Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-06, 23:30   #2161
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Angry Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analizę kremów.

Szukam czegoś do mojej mieszanej cery, która nawet w strefie T pod wpływem kremów potrafi być przesuszona

1. Krem z Glinką Zieloną LABOESSENTIAL
Skład (INCI): Water (Aqua), Glycine max seed powder, Cocos Nucifera pulp, Helianthus annuus seed oil , montmorillonite (Green Clay), kaolin (White Clay), Melaleuca alternifolia, citrus paradisi, Hamamelis extract, Tocopherol,Xanthan Gum, Algin, Glyceryl Stearate, Potassium Sorbate, Sodium dehydroacetate, Citric acide, limonene, linalool,

2. Krem z Glinką Białą LABOESSENTIAL
Skład (INCI): Water (Aqua), Glycine max seed powder, Cocos Nucifera pulp, Triticum Vulgare Oil, Calendula Oil, Butyrospermum Parkii,Glycerin, Citrus Aurantium ssp. Amare water, kaolin, Melaleuca alternifolia, Cinnamomum cassia, Tocopherol,=Xanthan Gum, Algin, Potassium Sorbate, Sodium dehydroacetate, Citric acide, limonend, linalool, eugenol,

3. Aksamitny Krem Oczyszczający
NCI: Purified Water, Cetearyl Alcohol, Mono-Diglyceride, Stearic Acid, Vegetable Glycerine, Caprylic / Capric Triglyceride, Decyl Glucoside
Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Caprylyl / Capryl Glucoside, Carbomer, Cocoamidopropyl Betaine, Sodium Lauroamphoacetate
Sodium Stearate, Ceteareth 20

Polecilabym raczej ten drugi krem natomiast krem oczyszczający wypada dość blado. Może zapychać i slabo oczyszczać.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-07 o 16:19
Korah jest offline  
Stary 2011-02-07, 09:44   #2162
edzia1978
Rozeznanie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah
jeszcze jedno prosze bo znalazłam opinie o tym filtrze ale ja widze ze mój ma inny skład wiec prosze o ocene czy stabilny i czy zapycha.
LIRENE DERMOPROGRAM KIDS SPF 50+
aqua,ethylhexyl methoxyinnamate,c12-15 akryl benzoate,octocrylene,tita nium dioxide,propylene glycol,potassium cetyl phosphate,caprilic/capric triglyceride,dimethicone, cetylalcohol,butyl methoxydibebzoylmetane,pv p/hexadecene copolymer,ethylhexyl triazone,butylene glycol,paraffinum liquidum,alumina,polyacry lamide,hanthan gum,stearic acid,c13-14isopraffin,disodium EDTA,simethicone,bha,trie thanolamine,laureth-7,phenoxyethanol,methylpa rben,diazolidinyl urea,butylparben,propylpa rben,ethylparben
Stary 2011-02-07, 10:44   #2163
ckin2u
Zakorzenienie

a czy ten szampon ma w sobie silikony ?? Szampon nawilżająco - regenerujący zawiera połączenie dwóch naturalnych składników: miodu - działa silnie i nawilżająco dzięki wysokiej zawartości cukrów, aminokwasów i witamin raz mleka które jest cennym źródłem protein mlecznych.
Włosy zyskują miękkość i połysk oraz łatwiej się rozczesują i układają.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone. (15.11.2008)

potrzebuje jakiegs szamponu bez silikonow bo bede farbwac wlosy henna i musze umyc przed czyms bez silikonow ostatnio tego nie zrobilam i to byl chyba blad...

a wiec ze ten szampon akurat mam w domu

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

i jeszcze to:

Płyn micelarny polecany jest do codziennego oczyszczania skóry naczyniowej i usuwania makijażu. Skutecznie zastępuje tradycyjne środki myjące.
Dzięki innowacyjnej formule opartej na strukturze micelarnej, płyn zapewnia skuteczne i delikatne usuwanie zanieczyszczeń skóry twarzy i wokół oczu. Specjalny kompleks wyciągu z alg zmniejsza zaczerwienienie skóry, a zawartość D-pantenolu i alantoiny gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i delikatność, łagodzi podrażnienia przynosząc uczucie ukojenia i komfortu.
Efekt: odświeżona i promienna skóra twarzy, o wyraźnie lepszej kondycji.
Sposób użycia: Zmywać zanieczyszczenia i/lub makijaż z twarzy i oczu płatkami kosmetycznymi nasączonymi płynem Pharmaceris N Puri-Micellar. Stosować codziennie rano i wieczorem.

Skład: Aqua, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Panthenol, PEG-10 Olive Glicerydes, Disodium EDTA, Allantoin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sorbitol, Ascophyllum Nodsum Extract, Asparagospis Armata Extract, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum.

ckin2u jest offline  
Stary 2011-02-07, 11:49   #2164
vea7
Zakorzenienie

Korah, dziękuję bardzo
Na szczęście puder mnie nie uczula, a podkład nie zapycha, za to rzeczywiście fajnie wygładza Obu kosmetyków używam od jakiegoś czasu i chciałam sprawdzić czy sobie jakiegoś długotrwałego kuku nie robię (bo na krótką metę widzę, że są ok, ale chciałam sprawdzić, czy na dłuższą też).

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-02-07, 14:29   #2165
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Polecilabym raczej ten drugi krem natomiast krem oczyszczający wypada dość blado. Może zapychać i slabo oczyszczać.
Dziękuję

A jak wypada ten pierwszy krem? Podobno jest do cery mieszanej.

Znalazłam jeszcze taki
:
Krem Witalizujący na Dzień
INCI (Skład): Deionised Water, Ethanol, Capric/Capryllic Triglycerides, Cetearyl Alcohol
Glyceryl Stearate, D-Panthenol, Cetomacrogol 1000, Beeswax Refined, Lanolin, Ceteareth-12, Sodium PCA, Alpha-Tocopherol Acetate, Honey Organic , Menthyl Lactate, Potassium Stearate, Lactic Acid, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol
Deborah100 jest offline  
Stary 2011-02-07, 16:36   #2166
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
Chyba jakiś bałagan zrobił się z wątkami o analizie, pozamykane, popodłączane, nie wiem czy ktoś mi tu odpisze ale spróbuję

Bardzo proszę o analizę kremu z kwasem migdałowym Bandi, ciekawa jestem na ile faktycznie złuszcza i działa, to zdaje się polska firma, krem całkiem opłacalny.

INCI:
aqua, propylene glycol, cyclomethicone, mandelic acid, octyl stearate, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, paraffinum liquidum, cyclopentasiloxane, sodium hydroxide, gluconolactone, dimethiocone, ceteareth-20, peg-100 stearate, parfum, dimethiocone crosspolymer, phenoxyethanol, dmdm hydantoin, lactobionic acid, disodium edta, cyclohexasiloxane, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, iodopropynyl butylcarbamate, limonebe

Nie mam dobrej opinii o tej marce. Tego kremu powinny wystrzegać się osoby o problematycznej cerze sklonnej do podrażnien, zapychania i alergii. Zawiera kwasy, więc na pewno zluszcza.
Korah jest offline  
Stary 2011-02-07, 16:44   #2167
mikasa5
Zadomowienie

Korah dziękuję, jak zwykle jesteś niezawodna !
W takim razie od razu kupię to mleczko, jeśli nie będę zadowolona (w co wątpię, bo znając Twoją opinię i czytając inne na kwc, jestem przekonana, że będzie mi odpowiadać) to wypróbuję tamten krem
Stary 2011-02-07, 18:34   #2168
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Nefilimka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc Kupiłam ostatnio krem na noc i maseczkę Soraya Kuracja Dotleniająca. Po 2 dniach stosowania kremu strasznie mnie wysypało Moja skóra reaguje tak samo na krem tłusty z serii Ziaja oliwkowa. Natomiast inny krem Soraya (Linia botaniczna, minerały i witaminy) nic takiego u mnie nie powodował. Mogłybyście przeanalizować podane składy i podać jakiś prawdopodobny składnik, na który muszę uważać?
Zastanawiam się czy jeśli krem tak na mnie zadziałał to maseczka może działać podobnie

Soraya, Kuracja dotleniająca, Krem na noc intensywnie odżywczo-dotleniający (uczulił mnie)
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Stearate, Propylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Squalane, Glyceryl Stearate, Cetearyl Acohol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Alge Extract, PEG-8, Hemolymph Extract, Allantoin, Dimethicone, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum

Soraya, Kuracja dotleniająca, Koralowa maseczka głęboko nawilżająco-dotleniająca (nie wiem)
Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, propylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Allantoin, Algae Extract, PEG-8, Hemolyph Extract, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Hydroxyethylcellulose, DMDM Hydrantoin, Parfum

Soraya, Linia botaniczna, Minerały i witaminy, Krem nawilżająco-rozświetlający (był ok)Skład: Aqua, Decyl Oleate, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Getearyl Alcohol, Ceteareth-12, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Panthenon, Tocopherol, Ceramide3, Ceramide 6II, Ceramide1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Xanthan Gum, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Hydantion, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Citral, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxymethyl Pentyl Cyclohexene Carbozaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hexyl Cinnamic Aldehyde, d-Limonene, Alpha-Methyl lonone.

Ziaja, Oliwkowa, Naturalny krem oliwkowy (uczulił mnie)
Skład: Petrolatum, Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cetyl Alcohol, Ceresin, Lanolin Alcohol, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Citral, Amyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid.

Cięzko stwierdzić, co wywolalao uczulenie. Na pewno, skoro w ogóle kosmetyki to powodują, to powinnas calkowicie zrezygnować z powszechnie dostępnych drogeryjnych produktów. Moje podejrzenia padają glównie na parafine, parabeny i DMDM Hydantoin.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez krolewnasmieszka Pokaż wiadomość
Poproszę o opinię:
Loreal Dermo-Expertise Kolagenowa sprężystość skory na noc
Skład:water;cyclohexasiloxane,g lycerin,she butter;isohexadecane;pent aerythrityl;tetraexanoate ,dipropylene glycol,cera alba,stearic acid,palmitic acid,cyclopentasiloxane,a crylamide;peg-100 stearate,stearyl alcohol;glyceryl stearate;peg-20 stearate,boswelia serrata extract;manganese gluconate;soluble collagen;atelocollagen;di methiconol;polisorbate 80;pentaerythrityl tetraisostearate;tocopher ol;disodium edta.sodium hydroxide;silica dimethyl silylate;sodium chodroitin sulfante;phenoxyethanol;m ethylaparaben;imidazolidi nyl urea;potassium sorbate;perfum;alpha-isomethyl ionone;butylphenyl methylpropional;benzyl salicylante;linaloon,hexy l cinnamal;xydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde;citronello l

Boże jak to przepisuję to tego tak dużo, że nie może być dobrze...mam skórę mieszaną zaskórniki i rozszerzone pory, zaczęłam używać kremu kilka dni temu, twarz rano jest wypoczęta, miękka i gladka ale pory widać na kilometr...powiedzcie czy chociaż warto zużyć opakowanie do końca

jeszcze jeden:
Sanoflore-przeciw oznakom starzenia

SKŁADNIKI :
LIPPIA CITRIODORA WATER / LIPPIA CITRIODORA LEAF WATER *

AQUA / WATER
HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL *
GLYCERIN
DICAPRYLYL ETHER
SIMMONDSIA CHINENSIS OIL / JOJOBA SEED OIL *
C12-16 ALCOHOLS
ROSA MOSCHATA SEED OIL *
GLYCERYL STEARATE CITRATE
PALMITIC ACID
BORAGO OFFICINALIS SEED OIL *
DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE
BENZYL ALCOHOL
HYDROGENATED LECITHIN
HYDROLYZED HIBISCUS ESCULENTUS EXTRACT
PARFUM / FRAGRANCE
LECITHIN
XANTHAN GUM
CYATHEA CUMINGII LEAF EXTRACT
LINALOOL
POTASSIUM SORBATE
DEHYDROACETIC ACID
TOCOPHEROL
SODIUM PHYTATE
CITRONELLOL
ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT / ROSEMARY LEAF EXTRACT *
MELISSA OFFICINALIS LEAF OIL *
CANANGA ODORATA FLOWER OIL *
ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL / ROSEMARY LEAF OIL *
CITRAL
GERANIOL
EUGENOL
BENZYL BENZOATE
LIMONENE
BENZYL SALICYLATE
FARNESOL
COUMARIN
LAVANDULA HYBRIDA FLOWER WATER *
ARGININE
CITRIC ACID
DEXTRIN
GLYCERYL CAPRYLATE
SODIUM LEVULINATE
CINNAMIC ACID
LEVULINIC ACID
HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL
ALCOHOL

Niestety ten L'oreal ma koszmarny sklad, może nie wyrzucaj, stosuj np 2 razy w tygodniu, bo prędzej czy później przy codziennym stosowaniu skóra może się zbuntować, zwlaszcza jeśli jest problematyczna. Natomiast ten sanoflore na pewno ma sklad lagodny, jednak dość treściwy, może zapychac, nadaje się raczej do cery suchej, jednak jest nieporównywalnie lepszy od wcześniejszego, napewno nie zaszkodzi stosowany oszczędnie.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu balsamu do ciała:

Oceanic, AA Ciało Wrażliwe Herbaciana Róża, Odżywczo - wygładzający balsam do ciała z masłem shea do skóry suchej

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Acrylates/Acrylamide Copolymer, Mineral Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Betaine, Rosa, Centifolia Extract, Jasminum Officinale Extract, Bellis Perennis Extract, Xanthan Gum, Benzophenone-4, Parfum, Methylparaben, Methylisothiazolinone, Polysorbate 85, CI 15985, CI 42090.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Taki sobie, powinien dobrze nawilżyć, tego masla shea jak na lekarstwo nie mówiąc już o herbacianej róży. poza tym parafina i gliceryna dominują, czyli to co w praktycznie każdym produkcie z tej pólki.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
korah
jeszcze jedno prosze bo znalazłam opinie o tym filtrze ale ja widze ze mój ma inny skład wiec prosze o ocene czy stabilny i czy zapycha.
LIRENE DERMOPROGRAM KIDS SPF 50+
aqua,ethylhexyl methoxyinnamate,c12-15 akryl benzoate,octocrylene,tita nium dioxide,propylene glycol,potassium cetyl phosphate,caprilic/capric triglyceride,dimethicone, cetylalcohol,butyl methoxydibebzoylmetane,pv p/hexadecene copolymer,ethylhexyl triazone,butylene glycol,paraffinum liquidum,alumina,polyacry lamide,hanthan gum,stearic acid,c13-14isopraffin,disodium EDTA,simethicone,bha,trie thanolamine,laureth-7,phenoxyethanol,methylpa rben,diazolidinyl urea,butylparben,propylpa rben,ethylparben

Nie do konca stabilny, jednak powinien być dobry. Konsystencja raczej lekka. Nie dla alergików.

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a czy ten szampon ma w sobie silikony ?? Szampon nawilżająco - regenerujący zawiera połączenie dwóch naturalnych składników: miodu - działa silnie i nawilżająco dzięki wysokiej zawartości cukrów, aminokwasów i witamin raz mleka które jest cennym źródłem protein mlecznych.
Włosy zyskują miękkość i połysk oraz łatwiej się rozczesują i układają.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone. (15.11.2008)

potrzebuje jakiegs szamponu bez silikonow bo bede farbwac wlosy henna i musze umyc przed czyms bez silikonow ostatnio tego nie zrobilam i to byl chyba blad...

a wiec ze ten szampon akurat mam w domu

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

i jeszcze to:

Płyn micelarny polecany jest do codziennego oczyszczania skóry naczyniowej i usuwania makijażu. Skutecznie zastępuje tradycyjne środki myjące.
Dzięki innowacyjnej formule opartej na strukturze micelarnej, płyn zapewnia skuteczne i delikatne usuwanie zanieczyszczeń skóry twarzy i wokół oczu. Specjalny kompleks wyciągu z alg zmniejsza zaczerwienienie skóry, a zawartość D-pantenolu i alantoiny gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i delikatność, łagodzi podrażnienia przynosząc uczucie ukojenia i komfortu.
Efekt: odświeżona i promienna skóra twarzy, o wyraźnie lepszej kondycji.
Sposób użycia: Zmywać zanieczyszczenia i/lub makijaż z twarzy i oczu płatkami kosmetycznymi nasączonymi płynem Pharmaceris N Puri-Micellar. Stosować codziennie rano i wieczorem.

Skład: Aqua, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Panthenol, PEG-10 Olive Glicerydes, Disodium EDTA, Allantoin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sorbitol, Ascophyllum Nodsum Extract, Asparagospis Armata Extract, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum.

Ten szampon pozwalam Ci użyć jedynie w celu umycia wanny lub muszli klozetowej. Silikonów nie zawiera, ale wszelkie inne syfy tak, wlosy Ci tylko od tego wypadną i tyle bedzie z farbowania henną.

Natomiast micel nie jest zly, aczkolwiek może zapychać niektórych.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dziękuję

A jak wypada ten pierwszy krem? Podobno jest do cery mieszanej.

Znalazłam jeszcze taki:
Krem Witalizujący na Dzień
INCI (Skład): Deionised Water, Ethanol, Capric/Capryllic Triglycerides, Cetearyl Alcohol
Glyceryl Stearate, D-Panthenol, Cetomacrogol 1000, Beeswax Refined, Lanolin, Ceteareth-12, Sodium PCA, Alpha-Tocopherol Acetate, Honey Organic , Menthyl Lactate, Potassium Stearate, Lactic Acid, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

Pierwszy krem nie jest zly, obydwa godne wypróbowania, ale ten drugi ma mniej komedogenny sklad.

Natomiast ten witalizujacy możesz sobie darować.

PROSZĘ PODAWAĆ NAZWY KOSMETYKÓW, KTÓRYCH SKLADY MAJĄ BYĆ ANALIZOWANE!!!!!!!

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-07 o 18:36
Korah jest offline  
Stary 2011-02-07, 19:33   #2169
edzia1978
Rozeznanie

dziekuje korah
Stary 2011-02-07, 21:15   #2170
Nefilimka
Raczkowanie

Korah, bardzo Ci dziękuję!
Stary 2011-02-07, 21:22   #2171
beeets
Zakorzenienie

Korah,

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-02-07, 21:55   #2172
Nanusia76
Zadomowienie

Do Nanusia76:

Nie polecam. Lepiej kupić pierwszych 5 skladników ( częsc na pewno dostaniesz w aptece) i pokombinowac z nimi, nawet oddzielnie nakladajac na twarz.

Dzięki Korah. Daruję sobie ten zakup.
Nanusia76 jest offline  
Stary 2011-02-08, 03:27   #2173
Namietne_Usta
Zakorzenienie

Dzięki!

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline  
Stary 2011-02-08, 10:14   #2174
mikasa5
Zadomowienie

Mam jeszcze jedno pytanie: czy to mleczko Babydream Milk&Lotion jest w stałej ofercie Rossmanna ? Bo u mnie go nie widziałam niestety, a pustego miejsca po wyprzedanym produkcie też nie było A może zmienili opakowanie ?
Stary 2011-02-08, 10:21   #2175
ckin2u
Zakorzenienie

bo oni chyba to wycofuja !
ckin2u jest offline  
Stary 2011-02-08, 10:58   #2176
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Slyszalam, że wlaśnie jest trudno dostepne w ostatnim czasie. Być może powróci na sezon wiosenny i letni. Może napisz do ckin2u. Wiem, że u niej w mieście byl.
Korah jest offline  
Stary 2011-02-08, 13:03   #2177
Kala_88
Rozeznanie

Korah dziekuję.
Dopiero przy wpisywaniu składu tego rkemui Bandi zauważyłam, że pod koniec jest mnóstwo parabenów... Mam osttanio właśnie jakiś wysyp i nie wiem czy to od kremu, czy nie, mialam już trochę wczesniej i liczyłam, że wlasnie mi pomoże..
Kala_88 jest offline  
Stary 2011-02-08, 16:03   #2178
eiri90
Przyczajenie

co o nich myslicie? beda zapychac? ktory sklad lepszy do cery tłustej?

Lirene Dermoprogram, Natural Look 2w1, Fluid+baza:
Skład: /`Tiramisu`/ Aqua, Dimethicone, Isodecane, Nylon-12, Cyclohexasiloxane, Squalane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Sodium Chloride, Polyglyceryl-4 Isostearate, Silica Dimethyl Sylilate, Cyclopentasiloxane, Triethoxycaprylylsilane, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alcohol, Limonene, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499

Oriflame, Giordani Gold, Mineral Therapy Foundation
Skład:Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Dimethicone, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Oleate, Mica, Cera Alba, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Disodium Edta, Alumina, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Furcellaria Lumbricalis Extract, Bht
eiri90 jest offline  
Stary 2011-02-08, 19:32   #2179
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Eiri90:
Z dwojga zlego wybralabym ten Giordani Gold. Ale zapchać mogą obydwa i to bardzo. Mogą też podrażnić i uczulać jeśli ktoś ma sklonności.
Korah jest offline  
Stary 2011-02-08, 20:18   #2180
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

dzięwczęta! nie mogę absolutnie nigdzie dorwać składu szamponu POLLENA-SAVONA , Bambi , dla dzieci z d-panthenolem ! błagam o recenzję, o analizę - czy nadaje się do spłukiwania olei oraz do stosowania naprzemiennie z szamponem ziołowym ...
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,91...#review-403605

moje włosy nie są mega wymagające , mam włosy proste, nieznacznie się falujące *__*

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-02-08 o 21:03
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-02-08, 20:44   #2181
bernadka20
Wtajemniczenie

Mam prośbę dziewczyny.
Prosze o analize maseczki czekoladowej. Kupilam dzisiaj za 4zł w sklepie chemicznym.
Montage Jeunesse, Chocolate Masque Masque Chocolat. - maseczka czekoladowa
Skład: Aqua (Puriefied water), Kaolin, Illite (Mediterranen Clay), Glycerin, Glyceryl Stearate, Theobroma Cacao (Cocoa) seed butter, Cetereth-20, Butyrospermum Parkii (Shea butter), Theobroma Cacao (Cocoa) shell powder, Sea salt (Dead Sea salt), Aroma (Flawor), Glucose, Lactoperoxidase, Citrid Acid, Glucose Oxidase, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499 (Iron oxides).

Widzialam kiedys ta maseczke na KWC i oczywiscie przesylam link do niej: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...ue.html&next=1
Będe wdzieczna za jej analize
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2011-02-08, 22:15   #2182
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Mam prośbę dziewczyny.
Prosze o analize maseczki czekoladowej. Kupilam dzisiaj za 4zł w sklepie chemicznym.
Montage Jeunesse, Chocolate Masque Masque Chocolat. - maseczka czekoladowa
Skład: Aqua (Puriefied water), Kaolin, Illite (Mediterranen Clay), Glycerin, Glyceryl Stearate, Theobroma Cacao (Cocoa) seed butter, Cetereth-20, Butyrospermum Parkii (Shea butter), Theobroma Cacao (Cocoa) shell powder, Sea salt (Dead Sea salt), Aroma (Flawor), Glucose, Lactoperoxidase, Citrid Acid, Glucose Oxidase, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499 (Iron oxides).

Widzialam kiedys ta maseczke na KWC i oczywiscie przesylam link do niej: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...ue.html&next=1
Będe wdzieczna za jej analize

Fajny sklad. Maseczka pewnie odrobinę oczyści, ale tu bym się nie spodziewala rewelacji, na pewno nie oczyści gleboko porów. Natomiast bardziej bedzie mieć dzialanie kojace, gojące i poprawiające kondycję cery, nawilży.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dzięwczęta! nie mogę absolutnie nigdzie dorwać składu szamponu POLLENA-SAVONA , Bambi , dla dzieci z d-panthenolem ! błagam o recenzję, o analizę - czy nadaje się do spłukiwania olei oraz do stosowania naprzemiennie z szamponem ziołowym ...
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,91...#review-403605

moje włosy nie są mega wymagające , mam włosy proste, nieznacznie się falujące *__*

Po Bambi nie spodziewalabym się cudów. To są kolejne pseudo-lagodne kosmetyki, a tak naprawdę zawierają drażniace substancje. Zalezy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli jednak zależy Ci na lagodnym skladzie, to Bambi wbrew pozorom nie jest dobrym wyborem, aczkolwiek najgorszy też nie jest. Tyle mogę dodać od siebie, bez skladu nic więcej nie pomogę.
Korah jest offline  
Stary 2011-02-08, 23:24   #2183
Mordka212
Raczkowanie

Proszę o analizę. nadaje się dla problematycznej skóry??

Dax Cosmetics PERFECTA CERA WRAŻLIWA

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Pentylene Glycol, Octyl Methoxycinnamate, propylene glycol, Calendula Officinalis Extract, Sorbitol, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethylaurate / VP Copolymer, Tocopheryl Acetale, D-Panthenol, Theobrama Grandiflorum, Caffeine, Allantoin, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Triethanolamine, Xanthan Gum, BHA, Disodium EDTA, Parfum.
Mordka212 jest offline  
Stary 2011-02-09, 00:32   #2184
sylvia_doll
Zakorzenienie

Fatalne odczucia... umylam trzeci raz - silne wysuszenie , zmywlaam mocno bo zmywalam olej winogronowy. juz nie kupie :<
wrrrr!
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-02-09, 09:17   #2185
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Mordka212 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę. nadaje się dla problematycznej skóry??

Dax Cosmetics PERFECTA CERA WRAŻLIWA

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Pentylene Glycol, Octyl Methoxycinnamate, propylene glycol, Calendula Officinalis Extract, Sorbitol, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethylaurate / VP Copolymer, Tocopheryl Acetale, D-Panthenol, Theobrama Grandiflorum, Caffeine, Allantoin, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Triethanolamine, Xanthan Gum, BHA, Disodium EDTA, Parfum.

Na plus brak parabenów w skladzie, mimo wszystko zawiera substancje zapychające i drażniace. Może zaszkodzić, ale nie musi. Zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli przymierzasz się do zakupu, to raczej nie warto. Jeśli juz go masz to najgorszy nie jest, ale może być przyczyną problemów.
Korah jest offline  
Stary 2011-02-09, 09:32   #2186
bernadka20
Wtajemniczenie

Dzieki Korah.
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2011-02-09, 09:44   #2187
Mordka212
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na plus brak parabenów w skladzie, mimo wszystko zawiera substancje zapychające i drażniace. Może zaszkodzić, ale nie musi. Zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli przymierzasz się do zakupu, to raczej nie warto. Jeśli juz go masz to najgorszy nie jest, ale może być przyczyną problemów.
Dziękuje Już mam i jest naprawdę fajny, ale może nastepnym razem zaopatrze się w jakiś inny
Mordka212 jest offline  
Stary 2011-02-09, 20:49   #2188
nadisko
Przyczajenie

Witam, bardzo proszę o ocenę odżywki do włosów: John Frieda Collection, Frizz-Ease, Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Cetyl Esters, Cyclopentasiloxane, Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate, Malic Acid, Dimethiconol, Polyquaternium-7, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Sodium Citrate, Glycine, Parfum.

Troszkę już sama analizowałam i wydaje się w porządku, ale chciałabym się upewnić...
nadisko jest offline  
Stary 2011-02-09, 21:54   #2189
madzia123113
Przyczajenie

Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę szamponu do włosów tłustych. (moje się strasznie przetłuszczają)

Aqua, cocomidopropyl betaine, coco glucoside and glyceryl oleate, citrus auranitium L.ssp water, montmorillonite(green clay), ginseng panax, citrus limonum, cedrus atlantica, lavandula angustifolia, cananga odorata, sodium chlorure, sodium dehydroacetate, potassium sorbate, citric acide, limonene, linalool, geranlol, farnesol, benzyl benzoate.
madzia123113 jest offline  
Stary 2011-02-09, 22:17   #2190
sylvia_doll
Zakorzenienie

Bardzo prosilabym o analize takiego oto szamponu... w zasadzie juz sama sprawdzilam - wiem, ze jest dobry.. ale co tam, upewnimy sie oo a male pytanie mam - skoro moje wlosy nie sa nadmiernie przetluszczajace (wymagaa mycia co drugi dzien, czasami trzeci) to ten szampon mimo wszystko moze jeszcze pomoc, czyli spokojnie co trzy dni bede mogla myc wloski?

PHARMACERIS H, KERATINEUM
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dicaprylyl Ether, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Lauryl Alcohol, Butylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Citric Acid, Disodium EDTA, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 16035, CI 19140, CI 60730
link -> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...labionych.html
sylvia_doll jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości