Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-12-02, 14:39   #181
edyt
Zadomowienie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym prosic o analize skladu dwoch kremow do twarzy. Jestem w trakcie leczenia aknenorminem(2 miesiac). Raz na miesiac mam mikrodermabrazje i dermatolog polecila mi na dzien dwa kremy:

Bioderma, Cicabio:

water, gliceryn, ethylhexyl palmitate, fructooligosaccharides, zinc oxide, octyldecanol, butylene glicol, polyacrylamide, mannitol, xylitol, rhamnose, laminaria ochroleuca extract, copper sulfate, zinc sulfate, sodium, hyaluronate, vitis vinifera vine extract, asiaticoside, asiatic acid, madecassic acid, c13-14 isoparafin, octyldodecyl xyloside, peg-30 dipolyhydroxystearate, caprylic/capric trigliceride, laureth-7, laureth-3, hydroxyethylcellulose, acetyl dipeptide-1 cetyl ester
Nepentes, Emolium Krem:

aqua, cetearyl alcohol, polysorbate 60, mineral oil, shea butter, biosaccharide gum, caprylic/capric trigliceride, hydroxyethyl urea, macadamia ternifolia oil, methylpropanediol, glycerin, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, sodium hyaluronate, allantolin, stearic acid, sodium acrylate/ acryloydimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, phenoxyethanol, butylparben, propylparben, methylparben, ethylparben, lactic acid, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid

Jesli chodzi o ten drugi krem to zauwazylam ze ma mineral oil dosc wysoko, ktory mnie zapycha. Nie jestem pewna czy nawet przy wsyuszonej skorze nie zaszkodza mi tak bogate sklady. Co o tym myslicie?
edyt jest offline  
Stary 2008-12-02, 16:44   #182
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nieśmiało się przypominasz, to ja nieśmiało zanalizuję. Nie podobają mi się w produktach Oriflame bardzo długie składy, trudno ocenić całościowy efekt. Oczywiście pełno silikonów, które dają złudzenie młodej, gładkiej buzi.

Pierwszy produkt: silikony zapewnią optyczne wygładzenie, trochę konserwantów (m.in. parabeny), nawilżaczy i wygładzaczy, wit.E, rącznik (ten od oleju rycynowego), mech irlandzki (od karagenu, napina i ujędrnia skórę), miedź, magnez, mangan, cynk. Buzia powinna być po nim gładka, szkoda tylko że to nie będzie trwały efekt, ale doraźny.

Drugi produkt: silikony, nawilżacze, wyciąg ze słonecznika, wrzosu i mchu irlandzkiego, drożdże, trochę konserwantów, wit.C. Wydaje się lekki i pachnący, nie ma drobinek. Nieco uboższy niż pierwszy.

Trzeci produkt: znany zapychacz caprylic/capric triglyceride, wygładzacze, filtry (Tinosorb M, Parsol, filtr UVB), wyciąg z brzozy i wierzby, dość wysoko zapach, trochę konserwantów. Średnie nawilżenie. Może zapychać, warto spróbować próbkę. Godne podkreślenia filtry, ale niskie.

Czwarty produkt: maseczka z białą glinką i 2 zapychaczami (isopropyl myristate i paraffinum liquidum), trochę wyciągów roślinnych (szałwia, wierzba, bez, chmiel), prosty skład. Powinna działać antyseptycznie i niedrastycznie matować, a nawet łagodzić. Niepokoją mnie zapychacze, ale są po składnikach roślinnych, a ponieważ maski nie trzyma się cały dzień, może się sprawdzić. Byłoby dobrze wypróbować saszetkę.
Dzięki Malla Widzę że i na składach się znasz Ja muszę mieć dużo czasu żeby dokonać analizy, a potrzebowałam czegoś na szybko. Wybrałam pierwszy fluid i maseczkę, mam nadzieję że się sprawdzą
lalaith jest offline  
Stary 2008-12-02, 17:33   #183
Anecka
Zakorzenienie

Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Dziewczyny a co tutaj moze zapychac?
Revlon, Custom Creations Foundation SPF 15

Skład: Active ingredients: Titanium Dioxide 3.2%, Zinc Oxide 2.1%
Water, Cyclomethicone, Dimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Trisiloxane, Boron Nitride, Talc, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Nylon-12, Sodium Chloride, Trimethylsiloxysilicate, Phenyl Trimethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Grape Seed Extract, Cornflower Flower Extract, Green Tea Leaf Extract, Ginseng Root Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Alumina, Silica, Methicone, Tribehenin, Isostearic Acid, Calcium Aluminum Borosilicate, Triethoxycaprylylsilane, Triethanolamine, Sorbitan Sesquioleate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polysorbate-20, Polysorbate-80, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben.
(+/-) CI 77891/ Titanium Dioxide, CI 77491/ CI 77492/ CI 77499/ Iron Oxides, CI 77019/ Mica.

Ja ogolnie unikam Parafinum liquidum, gliceryny no i caprylicu, no a tego tutaj nie ma
Wiem ze w tym skladzie Dimethicone jest OKROPNY! no a wystepuje w pierwszych linijkach skladu..

Kaolin zapycha? kurcze a gdzies slyszalam ze nie zapycha (no i chcialam kupic puder mineralny)

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-02, 17:40   #184
tompola
Zakorzenienie

Witam serdecznie!!!! Baaaaardzo prosiłabym o analizę ponizszego kosmetyku dla cery mieszenej, pod względem zapychania i ogólnego "wrażenia"

Shiseido The Makeup, Stick Foundation podkład w sztyfcie

Skład: Cyclomethicone, Trioctanoin, Dimethicone, Kaolin, Ceresin, Sorbitan Sequiisostearate, Aluminium Hydroxide, Carnauba Wax, Candelilla Wax, Aluminium Distearate, Fragrance, Phytosteryl/Octyldocelyl Lauroyl Glutamate, Sodium Carbonate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Polymethyl Methacrylate (Not In: D10, D20), Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides.

Edytowane przez tompola
Czas edycji: 2008-12-03 o 09:35
tompola jest offline  
Stary 2008-12-02, 22:13   #185
p_misiowa
Zadomowienie

a co mogłybyście powiedzieć o tym składzie? nie będzie zapychał?

Under Twenty, Anti Acne - krem nawilżająco - matujący
Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090.

dziekuję z góry za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 183523b1.jpg (14,9 KB, 0 załadowań)

KOCHAM!

p_misiowa jest offline  
Stary 2008-12-04, 16:21   #186
Anecka
Zakorzenienie

Nie znalazlam w wyszukiwarce, wiec zapytam
Bo mam krem i Maseczke z Biodermy, mam składy, i cos mnie zapycha.. a nie wiem co..

1.
Bioderma Sensibio Light Cream
Properties
Fragrance-free formula.
Hypoallergenic, without surfactants, preservative-free and non-comedogenic.
40 ml tube.

Ingredients
WATER (AQUA), GLYCERIN, CETEARYL ISONONANOATE, ISOHEXADECANE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, PENTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE.

Tutaj stawialabym na glicerynke i Trigliceryde? No ale to troche dziwne ze krem ktory jest light, hypo itd itd zachwalany ma takie skladniki? Bo niby to tez jest dla wrazliwych cer, ktora ja posiadam i mnie podraznia :| Po nim wykakuja gule niesamowite. Fakt ze jest strasznie lekki, jak woda, szybko sie wchlania.. no ale co z tego

2.
Bioderma Sensibio Mask
Bezzapachowa.
Hypoalergiczna, nie zawiera substancji powierzchniowo czynnych ani konserwujących, nie zatyka porów.
Tubka 75 ml.

Skład
WATER (AQUA), GLYCERIN, CETEARYL ISONONANOATE, ISOHEXADECANE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, PENTYLENE GLYCOL, TITANIUM DIOXIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, ALUMINA, STEARIC ACID

No i znow pytanie, jak to moze nie zapychac jak ma w skladzie gliceryne?
Jakie tutaj moglybyscie wskazac złe/szatanskie/zapychajace skladniki?

Maseczke chcialabym nakladac, dostalam ja w maju i uzylam tylko dwa razy, bo mnie zapycha No i stoi jak nowa na polce, niepotrzebnie sie kurzy.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-04, 19:09   #187
Malla
Nie depcze krokusów

Stawiam na trójglicerydy, to mocne zapychacze!
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
Stary 2008-12-05, 11:37   #188
bebeb86
Raczkowanie

Mam małą prośbę. Zastanawiam się nad kupnem produktu Wella High Hair Jelly Waver. Zanim jednak to zrobie, chciałabym aby któraś z Was zanalizowała skład tego praoduktu. Czy nie przesuszy skóry włosów oraz czy nie obciąży zbytnio włosów? To jest link do KWC tego produktu
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13233 ,

w tym wątku użytkowniczka Wena zamieszcza zdjęcie tej galaretki wraz ze składem
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...043#post430043

A to jest zdjęcie wklejone przez Wenę zawierające skład
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1118507658

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
bebeb86 jest offline  
Stary 2008-12-05, 17:40   #189
misia_bella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu.
Omnia Botanica
Krem nawilżający dla cery wrażliwej na bazie ziela bratka i lukrecji:

Skład: aqua, glycerin, candelilla/jojoba/rice bran polyglyceryl-3 esters, glyceryl stearate, tricaprylin, hexyldecanol, hexydecyl laurate, passifolra incarnata seed oil, microcrystalline cellulose, glyceryl dibehenate, parfum, glyceryl caprylate, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, magnolia biondii bud/flower extract, helianthus annuus (sunflower) seed oil, viola tricolor extract, chondrus crispus (carrageenan) extract, ceratonia siliqua gum, cetearyl alcohol, sodium stearoyl lactylate, tribehenin, dicaprylyl ether, saccharide isomerate, lauryl alcohol, glyceryl behenate, xanthan gum, cellulose gum, sodium phytate, tocopherol

przypominam się
misia_bella jest offline  
Stary 2008-12-05, 17:58   #190
Malla
Nie depcze krokusów

misia_bella - rzadko spotyka się tak roślinne składy, wygląda bardzo ładnie. Zastanawia mnie, co kryje się pod określeniem "extract", czy nie jest rozpuszczony w alkoholu. Zapach dość wysoko, ale zapewne jest to związane ze stężeniem składników, które znajdują się za nim.
Stary 2008-12-05, 19:05   #191
misia_bella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
misia_bella - rzadko spotyka się tak roślinne składy, wygląda bardzo ładnie. Zastanawia mnie, co kryje się pod określeniem "extract", czy nie jest rozpuszczony w alkoholu. Zapach dość wysoko, ale zapewne jest to związane ze stężeniem składników, które znajdują się za nim.

Czyli ok?
We wczesniejszym poście wkleiła też fotki składu z opakowania. Mam nadzieje, że nieczego nie przekręciłam.
misia_bella jest offline  
Stary 2008-12-07, 13:41   #192
Awus16
Raczkowanie

Witam. Chciałbym prosić o rozszyfrowanie składu kosmetyku
Farmona, Blue Lagoon, Bioserum nawilżająco - odmładzające do twarzy, szyi i dekoltu 30

Skład: Aqua, Argon Oil, Soya Lecithin, Glycerin, D-Panthenol, Hialuronic Acid, Marine Collagen, Silk Proteins, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Algae Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Cyclomethicone, Hydrolyzed Corallina Officinalis Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Algae Extract, Plankton Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Crithmum Maritimum Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexane Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylprpional, Cl 42090

Skład wygląda mi na całkiem dobry jako że po wodzie jest dużo substancji o "nie chemicznych" nazwach ale nie mam pewności więc proszę o pomoc
Awus16 jest offline  
Stary 2008-12-07, 17:53   #193
Milwa22
Przyczajenie

Exclamation Proszę o analize tych kremikow...

Proszę ładnie o analize składów. Szukam kremu który chociaż odrobine zminimalizuje moja zmarszczke miedzy oczami oraz nie zapcha mi skory. Niestety moje pory latwo sie zapychaja no i jak na 22 latke mam calkiem ladna lwia zmarszczke miedzy oczami. Ktory z tych kremow moze mi pomoc??Wiem ze nie usunie zmarszczki ale moze ja odrobine wygladzi.

Oceanic, AA Plus Age Expert, Krem na noc z kompleksem BOTOX-like (bez botoxu)

Skład: aqua, dimethicone and dimethicone crosspolymer, cyclopentasiloxane and peg/ppg-18/18 dimethicone, cyclomethicone, glycerin, zea mays (corn) kernel extract, hydrolzyed soy protein, sodium chloride, persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, propylene glycol, glycine soja (soybean) oil, xanthan gum, atelocollagen, sodium chondroitin sulfate, beta-carotene, palm oil, tocopherol, isopropyl myristate, allantoin, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum

Dermika Extremale

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Yeast Extract, Glycerin, Shorea Stenoptera Butter, Vitis Vinifera, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Ceteareth-25, Glyceryl Stearate, Decyl Olivate, Polymethyl Methacrylate, Propylene Glycol, Acetyl Hexapeptide-3, Iris Florentina, Squalene, Lecitin, Palmitoyl Myristyl Serinate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Sericin, Dimethicone, Carbomer, EDTA, Triethanolamine, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

LRP Redermic

Skład: (cera normalna / mieszana) Aqua, cyclopantasiloxane, glycerin, ascorbic acid, propylene glycol, isohexadecane, silica, alcohol denat., nylon-12, peg/ppg-18/18 dimethicone, potassium hydroxide, sodium styrene/ ma copolymer, madecassoside, sodium hyaluronate, capryloyl salicylic acid, tocopherol, acrylates copolymer, disodium edta, isobutane, sodium bezoate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance

LRP ActiveC

/cera normalna i mieszana/ aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, ascorbic acid, propylene glycol, nylon-12, sodium citrate, dimethicone, copolyol, acrylates copolymer, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, parfum

/cera sucha/ Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Nylon-12, Ascorbic Acid, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Sodium Citrate, Dimethiconol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Parfum
Milwa22 jest offline  
Stary 2008-12-07, 22:37   #194
fajny nick
Przyczajenie

Cześć. Wydaje mi się, że dokładnie przejrzałam wątek i niestety nie znalazłam analizy kilku kosmetyków, które bardzo mnie interesują. Dlatego proszę o pomoc.

Iwostin, żel pod oczy
Skład: aqua, iwonicz aqua, methylpropanediol, glycerin hesperidin methyl chalcone / steareth-20/ dipeptide-2/ palmitoyl, tetrapeptide -3, phenoxyethanol/ dmdm hydantoin / methylparaben, propylparaben, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, peg-8, allantoin, tromethamine, coffeine

Iwostin, krem odżywczyna noc z witaminami C i E
Skład: aqua, iwonicz aqua, paraffin oil, glycerin, caprylic/capric triglyceride, cetyl peg/ppg-10/dimethicone, isopropyl palmitate, cyclomrthicone, cera microcrystallina, tocopheryl acetate, sodium ascorbyl phosphate, hydrogenerated castor oil, sodium chloride, aluminum/magnesium hydroxide stearate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, parfum, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citic acid

Iwostin, krem tłusty
Skład: Aqua, Mineral Oil, Iwonicz Aqua, Decyl Oleate, Petrolatum, Ceresin Wax/Microwax, Glycerin, Cyclomethicone, Polyglyceryl-3-Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Natrium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, PEG-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Dio

Iwostin, sensitia, krem tłusty
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Paraffin Oil, Polglyceryl-2 Sesquiisostearate, Cera Alba, Cera Microcrystallina, Mineral Oil, Magnesium Stearate, Aluminum Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Petrolatum, Vitis Vnifera Oil, Magnesium Sulfate, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Peg-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Iwostin, lipidia, krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Trigliceryde, Iwonicz Aqua, Persea Gratissima (Avocado) oil, Macadamia Ternifolia Oil, Sommondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Glycerin, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Cholersterol, Palmitoyl PG-linoleamide (Omega 6 - Ceramide), Cocogluciside, Panthenol, Betaine, Squalane, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolimer, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Ethylhexyl Glycerin, Inulin Lauryl Carbomate, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbic Palmitate, Citric Acid, Triethanolamine

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez fajny nick
Czas edycji: 2008-12-07 o 22:39
fajny nick jest offline  
Stary 2008-12-08, 20:43   #195
zabka1807
Przyczajenie

Farmona Herbal Care-Szampon Rumiankowy
proszę o wytłumaczenie o co chodzi producentowi w stwierdzeniu
"Nie zawiera SLS, formaldehydu i parabenów" skoro skład podany zaraz pod tym zdaniem wygląda tak
Składniki:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Chamomilla Recutita Water, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Phenoxyethanol, Benzoil Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA.

Czy wg Was ten szampon powinien być naprawdę łagodny?
(Groźnych moderatorów proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na tym forum
zabka1807 jest offline  
Stary 2008-12-08, 22:55   #196
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
Napisane przez zabka1807 Pokaż wiadomość
Farmona Herbal Care-Szampon Rumiankowy
proszę o wytłumaczenie o co chodzi producentowi w stwierdzeniu
"Nie zawiera SLS, formaldehydu i parabenów" skoro skład podany zaraz pod tym zdaniem wygląda tak
Składniki:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Chamomilla Recutita Water, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Phenoxyethanol, Benzoil Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA.

Czy wg Was ten szampon powinien być naprawdę łagodny?
(Groźnych moderatorów proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na tym forum
SLS a SLES to co innego. Nie zachwyca mnie ten skład, połączenie SLES, betainy i soli źle działa na moją skórę głowy.
Stary 2008-12-09, 05:26   #197
zabka1807
Przyczajenie

Dzięki, jak w wyszukiwarce szukałam czegoś o SLS to mi pierwsze co wyskoczył taki wątek z forum, że oni SLS i SLES traktowali jako jedno i to samo w zasadzie. Szampon mimo wszystko wypróbuje, najwyżej dalej będę szukać tego idealnego. Jeszcze raz dzięki
zabka1807 jest offline  
Stary 2008-12-09, 10:09   #198
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

witam

Schwarzkopf, Activ F, Dr. Hoting, Tonik dla kobiet przeciwko niepatologicznemu wypadaniu włosów

Skład: Aqua, Alcohol denat, Propylene Glycol, carnitine, Taurine, Tataric Acid, PEG 40, Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Panthenol, Echinacea Purpurea, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Citronellol, Eugenol

Schwarzkopf Activ F Dr Hoting Szampon :

* Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodi Acetate, Carnitine, Sodium Chloride, Taurine, Tartaric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, Parfum, Polyquaternium-10, PEG-7 Glyceryl Cocoate , PEG-40 Hydrogenated, Caster Oil, Saclicylic Acid, Panthenol, Citric Acid, Echinaceae Purpurea, Butylphenyl, Methylpropional, Alpha-Isomenthyl Ionone, Limonene, Citronellol, Propylene Glycol.

z góry dziękuję

EDIT: przepraszam, znalazłam już analizę w jednym z wątków przepraszam za zaśmiecanie, to niechcący -dopiero po dłuższym przeszukiwaniu forum znalazłam

I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2008-12-09 o 10:21
WinlyEm jest offline  
Stary 2008-12-10, 09:04   #199
abercrombie&fitch
Zadomowienie

Proszę o zanalizowanie 3 kosmetyków:

Żel Aloe Vera Paloma (Unicolor) 98% ekstraktu z miąższu Aloe Barrbadensis
Aqua, Betain, Glycerin, Propylene Glycol, Urea, Soluble Collagen (and) Hydrolized Elastin, Triethanolamine, Carbomer, Aloe Barbadenisis Leaf Juice, Phantenol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Allantoin, Disodium EDTA, Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazlionone, Parfum, CI 19140, CI 42090, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

-chciałabym się dowiedzieć czy nadaje się do twarzy na podrażnienia i ogólnie jak się prezentuje skład

Neutrogena Oil-Free Moisture Combination Skin

Water; Cyclomethicone; Cetyl Caprylate; Glycerin; Cetyl Ricinoleate; Stearyl Alcohol; Glyceryl Stearate; PEG-100 Stearate; Acrylates Copolymer; Lysine Carboxymethyl Cysteinate; Lysine Thiazolidine Carboxylate; Tocopherol; Silica; Xanthan Gum; Methylparaben; Propylparaben; Diazolidinyl Urea; Benzalkonium Chloride

-czy ma zapychacze? jak (teoretycznie) będzie nawilżał?

Neutrogena Acne Stress Control 3-In-1 Hydrating Acne Treatment
Active Ingredient: Salicylic Acid (2%). Inactive Ingredients: Water, Cyclopentasiloxane, PEG-8, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Cocamidopropyl PG Dimonium Chloride Phosphate, Cucumber (Cucumis Sativus) Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Panthenol, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Lactate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetyl Lactate, PEG 75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Trideceth-6, Cyclopentasiloxane, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sclerotium Gum, Laureth 23, Laureth-4, Disodium EDTA, Benzalkonium Chloride, Potassium Hydroxide, Green 5, Yellow 5, Blue 1, Fragrance.

-czy nadaje się miejscowo na zaskórniki/ wypryski

Z góry dziękuję!
abercrombie&fitch jest offline  
Stary 2008-12-10, 11:37   #200
tenarr
Raczkowanie

Witam. Mam trochę nietypowe pytanie Od jakiegoś czasu jestem regularnie malowana farbami do bodypainting jak również sama uczę się tej sztuki. Używamy farb Kryolan i Snazaroo.Kryolan jest dużo droższą firmą, ale podobno zawiera barwniki naturalne i nie jest szkodliwy dla skóry.Niestety nie mam składów. Natomiast farby Snazaroo są duzo tańsze(ok 15 zł za słoiczek, a Kryolan - 70) ale mam wątpliwosci czy niska cena nie idzie w parze z większą szkodliwoscią dla skóry. Niestety kompletnie nie znam sie na składach i dlatego proszę o radę

oto skład farby czerwonej(do twarzy i ciała)

PEG32, Propylene glycol, Propylene glycol Ceteth - 3, acetate, Aqua, PEG-8 stearate, Glyceryl steatate, PEG-75 Lanollin, Perioxyethanol, Methyl Etyl Propyl and Butyn parabens+/- Talc, Mica,CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77007, CI 77510, CI 42090, CI 19140, CI 15985,CI 47005, CI 15850, CI 16035, CI 45350, CI 45370, CI 45410, CI 45380
tenarr jest offline  
Stary 2008-12-10, 19:26   #201
zuzaankaaa
Raczkowanie

Hej
Czy moge poprosic o rozszyfrowanie skladu emulsji hauschka pod katem zapychaczy ( tego produktu jeszcze nie ma na liscie, a chcialabym sie upewnic czy mnie nie zapcha, jak olejek z podobnej serii tego producenta)

Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum.

bardzo, ale to bardzo dziekuje)))
zuzaankaaa jest offline  
Stary 2008-12-10, 21:10   #202
tompola
Zakorzenienie

Witam Kto właściwie zajmuje się tutaj rozszyfrowywaniem składów kosmetyków?
Można czekać i czekać...
tompola jest offline  
Stary 2008-12-10, 22:33   #203
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
Hej
Czy moge poprosic o rozszyfrowanie skladu emulsji hauschka pod katem zapychaczy ( tego produktu jeszcze nie ma na liscie, a chcialabym sie upewnic czy mnie nie zapcha, jak olejek z podobnej serii tego producenta)

Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum.
Który olejek Cię zapchał?

Hauschka ma świetne składy, nie widzę zapychaczy. Jednak ponieważ dużo w tej emulsji składników roślinnych, trudno ocenić lepkość preparatu, a to też ważne w przypadku trudnych cer. Wg opisu producenta można spodziewać się, że będzie dość tłusta, np. jest obecna oliwka, która z natury jest tłusta, ale nic nie wiemy o umieszczonym ekstrakcie, metodzie jego pozyskania. Ponadto niektórych rośliny mogą uczulać.
Stary 2008-12-11, 08:43   #204
babulenka
Rozeznanie

Witam, to i ja poproszę o pomoc. Nowa seria Farmony - LiftExtreme - bardzo dużo obiecuje, miałam próbkę kremu - jest świetny jak na początek Oto skład kremu odbudowującego na dzień z filtrem 15

Składniki

aqua, c12-c15 alkyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, polysorbate, cetearyl alcohol, centella asiatica, isopropyl, palmitate, propylene glycol, butyl, methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, saccharomyces/calcium ferment, soy lecithin/retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl, arachidonate/laureth-4-phosphate/xantan gum, d-panthenol/troxerutin/sodium hyaluronate/folic acid, oryza sativa oil, dicaprylate/dicaprate, octocrylene, cyclomethicone, glyceryl stearate, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, cetyl alcohol, cera alba, soluble collagen/hydrolyzed elastin, panthenol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, allantoin, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha

I pytanie - czy to dobry skład, a jeżeli tak to dlaczego ten krem jest taki tani? Mi wpojono, że skoro ma cos skutecznie działać to musi być drogie, bo wysoka jakość kosztuje.

Z góry dziękuję expertowi za poświęcony czas na udzielenie odpowiedzi.
babulenka jest offline  
Stary 2008-12-11, 20:16   #205
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Proszę o analizę kremu pod względem ochrony i przydatnośći do cery tłustej,tradzikowej.Chcia łbym też wiedzieć czy można przy nim stosować pudry z miką i tlenkiem cynku?

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej)
Sklad: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
dodus89 jest offline  
Stary 2008-12-11, 21:29   #206
zuzaankaaa
Raczkowanie

) Malla dziekuje za odzew
zapchal mnie ich bardzo wychwalany olejek do twarzy, ktory wielu dziewczynom leczy cere... mnie zaszkodzil, bo mam strasznie problematyczna skore
(podaje jego sklad : Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Prunus Dulcis, Arachis Hypogaea, Daucus Carota, Hypericum Perforatum, Triticum Vulgare, Calendula Officinalis, Melia Azadirachta, Buxus Chinensis, Parfum, Citral*, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Geraniol*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Benzyl Salicylate*, Eugenol*, Theobroma Cacao)

dlatego, jesli to nie sprawi problemu, czy moglabys mi doradzic, ktory z tych produktow wg Ciebie lub Was - jesli macie ochote mi pomocnie zapcha mnie, poniewaz mam juz dosc ciaglego leczenia twarzy, po nietrafionym zakupie kremu

ktory produkt jest bezpieczniejszy?

podana juz przeze mnie wyzej emulsja nawilzajaca do twarzy Hauschka
(sklad: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum)

czy

Hauschka Fluid tonujący:
Aqua, Olea Europaea, Alcohol, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Lecithin, Cera Flava, Parfum, Citral*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Citronellol*, Limonene*, Geraniol*, Benzyl Salicylate*, Coumarin*, Eugenol*, Benzyl Alcohol*, Evernia Prunastri*, Cetearyl Alcohol, Algin, Arachis Hypogaea, CI 75810, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

co sadzicie o skladzie kremu hauschka z pigwy?
Aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum.

zdaje sobie sprawe ze mozliwe iz te preparaty byly juz analizowane, ale naprawde z odpowiedzi w watku nic nie wynika...

jeszcze raz SERDECZNIE DZIEKUJE i pozdrawiam
zuzaankaaa jest offline  
Stary 2008-12-12, 11:37   #207
Malla
Nie depcze krokusów

zuzaankaaa - nie widzę niczego złego w tym olejku, ale też nie miałam okazji go dotknąć, może konsystencja jest zbyt tłusta? Hauschka podaje same wyciągi roślinne, ale nie podaje, na co one się składają i jak są produkowane. Może unikaj potencjalnie tłustych roślin - oliwek, orzechów arachidowych, kakao (2 ostatnie obecne w tym olejku), ale zawsze którąś z nich posiadają produkty H, bo mają pewne cenne składniki
Stary 2008-12-13, 17:21   #208
martajg
Rozeznanie

przypominam się http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=145
ZAPRASZAM

martajg jest offline  
Stary 2008-12-14, 11:49   #209
Cathas
Wtajemniczenie

GG do Cathas

Hej Szukałam, ale nie znalazłam.
Dostałam od znajomych zestaw z Rossmann:
Rossmann, Zestaw do kąpieli o zapachu lawendy i zastanawiam się, czy w ogóle warto tego używać. Proszę o rozszyfrowanie składu:
Rossmann, Lavender, Lotion do ciała
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Steareth - 30, Ammonium Polyacrylate, C12-14 Isoparaffin, Parfum, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Benzoate, Citronellol, Alpha-Isomerthyl Ionone, Methylparaben, Polyacrylic Acid, DMDM Hydantoin, Propylparaben, Sodium Hydroxide, CI 16185, CI 42090.

Lavender, Scrub do ciała
Skład: Aqua, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Polyacrylic Acid, Parfum, Alpha - Isomethyl Ionone, Polyethylene, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Sodium Hydroxide, CI 16185, CI 42090.

Z góry dzięki

Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline  
Stary 2008-12-14, 14:19   #210
Malla
Nie depcze krokusów

Cathas - myślę, że w przypadku balsamów i środków myjących składy nie są takie istotne, jeśli nie ma się wyraźnych problemów ze skórą. Jeśli w balsamach narzekasz co najwyżej na słabe nawilżenie, a nie na wysuszenie (a są tacy, których nawilżacze wysuszają mocniej niż jakby niczego nie użyto), to śmiało używaj, może przynajmniej będzie ładnie pachnieć, a nie poszkodzi. Do twarzy tego lotionu nie używaj, bo ma zapychacze, ale wątpię żebyś miała taki zamiar.
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości