Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-26, 13:53   #2071
beeets
Zakorzenienie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie zależy mi na tym. Bardzo dobrze, że mi wierzą, nawet ślepo, bo ja wierzę w to, że moja pomoc okarze się dla nich skuteczna. Uważam jednak, że nie każdy ślepo wierzy, tylko ma swój rozum, zwlaszcza po wielu nieudanych próbach wyleczenia skóry nawet przez lekarzy. Myślę jednak, że lepsza wiara we mnie i moje porady niż w kremy, które tylko z nazwy są naturalne. Poza tym niczego nie analizuję na 100%, czesto powtarzam, że coś "może zaszkodzić", a nie że "szkodzi". A to jest zasadnicza różnica. Niestety zanim sie uczepisz jak rzep psiego ogona, to proszę o jakiekolwiek sensowne argumenty ku temu, gdyż jak narazie widzę tylko bezsensowne odbijanie pileczki.
Korah, bardzo ci dziękuję za pomoc Bardzo doceniam twój czas poświęcony analizie, bo przecież mogłabyś go inaczej spędzić a nie pomagać obcym ci kobietom. Bardzo ci za to dziękuję.

Ja osobiście uważam, że każdy sam musi dorosnąć do tego, by uświadomić sobie, że w kremie nie jest ważna ani marka, ani stylowe opakowanie, ale jego skład.

Ja od dawna myślałam o przejściu na kosmetyki eco i ty mnie jeszcze mocniej do tego przekonałaś. Wiem, że tej decyzji nie będę żałować, bo już widzę rewelacyjne efekty po stosowaniu kremu róźanego Martina i już nie mogę doczekać się aż przyjdzie paczka z kremami, które mi polecasz (Weleda, Lavera)

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-01-26, 14:36   #2072
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
argument ze skoro sama nie analizuje to nie mam prawa do krytyki jest bezpodstawny.

dentysta spartaczyl mi zab. mam prawo narzekac, jesli sama nie mam wyksztalcenia medycznego?
Co ma wspólnego wciśnięcie zdania o dentyście do wątku o składzie kosmetyków?
Poza tym jak sobie wybrałaś beznadziejnego dentystę to już niczyja wina. (ironiczny uśmiech).

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-01-26, 17:13   #2073
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korah, bardzo ci dziękuję za pomoc Bardzo doceniam twój czas poświęcony analizie, bo przecież mogłabyś go inaczej spędzić a nie pomagać obcym ci kobietom. Bardzo ci za to dziękuję.

Ja osobiście uważam, że każdy sam musi dorosnąć do tego, by uświadomić sobie, że w kremie nie jest ważna ani marka, ani stylowe opakowanie, ale jego skład.

Ja od dawna myślałam o przejściu na kosmetyki eco i ty mnie jeszcze mocniej do tego przekonałaś. Wiem, że tej decyzji nie będę żałować, bo już widzę rewelacyjne efekty po stosowaniu kremu róźanego Martina i już nie mogę doczekać się aż przyjdzie paczka z kremami, które mi polecasz (Weleda, Lavera)

Dziękuję za zrozumienie. Mam nadzieję, że kosmetyki, które zamówilaś nie zawiodą Cię i prosilabym, żebyś opisala na tym wątku, czy moje analizy pokrywają się z rzeczywistością chociaż w 75%, oczywiście po jakimś czasie stosowania. A jeśli nie, to bardzo bym prosila o szczególy co konkretnie jest inne w dzialaniu tych produktów, niż opisalam. To by mi bardzo pomoglo w dalszym analizowaniu skladów, czegoś nauczylo.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-26 o 17:14
Korah jest offline  
Stary 2011-01-26, 18:27   #2074
Namietne_Usta
Zakorzenienie

Witam,
Proszę o analizę tych kosmetyków:

L'Oreal Professionnel, Absolut Thermo Repair, Mleczko termiczne odbudowujące i chroniące przed wysoką temperaturą

water, cyclopentasiloxane, propylene glycol, dimethiconol, triethanolamine, peg/ppg-17/18 dimethicone, phenoxyethanol, carbomer, behentrimonium chloride, polyquaterinium-4, potato starch modified, hydroxypropyl guar, methylparaben, amodimethicone, cetyl alcohol, quaternium-87, behentrimonium methosulfate, quaternium-33, trideceth-6, 2-oleamidol-1, 3-octadecanediol, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, coumarin, linalool, cetrimonium chloride, cirtonellol, hexyl cinnamal, geraniol, parfum.

Kerastase, Resistance, Ciment Anti-Usure (Cement odbudowujący - nowa wersja)

Skład: aqua, cetyl alcohol, PEG-180, isostearyl neopantanoate, stearamidopropyl dymethilamine, amodimethicone, cetrimonium chloride, cethyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, citric acid, 2-oleamido1,3-octadecanediol, trideceth-6, butylphenyl methylpropional, amyl cinnamal, hexyl cinnamal, chlorhexidine dihydrochloride, polomamer 407, dodecene, linalool, benzyl alcohol, benzyl salicylate, CI 19140/yellow 5, CI 42090blue 1, parfum/fragrance

Z góry dziękuję

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Aha i prosiłabym jeszcze o zerknięcie fachowym okiem na ten skład:

L'Oreal Professionnel, Expert Liss Ultime, Reflexium Thermo-smoothing Oil (Olejek termowygładzający do urządzeń grzejących)

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Prunus Armeniaca/Apricot Kernel Oil, Persea Gratissima/Avocado Oil, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum/Fragrance. (C26865/1)

Już jedną analizę czytałam, jednak byłabym wdzięczna za opinię jeszcze innej osoby
Namietne_Usta jest offline  
Stary 2011-01-26, 18:44   #2075
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Do Ccarolinaa:

Moga wyrządzić krzywde, ponieważ sa to substancje uznane przez niezależne europejskie i światowe instytuty badań naukowych za toksyczne dla czlowieka, niektóre wręcz rakotwórcze lub zaburzajace gospodarkę hormonalna. Ten Twój szampon to jest sama syntetyczna chemia, nie zawiera czystego SLS, ale jego pochodne. Pomyśl o szamponach urtekramu, Logony i Lavery. Oczywiście nie rezygnuj z tego, co Ci ewidentnie i już dlugo dobrze sluży np kremu antybakteryjnego Avene. On w zasadzie nie zawiera substancij drażniacych, ale parafine, która nie pozwala oddychać skórze. Skoro nie zamierzasz rezygnować z tych podkladów, to przynajmniej na noc postaw na coś o delikatnym naturalnym skladzie, moze na krem irysowy Weledy, albo Dzika Róża, krem nawilzajacy Eco Cosmetics. Ten, którego podalaś sklad też wydaje się być odpowiedni. Skóra musiodpoczywać, odetchnąć. a nie odetchnie jeśli caly czas bedziesz ja zatykać parafiną i konserwantami. Puder Vichy daruj sobie, Peeling Pro może być, Sebium nie, chyba ze zamiast Cicalfate, Lavera jak najbardziej wszystkie 3 sa dobre.

Mjucaczku:

Te sklady sa straszne. Zuzyjesz jedno opakowanie i instynktownie w drogerii bedziesz szukać czegos innego. Nie zatęsknisz za tymi produktami. Gwarantuję Ci to. To AA akurat ma najdelikatniejszy sklad z tych , które wymienilaś, co nie znaczy, że delikatny. Nie tylko SLS jest szkodliwe, ale tez pegi ,syntetyczne aromaty, akryle i tetrasodium EDTA.

Do Kotwilka:

obydwa są za drogie, jak na tak paskdne sklady. Jednak raczej bym ten drugi wybrala, gdyby nie chodzilo o cenę. A próbowalaś może tresemme Heat Deffence?

ckin2u:

Korzystaj z wyszukiwarki, pare dni temu już ktoś pytal o te kosmetyki. Haushki tylko nie bylo. Brzmi ciekawie, chętnie sama go wypróbuje, jeśli bedzie mi to dane

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
W skladach, które wymienila Ccarolinaa są nie tylko substancje rakotwórcze, ale i zaburzajace gospodarkę hormonalną i silne drażniace alergeny oraz substancje komedogenne lub trądzikotwórcze, a także stymulujące skórę do starzenia się. Zawsze odnoszę się do pytań wizażanek, np o to czy dany sklad moze zapchac pory, albo czy jest bezpieczny dla naczyńkowców lub też alergików, czy nadaje się do cery tlustej, a moze suchej. Takie pytania najczęsciej zadają, więc odpowiadam na nie na tyle na ile pozwala mi moja skromna wiedza. Osoby te pytaja, ponieważ najczęsciej mają problem z doborem kosmetyków. Jeżeli ktoś mi pisze, ze ewidentnie szkodzi mu każdy drogeryjny i apteczny krem, akurat w przypadku Ccarolinyy tak nie jest, ale w wielu innych ma to miejsce, to oczywiste jest dla mnie to, że skladniki powszechnie stosowane w tych kosmetykach są szkodliwe dla tych osób.

Co do ekoorganizacji certyfikujących, to oczywistym jest dla mnie fakt, że muszą zarabiać pieniadze. Uważam jednak, że sprawa jest klarowna i robią to dla ochrony środowiska, w którym żyjemy i które jako organizmy żywe wspóltworzymy. Takie organizacje mają poparcie wielu niezależnych uczonych, również z Polski.
Dziewczyny nie kłóćcie sie.. nie wiedziałam że moje kosmetyki wywołają taką wojne teraz to sie boje że dostane raka Bardzo bardzo dziękuje Ci Korah za analize i za poświęcony czas napewno jeszcze skorzystam z twoich rad bo chce być pewna swoich kosmetyków, a do niedawna byłam pewna że moje są idealne Tak więc szamponik-do wywalenia zakupie jak radzisz ten z Lavery dzika róża,kremik Cicalfate zostanie i będe uzywała go np 1 czy 2 w tygodniu i skoro muwisz że ten krem nie jest taki straszny,podkłady zostawie a tak jak mówisz na noc kupie kremik welendy a na dzień z lavery lub eco cosmetics -to jego skład podałąm do analizy.A tak pozatym niestety drogeryjne kremy nie są dla mnie dobre i zawsze moja skóra źle na nie reagowała, dlatego przedniosłam sie na avene ale jak widać to chyba nie dobrzeTroszke sie przejełam tym puderkiem Vichy bo podobno jest świętny a moge zapytać co w nim jest nie tak?Jeszcze raz dziękuje za pomocne rady

Edytowane przez Ccarolinaa
Czas edycji: 2011-01-26 o 18:45
Ccarolinaa jest offline  
Stary 2011-01-26, 19:39   #2076
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Dziewczyny nie kłóćcie sie.. nie wiedziałam że moje kosmetyki wywołają taką wojne teraz to sie boje że dostane raka Bardzo bardzo dziękuje Ci Korah za analize i za poświęcony czas napewno jeszcze skorzystam z twoich rad bo chce być pewna swoich kosmetyków, a do niedawna byłam pewna że moje są idealne Tak więc szamponik-do wywalenia zakupie jak radzisz ten z Lavery dzika róża,kremik Cicalfate zostanie i będe uzywała go np 1 czy 2 w tygodniu i skoro muwisz że ten krem nie jest taki straszny,podkłady zostawie a tak jak mówisz na noc kupie kremik welendy a na dzień z lavery lub eco cosmetics -to jego skład podałąm do analizy.A tak pozatym niestety drogeryjne kremy nie są dla mnie dobre i zawsze moja skóra źle na nie reagowała, dlatego przedniosłam sie na avene ale jak widać to chyba nie dobrzeTroszke sie przejełam tym puderkiem Vichy bo podobno jest świętny a moge zapytać co w nim jest nie tak?Jeszcze raz dziękuje za pomocne rady

Puder Vichy zawiera wlaściwie tylko talc ( moze być groźny dla skóry, zwlaszcza jako skladnik glówny i methylparaben, konserwant wplywajacy na hormony. Może wywolać trądzik, a nawet porost wlosów na twarzy ( są takie przypadki) oraz jakieś barwniki. Poza tym zero jakichś konkretniejszych skladników pielęgnacjyjnych. Pomyśl może o mineralnym pudrze. Chyba, że Ci bardzo zależy na tym, ale osobiście nie polecam Vichy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-26 o 19:44
Korah jest offline  
Stary 2011-01-26, 19:44   #2077
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Puder Vichy zawiera wlaściwie tylko talc ( moze być groźny dla skóry, zwlaszcza jako skladnik glówny i methylparaben, konserwant wplywajacy na hormony. Może wywolać trądzik, a nawet porost wlosów na twarzy ( są takie przypadki) oraz jakieś barwniki. Poza tym zero pielęgnacji. Pomyśl może o mineralnym pudrze.
Dziękuje a czy polecisz mi jakiś mineralny puderek który można normalnie kupić nie przez internet ?
Stary 2011-01-26, 19:49   #2078
joaa12
Rozeznanie

Cytat:

Dziewczyny nie kłóćcie sie.. nie wiedziałam że moje kosmetyki wywołają taką wojne teraz to sie boje że dostane raka
Komórki rakowe ma każdy z nas - tylko ogólnei rzecz biorąc zdrowy organiz się ich pozbywa. No ale nie o tym miałam pisac - to tylko jako ciekawostka.

Uważam, ze dobrze robisz rezygnując z takich kosmetyków. Sama się do tego zabieram i mam nadzieje, ze w przyszłości mi to wyjdzie.
joaa12 jest offline  
Stary 2011-01-26, 19:53   #2079
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Komórki rakowe ma każdy z nas - tylko ogólnei rzecz biorąc zdrowy organiz się ich pozbywa. No ale nie o tym miałam pisac - to tylko jako ciekawostka.

Uważam, ze dobrze robisz rezygnując z takich kosmetyków. Sama się do tego zabieram i mam nadzieje, ze w przyszłości mi to wyjdzie.
Też tak myśle gdyby nie ten wątek to bym ich używała dalej
Korah moge jeszcze prosić o ten szampon Loeal? lepszy niż tamten? ten dosc długo używałam puźniej sie dziwie że z moimi włosami ciągle jest coś nie tak

aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, dimethicone, sodium chloride, cetyl alcohol, hydroxypropyltrimonium chloride, cocamide mipa, sodium methylparaben, dmdm hydantoin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, ppg-5-ceteth-20, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylparaben, propylene glycol, propylparaben, isobutylparaben, carbomer, methylparaben, butylparaben, zapach. c18619/1
Stary 2011-01-26, 20:01   #2080
anka.d
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Witam,
Proszę o analizę tych kosmetyków:

L'Oreal Professionnel, Absolut Thermo Repair, Mleczko termiczne odbudowujące i chroniące przed wysoką temperaturą

water, cyclopentasiloxane, propylene glycol, dimethiconol, triethanolamine, peg/ppg-17/18 dimethicone, phenoxyethanol, carbomer, behentrimonium chloride, polyquaterinium-4, potato starch modified, hydroxypropyl guar, methylparaben, amodimethicone, cetyl alcohol, quaternium-87, behentrimonium methosulfate, quaternium-33, trideceth-6, 2-oleamidol-1, 3-octadecanediol, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, coumarin, linalool, cetrimonium chloride, cirtonellol, hexyl cinnamal, geraniol, parfum.

Kerastase, Resistance, Ciment Anti-Usure (Cement odbudowujący - nowa wersja)

Skład: aqua, cetyl alcohol, PEG-180, isostearyl neopantanoate, stearamidopropyl dymethilamine, amodimethicone, cetrimonium chloride, cethyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, citric acid, 2-oleamido1,3-octadecanediol, trideceth-6, butylphenyl methylpropional, amyl cinnamal, hexyl cinnamal, chlorhexidine dihydrochloride, polomamer 407, dodecene, linalool, benzyl alcohol, benzyl salicylate, CI 19140/yellow 5, CI 42090blue 1, parfum/fragrance

Z góry dziękuję

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Aha i prosiłabym jeszcze o zerknięcie fachowym okiem na ten skład:

L'Oreal Professionnel, Expert Liss Ultime, Reflexium Thermo-smoothing Oil (Olejek termowygładzający do urządzeń grzejących)

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Prunus Armeniaca/Apricot Kernel Oil, Persea Gratissima/Avocado Oil, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum/Fragrance. (C26865/1)

Już jedną analizę czytałam, jednak byłabym wdzięczna za opinię jeszcze innej osoby
odzywki to jedyne o czym mam pojecie

zaczne od konca - serum to mieszanka silikonow (jeden odparuje, drugi troszke ciezszy, ale powinien byc do usuniecia lagodnym szamponem) - oba silikony w roli wygladzaczo-nablyszczaczy.
potem 2 olejki - z pestek moreli i z avocado - olejki rowniez wygladza i nablyszcza - dodatkowo maja potencjał wzmacniajacy, mogą rzeczywiscie odzywic wlos - nie tylko nablyszczyc do nastepnego mycia (zakladajac ze jest ich porownywalnie duzo do silikonow, a nie kapka )
reszta to zapachy i konserwanty.
jako termoochrona - rzeczywiscie moze sie nadac, ale nie liczylabym na odzywienie. uwaga, bo moze obciążyc. konsystencje powinien miec podobną do typowego jedwabiu do wlosow.

mleczko nie ma w sobie nic odbudowyującego niestety - silikon na silikonie, nada sie na termoochrone, ale podejrzewam, ze jest drogie i nie warte swojej ceny. do tego dosc wysoko w skladzie pojawia sie pierwszy konserwant - to swiadczy o tym, ze wszystko co za nim bedzie w ilosciach symbolicznych.

cement natomiast byl analizowany przez estelle. nastepnym razem postaraj sie uzyc wyszukiwarki

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2011-01-26 o 20:02
anka.d jest offline  
Stary 2011-01-26, 20:12   #2081
joaa12
Rozeznanie

Cytat:
mleczko nie ma w sobie nic odbudowyującego niestety
Straszne jest to, że idziemy do drogerii i patrząc na reklamy i obiecanki producentów nabieramy się na kosmetyki nic nie warte. Oczywiście nie mówię tu o osobach co posiadają dar analizowanie składów

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2011-01-26 o 20:14
joaa12 jest offline  
Stary 2011-01-26, 20:23   #2082
Namietne_Usta
Zakorzenienie

Cytat:
odzywki to jedyne o czym mam pojecie

zaczne od konca - serum to mieszanka silikonow (jeden odparuje, drugi troszke ciezszy, ale powinien byc do usuniecia lagodnym szamponem) - oba silikony w roli wygladzaczo-nablyszczaczy.
potem 2 olejki - z pestek moreli i z avocado - olejki rowniez wygladza i nablyszcza - dodatkowo maja potencjał wzmacniajacy, mogą rzeczywiscie odzywic wlos - nie tylko nablyszczyc do nastepnego mycia (zakladajac ze jest ich porownywalnie duzo do silikonow, a nie kapka )
reszta to zapachy i konserwanty.
jako termoochrona - rzeczywiscie moze sie nadac, ale nie liczylabym na odzywienie. uwaga, bo moze obciążyc. konsystencje powinien miec podobną do typowego jedwabiu do wlosow.

mleczko nie ma w sobie nic odbudowyującego niestety - silikon na silikonie, nada sie na termoochrone, ale podejrzewam, ze jest drogie i nie warte swojej ceny. do tego dosc wysoko w skladzie pojawia sie pierwszy konserwant - to swiadczy o tym, ze wszystko co za nim bedzie w ilosciach symbolicznych.

cement natomiast byl analizowany przez estelle. nastepnym razem postaraj sie uzyc wyszukiwarki

Dzięki Aniu

Widzialam tamta analizę, tamten wątek, w którym Estelle zanalizowała Kerastase jest dla mnie cudny .. sorki,że wkleiłam tu jeszcze raz, ale zależało mi na porównaniu cementu Kerastase do mleczka termoochronnego L'oreal

W każdym razie sama kupiłam dzisiaj ten olejek L'oreal,a z tego co piszesz, jest całkiem, całkiem, co mnie cieszy

Serdeczne pozdrowienia
Namietne_Usta jest offline  
Stary 2011-01-26, 20:30   #2083
Mjucaczek
Zadomowienie

Korah - dziękuję za odpowiedź, jednak nie sięgam instynktownie po inny żel, bo po AA mam świetną cerę, jak jeszcze po żadnym (glinka biała robiła mi paskudztwa z buzią, AA działa świetnie). Mama również jest zadowolona z kremu Olay, tak jak i siostra, używają już któregoś z kolei słoiczka (zmieniały co jakiś czas na inny, tak by porównać, jednak to po Olay mają świetną cerę). Chciałam tylko wiedzieć, czy warto ich używać, nie wyżre mi buzi itp. :P ale najpierw dostałam odpowiedź jednozdaniową, teraz tylko odrobinę dłuższą, odradzającą zupełnie moje produkty.
W wątku z kosmetykami bez SLSów nie ma mojego AA, a są inne, które nie mają sls a posiadają w składzie inne "groźne" substancje (takie co ma ten AA), tego też nie rozumiem.
Mimo to dziękuję za poświecony czas.
He'd be rockin' his moonshine to B.B.King and Jimmy Reed...

Mjucaczek jest offline  
Stary 2011-01-26, 20:40   #2084
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Korah moge jeszcze prosić o ten szampon Loeal? lepszy niż tamten? ten dosc długo używałam puźniej sie dziwie że z moimi włosami ciągle jest coś nie tak

aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, dimethicone, sodium chloride, cetyl alcohol, hydroxypropyltrimonium chloride, cocamide mipa, sodium methylparaben, dmdm hydantoin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, ppg-5-ceteth-20, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylparaben, propylene glycol, propylparaben, isobutylparaben, carbomer, methylparaben, butylparaben, zapach. c18619/1
Już samo SLS i to na drugim miejscu (!) brzmi przerażająco, no ale poczekaj, co jeszcze Korah doda, bo ona bardziej się zna.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-26 o 20:43
Stary 2011-01-26, 23:26   #2085
anka.d
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Już samo SLS i to na drugim miejscu (!) brzmi przerażająco, no ale poczekaj, co jeszcze Korah doda, bo ona bardziej się zna.
nie sls, a sles.

nie demonizujmy tego, przeciez cos musi myć.
polecam ten artykul: http://www.farmona.pl/sklep/sles-skl...artykul/6.html
anka.d jest offline  
Stary 2011-01-26, 23:53   #2086
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Dramat poprostu:confus ed: Ten wcześniejszy szampon ma sklad Boski w porównaniu z tym czymś. No nie dziwie Ci się, że coś bylo nie tak. z wlosami. A mylaś nim tez skórę glowy? Ten szampon zawiera Hydantoin DMDM, wydzielajacy rakotwórczy formaldehyd, wycofywany ze skladów przez wszystkie szanujace się marki skladnik, np z lakierów do paznokci i prawie wszystkie możliwe konserwanty. Straszny paść

Co do pudru mineralnego to nie mogę nic polecić, bo po prostu nie używam i nie znam skladów, nie interesowalam sie nimi zbytnio. W drogerii to cieżko będzie Ci cos znaleźć dobrego. Najprędzej będzie iść do apteki i sprawdzić wszystkie dostępne pudry, np toleriane. Dobry puder nie może mieć talcu na pierwszym lub 2 miejscu w skladzie, szukaj takiego, co zawiera mice lub zinc oxide na pierwszym miejscu skladum, ale raczej mice bym polecila Tobie. No i sklad powinien byc jak najkrótszy i nie zawierać zbyt dużo parabenów.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-27, 00:05   #2087
Ccarolinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Dramat poprostu:confus ed: Ten wcześniejszy szampon ma sklad Boski w porównaniu z tym czymś. No nie dziwie Ci się, że coś bylo nie tak. z wlosami. A mylaś nim tez skórę glowy? Ten szampon zawiera Hydantoin DMDM, wydzielajacy rakotwórczy formaldehyd, wycofywany ze skladów przez wszystkie szanujace się marki skladnik, np z lakierów do paznokci i prawie wszystkie możliwe konserwanty. Straszny paść

Co do pudru mineralnego to nie mogę nic polecić, bo po prostu nie używam i nie znam skladów, nie interesowalam sie nimi zbytnio. W drogerii to cieżko będzie Ci cos znaleźć dobrego. Najprędzej będzie iść do apteki i sprawdzić wszystkie dostępne pudry, np toleriane. Dobry puder nie może mieć talcu na pierwszym lub 2 miejscu w skladzie, szukaj takiego, co zawiera mice lub zinc oxide na pierwszym miejscu skladum, ale raczej mice bym polecila Tobie. No i sklad powinien byc jak najkrótszy i nie zawierać zbyt dużo parabenów.
Jeny to ja dziękuje ja ten szampon strasznie długo używałam;/ napewno dużo osób go używa no myłam włosy i skóre głowy przy tym także... już więcej nie kupie to napewno... no nic pozastaje przerzucić mi sie na szampon np Lavera, widze że z większości rzeczy które używam jest cos nie tak przez to wszystko dostane obsesji raka;p Ok dziękuje w takim razie pujde do apteki i cos wynajde
Stary 2011-01-27, 03:17   #2088
dziolcha86
Zadomowienie

Była już mowa o niektórych kremach firmy Iwostin, ale o tym jeszcze nie , a do tego mamy zimę, więc zapewne wielu osobom przyda się. Tak więc proszę o analizę składu kremu.

Iwostin, Lipidowy krem ochronny na zimę SPF 15

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1Dimethicone, Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Mineral Oil (liquid Paraffin), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Macadamia Ternifolia Oil, Microwax, Methylmetacrylate, Crosspolymer, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Butylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate (19.01.2011.)

Czy krem tak jak producent pisze faktycznie nadaje się do cery suchej i wrażliwej? Czy posiada fotostabilne filtry? Czy nie jest zbyt zapychający? Które składniki są drażniące dla skóry a które faktycznie posiadają wartości lipidowe?
Stary 2011-01-27, 06:41   #2089
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Była już mowa o niektórych kremach firmy Iwostin, ale o tym jeszcze nie , a do tego mamy zimę, więc zapewne wielu osobom przyda się. Tak więc proszę o analizę składu kremu.
Iwostin, Lipidowy krem ochronny na zimę SPF 15

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1Dimethicone, Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Mineral Oil (liquid Paraffin), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Macadamia Ternifolia Oil, Microwax, Methylmetacrylate, Crosspolymer, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Butylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate (19.01.2011.)

Czy krem tak jak producent pisze faktycznie nadaje się do cery suchej i wrażliwej? Czy posiada fotostabilne filtry? Czy nie jest zbyt zapychający? Które składniki są drażniące dla skóry a które faktycznie posiadają wartości lipidowe?
Jeśli chodzi o stabilność to nie jest jakimś cudem, parsol stabilizowany octocrylenem(w chwili obecnej nie pamiętam jakie na ten duet ma działanie ethylhexyl.)
Zapychanie- zależy czy masz do tego skłonności. Jeśli tak, odpuść go sobie. Trójglicerydy i parafina to częste zapychacze.
Cera sucha nie powinna narzekać, kremik patrząc na skład jest tłuściutki, ale wrażliwce powinny uważać- sporo składników uczulających. Wartości lipidowe na pewno posiadają olej makadamia oraz w/w trójglicerydy oraz parafina.

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline  
Stary 2011-01-27, 07:03   #2090
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
nie sls, a sles.

nie demonizujmy tego, przeciez cos musi myć.
polecam ten artykul: http://www.farmona.pl/sklep/sles-skl...artykul/6.html
SLES to tzw. "brat" SLS, więc na jedno wychodzi. Mi np. SLS i SLES bardzo szkodzi, przesusza mi skórę, pojawiają się swędzące ranki.
Ja się już szykuję na kupno szamponu z Urtekramu.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-27 o 07:05
Stary 2011-01-27, 10:07   #2091
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
SLES to tzw. "brat" SLS, więc na jedno wychodzi. Mi np. SLS i SLES bardzo szkodzi, przesusza mi skórę, pojawiają się swędzące ranki.
Ja się już szykuję na kupno szamponu z Urtekramu.

Wyjaśnienia Farmony są malo wiarygodne. Czego jeszcze nie zrobi producent, żeby sprzedać produkt? Koszmar. To tak jak czytanie przez krótkowidza umowy napisanej malymi literkami. Ewidentnie napisane jest, że zespól ekspertów Farmony uznal SLES za nieszkodliwy, a nie osoby nie zwiazane z firmą. Ta analiza porównawcza jest jednym slowem nic nie warta. Wymienione oczywiscie zostaly możliwe szkodliwe skutki dzialania substancji, ale zaraz potem stwierdzenie, że SLES jest nieszkodliwe zostalo napisane tylko umownie dla świetego spokoju.

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Jeny to ja dziękuje ja ten szampon strasznie długo używałam;/ napewno dużo osób go używa no myłam włosy i skóre głowy przy tym także... już więcej nie kupie to napewno... no nic pozastaje przerzucić mi sie na szampon np Lavera, widze że z większości rzeczy które używam jest cos nie tak przez to wszystko dostane obsesji raka;p Ok dziękuje w takim razie pujde do apteki i cos wynajde

Nie ma sie co zamartwiać ani panikować. Na nowotwór raczej nie zachorujesz stosując ten szampon, chyba, że masz ku temu np poważniejsze genetyczne sklonności, o czym mozesz nawet nie wiedzieć. Trzeba wiec uważać, bo nigdy nie wiadomo, jakie kto ma predyspozycje, a sklad jest pod tym względem ryzykowny, dlatego lepiej unikać, dmuchać na zimne.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-27 o 10:09
Korah jest offline  
Stary 2011-01-27, 11:48   #2092
beeets
Zakorzenienie

Cytat:

Nie ma sie co zamartwiać ani panikować. Na nowotwór raczej nie zachorujesz stosując ten szampon, chyba, że masz ku temu np poważniejsze genetyczne sklonności, o czym mozesz nawet nie wiedzieć. Trzeba wiec uważać, bo nigdy nie wiadomo, jakie kto ma predyspozycje, a sklad jest pod tym względem ryzykowny, dlatego lepiej unikać, dmuchać na zimne.
Korah, ja się przyznam, że firmy L'Oreal i jej "dzieci" (a jest tego ogrom niestety) unikam jak ognia. A to za sprawą szamponu L'Oreal. Kupiłam i używałam kilka razy. I zaczęła mnie swędzić skóra głowy. Nie wiedziałam o co chodzi, dumałam, szukałam przyczyn, aż wpadłam, że to skład tego paskudztwa. Z początku nie chciało mi się wierzyć, że niby taka firma może tak działać na szkodę klientek, więc odrzucałam argumenty, że to ten szampon. W końcu gdy pozbyłam się go, to wszystko wróciło do normy.
Dziś wiem, że wiele firm tylko obiecuje klientkom cuda, a za plecami tylko liczą pieniędze a sami używają innych kosmetyków

Korah, a których producentów kosmetyków naturalnych z tej listy (bo zamawiam z tego sklepu, a ma takich producentów) najbardziej polecasz?
Nie chcę podawać linku do sklepu, żebym nie była posądzona o reklamę.

Lisa producentów kosmetyków naturalnych:

ALVA
BIO LEAVES
ECO-COSMETICS
ESSENTIAL CARE
HELIOTROP
JOHN MASTER ORGANIC
LAVERA
LOGONA
MARTINA GEBHARDT
NATURAL REPAIR
NEOBIO
PROVIDA
SANTE
SONETT
SYLVECO
TAUTROPFEN
URTERKREM
WELEDA

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-01-27, 12:16   #2093
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korah, ja się przyznam, że firmy L'Oreal i jej "dzieci" (a jest tego ogrom niestety) unikam jak ognia. A to za sprawą szamponu L'Oreal. Kupiłam i używałam kilka razy. I zaczęła mnie swędzić skóra głowy. Nie wiedziałam o co chodzi, dumałam, szukałam przyczyn, aż wpadłam, że to skład tego paskudztwa. Z początku nie chciało mi się wierzyć, że niby taka firma może tak działać na szkodę klientek, więc odrzucałam argumenty, że to ten szampon. W końcu gdy pozbyłam się go, to wszystko wróciło do normy.
Dziś wiem, że wiele firm tylko obiecuje klientkom cuda, a za plecami tylko liczą pieniędze a sami używają innych kosmetyków

Korah, a których producentów kosmetyków naturalnych z tej listy (bo zamawiam z tego sklepu, a ma takich producentów) najbardziej polecasz?
Nie chcę podawać linku do sklepu, żebym nie była posądzona o reklamę.

Lisa producentów kosmetyków naturalnych:

ALVA
BIO LEAVES
ECO-COSMETICS
ESSENTIAL CARE
HELIOTROP
JOHN MASTER ORGANIC
LAVERA
LOGONA
MARTINA GEBHARDT
NATURAL REPAIR
NEOBIO
PROVIDA
SANTE
SONETT
SYLVECO
TAUTROPFEN
URTERKREM
WELEDA

Kilku nie znam w ogóle, z tych które znam to polecam Logone zwlaszcza serię Lavaerde, a także ich szampony i wszelkie produkty myjące oraz do demakijażu i toniki. Polecam też Laverę ( zwlaszcza kremy, balsamy i kolorówkę), Weledę, Eco Cosmetics i Urtekram. Sylveco ma bardzo tluste kremy ( doraźnie jako kompres ratunkowy do twarzy), myślę, że warto wypróbować, bo to co się nie nada do twarzy bedzie idealne do czegoś innego, np pod oczy, albo na szyję, ja używalam kremu z betuliną do dloni i stóp, świetny byl. Polecam kupować wersje z dozownikiem, ma dluższy termin ważności niż te w sloiczkach.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-27, 12:26   #2094
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Kilku nie znam w ogóle, z tych które znam to polecam Logone zwlaszcza serię Lavaerde, a także ich szampony i wszelkie produkty myjące oraz do demakijażu i toniki. Polecam też Laverę ( zwlaszcza kremy, balsamy i kolorówkę), Weledę, Eco Cosmetics i Urtekram. Sylveco ma bardzo tluste kremy ( doraźnie jako kompres ratunkowy do twarzy), myślę, że warto wypróbować, bo to co się nie nada do twarzy bedzie idealne do czegoś innego, np pod oczy, albo na szyję, ja używalam kremu z betuliną do dloni i stóp, świetny byl. Polecam kupować wersje z dozownikiem, ma dluższy termin ważności niż te w sloiczkach.
dziękuję serdecznie

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-01-27, 12:37   #2095
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Ktoś pytal o kosmetyki z Lidla SUHADA.

Sprawdzając sklady stwierdzam, iż są to kosmetyki na pewno naturalne, bez niepotrzebnych dodatków w dużej ilości. Jednak ich minusem jest wysoka zawartość alkoholu slużącego jako konserwant. Niektórym takie stężenie może wysuszac skórę i wlosy. Myślę jednak ze są to produkty warte wypróbowania.
Korah jest offline  
Stary 2011-01-27, 14:55   #2096
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o stabilność to nie jest jakimś cudem, parsol stabilizowany octocrylenem(w chwili obecnej nie pamiętam jakie na ten duet ma działanie ethylhexyl.)
Zapychanie- zależy czy masz do tego skłonności. Jeśli tak, odpuść go sobie. Trójglicerydy i parafina to częste zapychacze.
Cera sucha nie powinna narzekać, kremik patrząc na skład jest tłuściutki, ale wrażliwce powinny uważać- sporo składników uczulających. Wartości lipidowe na pewno posiadają olej makadamia oraz w/w trójglicerydy oraz parafina.
Dzięki za odpowiedź.
A możesz napisać które składniki są uczulające?
Mam cerę suchą i wrażliwą, więc się zastanawiam nad kupnem.
Stary 2011-01-27, 16:47   #2097
ckin2u
Zakorzenienie

a ja jesli jeszcze moge to prosze ten podklad
(glownie pod wzgledem zapychania )

Gosh, X-Ceptional Wear Make-up

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Glycerin, Nylon-1,2, Polyglyceryl-4-Isostearate, CI 1-12 Isoparaffin, Trimethylsiloxysilicate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Diethylhexyl Adipate, Titanium Dioxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Beeswax, Tocopheryl Acetate, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Alumina, CI 77491, Methylparaben, Talc, CI 77499, Alcohol Denat., Simethicone, Benzoic Acid, Butylpapaben, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben
ckin2u jest offline  
Stary 2011-01-27, 17:27   #2098
beeets
Zakorzenienie

ckin2u, faktycznie się wkręciłaś w te analizy
Ja też wytoczyłam wojnę z paskudztwami i koniec z nakładaniem chemii na twarz

Korah, a powiedz mi proszę, jakie masz zdanie na temat stosowania kolorówki?
Czy jeśli nie musiałabyś nosić makiajżu, to byś zrezygnowała?

Zastanawiam się nad porzuceniem całkowitym mazideł, gdyż mam cerę niewymagającą i nie muszę nakładać makijażu, ale robię to, bo lubię. Ale przecież moja skóra tego nie lubie zapewne. A najważniejsze jest zdrowie, a nie nasze kaprysy.

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-01-27, 17:37   #2099
ckin2u
Zakorzenienie

wkrecilam wkrecilam

nie no, chce miec zdrowa ladna cere,a widzialam po niej ze chemia w duzej ilosci jej nie sluzy
ja ..potrzebuje sie malowac po prostu mam dosc cienka skore i WSZYSTKO przez nia przeswituje:P nie wyglada to ladnie dlatego musze znalezc fajny, nie grozny podklad
ckin2u jest offline  
Stary 2011-01-27, 17:42   #2100
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wkrecilam wkrecilam

nie no, chce miec zdrowa ladna cere,a widzialam po niej ze chemia w duzej ilosci jej nie sluzy
ja ..potrzebuje sie malowac po prostu mam dosc cienka skore i WSZYSTKO przez nia przeswituje:P nie wyglada to ladnie dlatego musze znalezc fajny, nie grozny podklad
oj, tak rozumiem cię bardzo dobrze...
chemii mówimy - NIE

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości