Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-09, 13:58   #4891
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cloche dziekuje!!!

tak, producent zaznacza na opakowaniu, ze z naturalnymi skladnikami itd itp
to poszukam czegos innego, bo moze faktycznie znajde cos lagodniejszego! Ja mam skore mieszana, tlusta w strefie T i normalna na policzkach, ale strasznie odwodniana, ciagle mi skora z nosa schodzi i z czola w niektorych miejscach, jak naloze makijaz to wszystkie suche skorki widac i dlatego chcialabym uzywac delikatnych produktow....

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2012-09-09, 14:11   #4892
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Cloche dziekuje!!!

tak, producent zaznacza na opakowaniu, ze z naturalnymi skladnikami itd itp
to poszukam czegos innego, bo moze faktycznie znajde cos lagodniejszego! Ja mam skore mieszana, tlusta w strefie T i normalna na policzkach, ale strasznie odwodniana, ciagle mi skora z nosa schodzi i z czola w niektorych miejscach, jak naloze makijaz to wszystkie suche skorki widac i dlatego chcialabym uzywac delikatnych produktow....
a może coś glinkowego do mycia? nie wiem, do czego masz dostęp, ale spróbuj raz coś na wzór alva rhassoul krem do mycia, albo logona lavaerde. czy ci przypasuje to się okaże, ale przy takich problemach warto spróbować w razie wątpliwości wrzuć skład
cloche jest offline  
Stary 2012-09-09, 14:43   #4893
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a może coś glinkowego do mycia? nie wiem, do czego masz dostęp, ale spróbuj raz coś na wzór alva rhassoul krem do mycia, albo logona lavaerde. czy ci przypasuje to się okaże, ale przy takich problemach warto spróbować w razie wątpliwości wrzuć skład
jeju naprawde Ci dziekuje bo to tak trudno samemu cos porzadnego wynalesc a nawet jak sie wynajdzie to tez nie zawsze sluzy i takie to bledne kolo. zaraz sobie oblukam to, co podalas i zobacze czy u mnie jest, a jak nie to moze cos podobnego, albo moze warto zamowic a w razie czego skorzystam i wrzuce skladzik

jeszcze raz dziekuje

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2012-09-09, 16:29   #4894
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°

Cytat:
skład kremu pod oczy moim skromnym zdaniem lepszy niż z KWC, wywalili brzydkie konserwanty, które gdzie jak gdzie, ale w okolicy oka mi by przeszkadzały. a ekstrakty takie same krem powinien nawilżać, a roślinki co dodaktowo sprawią to już się okaże.
krem z rokitnikiem wygląda dobrze, będzie faktycznie odżywczy, ale i nawilżać powinien dobrze. niestety z zapychaniem to loteria - jeśli jednak masz cerę skłonną do tego, to po prostu krem nakładaj nie codziennie, najpierw spróbuj go "wyczuć"
Dzięki za pomoc z kremem do twarzy zrobię tak, jak radzisz. Do tej pory moja twarz nie polubiła się z kremami Ziaja masło kakaowe, Hebikaplant biała herbata i Olay Active Hydrating

Synthesthesia jest offline  
Stary 2012-09-10, 20:54   #4895
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym kremidle?
Vichy, Idealia, Krem do skóry normalnej i mieszanej

Działanie:
- widocznie wygładzone pierwsze zmarszczki,
- miękka, gładka i jędrna skóra,
- cera wygląda świeżo,
- skóra promienieje zdrowym blaskiem,
- cera ma jednolity, równomierny koloryt, zmiany naczyniowe i pigmentacyjne są mniej widoczne,
- zmniejszona widoczność porów .

Skład: Aqua, Glycerin, Dimethicone, Alcohol Denat, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Saccharomyces/Xylinum Black Tea Ferment, Myreth-3 Myristate, Isopropyl Palmitate, Pentylene Glycol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Synthetic Wax, PEG-100 Stearate, CI 17200, CI 15985, CI 77891, Stearyl Alcohol, Mica, Carbomer, Glyceryl Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone Crosspolymer, Methylmethacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Adenosine, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Capryloyl Salicylic Acid, Fragance

Jeszcze rozmyślam nad serum Vichy, ale tylko dlatego, że mam sporo próbek. Nie wiem czy warto testować czy od razu się tego pozbyć

Vichy, Liftactiv Serum 10, Serum widocznie odmładzające

Skład: Aqua, Rhamnose, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Sodium Hyaluronate, Salicyloyl Phytosphingosine, Phenoxyethanol, Adenosine, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e / Ammonium, Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum, Octyldodecanol, Parfum
krem jak to vichy poczatek woda silikon alkohol denat. niby cos nawilzajacego w tym kremie jest ale cudow przeciwzmarszczkowych nie ma co sie spodziewac. moze optycznie wygladzic cere

serum jesli masz probki to warto przetestowac. nt ramnozy w net jest caaale mnostwo inf. ja bym przetestowala

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Iskra14 Pokaż wiadomość
Witam, prosiłabym o analizę składu kremu SIMENGDI Bio-gold Pearl Cream. Koleżanka przywiozła mi go z Chin jako ponoć bardzo popularny tam krem naturalny

Ma zapewniać:
• redukcję objawów starzenia
• poprawę struktury skóry
• opóźnienie procesów starzenia i zwiotczenia
• dogłębne i długotrwałe nawilżenie
• ujędrnienie, wygładzenie i zwiększenie elastyczności skóry
• poprawę kolorytu skóry całej twarzy i obszaru wokół oczu
• wzmocnienie naczynek krwionośnych

Skład: glycerin, mineral oil, stearyl alcohol, glyceryl stearate, simethicone, butylene glycol, polysorbate-80, gold, diazolidinyl urea, panax ginseng poot extract, ganoderma atrum (mushroom) extract, hydrolyzed pearl, tocopherol, hyaluronic acid, polyacrylic acir, parfum, triethanolamine

Z góry dziękuję za analizę i opinię czy to fajny krem
to chyba bedzie gesty krem moze ale nie musi zapchac zawiera ''brzydki '' konserwant . ot, taki nawilzacz

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna za analizę składu tej odżywki. Ma zmniejszać przetłuszczanie włosów i w moim odczuciu to robi, ale czy nie robi tego, bo wysusza włosy...? Z góry dziękuję za pomoc.

PS
Szukałam w wątkach i nie znalazłam analizy tego kosmetyku

Joanna, Rzepa, Odżywka wzmacniająca do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do wypadania

Skład:

Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, peg 20 stearate, stearalkonium chloride, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, peg 40 hydrogenated castor oil, polyquateranium 28, hydrolyzed milk protein, raphanus sativus, alcohol denat, propylene glycol, glycerin, retinyl palmitate, panthenol, tocopheryl acetate, linoleic acid, linolenic acid, biotin, bioflavonoids, pyridoxine hcl, polysorbate 20, parfum, citronellol, linalool, citric acid, [+/ - 2 bromo 2 nitropropane 1, 3 diol, methyldibromo glutaronitrrile, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, dipropylene glycol

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...wypadania.html
musisz obserwowac swoje wlosy. jest w niej alkohol sadze ze w malej ilosci. odzywka jest ok ale wiadomo lepiej obserwowac wlosy zeby ich nie przesuszyc konserwanty srednie szczegolnie ten ale przeciez nie wcierasz jej w skore glowy

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez varsovie Pokaż wiadomość
Witam Bardzo bym prosiła o analizę tych kosmetyków pod kątem zapychania, matowienia skóry i negatywnego działania na cerę trądzikową

Sensique, Matt Finish Foundation (Podkład matujący)
Skład: Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Glycerin, Stearic Acid, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Mica, PVP, Talc, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Isopropyl Myristate, Allantoin, Triethanolamine, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, [+ /-] Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, CI 77499, CI 12085, CI 15985:1, CI 45430:1]
nie polecam tradzikowej cerze. nie jest to podklad matujacy, moze zapchac pory sklada sie niemal z oleju mineralnego i konserwantow
Cytat:
Bourjois, Tonique Vitaminé (Tonik witaminowy)
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Phenoxyethanol, Tetrasodium EDTA, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Ascorbyl Tetraisopalmitate, PPG-8-Ceteth-20, Butylene Glycol, PPG-4-Ceteth-20, CI 15985 (Yellow 6), CI 14700 (Red 4) 08BSV006-3
jak producent wpadl na to zeby nazwac ten tonik witaminowym to pozostanie zagadka.... jesli cie nie podraznia ten konserwant ktorego jest b wysoko to mozna probowac. moze sprobuj kupic w eko sklepie wode pomaranczowa lub rozana- to b lagodne wody ktore mozesz stosowac jak tonik. jesli masz tradzik w fazie wypryskow (szczegolnie tych ropnych) to nie przecieraj twarzy platkiem ale albo tak ''natrzepuj'' twarz hydrolatem/tonikiem albo spryskaj ja z butelki z atomizerem i delikatnie osusz. czesc wypryskow w czasie takiego aktywnego tradziku powstaje z powodu przenoszenia bakterii itd
Cytat:
Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Peeling enzymatyczny z minerałami morskimi i enzymem z papai
Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Glycerin, Sodium Chloride, Papain, Sodium Carbomer, Dimethicone, Xantan Gum, Aloe Barbadensis, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Sea Salt, Allantoin, Carbomer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
moze ale nie musi zapchac do przetestowania. peeling enzymatyczny to bdb wybor. jak pisalam wczesniej os z cera tradzikowa powinny unikac dotykania twarzy a takze niepotrzebnego roznoszenia bakterii

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez chogatek Pokaż wiadomość
Witam! Prosiłabym o analizę kosmetyków i wybranie najlepszego(do mycia twarzy i kremu), który nie będzie zapychał ani uczulał. Mam cerę trądzikową. Podejrzewam że trądzik jest objawem alergii na jakieś składniki w kosmetykach.

Oceanic AA Eco krem łagodzący
Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Parfum, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, passiflora Incarnata Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Seed Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Glyceryl Caprylate.

Pharmaceris A,VITA-SENSILIUM Krem Głęboko Nawilżający do twarzy
Aqua, Canola (Canola) Oil, Octocrylene, Paranum Liquidum, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Cyclomethicone, Methyl Gluceth-20, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Sucrose Stearate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, BHA, CI 77820, Pentylene Glycol
sprobuj odstawic te kremy
oczywiscie ja nie powiem co moze cie uczulac lub co jest powodem twojego tradziku. udaj sie do dermatologa

pokrzywa jest offline  
Stary 2012-09-11, 14:13   #4896
desporadka
Zadomowienie

Proszę o analizę składu tego kremu pod względem zapychania. Chodzi mi o dość dobre nawilżenie na dzień, mam cerę mieszaną, trądzikową, skłonną do zapychania.

GEROVITAL Plant, Krem nawilżający na dzień 20-45 lat
Ceramidy, Fitohormony,Kompleks Herbatonic, Olejki roślinne
Bez konserwantów, Szarotka Alpejska Ekstrakt ekocertyfikowany

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycine Soja Oil, Octyldodecanol, Dimethicone, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Polyacrylamide, C13-C14 Isoparaffin, Laureth-7, Theobroma Cacao Seed Butter, Propylene Glycol, Hypericum Parforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Thymus Serpillum Extract, Althaea Officinalis Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Parfum, EDTA, BHA, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Glycosphingolipids, Sodium Surfactin, Phospholipids, Tocopheryl Acetate, Cholesterol.

Stary 2012-09-11, 16:46   #4897
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu tego kremu pod względem zapychania. Chodzi mi o dość dobre nawilżenie na dzień, mam cerę mieszaną, trądzikową, skłonną do zapychania.

GEROVITAL Plant, Krem nawilżający na dzień 20-45 lat
Ceramidy, Fitohormony,Kompleks Herbatonic, Olejki roślinne
Bez konserwantów, Szarotka Alpejska Ekstrakt ekocertyfikowany

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycine Soja Oil, Octyldodecanol, Dimethicone, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Polyacrylamide, C13-C14 Isoparaffin, Laureth-7, Theobroma Cacao Seed Butter, Propylene Glycol, Hypericum Parforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Thymus Serpillum Extract, Althaea Officinalis Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Parfum, EDTA, BHA, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Glycosphingolipids, Sodium Surfactin, Phospholipids, Tocopheryl Acetate, Cholesterol.

pogrubione skladniki wiele os zapychaja. to krem nawilzajacy dla mlodej skory.
zawiera silikon- ale nie sadze ze by zapchal ten silikon
ale ma w skladzie to i dla mnie to dyskwalifikuje ten krem poczytaj w net i sama podejmij decyzje. to skladnik pochodny formaldehydu, ma działanie rakotwórcze.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Humbelina93 Pokaż wiadomość
Witam prosiłabym o analizę tych kremów :

Pervoe Reshenie, Krem do twarzy intensywny - cera trądzikowa

Skład:
Aqua, Rhaponticum Carthamoides Extract, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Grandis Seed Extract, Carum Petroselinum Seed Extract, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic acid, Metylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA.
ma niby mineral oil ale to nie znaczy zapcha. krem bdb- jesli ich kremy sa takie jak sera to warto je przetestowac. widze ze zawiera b duzo ekstraktu z takiej rosliny szczodrak ? zapomnialam jak sie po pl nazywa- b cenna dla cer tradzikowych ma tez ekstrakty przeciwrodnikowe mozna mu zarzucic tylko brak filtrow

Cytat:
Pervoe Reshenie, Krem do twarzy intensywny z efektem wybielającym - 15% ekstraktu z pietruszki

Skład:
Aqua, Tincturas, Carum Petroselinum Parsley Extract, Silybum Marianum, Spiraea Ulmaria Flower, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Yeast Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Niacinamide, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum.
kolejny bdb krem pervoe - ja ich kosmetyki czesto biore w ciemno . do tego sa tanie. podoba mi sie w ich kremach tez to ze jak nazywaja go pietruszka to ona naprawde w tym kremie jest a nie ze czai sie za parabenem (a czesto gdzies poza skladem inci)
plus za obecność wit b3

Cytat:
Pervoe Reshenie, Baikal Herbals – krem matujący do twarzy na dzień – do cery tłustej i mieszanej (bez parabenów i PEG)

Skład:
Aqua with infusions of: Jasminum Officinale Oil, Thymus Vulgaris Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Organic Calendula Officinalis Extract, Organic Melissa Officinalis Extract, Organic Thymus Vulgaris Extract; Cyclopentasiloxane, Tri C14-15 Alkyl Citrate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Mica, Talc, Titanium Dioxide, Lauroyl Lysine, Poliglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Carbomer, Allantoin, Panthenol, Bisabolol, Parfum, Xantan Gum, Zn PCA, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid.

kolejny krem do testow, nie wiem jak tu bedzie z matem ale zapchac nie powinien

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę

Nantes, Nano Aqua +, Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocoamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Sodium Laurolyl Sarcosinate, Glycerin, Butylene Glycol, Echinacea Purpurea, Camelia Sinensis Extract, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacid Acid, 1,10-Decanediol, Xanthan Gum, PEG-26-Buteth, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Mathylisothiazolinone, Caprylyl Glycol, Perfume
sklad przecietnego zelu do mycia. ot po prostu zel. jezeli stosujesz do mycia twarzy silne detergenty to zel ok, jesli stoisz na stanowisku ze twarzy nie nalzy traktowac silnymi detergentami to nie ok.
swojej twarzy bym nim nie umyla ponieważ jestem wyznawca teorii nr 2 . przykladowe delikatne srodki do mycia buzi :
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...-waschgel.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...sensitive.html
powyzszych produktow sama uzywam do mycia twarzy- to nie zn ze tylko ich nalezy uzywac kazdy ma swoich ulubiencow

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie dziewczyny, mysle, ze to odpowiednie miejsce, zeby zadac pytanie co do mycia twarzy.

Mam taki produkt:

Dr Greve Sensitive.

Krem do mycia, bez mydla, ph5.5
do suchej skory, z naturalnymi skladnikami.

sklad: Aqua, Cocamidopropyl Betaine,Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Glycerin, Lauric Acid, Cocamide MEA, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Petrolatum, Avena Sativa Kernel Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lanolin Alcohol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Parfum.

link do produktu: http://www.plusstid.no/Produkter/Skj...sitiv-Dusjkrem

Czy jest on dosc delikatny, zeby myc nim twarz?

Z gory dziekuje za odpowiedz
jest on delikatniejszy od niektorych zeli do twarzy ale tez zawiera sls- na temat tego detergentu znajdziesz tys wiad w net.
delikatne srodki do mycia twarzy - linki powyzej

pokrzywa jest offline  
Stary 2012-09-12, 15:09   #4898
desporadka
Zadomowienie

Pokrzywa dzięki za analizę Kremu na pewno nie kupię, pewnie zamówię w końcu te rosyjskie cuda A twarzy już na szczęście nie męczę żelami z detergentami. Dzięki za pomoc
Stary 2012-09-12, 18:05   #4899
Leili
Rozeznanie

Proszę o analizę kremu Iwostin Purritin Krem na noc http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...ra-wersja.html

Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 MethylGlucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Ethoxydiglycol, Vitis Vinifera Oil, Glyceryl Stearate, Hydroxyethanol Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Squalane and Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Tea, Alantoin, Zinc PCA, Triclosan, Tea Tree (Melaleuca Alternifolia) Oil, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Mam cerę z zaskórnikami ale wrażliwą na policzkach, czasem wyskakują mi pryszcze. Nie powinien zapychać?
Leili jest offline  
Stary 2012-09-13, 15:15   #4900
freak123
Raczkowanie

Witam,
mam cerę tłustą, trądzikową i skłonną do powstawania zaskórników. Jestem pod stałą opieką dermatologiczną, używam różnych maści, dlatego moja skóra ma również tendencje do okresowego przesuszania i czasami bywa napięta. Lubię używać maseczek z Ziaji, bo moja skóra wydaje się po nich gładsza i milsza w dotyku. Obawiam się jednak, że te maseczki mogą mnie zapychać i przyczyniać się do powstawania zaskórników. Proszę więc o analizę składu:

Ziaja-Maska regenerująca z glinką brązową:
Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Illite, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Titanium Dioxide, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citric Acid

Ziaja- Maska anty-stres z glinka żółtą:
Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Illite, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Titanium Dioxide, Panthenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citric Acid.

Maski mają bardzo podobne składy, jednak kilka pozycji sie różni więc zamieściłam obie. Pozdrawiam
freak123 jest offline  
Stary 2012-09-13, 20:25   #4901
april_20
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ale ma w skladzie to i dla mnie to dyskwalifikuje ten krem poczytaj w net i sama podejmij decyzje. to skladnik pochodny formaldehydu, ma działanie rakotwórcze.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

ma niby mineral oil ale to nie znaczy zapcha. krem bdb- jesli ich kremy sa takie jak sera to warto je przetestowac. [/FONT][/COLOR]widze ze zawiera b duzo ekstraktu z takiej rosliny szczodrak ? zapomnialam jak sie po pl nazywa- b cenna dla cer tradzikowych ma tez ekstrakty przeciwrodnikowe mozna mu zarzucic tylko brak filtrow

kolejny bdb krem pervoe - ja ich kosmetyki czesto biore w ciemno . do tego sa tanie. podoba mi sie w ich kremach tez to ze jak nazywaja go pietruszka to ona naprawde w tym kremie jest a nie ze czai sie za parabenem (a czesto gdzies poza skladem inci)
plus za obecność wit b3

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

sklad przecietnego zelu do mycia. ot po prostu zel. jezeli stosujesz do mycia twarzy silne detergenty to zel ok, jesli stoisz na stanowisku ze twarzy nie nalzy traktowac silnymi detergentami to nie ok.
swojej twarzy bym nim nie umyla ponieważ jestem wyznawca teorii nr 2 . przykladowe delikatne srodki do mycia buzi :
powyzszych produktow sama uzywam do mycia twarzy- to nie zn ze tylko ich nalezy uzywac kazdy ma swoich ulubiencow

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

jest on delikatniejszy od niektorych zeli do twarzy ale tez zawiera sls- na temat tego detergentu znajdziesz tys wiad w net.
Zaintrygowałyście mnie tymi kremami pervoe Pierwszy raz o nich słyszę ale już mi się podobają. Mam tylko jedno pytanie, który z nich będzie najlepiej nawilżał? Bo głównie tego oczekuje od kremu.
april_20 jest offline  
Stary 2012-09-15, 15:22   #4902
besso
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
Hej
Czy moge poprosic o rozszyfrowanie skladu emulsji hauschka pod katem zapychaczy ( tego produktu jeszcze nie ma na liscie, a chcialabym sie upewnic czy mnie nie zapcha, jak olejek z podobnej serii tego producenta)

Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum.

bardzo, ale to bardzo dziekuje)))
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Który olejek Cię zapchał?

Hauschka ma świetne składy, nie widzę zapychaczy. Jednak ponieważ dużo w tej emulsji składników roślinnych, trudno ocenić lepkość preparatu, a to też ważne w przypadku trudnych cer. Wg opisu producenta można spodziewać się, że będzie dość tłusta, np. jest obecna oliwka, która z natury jest tłusta, ale nic nie wiemy o umieszczonym ekstrakcie, metodzie jego pozyskania. Ponadto niektórych rośliny mogą uczulać.
hej dziewczyny mam nadzieję, że nie za spamuję wątku ale na innych forach nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi
mam cerę mieszaną trądzikową z zaskórnikami i poszukuję w miarę prostego kremu pod makijaż na dzień
miałam próbkę w/w emulsji Dr Hauschka i sprawdziła się u mnie bardzo dobrze, nawilżała, nie potęgowała przetłuszczenia ale ma alkohol w składzie i boję się kupić duże opakowanie ze względu na ten alkohol, na dłuższą metę emulsja zmasakruje mi twarz?

zastanawiam się też nad tym kremem też miałam jego próbkę a w składzie ma wiele naturalnych składników, sprawdził się trochę gorzej niż Hauschka (skóra szybciej się przetłuszczała) ale nie należy do najtańszych a opakowanie jest wielkie 60 ml wiec byłabym skazana na niego przynajmniej przez rok;/
natomiast producent podaje, że jest to krem do skóry suchej i na noc... więc już sama nie wiem co kupić a te przynajmniej przez chwilę testowałam bo w ciemno kupować jest jeszcze gorzej

bardzo proszę o analizę
Officina Urban Therapy, Skin in The City, Creme Absolute

Aqua, centaurea cyanus flower water, caprylic/capric triglyceride, myristyl myristate, hydroxypropyl starch phospahte, biosaccharide GUM-1, vaccinium myrtilus (bilberry) extract, vitis vinifera (grape) seed oil, tocopheryl acetate, cetyl alcohol, glyeryl stearate, cetearyl glucoside, acer saccharinum (sugar maple) extract, saccharum officinarum (sugar cane) extract, citrus aurantium dulcis (orange) extract, citrus medica limonum (lemon) extract, algae extract, sodium hyaluonate, retinyl palmite, creatine, helianthus annuus (sunflower) seed oil, disodium edta, methylisothiazolinone, potassium sorbate, citrus aurantium amara (bitter orange) leaf oil, citrus aurantium amara (bitter orange) peel oil, citrus aurantium amara (bitter orange) flower oil, aniba rosaeodora (rosewood) wood oil, linalol, geraniol, limonene.

proszę o poradę czy warto kupić któryś z powyższych czy szukać dalej

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:

ma niby mineral oil ale to nie znaczy zapcha. krem bdb- jesli ich kremy sa takie jak sera to warto je przetestowac. [/FONT][/COLOR]widze ze zawiera b duzo ekstraktu z takiej rosliny szczodrak ? zapomnialam jak sie po pl nazywa- b cenna dla cer tradzikowych ma tez ekstrakty przeciwrodnikowe mozna mu zarzucic tylko brak filtrow

plus za obecność wit b3

mam pytanko, specjalistką od składów nie jestem dlatego też proszę Was o pomoc,
zainteresowałam się tymi rosyjskimi kosmetykami i ponieważ osatnio słyszę same pieśni pochwalne i nie są bardzo drogie to ewentualnie można je wypróbować ale co rzuciło mi się bardzo w oczy to obecność parabenów, czy one aby nie są szkodliwe?
i talk kojarzy mi się z zapychaczem...

Edytowane przez besso
Czas edycji: 2012-09-15 o 14:12
besso jest offline  
Stary 2012-09-15, 15:44   #4903
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez besso Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam nadzieję, że nie za spamuję wątku ale na innych forach nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi
mam cerę mieszaną trądzikową z zaskórnikami i poszukuję w miarę prostego kremu pod makijaż na dzień
miałam próbkę w/w emulsji Dr Hauschka i sprawdziła się u mnie bardzo dobrze, nawilżała, nie potęgowała przetłuszczenia ale ma alkohol w składzie i boję się kupić duże opakowanie ze względu na ten alkohol, na dłuższą metę emulsja zmasakruje mi twarz?

zastanawiam się też nad tym kremem też miałam jego próbkę a w składzie ma wiele naturalnych składników, sprawdził się trochę gorzej niż Hauschka (skóra szybciej się przetłuszczała) ale nie należy do najtańszych a opakowanie jest wielkie 60 ml wiec byłabym skazana na niego przynajmniej przez rok;/
natomiast producent podaje, że jest to krem do skóry suchej i na noc... więc już sama nie wiem co kupić a te przynajmniej przez chwilę testowałam bo w ciemno kupować jest jeszcze gorzej

bardzo proszę o analizę
Officina Urban Therapy, Skin in The City, Creme Absolute

Aqua, centaurea cyanus flower water, caprylic/capric triglyceride, myristyl myristate, hydroxypropyl starch phospahte, biosaccharide GUM-1, vaccinium myrtilus (bilberry) extract, vitis vinifera (grape) seed oil, tocopheryl acetate, cetyl alcohol, glyeryl stearate, cetearyl glucoside, acer saccharinum (sugar maple) extract, saccharum officinarum (sugar cane) extract, citrus aurantium dulcis (orange) extract, citrus medica limonum (lemon) extract, algae extract, sodium hyaluonate, retinyl palmite, creatine, helianthus annuus (sunflower) seed oil, disodium edta, methylisothiazolinone, potassium sorbate, citrus aurantium amara (bitter orange) leaf oil, citrus aurantium amara (bitter orange) peel oil, citrus aurantium amara (bitter orange) flower oil, aniba rosaeodora (rosewood) wood oil, linalol, geraniol, limonene.

proszę o poradę czy warto kupić któryś z powyższych czy szukać dalej

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

mam pytanko, specjalistką od składów nie jestem dlatego też proszę Was o pomoc,
zainteresowałam się tymi rosyjskimi kosmetykami i ponieważ osatnio słyszę same pieśni pochwalne i nie są bardzo drogie to ewentualnie można je wypróbować ale co rzuciło mi się bardzo w oczy to obecność parabenów, czy one aby nie są szkodliwe?
i talk kojarzy mi się z zapychaczem...
co do emulsji hauschkowej to ten alkohol jest tam dość dobrze złagodzony, nie powinien niczego zmasakrować. wydaje mi się, że do cery mieszanej jest świetnym wyborem
ten drugi krem już mniej się nada - trójglicerydy wielu zapychają. ale to w sumie zależy od tego, ile ich jest. są jednak w miarę wysoko w składzie... a jeszcze po nim szybciej się ci skóra świeciła, więc olałabym na twoim miejscu ten kosmetyk
co do ruskich - nie wszystkie mają chyba parabeny? zależy pewnie od firmy i od samego kosmetyku. ale pogrzeb, poszukaj, i może coś fajnego dla siebie znajdziesz wydaje mi się, że dobre opinie zbierało serum zmniejszające pory natura siberica na pewno na niejednym blogu coś o tym będzie co do szkodliwości parabenów - różnie piszą i ja dla świętego spokoju ich unikam
cloche jest offline  
Stary 2012-09-16, 20:46   #4904
besso
Raczkowanie

Cytat:
co do emulsji hauschkowej to ten alkohol jest tam dość dobrze złagodzony, nie powinien niczego zmasakrować. wydaje mi się, że do cery mieszanej jest świetnym wyborem
ten drugi krem już mniej się nada - trójglicerydy wielu zapychają. ale to w sumie zależy od tego, ile ich jest. są jednak w miarę wysoko w składzie... a jeszcze po nim szybciej się ci skóra świeciła, więc olałabym na twoim miejscu ten kosmetyk
co do ruskich - nie wszystkie mają chyba parabeny? zależy pewnie od firmy i od samego kosmetyku. ale pogrzeb, poszukaj, i może coś fajnego dla siebie znajdziesz wydaje mi się, że dobre opinie zbierało serum zmniejszające pory natura siberica na pewno na niejednym blogu coś o tym będzie co do szkodliwości parabenów - różnie piszą i ja dla świętego spokoju ich unikam
dzięki Ci dobra kobieto
to zamawiam emulsję
właśnie widzę, że niektóre serie Pervoe Roshenie mają certyfikat i bardzo przyjazne składy, a te w/w to nawet jak na moją wiedzę w tym temacie to chyba nie za bardzo... talk też strasznie na mnie działał
besso jest offline  
Stary 2012-09-17, 11:36   #4905
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez besso Pokaż wiadomość
dzięki Ci dobra kobieto
to zamawiam emulsję
właśnie widzę, że niektóre serie Pervoe Roshenie mają certyfikat i bardzo przyjazne składy, a te w/w to nawet jak na moją wiedzę w tym temacie to chyba nie za bardzo... talk też strasznie na mnie działał
chce napisac ze ja nie uwazam ze dobre kosmetyki to tylko te ekologiczne. dlatego nie przekreslam konserwantow -parabenow.
pisalam juz wczesniej ze te oceny beda sie roznic. np korah oceniala pod katem tego czy kosmetyk jest eko. trzeba zwracac uwage jaka filozofie os analizujaca wyznaje i ps talku - to jest krem matujacy i porownujac go do innych kremow matujacych w tym przedziale cenowym tamten krem jest ok, wiadomo ze jak porownasz jego sklad z typowo nawilzajacym pelnym ekstraktow kremem wypadnie slabiej ale kremy matujace maja zazwyczaj aluminum chlorohydrate i tym podobne skladniki ... a tu talk jest daleko. dlatego jesli os ktora prosila o analize juz zamowila tamten krem niech nie wpada w panike

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-09-17 o 18:34
pokrzywa jest offline  
Stary 2012-09-18, 17:00   #4906
Konna
Raczkowanie

GG do Konna

Hej wizazanki. Probowalam przejrzec dzis caly watek, ale oczywiscie nie dalam rady . Szukam kremy nawilzajacego do skory tradzikowej ktory jednoczesnie jest odpowiedni do wrazliwej cery. Obecnie mam babydream niebieski do twrazy i ciala, ale nie daje rady . Patrzylam sklady i zastanawiam sie nad kilkoma:
-Iwostin Purritin Rehydrin, krem przywracający nawilżenie

Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycosphingolipids, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide

-Eucerin DermoPurifyer Professional, krem kojąco-nawilżający skład
-Dermedic Acne Expert, krem nawilżająco-kojący do skóry trądzikowej
skład
-Olay, Complete, Emulsja odżywczo - nawilżająca na dzień do skóry tłustej i mieszanej SPF15

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...nej-spf15.html

Przejrzalam te sklady w watku, ale nie umiem sie zdecydowac ktory najlepszy. Moze polecicie cos? Najlepiej dostepnego w aptece i w cenie do 40 zł . Z gory dziekuje!
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline  
Stary 2012-09-19, 00:18   #4907
eternitymoment
Zadomowienie

prosze o analize kremu do twarzy ''LA ROSHE POSAY'' - subsiane

sklad: Skład: aqua, glycerin, butyrospermum parkii / shea butter, cyclohexasiloxane, prunus armeniaca / apricot kernel oil, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, isohexadecane, zea mays / corn starch, silica, hydroxypropyl tetrahydropyrantriol, cera alba / beeswax, stearic acid, dimethicone, palmitic acid, PEG-100 stearate, glyceryl Stearate, Propylene Glycol, PEG-20 Stearate, bis-PEG-18 methyl ether dimethyl silane, stearyl alcohol, glycine soja / soybean oil, dimethiconol, sodium hydoxide, arginine PCA, serine, disodium EDTA, polysorbate 80, myristic acid, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, tocopherol, PEG-4, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, sorbitan oleate, citric acid, capryl glycol / caprylyl glycol, methylparaben, butylparaben, iodopropynylbutylcarbamat e, parfum (fragrance).

( Mam lat prawie 30, i szukam czegos przeciw zmarszczkowego )

Edytowane przez eternitymoment
Czas edycji: 2012-09-19 o 00:23
eternitymoment jest offline  
Stary 2012-09-19, 12:26   #4908
zywieczdroj
Zakorzenienie

Hej , bardzo bardzo proszę o analizę obu kremów. Wyskoczyły mi okropne bolące gule, które nie chciały się goić przez miesiąc, aż w końcu przestałam używać. Co najlepsze innym sposobom znacznie pomogły na trądzik. Przy dłuższym stosowaniu naprawdę by pomogły, czy skład to czysta bujda?

Krem DLA Niszcz Pryszcz na dzień
Skład: Aqua/Salix Alba Bark, Aqua/Achillea Millefolium, Ceteareth-18/Ceteary Alcohol, Borago Officinalis Oil, Isopropyl Isostearate, Glycerin, Simmondsia Chinesis Oil, Titanium Dioxide/Aluminium/Simethicone,Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Kaolin, Allantonin, Panthenol, Ascorbic Acid, Parfum, Methylparaben, Propylparaben,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Linalool.

Krem DLA Niszcz Pryszcz na noc
kład: Aqua/Salix Alba Bark, Aqua/Achillea Millefolium, Ceteareth-18/Ceteary Alcohol, Borago Officinalis Seed Oil, Isopropyl Isostearate, Glycerin, Simmondsia Chinesis Oil,Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Allantonin, Panthenol, Lactic Acid,
Parfum, Methylparaben, Propylparaben,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Linalool.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, co mi mogło wyrządzić taką krzywdę
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-22, 17:35   #4909
Konna
Raczkowanie

GG do Konna

Maybelline Affinitone Korektor. Podejrzy ktos?

[ 100 ] AQUA[ 100 ] CYCLOPENTASILOXANE[ 100 ] HYDROGENATED POLYISOBUTENE[ 50 ] SORBITAN ISOSTEARATE[ 70 ] PROPYLENE GLYCOL[ 80 ] OZOKERITE[ 80 ] HEXYLENE GLYCOL[ 100 ] MEL[ 100 ] MAGNESIUM SULFATE[ 100 ] DISTEARDIMONIUM HECTORITE[ 60 ] ACRYLATES COPOLYMER[ 70 ] ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE[ 60 ] DIAZOLIDINYL UREA[ 50 ] METHYLPARABEN[ 50 ] PROPYLPARABEN[ 80 ] SILICA[ 100 ] VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT EXTRACT[ 80 ] RETINYL PALMITATE[ 60 ] TOCOPHEROL[ 70 ] DISODIUM EDTA[ 70 ] UREA[ 100 ] CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT[ 100 ] GLYCOSAMINOGLYCANS[ 100 ] SODIUM HYALURONATE[ 100 ] CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT[ 100 ] ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT[ 100 ] CI 77891[ 100 ] CI 77499[ 100 ] CI 77492[ 100 ] CI 77491[ 100 ] MICA[ 100 ] CI 77007
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !

Edytowane przez Konna
Czas edycji: 2012-09-22 o 17:39
Konna jest offline  
Stary 2012-09-23, 19:13   #4910
karolina777
Raczkowanie

poprosze o analizę:

Herbal Cosmetics - Krem do twarzy intensywny cera naczynkowa

Skład INCI : Aqua, Arnica Montana Flower Extract, Tussilago Farfara Extract, Borago Officinalis Ext ract, Bidens Pilosa, Propylene Glycol, Ruscus Aculeatus Root Extract, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Calendula Officinalis Flower Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Aesculus Hippocastanum Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic Acid, Metylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA.
karolina777 jest offline  
Stary 2012-09-24, 22:51   #4911
miwak
Raczkowanie

Proszę bardzo o analizę składu kremu, czy rzeczywiście pomoże na zaskórniki, pory, delikatne złuszczenie, rozjaśnienie,krostki

Charmine Rose NSBS ACID CREAM (krem NCBS z kwasem)

Skład INCI: Aqua(Water), Alcohol denat.,Mandelic Acid,Hydrogenated Polyisobutene, Ethoxydiglycol,triethanol amine,polyacrylate crosspolymer-6,glycerin,Propylene Glycol,Salicylic Acid,Gluconolactone,
Arginine,octyldodecanol,o ctyldodecyl,xyloside,peg-30 dipolyhydroxystearate,nyl on-12,Rhodiola Rosea Root Extract,Salvia Officinalis Extract, Hammamelis Virginia Extract, Camelia Sinensis, Bisabolol,silica dimethyl silylate,cyclopentasiloxa ne,cyclotetrasiloxane,dim ethiconol,Parfum (Benzyl Salicylate, Citral, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Linalool), Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben

dziękuję bardzo
miwak jest offline  
Stary 2012-09-26, 13:51   #4912
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej , bardzo bardzo proszę o analizę obu kremów. Wyskoczyły mi okropne bolące gule, które nie chciały się goić przez miesiąc, aż w końcu przestałam używać. Co najlepsze innym sposobom znacznie pomogły na trądzik. Przy dłuższym stosowaniu naprawdę by pomogły, czy skład to czysta bujda?

Krem DLA Niszcz Pryszcz na dzień
Skład: Aqua/Salix Alba Bark, Aqua/Achillea Millefolium, Ceteareth-18/Ceteary Alcohol, Borago Officinalis Oil, Isopropyl Isostearate, Glycerin, Simmondsia Chinesis Oil, Titanium Dioxide/Aluminium/Simethicone,Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Kaolin, Allantonin, Panthenol, Ascorbic Acid, Parfum, Methylparaben, Propylparaben,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Linalool.

Krem DLA Niszcz Pryszcz na noc
kład: Aqua/Salix Alba Bark, Aqua/Achillea Millefolium, Ceteareth-18/Ceteary Alcohol, Borago Officinalis Seed Oil, Isopropyl Isostearate, Glycerin, Simmondsia Chinesis Oil,Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Allantonin, Panthenol, Lactic Acid,
Parfum, Methylparaben, Propylparaben,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Linalool.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, co mi mogło wyrządzić taką krzywdę

Bardzo proszę o pomoc
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-26, 14:30   #4913
Kasiaczek_
Raczkowanie

Kochani,slicznie prosze o pomoc w analizie toniku japonskiej firmy DHC.
Interesuje mnie to,czy ten tonik ma jakis dobry wplyw na skóre,czy raczej nie robi z nia nic

DHC MILD 2 LOTION
SKLAD:
water/aqua/eau, glycerin, butylene glycol, cucumis sativus (cucumber) juice, pentylene glycol, phenoxyethanol, dipotassium glycyrrhizate, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, placental protein, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita (matricaria) flower/leaf extract, centaurea cyanus flower extract, hypericum perforatum flower/leaf/stem extract, tilia cordata flower extract, anthemis nobilis flower extract

Dla zainteresowanych stronka:
http://www.dhcuk.co.uk/DHC/
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline  
Stary 2012-09-27, 09:35   #4914
kociolek
Rozeznanie

Witam serdecznie. Mam pytanie - poniższe kosmetyki można bezpiecznie stosować będąc w ciąży? Wklejam składy:

Clinique Repairwear Laser Focus wrinkle & UV damage corrector:

Water, Dimethicone, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Methyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, Silica, Polymethylsilsesquioxiane , Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Polysilicone-11, Sigesbeckia Orientalis (St. Paul’s Wort) Extract, Retinyl Palmitate, Plankton Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Sea Whip Extract, Whey Protein/Lactis Protein/Proteine Du Petit-Lait, Pinanediol, Camphanediol, Glycine Soja (Soybean) Protein, Ergothioneine, Acetyl Hexapeptide-8, Caffeine, Micrococcus Lysate, Palmitoyl Oligopeptide, Anthemis Nobilis (Chamomile), Linoleic Acid, Sodium Mannose Phosphate, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Carbomer, Glyceryl Polymethacrylate, Cholesterol, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Sodium Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol.

Estee Lauder, Advanced Night Repair, Protective Recovery Complex

water (aqua purificata) purifeid, bifida ferment lysate, methyl gluceth-20, peg-75, butylene glycol, bis-peg-18 methyl esther dimethyl silane, glycereth-26, cola acuminata (kola) extract, squalane, sodium rna, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, bisabolol, pantethine, hydrogenated lecithin, oleth-3 phosphate, oleth-3, oleth-5, anthemis nobilis (chamomile), caffeine, choleth-24, ceteth-24, xanthan gum, tea-carbomer, octyl methoxycinnamate, bht, trisodium edta, benzyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, yellow 5 (ci 19140), green 5 (ci 61570), red 4 (ci 14700)

Nuxe Merveillance Serum przeciwzmarszczkowe - skład wklejony w postaci jpg.

z góry dziękuję za odpowiedź.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nux-007_3z.jpg (100,9 KB, 1 załadowań)
kociolek jest offline  
Stary 2012-09-28, 15:25   #4915
anttreee
Raczkowanie

Hey Kochane Chciałabym prosić was o pomoc z kilkoma skłądnikami, zupełnie nie wiem co to jest, a w necie nie moge znaleźć nic sensownego na ich temat;/ Są to : Silicone Quaternium-16, Undeceth-11, Butyl-octanol, Undeceth-5. Pomożecie mi?
anttreee jest offline  
Stary 2012-09-28, 15:49   #4916
Asiukla
Przyczajenie

Cytat:
negatywne opnie mnie nie dziwia- serum to jakas masakra - mojej twarzy nigdy bym tym nie potraktowala- zaraz na poczatku silikon ktory owszem da wrazenie poprawy cery- ale to wrazenie potem alkohol.... nie patrze na caly sklad nawet
krem - czy ten krem jest obecny na pl rynku ? czy jest on z usa ?
krem moze zapchac, zawiera silikony, cos tam powinien nawilzyc. biorac pod uwage cene kosmetykow clinique to nie warto ich kupowac. zwykly nawilzacz (o lepszym skladzie ) znajdziemy w aptece za pol ceny
Przepraszam, ze tak pozno. Wiec wlasnie to serum ma niezle opinie, na makeupalley 3,9/5. Poprzednie serum clinique na pory bylo fatalne i je wycofali i wlasnie to dali na jego miejsce. Zużyłam jedno opakowanie i szczerze mowiac sama nie wiem. Jakby bylo lepiej ale uzywam tez innych rzeczy wiec nie mam pojecia czy to jego zasluga.
Co do kremu superdefense, to tak jest dostepny na polskim rynku.
Asiukla jest offline  
Stary 2012-09-29, 22:52   #4917
carriebee
Raczkowanie

Witam serdecznie i bardzo prosze o analize

Fitomed - Mój krem nr 6 - do cery mieszanej ze skłonnością do przesuszenia

Skład INCI: aqua, rosa centifolia flower water, theobroma cacao seed butter, wheat germ oil, persea gratissima (avocado oil), lecithin, aralia nudicaulis ekstract, glycyrrhiza glabra ekstract, tropaeolum majus ekstract, glycerin, hydroxyethyl acrylate, sodium hyaluronate, sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, D-panthenol, propylene glycol, trilaureth-4-phosphate caprylic/capric triglyceride, peg-7 glyceryl cocoate, magnesium pca, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, linseed acid, ubiquinone, phenoxyethanol, ethylhexylglycerine.

Z gory bardzo dziekuje!
carriebee jest offline  
Stary 2012-09-30, 13:16   #4918
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Proszę o pomoc w analizie składu następujących kremów:
Krem mikroelementowy dr Podbielski :Water, Petrolatum Ortho-Silicic Acid, Glyceryl Oleate, Ozokerite, Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Isostearate, Polyglyceryl-3 Oleate, Babassu Oil, Preservatite, Ethylene Glycol, E211, Carbomer, Fragrance, ZnO, CuSO4, MgSO4, FeSO4

Sylveco Lekki krem nagietkowy: woda, olej z pestek winogron, olej sojowy, sorbitan sterarate&sucrose cocoate, masło karite, stearynian glicerolu, olej arganowy, olej jojoba, kwas stearynowy, alkohol cetylostearylowy, alkohol benzylowy, betulina, witamina E, ekstrakt z aloesu, alantoina, guma ksantanowa, kwas dehydrooctowy, ekstrakt z nagietka lekarsiego, ekstrakt mydlnicy lekarskiej, lupeol, kwas oleanalowy, kwas betulinowy

Fitomed Mój Krem 3 : olej witaminowy (Vitis vinifera seed oil, macadamia ternifolia seed oil, hippophae rhamnoides oil, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, linseed acid, ubiquinone), Kremobaza Fitomed (Trilaureth-4-Phosphate, Polyacrylacocoate, Glicerine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylen Caprylic/Caprylic Triglyceride, D-Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Laureth-7), Aqua, Lawender Water, koncentrat nawilżający (aqua, herb extracts: aralia nudicaulis, linum usitatissimum, glycyrrhiza glabra, tropaeolum majus, glycerin, lecithin, D-panthenol, sorbitol, glucose, silkaminoacids, trilaureth-4-phosphate, lactic acid, sodium hyaluronate, diazolidynyl urea, magnesium pca, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol), Oleum kakao

Szukam czegoś nawilżającego, lekko natłuszczającego i dobrze się wchłaniającego. Mam cerę raczej suchą, skłonną do zapychania (np. talk).

Edytowane przez maga.pol
Czas edycji: 2012-09-30 o 13:48 Powód: likwidacja zdublowanej prośby dt. mój krem 6 i uzupełnienie
maga.pol jest offline  
Stary 2012-10-03, 23:13   #4919
MissScareAll
Zakorzenienie

Dziewczyny, staram się radzić sobie sama, ale tym razem problem przekracza moją wiedzę i możliwości, proszę wiec o podpowiedź.

Otóż chodzi o maseczkę Phenome Wrinkle Resist o przecudnym składzie.

Używa jej moja mama (cera 50+, sucha) i jest zachwycona. Maseczka genialnie nawilża, więc postanowiłam przetestować ją u siebie, bo po kwasach moja skóra potrzebuje trochę więcej nawilżenia. Mam cerę 20+, mieszaną, naczynkową, skłonną do zapychania, właściwie z trądzikiem różowatym, nieustannie zaleczanym i powracającym.
Użyłam...i tragedia. "Napojenie" wręcz skóry bez zarzutu, ale zsypało mnie po niej przeokropnie. Nawet takie miejsca, z którymi nigdy nie mam problemu - szyja (!), dekolt. Mnóstwo małych, czerwonych krostek, niektóre białe - nie jest to żadne uczulenie, tylko po prostu wysyp

Jestem w szoku, bo maska ma wspaniały skład. Jest co prawda przeznaczona dla cer dojrzałych, ale myślałam, że jako porządny nawilżacz również dobrze się sprawdzi.
I teraz wielka prośba - czy któraś z Was byłaby w stanie przeanalizować skład maski pod kątem substancji potencjalnie zapychających/mogących spowodować to całe zamieszanie?
Będę się ich wystrzegać w przyszłości. Bo szczerze mówiąc nie sklasyfikowałam jeszcze żadnych składników, które mi osobiście psują cerę. Unikam typowych rzeczy, typu PEG-i, parafiny, silikony, glikole itd., ale tu, proszę, sama natura i takie przykre zaskoczenie
Sytuacja powtarzała się w przeszłości, ale dopiero skojarzyłam jej głównego winowajcę... Aha, mam tylko pewność, że masło Shea mnie nie zapycha, co do reszty nie wiem.

*Podaję linka KLIK - przy kliknięciu na każdy składnik z osobna można sobie o nim poczytać

I wklejam od razu skład:

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Aloe Barbadensis Leaf Water**, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glyceryl Stearate**, Kaolin**, Glycerin**, Squalane**, Cetearyl Glucoside**, Cetearyl Alcohol**, Betaine*, Alcohol**, Aqua**, Hydrolyzed Oats*, Rhodiola Rosea Root Extract**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Sodium Polyacrylate, Tocopherols**, Sodium Stearoyl Glutamate**, Iris Florentina Root Extract**, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract**, Castanea Sativa (Chestnut Tree) Seed Extract**, Panax Ginseng Root Extract**, Avena Sativa (Oats) Kernel Extract**, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract**, Xanthan Gum**, Chondrus Crispus (Carrageenan)**, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin**, Silica**, Sodium Starch Octenylsuccinate, Sodium Phytate**, Dehydroacetic Acid, Parfum**, Benzyl Alcohol, Eugenol***, Limonene***, Linalool***
Stary 2012-10-04, 15:38   #4920
201604131205
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, staram się radzić sobie sama, ale tym razem problem przekracza moją wiedzę i możliwości, proszę wiec o podpowiedź.

Otóż chodzi o maseczkę Phenome Wrinkle Resist o przecudnym składzie.

Używa jej moja mama (cera 50+, sucha) i jest zachwycona. Maseczka genialnie nawilża, więc postanowiłam przetestować ją u siebie, bo po kwasach moja skóra potrzebuje trochę więcej nawilżenia. Mam cerę 20+, mieszaną, naczynkową, skłonną do zapychania, właściwie z trądzikiem różowatym, nieustannie zaleczanym i powracającym.
Użyłam...i tragedia. "Napojenie" wręcz skóry bez zarzutu, ale zsypało mnie po niej przeokropnie. Nawet takie miejsca, z którymi nigdy nie mam problemu - szyja (!), dekolt. Mnóstwo małych, czerwonych krostek, niektóre białe - nie jest to żadne uczulenie, tylko po prostu wysyp

Jestem w szoku, bo maska ma wspaniały skład. Jest co prawda przeznaczona dla cer dojrzałych, ale myślałam, że jako porządny nawilżacz również dobrze się sprawdzi.
I teraz wielka prośba - czy któraś z Was byłaby w stanie przeanalizować skład maski pod kątem substancji potencjalnie zapychających/mogących spowodować to całe zamieszanie?
Będę się ich wystrzegać w przyszłości. Bo szczerze mówiąc nie sklasyfikowałam jeszcze żadnych składników, które mi osobiście psują cerę. Unikam typowych rzeczy, typu PEG-i, parafiny, silikony, glikole itd., ale tu, proszę, sama natura i takie przykre zaskoczenie
Sytuacja powtarzała się w przeszłości, ale dopiero skojarzyłam jej głównego winowajcę... Aha, mam tylko pewność, że masło Shea mnie nie zapycha, co do reszty nie wiem.

*Podaję linka KLIK - przy kliknięciu na każdy składnik z osobna można sobie o nim poczytać

I wklejam od razu skład:

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Aloe Barbadensis Leaf Water**, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glyceryl Stearate**, Kaolin**, Glycerin**, Squalane**, Cetearyl Glucoside**, Cetearyl Alcohol**, Betaine*, Alcohol**, Aqua**, Hydrolyzed Oats*, Rhodiola Rosea Root Extract**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Sodium Polyacrylate, Tocopherols**, Sodium Stearoyl Glutamate**, Iris Florentina Root Extract**, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract**, Castanea Sativa (Chestnut Tree) Seed Extract**, Panax Ginseng Root Extract**, Avena Sativa (Oats) Kernel Extract**, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract**, Xanthan Gum**, Chondrus Crispus (Carrageenan)**, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin**, Silica**, Sodium Starch Octenylsuccinate, Sodium Phytate**, Dehydroacetic Acid, Parfum**, Benzyl Alcohol, Eugenol***, Limonene***, Linalool***
To co opisałaś wygląda bardziej na reakcję alergiczną niż na zapchanie. Najpewniej uczulił Cie ktorys ze skłądników- niestety kosmetyki natralne mają duzy potencjal jesli chodzi o uczulanie. Ktory konkretnie to ruletka. Mozesz napisac w tej sprawie do producenta, ci dbajacy o klientow interesuja sie takimi przypadkami i moze oni Co cos konkretniejszego napisza
201604131205 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości