Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-02, 18:04   #1681
Ceith
korzonek

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę.
Pierwszego kremu używam codziennie i zastanawiam się, czy w ogole warto i czy kupić na przyszłość drugie opakowanie.
Drugiego mam zamiar używać
Trzeci tonik, na który bardzo się napaliłam.
Czwarty to krem do rąk, po którym dziwnie mi się kleją dłonie i myślę sobie czemu. W nazwie ma też "wybielający"-rzeczywiści jest tam coś wybielającego?

Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik
Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)

Yves Rocher, Culture Bio, Krem na dobranoc
Skład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water*, Glycerin, Alcohol, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Tribehenin, Stearyl Alcohol, Olus Oil, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Passiflora Incarnata Extract*, Tropaeolum Majus Extract*, Oleic/Linoleic/Linoleic Proglycerides, Xanthan Gum, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Palmitoyl Proline, Sodium Benzoate, Hydrogenated Vegetable Oil, Caprylyl/Capryl Glucoside, Limonene, Juniperus Virginiana Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil*, Sorbic Acid, Sodium Palmitoyl, Sarcosinate, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Citrus Aurantium Amara Oil*, Candelilla Cera, Chamomilla Recutita Extract*, Citric Acid, Lavendula Angustifolia Oil*, Citrus Nobilis Oil, Linalool, Agave Tequiala Leaf Extract*, Geraniol. (02.06.2010)

Ziaja Pro, Tonik odświeżający bezalkoholowy
Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Cztery Pory Roku, Krem do rąk glicerynowy, nawilżająco-wybielający, z cytryną
Skład: Aqua, Glycerin, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Stearic Alcohol, Propylene Glycol, Petrolatum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ceteareth-20, Parfum, Polyacrylic Acid, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Citric Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Limonene.
Bardzo proszę o pomoc. Chcę wziąć te kosmetyki na wakacje i chciałabym wiedzieć, czy warto
Ceith jest offline  
Stary 2010-07-02, 21:08   #1682
leelee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej kupić puder perłowy na BU czy NP i dodawać do swojego ulubionego, bardziej wartościowego kremu. Wyjdzie taniej i lepiej
Dzięki wielkie za pomoc w analizie

Ciekawa byłam, czy oba kremy mają podobny skład i działanie.
EVOLET już zamówiłam w aptece, czekam na przesyłke.
Następnym razem zamówię sobie proszek perłowy dzięki twojej radzie
leelee jest offline  
Stary 2010-07-02, 23:26   #1683
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Ghost 19 bardzo dziekuje
Czyli jego moc wybielajaca jest marna ewentualnie ten wyciag z owocow a tak bardziej nawilza i zatrzymuje wode a juz marzylam o wybielajacym lotionie
Wyciąg z cytrusów dzięki obecności wit. C działa trochę rozjaśniająco. Wyciąg z lukrecji także, ale jeżeli masz przebarwienia posłoneczne, pozapalne to ten lotion będzie za słaby. Na świeże czerwone plamki pozapalne dobry jest kwas azelainowy. Ogólnie na wszelkiego rodzaju przebarwienia polecam delikatne złuszczenie kwasem i przez następne dni inne sub. wybielające: kwas azelainowy punktowo, retinoidy, arbutyna. Przy takim postępowaniu trzeba jednak używać stabilnych filtrów i lepiej zacząc na jesieni, a przynajmniej jak to diabelne słońce przestanie tak parzyć

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Ghost
Dziękuje bardzo za analizę...Ten żel wywaliłam...a pianka jest mojej siostry, ale z ciekawości chciałam zobaczyć czy taka świetna
Siostra tez zaczęła na tą piankę narzekać....
Teraz używam Acnecol żel do mycia twarzy. Ciocię mam w aptece i mi go poleciła to kupiłam. Ma działania łagodzące ponoć :P
A to jego skład:
Aqua, Coco, Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Lactitol, Xylitol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Carbomer, Prfume (perfumy ).
Ciekawa jestem czy wg składu też wygląda na taki łagodny.
Myję nim twarz tylko wieczorem. )
Ten jest na pewno delikatniejszy
Dwa pierwsze zaraz po wodzie to detergenty, ale o wiele delikatniejsze i mniej drażniące niz sls.
Dalej gliceryna oraz nawilżające alkohole cukrowe
Phenoxyethanol oraz DMDM Hydantoin jako konserwant oraz parabeny. Drugi jest pochodną formaldehydu. Bardzo niepożądany składnik: silny alergen, podejrzewany o rakotwórczość
Jeżeli będziesz go używała krótko to raczej nie ma się czego obawiać.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę.
Pierwszego kremu używam codziennie i zastanawiam się, czy w ogole warto i czy kupić na przyszłość drugie opakowanie.
Drugiego mam zamiar używać
Trzeci tonik, na który bardzo się napaliłam.
Czwarty to krem do rąk, po którym dziwnie mi się kleją dłonie i myślę sobie czemu. W nazwie ma też "wybielający"-rzeczywiści jest tam coś wybielającego?

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)

Skład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water*, Glycerin, Alcohol, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Tribehenin, Stearyl Alcohol, Olus Oil, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Passiflora Incarnata Extract*, Tropaeolum Majus Extract*, Oleic/Linoleic/Linoleic Proglycerides, Xanthan Gum, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Palmitoyl Proline, Sodium Benzoate, Hydrogenated Vegetable Oil, Caprylyl/Capryl Glucoside, Limonene, Juniperus Virginiana Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil*, Sorbic Acid, Sodium Palmitoyl, Sarcosinate, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Citrus Aurantium Amara Oil*, Candelilla Cera, Chamomilla Recutita Extract*, Citric Acid, Lavendula Angustifolia Oil*, Citrus Nobilis Oil, Linalool, Agave Tequiala Leaf Extract*, Geraniol. (02.06.2010)

Ziaja Pro, Tonik odświeżający bezalkoholowy
Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Cztery Pory Roku, Krem do rąk glicerynowy, nawilżająco-wybielający, z cytryną
Skład: Aqua, Glycerin, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Stearic Alcohol, Propylene Glycol, Petrolatum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ceteareth-20, Parfum, Polyacrylic Acid, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Citric Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Limonene.
Zacznę od końca
Kremik do rąk. Znam ten krem i ten zapach, bo moja rodzicielka używała go swego czasu
Gliceryna, parafina, glikol propylenowy, wazelina, emulgatory. Na szarym końcu wyciąg z trawy cytrynowej, kwas cytrynowy, wit E, kwas askorbinowy oraz jego ester rozpuszczalny w tłuszczach.
Ogólnie taki sobie kremik. Dobrze by chronił w mrozy dzięki zawartości parafiny i wazeliny (dlatego rączki się kleją), a gdyby sub. czynne były np. w połowie składu to byłby całkiem całkiem, a tak jest tylko przeciętny jak na drogeryjne kremy

Tonik
Gdyby nie ten formaldehyd na końcu (zaznaczone na czerwono) sama bym się skusiła na niego taki ma fajny skład Ma co prawda glikol propylenowy, ale jeżeli Cię nie drażni to nie ma problemu Zawiera wyciągi z lukrecji, oczaru wirginijskiego, tymianku. Działają przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwbakteryjnie. Ponad to zawiera też pantenol czyli prowit. B5

Resztę dokończę jutro

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-07-02 o 23:31
Ghost19 jest offline  
Stary 2010-07-03, 13:48   #1684
bernadka20
Wtajemniczenie

Ghost
Pięknie dziękuję )
Więc jednak taki genialny on nie jest :P Poki co uzywam tylko na wieczór jak wspomniałam )
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2010-07-03, 14:34   #1685
FilaMila
Raczkowanie

GG do FilaMila
Dot.: Micele

Jeśli już mówicie o składach miceli to jestem ciekawa, który z dostępnych na rynku np. Ziaja, Perfecta, Bioderma ma najlepszy skład, tz jak najmniej wypchany barwnikami, zapachami itd?
Nie za bardzo się na tym znam i może ktoś mi pomoże, bo nie wiem który wybrać...

np:

Bioderma, Sensibio H2O,Płyn micelarny do cery wrażliwej:

water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosacharides, propylene glycol, disodium EDTA, cetrimonium bromide

Ziaja, Sopot Spa, Płyn micelarny:

Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.

Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Płyn micelarny z minerałami morskimi, d-pentanolem i bławatkiem:

Aqua, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, PPG-26-Buteth/PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, D-Panthenol, Sea Salt, Propylene Glycol, Centaurea Cyanus Extract, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum.

Oceanic, AA Ultra Nawilżanie 20+, Micelarny płyn:

Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 188, Polysorbate 20, Sodium Hyalronate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, PEG-12 Dimethicone, Panthenol, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Parfum Durvillea Antarctica, Citric Acid

Bielenda, Kawior i Trufle, Everyday - Płyn micelarny:

Aqua (water), Poloxamer 184, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Caviar Extract, Tuber Melanosporum Extract, Arginine PCA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Diosodium EDTA, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyd

Edytowane przez FilaMila
Czas edycji: 2010-07-03 o 14:37
FilaMila jest offline  
Stary 2010-07-03, 17:19   #1686
joaa12
Rozeznanie

Dziewczyny pomóżcie.
imidazolidinyl urea oraz methylparaben - wiem ze to może wywoływac alergie,

Natomiat nic nie mogę znaleźć o tych składnikach:
polysorbate20, sodium carbomer, peg/ppg-20/6 dimethicone

Czy warto kupić ponownie ten żel aloesowy?
joaa12 jest offline  
Stary 2010-07-03, 23:22   #1687
FilaMila
Raczkowanie

GG do FilaMila

Cytat:
Sodium Cocoamphoacetate to łagodny, roślinny detergent
Gliceryna zatrzymuję wodę, sorbitol działa nawilżająco na skórę
Wyciągi z alg zawierają dużo mikroelementów i pierwiastków śladowych, regenerują i oczyszczają
Parabenów nie widzę

Nie sugeruj się tym, że na opakowaniu jest napisane powyżej 30 r.ż. Skład tego płynu jest bardzo dobry i warto go spróbować Na pewno poniżej 30 r.ż. też można go używać. Producent pewnie miał na myśli wyciągi z alg które wedle niektórych źródel działają przeciwzmarszczkowo

Dzięki

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

A jak z tym kremem? Ogólnie skład jest ok? Wiem, że jest treściwy, ale czy ma jakieś np. parabety i tego typu świństwa? Bo silikonów to chyba nie ma?

Rossmann, Isana, Hand Creme Intensiv (Krem do rąk z 5% urea):

Aqua, glycine soja oil, glycerin, urea, sodium lactate, cetylalcohol, stearic acid, glyceryl stearate, butyrospermum parkii butter, cera alba, panthenol, carbomer, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium hydroxide, xanthan gum, linalool, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol, limonene.

FilaMila jest offline  
Stary 2010-07-06, 11:51   #1688
BlackCatnowyprofil
BAN stały

sub
BlackCatnowyprofil jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:02   #1689
Ghost19
BAN stały

Silikon na 3 miejscu w składzie. Jeżeli dobrze tolerujesz silikony to nie masz się czym przejmować
Wyciągi z lukrecji, cytryny, grejfruta, jabłka, drzewa magnoliowca, trzciny cukrowej, borówki
Kwas mlekowy oraz glikolowy ale w małych ilościach
Wyciąg z drozdzy fermentowany
Alantolina, pantenol - działanie lagodzące
Palmitynian retinolu
Na końcu parabeny + formaldehyd

Kremik na bazie wody i wody oczarowej. Nie zawiera silikonów, parabenów ani mocnych konserwantów. Nie jest w 100% naturalny, ale całkiem niezły jak na gotowy krem. Będzie dobry dla skóry suchej, zniszczonej, odwodnionej. Zawiera wosk candelilla który tworzy film ochronny. Co prawda ma alkohol i może przez to podrażnić naczynka, ale to zależy od stanu twojej skóry.
Krem bogaty w olejki: jojoba, masło karite, jałowca, z pomarańczy gorzkiej, lawendy, mandarynki
ekstrakty z: nasturcji, męczennicy, rumianku i agawy

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-07-06 o 17:02
Ghost19 jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:09   #1690
BlackCatnowyprofil
BAN stały

Witam, bardzo proszę o rozszyfrowanie tego składu:

BIODERMA Sensibio Light krem nawilżający do skóry reaktywnej, wrażliwej/mieszanej:

Skład:
WATER (AQUA),
GLYCERIN,
CETEARYL ISONONANOATE,
ISOHEXADECANE,
GLYCOL PALMITATE,
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE,
TRICETEARETH-4 PHOSPHATE,
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,
MANNITOL,
XYLITOL,
GLYCYRRHETINIC ACID,
RHAMNOSE,
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT,
GLYCOL STEARATE,
PEG-2 STEARATE,
PENTYLENE GLYCOL,
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER,
CAPRYLYL GLYCOL,
1,2-HEXANEDIOL,
DISODIUM EDTA,
XANTHAN GUM,
SODIUM HYDROXIDE

(*Mam skórę obecnie podrażnioną po brewoxylu i z wysypem grudek- po zapychającym filtrze z LaRoche)

Z góry dziękuje bardzo za odpowiedz
BlackCatnowyprofil jest offline  
Stary 2010-07-06, 17:30   #1691
Ghost19
BAN stały

Dot.: Micele

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
Jeśli już mówicie o składach miceli to jestem ciekawa, który z dostępnych na rynku np. Ziaja, Perfecta, Bioderma ma najlepszy skład, tz jak najmniej wypchany barwnikami, zapachami itd?
Nie za bardzo się na tym znam i może ktoś mi pomoże, bo nie wiem który wybrać...

np:

Bioderma, Sensibio H2O,Płyn micelarny do cery wrażliwej:

water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosacharides, propylene glycol, disodium EDTA, cetrimonium bromide

Ziaja, Sopot Spa, Płyn micelarny:

Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.

Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Płyn micelarny z minerałami morskimi, d-pentanolem i bławatkiem:

Aqua, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, PPG-26-Buteth/PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, D-Panthenol, Sea Salt, Propylene Glycol, Centaurea Cyanus Extract, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum.

Oceanic, AA Ultra Nawilżanie 20+, Micelarny płyn:

Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 188, Polysorbate 20, Sodium Hyalronate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, PEG-12 Dimethicone, Panthenol, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Parfum Durvillea Antarctica, Citric Acid

Bielenda, Kawior i Trufle, Everyday - Płyn micelarny:

Aqua (water), Poloxamer 184, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Caviar Extract, Tuber Melanosporum Extract, Arginine PCA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Diosodium EDTA, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyd
Nie będę opisywała składników tych miceli. W skrócie powiem tylko, że bioderma jest najbardziej naturalna i delikatna z podanych tutaj. Osobiście używam (jako jedyny gotowy preparat do twarzy) do zmywania makijażu oczu i jest wspaniały. Nie podrażnia i dobrze zmywa, a przy tym dobry skład
Pozostałe micele są mocniej konserwowane i zawierają więcej emulgatorów
Jeżeli chcesz coś tańszego od biodermy to Ziaja sopot też wygląda na ciekawą składowo, ale ja nie używałam więc nie wiem jak sięsprawdza

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
Dzięki

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

A jak z tym kremem? Ogólnie skład jest ok? Wiem, że jest treściwy, ale czy ma jakieś np. parabety i tego typu świństwa? Bo silikonów to chyba nie ma?

Rossmann, Isana, Hand Creme Intensiv (Krem do rąk z 5% urea):

Aqua, glycine soja oil, glycerin, urea, sodium lactate, cetylalcohol, stearic acid, glyceryl stearate, butyrospermum parkii butter, cera alba, panthenol, carbomer, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium hydroxide, xanthan gum, linalool, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol, limonene.
Olej sojowy do tego mleczan sodu, mocznik faktycznie dość wysoko w składzie.
Masło karite natłuści i ochroni skórę. Pantenol złagodzi i nawilży. Dalej już tylko parabeny, konserwanty i zapachy. Nie ma silikonów

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez BlackCatnowyprofil Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o rozszyfrowanie tego składu:

BIODERMA Sensibio Light krem nawilżający do skóry reaktywnej, wrażliwej/mieszanej:

Skład:
WATER (AQUA),
GLYCERIN, - gliceryna
CETEARYL ISONONANOATE, - emolient syntetyczny, natłuszcza, tworzy film ochronny
ISOHEXADECANE, - [COLOR="rgb(153, 50, 204)"]emolient[/COLOR]
GLYCOL PALMITATE, -[COLOR="rgb(153, 50, 204)"] emulgator[/COLOR]
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, - [COLOR="rgb(153, 50, 204)"]emulgator, srodek natłuszczający, niektórych zapycha[/COLOR]
TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, - pochodna PEGu
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, - oligosacharyd, nawilza
MANNITOL, - alkohol cukrowy
XYLITOL, - alkohol cukrowy
GLYCYRRHETINIC ACID, - pochodna kwasu glicyryzynowego, nie wiem czy działa tak jak kwas
RHAMNOSE, - cukier
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, - wyciąg z alg laminaria
GLYCOL STEARATE,
PEG-2 STEARATE,
PENTYLENE GLYCOL,
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER,
CAPRYLYL GLYCOL,
1,2-HEXANEDIOL,
DISODIUM EDTA,
XANTHAN GUM,
SODIUM HYDROXIDE

(*Mam skórę obecnie podrażnioną po brewoxylu i z wysypem grudek- po zapychającym filtrze z LaRoche)

Z góry dziękuje bardzo za odpowiedz
Opisałam użyte składniki. Niżej są już pegi i konserwanty

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-07-06 o 17:10
Ghost19 jest offline  
Stary 2010-07-06, 20:02   #1692
CzarnyElf
Zakorzenienie

Z powodu braku mojego ulubionego kremu z filrem w sklepie kupilam cos zastepczego.
Prosze o analize skladu-czy krem jest warty zakupu?Dziekuje

Active Ingredients: Zinc Oxide (10%)

Inactive Ingredients: Water, Prunus Amygdalus (Almond oil) Fruit extract, Kaolin, Ceaprlic/capric triglyceride, Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Dead Sea Water (Maris Aqua), Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Extract, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl (Vitamin A) Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Glyceryl Isostearate, Hydrogenated Palm Glycerides, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Polyhydroxystearic Acid, Citric Acid, Dehydroacetate Acid, Alcohol, Benzyl Alcohol, Fragrance (Parfum)
Stary 2010-07-06, 23:56   #1693
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Z powodu braku mojego ulubionego kremu z filrem w sklepie kupilam cos zastepczego.
Prosze o analize skladu-czy krem jest warty zakupu?Dziekuje

Active Ingredients: Zinc Oxide (10%)

Inactive Ingredients: Water, Prunus Amygdalus (Almond oil) Fruit extract, Kaolin, Ceaprlic/capric triglyceride, Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Dead Sea Water (Maris Aqua), Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Extract, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl (Vitamin A) Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Glyceryl Isostearate, Hydrogenated Palm Glycerides, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Polyhydroxystearic Acid, Citric Acid, Dehydroacetate Acid, Alcohol, Benzyl Alcohol, Fragrance (Parfum)
Świetny skład, ale mam jedno ale.
Jedyny filtr (fizyczny mineralny) to tlenek cynku w ilości tych 10% Nie wiem jaką to da ochronę spf. W kremie są jeszcze składniki które są naturalnymi filtrami, ale o nikłym stopniu ochrony np. masło shea, ekstrakt z marchewki i aloesu. Chodzi mi o to, że ten krem nie da nawet w 1/4 takiej ochrony jak filtr apteczny spf 20 ze stabilnymi filtrami. Jeżeli używasz czegoś co uwrażliwia na słonko jak retinoidy, kwasy i inne złuszczanie, hormony lub terapia dziurawcem lub też wybierasz się na słońce to taka ochrona jest za mała
Ghost19 jest offline  
Stary 2010-07-07, 00:18   #1694
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Świetny skład, ale mam jedno ale.
Jedyny filtr (fizyczny mineralny) to tlenek cynku w ilości tych 10% Nie wiem jaką to da ochronę spf. W kremie są jeszcze składniki które są naturalnymi filtrami, ale o nikłym stopniu ochrony np. masło shea, ekstrakt z marchewki i aloesu. Chodzi mi o to, że ten krem nie da nawet w 1/4 takiej ochrony jak filtr apteczny spf 20 ze stabilnymi filtrami. Jeżeli używasz czegoś co uwrażliwia na słonko jak retinoidy, kwasy i inne złuszczanie, hormony lub terapia dziurawcem lub też wybierasz się na słońce to taka ochrona jest za mała
Dziekuje

Nie uzywam zadnych z wymienionych specyfikow.Zluszczanie itp zostawiam na jesien i wtedy stosuje zazwyczaj inny filtr(zazwyczaj Avene mleczko spf 50)

Uzywam takze tych dwoch filtrow( 1 moj ulubiony).Czy moglabys zerknac na sklad i poradzic czy warto ich uzywac.Ten pierwszy sprawdza sie super,ten 2 dopiero testuje.dziekuje

1.
Active Ingredients: Octinoxate, Zinc Oxide, Octisalate, Ensulizole, Titanium Dioxide

Inactive Ingredients: Water, Glycerin, C12 15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate SE, Sodium Lactate, Lactic Acid, Hydrogenated Cocoglycerides, VP/Hexadecene Copolymer, PEG 40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Alumina, Simethicone, Phenoxyethanol, DMDM Hydrantoin

2.Active Ingredients: Zinc Oxide (20.5%) (sunscreen)

Inactive Ingredients: Oliva Europaea (Olive) Fruit Oil, Cera Alba (Beeswax), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Butter, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Auranitium Dulcis (Blood Orange) Oil, Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Co2 Extract, Tanacetum Annuum (Blue Tansy) Oil, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Flower Oil
Stary 2010-07-07, 09:06   #1695
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Dziekuje

Nie uzywam zadnych z wymienionych specyfikow.Zluszczanie itp zostawiam na jesien i wtedy stosuje zazwyczaj inny filtr(zazwyczaj Avene mleczko spf 50)

Uzywam takze tych dwoch filtrow( 1 moj ulubiony).Czy moglabys zerknac na sklad i poradzic czy warto ich uzywac.Ten pierwszy sprawdza sie super,ten 2 dopiero testuje.dziekuje

1.
Active Ingredients: Octinoxate, Zinc Oxide, Octisalate, Ensulizole, Titanium Dioxide

Inactive Ingredients: Water, Glycerin, C12 15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate SE, Sodium Lactate, Lactic Acid, Hydrogenated Cocoglycerides, VP/Hexadecene Copolymer, PEG 40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Alumina, Simethicone, Phenoxyethanol, DMDM Hydrantoin

2.Active Ingredients: Zinc Oxide (20.5%) (sunscreen)

Inactive Ingredients: Oliva Europaea (Olive) Fruit Oil, Cera Alba (Beeswax), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Butter, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Auranitium Dulcis (Blood Orange) Oil, Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Co2 Extract, Tanacetum Annuum (Blue Tansy) Oil, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Flower Oil
Ten pierwszy to taki typowy krem z filtrem z niskiej półki (mówię o filtrach)
Octinoxate jest filtrem przenikającym, kancerogennym
Filtry fizyczne mineralne: tlenek cynku, dwutlenek tytanu
Filtr chemiczny, Octisalate chroni w pełnym zakresie UVB
Ensulizole filtr chemiczny chroni w zakresie UVB mniej w UVA zakres fal: 290-340 nm
Dużo silikonów i sztucznych emolientów oblepia skórę

A drugi olejek jest mmm
Oczywiście ochrona nie jest za wysoka, ale jaki skład
Gdybyś podzieliła się nazwą tego filtra to sama bym chętnie potestowała
Oliwa z oliwek jako baza. Dalej: wosk pszczeli, olej jojoba, masło kakaowe, masło shea, olejek lawendowy, pomarańczowy, rokitnikowy, rumianku marokańskiego i ylang ylang
Bardzo odzywczy olejek bez chemii
Ghost19 jest offline  
Stary 2010-07-07, 10:05   #1696
caskada
Zakorzenienie

czesc dziewczyny mozecie mi powiedziec czy ten krem nie jest szkodliwy dla skory ma strasznie duuuzy sklad ktory mnie straszy przed uzyciem go
avon solutions krem z koloryzujacymi granulkami oto sklad:
aqua homosalate ethylhexel methoxycinnamate ethylhexyl salicylatebutylene glicol glycerin peg-8 butyl methoxydibenzoylmethane octyl isononanoate dimethicone tromethamine cetyl alkohol phenohyyethanol gliceryl stearate parfum trimethylsilloxysilicate hydrogenated lecithin acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymercarbomer methylparaben propylparaben disodium edta sodiumchloride perfluorooctyl triethoxysilane propylene glycol caprylic/capric triglyceride butylparaben ethylparaben ascorbyl tetraisopalmitate tocopherol isobutylparaben sodium dna ci 77891 ci 77491 ci 77499 ci 42090
Stary 2010-07-07, 16:49   #1697
Fryzz
Raczkowanie

Witam wszystkie Wizażanki,
ja również ( z faktu że się na tym nie znam) proszę o przeanalizowanie składu kosmetyku, ale pod względem jakościowym ( czy filtry dobre, itp itp)
Pollena, Eva Sun, Balsam do opalania spf 15
skład:

Aqua, Octocrylene, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Polybutene, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide/ Silica, Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol/ Methylparaben/ Propylparaben/ Ethylparaben/ Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Carbomer, Parfum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, PEG-8/ Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/ Ascorbic Acid/ Citric Acid, Linalool.

z góry bardzo dziękuję
Fryzz jest offline  
Stary 2010-07-07, 20:53   #1698
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Ten pierwszy to taki typowy krem z filtrem z niskiej półki (mówię o filtrach)
Octinoxate jest filtrem przenikającym, kancerogennym
Filtry fizyczne mineralne: tlenek cynku, dwutlenek tytanu
Filtr chemiczny, Octisalate chroni w pełnym zakresie UVB
Ensulizole filtr chemiczny chroni w zakresie UVB mniej w UVA zakres fal: 290-340 nm
Dużo silikonów i sztucznych emolientów oblepia skórę

A drugi olejek jest mmm
Oczywiście ochrona nie jest za wysoka, ale jaki skład
Gdybyś podzieliła się nazwą tego filtra to sama bym chętnie potestowała
Oliwa z oliwek jako baza. Dalej: wosk pszczeli, olej jojoba, masło kakaowe, masło shea, olejek lawendowy, pomarańczowy, rokitnikowy, rumianku marokańskiego i ylang ylang
Bardzo odzywczy olejek bez chemii

Dziekuje-wiec zrezygnuje z tego 1 bo kancerogenny-chociaz podobalo mi sie jak skora po nim wygladala-to chyba przez te silikony

Co do drugiego to testowalam go raz i niewiem co o nim myslec-do mojej skory jest chyba lekko za ciezki.To jest filtr firmy Badger-podobno najlepszy z naturalnych dostepnych na rynku amerykanskim:
http://www.drugstore.com/products/pr...26&catid=12101

Mam jeszcze jeden sklad-przysiegam ze to ostatni-czy ten filtr jest cos wart?

Active Ingredients: Homosalate (10%), Octisalate (5%), Oxybenzone (5%), Avobenzone (2%), Octocrylene (2%)

Inactive Ingredients: Water, Acrylates Copolymer, Polyisobutene, Diisopropyl Adipate, Propylene Glycol, Cholecalciferol (Vitamin D3), Dimethyl Capramide, Polyester 8, Pyrifera (Kelp) Extract, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Retinyl Palmitate (Vitamin A Palmitate), Oleo Europaea (Olive) Fruit Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sorbitan Oleate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Iodopropyl Butylcarbamate, Triethanolamine, Fragrance

Dziekuje bardzo

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2010-07-07 o 21:11
CzarnyElf jest offline  
Stary 2010-07-08, 12:14   #1699
i_lonka
Raczkowanie

Witam, proszę o analizę tego kremu:

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Skład:
Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum
.

Dziękuję.
i_lonka jest offline  
Stary 2010-07-08, 13:41   #1700
caskada
Zakorzenienie

ja tez ponawiam pytanie bo nigdzie ani to nigdzie nie ma nic o tym kremie prosze niech ktos oceni czy ten krem jest w porzadku czu uczula czy zapycha?
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1697
Stary 2010-07-09, 18:21   #1701
paulinek0
Przyczajenie

Dzień dobry!
Byłabym wdzięczna za analizę szamponu Timotei Intensywna Odbudowa.
Tutaj jest skład:
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (lub) Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Persea Gratissima Oil, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, TEA-Sulfate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Triethanolamine, Propandediol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Pistacia Vera Seed Extract, Parfum, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Mica, Glycerin, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, PPG-12, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, CI 42051, CI 47005, CI 77891.

Z gróy dziękuje za odpowiedź!
Macie może jakies sprawdzone szampony oraz odżywki do wlosów lekko suchych ? Jakieś takie jak najbardziej nie niszczące kondycji naszych włosów?
paulinek0 jest offline  
Stary 2010-07-10, 17:43   #1702
paradiso perduto
Zakorzenienie

Hej, czy mogłabym prosić o rozszyfrowanie składu tych pudrów firmy Benefit? Głównie pod kątem zapychania dla skóry mieszanej/trądzikowej/naczynkowej. Pozdrawiam

MATTErial girl – matte-finish setting powder
Talc, mica, titanium dioxide, magnesium myristate, dimethicone, nylon-12, polyethylene, silica, polymethyl methacrylate, phenoxyethanol, phenyl trimethicone, zea mays, starch, yellow 5 lake (ci 19140), sodium dehydroacetate, squalane, iron oxides (ci 77491), ascorbyl palmitate, bht, ultramarines (ci 77007), iron oxides (ci 77492), aluminium hydroxide (ci 77002), red 30 lake (ci 73360), iron oxides (ci 77499), tocopheryl acetate.

Bluff dust – redness concealing powder
Talc, mica, yellow 5 lake (ci 19140), dimethicone, magnesium myristate, nylon-12, polyethylene, silica, titanium dioxide, phenyl trimethicone, polymethyl methacrylate,
zea mays, starch, methylparaben, sodium dehydroacetate, squalane, propylparaben, butylparaben, iron oxides (ci 77491), ascorbyl palmitate, tocopheryl acetate, iron oxides (ci 77499).
paradiso perduto jest offline  
Stary 2010-07-10, 18:07   #1703
biala
Wtajemniczenie

Mogę prosić o analizę

Lirene Dermoprogram, Cera Normalna i Mieszana, Krem aksamitnie nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Methyl Glucose Sesquistearate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Lactate, Sodium PCA, Sodium Carbonate, Chondrus Crispus (Carrageenan), Sodium Hyaluronate, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Lactic Acid, Fructose, Niacinamide, Inositol, Urea, Glycine, Methylparaben, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum, Benzyl Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Lonone, Limonene.

*obietnice producenta:
-optymalne nawilżenie przez cały dnień,
-likwiduje przesuszenie naskórka
-zapewnia ochronę przed foto starzeniem
-promienny wygląd

Soraya, beauty & nature, tonik intensywnie nawilżający, algi morskie, minerały i witaminy

Składniki(INCI): Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citrus Medica Limonum (lemon) Friut Extract, Tocopherol, Panthenol, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Disodium EDTA, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, lodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Citral, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronello, Hexyl Cinnamic Aldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl lonone.

*obietnice producenta:
-doskonale tonizuje i odświeża
-regeneruje i wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia
-łagodzi
-delikatnie rozjaśnia,
-rewitalizuje, przywraca blask i promienny wygląd
-zapobiega procesom starzenia się skóry

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2010-07-10 o 18:08
biala jest offline  
Stary 2010-07-11, 12:57   #1704
Deborah100
Zakorzenienie

Bardzo prosiłabym o analizę dwóch szamponów, poszukuję czegoś bez SLS i silikonów.
Który z nich bardziej nadaje się do przetłuszczających włosów?

Szampon do Włosów – 84% Aloes Jason

SKŁAD: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel*, Aqua (Purified Water), Cocamidopropyl Betaine, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract*, Fraternizującym-7, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract*, Cocamidopropyl Hydroxysultane, Decyl Glucoside, Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract*, Spirulina Maxima (Spirulina), Planthenol-3 (DL-Panthenol, Ethyl Panthenol and Panthenyl Hydroxypropyl, Steardimonium Chloride), Sodium Lauroamphoacetate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract*, Natural Tocopherol (Vit. E), Ascorbic Acid (Vit. C), Triticum Vulgare (Hydrolyzed Wheat) Protein, Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone, Vegetable Glycerin, Retinyl Palmitate (Vit. A), Benzyl Alcohol, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Fragrance Oil Blend. *Certified Organic

Szampon do Włosów – Lawenda Jason

SKŁAD:
Aqua (Purified Water)
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel*
Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract*
Cocamidopropyl Betaine
Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract*
Vegetable Glycerin
Natural Tocopherol (Vit. E)
Cocamidopropyl Hydroxysultaine
Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract*
Sodium Lauroamphoacetate
Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract*
Ascorbic Acid (Vit. C)
Planthenol-3 (DL-Panthenol, Ethyl Panthenol and Panthenyl Hydroxypropyl Steardimonium Chloride)
Polyquaternium-7
Retinyl Palmitate (Vit. A)
Linoleic & Linolenic Acid (Vit. F)
Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
Triticum Vulgare Hydrolyzed (Wheat) Protein
Decyl Glucoside
Oenothera Biennis (Primrose) Oil
Oxybenzone
Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone
Beta Carotene
Citric Acid
Benzyl Alcohol
Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract
Potassium Sorbate
Sodium Benzoate
Fragrance Oil Blend.
*Certified Organic
Deborah100 jest offline  
Stary 2010-07-12, 21:32   #1705
biala
Wtajemniczenie

Ghost19 pomogłabyś nam/mi w analizie składu?
Bez Ciebie sobie rady nie damy
Stary 2010-07-12, 23:06   #1706
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny mozecie mi powiedziec czy ten krem nie jest szkodliwy dla skory ma strasznie duuuzy sklad ktory mnie straszy przed uzyciem go
avon solutions krem z koloryzujacymi granulkami oto sklad:
aqua homosalate ethylhexel methoxycinnamate ethylhexyl salicylatebutylene glicol glycerin peg-8 butyl methoxydibenzoylmethane octyl isononanoate dimethicone tromethamine cetyl alkohol phenohyyethanol gliceryl stearate parfum trimethylsilloxysilicate hydrogenated lecithin acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymercarbomer methylparaben propylparaben disodium edta sodiumchloride perfluorooctyl triethoxysilane propylene glycol caprylic/capric triglyceride butylparaben ethylparaben ascorbyl tetraisopalmitate tocopherol isobutylparaben sodium dna ci 77891 ci 77491 ci 77499 ci 42090
Na zołto filtry
Na czerwono emolienty
zielono skł. poch. roślinnego oraz czynne
Zawiera wit. C oraz E
Reszta jak widać

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Fryzz Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki,
ja również ( z faktu że się na tym nie znam) proszę o przeanalizowanie składu kosmetyku, ale pod względem jakościowym ( czy filtry dobre, itp itp)
Pollena, Eva Sun, Balsam do opalania spf 15
skład:

Aqua, Octocrylene, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Polybutene, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide/ Silica, Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol/ Methylparaben/ Propylparaben/ Ethylparaben/ Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Carbomer, Parfum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, PEG-8/ Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/ Ascorbic Acid/ Citric Acid, Linalool.

z góry bardzo dziękuję
Filtry na zołto

Zawiera wit. E oraz C
Z filtrów parasol (uwaga na kolorówkę)
Nie jest stabilny

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Dziekuje-wiec zrezygnuje z tego 1 bo kancerogenny-chociaz podobalo mi sie jak skora po nim wygladala-to chyba przez te silikony

Co do drugiego to testowalam go raz i niewiem co o nim myslec-do mojej skory jest chyba lekko za ciezki.To jest filtr firmy Badger-podobno najlepszy z naturalnych dostepnych na rynku amerykanskim:
http://www.drugstore.com/products/pr...26&catid=12101

Mam jeszcze jeden sklad-przysiegam ze to ostatni-czy ten filtr jest cos wart?

Active Ingredients: Homosalate (10%), Octisalate (5%), Oxybenzone (5%), Avobenzone (2%), Octocrylene (2%)

Inactive Ingredients: Water, Acrylates Copolymer, Polyisobutene, Diisopropyl Adipate, Propylene Glycol, Cholecalciferol (Vitamin D3), Dimethyl Capramide, Polyester 8, Pyrifera (Kelp) Extract, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Retinyl Palmitate (Vitamin A Palmitate), Oleo Europaea (Olive) Fruit Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sorbitan Oleate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Iodopropyl Butylcarbamate, Triethanolamine, Fragrance

Dziekuje bardzo
Zacznę od tego, że filtr nie jest fotostabilny, poza tym Oxybenzone jest szkodliwy. Można o tym przeczytać choćby na wiki
Reszta w składzie jest opisana
Wit D3 tez jest naturalnym filtrem
Ghost19 jest offline  
Stary 2010-07-12, 23:09   #1707
CzarnyElf
Zakorzenienie

Dziekuje Ghost19
Przestalam juz kombinowac i w koncu zamowilam avenke spf 50 na amazon.com.Bede uzywac na zmiane z tym yes to carrots.Dzieki
Stary 2010-07-12, 23:24   #1708
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Witam, proszę o analizę tego kremu:

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Skład:
Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum
.

Dziękuję.
Krem na bazie wody pomarańczowej
Z ekstraktami z żeń-szenia, wit B5, E, magnezem, wapniem
Z kwasem hialuronowym oraz olejkami: mekademii, rokotnika, pelargonii

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinek0 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Byłabym wdzięczna za analizę szamponu Timotei Intensywna Odbudowa.
Tutaj jest skład:
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (lub) Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Persea Gratissima Oil, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, TEA-Sulfate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Triethanolamine, Propandediol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Pistacia Vera Seed Extract, Parfum, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Mica, Glycerin, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, PPG-12, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, CI 42051, CI 47005, CI 77891.

Z gróy dziękuje za odpowiedź!
Macie może jakies sprawdzone szampony oraz odżywki do wlosów lekko suchych ? Jakieś takie jak najbardziej nie niszczące kondycji naszych włosów?
Jeżeli masz suche włosy to ten szampon chyba się nie sprawdzi. Dużo agresywnych detergentów. Przez chwilę będą ładnie wyglądały za sprawą silikonów w szamponie, ale to tylko pozory.
Olejek z makademii, avokado oraz ekstrakt z pistacji
Na suche włoski delikatny szampon np. dla dzieci a przed myciem olejowanie np. olejem kokosowym poszukaj na biochemii albo na fryzjerskim

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Hej, czy mogłabym prosić o rozszyfrowanie składu tych pudrów firmy Benefit? Głównie pod kątem zapychania dla skóry mieszanej/trądzikowej/naczynkowej. Pozdrawiam

MATTErial girl – matte-finish setting powder
Talc, mica, titanium dioxide, magnesium myristate, dimethicone, nylon-12, polyethylene, silica, polymethyl methacrylate, phenoxyethanol, phenyl trimethicone, zea mays, starch, yellow 5 lake (ci 19140), sodium dehydroacetate, squalane, iron oxides (ci 77491), ascorbyl palmitate, bht, ultramarines (ci 77007), iron oxides (ci 77492), aluminium hydroxide (ci 77002), red 30 lake (ci 73360), iron oxides (ci 77499), tocopheryl acetate.

Bluff dust – redness concealing powder
Talc, mica, yellow 5 lake (ci 19140), dimethicone, magnesium myristate, nylon-12, polyethylene, silica, titanium dioxide, phenyl trimethicone, polymethyl methacrylate,
zea mays, starch, methylparaben, sodium dehydroacetate, squalane, propylparaben, butylparaben, iron oxides (ci 77491), ascorbyl palmitate, tocopheryl acetate, iron oxides (ci 77499).
Potencjalne zapychacz to: talk, silikony
a te pudry na nich się opierają
zawierają wit. C oraz E
az się boję zapytać ile one kosztują
W składzie mają skrobię kukurydzianą. Zapewne za ułamek ich ceny można wykonać swój własny puder bez tego świństwa które wymieniłam wcześniej. W ogóle sama skrobia jest świetnym pudrem. Jednoskładnikowym i naturalnym
Ghost19 jest offline  
Stary 2010-07-12, 23:31   #1709
CzarnyElf
Zakorzenienie

Ghost19-co sadzisz o tym kremie?Zamowilam probke-sklad ma byc podobno w 100% naturalny i chronic przed 2 rodzajami promieniowania.Jezeli chodzi o ochrone to w jakim procencie musi byc Zinc Oxide zeby byla dobra ochrona?

Indications
For protection against sunburn, skin cancer and aging.

Ingredients
Ingredients: Non-Nano Particle Zinc Oxide (24.8%), Grape Seed Oil, Organic Sunflower Oil, Caprylic/Capric Triglycerides (derived from Coconut Oil), Soy Wax (Non-GMO), Organic Olive Oil, Organic Plum Kernel Oil, Organic Sesame Oil, Candelilla Wax, Organic Hemp Seed Oil, Organic Macadamia Nut Oil, Organic Cocoa (Fair Trade), Organic Green Tea, Vitamin E Oil

Dziekuje
Stary 2010-07-12, 23:53   #1710
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Mogę prosić o analizę

Lirene Dermoprogram, Cera Normalna i Mieszana, Krem aksamitnie nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Methyl Glucose Sesquistearate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Lactate, Sodium PCA, Sodium Carbonate, Chondrus Crispus (Carrageenan), Sodium Hyaluronate, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Lactic Acid, Fructose, Niacinamide, Inositol, Urea, Glycine, Methylparaben, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum, Benzyl Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Lonone, Limonene.

*obietnice producenta:
-optymalne nawilżenie przez cały dnień,
-likwiduje przesuszenie naskórka
-zapewnia ochronę przed foto starzeniem
-promienny wygląd

Soraya, beauty & nature, tonik intensywnie nawilżający, algi morskie, minerały i witaminy

Składniki(INCI): Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citrus Medica Limonum (lemon) Friut Extract, Tocopherol, Panthenol, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Disodium EDTA, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, lodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Citral, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronello, Hexyl Cinnamic Aldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl lonone.

*obietnice producenta:
-doskonale tonizuje i odświeża
-regeneruje i wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia
-łagodzi
-delikatnie rozjaśnia,
-rewitalizuje, przywraca blask i promienny wygląd
-zapobiega procesom starzenia się skóry

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Pierwszy krem:
na zółto filtry
Na czerwono emolienty/zapychacze
na zielono coś wartościowego

Filtry niestabilne, o ilości nie wspomnę
mleczan sodu: nawilża
Sodium PCA to sół sodowa kwasu jakiegośtam nie pamiętam. Składnik który odpowiada za nawilżenie naskórka. Występuje naturalnie w skórze
Kwas hialuronowy - nawilża, działa lekko przeciwzmarszczkowo
Kwas mlekowy, wit B3, mocznik, cukry - wszystko składniki nawilżające
Olej z babassu - nie wiem, może tez magiczny składnik rozpromieniający

O ochronie przed promieniowaniem nie ma co marzyć. Nawilżenie? Jeżeli nie zapcha to te glikole i silikony zadbają o "nawilżenie" naskórka
reszta składników czynnych w ilościach pomocniczych

Tonik:
Ekstrakt z cytrynek = wit. C
Wit. E oraz B5
wyciąg wodny z alg, woda morska
To to na pomarańczowo to poch. aldehydu która może uczulić
Tonik ujdzie w tłoku

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analizę dwóch szamponów, poszukuję czegoś bez SLS i silikonów.
Który z nich bardziej nadaje się do przetłuszczających włosów?

Szampon do Włosów – 84% Aloes Jason

SKŁAD: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel*, Aqua (Purified Water), Cocamidopropyl Betaine, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract*, Fraternizującym-7, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract*, Cocamidopropyl Hydroxysultane, Decyl Glucoside, Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract*, Spirulina Maxima (Spirulina), Planthenol-3 (DL-Panthenol, Ethyl Panthenol and Panthenyl Hydroxypropyl, Steardimonium Chloride), Sodium Lauroamphoacetate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract*, Natural Tocopherol (Vit. E), Ascorbic Acid (Vit. C), Triticum Vulgare (Hydrolyzed Wheat) Protein, Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone, Vegetable Glycerin, Retinyl Palmitate (Vit. A), Benzyl Alcohol, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Fragrance Oil Blend. *Certified Organic

Szampon do Włosów – Lawenda Jason

SKŁAD:
Aqua (Purified Water)
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel*
Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract*
Cocamidopropyl Betaine
Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract*
Vegetable Glycerin
Natural Tocopherol (Vit. E)
Cocamidopropyl Hydroxysultaine
Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract*
Sodium Lauroamphoacetate
Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract*
Ascorbic Acid (Vit. C)
Planthenol-3 (DL-Panthenol, Ethyl Panthenol and Panthenyl Hydroxypropyl Steardimonium Chloride)
Polyquaternium-7
Retinyl Palmitate (Vit. A)
Linoleic & Linolenic Acid (Vit. F)
Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
Triticum Vulgare Hydrolyzed (Wheat) Protein
Decyl Glucoside
Oenothera Biennis (Primrose) Oil
Oxybenzone
Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone
Beta Carotene
Citric Acid
Benzyl Alcohol
Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract
Potassium Sorbate
Sodium Benzoate
Fragrance Oil Blend.
*Certified Organic
Oba szampony nie zawierają slsów. Mają delikatniejsze detergenty. Oba zawierają silikony, dość daleko w składzie, ale zawsze
Drugi ma filtr...zapewne jeżeli ma jakiś kolor to żeby go nie stracił jak długo stoi na wystawię w słoneczku Oba nie różnią sie za bardzo od siebie. Ten aloes na początku wygląda zachęcająco. Ile kosztują te szamponiki?

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Ghost19-co sadzisz o tym kremie?Zamowilam probke-sklad ma byc podobno w 100% naturalny i chronic przed 2 rodzajami promieniowania.Jezeli chodzi o ochrone to w jakim procencie musi byc Zinc Oxide zeby byla dobra ochrona?

Indications
For protection against sunburn, skin cancer and aging.

Ingredients
Ingredients: Non-Nano Particle Zinc Oxide (24.8%), Grape Seed Oil, Organic Sunflower Oil, Caprylic/Capric Triglycerides (derived from Coconut Oil), Soy Wax (Non-GMO), Organic Olive Oil, Organic Plum Kernel Oil, Organic Sesame Oil, Candelilla Wax, Organic Hemp Seed Oil, Organic Macadamia Nut Oil, Organic Cocoa (Fair Trade), Organic Green Tea, Vitamin E Oil

Dziekuje
Bardzo naturalny skład...nawet moje mazidła nie są tak naturalne
Z filtrów jest tylko tlenek cynku. Sam to raczej kiepska ochrona. Jeszcze gdyby dosypać tam dwutlenku tytanu....no ale na pewno będzie bielutki

Może zerknij na filtr Akn mat Biodermy spf 30 ( bo 40 niestety wycofali)
Używałam właśnie 40 i byłam zadowolona do tego stopnia, że wykupuję na zapas wszelkie pozostałe tubki
Wersję 30 pozbawili polimerów. Jest lżejsza. Zawiera stabilne filtry oraz składniki odżywcze Nie ma silikonów, parabenów, poch. formaldehydu i silnych konserwantów

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-07-12 o 23:41
Ghost19 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości