Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-12, 22:59   #1921
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Uśmiecham się o ANALIZĘ prosze

Iwostin, Krem intensywnie nawilżający SPF 20

Zdecydowanie poprawia stan nawilżenia skóry, koi, wygładza, zapobiega przesuszeniom. Chroni przed codziennymi dawkami promieniowania UVB (SPF20) oraz UVA ( IPD25/PPD14), przyspieszającymi starzenie się skóry.
Dzięki zawartości fotostabilnych fitrów UVA i UVB krem gwarantuje wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej, która jest zalecana przez cały rok.

Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

-czy moze zapychac?

Może zapychać. Sklad okropny ma, ja odradzam, nie do cery problematycznej, może uczulać. Typowy przyklad aptecznego produktu zawierajacego chemię uznaną za toksyczną przez niezależne instytuty badań.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-12, 23:00   #1922
BlackCat1990
Rozeznanie

wow! bardzo ci dziekuje :O juz bylam o krok od zakupu
Stary 2011-01-13, 17:26   #1923
caskada
Zakorzenienie

poprosze o analize mleczka do demakijazu nivea "pure&natural" chodzi mi o to czy nie zapycha i czy jest nawilzajace ..podobno nie zawiera parabenow silikonow kolorantow i oleji mineralnych oraz ze jest w 95% ze skladnikow naturalnych ciekawe na ile w tym prawdy czy to kolejny chwyt reklamowy
sklad
aqua, cetearyl alkohol, methylpropanediol, dicaprylyl ether, hydrogenated vegetable oil, argania spinosa kernel oil, aloe barbadensis leaf juice , tocopherol ,sodium cetearyl sulfate, citric acid, alcohol denat(!), trisodium edta, methylisothiazolinone , linalool, limonene , citronellol, benzyl alkohol, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl lonone, geraniol, parfum.

Stary 2011-01-13, 18:25   #1924
pozycja77
Zadomowienie

Bourjois, Bio-Detox Organic Foundation (Podkład bio naturalny)
co powiecie o składzie tego podkładu?? może zapychać?

Skład: Aqua (Water), Camellia Sinensis Leaf Water*, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Silica, Glycerin, Alcohol*, Octydecanol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glyceryl Stearate, Lauryl Laurate, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Hordeum Vulgare Extract*, Sodium Stearol Glutamate, Microcristalline Cellulose, Benzyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Cellulose Gum, Citric Acid, Tocopherol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Dehydroacetic Acid, Potassium Hydroxide, Sodium Benzoate, Sodium Phytate, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dextrin, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Limonene, [+/- (May Contain) Mica, CI 77007 (Ultramarines), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanum Dioxide)]. (11.10.2010)

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline  
Stary 2011-01-13, 20:23   #1925
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Henna Treatment Wax vs. BioVax

Zalecam korzystanie z wyszukiwarki
Stary 2011-01-14, 01:08   #1926
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
poprosze o analize mleczka do demakijazu nivea "pure&natural" chodzi mi o to czy nie zapycha i czy jest nawilzajace ..podobno nie zawiera parabenow silikonow kolorantow i oleji mineralnych oraz ze jest w 95% ze skladnikow naturalnych ciekawe na ile w tym prawdy czy to kolejny chwyt reklamowy
sklad
aqua, cetearyl alkohol, methylpropanediol, dicaprylyl ether, hydrogenated vegetable oil, argania spinosa kernel oil, aloe barbadensis leaf juice , tocopherol ,sodium cetearyl sulfate, citric acid, alcohol denat(!), trisodium edta, methylisothiazolinone , linalool, limonene , citronellol, benzyl alkohol, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl lonone, geraniol, parfum.

Sklad nie najgorszy. Nawilżyć moze, nie powinien zapchać, natomiast martwi mnie to ,że sklad jest przesycony alkoholem, który spelnia funkcję konserwantu zamiast parabenów i phenoxyetanolu, lecz niestety może bardzo wysuszyc skórę. Może warto go wypróbować, zawiera cenne oleje, które dobrze natluszczają oraz witaminę E (mnie ta witamina bardzo sluży, odmladza) i producent tym razem chyba się zlitowal, bo chemii w skladzie jak na naparstek i to raczej mniej szkodliwej. Tylko te perfumy na koncu niepotrzebnie dodali

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
Bourjois, Bio-Detox Organic Foundation (Podkład bio naturalny)
co powiecie o składzie tego podkładu?? może zapychać?

Skład: Aqua (Water), Camellia Sinensis Leaf Water*, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Silica, Glycerin, Alcohol*, Octydecanol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glyceryl Stearate, Lauryl Laurate, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Hordeum Vulgare Extract*, Sodium Stearol Glutamate, Microcristalline Cellulose, Benzyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Cellulose Gum, Citric Acid, Tocopherol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Dehydroacetic Acid, Potassium Hydroxide, Sodium Benzoate, Sodium Phytate, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dextrin, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Limonene, [+/- (May Contain) Mica, CI 77007 (Ultramarines), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanum Dioxide)]. (11.10.2010)

Polecam go. Bardzo fajny sklad ma. Może na początku zapychać, ale potem cera się przyzwyczai do niego. Niestety raczej nie będzie matowal na dlugo. No i warto przy tym produkcie stosowac delikatne kremy matujace ( np organiczne), bez konserwantów, silikonów i parfum w skladzie oraz innych paści. Do demakijażu micel Sensibio bym polecila W innym razie używanie tego podkladu mija się z celem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-14 o 01:02
Korah jest offline  
Stary 2011-01-14, 14:12   #1927
antonie
Przyczajenie

Pharmaceris T, Puri - Sebogel (Antybakteryjny żel myjący do twarzy)
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco - Glucoside, Betaine, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, PEG-120 Methyl Glucose Trioleate, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-70 Mango Glycerides, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Disodium EDTA, Mandelic Acid, Sodium Salicylate, Zinc Gluconate, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Tamarindus Indica (Tamarind) Extract, Arctium Majus (Burdock) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Zinc PCA, Biotin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alcohol.

sama wcześniej zrobiłam listę, jakich składników powinno się unikać przy cerze problematycznej (na podst. http://www.punktzdrowia.pl/uroda/pie...%C4%85dzikowej) znalazły się tam m.in: talk, glikol propylenowy, metale ciężkie, sól sodowa (benzoesan sodu), kwas salicylowy, parafina, stearyna, trójetanoloamina, kwas borowy, aceton... i tak z ciekawości sprawdziłam jakie składniki są w tym żelu puri- sebogel. niby polecany przez dermatologów (zawiera pozytywne opinie) ale też w skałdzie znajdują się m.in. salicylan sodowy, czy benzyl alcohol. (jestem kiepska z chemii, więc trochę mi to zamieszało w głowie- w końcu niby żel tylko w aptekach dostępny <?> polecany przez dermatologów, a zawiera niekorzystne składniki... , ale czy faktycznie niekorzystne?>

i jeszcze iwostin puritin żel do mycia twarzy
skład: woda termalna z Iwonicza Zdroju, sodium Laureth sulfate <coś z siarczanem sodu?>, lauryl glucoside, cocamidopropyl betaine, cocamidopropyl betainamide mea chloride, glycerin, peg-7 glyceryl cocoate, aloe barbadenis leaf juice, sodium pca, magnesium pca, zinc pca, manganese pca, melaleuca alternifolia (tea tree) oil, kwas mlekowy, peg-12 dimethicone, alantoina, benzoesan sodu, triclosan, disodium edta, 2-bromo-2-nitropropan-1,3-diol, parfum

przepisywałam z opakowania, więc możliwe pomyłki (nie znalazłam pełnego składu w internecie)

bardzo, ale to BARDZO proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
antonie jest offline  
Stary 2011-01-14, 17:05   #1928
caskada
Zakorzenienie

mam do analizy taki krem apteczny poltlusty Dermosan N+R a witaminami a i e oraz filtry
na ile on jest dobry dla skory nawilza??
sklad
water, octyldodecanol, cetearyl alkohol, cetyl palmitate, ethylhexyl methoxycinnamate, sorbitan stearate, polysorbate 60, benzyl alkohol, butyl methoxydibeeeenzoylmethan e, tocopherol acetate, retinyl palmitate, bha, citric acid, parfum(2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde, hexyl cinnam -aldehyde, eugenol, citronellol, 3-methyl-4(2,6,6-trimethul-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one, amyl cinnamal , benzyl salicylate geraniol)

badany klinicznie
Stary 2011-01-14, 19:07   #1929
protka
Zakorzenienie

Proszę o analizę składu masła do ust firmy Korres.

Ingredients EU (USA): Polybutene, Trimethylolpropane Triisostearate, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, Polyethylene, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Sucrose Tetrastearate Triacetate, Mica, Jasminum Grandiflorum Flower Cera (Jasminum Grandiflorum (Jasmine) Flower Wax), Tocopherol, Aroma (Flavor), Ascorbyl Palmitate, Oryza Sativa Cera (Oryza Sativa (Rice) Bran Wax), Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract, Linalool, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides), CI 15850 (Red 7 Lake).

Zwłaszcza Polibutene na 1 miejscu dość mocno mnie zastanawia...
Stary 2011-01-14, 22:55   #1930
anka.d
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Napisane przez SnowFairy Pokaż wiadomość
Witam,

Chciałabym, żeby ktoś, kto się na tym zna lepiej, rzucił okiem na składy trzech produktów:
przede wszystkim podaj ich dokladne nazwy
anka.d jest offline  
Stary 2011-01-15, 01:19   #1931
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez antonie Pokaż wiadomość
Pharmaceris T, Puri - Sebogel (Antybakteryjny żel myjący do twarzy)
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco - Glucoside, Betaine, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, PEG-120 Methyl Glucose Trioleate, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-70 Mango Glycerides, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Disodium EDTA, Mandelic Acid, Sodium Salicylate, Zinc Gluconate, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Tamarindus Indica (Tamarind) Extract, Arctium Majus (Burdock) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Zinc PCA, Biotin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alcohol.

sama wcześniej zrobiłam listę, jakich składników powinno się unikać przy cerze problematycznej (na podst. http://www.punktzdrowia.pl/uroda/pie...%C4%85dzikowej) znalazły się tam m.in: talk, glikol propylenowy, metale ciężkie, sól sodowa (benzoesan sodu), kwas salicylowy, parafina, stearyna, trójetanoloamina, kwas borowy, aceton... i tak z ciekawości sprawdziłam jakie składniki są w tym żelu puri- sebogel. niby polecany przez dermatologów (zawiera pozytywne opinie) ale też w skałdzie znajdują się m.in. salicylan sodowy, czy benzyl alcohol. (jestem kiepska z chemii, więc trochę mi to zamieszało w głowie- w końcu niby żel tylko w aptekach dostępny <?> polecany przez dermatologów, a zawiera niekorzystne składniki... , ale czy faktycznie niekorzystne?>

i jeszcze iwostin puritin żel do mycia twarzy
skład: woda termalna z Iwonicza Zdroju, sodium Laureth sulfate <coś z siarczanem sodu?>, lauryl glucoside, cocamidopropyl betaine, cocamidopropyl betainamide mea chloride, glycerin, peg-7 glyceryl cocoate, aloe barbadenis leaf juice, sodium pca, magnesium pca, zinc pca, manganese pca, melaleuca alternifolia (tea tree) oil, kwas mlekowy, peg-12 dimethicone, alantoina, benzoesan sodu, triclosan, disodium edta, 2-bromo-2-nitropropan-1,3-diol, parfum

przepisywałam z opakowania, więc możliwe pomyłki (nie znalazłam pełnego składu w internecie)

bardzo, ale to BARDZO proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Ja bym tego nie wypróbowala nawet na swoim psie, na cudzym z resztą też nie. Przepraszam za stwierdzenie, ale dosadnie tlumaczy, co myślę o tych skladach. Co do np kwasu salicylowego, to mnie on bardzo sluży i nie rozumiem, pod jakim kątem nie jest polecany? A jaką masz cerę? Problematyczną czyli jaką- naczyńkowa, wrażliwa, zaskórniki, trądzik, odwodnienie, alergiczna? Benzyl alcohol akurat jest ostatni w skladzie, czyli raczej jest to śladowa ilość. Natomiast pierwszy żel jest przesycony pegami i wlaściwie nie zawiera niczego dobrego poza 2, 3 skladnikami. Obydwa sklady wręcz przerażają. SLS + cocamidopropyl betaine= śmierć dla cery w żelu. Perfumy, tragedia. Jednym slowem odradzam.

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Cytat:
Napisane przez SnowFairy Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że nazwy są istotne w analizowaniu SKŁADNIKÓW No ale proszę bardzo:

1. Naked Bare Faced Cheek, softening face wash
Aqua, Sodium lauroyl sarcosinate, Sodium cocoamphoacetate, Coco glucoside, Cocamidopropyl betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor oil,Eugenia caryophyllata (clove) bud oil, Pelargonium graveolens (geranium) leaf oil, Cymbopogon martini (palmarosa) oil, Rosa centifolia oil, Sodium hydroxymethylglycinate, Citric acid.

2. Naked Up Tone Girl, gentle toner
Aqua, Hamamelis virginana (Witch hazel) extract, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated castor oil, Gossypium herbaceum (cotton) seed oil extract, Sodium PCA, PCA, Sodium lactate, Arginine, Aspartic acid, Glutamine,Threonine, Serine, Proline, Tyrosine, Glycine, Alanine, Leucine, Valine,Isoleucine, Phenylalanine, Histidine, Lysine, Arginine, Jojoba wax PEG-120 esters, Aloe barbadensis extract, Calendula officinalis extract, Citrus aurantium amara (neroli) oil, Sodium hydroxmethylglycinate,Lin alool, Limonene,Farnesol,Geranio l.

3. Naked Thirst Aid, 12 hour moisturiser
Aqua, Caprylic / capric triglyceride, Butyrospermum parkii (shea butter), Glycerin, Dicaprylyl ether, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Glyceryl stearate,Cetyl ricinoleate, Argania spinosa (argan) oil, Borago officinalis (starflower) seed oil, Tocopheryl acetate,Citrus aurantium amara (neroli) oil, Sodium polyacrylate, Xanthan gum, Chlorphenesin, Phenoxyethanol,Ethylhexyl glycerin, Mannitol, Sodium citrate, Acetyl tetrapeptide-15, Linalool, Limonene, Farnesol, Geraniol

Krem brzmi nieźle. Interesujacy sklad. Phenoxyetanol i akryl może szkodzić, poza tym naprawdę ciekawie sie zapowiada. Chyba warto wypróbować. Tonik raczej odradzę, może zapychać. Żel moze zaszkodzić, zależy od indywidualnych preferencji. Ogólem fajne sklady, ale nie są pozbawione alergenów i substancji drażniacych, natomiast wyróżnia je to, że zamiast chemią przesycone są wartościowmi wyciagami roślinnymi.

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:09 ----------

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
mam do analizy taki krem apteczny poltlusty Dermosan N+R a witaminami a i e oraz filtry
na ile on jest dobry dla skory nawilza??
sklad
water, octyldodecanol, cetearyl alkohol, cetyl palmitate, ethylhexyl methoxycinnamate, sorbitan stearate, polysorbate 60, benzyl alkohol, butyl methoxydibeeeenzoylmethan e, tocopherol acetate, retinyl palmitate, bha, citric acid, parfum(2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde, hexyl cinnam -aldehyde, eugenol, citronellol, 3-methyl-4(2,6,6-trimethul-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one, amyl cinnamal , benzyl salicylate geraniol)

badany klinicznie

Raczej nie bedzie nawilżal, krem jest bardziej ochronny, aniżeli pielęgnacyjny. Sklad nie dla każdego, może uczulać.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-15 o 01:32
Korah jest offline  
Stary 2011-01-15, 09:21   #1932
caskada
Zakorzenienie

korah dzieki pozbywam sie kremow kosmetykow ktore wlasnie nic nie wnosza do pielegnacji mojej skory dlatego bede miala kilka analiz dla ciebie
Stary 2011-01-15, 12:49   #1933
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

nie znalazłam nigdzie analizy, a ciekawa ejstem czy te kosmetyki to faktycznie takie "nature"

SUHADA NATURE szampon
z lidla pomegranate seed oil & avocado oil
do suchych i zniszczonych

skład: Aqua, Alcohol, Coco-Glucoside, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Persea Gratissima Oil*, Glycerin Oleate, Citric Acid, Parfum**, Argenine, Beataine, Punica Granatum Seed Oil, Linalool, Limonene

*produced to organic standards
** from natural essential oils

szampon.jpg

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2011-01-15, 13:11   #1934
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
nie znalazłam nigdzie analizy, a ciekawa ejstem czy te kosmetyki to faktycznie takie "nature"

SUHADA NATURE szampon z lidla pomegranate seed oil & avocado oil
do suchych i zniszczonych

skład: Aqua, Alcohol, Coco-Glucoside, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Persea Gratissima Oil*, Glycerin Oleate, Citric Acid, Parfum**, Argenine, Beataine, Punica Granatum Seed Oil, Linalool, Limonene

*produced to organic standards
** from natural essential oils

Załącznik 3670445

Bezpieczny sklad, nie do końca naturalny, ale nie zawiera szkodliwej chemii. Niestety konserwowany alkoholem w dużej ilości, niektórych bardzo wysusza alkohol, innych w ogóle. Trzeba wypróbować, aby się o tym przekonać.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-15, 13:23   #1935
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bezpieczny sklad, nie do końca naturalny, ale nie zawiera szkodliwej chemii. Niestety konserwowany alkoholem w dużej ilości, niektórych bardzo wysusza alkohol, innych w ogóle. Trzeba wypróbować, aby się o tym przekonać.
właśnie testuję i jest bardzo ok, tylko własnie wysusza troszkę co dziwne bo miał być od suchych i zniszczonych

dziękuję

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2011-01-15, 14:47   #1936
summertime
Raczkowanie

Ja mam prosbe o rozszyfrowanie składu kremu do ciała z Rossmana, Isana

Skład: Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Olea Europea Oil, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Coumarin, Geraniol, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.

Działa na mnie wyjątkowo dobrze i jestem ciekawa jakiego skladniku to zasluga. Kupiłam do aby mieszać z mocznikiem i w zaleznosci od stezenia stosowac na cialo/dłonie lub stopy.

Btw, co robi Cetearyl Alcohol, bo zauwazylam ze pojawia sie w weilu kosmetykach, ktore moja skora lubi, ale moze to przypadek
Stary 2011-01-15, 17:12   #1937
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Ja mam prosbe o rozszyfrowanie składu kremu do ciała z Rossmana, Isana

Skład: Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Olea Europea Oil, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Coumarin, Geraniol, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.

Działa na mnie wyjątkowo dobrze i jestem ciekawa jakiego skladniku to zasluga. Kupiłam do aby mieszać z mocznikiem i w zaleznosci od stezenia stosowac na cialo/dłonie lub stopy.

Btw, co robi Cetearyl Alcohol, bo zauwazylam ze pojawia sie w weilu kosmetykach, ktore moja skora lubi, ale moze to przypadek

Alcohol sluży jako konserwant. Jeśli chodzi o sklad, to nie dla alergików i wrażliwców. Jak dlugo go używasz? Szczerze mówiac sklad mi sie nie podoba. Jeśli Ci sluży ten balsam, to zapewne za sprawą olejków i masel roślinnych zawartych w balsamie. Jednak za dużo w nim sztucznych konserwantów, perfum i carbomeru.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-15, 17:38   #1938
summertime
Raczkowanie

Dziekuję Ci bardzo Ze dwa lata temu uzywalam caly czas regularnie i juz wtedy mi sie podobal, pozniej zapomnialm i dopero tydzien temu kupilam ponownie z braku funduszy i znow pozytywnie zaskoczone. Moze dzieki temu alkoholowi nie pozostawia lepkiej warstwy. Chociaz spodziewalam sie, ze taka liczba skladnikow to podejrzane. a z olejami masz racje - faktycznie oleje solo dobrze mi sluza, choc forma aplikacji niezbyt wygodna na cialo
Stary 2011-01-15, 17:51   #1939
bernadka20
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny !
Mam wielką prośbę. Kupiłam dzisiaj w drogerii próbki maseczki i peelingu enzymatycznego .
Prosiłabym o analizę.

Dax Cosmetics Perfecta No Problem Antybakteryjny Peeling enzymatyczny z ekologicznym wyciągiem z goji, enzymem proteolitycznym z papai i kompleksem Sebocontrol.
Ingredients: Aqua, Paraffinum Liquldum, Glycerin, Sodium Chloride, Papaln, Sodium Carbomer, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropoyl Myristate, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Lycium Barbarum Fruit Extract, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Allantoin, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Dax Cosmetics Perfecta No Problem Antybakteryjna maseczka oczyszczająca z ekologicznym wyciągiem z goji, glinką termalną, krzemem.
Ingredients: Aqua, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Slit, Glycerin, Zinc PCA, Lycium Barbarum Fruit Extract, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Dimethicone, Allantoin, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Powiedzcie mi czy są one odpowiednie ?
A i mam pytanie czy z tej samej serii Toniki tez sa dobre ?

Z góry dzieki i czekam na wasza analizę.
Podbijam
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2011-01-15, 23:13   #1940
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Podbijam

Oj, nie za bardzo te sklady. Odradzam, zwlaszcza cerze ważliwej, sklonnej do zaskóników i alergii.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-15, 23:20   #1941
Jutte
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez regretsareuseless Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analizę składu tego kosmetyku:
Dax Cosmetics Perfecta no problem, antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.

Szczególnie chodzi mi o to, czy faktycznie sprawiłby, że przebarwienia po trądziku byłyby mniej widoczne
i ja rowniez podbijam ;D
cieszę się życiem!
Jutte jest offline  
Stary 2011-01-16, 00:01   #1942
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Kurcze..
Jak myślicie co mogło zapchać?
Olej z kocanki czy cetaphil?
No chyba ze obie rzeczy..
Mieszałam te dwa produkty ze sobą w zagłębieniu dloni i znow powyłaziły mi podskórne krostki widoczne pod świtało
Rzadziej,ale też używałam kremu ziaji med + olej z kocanki więc już sama nie wiem,jestem w kropce i znów nie wiem czym się nawilżać

Biochemia Urody, Olej (macerat) z kocanki 100%

Skład: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Extract (ekstrakt z kocanki - 5%), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract (ekstrakt z rozmarynu)

Galderma, Cetaphil MD, Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała (nowa wersja)

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.

Ziaja Med, Kuracja Łagodząca Zmiany Trądzikowe, Krem redukujący podrażnienia

Skład: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-01-16 o 00:48
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-01-16, 00:53   #1943
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Kurcze..
Jak myślicie co mogło zapchać?
Olej z kocanki czy cetaphil?
No chyba ze obie rzeczy..
Mieszałam te dwa produkty ze sobą w zagłębieniu dloni i znow powyłaziły mi podskórne krostki widoczne pod świtało

Biochemia Urody, Olej (macerat) z kocanki 100%

Skład: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Extract (ekstrakt z kocanki - 5%), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract (ekstrakt z rozmarynu)

Galderma, Cetaphil MD, Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała (nowa wersja)

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.

Jedno i drugie razem daje mieszankę wybuchową, zwlaszcza stosowane za często. Cetaphil to wg mnie w ogóle jest jakaś pomylka. Tragiczne ma sklady ta marka. Natomiast macerat stosowany oszczędnie i np przed oczyszczaniem cery lub dodawany do lekkich kremów nie powinien zapychać, ani tym bardziej uczulać.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-16, 01:05   #1944
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Jedno i drugie razem daje mieszankę wybuchową, zwlaszcza stosowane za często. Cetaphil to wg mnie w ogóle jest jakaś pomylka. Tragiczne ma sklady ta marka. Natomiast macerat stosowany oszczędnie i np przed oczyszczaniem cery lub dodawany do lekkich kremów nie powinien zapychać, ani tym bardziej uczulać.
Czyli ten olej z kocanki jest bezpieczny pod względem zapychania tak?
A mogłabyś spojrzeć tylko jeszcze na skład kremu ziaji który tu wkleiłam?
Edytowałam post bo przypomniało mi się że z nim też czasem mieszam kocankę..

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-01-16, 01:18   #1945
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
i ja rowniez podbijam ;D

Fatalnie, dramat poprostu. Odradzam takie kremy. Same śmieci. Mogą wywolać trądzik, sklad zaskórnikotwórczy, wręcz toksyczny. Ja nie wiem, czy kiedykolwiek ktokolwiek wreszcie coś zrobi z rynkiem kosmetycznym. Takie kremy w ogóle nie powinny być dopuszczone do obrotu.

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Czyli ten olej z kocanki jest bezpieczny pod względem zapychania tak?
A mogłabyś spojrzeć tylko jeszcze na skład kremu ziaji który tu wkleiłam?
Edytowałam post bo przypomniało mi się że z nim też czasem mieszam kocankę..

Z Ziaji Med polecam ten kremik: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...oc.html&next=1 . Natomiast ten, o który pytasz skladem nie zachwyca.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-16, 01:33   #1946
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Fatalnie, dramat poprostu. Odradzam takie kremy. Same śmieci. Mogą wywolać trądzik, sklad zaskórnikotwórczy, wręcz toksyczny. Ja nie wiem, czy kiedykolwiek ktokolwiek wreszcie coś zrobi z rynkiem kosmetycznym. Takie kremy w ogóle nie powinny być dopuszczone do obrotu.

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

Z Ziaji Med polecam ten kremik: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...oc.html&next=1 . Natomiast ten, o który pytasz skladem nie zachwyca.
W takim razie rezygnuję chyba całkowicie z kremów gotowych i wdrążę w pielęgnację olej tamanu i frakcje sojową...
Krem który podałaś ma na 2 miejscu Caprylic/Capric Triglyceride więc u mnie odpada.
Ale dziękuję bardzo za analizy,jesteś tutaj naszym składowym aniołkiem

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-01-16, 10:58   #1947
Villemo.
Raczkowanie

GG do Villemo.

witam, prosze o analizę skladu oraz o informajcę czy w wieku 30 lat moge je uzwać bez szkody dla skóry. Dodam od siebie ze widzę efekty działania - chcialabym się tylko dowiedzieć czy te składniki sa ok dla mnei.

DAX, Perfecta Odnowa 50+, Ekspresowo liftingujące serum

INCI: AQUA, HYDROGENATED POLY-1-DECENE, ALGAE EXTRACT, PULLULAN, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PROPYLENE GLYCOL, GLYCOSPHINGOLIPIDS, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ACRYLATES / C10-C30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLPARBEN, METHYLPARBEN, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1, 3-DIOL, DISODIUM EDTA, PARFUM

działanie: Wysoko skoncentrowane serum ekspresowo napinające zwiotczałą skórę i wygładzające głębokie zmarszczki. Zawiera AlgaLIFT, który znakomicie ujędrnia, natychmiastowo i długotrwale liftinguje oraz stymuluje produkcję kolagenu typu I. Fitoestrogeny z kwiatu koniczyny, stymulują odbudowę komórek skóry wypełniając zwiotczałą skórę od wewnątrz i zwiększając jej gęstość. Dzięki nim ewidentnie zmniejsza się ilość, długość i głębokość nawet wyraźnie zaznaczonych zmarszczek. Ceramidy które odtwarzają naturalną barierę lipidową i odżywiają skórę niwelując jej suchość. Poprzez odbudowę naturalnej bariery ochronnej zapewniają jej perfekcyjne nawilżenie.

LIFTINGUJE • WYGŁADZA • ODBUDOWUJE SKÓRĘ
Villemo. jest offline  
Stary 2011-01-16, 11:03   #1948
ckin2u
Zakorzenienie

kurde tak czytam to naprawde ciezko miec idealny krem
poszukam jakiegos watku w ktorym sa polecane kosmetyki p prostu z fajnym skladem, mam nadzieje, ze taki watek jest bo bardzo mi sie przyda
ckin2u jest offline  
Stary 2011-01-16, 11:11   #1949
antonie
Przyczajenie

Korah dziękuję za odpowiedź. cera z zaskórnikami, wrażliwa, łatwo sie przesusza, ale nigdy nie była tłusta. i irytujące wągry <blee> a jest może jakiś żel jaki polecasz? cena nieważna

Edytowane przez antonie
Czas edycji: 2011-01-16 o 11:15 Powód: poważny błąd w wpisie
antonie jest offline  
Stary 2011-01-16, 11:35   #1950
ckin2u
Zakorzenienie

a np taki sklad:

alva - rhassoul - KREM AKTYWNY

Aktywny krem Rhassoul dzięki zawartemu w nim ekstraktowi z alg morskich i Aloe Vera dostarcza i zatrzymuje naturalną wilgotność skóry.
Substancja czynna rumianku i ekstrakt z lukrecji gładkiej, a także duża zawartość naturalnych olejków eterycznych przeciwdziałaja powstawaniu pryszczy i zaskórników.

Skład:
woda, olej jojoba, emulgator, olej rzepakowy, gliceryna, wosk pszczeli, perfum, olej z kiełków pszenicy, ekstrakt z lukrecji gładkiej, olej herbaciany, algin, aloe vera, xanthan, kwas mlekowy, wit. E, bisabolol, olej z lawendy, olej beragmotowy, olej z rozmarynu, antyoxydant, olej z manuka, olej cytronelowy, potassium sorbate

INCI:
Aqua, Glyceryl Stearate SE(2), Simmondsia Chinensis Oil, Brasica Campstris Oleifera Oil(1), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate(2), Glycerin(2), Cera Alba, Parfum(2), Triticum Vulgare Exstract(2), Dipotasium Glycyrrhiate(20), Melaleuca Alternifolia Oil(1), Algin(2), Aloe Barbadensis(1), Xanthan Gum, Lactic Acid(2), Tocopheryl Acetate(2), Bisabolol(2), Lavandula Hibryda Oil(2), Citrus Aurantium Bergamia Oil(2), Rosmarinus Officinalis Oil(2), Phytic Acid(2), Leptospermum Scoparium Oil(3), Cymbopogon Nadrus Oil(2), Potassium Sorbate, Limonene(2), Citral(2), Linalool(2), Geraniol(2), Citronellol(2)

1- z certyfikowanych organicznych upraw
2- pochodzenia naturalnego
3- uprawy dziko rosnące

zaczelam szukac w Internecie i znalazlam jakas strone ze 'Zdrowymi Kosmetykami" jestem ciekawa czy naparwde istenieja takie bezpieczne idealne kosmetyki :c
ckin2u jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości