Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-25, 17:33   #1141
PiAnka86
Raczkowanie

Unhappy Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny prosze Was wrecz błagam o pomoc nie wiem co sie stalo z moja twarza;[ dotychczas mialam cere ze sklonnoscia do przetluszczania sie , ostatnio zupelnie nie mam pojecia od czego tak strasznie sciagnelo mi twarz , mam sucha i sie luszczy kolo nosa, jest sciagnieta na czole i w ogole tragedia. przeszukalam wszytskie watki ale nadal nie wiem co mam ze swoich kosmetykow wyrzucic....z nowych kosmetykow jakie ostatnio zakupilam to : PEELING GARNIER CZYSTA SKORA ACTIVE I TONIK GARNIER CZYSTA SKORA ACTIVE (wczesniej uzywalam zelu czytsa skora 3 w 1 i bylo ok wiec myslalam ze Garnier mi sluzy) sklad peelingu:

Skład: water, glycerin, cetyl alcohol, stearic acid, peg-7 glyceril, cocoate, sodium laurethsulfate, palmitic acid, steareth-21, polyethylene, salicylic acid, coco-betaine, ammonium polyacryldimethylataurami de / ammonium polyacryloydlimethhyl, taurate, capryloyl salicic acid, ci 42090/blue 1 lake, ci 77007/ ultramarines, copper pca, menthol, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, polysorbate 60, sodium hydroxide, synthetic wax, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum

SKLAD TONIKU GARNIER CZYSTA SKORA ACTIVE:

Skład: water, alcohol denat, glycerin, salicylic acid, capryloyl salicic acid, copper pca, sodium hydroxide, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum

Kupilam tez puder prasowany STAY MATTE RIMMELA :

Skład: talc, magnesium stearate, polyethylene, petrolatum, phenyl trimethicone, dimethicone, polybutene, isostearyl neopentanoate, ethylhexyl methoxycinnamate, tocopheryl acetate, methylparaben, cocos nucifera, paraffinum liquidum, propylparaben, parfum, aloe barbadensis, bht, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, butylparaben. [+/- mica, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77007].

To sa trzy kosmetyki ktore nabylam ostatnio nie wiem co odstawic, czym sie smarowac skora piecze mnie juz od wszytskiego co sobie naloze na twarz i w okolicach nosa i brody troche schodzi nie wiem czego uzywac zawsze mialam skore tlusta...pomozcie mi blagam jestem zrozpaczona;.....(

Edytowane przez PiAnka86
Czas edycji: 2009-10-25 o 17:38
PiAnka86 jest offline  
Stary 2009-10-25, 19:29   #1142
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

zastanawiam sie nad kupnem tego kremu pod oczy, ma na innych stronkach dobre recenzje ale nikt nie zrecenzowal go pod katem skladu, interesuje mnie czy nie zawiera skladnikow ktore moga na dluzsza mete wysuszyc skore pod oczami i czy nie jest w nim napchane zbyt wiele tej chemii?

dzieki z gory

Soap and Glory SuperEyes Moisturising Eye Gel

Aqua / Water, Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Caprylyl glycol, Hydroxyethylcellulose, C30-45 Alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, Pullulan, Phenoxyethanol, Carbomer, Bis-PEG-18 Methyl ether dimethyl silane, Panthenol, Caffeine, Sodium hydroxide, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Sorbitol, Disodium EDTA, Hexylene glycol, Algae extract, mica, CI 77891 / Titanium dioxide, Sclerotium gum, CI 77019 / Mica, Aloe barbadensis leaf juice, Dipeptide diaminobutyroyl benzylamide diacetate, Cyclotetrasiloxane, Benzoic acid, Sorbic acid, Dimethicone, Citric acid, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Denatonium benzoate

przy okazji jeszcze te dwa jesli mozna prosic, balsam do ust oraz krem do twarzy firmy cococare, niby sa to kosmetyki naladowane dobrymi skladnikami... wiec to samo pytanko: czy spelnia swoje zadanie? czyli nawilzenie i odzywienie??

Cococare, Cocoa butter lip balm :

petrolatum, c18-36 acid triglyceride, c18-36 acid glycol ester, cocoa butter, aloe vera extract, fragrance, propylparaben, butylparaben

Cococare, Shea butter cream, dry skin care:

aqua, stearic acid, shea butter, mineral oil, cetyl alkohol, triethanolamine, polysorbate 20, edta, methylparaben, propylparaben, dmdm hydantoin, fragrance

niepokoja mnie nazwy : stearic acid i inne... czy te kosmetyki sa dobre czy moga zaszkodzic????

sorry za az 3 kosmetyki

Edytowane przez dragon_she
Czas edycji: 2009-10-25 o 20:26
dragon_she jest offline  
Stary 2009-10-25, 19:43   #1143
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

PiAnka86 Jako nastolatka używałam Garniera, ale tylko przez krótki okres, bo pojawily się podobne objawy
Te kosmetyki są dosyć agresywne.

Edytowane przez caffeine
Czas edycji: 2009-10-25 o 19:50
caffeine jest offline  
Stary 2009-10-25, 20:14   #1144
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
PiAnka86 Jako nastolatka używałam Garniera, ale tylko przez krótki okres, bo pojawily się podobne objawy
Te kosmetyki są dosyć agresywne.
czy ja wiem czy takie agresywne. zależy oczywiście od cery. według deklaracji garnier te kosmetyki mają 2% kwasu salicylowego więc jakiegoś silnego działania nie należey się spodziewać. poza tym nie ma w nim składników o działaniu agresywnym. sama używam serii czysta skóra active i sobie ją chwalę, delikatnie złuszcza mi skórę, bez działania
nadmiernego. PIAnka ja myśle że musisz iść do dermatologa, bo na taką zmianę niekoniecznie musiały wpłynąć kosmetyki. jeśli chcesz coś odstawiać to zacznij od tego garnier bo może twoja skóra nie toleruje kwasów BHA. zobacz czy po pewnym czasie problem minie. jeśli nie to naprawdę wybierz się do dermatologa.
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-25, 20:35   #1145
kasiarybka
Raczkowanie

Hej biochemiczne ekspertki kupiłam ostatnio w aptece balsam do nóg na naczynka i zastanawiam się czy powinien działać... Nafaszerowany jest wyciągami z ziół, ale w składzie powtarza się ciągle and, nie wiem po co, bo zazwyczaj się z tym nie spotykam. Możecie mi coś o tym balsamiku powiedzieć?

ABE, Balsam na pękające naczynka (cena 9.90 PLN)

Skład: Aqua, Aqua (and) propylene glycol (and) Hedera helix (and) Equisetum arvense (and) Ruscus aculeatus (and) Aesculus hippocastanum (and) Hamamelis virginiana (and) Algae (and) Rosmarinus officinalis (and) Lavandula angustifolia (and) Melilotus officinalis (and) caffeine (and) hesperidin, caprylic/capric triglyceride, isopropyl mysristate, propylene glycol, cetearyl alcohol, glyceryl stearate (and) steareth-25 (and) ceteth-20 (and) stearyl alcohol, dimethicone, dicapryl ether, panthenol, imidazolidinyl urea, ethylparaben, methylparaben, propylparaben.

Mogłybyście porównać skład balsamu ABE, ze składem balsamu Avy?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-22...og-i-ciala.htm
Zastanawiam się, który z nich może być skuteczniejszy.

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...

Odpisz, proszę, u mnie

Edytowane przez kasiarybka
Czas edycji: 2009-10-25 o 20:38 Powód: zapomniałam o czymś...
kasiarybka jest offline  
Stary 2009-10-25, 20:41   #1146
Fuzukatsu
Zadomowienie

Dot.: Błyszczyk czekoladowy - uczuli?

Na moje oko nie ma tu kakao, ale błyszczyk zawiera substancję smakową, więc może stąd ten smak czekolady
A tak na marginesie: ciekawy skład
Fuzukatsu jest offline  
Stary 2009-10-25, 20:43   #1147
Fuzukatsu
Zadomowienie

Kosmetolog, a rzucisz okiem na te dwa kosmetyki? Czy można się spodziewać jakiegoś działania rozjaśniającego skórę po tym toniku(wyciąg z ogórka)?

Ziaja, Ogórkowa, Tonik do twarzy
Cytat:
Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragnance), Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropian, Linalool, Citric Acid.
I czy jest szansa, że ten peeling wygładzi i rozjaśni skórę?
Ziaja, Nuno, Peeling enzymatyczny
Cytat:
Skład: aqua, hexyl laurate, octydodecanol, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, dimethicone, panthenol, behenyl alcohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castrol oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, sodium hydroxide
Fuzukatsu jest offline  
Stary 2009-10-25, 21:43   #1148
ultrafiolet88
Zakorzenienie

SKLAD TONIKU GARNIER CZYSTA SKORA ACTIVE:

Skład: water, alcohol denat, glycerin, salicylic acid, capryloyl salicic acid, copper pca, sodium hydroxide, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum

denat na drugim miejscu zaraz po wodzie!!! nic dziwnego ze Cie skóra piecze!!!!! i kwas salicylowy o ile dobrze widze?

aaauu...

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-10-25 o 22:03
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2009-10-25, 22:12   #1149
PiAnka86
Raczkowanie

Unhappy Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuje dziewczyny za porady...zastanawiam sie ogolnie nad tym czy to mozliwe zeby takie dzialanie wystapilo po paru tygodniach stosowania tego toniku a nie od razu? Szczerze mowiac pierwszy raz w zyciu mi sie cos takiego zdarza dlatego jestem w ciezkim szoku bo nie wiem co robic... u dermatologa tez nigdy nie bylam bo nie mialam takiej potrzeby...aha dodatkowo sciagnelo mi tez skore szyi i dekoltu a tam smarowalam sie tylko tym tonikiem czyli peeling i puder odpadalby...bede obserwowac co sie dzieje jak sie sytuacja nie zmieni to tak jak radzi kosmetolog1 pojde do dermatologa eh((

Edytowane przez PiAnka86
Czas edycji: 2009-10-25 o 22:14
PiAnka86 jest offline  
Stary 2009-10-25, 22:35   #1150
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Kosmetolog, a rzucisz okiem na te dwa kosmetyki? Czy można się spodziewać jakiegoś działania rozjaśniającego skórę po tym toniku(wyciąg z ogórka)?

Ziaja, Ogórkowa, Tonik do twarzy
I czy jest szansa, że ten peeling wygładzi i rozjaśni skórę?
Ziaja, Nuno, Peeling enzymatyczny
ogórek ma to do siebie że rozjaśnia skórę, poza ekstraktem z ogórka nie widzę tu nic co mogłoby rozjaśnić. ale nie wiem czy jeśli chcesz rozjaśnić cerę nie lepiej po prostu zetrzeć ogórka na tarce i nałożyć na kilka minut jako maseczkę, wiem że w porównaniu z tonikiem jest to niezbyt wygodne, ale pewnie bardziej skuteczne. maseczkę z ogórka można zagęścić np. otrębami ( i przy okazji mamy trochę minerałów i witamin). tonik może rozjaśni, o ekstraktu sporo, ale napewno bardziej skuteczne będzie położenie świeżego ogórka.
peeling skórę wygładzi, nawilży (jak każdy peeling enzymatyczny) co do rozjaśnienia to nie należy spodziewać się spektakularnych efektów.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez PiAnka86 Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny za porady...zastanawiam sie ogolnie nad tym czy to mozliwe zeby takie dzialanie wystapilo po paru tygodniach stosowania tego toniku a nie od razu? Szczerze mowiac pierwszy raz w zyciu mi sie cos takiego zdarza dlatego jestem w ciezkim szoku bo nie wiem co robic... u dermatologa tez nigdy nie bylam bo nie mialam takiej potrzeby...aha dodatkowo sciagnelo mi tez skore szyi i dekoltu a tam smarowalam sie tylko tym tonikiem czyli peeling i puder odpadalby...bede obserwowac co sie dzieje jak sie sytuacja nie zmieni to tak jak radzi kosmetolog1 pojde do dermatologa eh((
a nawilżałaś skórę po tym toniku? bo ma sporo alkoholu, a jeśli się skóry po preparacie z alkoholem nie nawilży to skóra może być wysuszona i się łuszczyć. odstaw tego garniera nawilżaj skórę kremem i jeśli suchość i łuszczenie zniknie to będziesz miała pewność że to od tego. stężenie kwasu w tym garniere to 2%, wg mnie to optymalna ilość tego kwasu do zabiegów domowych (dlatego oburzam się jak dziewczyny piszą że używają go w stężeniach 30%), kwas salicylowy nie powinien działać bardzo drażniąco (w porównaniu do kwasów AHA) ale przy skórze wrażliwej mogą zdarzać się różne rzeczy.

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-25 o 22:38
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-25, 22:47   #1151
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Hej biochemiczne ekspertki kupiłam ostatnio w aptece balsam do nóg na naczynka i zastanawiam się czy powinien działać... Nafaszerowany jest wyciągami z ziół, ale w składzie powtarza się ciągle and, nie wiem po co, bo zazwyczaj się z tym nie spotykam. Możecie mi coś o tym balsamiku powiedzieć?

ABE, Balsam na pękające naczynka (cena 9.90 PLN)

Skład: Aqua, Aqua (and) propylene glycol (and) Hedera helix (and) Equisetum arvense (and) Ruscus aculeatus (and) Aesculus hippocastanum (and) Hamamelis virginiana (and) Algae (and) Rosmarinus officinalis (and) Lavandula angustifolia (and) Melilotus officinalis (and) caffeine (and) hesperidin, caprylic/capric triglyceride, isopropyl mysristate, propylene glycol, cetearyl alcohol, glyceryl stearate (and) steareth-25 (and) ceteth-20 (and) stearyl alcohol, dimethicone, dicapryl ether, panthenol, imidazolidinyl urea, ethylparaben, methylparaben, propylparaben.

Mogłybyście porównać skład balsamu ABE, ze składem balsamu Avy?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-22...og-i-ciala.htm
Zastanawiam się, który z nich może być skuteczniejszy.
Załącznik 2608751
to (and) oznacza że wszystkie te składniki woda+glikol+ekstrakty to jeden surowiec (np. w jednej beczce) będący mieszaniną tych wszystkich składników. nie lubie takich kosmetyków nafaszerowanych ekstraktami. bo nie wiadomo ile ich tam jest i o ich działaniu można powiedzieć że działać będą albo nie. lepiej wybierać coś co ma dwa ekstrakty w porządnej ilości. poza tym jest to mieszanka ekstraktów w jednej beczce (butelce) i załóżmy że całego tego surowca jest 10% w balsamie. jest 14 skladników w jednym surowcu, więc w przeliczeniu na 1 składnik wyjdzie naprawdę ilość niewielka. naprawdę trudno jest cokolwiek powiedzieć. najlepszym sposobem będzie chyba przetestowanie i porównanie efektów
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-26, 00:09   #1152
kasiarybka
Raczkowanie

No proszę, czyli producent się scwanił nawrzucał pięknych nazw, stworzył boską kombinację naturalnych ekstraktów , tylko, że są (jeśli dobrze rozumiem) w stężeniu niedziałającym chyba jednak wypróbuję Avę

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...

Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline  
Stary 2009-10-26, 07:48   #1153
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
No proszę, czyli producent się scwanił nawrzucał pięknych nazw, stworzył boską kombinację naturalnych ekstraktów , tylko, że są (jeśli dobrze rozumiem) w stężeniu niedziałającym chyba jednak wypróbuję Avę
wielu producentów się tak "scwania". to dla nich zaoszczędzenie czasu i przede wszystkim pieniędzy. bo po co mają dozować 14 razy każdy ekstrakt z osobna, jak mogą kupić beczkę w której zmieszane są wszystkie te ekstrakty i do mieszalnika wrzucić je wszystkie na raz. kosmetyka niestety zmierza w tym kierunku. minimalizacja procesów pozwala np. zaoszczędzić energię, ale tracą na tym kosmetyki. bardzo wiele surowców jest juz w takiej postaci. są też np. oleje, które zawierają rozpuszczone emulgatory i producenci dodają do tego tylko określoną ilość wody i ewentualnie środki promujące (witaminy ekstrakty). są też np. surowce będące mieszaninami związków myjących np. (SLES+Betaina+Alkilopolig lukozyd) do których producenci dodają tylko wodę, potem zagęszczają solą i mają np. żel pod prysznic. o ile w tym przypadku produkt nie traci na jakości to w balsamach które podałaś zastosowanie mieszanin ekstraktów obniża znacznie jakość i działanie produktu.
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-26, 08:18   #1154
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
ogórek ma to do siebie że rozjaśnia skórę, poza ekstraktem z ogórka nie widzę tu nic co mogłoby rozjaśnić. ale nie wiem czy jeśli chcesz rozjaśnić cerę nie lepiej po prostu zetrzeć ogórka na tarce i nałożyć na kilka minut jako maseczkę, wiem że w porównaniu z tonikiem jest to niezbyt wygodne, ale pewnie bardziej skuteczne. maseczkę z ogórka można zagęścić np. otrębami ( i przy okazji mamy trochę minerałów i witamin). tonik może rozjaśni, o ekstraktu sporo, ale napewno bardziej skuteczne będzie położenie świeżego ogórka.
peeling skórę wygładzi, nawilży (jak każdy peeling enzymatyczny) co do rozjaśnienia to nie należy spodziewać się spektakularnych efektów.
Dzięki. Szczerze mówiąc, to nie przyszłoby mi do głowy, żeby zetrzeć ogórek na tarce. Prędzej zrobiłabym okład z plasterków, co już w ogóle doprowadziłoby mnie do szału
Jesteś niezastąpiona
Fuzukatsu jest offline  
Stary 2009-10-26, 08:43   #1155
PiAnka86
Raczkowanie

kosmetolog1---> dziekuję Ci bardzo, tak stosowałam po nim krem dotleniajacy z EVY dla mlodej skory, byc moze krem jest za slaby bo tez uzywałam go pierwszy raz....nie wiem ale szok stad ze juz rozne cuda na swoja twarz w zyciu nalozylam i tak mi sie jeszcze nie zdarzylo nigdy!
PiAnka86 jest offline  
Stary 2009-10-26, 18:21   #1156
Pinsleepe
Rozeznanie

Witam. Bardzo proszę o przeanalizowanie składu odżywki (kremu) do włosów kręconych Sea of Spa:

Ingredients: Demineralized water (Aqua), Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Glycerin, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Dimethicone, Carbomer 934 (Carbomer), Propylene Glycol, Propylene Glycol & Chamomile (Anthemis Nobilis) Extract & Algae Extract & Papaya (Cerica Papaya) Extract & Citronella (Cymbopogon Nardus) Oil & Aloe Vera (Barbacensis Gel), Fragrance (Parfume), Polyquaternium-10, Methelparaben, Propylparaben, Cetrimonium Chloride, Carrot Seed Oil, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Polyquaternium-11, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Jojoba Oil, Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Olea Europea Oil, Tocopheryl Acetate, Dead See Salt, Metylchloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone.

Chodzi mi głównie o to, czy jest dobrym nawilżaczem do włosów, a nie tylko preparatem dającym trochę połysku i poślizgu. No i czy ten skład nie jest za długi? Czy te wszystkie naturalne olejki mają szansę odżywić?

Z góry dziękuję
Pinsleepe jest offline  
Stary 2009-10-26, 19:52   #1157
kasiaoli2001
Rozeznanie

proszę o analizę: Jest to szampon Scharzkopf Professional BC bonacure VOLUME BOOST do włosów cienkich, ma nadać im objętość. Nie widzę w składzie silikonów ale głównie chodzi mi o to czy może zaszkodzić naprawdę delikatnym i wypadającym okresowo włosom i czy zawiera jakieś podejrzane składniki
Oto skład: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodi acetate,sodium chloride, citric acid, parfum, sodium benzoate, peg-7, glyceryl cocoate, laureth-2, propylene glycol, salicylic acid, panthenol, polyquaternium-10, benzyl salicylate, nymphaea alba root extract, sorbitol, hydrolyzed keratin, bambusa vulgarisextract, linalool.

Będę wdzięczna za "przetłumaczenie"
Stary 2009-10-26, 20:34   #1158
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Witam. Bardzo proszę o przeanalizowanie składu odżywki (kremu) do włosów kręconych Sea of Spa:

Ingredients: Demineralized water (Aqua), Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Glycerin, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Dimethicone, Carbomer 934 (Carbomer), Propylene Glycol, Propylene Glycol & Chamomile (Anthemis Nobilis) Extract & Algae Extract & Papaya (Cerica Papaya) Extract & Citronella (Cymbopogon Nardus) Oil & Aloe Vera (Barbacensis Gel), Fragrance (Parfume), Polyquaternium-10, Methelparaben, Propylparaben, Cetrimonium Chloride, Carrot Seed Oil, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Polyquaternium-11, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Jojoba Oil, Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Olea Europea Oil, Tocopheryl Acetate, Dead See Salt, Metylchloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone.

Chodzi mi głównie o to, czy jest dobrym nawilżaczem do włosów, a nie tylko preparatem dającym trochę połysku i poślizgu. No i czy ten skład nie jest za długi? Czy te wszystkie naturalne olejki mają szansę odżywić?

Z góry dziękuję
powinna nawilżać. ma glicerynę, glikol i masło Shea które mają dobre właściwości nawilżające. poza tym sporo emolientów (niebieskie) które zapobiegną ucieczce wody z włosów. jest olej mineralny, ale jego tłustość zmiejszy isopropyl myristate i silikon (dimethicone). co do ekstraktów to tak jak pisałam kilka postów wyżej te w tej masce są oddzielone & (and) więc są jednym surowcem będący mieszaniną tych 5 ekstraktów. może być ich (wszystkich razem) ze 3% więc na jeden wyjdzie niedużo. spektakularnych efektów ich działania nie spodziewałabym się.
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-26, 20:42   #1159
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiaoli2001 Pokaż wiadomość
proszę o analizę: Jest to szampon Scharzkopf Professional BC bonacure VOLUME BOOST do włosów cienkich, ma nadać im objętość. Nie widzę w składzie silikonów ale głównie chodzi mi o to czy może zaszkodzić naprawdę delikatnym i wypadającym okresowo włosom i czy zawiera jakieś podejrzane składniki
Oto skład: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodi acetate,sodium chloride, citric acid, parfum, sodium benzoate, peg-7, glyceryl cocoate, laureth-2, propylene glycol, salicylic acid, panthenol, polyquaternium-10, benzyl salicylate, nymphaea alba root extract, sorbitol, hydrolyzed keratin, bambusa vulgarisextract, linalool.

Będę wdzięczna za "przetłumaczenie"
Załącznik 2610611
taki zwykły szamponik bym powiedziała.oparty o dwa związki myjące (niebieskie), wysuszające działanie slesu złagodzi nieco ten drugi związek amfoteryczny. wszelkie składniki odżywcze (pantenol, keratyna, ekstrakty) użyte są w ilościach śladowych. co tu będzie nadawać objętość szczerze powiem nie wiem. poza tym jest Laureth-2 związek o dość silnych właściwościach myjących i emulgujących. umyć umyje może nawet zbyt silnie, czy nada objętość wątpię.
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-26, 20:47   #1160
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Krem dax perfecta Odmładzanie, Czysty retinol "KREM PRZECIW STARZENIU SKÓRY 40+ " - krem na noc

Aqua, Paraffin Oil, Isopropyl Myristate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Caprylic/ Capric Triglyceride, Glycerin, D-Panthenol, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Ethylhexyl Cocoate, Soybean (Glycine Soja) Oil, Retinol, Lecithin, Glycolipids, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Carbomer , Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyglyceryl–3 Diisostearate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, D-Limonene, Parfum, C.I. 19140, C.I.15985

Czy zadziala lekko rozprostowująco na zmarszczki jesli kupie go w wersji pod oczy czyli nie w sloiczku tylko takim wyciskanym pojemniczku zeby sie nie utlenial retinol?
szukam cos dla mamusi

Stary 2009-10-26, 21:14   #1161
kasiaoli2001
Rozeznanie

Cytat:
Załącznik 2610611
taki zwykły szamponik bym powiedziała.oparty o dwa związki myjące (niebieskie), wysuszające działanie slesu złagodzi nieco ten drugi związek amfoteryczny. wszelkie składniki odżywcze (pantenol, keratyna, ekstrakty) użyte są w ilościach śladowych. co tu będzie nadawać objętość szczerze powiem nie wiem. poza tym jest Laureth-2 związek o dość silnych właściwościach myjących i emulgujących. umyć umyje może nawet zbyt silnie, czy nada objętość wątpię.
Dzięki Nie działa jakoś wybitnie ale sprawia wrażenie, (powtarzam wrażenie) takiego "naturalnego", jest przezroczysty, bez koloru, pachnie bardzo delikatnie i wręcz "ziołowo". Nie wysusza mi włosów a mam bardzo delikatne ale faktycznie umyte nim aż "trzeszczą" . TZ wyszorował tym kiedyś kiedyś głowę córce (lat 8) i o dziwo miała piękne błyszczące kudełki po nim stąd też moje pytanie bo byłam ciekawa czy nie zaszkodzi i czy nie ma w nim jakichś szkodliwych cudów. A co to jest "sles"??
Stary 2009-10-26, 22:00   #1162
Pinsleepe
Rozeznanie

kosmetolog1, dziękuję bardzo, czuję się dokształcona teraz. Na razie służy mi dobrze, więc chyba będę się jej trzymać
Pinsleepe jest offline  
Stary 2009-10-27, 05:12   #1163
scarface
Raczkowanie

Cytat:
Załącznik 2610611
taki zwykły szamponik bym powiedziała.oparty o dwa związki myjące (niebieskie), wysuszające działanie slesu złagodzi nieco ten drugi związek amfoteryczny. wszelkie składniki odżywcze (pantenol, keratyna, ekstrakty) użyte są w ilościach śladowych. co tu będzie nadawać objętość szczerze powiem nie wiem.
polyquaternium-10
http://www.cosmeticsinfo.org/ingredi...redient_id=453

zalozenie jest takie, ze z reguly wlosy cienkie i delikatne maja tendencje do przetluszczania sie, wiec szampony nadajace objetosc maja wlasnie za zadanie przede wszystkim dobrze oczyszczac.

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
Krem dax perfecta Odmładzanie, Czysty retinol "KREM PRZECIW STARZENIU SKÓRY 40+ " - krem na noc

Aqua, Paraffin Oil, Isopropyl Myristate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Caprylic/ Capric Triglyceride, Glycerin, D-Panthenol, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Ethylhexyl Cocoate, Soybean (Glycine Soja) Oil, Retinol, Lecithin, Glycolipids, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Carbomer , Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyglyceryl–3 Diisostearate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, D-Limonene, Parfum, C.I. 19140, C.I.15985

Czy zadziala lekko rozprostowująco na zmarszczki jesli kupie go w wersji pod oczy czyli nie w sloiczku tylko takim wyciskanym pojemniczku zeby sie nie utlenial retinol?
szukam cos dla mamusi
rozprostowujaco na zmarszczki w poczatkowym okresie zadzaialaja glownie skladniki nawilzajaco-natluszczajace zawarte w tym kremie, czyli olej parafinowy, olej makademia, trojglicerydy, gliceryna.. retinol musi miec przynajmniej 6 miesiecy na pelen efekt antyzmarszczkowy. tu jednak efekt jego dzialania bedzie baaardzo lagodny, nawet po takim czasie, bo samego retinolu jest tam baaardzo malutko, o wiele mniej niz wynika to z kolejnosci w skladzie. zwiazane jest to z uzyciem gotowego polproduktu (pogrubione skladniki), o czym pisala przed chwila kosmetolog1

jest to dokladnie ten polprodukt:
http://www.centerchem.com/Capability...D=20&Cat2ID=50
retinol jest tu zamkniety w miekkich "zelatynowych" mikrokapsulkach z ktorych jest uwalniany po aplikacji na skore.

producent podaje ze jedna mikrokapsulka zawiera 0,2% retinolu. jesli wiec dobrze licze i rozumiem to zeby otrzymac skuteczne stezenie 0,2% to krem musialby skaldac sie tylko z tego polproduktu , a nie byc dodawanym w ilosci 2-15% jak zaleca producent. a zakladajac ze w najlepszym wypadku stezenie kompleksu w tym kremie wynosi 15% (w co watpie, blizsze jest tej dolnej granicy, albo i mniej) to stezenie samego retinolu w koncowej formulacji daje 0,03%
zanim sie jednak ktos oburzy to warto pamietac, ze tak niski procent retinolu wynika czesciowo z faktu, ze w wyszych stezeniach moze on podrazniac. a kremy typu dax czy ziaja to produkty masowe, czyli dla wszystkich, wiec podrazniac nikogo nie powinny. nawet apteczny roc musi balansowac na tej granicy i stosowac stezenie, ktore jak najmniej osob podrazni.

w celu zwiekszenia skutecznosci jakims rozwiazaniem byloby stosowac ten krem 2 razy dziennie, jesli na dzien nie bedzie za tlusty, ale nie wiem czy warto. moim zdaniem lepiej dolozyc i zainwestowac w Roc-a na przyklad i rzeczywiscie miec juz w miare skuteczna dawke 0,2-0,3% retinolu, a wtedy stosowac rzadziej, np co drugi -trzeci dzien.

na pocieszenie dobra wiadomosc jest taka, ze retinol w tym kremie bedzie w miare stabilny dzieki w/w umieszczeniu go w hydrofobowych kapsulkach. tylko co z tego?

na retinol stabilizujaco dziala rowniez umieszczenie go w fazie olejowej mikroemulsji oraz dodatek BHA (antyutleniacz) i wersenianu dwusodowego (Disodium EDTA). czyli tak jak to ma miejsce w kremie DAXa. mimo to i tak najlepiej wybierac opakowania z jak najmniejszym dostepem powietrza. a jesli w sloiku to najlepiej trzymac w ciemnym chlodnym miescu, najlepiej w lodowce i starac sie zuzyc w jak najkrotszym czasie. z tego wzgledu mniejsze opakowanie kupowane czesciej, tak zeby krem byl swiezszy, jest dobrym pomyslem.

wszystkie powyzsze uwagi dotycza rowniez kremu/ow ziaja z serii aretina, o ktorym byla mowa wczesniej. zawiera on retinol w podobnej formie (podobna sekwencja skladnikow, ktora zainspirowala mnie do wrzucenia tych z dax-a w googla i voila) i ilosci. wycofuje sie wiec czesciowo z krytyki dotyczacej stabilnosci, chociaz to i tak nieweile zmienia

Edytowane przez scarface
Czas edycji: 2009-10-27 o 05:28 Powód: ....
scarface jest offline  
Stary 2009-10-27, 07:06   #1164
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiaoli2001 Pokaż wiadomość
Dzięki Nie działa jakoś wybitnie ale sprawia wrażenie, (powtarzam wrażenie) takiego "naturalnego", jest przezroczysty, bez koloru, pachnie bardzo delikatnie i wręcz "ziołowo". Nie wysusza mi włosów a mam bardzo delikatne ale faktycznie umyte nim aż "trzeszczą" . TZ wyszorował tym kiedyś kiedyś głowę córce (lat 8) i o dziwo miała piękne błyszczące kudełki po nim stąd też moje pytanie bo byłam ciekawa czy nie zaszkodzi i czy nie ma w nim jakichś szkodliwych cudów. A co to jest "sles"??
SLES to Sodium Laureth Sulphate substancja myjąca, dobrze się pieni, może działać na skórę wrażliwą wysuszająco.

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
polyquaternium-10
http://www.cosmeticsinfo.org/ingredi...redient_id=453

zalozenie jest takie, ze z reguly wlosy cienkie i delikatne maja tendencje do przetluszczania sie, wiec szampony nadajace objetosc maja wlasnie za zadanie przede wszystkim dobrze oczyszczac.
ok. z tym że Laureth-2 czy wogóle wszystkie substancje Laureth-... i tu jakaś cyferka (4,5,7,10) to substancje które się nadają bardziej do chemii gospodarczej (np. płyny do naczyń). mają naprawdę silne właściwości myjące (jedne z największych) i potrafią zemulgować dużo tłuszczu. więc mogą zbyt silnie wymywać sebum z włosa

---------- Dopisano o 07:06 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
producent podaje ze jedna mikrokapsulka zawiera 0,2% retinolu. jesli wiec dobrze licze i rozumiem to zeby otrzymac skuteczne stezenie 0,2% to krem musialby skaldac sie tylko z tego polproduktu , a nie byc dodawanym w ilosci 2-15% jak zaleca producent. a zakladajac ze w najlepszym wypadku stezenie kompleksu w tym kremie wynosi 15% (w co watpie, blizsze jest tej dolnej granicy, albo i mniej) to stezenie samego retinolu w koncowej formulacji daje 0,03%
jeśli rzeczywiście w tym kremie jest ten cały zestaw (swoją drogą jeśli tak jest to producent powinien w spisie oddzielić je (and)), to jest go tam około 3%. (poprzedza go cetearyl alcohol którego w kremach jest ok. 5%, carbomer który też jest prawie przy tym surowcu to w kremach 0,1-0,2% albo i mniej bo carbomery w kremach mają tylko wspomóc stabilizację emulsji (zapobiegają flokulacji czyli łączeniu się np. łączeniu dwóch kropelek oleju w jedną większą i dalszym objawom niestabilności), a nie nadawać konsystencję. co do kremów z retinolem to warto sięgać po takie które mają retinol i tocoferyl acetate (wit. E). jak podają jedna cząteczka witaminy E potrafi ochronić ponad 100 (niektórzy podają że 200) cząsteczek witaminy A. ale zgadzam się, że wszystkie kosmetyki z witaminami (i ogólnie substancjami które łatwo się utleniają) powinny być pakowane w opakowania z dziubkiem, lub pompką które zapobiegają kontaktowi z powietrzem i światłem. ale jak wiadomo opakowania takie są droższe co przekładać się będzie na wyższą cenę produktu.

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-27 o 07:20
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-27, 09:17   #1165
ultrafiolet88
Zakorzenienie

cos tam zrozumialam, szukac z tym skaldnikiem witaminki E i w opakowaniu z pompką, ok

Stary 2009-10-27, 19:38   #1166
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę i opinię o :

Bioderma Sebium AI:
WATER (AQUA), DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC GLUCONATE, ISODODECANE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SALICYLIC ACID, GLYCYRRHETINIC ACID, CANDIDA BOMBICOLA/GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SQUALANE, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, BEHENYL ALCOHOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 60, DODECYL GALLATE, FRAGRANCE (PARFUM)

Bioderma Sebium Pore Refiner:
WATER (AQUA), METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIPROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, FOMES OFFICINALIS (MUSHROOM) EXTRACT, SODIUM POLYACRYLATE, SALICYLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SILICA, TRIDECETH-6, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM).

Bioderma Sebium Hydra:
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIPROPYLENE GLYCOL, XYLITOL, BISPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 DIMETHICONE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, ALLANTOIN, CERAMIDE 3, TOCOPHERYL ACETATE, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE, METHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).
dziękuje z góry
nieśmiało sie przypominam....
Stary 2009-10-27, 23:43   #1167
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad kupnem tego kremu pod oczy, ma na innych stronkach dobre recenzje ale nikt nie zrecenzowal go pod katem skladu, interesuje mnie czy nie zawiera skladnikow ktore moga na dluzsza mete wysuszyc skore pod oczami i czy nie jest w nim napchane zbyt wiele tej chemii?

dzieki z gory

Soap and Glory SuperEyes Moisturising Eye Gel

Aqua / Water, Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Caprylyl glycol, Hydroxyethylcellulose, C30-45 Alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, Pullulan, Phenoxyethanol, Carbomer, Bis-PEG-18 Methyl ether dimethyl silane, Panthenol, Caffeine, Sodium hydroxide, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Sorbitol, Disodium EDTA, Hexylene glycol, Algae extract, mica, CI 77891 / Titanium dioxide, Sclerotium gum, CI 77019 / Mica, Aloe barbadensis leaf juice, Dipeptide diaminobutyroyl benzylamide diacetate, Cyclotetrasiloxane, Benzoic acid, Sorbic acid, Dimethicone, Citric acid, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Denatonium benzoate

przy okazji jeszcze te dwa jesli mozna prosic, balsam do ust oraz krem do twarzy firmy cococare, niby sa to kosmetyki naladowane dobrymi skladnikami... wiec to samo pytanko: czy spelnia swoje zadanie? czyli nawilzenie i odzywienie??

Cococare, Cocoa butter lip balm :

petrolatum, c18-36 acid triglyceride, c18-36 acid glycol ester, cocoa butter, aloe vera extract, fragrance, propylparaben, butylparaben

Cococare, Shea butter cream, dry skin care:

aqua, stearic acid, shea butter, mineral oil, cetyl alkohol, triethanolamine, polysorbate 20, edta, methylparaben, propylparaben, dmdm hydantoin, fragrance

niepokoja mnie nazwy : stearic acid i inne... czy te kosmetyki sa dobre czy moga zaszkodzic????

sorry za az 3 kosmetyki
ja rowniez
Stary 2009-10-28, 14:43   #1168
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę i opinię o :

Bioderma Sebium AI:
WATER (AQUA), DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC GLUCONATE, ISODODECANE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SALICYLIC ACID, GLYCYRRHETINIC ACID, CANDIDA BOMBICOLA/GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SQUALANE, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, BEHENYL ALCOHOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 60, DODECYL GALLATE, FRAGRANCE (PARFUM)

Bioderma Sebium Pore Refiner:
WATER (AQUA), METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIPROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, FOMES OFFICINALIS (MUSHROOM) EXTRACT, SODIUM POLYACRYLATE, SALICYLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SILICA, TRIDECETH-6, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM).

Bioderma Sebium Hydra:
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIPROPYLENE GLYCOL, XYLITOL, BISPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 DIMETHICONE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, ALLANTOIN, CERAMIDE 3, TOCOPHERYL ACETATE, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE, METHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).
dziękuje z góry
zanalizuję je wszystkie razem bo mają podobne składy i nie ma sensu rozbijać na każdy z osobna. wszystkie będą dobrze nawilżać. mają glikole, glicerynę, xylitol, mannitol. szczególnie te dwie ostatnie substancje podobnie jak gliceryna i glikol ze względu na grupy hydroksylowe (-OH), będą dobrz nawilżać.
pierwszy ma glukonian cynku (składnik antytrądzikowy). jeśli chodzi o ekstrakty to ich działanie zależne będzie od stężenia, które po skladzie widze zbyt wysokie nie jest.
drugi oparty jest w zasadzie na humektantach (nawilżaczach). ma lotne silikony, które mogą matowić skórę. napewno dobrze nawilży bez nadawania skórze uczucia tłustości i błyszczenia. nie będzie zatykał porów, ze względu na obecność silikonów
trzeci ma sporo emolientów (natłuszczaczy), i humektantów. napewno nawilży i natłuści skórę, a także będzie działał kojąco ze względu na obecność alantoiny. nie wiem jak twoja skóra reaguje na olej parafinowy, bo w tym kremie może go troszkę być (ok. 5% może trochę mniej)
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-10-28, 15:46   #1169
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

A co sądzicie o przeciwtrądzikowych kosmetykach DrMurad?
Nie znalazłam odpowiedzi na tego posta, może warto go przypomnieć?
Czytałam o wręcz "cudowych" własciwościach tej kuracji, ale nie wiem czy składy są bezpieczne.

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tych kosmetyków. Chcę wiedzieć, czy istnieje możliwość że pomogą tłustej, trądzikowej cerze, czy może zapchać (prosiłabym o zaznaczenie potencjalnych zapychaczy), czy nie podrażni zbytnio- nie mam cery wrażliwej, ale różnie to przecież bywa.Kosmetyki te są drogie, więc nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Poleciła mi je pani w Sephorze, bardzo się nimi zachwycała. Chcę wiedzieć, czy wogóle warto je kupywać. Może istnieje tańszy podobny kosmetyk?

Murad, Acne Spot Treatment

Water (Aqua), Glycolic Acid, Sclerotium Gum, Dicaprylyl Maleate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ceteareth-20, Glycerin, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Zinc Acetate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Salicylic Acid, Lecithin, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Allantoin, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben

Murad ,Gentle Acne Treatment Gel

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Glycerin,
Butylene Glycol, Dimethicone, Cetearyl Alcohol
Cyclohexasiloxane, Panthenol, Capryloyl Glycine, Hydrolyzed Linseed Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Bisabolol, Retinol, Phospholipids, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Dipotassium Glycyrrhizate, Farnesol, Polysorbate 60, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Calcium Aluminum Borosilicate, Pentylene Glycol, Polysorbate 20, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

Murad, Oil-Control Mattifier SPF 15

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Corn Starch Modified, Butylene Glycol, Chitosan Ascorbate, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Hexyl Dimethicone, Farnesyl Acetate, Panthenyl Triacetate, Argania Spinosa (Argan) Kernel Extract, Serenoa Serrulata (Saw Palmetto) Fruit Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Seed Oil, Sodium PCA, Betaine, Sorbitol, Glycine, Alanine, Proline, Serine, Threonine, Arginine, Lysine, Glutamic Acid, Capryloyl Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylancium Bark Extract, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Acrylates Copolymer, Magnesium Carbonate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Tocopheryl Acetate, Lauryl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Dicaprylyl Ether, Niacinamide, Yeast Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chesnut) Seed Extract, Titanium Dioxide, Algae Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Panthenol, Zinc Gluconate, Caffeine, Xanthan Gum, Acrylates Crosspolymer, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Biotin, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Propyl Gallate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

Murad, Skin Perfecting Lotion

Water (Aqua), Dicaprylyl Maleate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Glycerin, Sorbitan Stearate, Retinol, Caprylic/Capric Triglyceride, Arnica Montana Flower Extract, Epilobium Angustifolium Extract, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Protein, Hydrolyzed Soy Flour, Spiraea Ulmaria Flower Extract, Honey Extract (Mel), Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Squalane, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Talc, C9-15 Fluoroalcohol Phosphate, Glycolipids, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Lecithin, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Algae Extract, Dimethicone, Sodium PCA, Allantoin, Sclerotium Gum, Carbomer, Aminomethyl Propanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tetrasodium EDTA

Murad,Clarifying Cleanser

Water (Aqua), Cocamidopropyl Betaine, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Methyl Gluceth-20, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Camellia Oleifera Leaf Extract, Triclosan,
Menthol, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Oil, Cymbopogon Nardus (Citronella) Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Lavandula Hybrida Oil, Citrus Tangerina (Tangerine) Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Tetrasodium EDTA, Methylparaben

caffeine jest offline  
Stary 2009-10-28, 22:44   #1170
karolamaria89
Raczkowanie

Proszę o analizę : Bell mineral loose powder

Mica,Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin [ +/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI77891, Tin Oxide ]
karolamaria89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości