Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-15, 12:37   #1231
karolamaria89
Raczkowanie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo dziękuję za analizę Bell mineral powder

Proszę o analizę Facial wash gel Blanchette (marki Kaufland)

Aqua, cocamidopropyl betaine, peg-40 , Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Sodium Lactate (and)Sodium PCA (and) Glycine (and) Fructose (and) Urea (and) Niacinamide (and) Inositol (and) Sodium Benzoate (and) Lactic Acid, Panthenol, Sodium Hydroxide, Parfum, Methylparaben, Propylparaben, Methyllisothiazolinone, CI 16255, CI 42090

dziękuje z góry.

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2009-11-19 o 18:23
karolamaria89 jest offline  
Stary 2009-11-15, 13:48   #1232
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składników tego kremu, chodzi mi głównie o podkreślenie potencjalnych zapychaczy i alergenów.

Oceanic: AA Therapy Trądzik, krem matujący na dzień

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Di C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Glycerin, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Retinyl Palmitate, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Disodium Phosphate, PEG-35 Castor Oil, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate.
jeśli chodzi o zapychacze to jeśli masz skłonność do tego to zapchać może tu prawie wszystko. jakiś większych właściwości zapychających spodziewać się można po Hydrogenated Polydecane, Glyceryl stearate, no i po składnikach mających matować Nylon i Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer. z tym przewidywaniem zapychania to trochę jak z prognozami pogody. co do podrażnień to podobnie, przy skłonności może podrażnić tu wszystko. szczególnie konserwanty w tym DMDM Hydantoin, z którego na skutek zminy pH w trakcie przechowywania może uwolnić się formaldehyd. widzę w składzie allantoinę więc ewentualne podrażnienia złagodzi tym bardziej że allantoina działa skutecznie w bardzo małych stężeniach. co do samego kremu to napewno nawilży skórę, natłuści, zmatowi a kwas azelainowy będzie działa przeciwzapalnie, keratolitycznie (przynajmniej powinien bo wszystko zależy od stężenia)

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize skladu pasty do zębów. Szukam tańszego zamiennika elmex sensitive.

Prokudent sensitive. Pasta do nadwrażliwych zębów. Zawiera fluorek sodu 1450 ppm.

skład: aqua, hydrated silica, Sorbitol, Potassium citrate, propylene glycol, tetrapotassium pyrophosphate, glycerin, sodium C14-16 olefin sulfonate, cellulose gum, urea, aroma, allantoin, disodium pyrophosphate, sodium fluoride, limonene, sodium sacharin, Titanium Dioxide, sodium methylparaben.

Czy naprawdę zmniejszy wrażliwość zębów na zimne potrawy?
nie znam się za bardzo na pastach ale mogę powiedzieć że pasta zawiera sporo sekwestrantów (eliminują twardość wody)- te zielone- więc może będą zapobiegały osiadaniu kamienia na zębach, a kamień nazębny też na nadwrażliwość zębów wpływa, bo wywołuje stany zapalne dziąseł no i oczywiści fluor z pasty też powinien pomóc. pozostałe składniki pasty to głównie nawilżacze i fioletowa substancja myjąca podobna do Sodium Lauryl Sulfate. ostatnio jak byłam na czyszczeniu kamienia u dentystki to po oczyszczaniu malowała mi zęby fluorem (zapłaciłam za to 60zł.)może warto pomyśleć o czymś takim bo w sumie cena nie jest jakaś wygórowana

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Który z nich będzie lepszy na zimę (mam cerę naczyńkową, ale skłonną do zapychania)? I który będzie lepszy jako warstwa ochronna położona na krem na naczyńka (np.Ruboril?)

Dax Perfecta Wintercare, zimowy krem pro - lipidowy

Skład: Aqua, Petrolatum, Ozokerire, Polyglycerol-3 Oleate, Paraffinum Oil, Glycerin, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic acid, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Parfum.

czy

Dax Perfecta Wintercare, zimowy krem dla narciarzy

Skład: Aqua, Petrolatum, Ozokerite, hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Isostearate, Polyglyceryl-3 Oleate, Hydrogenated Poly-1 Decene, Zinc Oxide, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Sesquioleate, D-Panthenol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Magnesium Sulfate, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, parfum.

Prosę o pomoc, kochane Wizażanki!
oba dość tłustawe (ale o to chodzi w ochronie zimą) i zawierają potencjalne zapychacze. drugi w odróżnieniu od pierwsze ma filtry UV, i teoretycznie powinien dawać mniej tłustą błonkę na skórze ze względu na obecność etoksylowanego uwodornionego oleju rycynowego. oba będą nawilżać, natłuszczać, pierwszy ma raczej mniej konserwantów, i trochę inositolu który stosowany jest m. in. w kuracjach przeciwzmarszczkowych, drugi ma więcej witamin i filtry UV. ochronę zimową, wydaje mi się, że dadzą mniej więcej taką samą
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-11-15, 14:00   #1233
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988

I ja sie przypominam z moim postem

SugaMama1988 jest offline  
Stary 2009-11-15, 15:02   #1234
sandra1986
Raczkowanie

Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

hej! mam problem...
pierwszy to taki, że nie jestem w stanie przeczytać tych wszystkich wiadomości i tutaj i w innych wątkach by wywnioskować który ze składników mnie zapycha...
A zapycha coś na pewno, bo jeśli nie używam niczego przez kilka dni, to moje pryszcze chowają się, wtapiają w skórą bądź znikają a już na pewno nie pojawiają się żadne nowe...

Może któraś znawczyni składów by mi pomogła i wskazała prawdopodobnie zapychające mnie składniki PROSZĘ!!!!

Więc tak najbardziej zależy mi na znalezieniu podkładu który by mnie nie zapychał, ale do tej pory używałam w życiu tylko sorayi.
Przedstawię kilka składów kosmetyków i reakcję mojej skóry na nie

1. najbardziej mnie zapychający puder w kamieniu "mayfair" czyli lentheric. Po użyciu po jakiś 2 czy 3 godz multum krostek i ropnych wyprysków, po zmyciu ziają antybakteryjną skóra wraca do normy po 2 godz i krostki wsiąkają.
skład:

Skład: Talc, Magnesium Carbonate, Zinc Stearate, Isocetyl Stearate, Zinc Oxide, Silica, Squalane, Parfum (Fragrance), Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Camellia Sinesis (Camellia Oil), Tocopheryl Acetate, BHT, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Citronellol, Coumarin, Geranoil, Alpha-Isomethyl lonone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Evernia Furfuracea (Treemoss) Extract, Eugenol, Benzyl Alcohol, Citral, CI 77492, CI 77491, CI 77499 (Iron Oxides).

Mam nadzieje ze nie zrobiłam błędu, bo pisałam z opakowania, bo ten skład w KWC był inny

2. Kolejny mega zapychacz - krem oriflame Aloe Protective Moisturiser. Reakcja po 2 godzinach pełno krostek. Już nie pamiętam czy znikają po zmyciu

skład:

Skład: aqua (water), aloe barbadensis (leaf extract), petrolatum, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, stearic acid, dimethicone, hydrogenated polydecene, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, carbomer, methylparaben, parfum (fragrance), propylparaben, sodium hydroxide, disodium edta, isopropyl myristate, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, sodium hyaluronate, citronellol, benzyl salicylate, phenoxyethanol , ethylparaben, butylparaben , isobutylparaben, ci 77891 (titanium dioxide)

3. soraya fluid matujący - moje krostki wychodzą na wierzch, pojawiają się ropne wypryski:
nici ze składu, na wizażu nie ma, a ja nie mam opakowania, ale może jest ogolnie znany jako zapychający

NIE ZAPYCHAJĄ

1. Krem Garnier NutriDermist na noc - niemal powoduje że moje krostki znikają.

Sklad: aqua/water,hydrogenated polyisobutene, cyclopentasiloxane, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimrthicone, butyrospermum/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, magnesium pca, hydrolyzed hazelnut protein, glycine soja/soybean oil, tocopherol, sodium pca, zinc pca, manganese pca, sorbtan tristearate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, cl19140/yellow 5, cl 42090/blue 1, methylparaben, chlorhexidine digluconate, parfum/fragrance, linalool, benzyl salicylate, limonene, geraniol, citral

2. i taki kremik, który dostałam w aptece do zakupów niby z zieloną herbatą i miłorzębem- on mnie nie zatyka, fajnie wygląda po nim buzia, podaje jego skład bo ma i glicerynę i parafinę (chyba) a jednak mnie nie zapycha...

skład: aqua, glycerin, polyacrylamid and C12-C14 Isoparaffin and Laureth-7, Octyl Stearate, Mineral Oil, Olive Oil PEG-7, Ester, Oleyl Erucate, Camelia Sinensis, Gingo Biloba, Dimethicone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone, parfum....
Może nie zapycha mnie ze względu na bardzo wodnistą konsystencje żelową nie kremową, więc możliwe, że więcej w nim wody niż tych zapychaczy.

Może któraś z Was widzi na pierwszy rzut oka mega zapychacze w dwóch pierwszych kosmetykach,których muszę się wystrzegać.

Chciałabym trochę wiedzieć podczas wyboru nowego podkładu, a niestety muszę jakiegoś używać bo mam bardzo jasną cerę z którą źle się czuje, ale widzę ze krostki z którymi również się źle czuje mają chyba w większości podłoże kosmetyczne...

POMOCY!
sandra1986 jest offline  
Stary 2009-11-15, 16:17   #1235
kosmetolog1
Raczkowanie

Dot.: Co sądzicie o składzie tego kremu- wit C 20%

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość
Cześć,
Od jakiegoś czasu używam kremu o takim właśnie składzie. Używam go na noc, bo tak jest napisane na opakowaniu. zauwazyłam jego pozytywne działanie (gładsza skóra, mniej niespodzianek itp). jak myślicie to placebo, czy faktycznie ma w składzie coś, co działa? Zamierzam rozpocząć stosowanie kwasów i zastanawiam się jak ten krem będzie wspoplpracować z nimi. Z góry wiekie dzięki za pomoc

Krem firmy Image Skincare, seria Vital C, nazwa Vital C Hydrating Repair Cream

oto skład:

aqua, glycerin, superoxide dismutase, ascorbic acid,sodium hyaluronate,ascorbyl palmitate, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, vitis vinifera (grape) seed extract, alchemilla vulgaris(lady's mantle) extract, citrus nobilis(mandarin, organge) peel oil, magnesium ascorbyl phosphate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, panthenol, aloe barbadensis leaf juice, caprylyl glycol, phenoxyethanol, hexylene glykol, phytic acid, sodium dna, yeast polysaccharides, sodium rna, cyclopensasiloxane, linoleic acid, glicine soja sterols, squalane, ceramide 3, phospholipids, allantoin, superoxide dismutase, disodium edta
w zasadzie wszystko co tu jest mogło wpłynąć na poprawę stanu skóry. ja bym najbardziej upatrywała to w glicerynie (zwiększa nawilżenie), pochodnych witaminy C (rozjaśniają koloryt), sodium hyaluronate (silnie nawilża, wypełnia zagłębienia w skórze i zmarszczki), witaamina A. myślę że to one głownie za to odpowiadają, bo ekstrakty to tak pół na pół albo działają albo nie. składniki po fenoksyetanolu to już raczej zbyt małe ilości by mogły efektywnie działać
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-11-16, 10:51   #1236
nana_15
Przyczajenie

Ja też się przypominam!
nana_15 jest offline  
Stary 2009-11-17, 12:05   #1237
bajeczka000
Wtajemniczenie

Chciałam jeszcze zapytać o Dermosan N+R
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.

Czy mógł mi wysuszyć mocno skórę? Sucha pustynia na twarzy i nie wiem od czego.

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Stary 2009-11-17, 12:26   #1238
Peter Griffin
Raczkowanie

Witajcie!
Chciałabym poprosić o przeanalizowanie składu kremu pielęgnacyjnego do twarzy i do demakijażu w jednym:

Earthen Glow Minerals, Virgin Olive Oil Cream
Ingredients: Olea europaea (Olive Oil), Candelilla Wax, Kaolin Clay, Citrus Grandis (Grapefruit Seed) Extract, Preservative

Chciałabym go używać jako nawilżacza, ale nie wiem do jakiej cery się nadaje. Ja mam cerę mieszaną, czasami skłonną do zapychania, ale nie wiem co mnie zapycha, a co nie. Czy ten krem może zapychać? Teraz stosuję Differin i mam bardzo podrażnioną cerę. Z jednej strony przesuszoną, z drugiej przesłuszczającą się. Czy ten krem może być stosowany zamiast Physiogelu lub Nanobase na twarz po posmarowaniu Differinem? Czy też lepiej odpuścić sobie i kupić któryś apteczny preparat?
Jeszcze jedno, czy można bezpiecznie stosować go pod oczy, czy lepiej nie ryzykować? Mam bardzo wrażliwą cerę i oczy.

Z góry dzięki.

Edytowane przez Peter Griffin
Czas edycji: 2009-11-17 o 12:27 Powód: Zapomniałam dopisać zdania:)
Peter Griffin jest offline  
Stary 2009-11-17, 13:36   #1239
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Miłe Wizażanki, byłabym bardzo wdzięczna za zanalizowanie składu następującego kremu:

The Body Shop, Carrot Moisture Cream
Aqua (Solvent/Diluent), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Emollient), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Methyl Glucose Sesquistearate (Emollient/Skin Conditioner), PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate (Emulsifier), Dimethicone (Skin Conditioning Agent), Stearic Acid (Emulsifier), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Cera Alba (Emulsifier/Emollient), Sesamum Indicum Seed Oil (Skin-Conditioning Agent), Benzyl Alcohol (Preservative), Phenoxyethanol (Preservative), Potassium Sorbate (Preservative), Helianthus Annuus Seed Oil (Emollient), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Parfum (Fragrance), Tocopherol (Antioxidant), Ascorbyl Palmitate (Antioxidant), Geraniol (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), Beta-Carotene (Colorant), Daucus Carota Extract (Natural Additive), Daucus Carota Sativa Seed Oil (Natural Additive), Eugenol (Fragrance Ingredient), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), CI 14700 (Colour), CI 15510 (Colour).
krem powinien dobrze nawilżać i natłuszczać skórę. uczucie tłustości samego kremu jak i filmu który będzie zostawiał na skórze powinno być zmniejszone przez silikon- dimethicone- który jednocześnie będzie wygładzał skórę. zapychać raczej nie powinien. jedynie lanolina może dać taki efekt, ale nie ma jej tu dużo. nie wiem jak wygląda sprawa zapychania przez olej migdałowy, który jest tu głównym emolientem. z drugiej strony przy skłonności do zapychania zapchać może wszystko, wiec z tym przewidywaniem zapychania jest jak z toto- lotkiem. generalnie kremik nie wygląda źle, jest może lekko przepchany tymi olejami (emolientami) ale powinien służyć.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
poprosze o pomoc w rozszyfrowaniu tego skladu.... uzywam tego kremu, niby jest dla mnie bardzo dobry ale sklad ma dlugasny i wiele z tych skladnikow pierwszy raz widze na oczy.... czy one nie sa szkodliwe? podkreslilam skladniki ktore najbardziej mnie frapuja ale prosze o ogolna ocene kremu:

Nivea Visage, Oil Free Moisturising Fluid (Beztłuszczowy fluid nawilżający do skóry tłustej i mieszanej)

aqua, glycerin, distarch phosphate, c12-15 alkyl benzoate, polyglyceryl-3, methylglucose distearate, alcohol denat, cyclomethicone, octocrylene, propylene glycol, stearyl alcohol, tocopheryl acetate, hamamelis virginiana, allantoin, aluminium chlorohydrate, sorbitan stearate, titanium dioxide, trisodium edta, sodium carbomer, alumina, silica, sodium polyacrylate, phenoxyethanol, methylparaben, limonene, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene, carboxaldehyde, citronellol, alpha-isomethyl ionone, geraniol, buthylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, benzyl salicytate, parfum
czy jest on beztłuszczowy to tak bym tego nie nazwała. typowych tłuszczów niby nie ma, ale są substancje hydrofobowe, emolienty, które jak wiadomo tłustawe są. tłustość fluidu zmniejsza tu lotny cyclomethicone, który po nałożeniu na twarz szybko w większości odparowuje i daje skórze oddychać, wygładza też skórę. jest alkohol, który może spowodować podsuszenie skóry, ale nie musi, bo są emolienty, które taki efekt łagodzą. aluminum chlorhydrate to ta sama substancja, którą stosuje się w antyperspirantyach (tu jest jej mniej), działa ściągająco i ogranicza wydzielanie przez skórę poru. alumina to glin, nie za dobrze że tu jest, bo podobnie jak aluminium chlorhydrate może działać pro-utleniająco. poza tym związki glinu zbyt przyjazne nie są ani dla nas ani dla środowiska, a i tak codziennie trochę glinu aplikujemy sobie w antyperspirantach. zaznaczona silica to krzemionka- zagęszcza fluid, trochę też wygładza skórę. składniki fioletowe, to składniki kompozycji zapachowej, które mają udowodnione właściwości alergizujące i producenci muszą je z tego względu wypisywać.

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka Pokaż wiadomość
hej..witam...jakis czas temu pisalam tu post..ale nie otrzymalam odpowiedzi....bardzo proszę o odpowiedz. jesli ktos sie w tym orientuje....wklejam to co najwazniejsze "czy jesli jestem uczulona na ten benzoesan benzylu to czy rowniez na benzyl alcohol? lub benzyl salicylate?...nie mam pojęcia czy te związki maja ze soba cos wspolnego..."..czekam
benzyl benzoate i benzyl salicylate są pochodnymi benzyl alcohol. czy jestes uczulona również na nie nie mam zielonego pojęcia. musiałby to stwierdzić jakiś lekarz
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-11-17, 15:44   #1240
bodo2111
Przyczajenie

Chciałem się dowiedzieć o skład kremu Korana -,,propolis-krem"
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Izopropyl Myristate, Palm Oil, Grape Seed Oil, Decyl Oleate, Oleyl Erucate, Dicapryl Ether, Petrolatum, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Propolis Wax/Propylene Glicol, Cetyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Soybean Oil/Retinyl Palmitate/Safflower Oil/Linoleic Acid/Tocopherol, Glycerrhiza Glabora Ex, Preservative, Carbomer, TEA, Parfum.

Czy ten krem zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego?
bodo2111 jest offline  
Stary 2009-11-17, 16:58   #1241
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość
Cześć! Ogromna prośba - niech któraś z bardziej ode mnie składowo-oświeconych dziewczyn (co nie jest trudne przy mojej wiedzy biochemicznej) stwierdzi, czy kosmetyk ten można stosować bez spłukiwania (mimo, że na opakuwaniu jest zalecane spłukać po minucie) do lekkiego podkreślenia loczków(co w praktyce oznacza lekkie zlepienie włosów) i jednoczesnej ich pielęgnacji Czy jakiś składnik nie zaszkodzi włosom znajdując się na nich cały dzień? Co o nim w ogóle sądzicie?

Nivea Volume Sensation Odżywka w piance:

Skład INCI: Aqua, Isobutane, Stearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil, Aloe Barbadensis Gel, Polyquaternium-11, Lactic Acid, Coco Betaine, Propane, Butane, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Citronellol, Parfum

Z GÓRY OGROMNIE DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI
Pozdrawiam
raczej nic tu włosów uszkodzić nie powinno, ale nie wiem czy bez spłukania za bardzo ich nie przetłuści.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez SugaMama1988 Pokaż wiadomość
Cześć i czołem dziewczyny piszę do was w takiej sprawie-mam skure przesuszoną i przez to przetłuszczającą się z problemami w postaci tradziku,rozszerzonych porów etc. Szukam kremu który by nawilżył a nie zapchał-kończe właśnie Humektan i zastanawiam się nad Oxedermilem z 5% mocznikiem tylko nie wiem kompletnie czy jego skład jest przyjazny dla mojej skóry i prosiła bym o analizę tegoż składu :

Aqua, c10-30 cholesterol/lanosterol esters, petrolatum, urea, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, caprylic.capric triglyceride, ethylhexyl stearate, cyclopentasiloxane, sodium lactate, lactic acid, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, arginine, cera microcristallina, allantoin, tocopheryl acetale, panthenol, propylparaben, sodium chloride, hyrogenated castor oil, methylparaben, dmdm hydantoin, phenoxyethanol
czarne to substancje które mogą zapchać: pochodna cholesterolu, wazelina, wosk mikrokrystaliczny. tłustość kremu zmiejsza lotny silikon, który jednocześnie działając na zasadzie okluzji nieciągłej daje skórze oddychać pod tymi ciężkimi emolientami. nawilżać będzie ze względu na mocznik, a emolienty będą ograniczać ucieczkę wody ze skóry. zielone to kwas mlekowy i mleczan sodu, nie wiem jak z ich stężeniem w tym kremie ale powinny przyśpieszać i regulować złuszczanie naskórka. ewentualne podrażnienia powinna złagodzić alantoina
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-11-17, 19:20   #1242
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie

Kosmetolog1, serdecznie dziękuję za pomoc
dorotka z krainy ozz jest offline  
Stary 2009-11-17, 19:44   #1243
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988

Dziękuje za analizę

SugaMama1988 jest offline  
Stary 2009-11-18, 19:04   #1244
Pinsleepe
Rozeznanie

Witam. Proszę o porównanie składów 2 wersji kremu Isana Q10 (nowej i starej), ponieważ wydaje mi się, że zmiana zaszła tu na gorsze, ale być może to tylko moja własna niechęć do zmian, i nie chcę się zawczasu uprzedzać. Generalnie chciałabym wiedzieć, czy mogę liczyć na dobre nawilżenie i natłuszczenie przy tej nowej wersji. Poniżej podaję składy:

Isana Q10 - stara wersja:

Aqua, Isopropyl Isostearate, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Isopropyl Palmitate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Panthenol, Phenoxyethanol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Methyl Glucose Sequistearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Carbomer, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Parfum, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Ubichinone.

Isana Q10 - nowa wersja:

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Palm Glycerides, Dicaprylyl Ether, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Cetearyl Sulfate, Allantoin, Parfum, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Ethylparaben, Linalool, Isobutylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Ubiquinone, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol

I jeszcze jedno pytanie, jeśli można: czy gliceryna wysoko w składzie może wysuszać?
Pinsleepe jest offline  
Stary 2009-11-18, 22:49   #1245
Anecka
Zakorzenienie

Moglabym prosic o rozszyfrowanie?

Multi-Fruit Day Cream

Aloe Vera Gel, Stearic Acid, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Polyisobutane, Dimethicone, Sodium Alginate, Black Current Extract, Tamarind Extract, Apple Extract, Glycolic Acid, Tartaric Acid, Malic Acid, Carbomer, Panthenol, Guar Gum, Retinyl Palmitate, Herbal Extracts (Ivy and Watercress and Horse Chestnut), Phenoxyethanol, Tocopherol, Glucose, Fructose, Sucrose, Glutamic Acid, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine, Fragrant Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Acne Active Cleansing Gel

Aloe Vera Gel, Decyl Polyglucose, Glycolic Acid-7% (partially neutralized for balanced pH), Salicylic Acid, Cocomidopropyl Betaine, Dimethicone, Yeast Extract (Vitamin B), Sodium PCA, Glycerin, SD Alcohol 40, Lactic Acid, Watercress Extract, Papain, Bromelain, Lavender Extract, Soap Wort Extract, Sodium Hydroxide, Guar Gum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Tea Tree Oil, Eucalpytus Oil.

Zastanawiam sie czy ten zel jest zapychajacy. Dimethicone to silikon? Martwi mnie gliceryna wysoko w skladzie..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-11-18 o 22:51
Anecka jest offline  
Stary 2009-11-19, 07:34   #1246
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o porównanie składów 2 wersji kremu Isana Q10 (nowej i starej), ponieważ wydaje mi się, że zmiana zaszła tu na gorsze, ale być może to tylko moja własna niechęć do zmian, i nie chcę się zawczasu uprzedzać. Generalnie chciałabym wiedzieć, czy mogę liczyć na dobre nawilżenie i natłuszczenie przy tej nowej wersji. Poniżej podaję składy:

Isana Q10 - stara wersja:

Aqua, Isopropyl Isostearate, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Isopropyl Palmitate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Panthenol, Phenoxyethanol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Methyl Glucose Sequistearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Carbomer, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Parfum, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Ubichinone.

Isana Q10 - nowa wersja:

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Palm Glycerides, Dicaprylyl Ether, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Cetearyl Sulfate, Allantoin, Parfum, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Ethylparaben, Linalool, Isobutylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Ubiquinone, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol

I jeszcze jedno pytanie, jeśli można: czy gliceryna wysoko w składzie może wysuszać?
w nowej wersji jest inny filtr UV i inne emolienty (zmiana emolientów pewnie wynikała ze zmiany filtra) w starej wersji wysoko był Isopropyl Isostearate co może wskazywać że tamten krem był zbyt tłusty i tym właśnie składnikiem próbowali to zmiejszyć. w nowej wersji izostearynianu już nie ma, więc ta jest pewnie mniej tłusta, tym bardziej że wyeliminowali część emolientów. nowa wersja tez powinna nawilżać bo ma jako drugą glicerynę. gliceryna nie wysusza. jedynie zastosowana w wysokich stężeniach (powyżej 10%), podobnie jak PEG-i, mocznik i glikole może zmieniać strukturę i gęstość skóry, ale w kremach więcej niż 5% gliceryny nie ma.
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-11-19, 10:53   #1247
uparta Marti
Zakorzenienie

poproszę o analize pod katem zapychania cery tłustej skłonnej do trądziku

L'oreal Happyderm, Krem Supernawilżający 24h (skóra normalna i mieszana)

aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, caprylic/ capric triglyceride, cyclopentasiloxane, alcohol denat., peg- 20 methyl glucose sesquistearate,ammonium polyacryloyldimethyl taurate, sodium hyaluronate, dimethiconol, butylene glycol, mica, tocopheryl acetate, benzophenone- 4, titanium dioxide, c12- 13 pareth-3, methylparaben chlorphenesin, diazolidinyl urea,tetrasodium edta, ci 14700/ red 4, ci 47005/ yellow 10, parfum/ fragrance, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol
Stary 2009-11-19, 10:57   #1248
bajeczka000
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać o Dermosan N+R
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.

Czy mógł mi wysuszyć mocno skórę? Sucha pustynia na twarzy i nie wiem od czego.
Przypomnę się Coś nie dość, że mi wysusza (możliwe, że to przez temperaturę) to jeszcze i zaczyna mi zapychać. A to 'BHA' to jest kwas betahydroksylowy?? Może to mi wysusza?

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Stary 2009-11-19, 11:30   #1249
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Przypomnę się Coś nie dość, że mi wysusza (możliwe, że to przez temperaturę) to jeszcze i zaczyna mi zapychać. A to 'BHA' to jest kwas betahydroksylowy?? Może to mi wysusza?
nie widzę tu składnika który mógłby mieć działanie wysuszające. być może to emulgatory (sorbitany), które przy myciu twarzy wspomagają silne wymywanie sebum (myjąc samym żelem nie zmywasz z twarzy wszystkiego, a sorbitany które wnikają w sebum mogą wzmagać działanie myjące żeli). krem wygląda na tłustawy (świadczą o tym właśnie sorbitany użyte jako emulgatory, kremu tłustego samym cetearyl alcohol i ceteareth-20 nie otrzymamy) więc wysuszać nie powinien. co do zapychania to być może filtry. BHA to butylohydroxyanizol (nie jest kto kwas beta hydroxylowy) głównie stosowany jako konserwant, ma też działanie antyutleniające

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość

aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, caprylic/ capric triglyceride, cyclopentasiloxane, alcohol denat., peg- 20 methyl glucose sesquistearate,ammonium polyacryloyldimethyl taurate, sodium hyaluronate, dimethiconol, butylene glycol, mica, tocopheryl acetate, benzophenone- 4, titanium dioxide, c12- 13 pareth-3, methylparaben chlorphenesin, diazolidinyl urea,tetrasodium edta, ci 14700/ red 4, ci 47005/ yellow 10, parfum/ fragrance, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol
nie ma tu nic co mogłoby superhiper zapchać. raczej delikatne emolienty, sporo silikonów, które potencjał zapychający silnie obniżają. ma alcohol, ale wysuszać nie powinien. powinien dobrze nawilżać, i zmniejszać nierówność skóry (hialuronian sodu, mica, dwutlenek tytanu) nie podoba mi się benzofenon

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-19 o 11:27
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-11-19, 11:38   #1250
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Iwostin, Capillin, Krem na naczynka na noc z formułą skoncentrowaną

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Decyl Cocoate, Glycerin, Ethoxydiglycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Oil, Squalane, Esculin, Tocopheryl Acetate, Pentaerythrityl Distearate, Glyceryl Stearate, Shea Butter, Sodium Ascorbyl Phosphate, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Phantenol, Sodium Acrylate, Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Biosaccharide Gum , Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Disodium EDTA , PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum.

Proszę o analizę
Stary 2009-11-19, 11:49   #1251
Pinsleepe
Rozeznanie

Dziękuję za analizę porównawczą
Pinsleepe jest offline  
Stary 2009-11-19, 11:53   #1252
uparta Marti
Zakorzenienie

dziękuje kosmetolog
Stary 2009-11-19, 19:29   #1253
paspartu
Wtajemniczenie

Chodzi mi o analizę odżywki.
Odżywka do włosów, Błyszczę więc jestem - Herbal Esences
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Parfum, Citric Acid, EDTA, Sodium Chloride, Limonene, Propylene Glycol, Linalool, Hydroxycitronellal, Magnesium Nitrate, Fragaria Ananassa Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Flower Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cl 47005, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Cl 19140, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Nada się do cieńkich, przetłuszczających się włosów? I czy jakos odzywi włosy?
Stary 2009-11-19, 20:29   #1254
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość

nie ma tu nic co mogłoby superhiper zapchać.
A trójglicerydy? toż to prawie król zapychania
azure jest offline  
Stary 2009-11-19, 23:08   #1255
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
A trójglicerydy? toż to prawie król zapychania
No wlasnie, ja zawsze za zapychanie obwiniam TG! No a jeszcze z gliceryna to juz chyba mega mix zapychajacy

Przypomne swoje

Multi-Fruit Day Cream

Aloe Vera Gel, Stearic Acid, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Polyisobutane, Dimethicone, Sodium Alginate, Black Current Extract, Tamarind Extract, Apple Extract, Glycolic Acid, Tartaric Acid, Malic Acid, Carbomer, Panthenol, Guar Gum, Retinyl Palmitate, Herbal Extracts (Ivy and Watercress and Horse Chestnut), Phenoxyethanol, Tocopherol, Glucose, Fructose, Sucrose, Glutamic Acid, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine, Fragrant Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Aloe Vera Gel, Decyl Polyglucose, Glycolic Acid-7% (partially neutralized for balanced pH), Salicylic Acid, Cocomidopropyl Betaine, Dimethicone, Yeast Extract (Vitamin B), Sodium PCA, Glycerin, SD Alcohol 40, Lactic Acid, Watercress Extract, Papain, Bromelain, Lavender Extract, Soap Wort Extract, Sodium Hydroxide, Guar Gum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Tea Tree Oil, Eucalpytus Oil.

Zastanawiam sie czy ten zel jest zapychajacy. Dimethicone to silikon? Martwi mnie gliceryna wysoko w skladzie..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-11-20, 12:31   #1256
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

Proszę o analizę:

Eucerin, Trockene Haut, 5% Urea Gesichtscreme (Krem do twarzy z 5% mocznika)

Skład: Aqua, Urea, Glycerin, Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclomethicone, Dimethicone, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Triisostearin, Cetyl Alkohol, Sodium Lactate, Grycelyl Stearate, Benzyl Alkohol, PEG-40, Stearate, Biosaccharide Gum-1, Methylparaben, Lactid Acid, Lanolin Alcohol, Phenoxyethanol.

Czy krem może blokowac pory?
Zastanawia mnie lanolin alcohol w składzie, kiedys czytałam, ze lanolina barwi pory na ciemno...

I dla porównania, kolejny krem z 5% mocznikiem:

SVR, Xerial 5 Creme Visage (krem do twarzy)

Skład: aqua (purified water), cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, urea, glycerin, biosaccharide gum-1, butyrospremum parkii (shea butter), polyglyceryl-4 isostearate, sodium pca, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, sorbitol, dimethicone, methyl methacrylate, crosspolymer, allantoin, lactic acid, palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectin/glycerin crosspolymer, hydrogenated lecithin, sodium chloride, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanel, propylparaben, sodium methylparaben.

Który skład jest bardziej przyjazny dla skóry?

Edytowane przez caffeine
Czas edycji: 2009-11-20 o 12:55
caffeine jest offline  
Stary 2009-11-20, 13:34   #1257
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No wlasnie, ja zawsze za zapychanie obwiniam TG! No a jeszcze z gliceryna to juz chyba mega mix zapychajacy

Przypomne swoje

Multi-Fruit Day Cream

nie można wszystkich trójglicerydów wrzucać w jeden worek, a capric/caprylic triglicerydes to obecnie jeden z najdelikatniejszych emolientów. co do zapychania przez glicerynę to sprawa wątpliwa. poza tym największy potencjał zapychający mają tłuszcze i substancje tłuszczowe, oraz proszkowe o dużej dyspersji. gliceryna jest substancją polarną i rozpuszczalną w wodzie.

krem będzie działał łagodząco pod warunkiem że nie masz uczulenia na aloes i inne ekstrakty zawarte w recepturze. ma kwasy aha które będą regulować złuszczanie naskórka. będą razem z gliceryną działać nawilżająco. kwas stearynowy z trójetanoloaminą będą dawać mydło stearynowe, które będzie tu wspomagało wymieszanie tego wszystkiego. niezmydlona część kwasu stearynowego, z alkoholem cetylowym będą pełnić rolę emolientów. jest troche witaminek, ale w ilościach niewielkich. dimethicone to silikon, który ułatwia rozprowadzanie i zmniejsza tłustość preparatów. wygładza też skórę.

co do żelu to ma łagodny alkilopoliglukozyd, który nie powinien wysuszać. ma częściowo zneutalizowany kwas glikolowy, który nie będzie działał silnie złuszcaająco, ale będzie regulował proces złuszczania naskórka. ma też kwas salicylowy, który też będzie regulować działanie złuszczające. (moim zdaniem kwasów AHA i BHA nie powinno się mieszać w jednym kosmetyku). jeszcze jakby było wszystkiego mało to jest ekstrakt z papai, który działa jak peeling enzymatyczny. strasznie tu dużo tego wszystkiego. jest ekstrakt z drożdży który ma pozytywne działanie na skórę, sód, nawilżająca gliceryna. straszny misz masz musisz wypróbować i zobaczyć czy ci pasuje

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Iwostin, Capillin, Krem na naczynka na noc z formułą skoncentrowaną

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Decyl Cocoate, Glycerin, Ethoxydiglycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Oil, Squalane, Esculin, Tocopheryl Acetate, Pentaerythrityl Distearate, Glyceryl Stearate, Shea Butter, Sodium Ascorbyl Phosphate, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Phantenol, Sodium Acrylate, Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Biosaccharide Gum , Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Disodium EDTA , PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum.

Proszę o analizę
krem tłusty, którego tłustość zmniejszona jest przez cyclomethicone. powinien się dobrze rozsmarowywać (cyclomethicone i Isopropyl Palmitate). ma substancję zawartą w kasztanowcu-eskulinę, ekstrakt z kasztanowaca które dedykowane są dla cery naczynkowej, a także Troxerutynę (stosowana w lekach dla ludzi z problemami krążenia). co do zapychania to zapchać może skwalen i masło shea (oczywiście nie muszą zapychać). ma też sporo antyuleniaczy
kosmetolog1 jest offline  
Stary 2009-11-20, 13:38   #1258
aaaania1989
Zakorzenienie

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
krem tłusty, którego tłustość zmniejszona jest przez cyclomethicone. powinien się dobrze rozsmarowywać (cyclomethicone i Isopropyl Palmitate). ma substancję zawartą w kasztanowcu-eskulinę, ekstrakt z kasztanowaca które dedykowane są dla cery naczynkowej, a także Troxerutynę (stosowana w lekach dla ludzi z problemami krążenia). co do zapychania to zapchać może skwalen i masło shea (oczywiście nie muszą zapychać). ma też sporo antyuleniaczy
CZYLI MOZE MIEĆ DOBRY WPŁYW NA NACZYNKA?WYDAJE MI SIE ,ŻE ALBO DZIĘKI NIEMU ALBO MASECZCE DAXA RUMIEŃ SIĘ USPOKOIŁ
ups caps mi się załączył
Stary 2009-11-20, 21:40   #1259
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
czy ten krem ma dobry skład??
Była o nim już mowa, ale chciałbym się dowiedzieć czy może zapychać?
Parafina nie zatyka mi porów ale inne zapychacze są tu?
Zastanawiam się nad jego kupnem-kosztuje ok. 50zł wart jest tyle?
Bardzo prosze o odpowiedź.

Bioderma Sebium Hydra:
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIPROPYLENE GLYCOL, XYLITOL, BISPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 DIMETHICONE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, ALLANTOIN, CERAMIDE 3, TOCOPHERYL ACETATE, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE, METHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).
dodus89 jest offline  
Stary 2009-11-21, 11:32   #1260
Anecka
Zakorzenienie

kosmetolog1, dzieki wielkie za wytlumaczenie oraz za analizę! Znów jestem bogatsza o wiedzę

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości