • witamina E (tokoferol)

Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Isostearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Dimethicone, Trisiloxane, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Ceteareth-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Tromethamine, Chondrus Crispus (Carrageenan), Carbomer, Allantoin, Disodium EDTA, BHA, Maris Sal, Orchis Mascula Flower Extract, Pearl Powder, Sodium Hyaluronate, Laminaria Ochroleuca Extract, Lecithin, Micrococcus Lysate, Plankton Extract, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alcohol.

Drugi krem ktory zwrocil moja uwage jest:
Tołpa, Planet of Nature, Relaksujący krem nawilżający do cery wrażliwej i odwodnionej

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffiinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Peat Extract, Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate, Cyclomethicone, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Betaine, Hydrolyzed Soy Protein, Allantoin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Tocopherol, Stearic Acid, Tetrasodium EDTA, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate80, Carbomer, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin (03.01.2011)

Trzeci:
Tołpa, Huminea Hydrativ, Lekki krem nawilżający do skóry odwodnionej i podrażnionej, tłustej i mieszanej

Naturalne składniki aktywne:
humino-kompleks TOŁPA, kompleks biopolimerowy, kompleks sacharydowy, fucogel, alantoina, d-pantenol, esencja oliwkowa, olej migdałowy, witamina E, odprężająco-relaksujący kompleks ekstraktów roślinnych z bławatka, lukrecji, melisy, lipy i białej lilii.

Cena: ok. 30zł / 40ml
zapycha
1 krem nawilzajacy. oczywiscie mozna kupic tanszy krem nawilzajacy. ten zawiera w sobie olej z nasion bawelny, wit e. chrzescice kedzierzawa- b wartosciowa czerwona alge ktora zawiera wit b1,2,3 oraz wit c i pp i proteiny , alantoine to wiadomo, dalej bha, kwas ha i ekstrakty. powinien sie wywiazac z obietnic i nawilzac.
2 tutaj mamy ekstrakt z torfu, kwas ha, alantoine, panthenol, wit e, ekstrakt z lukrecji
3 brak inci

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Pokrzywo, mam jeszcze szybkie pytanie. Dot. tego żelu/szamponu Weleda, który już kiedyś oceniałaś. Bo tam w składzie jet alkohol. To nie szkodzi? Nie powoduje wysuszania/podrażniania? Tym bardziej, że to produkt zalecany od pierwszych dni życia

PS. Kupiłam Babydream
i jak, sluzy ci ten zel ??

widzisz, weleda to szampon eko, a z kosmetykami eko to jest tak, ze cos za cos- nie chcemy konserwantow- musi byc alkohol.... ja osobiscie wole konserwanty- trzeba spr czy ciebie nie podraznia alkohol
alkohol odgrywa tu role konserwanta

edit- moze byc tak ze tego alkoholu jest b malo- np w serum flavo c z bu jest alkohol ale jakies 2 % i nawet moja cera ktora alkoholu nie toleruje b sie zaprzyjaznila z tym serum

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez lusia1974 Pokaż wiadomość
Witam , mam pytanie, co do kremów, które aktualnie stosuję, dopiero teraz zaczęłam interesować się składem kosmetyków i chciałabym się dowiedzieć czy są one dobre dla mojej skóry. Mam 18 lat, cerę mieszaną.

Na początek, ostatnio nabyty
1.Clarins UV Plus HP Day Screen High Protection SPF 40

Cyclopentasiloxane, Water, Polyglyceryl-3, Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Corn Starch Modified, Alcohol, Aluminum Hydroxide Stearic Acid, Sodium Chloride, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Phenoxyethanol, PEG/PPG 20/15 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Hydroxy-Propyltrimonium Maltodextrin Crosspolymer, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Glyercin, Pentylene Glycol, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Biosaccharide Gum 4, Thermus, Thermophillus Ferment, Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract, Camellia Sinesis Leaf Extract, Potassium Sorbate, Rhodiola Rosea Root Extract, Sodium Lauryl Sulfate, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellel, Benzyl Benzoate, Butyl-phenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool.

2.Clarind Ultra-Matte Rebalancing Lotion

Aqua, Alcohol, PPG-15 Stearyl Ether, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, Polyacrylamide, Salicylic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lamium Album (White Dead Nettle) Extract, Palmitoyl Proline, C13-14 Isoparaffin, Disodium EDTA, Pyridoxine HCl, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Epilobium Fleischeri (Alpine Willow Herb) Extract, Hibiscus Sabdariffa (Hibiscus) Flower Acid, Laureth-7, Codium Tomentosum (Green Algae) Extract, Palmitic Acid, Zinc Gluconate, Phenoxyethanol, Lantana Camara (Lantana) Leaf Extract, Tilia Cordata, Biosaccharide Gum-4, Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract, Chrysin, Potassium Sorbate, Camellia Sinensis, BHT, Ci 19140, Ci 42090

3.Clinique dramatically different moisturizing gel
Water Purified, Dimethicone, Isododecane, Butylene Glycol, Bis-Peg-18 Methylether, Dimethyl Silane, Glycerin, Laminaria Saccharina Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Caffeine, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Matricaria), Polysilicone-11, Silica, Propylene Glycol Dicaprate, Oleth-10, Laureth-23, Laureth-4, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/vp Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Disodium-Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Yellow 5, Red 4, Yellow 6

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
1- wysoko alkohol
2 wiem ze produkt ma bdb opinie na kwc ale moim zd jest okropny. tlustej cery nie nalezy przesuszac- nalezy ja tak jak kazda cere odpowiednio nawilzac. przesuszenie skory to nie jest metoda na uregulowanie produkcji sebum. w tym lotionie mamy od razu alkohol, potem nastepna subst , ktora nie dosc ze moze przesuszyc skore to jeszcze ja podraznic, potem parfum! na poczatku skladu!, dalej wodorotlenek sodu i pochodny formadehydu, posadzany o dzialanie rakotworcze . dalej juz nie patrze na sklad- strach tym podloge smarowac a co dopiero twarz
3- to juz chyba klasyczny kremo-zel - ot, taki nawilzacz. zawiera wartosciowe ekstrakty

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Witam,

Proszę o analizę toniku i podkładu(nie będzie ten fluid wysuszał i zapychać nie powinien?).

Lirene Dermoprogram, Nature Matte (Fluid matujący)

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax,
(Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium, Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide).

Oriflame, Optimals Normalising Toner - Tonik normalizujący Optimals

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, GLYCERIN, PHENOXYETHANOL, SODIUM CITRATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, ALLANTOIN, PARFUM, METHYLPARABEN, LACTIC ACID, SAMBUCUS NIGRA EXTRACT, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN
fluid do testow- zawiera wosk wprawdzie ale nie na poczatku, moze nie zapcha. toniku natomiast bym nie kupowala. podkreslony konserwant moze wplywac na zmiane bialek i czesto wywoluje alergie lub podraznia. tak samo PHENOXYETHANOL moze podraznic . nic w tym toniku nie ma poza ''-mieszanina konserwantow''

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę toniku z kwasem salicylowym

NEUTROGENA Clear Pore Oil- Eliminating Astringent

Skład;
-Alcohol denat (45%)
- Water,
- Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Extract,
- Butylene Glycol,
-Glycereth-7
- Aloe Barbadensis Leaf Extract,
- Matricaria (Chamomilla Recutita) Flower Extract,
- Methyl Gluced-20,
- Benzophenone-4,
- Blue 1,
- Propylene Glycol,
- Fragrance

Czy jest to straszny "killer"? Przy tłustej cerze jak często powinnam go używać ?
Dziękuję i pozdrawiam
to nie jest sklad- musisz poszukac pelnego skladu

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Cześć.

JA mam wielką prośbę o analizę kremów:

Dr Irena Eris, Young & Unique, Krem pobudzający na dzień (nowa wersja)

Skład: Aqua, Glycerin, Cetyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Stearic Acid, Petrolatum, Methyl Glucose Sesquistearate, Black Currant (Ribes Nigrum) Oil, Sorbitol, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Xanthan Gum,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceteareth-20, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Alumina, BHA, Benzyl Alcohol, Simethicone, Dioscorea Villosa (Wild Yam) Extract, Sodium Hyaluronate, Algae Extract, Methylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Citronellol, CI 42090.

Pharmaceris A, Vita - Sensilium (Krem głęboko nawilżający)

Skład: Aqua, Canola (Canola) Oil, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Cyclomethicone, Methyl Gluceth-20, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Sucrose Stearate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, BHA, CI 77820, Pentylene Glycol.
pamietam, ze miales problemy z zapychaniem cery dlatego odradzam ci te kremy. jesli ktos nie ma roblemu z zapychaniem porow lub chce je przetestowac to sa ok- powinny nawilzyc skore,

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Witam,
proszę o analizę
Yves Rocher, Tradition de Hammam, Maseczka z glinką marokańską do twarzy i włosów KWC

Skład:
Skład: Aqua, Moroccan Lava Clay, Kaolin, Rosa Damascena Flower Water, Alcohol, Zea Mays (Corn) Starch, Magnesium Aluminium Silicate, Glycerin, Argania spinosa Kernel Oil, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Ceteth-20, Mica, Parfum, Cellulose Gum, Methylparaben, Acrylates/C1030 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cocamidopropyl Betaine, Allantoin, Ethylparaben, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, CI 77163 (Bismuth Oxichloride), CI77491 (Iron Oxides), CI77499 (Titanum Dioxide)

najbardziej martwi mnie Magnesium Aluminium Silicate w składzie,
dodam, że maske chcę używać tylko do włosów ale czy warto?
Dziękuję

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

oj, chyba nie chcę tej maski, dobrze, że tylko mini produkt kupiłam
strasznie wysusza
tak, moze wysuszac

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-04-14 o 22:40
pokrzywa jest offline  
Stary 2012-04-14, 23:24   #4680
izus_86
Zakorzenienie

Czy ja mogę się przypomnieć
Głównie chodzi mi o ten pierwszy krem, bo jak chodzi o drugi, to zdaje sobie sprawę, że SPF6, to jednak za mało

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Witam bardzo proszę o analizę trzech kremów pod względem odżywienia, nawilżenia, zapychania i czy filtry w nich zawarte są stabilne oraz wystarczające podczas stosowania toniku z kwasem migdałowym 5%? Mam zamiar nakładać krem z filtrem na serum z wit. C

Ziaja, Ulga, krem łagodzący na dzień, redukujący podrażnienia, SPF 20

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Canola Oil*, Glycerin*, Cetyl Alcohol*, Stearyl Alcohol*, Laminaria Ochroleuca Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Trilaureth-4 Phosphate, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Panthenol, (Licorice) Root Extract*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Xanthan Gum*, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

*Surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

Ziaja, Bio Olejek z pestek winogron, krem na dzień do skóry wrażliwej, mało elastycznej, SPF 6

Skład: Aqua (Water), C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Steareth-2, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Pnathenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Acrylate/SodiumAcryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance) Linalool, Citronellol, Limonene.
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości