Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-06-19, 12:10   #721
Deborah100
Zakorzenienie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam!
Bardzo prosiłabym o analizę następującego kosmetyku

AVON OLEJEK PRZYŚPIESZAJĄCY I WZMACNIAJĄCY OPALENIZNĘ

Skład:
Paraffinum Liquidum, Helianthus Annuus Seed Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PVP/Hexadecene copolymer, Aloe barbadensis extract, Benzyl alcohol, Parfum propylparaben, Butyrospermum parkii butter, Cocos nucifera oil, Elaeis guineensis oil, Theobroma cacao seed butter, Tocopheryl acetate, Bht, Retinyl palmitate, Bha, Tocopherol

Chciałabym dowiedzieć się czy jest tu jakiś składnik samoopalający, zauważyłam, że skóra mi się trochę przyciemniła i nie wiem czy jest to spowodowane tym kosmetykiem. Balsamów brązujących w ostatnim czasie nie używałam, na słoneczku też jeszcze się nie opalałam

Sprawdzałam w naszym wizażowym słowniku i w google ale nie wszystko znalazłam.Swoją drogą to nie sądziłam, że Bht i Bha działają tak "agresywnie"....

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (10,7 KB, 3 załadowań)
Deborah100 jest offline  
Stary 2009-06-19, 14:58   #722
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Gdybys ktos szukal

Mavala, Eye - Lite Double - Lash

Skład: Water, Magnesium Aluminum Silicate, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Xanthan Gum, Lactococcus Ferment, Glycosaminoglycans, Proline Riboflavin, Methyparabanen, Propylparaben, Hexamidine Diisethionate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol.

Moja analiza
Stary 2009-06-19, 15:50   #723
dagna1
Zakorzenienie

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29934

Rossmann, Babydream, Extrasensitive Pflegecreme (Krem do skóry wrażliwej i podatnej na uczulenia)

opinie bardzo dobre,ale wole sie upewnic ktorys skladnik moze zapchac?

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Panthenol, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate.

pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline  
Stary 2009-06-19, 16:36   #724
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29934

Rossmann, Babydream, Extrasensitive Pflegecreme (Krem do skóry wrażliwej i podatnej na uczulenia)

opinie bardzo dobre,ale wole sie upewnic ktorys skladnik moze zapchac?

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Panthenol, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate.
Może zapchac Ethylhexyl Stearate i Isopropyl Palmitate. Oba te składniki wg. popularnej tabeli komedogeniczności maja notę odpowiednio- 5/5 i 4/5. Jest to bardzo tresciwy kremik, odpowiedni do przesuszonych partii, ja zamierzam kupic do rąk
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-06-19, 21:24   #725
Anjouka
Rozeznanie

Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Witam dziewczyny

Ostatnio strasznie pogorszyla mi się cera. W sumie odkad kupilam nowy puder (tak polecany) i tonik z Pharmaceris. Nie wiem, ktory to tak spustoszyl mi skóre na twarzy.

Sklad pudru Bourjois Mineral Radiance (mineral eclat):

Skład: talc,nylon-12, magnesium carbonate, hydrogenated coco-glycerides, zinc oxide, isopropyl lanolate, magnesium stearate, glyceryn, methyl methacrylate crosspolymer, tocopheryl acetate, perfum, methylparaben, caprylyl glycol, propylparaben, quartz, dipropylene glycol, glyceryn caprylate, hudroxycitronellal, lecithin, tocopherol, cinnamyl alcohol, ascrobylpalmitate, glyceryl stearate, tinoxide, eugenol, benzylsalicylate, linalool, glyceryl oleate, evernia prunastri extract, citronellol, geraniol, amyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, hexyl cinnamal, citric acid, CI 77491, CI77492, CI 77499, CI 77891, mica

Skłąd Toniku Pharmaceris Puri Capilique do cery naczynkowej:

Aqua, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PPG 26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Sorbitol, Ethylhexylglycerin, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben

mam nadzieje, ze bede wiedzila co mam odlozyc na szafke, bo jest coraz gorzej;/ a tyle kasy wydajnej;/

z gory dzieki za odpowiedz!

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!

Edytowane przez Anjouka
Czas edycji: 2009-06-19 o 21:31
Anjouka jest offline  
Stary 2009-06-21, 21:17   #726
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Kobietki możescie mi to rozszyfrować?:

Complex B – Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Glycerin, C12-13, Alkyl Lactate, Stearic Acid & Palmitic Acid, Ceteareth -20, Dimethicone, Phenpxyethanol & Methylparaben & Propylparaben & 2–Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Ascrobic Acid, Tocopherol Acetate, fragrance, BHT, Benzyl Alcohol & Methylchloroisothiazoline & Methylisothialozyne, Allantoin, Sodium Hydroxide.

To jest krem do ciała.Co ten krem może dobrego a co złego zrobić?
Stary 2009-06-21, 22:22   #727
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,bardzo proszę o analizę tego kremu pod względem przydatności do cery z niewielkim trądzikiem,płytkimi blizenkami i przebarwieniami.Dodam że to dla 20 latka
Bardzo zależy mi na tej analizie.
Pozdrawiam!

Vichy Homme, Reti Fill, Koncentrat korygujący zmarszczki

Skład: Aqua/Water, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Octocrylene, Ascorbic Acid, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Isohexadecane, Prunus Armeniaca Kernel Oil/Apricot Kernel Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Triethanolamine, Zea Mays Starch/Corn Starch, Dimethicone, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Arginine PCA, Retinol, Phenoxyethanol, Magnesium SUlfate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Tocopherol, Caprylyl GLycol, Tetrasodium EDTA, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Ethylparaben, Acrylates COpolymer, Parfum/Fragrance, Code F.I.L.: B27144/2. (26.03.2008)
dodus89 jest offline  
Stary 2009-06-23, 23:04   #728
dagna1
Zakorzenienie

Editt Cosmetics, Cantare, Róż w kulkach

Skład: Talc, Zinc Stearate, Octydode Stearoyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Silk, PEG-40, Ricinooleate, PEG-20, Dehydroacetic Acid, Benzophenone-3, Isodecyl Oleate, Isodecyl Isononanoate, fragrance E, Methylparaben, Ci15860, Ci 19140, Ci77499, Ci 77891, Ci 77941, Mica

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1) (szukalam analizy i nie znalazlam)

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

jakies zapychacze kryja sie tu?

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2009-06-24 o 00:47
dagna1 jest offline  
Stary 2009-06-24, 10:51   #729
kasperka
Zakorzenienie

Prosze o rozszyfrowanie skladu
Clarins, Multi-Active Jour Protection Plus(Multi.Active Day Cream All Skin Types.Czy kryja sie tu jakies zapychacze i czy bedzie dobrze nawilzal???

Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, propylene glycol, carthamus tinctorius, butyrospermum parkii, pinus lambertiana, acanthopanax senticosus, silica, peg-8, peg-32, sucrose palmitate, parfum, prunus dulcis, hydrolyzed wheaat protein, aesculus hippocastanum mannitol, panax ginseng, tilia cordata, faex, calcium pantothenate, biotin, mourera fluviatilis, hydrolyzed algin, dimethicone, zinc sulfate, sucrose, serine, arginine, dimethiconol, glyceryl linoleate, alanine, threonine, polyacrylic acid, olea europaea, diethylhexyl adipate, humulus lupulus, proline, trehalose, pca, polysorbate 80, disodium edta, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, chlorphenesin, potassium sorbate, bht, ci 14700
kasperka jest offline  
Stary 2009-06-25, 14:31   #730
Aranjani
Rozeznanie

Witam

Proszę o analizę składów takich oto kosmetyków. Pierwszy skład przepisywalam z opakowania, więc przepraszam z góry za ewentualne literówki . Zależy mi na łagodnym kremie bo mam cerę naczynkową i wrażliwą, w dodatku lubiącą się przesuszać. W kremie z Rossmanna niepokoi mnie trochę końcówka składu. Słusznie? I jeszcze chciałabym sie dowiedzieć czy jest w kremie koenzym Q10, a jeśli tak, to pod jaką nazwą, bo kompletnie sie na tam nie znam ale mam zamiar to zmienić

1) ROSSMANN, RIVAL DE LOOP, Nachtcreme, REVITAL Q 10 (Krem na noc dla skóry wrażliwej)

Skład:
aqua, glycerin, decyl oleate, polyglyceryl-3, methylglucose distearate, ethylhexyl isononanoate, glycine soja oil, cetearyl alcohol, vitis vinifera seed oil, cera alba, theobroma cacao butter , prynus amygdalusdulcis seed extrat, ubiquinone, sodium lactate, sodium pca, fructose, allantoin, glycine, inositol, lactic acid, niacinamide, urea, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, caprylyl/capryl glucoside, caprylic/capric triglyceride, carbomer, sodium cetearyl sulfate, parfum, disodium edta, sodium hydroxide, citric acid, alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, sodium methylparaben, sodium ethylparaben, sodium propylparaben, potassium sorbate, sodium benzoate.

2) FARMONA, Blue Lagoon 30+, Ekskluzywny żel nawilżająco-wygładzający do mycia twarzy

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, acrylates copolymer, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl apple amino acids, propylene glycol, glycerin, algae extract, plankton extract, ascophyllum nodosum extract, fucus vesiculosus extract, crithmum maritimum extract, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, ethylhexylglycerin, polyaminopropyl biguanidyne, panthenol, parfum, sodium hydroxide disodium edta, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexane carboxaldehyde, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, ci 42090

Z góry dziękuję
Stary 2009-06-27, 15:10   #731
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,bardzo proszę o analizę tego kremu pod względem przydatności do cery z niewielkim trądzikiem,płytkimi blizenkami i przebarwieniami.Dodam że to dla 20 latka
Bardzo zależy mi na tej analizie.
Pozdrawiam!

Vichy Homme, Reti Fill, Koncentrat korygujący zmarszczki

Skład: Aqua/Water, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Octocrylene, Ascorbic Acid, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Isohexadecane, Prunus Armeniaca Kernel Oil/Apricot Kernel Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Triethanolamine, Zea Mays Starch/Corn Starch, Dimethicone, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Arginine PCA, Retinol, Phenoxyethanol, Magnesium SUlfate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Tocopherol, Caprylyl GLycol, Tetrasodium EDTA, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Ethylparaben, Acrylates COpolymer, Parfum/Fragrance, Code F.I.L.: B27144/2. (26.03.2008)
to moze ja poki co pomoge - sama tego uzywam tak 1-2 razy na tydzien, kupilam mezowi w sumie, ale sobie zapodaje jako kuracje. ogolnie krem ma fajna konsystencje, dosc lekka. wysoko w skladzie witamina C, krem zawiera rowniez filtry, ale chyba raczej zbyt slabe, zeby go stosowac na dzien - bo zawiera retinol, a ten uwrazliwia skore na slonce. procz tego substancje nawilzajace, pierwsza czesc skladu wg mnie wypada pozytywnie. drugiej czesci skladu nie chce mi sie nawet rozszyfrowywac, boje sie odkryc cos strasznego ale na pierwszy rzut oka nic go w moich oczach nie dyskwalifikuje. stosowalabym go co ktoras noc, na dzien filtry. co do przydatnosci na tradzik - zdaje sie, ze jest wiecej kremow z wit. C i A, ktore powinny pomoc w walce z twoimi problemami. niezle by sie spisaly tez kwasy. jesli moglbys dorwac probke, bylo by najlepiej, zobaczylbys jak reaguje twoja skora - rowniez jesli chodzi o komedogennosc itp. - ale raczej tu nie powinno byc problemow, jesli nie zapycha cie co drugi krem na rynku
aha, moj maz jest zadowolony z tego kremu, tradziku to on jako tako nigdy nie mial, ale skore mial taka troche... meska - porowata, raczej wrazliwa, czasem jakas krosta sie mu pojawiala. teraz skora przynajmniej wydaje sie byc bardziej jednolita.
cloche jest offline  
Stary 2009-06-27, 21:59   #732
dodus89
Raczkowanie

Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cloche dziękuje Ci bardzo za odpowiedź!!! Czy Ty albo Twój facet uzywaliscie kremu Hydra Mag C z vichy?? jak tak proszę o opinię co do efektów jak i ewentualnej przydatnośći do mojej skóry!
dodus89 jest offline  
Stary 2009-06-28, 13:23   #733
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Cloche dziękuje Ci bardzo za odpowiedź!!! Czy Ty albo Twój facet uzywaliscie kremu Hydra Mag C z vichy?? jak tak proszę o opinię co do efektów jak i ewentualnej przydatnośći do mojej skóry!
jesli chodzi o inne kremy z vichy homme, to nie uzywalismy. do twojej cery predzej by sie nadal chyba Normactiv Cg, jesli koniecznie mialoby to byc cos z tej serii. widze tam kwasy, przy cerze tradzikowej, plytkich bliznach bardzo pomocne. tylko trzeba by uwazac, zeby nie przesuszyl - dlatego najpierw poszukaj porzadnego nawilzacza, najlepiej z porzadnymi filtrami
cloche jest offline  
Stary 2009-06-28, 13:53   #734
dodus89
Raczkowanie

Ja miałem i mam do czynienia z kwasami (effaclar K,diacneal), filtrami porządnymi ( Bioderma AKN, Anthelios AC),także wiem o co chodzi
Teraz chciałbym właśnie coś takiego z witaminą C i ewentualnie retinolem,dlatego myślę nad tym reti-fill z Vichy,zdobyłem próbki-zobaczymy czy się sprawdzi....
Póki co używam na noc tak :
najpierw :
Oriflame, Optimals, Radiance Energy Capsules (Serum w kapsułkach)

Skład: cyclopentasiloxane, dimethicone crosspolymer, C12-15 alkyl benzoate, ascorbic acid, methyl methacrylate/glycol dimethacrylate crosspolymer, dimethiconol, tocopheryl acetate, trimethylsilozysilicate, tetrahexyldecyl ascorbate, citrus aurantium dulcis, parfum, maltodextrin, BHT (09.03.2007.)

Następnie:

Oriflame, Optimals, Radiance Energy Fluid (Rozświetlająca emulsja)

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, butylene glycol, dimethicone, cetyl alcohol, glyceryl polymethacrylate, helianthus annuus, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, sodium polyacrylate, propylene glycol, parfum, methylparaben, disodium edta, phospholipids, calluna vulgaris, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl methylsilanol pectinate, magnesium ascorbyl phosphate, propylparaben, faex, isobutylparaben, peg-40 hydrogenated castor oil, sodium hyaluronate, disodium phosphate, sodium methylparaben, sodium benzoate, sodium metabisulfite, sodium sulfite, chondrus crispus, disodium succinate, potassium phosphate, aspartic acid, ci 77891, ci 77019, ci 77491, ci 19140, ci 14700

Jesteś w stanie określić czy te produkty są godne uwagi??
dodus89 jest offline  
Stary 2009-06-28, 18:00   #735
cloche
Zakorzenienie

na pierwszy rzut oka to to serum wyglada w porzadku, jednak nie rozumiem, dlaczego jest tak naladowane silikonami... jesli chodzi o tego typu kosmetyk, to wolalabym cos bez silikonow, i w tej kwestii to chyba lepszym wyborem byloby serum flavo c:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2250
jesli nie masz problemow z zastosowanym tu konserwantem diazolidinyl urea, to sprobuj ale najpierw kapsulki spokojnie mozesz zuzyc, nie sa zle.
co do emulsji: sporo fajnych skladnikow, ale porozrzucanych dosc konkretnie po calym skladzie - tak samo jak i spora ilosc konserwantow i roznych wspomagaczy ja bym go skreslila za imidazolidinyl urea i to w drugiej linijce, ale jak ci nie zaszkodzil do tej pory, to zuzyj w spokoju
a potem testuj reti-fill - jak dla mnie swietny kosmetyk, ale wiadomo - kwestia indywidualna. w celu testowania sprobuj 3 noce pod rzad, zeby moc lepiej zaobserwowac reakcje skory, a jak by przypasowal, to raczej jako kuracje co pare dni bym stosowala.
cloche jest offline  
Stary 2009-06-28, 20:42   #736
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

Hejka chciałabym się dowiedzieć opini na temat Joanny Naturia- masaczka regenerująca z lnem i rumiankiem

Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Stearalikonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cyclomethicone, Amodimethicone, Polyquaternium-10, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Glycerin, Panthenol, Linum Usitatissimum Extract, Chamomilla Recutita Extract, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Citronellol, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI:42090, CI:60730

przepisywałam to z opakowania, hehe straszna magia Nie znam sie na tym kupiłam tę msaeczkę bo mam rozjaśniane suche włosy i zależy mi na mocnym nawilzeniu
evak1988 jest offline  
Stary 2009-07-02, 21:53   #737
Plexi
Zadomowienie

Xerialine a piekąca skóra

Dziewczyny moze wy mi pomozecie otóż kupiłam dzisiaj Xerialine Fluide z SVR z powodu piekących łydek po kazdej kąpieli a z racji ze nic nie działało (chodzi o sklepowe balsamy i mleczka) skusialam sie po przeczytaniu KWC na ten balsam a ze był w promocji jakies 55 zł za 500 ml to kupilam i wlasnie chyba zaraz sie wściekne bo łydki i ręce pieką i szczypią mnie okropnie, drapie sie juz pół godziny. Wrzuce skład moze ktoraś z Was wyczai co moze byc powodem takiego objawu. Nic na skórze mi nie wyskoczyło tylko piecze i szczypie i bez drapania ani rusz. Dodam ze nie mam problemów skórnych.
Skład: Aqua, Hexyldecyl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Urea, Glycerin, Arachidyl Alkohol, Sorbitol, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Stearoxy Dimethicone, Allantoin, Lactic Acid, Polyacrylamide, Arachidyl Glucoside, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Methylparaben, Parfum (Fragrance) Buthylphenyl Methylpropional, Limonene
Plexi jest offline  
Stary 2009-07-03, 10:51   #738
magdemo
Raczkowanie

Dot.: Xerialine a piekąca skóra

Ja myśle że możesz tak reagowac na mocznik, który lekko złuszcza skóre, bo reszta składników wysoko w składzie nie podrażnia.
Jedyne co jeszcze podejrzanego zauwazyłam to Polyacrylamide - który jest podejrzewany o działanie szkodliwe, (dodawany do większości peelingów)
Parabenów jest chyba mało bo 1 rodzaj i na końcu składu
Ogólnie chyba miałaś odkryta skórę-podrażniona i pewnie dlatego mocznik mógł tak zadziałać
magdemo jest offline  
Stary 2009-07-03, 12:09   #739
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Bardzo proszę o analizę tego kremu pod kątem zapychania oraz nawilżania. Używam go od niedawna bardzo sporadycznie i zdarzają mi się krostki na policzkach, nie jestem pewna czy to od niego wydaje się być bardzo leciutki... Z góry dziękuję za odpowiedź

Kojący krem do twarzy Aloe Vera Oriflame
Koi i nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, nadaje miękkość i gładki, elastyczny wygląd. Filtry UV zapewniają doskonałą ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska. Testowany dermatologicznie.

Lista składników >> aqua, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, dimethicone, hydrogenated polydecene, stearic acid, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, methylparaben, carbomer, potassium cetyl phosphate, propylparaben, parfum, disodium edta, isopropyl myristate, aloe barbadensis, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, sodium hyaluronate, citronellol, benzyl salicylate, bht, phenoxyethanol, ci 77891
Stary 2009-07-03, 12:14   #740
mosutatsu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kremu pod kątem zapychania oraz nawilżania. Używam go od niedawna bardzo sporadycznie i zdarzają mi się krostki na policzkach, nie jestem pewna czy to od niego wydaje się być bardzo leciutki... Z góry dziękuję za odpowiedź

Kojący krem do twarzy Aloe Vera Oriflame
Koi i nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, nadaje miękkość i gładki, elastyczny wygląd. Filtry UV zapewniają doskonałą ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska. Testowany dermatologicznie.

Lista składników >> aqua, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, dimethicone, hydrogenated polydecene, stearic acid, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, methylparaben, carbomer, potassium cetyl phosphate, propylparaben, parfum, disodium edta, isopropyl myristate, aloe barbadensis, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, sodium hyaluronate, citronellol, benzyl salicylate, bht, phenoxyethanol, ci 77891
Niestety patrząc już na sam początek składu, można przypuszczać, że będzie zapychał. Chyba, że stężenia są bardzo niskie, choć wątpie, gdyż to początek składu.

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-07-03 o 12:15
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-07-03, 13:48   #741
Plexi
Zadomowienie

Dzięki Magdemo za pomoc, generalnie to po wyszorowaniu nóg ostrą gabka taka co to niby na cellulit jest tak sie dzieje że szczypie i piecze skóra po tym balsamie więc chyba to ten mocznik:/ a szkoda bo kupiłam w ciemno i myslałam ze udany zakup

Jeszcze jedno bo zapomniałam spytac wczesniej otórz mam krem (próbke) z Biodermy Hydrabio ten lekki i moze pomożecie mi stwierdzic co jest przyczyną że po nałozeniu na buzie kremiku jest wszystko oki, fajnie nawilza, matowi ale.... strasznie poci mi sie buzia! przy nosie to mam dosłownie widoczne kropelki wody. Nigdy nie miałam takiego czegos. Podam sklad moze cos wychwycicie
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance (Parfum)

Edytowane przez Plexi
Czas edycji: 2009-07-03 o 17:32
Plexi jest offline  
Stary 2009-07-03, 21:42   #742
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Plexi Pokaż wiadomość
Dzięki Magdemo za pomoc, generalnie to po wyszorowaniu nóg ostrą gabka taka co to niby na cellulit jest tak sie dzieje że szczypie i piecze skóra po tym balsamie więc chyba to ten mocznik:/ a szkoda bo kupiłam w ciemno i myslałam ze udany zakup

Jeszcze jedno bo zapomniałam spytac wczesniej otórz mam krem (próbke) z Biodermy Hydrabio ten lekki i moze pomożecie mi stwierdzic co jest przyczyną że po nałozeniu na buzie kremiku jest wszystko oki, fajnie nawilza, matowi ale.... strasznie poci mi sie buzia! przy nosie to mam dosłownie widoczne kropelki wody. Nigdy nie miałam takiego czegos. Podam sklad moze cos wychwycicie
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance (Parfum)
w tym wypadku stawialabym na silikony (cyclomethicone, dimethicone itp) ale glowy nie dam tez tak na niektore kremy reaguje...
cloche jest offline  
Stary 2009-07-06, 15:05   #743
Mona Liza
Raczkowanie

Kochani podbijam wątek. Może coś mi poradzicie. Przymierzam się do filtra AA - doskonały może nie jest, ale czy może zapychać? Długo leczyłam się dermatologicznie, a przy tym mnóstwo substancji powoduje u mnie problemy..

Co myślicie o tym mazidle

AA Wrażliwi na słońce, Wodoodporny krem do opalania spf 50+

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dibutyl Adipate, Arginine, Ethylhexyl Triazone, Titanium Dioxide, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Dimethicone, Silica, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol Carbomer, Sodium DNA, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin.
Mona Liza jest offline  
Stary 2009-07-07, 13:03   #744
VooDooDoll
Raczkowanie

Witam, zakupiłam ostatnio krem w Lidlu, na noc z koenzymem Q10.
Bardzo mi spasował na buzi, ale chciałabym się dowiedzieć o nim coś więcej. Mam cerę problematyczną, tłustą, odwodnioną, miejscami przesuszoną, jak dla mnie sprawdził sie na noc, nie zostawia tłustej warstwy po nocy, buzia gładka i wypoczeta, zero nowych niespodzianek.
Podaje skład:
AQUA, GLYCERIN, ALCOHOL, DICAPRYLYL ETHER, THEOBROMA CACAO SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, ISOPROPYL PALMITATE, RICINUS COMMUNIS OLI, MIRISTYL MYRISTATE, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMIUM PARKII BUTTER, PHENOXYETHANOL, DIMETHICONE, PANTHENOL, MACADAMIA TERNIFLORA SEED OIL, SODIUM STEAROTYL GLUTAMINATE, CERA ALBA, PARFUM, ACRYLATES, RETINYL PALMITATE, XANTHAN GUM, METHYLPARABEN, ALLANTOIN, MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE, SODIUM LACTATE, ETHYLPARABEN, CAFFEINE, BUTYLPARABEN, PANICUM MILLIACEUM EXTRACT, BIOSACHARIDE GUM, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLPARABEN, CHLORELLA VULGARIS/LUPINIUS ALBUS PROTEIN FERMENT, UBIQUINONE, SODIM CHLORIDE, TANNIC ACID, COLEUS FORSKOHLII EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, ISOBUTYLPARABEN.

Z tego co sie sama nauczyłam już, to parabeny i alkohole niekoniecznie robią dobrze na skórę, ale za to brak mineral oil, petrolatum, za to masło kakaowe, olej makadamia... jak dla mnie brzmiało zachęcająco w sklepie. Używam dopiero kilka dni, ale wydaje sie przyzwoity.

Czekam niecierpliwie na waszą analizę.
VooDooDoll jest offline  
Stary 2009-07-07, 13:20   #745
dagna1
Zakorzenienie

Vipera, Face, Puder prasowany

sklad przepisuje z opakowania: Talk, mica, kaolin, polymethyl (nie mogę odczytac jednej literki,ale to chyba) silsesquioxane, nylon-12, bismuth oxychloride, zinc stereate, sillica, isodecyl neopentanoate, dimethicone trimethyls oxysilicate, isododecane, isopropylparaben, isob(nie mogę odczytać)tylparaben, butylparaben +/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891

nalozylam puder i nastepnego dnia tylko na jednym policzku mialam mnostwo krost + 1 stan zapalny. lecze sie na tradzik i czegos takiego od jakiegos czasu nie mialam. czy mozliwe,ze ten puder mnie tak zalatwil(zapchal)?.

(talk i mica mnie nie zapychaja,bo mam te skladniki na dwóch pierwszych miejscach w innym pudrze i nic sie nie dzieje)

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2009-07-07 o 14:44
dagna1 jest offline  
Stary 2009-07-07, 14:41   #746
Katelicious
Zadomowienie

Bardzo proszę o analizę:
Lirene Dermoprogram, Family, Wodoodporna emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

Czy nadaje się do cery tłustej, trądzikowej - czy zapcha?
I czy dobrze ochroni przed słońcem? ;>

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!

walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline  
Stary 2009-07-07, 18:49   #747
Katelicious
Zadomowienie

Proszę o analizę jeszcze jednego filtra
Lirene Dermoprogram, Kids, Mleczko ochronne do opalania SPF50+

Skład: AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 AKYL BENZOATE, 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, PVP/XEXAADECENE COPOLYMER, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PARAFFINUM LIQUIDIM, ALUMINA, POLYACRYLAMIDE, XANTAN GUM, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, SIMETHICONE, BHA, LAURETH-7, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, DMDM HYDANTION, PROPYLPARABEN

Czy ma stabilne filtry i czy ma jakieś 'zapychacze' : >?

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!

walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline  
Stary 2009-07-08, 15:35   #748
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Niestety patrząc już na sam początek składu, można przypuszczać, że będzie zapychał. Chyba, że stężenia są bardzo niskie, choć wątpie, gdyż to początek składu.
dziękuję ślicznie mogę jeszcze wiedzieć jak będzie się spisywał jako nawilżacz dla suchej skóry?? oddałam go mamie, mam na oku inny ale jeszcze nie mam jego składu
Stary 2009-07-08, 15:43   #749
mosutatsu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
dziękuję ślicznie mogę jeszcze wiedzieć jak będzie się spisywał jako nawilżacz dla suchej skóry?? oddałam go mamie, mam na oku inny ale jeszcze nie mam jego składu
Dla suchej cery może okazać się bardzo fajny, powinien ładnie nawilżać i natłuszczać. Ma wazelinę, więc może tworzyć film na twarzy.
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-07-08, 18:53   #750
Narc
Wtajemniczenie

Czy możecie ocenić skład tego toniku ? Bardzo zależy mi na tym,żeby nie zapchał..Mam cerę mieszaną, odwodnioną, z mnóstwem zaskórników ,których będę się niedługo pozbywać kwasami..

Skład: aqua, glycerin, niacinamide and yeast extract and aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, thymus vulgaris (thyme) extract and ichthammol and thyme oil and salicylic acid, poloxamer 188, peg-12 dimethicone, panthenol, propylene glycol, echinacea angustifolia (coneflower) extract, allantoin, ppg-26 buteth, peg-40 hydrogenated castor oil, phennoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, tetrasodium edta, citric acid, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool
Narc jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości