Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-27, 14:22   #1741
szczyptacukru
Raczkowanie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mogę prosić o analize ; Avon, MagiX Face Perfector SPF 20 (Bezbarwny podkład 'Idealna gładkość')

Skład: Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cellulose, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexyl Salicylate, Alumina Acrylates/Dimethicone Copolymer Silica, Nylon-12, Hdi/Trimethylol Hexyllacton Crosspolymer, C30-45 Alkyl Methicone, c30-45 Olefin, Peg/Ppg-20/30 Dimethicone, Lauryl Peg-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Polyethylene, Boron Nitride, Parfum, Tocopherol.
Stary 2010-07-28, 00:15   #1742
joaa12
Rozeznanie

Czy taka baza będzie dobra pod kątem małej ilości i dobrych składników - baza pod krem. Myślę o dodaniu wit E, trochę dodać jakiegoś składnika nawilżającego itp.
Ingredients:-
Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Stearic Acid, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil), Glyceryl Stearate SE, Propylene Glycol, Cera Alba, Cetyl Acetate, Cetearyl Alcohol, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile), Lavandula Angustifolia (Lavender), Panax Ginseng, Symphytum Officinale (Comfrey), Tocopheryl Acetate, Sodium PCA, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Ethyl Hexyl Glycerin, Methylisothiazolinine.

No i jeszcze mam pytanie o gel do mycia twarzy

Aqua , Glycerin , Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil , Cetearyl Alcohol , Glyceryl Stearate , Coco-Glucoside , Cocoglycerides , Phenoxyethanol , Stearic Acid , Betaine , Ceteareth-20 , Polysorbate 80 , Sorbitan Oleate , Xanthan Gum , Ethylhexylglycerin , Panthenol , Disodium EDTA , Tocopherol .

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-08-03 o 22:09
joaa12 jest offline  
Stary 2010-07-29, 08:28   #1743
anytsuj
Zadomowienie

Revlon Professional equave, 2 phase hydro nutritive conditioner:

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Dimethicone, Domethicone Copolyol, Dimethiconol, Phenyl Trimethicone, Vitis Vinifera, Camelia Sinensis, Polyquaternium-6, Polyquaternium-16, Hydrolyzed Keratin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Wheat Amono Acids, Lactid Acid, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Parfum, Benzophenone-4, Disodium EDTA Copper, Triethanolamine, Imidazolidynyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Bardzo proszę o pomoc czy w tej odzywce są silikony i alkohol?
anytsuj jest offline  
Stary 2010-07-29, 11:41   #1744
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cześć,
bardzo proszę o analizę składu podkładu CLARINS Everlasting Foundation.

Opis ze strony Clarins: Dla wszystkich kobiet, które poszukują podkładu łączącego długotrwałości i komfort w każdych okolicznościach ( stres, wilgotność, ciepło) i dla tych, które poszukują idealnego krycia.
Delikatny, kremowy fluid, który wtapia się w skórę, tworząc z aplikacji czystą przyjemność.
Odświeżający, owocowo(melon)- kwiatowy zapach (Jaśmin, konwalia i mimoza).
15 godzin trwałości, niewiarygodne rozświetlenie i całodniowe nawilżenie, komfort skóry. Niedoskonałości są tuszowane bez efektu maski.

Everlasting Foundation SPF 15 może być nakładany przy użyciu gąbeczki, pędzla, bądź placami.
Poprzez aplikację niewielkiej ilości Foundation SPF 15 za pomocą pędzla, możesz otrzymać naturalny wygląd, z idealnym kryciem, bez efektu maski.
Nałóż Instant Smooth Perfecting Touch na linie i niedoskonałości dla jeszcze gładszego wyglądu.

Skład:
active: titanium dioxide 2%
inactive: water, cyclomethicone, cyclopentasiloxane, isododecane, butylene glycol, alcohol, nylon-12, peg/ppg-20/15 dimethicone, magnesium sulfate, peg-10 dimethicone, polyglyceryl-3 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, methyl trimethicone, parfum, polyglyceryl-3 diisosterreate, disodium stearroyl glutamate, aluminium hydroxide, acrylates/dimethicone copolymer, stearic acid, disteradimonium hectorite, ethylhexylglycerin, silica, disodiu edta, hydroxyethyl urea, sorbic acid, camellia sinensis leaf extract, phenoxyethanol, algin, acacia senegal gum.
+/- may put: [+/- CI 77891, CI 77491/ CI 77492/ CI 77499/ iron oxides]
paradiso perduto jest offline  
Stary 2010-07-30, 21:32   #1745
BlueSunshine
Wtajemniczenie

Hej, wpadł mi w łapki dzisiaj krem u mojej znajomej, nie pamiętam niestety jego nazwy, i zastanawiam się czy jego skład jest ok? ma bardzo krótki termin ważności, producent mówi o braku parabenów, sztucznych konserwantów, barwników i silikonów, i zastanawiam się czy faktycznie będzie dobry dla b.suchej skóry? i czy będzie zapychać?

skład INCI: Aqua, hordeum Vulgare Plant extract, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, wheat grem oil, cethyl alcohol, c14-c22 alcohols, oil extract of oat, oil extract of barley, oil extract of wheat, isopropyl palmitate, sodium acrylate/sodiumacryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, hydrolyzed algin, chlorella vulgaris extract, sea water, manganese gluconate, olive extract, tocopherol, c12-20 alkyl glucoside, caprylyl glycol, phenoxyethanol, hexylene glycol, isohexadecante, polysorbate 80, sodium phytate

wydaje mi się że dobrze przepisałam, ale ciężko się takie składy przepisuje, dziękuję z góry za odpowiedź
Stary 2010-08-01, 19:03   #1746
Noc(nik)
Zadomowienie

Mam mega zapychającą skórę i dlatego zaprzestałam nawet używania kremu, o podkładach nie wspomne. Zaczęłam używać toniku z Olay. Na początku bardzo dobrze mi to zrobiło, jednak wydaje mi się, że utworzyły się podskórne gródki tam, gdzie wcześniej ich nigdy nie było(policzki w kierunku do ust). Który składnik może być tego winowajcą?

Olay, Skin Comfort, Tonik

Skład: Aqua, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Dimethiconol, Cyclotetrasiloxane, Phenyl Dimethicone, Polyglyceryl-10 Myristate, Decyl Glucoside, Hexylene Glycol, Butylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Iodopropynyl Butylcarbamate, DMDM Hydantoin, Parfum, Limonene, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional. (29.12.2009)

Edytowane przez Noc(nik)
Czas edycji: 2010-08-01 o 19:04
Noc(nik) jest offline  
Stary 2010-08-14, 15:04   #1747
juma1979
Przyczajenie

GG do juma1979

Witam wszystkie wizażanki!
Poprosze o analizę tego oto serum:
Lierac Concentre Mesolift, Serum przywracające skórze blask i gładkość, skład:
* WATER (AQUA)
* FERRIC GLYCEROPHOSPHATE
* ZINC GLUCONATE
* POTASSIUM GLUCONATE
* CALCIUM GLUCONATE
* PROPYLENE GLYCOL
* COPPER GLUCONATE
* MANGANESE GLUCONATE
* MAGNESIUM GLUCONATE
* SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL
* SODIUM HYALURONATE
* CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE
* PANTHENOL
* PYRIDOXINE HCl
* TOCOPHEROL
* RETINYL PALMITATE
* CARBOMER
* TROMETHAMINE
* FRAGRANCE (PARFUM)
* PHENOXYETHANOL
* METHYLPARABEN
* ETHYLPARABEN
* BUTYLPARABEN
* PROPYLPARABEN
* ISOBUTYLPARABEN
* ORANGE 4 (CI 15510)
Podaję również link:
http://www.aquavitae.com.pl/product-...osc-30-ml.html
Szukam czegoś co mogłabym używać po filtry podczas kuracji retinoidami. Znalazłam te serum na KWC. Dziekuję za odpowiedź
juma1979 jest offline  
Stary 2010-08-15, 11:24   #1748
Limone
Zakorzenienie

Witam wszystkich serdecznie
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu toniku:

Soraya, Care & Control Antybakteryjna, Tonik przeciwtrądzikowy

Skład: Aqua, Propylene Glycol, 10-Hydroxydecanoid Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Cymbopogon Nardus Rendle, Niacinamide, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Acohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.

Najbardziej interesuje mnie czy tonik nie będzie mnie wysuszał i zapychał. Mam bowiem cerę odwodnioną i tłustą jednocześnie. Z tego co zauważyłam ten tonik to ulepszona wersja Soraya, Care & Control, Ekspresowy tonik antybakteryjny - który to kosmetyk został już zanalizowany, w tym są jednak jeszcze dodatkowe składniki, których rozszyfrować nie umiem.

A jeśli jest kiepski to czy mógłby ktoś polecić coś o dobrym składzie właśnie do takiej cery?

Będę wdzięczna za pomoc.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-15 o 12:18
Limone jest offline  
Stary 2010-08-17, 14:15   #1749
BlackCat1990
Rozeznanie

Witam.
Chciałabym poprosić o przeanalizowanie tego składu:
W szczególności zależy mi na tym, aby nie zapychał porów (mam do tego skłonność)

Bioderma SENSIBIO płyn miceralny
Skład:
WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE

*na liście zaanalizowanych komsetyków na Biochemii znalazłam odnośnik to powyższej analizy, ale niestety link nie chciał się otworzyć, dlatego pozowliłam sobie napisać jeszcze raz o tym produkcie.

pozdrawiam
BlackCat1990 jest offline  
Stary 2010-08-17, 15:46   #1750
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym poprosić o przeanalizowanie tego składu:
W szczególności zależy mi na tym, aby nie zapychał porów (mam do tego skłonność)

Bioderma SENSIBIO płyn miceralny
Skład:
WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE

*na liście zaanalizowanych komsetyków na Biochemii znalazłam odnośnik to powyższej analizy, ale niestety link nie chciał się otworzyć, dlatego pozowliłam sobie napisać jeszcze raz o tym produkcie.

pozdrawiam
Znalazłam go tutaj: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1692
Limone jest offline  
Stary 2010-08-17, 16:32   #1751
BlackCat1990
Rozeznanie

dzięki

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol

dziękuje

(jak narazie mnie nie zapycha )
BlackCat1990 jest offline  
Stary 2010-08-19, 20:39   #1752
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie
prosze o analize podkladu Pharmaceris F

nie moge znalezc nigdzie watky zbiorczego ktory bylby czynny wiec zakladam nowy. jesli gdzies juz jest takowy prosze o polaczenie;D

oto sklad:
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Pentylene Glycol, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Titanium Dioxide, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Propylene Glycol, Polysilicone-11, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polyglyceryl- 3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Niacinamide, Candelilla Cera, Triethoxycaprylylsilane, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499 (06.11.2009)
Stary 2010-08-19, 23:44   #1753
Limone
Zakorzenienie

Chciałam prosić o analizę nowej wersji kremu
Avene - Hydrance Optimale Light Hydrating Cream.

Skład: Avene Thermal Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Carthamus Tinctorius, Seed Oil, Cyclomethicone, Sucrose Stearate, Glycerin, butylene Glycol, Sucrose Distearate, Polymethyl Methacrylate, Benzoic Acid, Beta-Sitosterol Bht, Carbomer, Chlorphenesin, Disodium Edta, Fragrance, Glycine Soja, Seed Extract, Phenoxyethanol, Poloxamer 188, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide.

Głównie zależy mi na informacji odnośnie zapychania i nawilżenia.
Limone jest offline  
Stary 2010-08-20, 11:52   #1754
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie
Dot.: prosze o analize podkladu Pharmaceris F

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
nie moge znalezc nigdzie watky zbiorczego ktory bylby czynny wiec zakladam nowy. jesli gdzies juz jest takowy prosze o polaczenie;D

oto sklad:
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Pentylene Glycol, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Titanium Dioxide, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Propylene Glycol, Polysilicone-11, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polyglyceryl- 3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Niacinamide, Candelilla Cera, Triethoxycaprylylsilane, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499 (06.11.2009)

upp upp
Stary 2010-08-21, 16:57   #1755
_Roksi
Zadomowienie

Czy mogłabym prosić o analizę Essence, Pure Skin, Anti-Spot, Intenisve Night Treatement (Intesywna kuracja przeciw wypryskom na noc)

Skład: Aqua, Alcochol Denat.,Glycerin, Polyacrylamide, C13-14 Isoparafin, Panthenol, Lactic Acid, Salicyloyl Phytosphingosine, Zinc PCA, Ethylhexyl-Glicerin, Propyle Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Juice, Hamamelis Virginiana (With Hazel) Leaf Water, Laureth-7, Alcohol, Sorbic Acid, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Sodium Sulfite, Parfum.

Chciałabym się głównie dowiedzieć, czy nie będzie zapychał i czy ma rzeczywiście jakieś składniki, które mogą działam na wypryski. Przepraszam, ale kompletnie się na tym nie znam

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2010-08-21 o 17:00
_Roksi jest offline  
Stary 2010-08-21, 17:15   #1756
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o analizę Essence, Pure Skin, Anti-Spot, Intenisve Night Treatement (Intesywna kuracja przeciw wypryskom na noc)

Skład: Aqua, Alcochol Denat.,Glycerin, Polyacrylamide, C13-14 Isoparafin, Panthenol, Lactic Acid, Salicyloyl Phytosphingosine, Zinc PCA, Ethylhexyl-Glicerin, Propyle Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Juice, Hamamelis Virginiana (With Hazel) Leaf Water, Laureth-7, Alcohol, Sorbic Acid, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Sodium Sulfite, Parfum.

Chciałabym się głównie dowiedzieć, czy nie będzie zapychał i czy ma rzeczywiście jakieś składniki, które mogą działam na wypryski. Przepraszam, ale kompletnie się na tym nie znam
Jak widzę polyacrylamide i to na 4. miejscu w składzie to dziękuję, do widzenia To pochodna formaldehydu, podejrzewana wprost o działanie rakotwórcze. Jak widzę ten składnik, to reszta już mnie nie interesuję. Jeśli szukasz intensywnej kuracji na wypryski na noc to polecam pastę Lassari z apteki (cena 3 zł albo coś takiego). Zawiera kwas salicylowy i cynk. Do nakładania punktowego.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-22, 21:42   #1757
trzecia3
Raczkowanie

Ja mam wielką prośbę do zanalizowania tego składu. Chodzi mi szczególnie o zawartość silikonów
Skład: Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl betaine, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate,Sodium Chloride,Sodium benzoate,Citric acid, Parfum, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium,ch loride, salicylic acid,citrus medica limonium juice,tocopherol.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-30...jow-wlosow.htm

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

trzecia3 jest offline  
Stary 2010-08-23, 17:37   #1758
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez trzecia3 Pokaż wiadomość
Ja mam wielką prośbę do zanalizowania tego składu. Chodzi mi szczególnie o zawartość silikonów
Skład: Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl betaine, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate,Sodium Chloride,Sodium benzoate,Citric acid, Parfum, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium,ch loride, salicylic acid,citrus medica limonium juice,tocopherol.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-30...jow-wlosow.htm

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Silikonów tu nie ma. O resztę pytaj inne dziewczyny
azure jest offline  
Stary 2010-08-25, 09:16   #1759
dusiaaa
Rozeznanie

proszę o analizę składu poniższego kremu pod kątem zapychaczy (mam cerę trądzikowa, sporo zaskórników, raz suchą raz tłustą). Czy skład potwierdza obietnice producenta że krem jest intensywnie nawilżający?

Flos Lek, Happy Per Aqua, Krem intensywnie nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Arachidy Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, Laminaria Hyperborea Extr., Glycerin, Hydrolysed Caelsaphinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Sum, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Shea Butter, Rosa Canina Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Enteromorpha Compressa Extr., Triethanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Aloe Vera Leaf Juice, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Peg-8, Tocoperol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA.

z góry dziękuje za pomoc
dusiaaa jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:21   #1760
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
proszę o analizę składu poniższego kremu pod kątem zapychaczy (mam cerę trądzikowa, sporo zaskórników, raz suchą raz tłustą). Czy skład potwierdza obietnice producenta że krem jest intensywnie nawilżający?

Flos Lek, Happy Per Aqua, Krem intensywnie nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Arachidy Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, Laminaria Hyperborea Extr., Glycerin, Hydrolysed Caelsaphinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Sum, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Shea Butter, Rosa Canina Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Enteromorpha Compressa Extr., Triethanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Aloe Vera Leaf Juice, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Peg-8, Tocoperol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA.

z góry dziękuje za pomoc
Nie jestem ekspertem, sama też szukam kremu który by nawilżał i nie zapychał i niestety póki co nie znajduję. Z tego co czytałam to pogrubione przeze mnie składniki mogą zapychać, ale są dosyć daleko. Mam nadzieję, że jakiś ekspert się wypowie
Limone jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:51   #1761
dusiaaa
Rozeznanie

dzieeki za odpowiedz i czekamy na opinie eksperta juz mam kilka kremow na polcektore uzylam pare razy i mnie zapchaly...rece normalnie opadaja, moze chociaz ten sie nada
dusiaaa jest offline  
Stary 2010-08-25, 22:16   #1762
verona77
Raczkowanie

Czy ktoś mógłby wrzucić choć orientacyjnie stronę i rozdział w którym był skład LIQUIDU... jest tyle materiału, że się zgubiłam ...ewentualnie jeśli ktoś wie czy jest coś co można traktować/stosować zastępczo?!
verona77 jest offline  
Stary 2010-08-26, 22:31   #1763
jagoda_81
Przyczajenie

Witam. Jestem w ciazy i wiem, ze powinnam pytac na innym forum, ale zauwazylam, ze od jakiegos czasu nikt tam nie odpowiada, wiec pytam tutaj. Chodzi mi oczywiscie o to, czy moge to bezpiecznie stosowac. Bardzo prosze o analize.

Silk Naturals, Vitamin C Peptide Serum
Skład: Distilled Water, Tamarind Seed Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Palmitoyl Tripeptide-5, White Tea Extract, Hydroxyethyl Cellulose , Sodium PCA, Gluconolactone (and) Sodium Benzoate, Panthenol*
jagoda_81 jest offline  
Stary 2010-08-27, 14:44   #1764
ziarnokakaowca
Przyczajenie

Witam serdecznie. Jestem tu pierwszy raz, troche czytałamna temat składnikow kosmetyków i tych które mnie zapychają, jednak super w tym nie jestem. Mam cere tłustą, troche delikatną, byle co ją zatyka a ja musze sie menczyc z tymi brzydalami ;p Byłabym wdzieczna, gdyby ktoraś zerkła na ten skład :
Garnier czysta skóra 3 in 1
Skład: Aqua/Water, Kaolin, Glycerin, Butylene Glycol, Zea Mays/Corn Starch, CI 77891/Titanium Dioxide, Decyl Glucoside, Polyethylene, Sodium Laureth Sulfate, Chondrus Crispus, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Salicylic Acid, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Menthol, Zinc Gluconate, Jojoba Esters, Propylene Glycol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Tetrasodium Edta, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 77007/Ultramarines, Parfum, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool.

z góry dziękuję
ziarnokakaowca jest offline  
Stary 2010-08-28, 13:51   #1765
Gregorynka
Zakorzenienie

Proszę o analizę kremu pod kątem zapychaczy i nawilżenia skóry normalnej-mieszanej, którą wcześniejszy Vivhy Normaderm raczył wysuszyć. Dziękuję serdecznie
Krem jest +25, ja mam 24,czy mogę go używać?

Dr Irena Eris, Sin Skin, HYDRAprovokeD, Krem nawilżająco-wygładzający na dzień SPF 15

Aqua, c12-15, alkyl benzoate, cyclomethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cetearyl glucoside, methylene bis- benzotiazolyl, tetramethylbutylphenol, sorbeth- 30, ethylhexyl triazone, hydrogenated olive oil decyl esters, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, butyl methoxydibenzoylmethane, c12-14 pareth-12, cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, sodium polyacrylate, triethanolamine, acrylates/ c10-30, alkyl acrylate crosspolymer, triticum vulgare (wheat) germ protein, BHA, lecithin, plankton extract phenoxyethanol, methylparaben, DMDM hydantoin, propylparaben, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, hydroxyisohexyl 3- cyclohexene carboxaldehyde, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, alpha- isomethyl ionone, geraniol

Gregorynka jest offline  
Stary 2010-08-28, 14:18   #1766
Limone
Zakorzenienie

Bardzo proszę o analizę pod kątem zapychania, nawilżenia, jakości filtru i bezpieczeństwa:
Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Octocrylene, Canola Oil*, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Steareth-2, Cyclomethicone, Dimethiconol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tatramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea
* surowiec ECO-certyfikowany, organiczny
Limone jest offline  
Stary 2010-08-28, 19:30   #1767
Lovelorne
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wantxme Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics , Samoopalacz w piance

skład: Aqua, Glycerin, Dihydroxyacetone, PPG-26-Buteth-26/ PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, D-Panthenol, Butylene Glycol, Nymphae Alba, Polysorbate 20, Tocopherol, Ethylparaben, Methylpareben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

mam cerę trądzikową skłonną do zapychania... chciałabym przetestowac ten samoopalacz bo jestem z natury blada a na solarium nie mam zamiaru chodzić proszę powiedzieć czy jest w nim coś co mogło by zapychać...? a podejrzewam że tak... co oznaczają te składniki i za co są ona odpowiedzialne...? dopiero uczę się rozszyfrowywać skład kosmetyków więc korzystan z waszej wielkiej wiedzy i licze na waszej pomoc drogie kochane wizażanki

ps: Glicerin może zapychać i uwrażliwiać skórę? więc pewnie nie nadaję się do skóry wrażliwej i trądzikowej? wrażliwej nie mam ale trądzikowa... owszem...

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/60/5494.jpg

Dax Cosmetics, Cashmere, Mousse Make-Up (Pudrowy podkład kryjąco - matujący o konsystencji musu)

Skład: /odcień 01 Piaskowy Beż (Sandy Beige)/ Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Talc, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylbaraben, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499.

to samo co wyżej czy zapycha itp

moja cera= trądzik,blizny,mieszana.
może nie zapchają ale mogą powodować raka http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...skusja:Paraben

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Lovelorne Pokaż wiadomość
może nie zapchają ale mogą powodować raka http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...skusja:Paraben
oooooo te kosmetyki są podejrzane - zawierają parabeny które najprawdopodobniej powodują raka - parabeny znaleziono w guzach z piersi http://en.wikipedia.org/wiki/Paraben polecam lekturę w dziale toksykologia

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę pod kątem zapychania, nawilżenia, jakości filtru i bezpieczeństwa:

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Octocrylene, Canola Oil*, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Steareth-2, Cyclomethicone, Dimethiconol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tatramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea
niebezpieczne - http://en.wikipedia.org/wiki/Paraben

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość

niebezpieczne - http://en.wikipedia.org/wiki/Paraben

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez gosienkaap Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

KALODERMA, INTENSYWNA PIELĘGNACJA, ŻEL DO RĄK

Skład:
AQUA, ALOE BARBADENSIS, GLYCERIN, PEG/PPG-14/4 DIMETHICONE, PEG-8 DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CITRUS AURANTIFOLIA, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE PROPYLENE GLYCOL, ALLANTOIN, PARFUM, TETRASODIUM EDTA, DMDM HYDANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN

Z góry bardzo dziękuje
methylparaben - być może podejrzany o raka http://en.wikipedia.org/wiki/Paraben toxicology and breast cancer
Lovelorne jest offline  
Stary 2010-08-28, 20:00   #1768
juhaska
Zadomowienie

Isana Hair - spray do włosów
Aqua, Cyclopentasiloxane, Polysorbate 20, Methoxy Peg/Ppg-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Butyrosperum Parkii Butter, Panthenol, Sodium Benzeance, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Argania Spinosa Kernel Oil, Phenyl Trimethicone, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Cetrimonium Chloride, Dimethiconol, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional,CI 47005, CI 16035.

Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline  
Stary 2010-08-28, 20:46   #1769
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez Lovelorne Pokaż wiadomość

oooooo te kosmetyki są podejrzane - zawierają parabeny które najprawdopodobniej powodują raka
Po co siać aż taką panikę? Są dużo gorsze konserwanty.
Polecam artykuł na biotechnologii - Parabeny są bezpieczne. Składniki kosmetyków nie zaburzają gospodarki hormonalnej- opinia PZPK

Cytat:
Niektóre badania naukowe przeprowadzone w przeszłości z użyciem dużych dawek parabenów (znacznie wyższych, niż stosowane w produktach rynkowych) sugerowały, że propylo i butyloparaben mogą wykazywać słabe działanie proestrogenne. W wyniku tych badań Komisja Europejska zaleciła przeprowadzenie wyczerpującej analizy bezpieczeństwa stosowania tych związków. Zgodnie z aktualną wiedzą działanie pro-estrogenne parabenów jest 10 000 razy słabsze, niż najbardziej aktywnych tzw. fitoestrogenów i 100 000 razy słabsze, niż działanie estradiolu, estrogenu obecnego w organizmie człowieka. W chwili obecnej większość środowisk naukowych jest zgodna, że nie jest możliwy jakikolwiek wpływ parabenów na gospodarkę hormonalną człowieka. W opinii naukowej[i] opublikowanej w czerwcu 2008 roku Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich przy Komisji Europejskiej uznał, że stosowanie w kosmetykach metyloparabenu (INCI: Methylparaben) oraz etyloparabenu (INCI: Ethylparaben) jest bezpieczne. Dodatkowym badaniom poddano również pozostałe parabeny: propyloparaben (INCI: Propylparaben) i butyloparaben (INCI: Butylparaben). W listopadzie na konferencji naukowej Scandinavian Society of Cosmetic Chemists zaprezentowano wyczerpujące dane[ii] potwierdzające bezpieczeństwo propylo- i butyloparabenu. Badania na szczurach potwierdziły, że parabeny bardzo słabo przenikają przez barierę naskórkową. Dodatkowo, po przeniknięciu do krwioobiegu parabeny są bardzo szybko metabolizowane. Tym samym, wyklucza to możliwość oddziaływania na system hormonalny i zaburzanie gospodarki hormonalnej. Aktualnie, w oparciu o wspomniane wyniki badań Komitet Naukowy przygotowuje opinię na temat bezpieczeństwa propylo- i butyloparabenu.
azure jest offline  
Stary 2010-08-28, 21:18   #1770
BlackCat1990
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
dzięki

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol

dziękuje

(jak narazie mnie nie zapycha )
podbijam: bardzo proszę o analizę!

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości