Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-24, 20:15   #151
mimosa
Rozeznanie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiesz,ja jej tez tutaj nie widze wogole sklad mi sie nie podoba mialam okazje ja przetestowac i.....nie zrobila ona nic,co mogloby wskazywac na jakiekolwiek pozytywne dzialanie.
Beznadziejny dobor skladnikow(chodzi o kolejnosc)konserwanty i srodki zapachowe prawie w czolowce i niestety one dla wrazliwcow sa zgubne.To,co ciekawe i dfobrze dzialajce na szarym koncu

Mam z tej serii krem do mycia twarzy i o ile nie powala skladowo,jest taki sobie to niezle sie spisuje-w porownaniu z maska jest zdecydowanie lepszy.
Coraz wieksza niechecia palam do Avonu.
Dziękuje pięknie za szybką odpowiedź - to pewnie te konserwanty.

Do Malli, w kwestii, czy róża "ściąga" - chyba nie zawsze, ja do o łagodzenia podrażnień używam dobrej nawilżąco -łagodzącej maseczki różanej, z wyciągiem z rosa damascena, która dobrze na mnie działa. Problem tylko w tym, gdzie ją kupiłam - w Bułgarii (marka Bulgarska Rosa...) ale na razie się tam nie wybieram ;(
mimosa jest offline  
Stary 2008-11-24, 20:43   #152
Malla
Nie depcze krokusów

mimosa - a gdzie ja pisałam o ściąganiu?
Stary 2008-11-24, 21:07   #153
Zahran
Raczkowanie

Baaaaardzo prosiłabym o pomoc w analizie składu pudru sypkiego i lekkiego podkładu. Coś mi ostatnio zaczęło minimalnie zapychac pory i nie jestem pewna czy winowajca jest gdzieś wśród tych dwóch kosmetyków, czy mają one jakieś składniki mogące to powodować?
Sisley, Transparent Loose Face Powder with calendula extracts
inci: talc, magnesium carbonate, zinc stearate, calendula officinalis flower extract, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, fragnance, tetrasodium edta. may contain [+/-: titanium dioxide, mica, iron oxides, ultramarines] (cont. benzyl alcohol, benzyl benzoate, benzyl salicylate, cinnamyl alcohol, citronellol, geraniol, hydroxycitronellal, limonene, linalool, alpha-methyl ionane, evernia prunastri extract, evering furturacea extract) <- nie jestem pewna, ale to chyba skład zapachu...?
Giorgio Armani, Face Fabric foundation
inci: cyclopentasiloxane, dimethicone crosspolymer, ethylhexyl methoxycinnamate, disodium stearoyl glutamate, aluminum hydroxide. may contain [+/-: titanium dioxide, iron oxides, red 36, yellow 5 lake, mica].

Pozdrawiam

Edytowane przez Zahran
Czas edycji: 2008-11-24 o 21:24
Zahran jest offline  
Stary 2008-11-24, 21:35   #154
mimosa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Pisałaś o naciąganiu Myślałam, ze o to chodziło...
mimosa jest offline  
Stary 2008-11-25, 12:32   #155
tompola
Zakorzenienie

Witam Mam nadzieję,ze w dobrym miejscu stawiam pytanie i nikt na mnie nie nakrzyczy. Nie znalazłam w liście zanalizowanych kosmetyków ponizszego kremu, dlatego serdecznie bym prosiła o pomoc. Mam cerę mieszaną, skłonną od czasu do czasu-do zapychania i błyszczenia w strefie T. Jak moze się "spisać" ten krem???

Farmona, Blue Lagoon, Ekskluzywny biokrem nawilżająco - regenerujący na noc

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, propylene glycol, polysorbate, cetearyl alcohol, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, ppg-15 stearyl ether, cyclomethicone, glycerin, isopropyl palmitate, helianthus annuus seed oil,stearic acid,propylheptyl caprylate, hydrolyzed algae extract, algae extract, plankton extract, ascophyllum nodosum extract, fucus vesiculosus extract, crithmum maritimum extract, hydrolyzed corallina officinalis extract, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, dna, carbomer, cetyl alcohol, cera alba, parfum, acrylates c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3 cyclohexane carboxaldehyde, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, bha, ci 42090

Edytowane przez tompola
Czas edycji: 2008-11-25 o 12:37
tompola jest offline  
Stary 2008-11-25, 14:34   #156
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez tompola Pokaż wiadomość
Witam Mam nadzieję,ze w dobrym miejscu stawiam pytanie i nikt na mnie nie nakrzyczy. Nie znalazłam w liście zanalizowanych kosmetyków ponizszego kremu, dlatego serdecznie bym prosiła o pomoc. Mam cerę mieszaną, skłonną od czasu do czasu-do zapychania i błyszczenia w strefie T. Jak moze się "spisać" ten krem???

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, propylene glycol, polysorbate, cetearyl alcohol, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, ppg-15 stearyl ether, cyclomethicone, glycerin, isopropyl palmitate, helianthus annuus seed oil,stearic acid,propylheptyl caprylate, hydrolyzed algae extract, algae extract, plankton extract, ascophyllum nodosum extract, fucus vesiculosus extract, crithmum maritimum extract, hydrolyzed corallina officinalis extract, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, dna, carbomer, cetyl alcohol, cera alba, parfum, acrylates c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3 cyclohexane carboxaldehyde, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, bha, ci 42090
Jezeli masz cere sklonna do zapychania to jest tutaj kilka potencjalnych zapychaczy choc poza tym krem jest niezly i jezeli dobrze go przyjmie Twoja cera to mozesz byc zadowolona.
Stary 2008-11-25, 15:42   #157
tompola
Zakorzenienie

Serdecznie dzięki!! zaryzykuję, cena nie odstrasza. Pozdrawiam ciepło!
tompola jest offline  
Stary 2008-11-25, 16:01   #158
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
rosa centifolia - róża mchowa, stulistna
rosa damascena - róża marokańska
Cytat:
Hexxana - a ja zaznaczam, że także z różą mocno naciągają.
Cytat:
Malla,warto precyzowac wypowiedz aby byla ona czytelna dla wszystkich a nie na zasadzie domyslu

Olejek rozany ma dzialanie sciagajace i antyspetyczne poza tym jest zbawienny przy pielegnacji cer naczynkowych,wzmacnia,reg eneruje,rozjasnia przebarwienia.Bardzo dobrze wspomaga pielegnacje cer dojrzalych i wrazliwych.

Wracajac jednak do maseczki Avonu to niestety zawiera ona bardzo male ilosci skaldnikow aktywnych aby jej dzialanie bylo zgodne z tym,co glosi producent.
Stary 2008-11-25, 16:07   #159
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Baaaaardzo prosiłabym o pomoc w analizie składu pudru sypkiego i lekkiego podkładu. Coś mi ostatnio zaczęło minimalnie zapychac pory i nie jestem pewna czy winowajca jest gdzieś wśród tych dwóch kosmetyków, czy mają one jakieś składniki mogące to powodować?
Sisley, Transparent Loose Face Powder with calendula extracts
inci: talc, magnesium carbonate, zinc stearate, calendula officinalis flower extract, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, fragnance, tetrasodium edta. may contain [+/-: titanium dioxide, mica, iron oxides, ultramarines] (cont. benzyl alcohol, benzyl benzoate, benzyl salicylate, cinnamyl alcohol, citronellol, geraniol, hydroxycitronellal, limonene, linalool, alpha-methyl ionane, evernia prunastri extract, evering furturacea extract) <- nie jestem pewna, ale to chyba skład zapachu...?
Giorgio Armani, Face Fabric foundation
inci: cyclopentasiloxane, dimethicone crosspolymer, ethylhexyl methoxycinnamate, disodium stearoyl glutamate, aluminum hydroxide. may contain [+/-: titanium dioxide, iron oxides, red 36, yellow 5 lake, mica].

Pozdrawiam
Puder nie jest do konca taki zly i szybciej stawialabym na podklad Armaniego,ktorego sklad jest paskudny i bardzo mozlie,ze to on jest winowajca badz polaczenie pudru z podkladmem dalo taki efekt.
Moze sproboj odstawic podklad i zobaczysz jaki bedzie efekt.
Stary 2008-11-25, 16:23   #160
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o zanalizowanie składu pudru w kompakcie firmy STARGAZERS PRODUCT.

Jest to gadżet dla gothów w sklepie internetowym, ale jest biały, a ja szukam czegoś bardzo jasnego, może by się nadał.. mam cerę raczej wrażliwą, mieszaną/tłustą

Wklejam skan składu, gdyż jako laik mogę źle przepisać nazwy, niektóre są słabo czytelne.

Marei bylabym bardzo daleka od uzywania tego typu pudru i nawet jak masz bardzo jasna karnacje to nie rozwiaze problemu
Skladowo jestem na nie dla cer wrazliwych,poza tym duzo popularnych zapychaczy
Na Twoim miejscu postaralabym sie o przetestowanie pudru jedwabnego Hauschki,Cloche dobrze radzi dobrym pomyslem byloby sprobowanie EL Lucidity 06, sypkiego Clarinsa 01.

Cytat:
Napisane przez becca Pokaż wiadomość
Proszę o analizę
ELESIS - Revitalizing Complex - 14 ampułek po 4.5ml na miesięczną kurację
skład: water, glyceryl polymethaacrylate,butylen e glycol, glycerin, methylsilanol hydroxyproline aspartate, saccharide isomerate,biosaccharide gum-1, sodium styrene/acrylates copolymer, phenoxyethanol, propylene glycol, hydrogenated polyisobutene, methylparaben, stearyl heptanoate, malic acid, urea, trisodium edta, paraffinum liquidum, propylparaben, isobutylparaben,parfum, ethylparaben, butylparaben, sodium chondroitin sulfate, sodium lauryl sulfate, trideceth-7,potassium sorbate
Hmmmm...podoba mi sie kilka fajnych skladnikow ktore beda wspomagac nawilzenie,szkoda tylko ze tak wysoko wladowali konserwanty.
Jezeli cena nie jest zbojecka to warto wyprobowac a mozesz cos wiecej napisac?

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

Malwa, witaminowy krem regenerujący - nagietek

Skład:

aqua, petrolatum, ozokerite, hydrogenated castor oil, glyceryl isostearate, polyglyceryl -3 oleate, propylene glycol, paraffinum liquidum, calendula officinalis extract, glycerin, isipropyl myristate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, linoleic acid, linolnenic acid, arachidonic acid, sodium ascorbyl phosphate, panthenol, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, butylphenyl methylpropional, linalool, cinnamyl alcohol, amyl cinnamal, geraniol, citronellol.
Bardzo duzo popularnych zapychaczy i jezeli masz cere sklonna do zapychania to odradzam.Wg mnie krem nie jest wart zainteresowania lepiej wybrac cos innego
Stary 2008-11-25, 16:38   #161
Malla
Nie depcze krokusów

Hexxana - no tak, chodziło mi o to, że firma Avon mocno naciąga zachwyty nad produktem, nawet nie wie jaką różę stosują.

Malwa nagietkowa - typowy, zapychający tłuścioch. Wiem z doświadczenia.
Stary 2008-11-25, 17:33   #162
aliś
Zadomowienie

Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, proszę o analizę
Oceanic, AA Ultra Nawilżanie (krem intensywnie nawilżąjący do cery suchej)

Aqua, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Isodecyl Neopentanoate, Paraffinum Liquidum, Arachidyl Alcohol, Betaine, Squalane, Xylitylpolyglucosides, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Xylitan, Xylitol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, POlysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cyclopentasiloxane, Parfum, Allantoin, Methylparaben, Propylene Glycol, Durvillea Antarctica, Methylisothiazolinone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aa.jpg (5,4 KB, 1 załadowań)

aliś jest offline  
Stary 2008-11-26, 13:49   #163
Zahran
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Puder nie jest do konca taki zly i szybciej stawialabym na podklad Armaniego,ktorego sklad jest paskudny i bardzo mozlie,ze to on jest winowajca badz polaczenie pudru z podkladmem dalo taki efekt.
Moze sproboj odstawic podklad i zobaczysz jaki bedzie efekt.
Też bardziej skłaniałam się ku Armaniemu, chyba ma całkiem sporo silikonów... Eh, kupowałam go w czasach kiedy nic a nic nie kojarzyłam ze składów, teraz wiem minimalnie więcej, ale i tak mniej od was Dzięki wielkie Hexxanno!
Zahran jest offline  
Stary 2008-11-26, 21:01   #164
kattibi
Przyczajenie

Dzień dobry
mam pewien problem odnośnie kremu Dr Irena Eris z serii SIN SKIN , HYDRAprovokeD krem na dzień ,SPF 15. Otórz w jego sładzie jest pare substancji, których nie znam działania, a bardzo potrzebuje znać działanie ich wszystkich.. Tak samo nie wiem własciwie do jakiej cery jest ów krem. Potrzebuje jeszcze wiedzieć które są to substancje bazowe, i czynne.

OGROMNIE będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc

Oto skład INCI: aqua, Cyclomethicone, C12-15 Alkyl Benzoate ,Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol,Cetearyl Glucoside,Sorbeth-30,C12-14 Pareth-12,dimethicone/Vinyl dimethicone Crosspolymer, Ethylhexyl Triazone,Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Glycerin, Triethanolamine, Acrylates/C 10-30 Akryl Acrylate Crosspolymer, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Protein, BHA, Lecithin, Plankton Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol.

Bardzo proszę o pomoc przy składnikach które są na czerwono... bardzo bardzo
kattibi jest offline  
Stary 2008-11-27, 09:53   #165
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Witajcie

Bardzo proszę o analizę składu zielonej bazy Clinique - Redness Solutions, Daily Protective Base SPF15 pod kątem stosowania jej na filtry (Solecrin Ivoston, Bioderma).

Chciałam nakładać ją na filtr, zamiast podkładu a nie wiem, czy nie będzie się kłucić

Skład: Active Ingredients: Titanium Dioxide 6.40%, Zinc Oxide 2.00%.
Water/Aqua/Eau, Trioctyldodecyl Citrate, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Steareth-2, Stearyl Dimethicone, Tricaprylyl Citrate, Silica, Barium Sulfate, Lecithin, Sorbitan Tristearate, Aluminum Stearate, Sea Whip Extract, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, PEG-100 Stearate, Sucrose, Pantethine, Caffeine, Octyldodecyl Neopentanoate, Ceteth-2, PEG-40 Stearate, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Glycosaminoglycans, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Steareth-20, Bisabolol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Phytosphingosine, Sodium Stearate, Magnesium Aluminum Silicate, Caprylyl Glycol, Isopropyl Titanium Triisostearate, Stearic Acid, Hexylene Glycol, Xanthan Gum, Citric Acid, Disodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Chromium Hydroxide Green (CI 77289).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg redness.jpg (7,8 KB, 1 załadowań)
tymena jest offline  
Stary 2008-11-27, 12:18   #166
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Jest to gadżet dla gothów w sklepie internetowym, ale jest biały, a ja szukam czegoś bardzo jasnego, może by się nadał.. mam cerę raczej wrażliwą, mieszaną/tłustą
Marei, jeśli zależy Ci na ekstremalnie jasnym pudrze/podkładzie, to możesz spróbować sypkiego podkładu Avon ("z wygładzającymi minerałami") w odcieniu Ivory. Byłam w szoku, że ten kolor jest dla mnie za jasny (prawie wszystko jest dla mnie za ciemne). Gotycki mejkap gwarantowany

Lista składników:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1196686610

Skład zadziwiająco krótki jak na Avon i w miarę przyjazny, choć nie obyło się bez nieciekawego konserwantu (Imidazolidynyl Urea), ale na szczęście daleko w składzie. Trimetikon fenylowy - silikon, łatwo usuwalny przy zastosowaniu łagodnych detergentów, poza tym jest go najprawdopodobniej mniej niż 1% (podobnie jak dalszych składników), ponieważ stoi w składzie za hialuronianem sodu. Podkład nie zawiera talku i choćby to wyróżnia go z grupy popularnych podkładów "mineralnych" tylko z nazwy. Nie wiem, czy tak duża zawartość glinki kaolinowej nie powodowałaby na dłuższą metę przesuszenia skóry. Z pewnością hialuronian ma temu przeciwdziałać. Trudno mi powiedzieć, bo nie miałam tego specyfiku na twarzy. Zresztą może ktoś bardziej kompetentny wypowie się na temat składu (chyba że był już omawiany).

Gdybyś miała ochotę wypróbować, napisz na priva. Nie znam nikogo, komu mogłabym oddać ten puder.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2008-11-27, 12:29   #167
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Proszę o analizę (głównie pod kątem zapychania ale nie tylko )

Oriflame, Optimals, Hydra Energy Fluid

Skład: Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane , Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparab en, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090

Oriflame, Optimals, Radiance Energy Fluid (Rozświetlająca emulsja)

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, butylene glycol, dimethicone, cetyl alcohol, glyceryl polymethacrylate, helianthus annuus, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, sodium polyacrylate, propylene glycol, parfum, methylparaben, disodium edta, phospholipids, calluna vulgaris, butylparaben, ethylparaben, ascorbyl methylsilanol pectinate, magnesium ascorbyl phosphate, propylparaben, faex, isobutylparaben, peg-40 hydrogenated castor oil, sodium hyaluronate, disodium phosphate, sodium methylparaben, sodium benzoate, sodium metabisulfite, sodium sulfite, chondrus crispus, disodium succinate, potassium phosphate, aspartic acid, ci 77891, ci 77019, ci 77491, ci 19140, ci 14700

Oriflame, Optimals, Balance Mattifying Fluid SPF8 (Matujący fluid z filtrem SPF 8)

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclopentasiloxane, nylon-12 , dicaprylyl carbonate , caprylic/capric triglyceride, glycerin, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, glyceryl polymethacrylate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, butyl methoxydibenzoylmethane, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, methylparaben, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, imidazolidinyl urea, parfum, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, isohexadecane, salix alba , decyl glucoside, polysorbate 80, sodium hydroxide, phenoxyethanol, biosaccharide gum-1, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, sorbitan oleate, betula alba , bht, xanthan gum, edta, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben.

Czy ta maseczka pomoże mi na trądzik, a jeśli nie to jaką inną, głęboko oczyszczającą polecacie:
Fitoterapia, Kwiat bzu - maseczka ziołowa dla cery tłustej i mieszanej

Skład: aqua, salvia officinalis, sambucus nigra, salix alba, humulus lupulus, cetearyl alcohol (and) ceteareth-18, kaolin, isopropyl myristate, sorbitol, C.I. 77891, paraffinum liquidum, ethyl linoleathe, ethyl oleate, ethyl palmitate, ethyl stearate, ethyl linolenate, zea maydis (com) starch, citric acid, zinc oxide, parfum, methylparaben, propylparaben, BHA
Nieśmiało się przypominasz, to ja nieśmiało zanalizuję. Nie podobają mi się w produktach Oriflame bardzo długie składy, trudno ocenić całościowy efekt. Oczywiście pełno silikonów, które dają złudzenie młodej, gładkiej buzi.

Pierwszy produkt: silikony zapewnią optyczne wygładzenie, trochę konserwantów (m.in. parabeny), nawilżaczy i wygładzaczy, wit.E, rącznik (ten od oleju rycynowego), mech irlandzki (od karagenu, napina i ujędrnia skórę), miedź, magnez, mangan, cynk. Buzia powinna być po nim gładka, szkoda tylko że to nie będzie trwały efekt, ale doraźny.

Drugi produkt: silikony, nawilżacze, wyciąg ze słonecznika, wrzosu i mchu irlandzkiego, drożdże, trochę konserwantów, wit.C. Wydaje się lekki i pachnący, nie ma drobinek. Nieco uboższy niż pierwszy.

Trzeci produkt: znany zapychacz caprylic/capric triglyceride, wygładzacze, filtry (Tinosorb M, Parsol, filtr UVB), wyciąg z brzozy i wierzby, dość wysoko zapach, trochę konserwantów. Średnie nawilżenie. Może zapychać, warto spróbować próbkę. Godne podkreślenia filtry, ale niskie.

Czwarty produkt: maseczka z białą glinką i 2 zapychaczami (isopropyl myristate i paraffinum liquidum), trochę wyciągów roślinnych (szałwia, wierzba, bez, chmiel), prosty skład. Powinna działać antyseptycznie i niedrastycznie matować, a nawet łagodzić. Niepokoją mnie zapychacze, ale są po składnikach roślinnych, a ponieważ maski nie trzyma się cały dzień, może się sprawdzić. Byłoby dobrze wypróbować saszetkę.
Stary 2008-11-27, 20:21   #168
kattibi
Przyczajenie

ok... nie bylo latwo, ale poradzilam sobie z wiekszoscia skladniow
ów krem o ktorym wyzej pisalam jest nawilzająco-wygladzający.
mam jednak problem jeszcze z dwoma składnikami "

1.
Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters- utwardzone, destylowane estry oliwy z oliwek? ;D nie wiem jak to po naszemu moze brzmieć...

2.
Potassium Cetyl Phosphate- nie wiem co to... i na dodatek jakie ma dzialanie...

Prośbe więc dalej kieruje do Was , tylko nieco bardziej okrojoną ...jesli ktoś wie, bardzo prosze o napisanie cokolwiek na ten temat.. bede bardzo wdzieczna
kattibi jest offline  
Stary 2008-11-28, 23:38   #169
oolong
Zakorzenienie

Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez nelka30 Pokaż wiadomość
Jestem nowa na tym forum ale przeczytalam juz je prawie od deski do deski na temat naprawy mojej skory - mieszana, tlusta z pryszczami czesto wyskakujacymi, wagry i zaskorniki, mam juz 30 lat i ciagle sie ludzilam ze to wszystko zniknie ale widze ze nie am mowy.

Juz zamowilam paczke z filtrami Avene 50+, Diacneal, Effaclar K, plyn miceralny i plyn do mycia twarzy Ziaja Calma, poza tym kupilam sobie ostatnio krem Avene HOL i HOR i jest tragedia bo strasznie mnie zapchaly i moja skora wyglada strasznie, czy one kogos tez zapychaja?
Czy LRP hydraphase light mniej zapycha?
Bardzo prosze o pomoc...
mnie legere hydraphase nie zapychało, w kombinacji z Shiseido Sun fluidem bardzo dobrze sie sprawowało, ale uwaga, taka kombinacja może lekko wysuszać!

edit:
proponuje dobry żel do twarzy (Avene Cleanance, ew Effaclar La Roche, na mnie sprawdził się też Apotheker Scheller w melisą cytrynową), tonik (polecam Cleanance, Effaclar), kwasy (ja najlepiej wspominam taki w wielkiej butli De Noyle's, ale to kwestia gustu) no i coś do filtrowania (mnie większość flitrów jeśli nie zapychała, to strasznie nabłyszczała, ostatnio stosuję ten fluid Shiseido, a mam jeszcze w zapasie kompakt SVR, ale nie wiem, czy jest dobry)
No i dużo wytrwałości

Edytowane przez oolong
Czas edycji: 2008-11-28 o 23:46 Powód: edit
oolong jest offline  
Stary 2008-11-29, 13:09   #170
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234
SVR-Xerial,Xerialine

mam pytanie czym różnią się te kremy

-SVR, Xerial 5 Creme Visage

Skład: aqua (purified water), cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, urea, glycerin, biosaccharide gum-1, butyrospremum parkii (shea butter), polyglyceryl-4 isostearate, sodium pca, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, sorbitol, dimethicone, methyl methacrylate, crosspolymer, allantoin, lactic acid, palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectin/glycerin crosspolymer, hydrogenated lecithin, sodium chloride, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanel, propylparaben, sodium methylparaben.

-SVR, Xerial Visage, emulsja nawilżająca do twarzy o przedłużonym działaniu

Skład: émulsion H/E, beurre de karité 3 %, urée de synth?se 3 %, L fucose 3 %, glycérol 4 %, sorbitol 4 %, allanto?ne 0,3 %, PC NA 2 %, microsph?res matifiantes 1 %. Aqua, ethylhexyl stearate, cyclomethicone, glycerin, sodium PCA, shea butter, urea, sorbitol, polyglyceryl-4 isostearate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, methylmethacrylate crosspolymer, dimethicone, allantoin, lactic acid, sodium chloride, sodium methylparaben

-SVR, Xerialine Creme Visage

Skład: Aqua (Purified Water), Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hexyldecyl Stearate, Cyclomethicone, Myristyl Alcohol, Urea, Biosaccharide Gum-1, Sorbitol, Glycerin, Sodium PCA, Myristyl Glucoside, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Allantoin, Lactid Acid, Arachidyl Glucoside, Behenyl Alcohol, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polyacrylamide, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), Buthylphenyl Methylpropional, Limonene.
Emi1234 jest offline  
Stary 2008-11-29, 16:26   #171
Malla
Nie depcze krokusów

Dot.: SVR-Xerial,Xerialine

Na pewno różnią się stężeniem zastosowanych substancji. Biorąc pod uwagę krem pierwszy i ostatni, pierwszy wydaje się mieć bogatszą, cięższą konsystencję, nie ma zapachu ani poliakrylamidu (składniku nie należącego do pożądanych w kosmetykach). Drugi ma lżejszą konsystencję i krótszy skład, ale jego przyjazność jest łudząca, bo może zapychać. Skontaktuj się z Wizażanką, która miała chyba obydwa kremy, co sugeruje w recenzji jednego z nich.

Emulsja, jak sama nazwa wskazuje, ma inną konsystencję i krótki skład, może mieć problemy z wchłanianiem i pozostawiać lepiącą warstwę, przeszkadzającą w makijażu. Ma składnik matujący, więc nie powinna się bardzo świecić, ale wydaje się najmniej nawilżać w porównaniu ze wspomnianymi kremami, lepiej spisze się do nawilżenia cery tłustej lub mieszanej.

Takie są moje odczucia w stosunku do składu, ale wiadomo, że najważniejszy jest efekt całości, a nie analiza pojedynczych składników. Najlepsze opinie na KWC ma ten pierwszy.
Stary 2008-11-29, 17:01   #172
balitagscarlet
Raczkowanie

Dot.: SVR-Xerial,Xerialine

Ja mam Xerialine Nawilżał fajnie buzie, była po nim mięciutka, konstystencja też bardzo przyjemna, ładnie się wchłaniał. Piszę w czasie przeszłym, gdyż obecnie leży na półce nieużywany. Powód? Dokładnie taki jak napisała Malla - zapychał mnie i to bardzo (wielkie bolące gule). Sięgnęłam po niego ponownie niedawno. Miałam wysuszoną i podrażnioną cerę (kwasy, retinoidy) i mimo, że ją ukoił to znów to samo - bolące podskórne grudy
Stary 2008-11-29, 21:50   #173
Netiii
Raczkowanie

GG do Netiii
Dot.: Gdzie Słownik składników kosmetycznych???

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Słownik jest tu: http://www.wizaz.pl/chemia/
O skład kosmetyków pytaj tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124258 podając nazwę i producenta.

odpowiadając na Twoje pytanie: krem nie nadaje się do skóry suchej, bo nie zawiera nic okluzyjnego, czyli tworzącego film zapobiegający utracie wody (no poza glikolami, które tworzą lekką powłoczkę), a jedynie humektanty (mocznik i glikole), a to do suchej skóry za mało - od biedy by się nadał pod olej/masło czy krem o treściwej konsystencji, gdyby nie alkohol. Do wrażliwej nie nadaje się tym bardziej, z powodu alkoholu i potencjalnie drażniących glikoli.
To lekki żel czy kremożel, jak sądzę, i jeśli kosztuje więcej niż 20 zł, to producent nabija klientelę w butelkę. Rumianku jest tu tyle co kot napłakał.
Napisane przez Netiii
Ciągle natykam się na nazwę "Słownik Składników kosmetycznych" a nie mogę czagoś takiego znależć;/ czy może ktoś wkleić link?

Potrzebuję analizy kremu nawilżającego o składzie:

Aqua,
Alcohol Denat.,
Urea,
Propylene Glycol,
Butylene Glycol,
Oleth-20,
Carbomer,
Parfum,
Oleth-10,
Methylparaben,
Limonene,
Tetrasodium EDTA,
Aloe Barbadensis,
Allantoin,
Sodium Hydroxide,
Linalool,
Chamomilla Recutita,
Hexyl Cinnamal.

Chodzi mi o to co to za składniki i do czego słóżą i czy ten krem nadaję się do skóry suchej i wrażliwej??
Czy może ktoś mi to opisać

Moim zdaniem nie-alkohol bedzie wysuszal-krem jest perfumowany (dosyc mocno) wiec moze podrazniac naprawde wrazliwe skory.Nie widac w nim jakich super skladnikow-rumianek ktory moze lagodzic prawie na ostatnim miejscu,Co to za krem?Nie dalabym za niego wiecej niz 10 zl.
O skład kosmetyków pytaj tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124258 podając nazwę i producenta.

odpowiadając na Twoje pytanie: krem nie nadaje się do skóry suchej, bo nie zawiera nic okluzyjnego, czyli tworzącego film zapobiegający utracie wody (no poza glikolami, które tworzą lekką powłoczkę), a jedynie humektanty (mocznik i glikole), a to do suchej skóry za mało - od biedy by się nadał pod olej/masło czy krem o treściwej konsystencji, gdyby nie alkohol. Do wrażliwej nie nadaje się tym bardziej, z powodu alkoholu i potencjalnie drażniących glikoli.
To lekki żel czy kremożel, jak sądzę, i jeśli kosztuje więcej niż 20 zł, to producent nabija klientelę w butelkę. Rumianku jest tu tyle co kot napłakał.

DZiękuję baaaaaaaaaaaaaaardzo!!!!! !!! a krem kosztuje więcej niż 10 i 20 zł bo jest to żel intensywnie nawilżający Yves Rocher..........
Netiii jest offline  
Stary 2008-11-29, 21:51   #174
Netiii
Raczkowanie

GG do Netiii

a czy mógł by mi ktoś doradzić jakiś dobry krem na dzień do skóry wrażliwej i suchej? ponieważ boję się już testować... wolałabym jakiegoś w miarę pewnego spróbować...:co nfused:
Netiii jest offline  
Stary 2008-11-30, 11:05   #175
becca
Zakorzenienie

Proszę o analizę
VERSACE SKINCARE INTENSIVE REVITALIZING EYE ZONE MASK & SERUM, intensywnie odnawiająca, silnie odżywcza maseczka w postaci żelowych płatków pod oczy, likwiduje opuchliznę i zmarszczki + do kompletu silnie nawilżające, łagodzące serum, serum należy stosować pod maseczkę aby zintensyfikować jej działanie lub samodzielnie

skład maseczka:Aqua, PEG-20, Sodium Polyacrylate, Tartaric Acid, Coix Lachryma Jobi extract, Dipotassium Glycyrrhiazate, Alumia Magnesium Metasilicate, Alcohol, Methylparaben, Sodium Dehydroacetate, Butylene Glycol, Propylparaben, Butylparaben, ethylparaben

skład serum: Aqua, Dipropylene Glycol, Glycerin, diglycerin, PEG-75, Polyglyceryl-10 Diisostearate, PEG-60 Hydrogenated Castor oil, Polyquaterium-51, Althea Offcinalis extract, Carrot root extract, Butylene glycol, Propylene glycol, Potassium hydroxide, Dissodium EDTA, Carbomer, Phenoxyethanol, Metrhylparaben
becca jest offline  
Stary 2008-11-30, 11:17   #176
Agama81
Przyczajenie

Witam

Jestem zainteresowana kremem i prosze o analize skladu. Czy bedzie dzialal tak jak producent zapewnia?:

Luksusowy preparat przeciwzmarszczkowy. Zawiera biokompleks z pyłków kwiatowych, ze zwiększoną zawartością DNA. Intensywnie wspomaga proces odnowy starzejącej się, a szczególnie suchej skóry. Odżywia i poprawia elastyczność naskórka, wspomaga oddychanie skóry, pobudza krążenie krwi, wygładza.
Doskonale wchłaniany. Dzięki intensywnej restrukturyzacji naskórka cera nabiera blasku, skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Na dzień i na noc.

Krem biostymulujący tłusty ARRIA

Skład wg INCI: AQUA, MINERAL OIL, OCTYL STEARATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, GLYCERIN, MICROCRYSTALLINE WAX, BEESWAX, POLLEN (BEE POLLEN), EXTR. FAT SOLUBLE, POLLEN EXTR. SPISSUM, POLLEN EXTR. LYOPHILIZAT., PARAFUM, DIAZOLIDINYL UREA (AND) METHYLPARABEN (AND) PROPYLPARABEN (AND) PROPYLENE GLYCOL

dziekuje i pozdrawiam
Agama81 jest offline  
Stary 2008-11-30, 11:38   #177
Agama81
Przyczajenie

jeszcze jedna prośba

Szukam skladow kosmetyków Pulanna ale nie moge znalezc. Czy analizowalyscie cos z Pulanny bo przeszukalam watek ale nic nie ma. co sadzicie o ich kosmetykach. Moja cera jest sucha i odwodniona..

dziekuje i pozdrawiam
Agama81 jest offline  
Stary 2008-11-30, 12:02   #178
Agama81
Przyczajenie

Baaardzo prosze o analize skladu tych kosmetykow. Przewaznie producent zapewnia ze maja dzialanie przeciwzmarszczkowe i regenerujace. Moja cera jest sucha i odwodniona, a takze juz pojawily sie jakies male zmarszczki pod oczami.

Farmona, Blue Lagoon, Bioserum nawilżająco - odmładzające do twarzy, szyi i dekoltu 30

Skład: Aqua, Argon Oil, Soya Lecithin, Glycerin, D-Panthenol, Hialuronic Acid, Marine Collagen, Silk Proteins, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Algae Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Cyclomethicone, Hydrolyzed Corallina Officinalis Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Algae Extract, Plankton Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Crithmum Maritimum Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexane Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylprpional, Cl 42090

Pulanna, Amber & Ocean, Regenerating Repair Mask (maseczka naprawcza regenerująca)

Skład: Aqua, Glycerin, Sodium Polystyrene Sulfonate, Mineral Oil, Octyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Steareth-21, Steareth-2, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Laminaria Digitata Extract, Oyster Shell Extract, Sea Salt Extract, Soluble Collagen, Sodium Hilauronate, Amber (Succinum), Carbomer, Triethanolamine, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Limonene, Eugenol, Geraniol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Lilial, CI 14700, CI 19140.

Pulanna, Golden Root, Anti-wrinkle Eye & Lip Area Cream (Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy i okolice ust)

Skład: aqua, ppg-15 stearyl ether, scutellaria bicalensis root extract, steareth-2, panax ginseng root extract, steareth-21, oenothera biennis oil, squalane, cetyl alcohol, dimethicone, stearic acid, centella asiatica extract, butylene glycol, palmitoyl pentapeptide-3, peg-30 dipolyhydroxystearate, hyaluronic acid, d-panthenol, fragrance, bha, methylparaben, propylparaben, tocopherol, urea

Pulanna, Golden Root, Night Cream Multi-regenaration (krem na noc regenerujący)

Skład: Aqua, PPG-15 Stearyl Ether, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Steareth-2, Panax Ginseng Root Extract, Steareth-21, Oenothera Biennis Oil, Squalane, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearic Acid, Centella Asiatica Extract, Butylene Glycol, Palmitoyl Pentapeptide-3, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hyalurionic Acid, D-Panthenol, Fragrance, BHA, Methylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Urea.

z niecierpliwoscia czekam na wasza ocene....

dziekuje i pozdrawiam
Agama81 jest offline  
Stary 2008-11-30, 19:39   #179
becca
Zakorzenienie

to jeszcze raz ja, przepraszam, że głowę zawracam raz po raz ale zależy mi na analizie tego kremu (mam okazję kupić w promocji i nie wiem czy to coś warte) krem ponoć jest naturalną alternatywą dla botoxu

Freeze 24/7 Anti-Wrinkle Cream
skład: Water, Glyceryl Stearate, Seasame Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-150 Distearate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Gynostemma, Bismuth Oxy Chloride, Gamma Amino Butyric Acid, Ethoxydiglycol, Eugenol, Polysorbate 60, Butylene Glycol Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Ehthylparaben and White Orchid Ext.

to ten z linku
http://www.strawberrynet.com/product...oChar=F#DETAIL

Edytowane przez becca
Czas edycji: 2008-11-30 o 19:43
becca jest offline  
Stary 2008-12-01, 22:04   #180
DiamondMe
Raczkowanie

Mogłabym prosić o analizę tego samoopalacza firmy abacosun Czy ma coś podejrzanego w składzie?

Skład: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Hydrogenated Polyisobutene, Sorbitol, Dihydroxyacetone, Cetearyl Alcohol, Erythrulose, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Zea Mays (Corn) Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Citric Acid, Bha, Phenoxyethanol, Methylparaben, Magnesium Nitrate, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ci 77491 (Iron Oxides), Parfum (Fragrance), Ci 15985 (Sunset Yellow), Ci 28440 (Brilliant Black 1) (02.05.2008)
DiamondMe jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości