Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-03, 17:00   #2371
Rinaa
Zakorzenienie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz naczynkowej cery, to polecam peelingi solne, np Jericho, Dead Sea Line lub Salex2000. Polecam tez glinki do mycia twarzy np Argiletz i Logona i mydla naturalne np Savon Du Midi, Aleppo, które stosuj razem z BD. Z olejów kup sobie na pewno konopny i z wiesiolka. dobry jest też z ogórecznika, z avocado i slonecznikowy. a z Babydream wypróbuj Milk & Lotion lub Lotion ( niebieska seria). Warto tez kupić w aptece oeljek z drzewa herbacianego, który nalożony na noc punktowo, goi pryszcze, leczy stany zapalne i zapobiega bliznom. Można go nakladać na calą twarz omijając oczy i usta.

już szukam tego wszystkiego i ponownie dziękuję
a co polecasz do walki z zaskórnikami ?
oleje rozumiem na noc, na dzień pod makijaż krem Ziaja Med Fizjoderm ? polecisz jakieś filtry ?
Rinaa jest offline  
Stary 2011-03-03, 17:44   #2372
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
już szukam tego wszystkiego i ponownie dziękuję
a co polecasz do walki z zaskórnikami ?
oleje rozumiem na noc, na dzień pod makijaż krem Ziaja Med Fizjoderm ? polecisz jakieś filtry ?

Jeśli zamierzasz stosować oleje, to ten krem ziaji może być za cieżki na codzień, ale tez warto go nalozyć od czasu do czasu, natomiast na codzien bardziej polecam te lotiony BD. Jeśli zdecydujesz się na to wszystko, to zaskórniki będą znikać, ale musisz zrezygnować z codziennego makijażu i reszty kosmetyków które do tej pory stosowalaś.
Jeśli chodzi o olej z wiesiolka to polecam to, gdyż od razu zafundujesz skórze dawkę wartościowych witamin: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...twist-off.html dostaniesz w aptece.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-03 o 17:52
Korah jest offline  
Stary 2011-03-03, 18:06   #2373
BlackCat1990
Rozeznanie

Bioderma- serum intesywnie nawilżające

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).

może być alternatywą dla kremu na noc/na dzień?
taka mam nadzieje, ze moze nie jest comedogenny. Chociaz Capric jest w składzie ale na koncu.. hm.

Korah uśmiecham się o analizę
Stary 2011-03-03, 18:11   #2374
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

Cytat:
Eee, tam, nie ma za co, naprawdę, dziękuję za mile slowa. Co do glinki, to dziala oczyszczająco, wygladzajaco i wyciaga sebum, pozostawia matowa skórę, troche ściaga, ale nie wysusza na wiór, także nie martw się. Jeśli stosujesz nawilzacze i natluszczacze, to glinka może Ci tylko pomóc. To prawdziwy dar natury. Nie ma mowy o wysuszaniu takim, jak to robią żele z SLS. To zupelnie inna bajka.[COLOR="Silver"]

:
jeszcze raz dzięki, chyba będę tu codziennie zagladać bo tyyyyle się można od ciebie dowiedzieć i moja torebka w KWC się szybko powiększa
gothika jest offline  
Stary 2011-03-03, 19:42   #2375
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli zamierzasz stosować oleje, to ten krem ziaji może być za cieżki na codzień, ale tez warto go nalozyć od czasu do czasu, natomiast na codzien bardziej polecam te lotiony BD. Jeśli zdecydujesz się na to wszystko, to zaskórniki będą znikać, ale musisz zrezygnować z codziennego makijażu i reszty kosmetyków które do tej pory stosowalaś.
Jeśli chodzi o olej z wiesiolka to polecam to, gdyż od razu zafundujesz skórze dawkę wartościowych witamin: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...twist-off.html dostaniesz w aptece.
tu nie ma zapychaczy ?

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glycerin, Hexyl Laurate, Macadamia Ternifolia Seed Oil,Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydrogenated Coco Glycerides, Hydrogenated Lecithin, C 12-16 Alcohols, Palmitic Acis, Ceramide 3, Ceramide 6II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide.

Rinaa jest offline  
Stary 2011-03-03, 19:55   #2376
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
tu nie ma zapychaczy ?

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glycerin, Hexyl Laurate, Macadamia Ternifolia Seed Oil,Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydrogenated Coco Glycerides, Hydrogenated Lecithin, C 12-16 Alcohols, Palmitic Acis, Ceramide 3, Ceramide 6II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide.

Nie takie, jak w produktach, które dotąd stosowalaś. Polecam, może nie codziennie, ale raz, dwa na tydzień i cera jak ta lala do tego oleje na przemian, a na dzien lotiony, coś leciutkiego pod podklad i regularne oczyszczanie glinkami, mydlami, a peeling 2 razy w tygodniu. Upchnij też raz w tygodniu olejek herbaciany pod krem lub olej na noc. Ja mam akurat taka cerę, że podklad czasem nawet na olej nakladam. Co do filtrów, to nie stosuję, jakoś nie jestem ich maniaczką, w olejach i kremach są naturalne porządne filtry, od spf 2 do nawet 15, a także w podkladach mineralnych. Wysokie filtry trzeba stosować tylko przy kuracjach i po zabiegach bardziej inwazyjnych np kwasowych i retinoidowych.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-03 o 19:59
Korah jest offline  
Stary 2011-03-03, 20:51   #2377
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Nie takie, jak w produktach, które dotąd stosowalaś. Polecam, może nie codziennie, ale raz, dwa na tydzień i cera jak ta lala do tego oleje na przemian, a na dzien lotiony, coś leciutkiego pod podklad i regularne oczyszczanie glinkami, mydlami, a peeling 2 razy w tygodniu. Upchnij też raz w tygodniu olejek herbaciany pod krem lub olej na noc. Ja mam akurat taka cerę, że podklad czasem nawet na olej nakladam. Co do filtrów, to nie stosuję, jakoś nie jestem ich maniaczką, w olejach i kremach są naturalne porządne filtry, od spf 2 do nawet 15, a także w podkladach mineralnych. Wysokie filtry trzeba stosować tylko przy kuracjach i po zabiegach bardziej inwazyjnych np kwasowych i retinoidowych.
napisałam tylko jeden krem, to nie jest jedyny, który stosuję...

myślałam, że ten krem ( Ziaja Med ) to totalny zapychacz...

a co do filtrów to się nie zgodzę, stosuję prawie cały rok

no nic, dziękuję za rady
Rinaa jest offline  
Stary 2011-03-03, 22:43   #2378
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
napisałam tylko jeden krem, to nie jest jedyny, który stosuję...

myślałam, że ten krem ( Ziaja Med ) to totalny zapychacz...

a co do filtrów to się nie zgodzę, stosuję prawie cały rok

no nic, dziękuję za rady

A z czym konkretnie się nie zgadzasz?
Korah jest offline  
Stary 2011-03-04, 02:09   #2379
banana split
Raczkowanie

Cytat:
Ten nivea nie jest za fajny, za dużo parafiny. Nie jest na pewno dobrym podlożem dla olejów roślinnych, bo parafina bedzie hamować ich wchlanianie przez skórę, chyba że dodasz wiecej oleju niż jest parafiny.
Akurat jego z niczym nie mieszam, bo traktuje go jak maść i po 2-3 dniach odstawiam. Protopic (podstawa leczenia ostrych stanów AZS na twarzy) jest na wazelinie i też muszę to jakoś znosić. Tłuścioch Nivei po prostu mnie goił i nie podrażniał, a to już bardzo dużo.

Zaobserwowałam, że bardzo mi szkodzą pochodne akrylu i silikonu (choć nie wiem, czy wszystkie, bo Pharmaceris AT ma w składzie dimethicone...). Parafina po prostu nie pomaga, a szkodliwa zaczyna być jeśli traktuję ją jako podstawę pielęgnacji (czego od lat już nie robię). Największym koszmarem było tzw. mazidło parafinowe, które zapisano mi na oddziale dermatologii (!!!) jako środek pielęgnacyjny. Oprócz tego mazidła dostałam jeszcze ciekłą parafinę. Coś okropnego! A wystarczyło dać mi np. maść robioną z 10% mocznika na eucerynie (tej euceryny na tyle mało w stos. do wody, aby smarowidło było lejące - Nobel dla kogoś, kto wprowadzi lekkie podłoże maściowe bez parafiny!).

Z kolei oba kremy antybakteryjne z Babydream mają dobre składy, ale baaardzo dużo cynku i/lub talku, przez co mnie wysuszają, a to w przypadku atopika jest najgorsze.

Babydream Extrasensitive, Wundschutzcreme
Skład: Aqua, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Panthenol, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate.

Babydream, Wund- und Schutzcreme
Skład: Aqua, Heliantus Annus Seed Oil, Lanolin, Zinc Oxide, Talc, Hydrogenated Vegetable Oil, sorbitan Oleate, Glycerin, Polyglycerol-3 Polycirinoleate, Parfum, Caprylic/Capric Trigliceryde, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide

Po Twoim poście wzięłam trochę jednego z nich (niebieskiego) i wymieszałam pół na pół ze swoim balsamem Pharmaceris AT. Zobaczę, jaki będzie rezultat. Może dobrze się stało, że mnie nastraszyłaś, bo...

Cytat:
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo skladów, to wg mnie zinalfat i cicabio sa na równi, tak więc warto najpierw wypróbowac tańszy, bo ma dobry wartosciowy sklad. Z gojących pólproduktów znam bardzo dobry pod tym względem olejek z drzewa herbacianego. Dostaniesz w każdej aptece. Ma niesamowite wlaściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne i gojace. Można go klaść bezpośrednio na skóre, dodawać do innych kosmetyków, jak i np kąpieli. Warto zrobić nim próbę uczuleniową, chciaż rzadko uczula.
Dzięki Ci wielkie za ten trop! Właśnie przedwczoraj robiłam zakupy w ZSK i długo czaiłam się przy tym olejku. W końcu zrezygnowałam, bo ostrzegali, że może uczulać, więc pomyślałam, że skoro aż ostrzegają, to MNIE na pewno uczuli. Ale po Twoim poście zaczęłam szperać i faktycznie rzadko uczula, a w dodatku działa ponoć chłodząco i znieczulająco. Za takie działanie oddam królestwo! Kupię sobie w aptece, tylko muszę uważać, żeby nie nabyć jakiejś perfumowanej ściemy z 1% olejku.

Zamówiłam wczoraj 100ml oleju canola, będę próbowała podrabiać balsam Pharmaceris AT Wzięłam też próbkę masła cupuacu, od dawna się na nie napalam, tylko cena Ale ono jest chyba b. ekonomiczne, bo ma dużo emulgatorów i można mieszać pół na pół z fazą wodną. Jak się doda jeszcze jakieś oleje, to już w ogóle (o ile dobrze wykoncypowałam).
Stary 2011-03-04, 09:48   #2380
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Bioderma- serum intesywnie nawilżające

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).

może być alternatywą dla kremu na noc/na dzień?
taka mam nadzieje, ze moze nie jest comedogenny. Chociaz Capric jest w składzie ale na koncu.. hm.

Korah uśmiecham się o analizę

Bardziej obawialabym się silikonów, niż kapryli. Raczej odpuśc sobie to serum, sklad nie jest najgorszy, ale na pewno nie polecam go nakladać codziennie.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
A wystarczyło dać mi np. maść robioną z 10% mocznika na eucerynie (tej euceryny na tyle mało w stos. do wody, aby smarowidło było lejące - Nobel dla kogoś, kto wprowadzi lekkie podłoże maściowe bez parafiny!).

Niestety parafina jest po prostu wciaż najtańszym podlożem do kosmetyków i maści leczniczych, dlatego jest tak zachwalana i polecana, a w gruncie rzeczy wcale nie jest dobrym środkiem leczniczym, coś tam robi, ale umywa się przy droższych w produkcji i bezpiczniejszych substancjach.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Z kolei oba kremy antybakteryjne z Babydream mają dobre składy, ale baaardzo dużo cynku i/lub talku, przez co mnie wysuszają, a to w przypadku atopika jest najgorsze.

Babydream Extrasensitive, Wundschutzcreme
Skład: Aqua, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Panthenol, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate.

Babydream, Wund- und Schutzcreme
Skład: Aqua, Heliantus Annus Seed Oil, Lanolin, Zinc Oxide, Talc, Hydrogenated Vegetable Oil, sorbitan Oleate, Glycerin, Polyglycerol-3 Polycirinoleate, Parfum, Caprylic/Capric Trigliceryde, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide

Po Twoim poście wzięłam trochę jednego z nich (niebieskiego) i wymieszałam pół na pół ze swoim balsamem Pharmaceris AT. Zobaczę, jaki będzie rezultat. Może dobrze się stało, że mnie nastraszyłaś, bo...

Z serii BD extrasensitive rewelacyjny byl Pflegecreme, nie jestem pewna, lecz już chyba wycofany. Nie mial w ogóle w skladzie cynku ani talku. Byl w tubce i kartoniku. A te kremy, które podalaś to są nowosci. Ten drugi wydaje się być bardziej natluszczający. A próbowalaś serii żóltej z nagietkiem, np lotionu? Seria żólta jest bardziej treściwa od niebieskiej, tlustsza i bylaby świetną bazą dla domowych mieszanek. Warto ją wypróbować.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Zamówiłam wczoraj 100ml oleju canola, będę próbowała podrabiać balsam Pharmaceris AT Wzięłam też próbkę masła cupuacu, od dawna się na nie napalam, tylko cena Ale ono jest chyba b. ekonomiczne, bo ma dużo emulgatorów i można mieszać pół na pół z fazą wodną. Jak się doda jeszcze jakieś oleje, to już w ogóle (o ile dobrze wykoncypowałam).

Dobrze się tez sprawdza mieszanka olejów z kwasem hialuronowym.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-04 o 09:49
Korah jest offline  
Stary 2011-03-04, 10:23   #2381
dusia65
Zakorzenienie

Korah Nasza Skarbnico Wiedzy
Dziękujemy Ci wszystkie razem i każda z osobna
a jest za co, oj JEST
Zerknij proszę swoim łaskawym okien na skład kremu Cerkoderm 15

Aqua,Urea, Petrolate, Lactic Acid, Cetearyl, Alcohol, Octyldodecanol, Glycerol, Polysorbate 40,Mineral Oil, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben

on co prawda dla stóp i łokci, ale moją paszczę extra nawilża
mam jeszcze prośbę
poleć mi prosze cos dla starszawej już nieco buźki
coś treściwszego, regenerującego, rewitalizującego itp. itd
znam oczywiście produkty z BU, używam ich serów( hi hi ale brzmi)
ale może coś jeszcze?, najchętniej na noc
nie koniecznie musi być z tych tanich, czasem jak warto moge zaszaleć
i jeszcze jakis balsam , co by miał extra skład, ale szybko chłonął , bo ta lepka nie wchłonięta warstwa mnie zniechęca do balsamów
dusia65 jest offline  
Stary 2011-03-04, 12:12   #2382
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

nie nadwyrężę cię za bardzo jak poproszę byś powiedziaą mi co to serum będzie robiło? na mojej kapryśnej podatnej na zapychanie i odwodnionej skórze?

Oil control serum silk naturals
Ingredients: Distilled water, tamarind seed extract, Argania Spinosa Kernel Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, raspberry seed oil, Hydroxyethyl acrylate (and)Sodium Acryloyldimethyl (and) Taurate Copolymer (an emulsifier that feels wonderful on the skin), geogard preservative.

A o podkładzie Rimmel Lastning Finisch co myslisz? Ja go lubię ale ma taki długaśny skład....

Skład: Aqua/Water/Eau, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Silica Silylate, Sodium PCA, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Amodimexicone, Propylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Disteardimonium Hectorite, Trihydroxystearin, Dimethiconol, Triethoxycaprylylsilane, Parfum/Fragrance, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Propylene Carbonate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-4, Saccharomyces Manganese Ferment, Saccharomyces Potassium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomytes/Magnesium Ferment, Sodium Sulfate, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl, Methylpropional, Caprylyl Glycol, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Chlorphenesin, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Sorbic Acid.
Może zawierać: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).
gothika jest offline  
Stary 2011-03-04, 16:02   #2383
Just:)
Zakorzenienie

Witam i proszę o analizę

Goldwell Dualsenses Rich Repair Treatment - maska do włosów
aqua,cetearyl alcohol, glycerin, behentrimonium chloride, myristyl myristate, amodimethicone, hydrolyzed keratin, hydrolyzed silk, isopropyl alcohol, trideceth-5, sodium PCA, phenyl trimethicone, octyldodecyl PCA, panthenol, lactic acid, trideceth-10, quaternium-80, propylene glycol, alcohol denat., glycoproteins, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum, buthylphenyl, methylpropional, limonene, inalool, benzyl salicylate, C.I. 15510, C.I. 19140, C.I. 42090, C.I. 17200

Acnefan asa - krem do pielęgnacji cery trądzikowej
Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Calendula Officinalis, Chamomilla Recrutita, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melalueca Alternifolia, Vitamin A Palmitate, Allantoin, Zinc oxide, Cetearyl Alcohol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Phenoxyethanol
Stary 2011-03-04, 19:16   #2384
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Kupiłam Korah ten żel dzisiaj i ma jeden składnik inny niż podawałam. Wszystko ma tak samo i w takiej samej kolejności, ale zamiast Chondrus Crispus ma Carrageenan. Czy to bardzo coś zmienia?

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-03-04, 22:34   #2385
banana split
Raczkowanie

Cytat:
Z serii BD extrasensitive rewelacyjny byl Pflegecreme, nie jestem pewna, lecz już chyba wycofany. Nie mial w ogóle w skladzie cynku ani talku. Byl w tubce i kartoniku. A te kremy, które podalaś to są nowosci. Ten drugi wydaje się być bardziej natluszczający. A próbowalaś serii żóltej z nagietkiem, np lotionu? Seria żólta jest bardziej treściwa od niebieskiej, tlustsza i bylaby świetną bazą dla domowych mieszanek. Warto ją wypróbować.
To nie są nowości! Ten z Extrasensitive jest na rynku co najmniej od roku, a ten niebieski - od co najmniej dwóch lat. W mojej szufladzie leżą od wielu miesięcy, muszę je szybko zużyć, bo zbliża się data ważności. Pflegecreme próbowałam, niestety w moim przypadku nie sprawdził się, tzn. sprawdził się tylko na twarzy. Mam problem z nadmiernym rogowaceniem na ciele, niektóre kremy (a także olejki roślinne solo) z niewiadomych mi powodów nie są w stanie "spenetrować" mojej skóry i zostają na powierzchni. Za to daje sobie z tym radę mój balsam z Pharmaceris i kosmetyki z mocznikiem. Ostatnio b. dobre noty zbiera też u mnie kwas laktobionowy.

Seria z nagietkiem pozornie jest treściwsza i gęstsza (próbowałam wszystkich kosmetyków z serii Babydream Natural), ale nie wiedzieć czemu przegrywa u mnie z serią niebieską jeśli chodzi o działanie nawilżające. Krem i balsam oddałam przyjaciółce z cerą normalno-mieszaną, sprawdził się świetnie właśnie jako coś niezbyt ciężkiego.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
nie nadwyrężę cię za bardzo jak poproszę byś powiedziaą mi co to serum będzie robiło? na mojej kapryśnej podatnej na zapychanie i odwodnionej skórze?

Ingredients: Distilled water, tamarind seed extract, Argania Spinosa Kernel Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, raspberry seed oil, Hydroxyethyl acrylate (and)Sodium Acryloyldimethyl (and) Taurate Copolymer (an emulsifier that feels wonderful on the skin), geogard preservative.
A mogę spróbować odpowiedzieć...? Wyglądałoby bardzo ładnie, gdy nie trzy akryle na końcu. Teraz zależy, jak znosisz akryle. Ja ich nie cierpię.

PS Oczywiście ktoś mnie musi zweryfikować

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-03-04 o 22:40
banana split jest offline  
Stary 2011-03-05, 07:32   #2386
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Korah Nasza Skarbnico Wiedzy
Dziękujemy Ci wszystkie razem i każda z osobna
a jest za co, oj JEST
Zerknij proszę swoim łaskawym okien na skład kremu Cerkoderm 15

Aqua,Urea, Petrolate, Lactic Acid, Cetearyl, Alcohol, Octyldodecanol, Glycerol, Polysorbate 40,Mineral Oil, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben

on co prawda dla stóp i łokci, ale moją paszczę extra nawilża
mam jeszcze prośbę
poleć mi prosze cos dla starszawej już nieco buźki
coś treściwszego, regenerującego, rewitalizującego itp. itd
znam oczywiście produkty z BU, używam ich serów( hi hi ale brzmi)
ale może coś jeszcze?, najchętniej na noc
nie koniecznie musi być z tych tanich, czasem jak warto moge zaszaleć
i jeszcze jakis balsam , co by miał extra skład, ale szybko chłonął , bo ta lepka nie wchłonięta warstwa mnie zniechęca do balsamów

Na cerkoderm uważaj, bo może zapchać, ale nie jest zly do twarzy. Nie ma żadnych skladników, które by go wykluczaly na tą część ciala. Szkoda, że ma konserwanty i parafine.

Dla cery dojrzalej polecilabym miód Sanoflore, albo kremy Mu London, a z tańszych krem Kolastyna Rajska oliwka ( uwaga nie dla wrażliwców) no i Ziaja Med Fizjoderm. Godnymi uwagi są też maski algowe liftingujące Bielendy i olej z ogórecznika lub z wiesiolka, które można nakladać zarówno pod maski, jak i samodzielnie. Polecam kapsulki Dermogal z wit A+E (apteka)

Skoro nie są Ci obce pólprodukty np z BU to warto do ciala ukręcić sobie maselko np z masla kakaowego i Shea lub mango z dodatkiem olejów jojoba i konopnego, lub wedle uznania jakichkolwiek. Mozna dodać kwas hialuronowy i olejek cytrynowy dla zapachu. Świetnie by się spisalo takie maslo na nadchodzące lato, bo zaiwera naturalne filtry, aczkolwiek dlugo się wchlania. Warto też skorzystać z gotowych zestawów z BU. Pomyśl też o:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-34...y-Collagen.htm, chociaż z naturalnością ma niewiele wspólnego, ale jest dobre.
Godne polecenia jest również to:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...am.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,34...am.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...am.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...er.html&next=1

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...wa.html&next=1
http://morzeurody.pl/blota_z_morza_martwego,40,0.html

Jeśli nie masz naczynek, to polecam tez do twarzy ten peeling:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...ts.html&next=1

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:12 ----------

Cytat:

A o podkładzie Rimmel Lastning Finisch co myslisz? Ja go lubię ale ma taki długaśny skład....

Skład: Aqua/Water/Eau, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Silica Silylate, Sodium PCA, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Amodimexicone, Propylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Disteardimonium Hectorite, Trihydroxystearin, Dimethiconol, Triethoxycaprylylsilane, Parfum/Fragrance, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Propylene Carbonate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-4, Saccharomyces Manganese Ferment, Saccharomyces Potassium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomytes/Magnesium Ferment, Sodium Sulfate, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl, Methylpropional, Caprylyl Glycol, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Chlorphenesin, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Sorbic Acid.
Może zawierać: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Serum może być, wydaje się być niezwykle lekkie, polecalabym raczej do tlustej cery potrzebującej normalizacji wydzielanego sebum. Moze mieć wlaściwości wygladzające ze względu na akryle wlaśnie, które dają poczucie jedwabistej w dotyku skóry. Jednak nie każda cera je toleruje. Są jednak na końcu skladu, pewnie w niewielkiej ilości.
Podkald zapychacz niestety, nie wiele ma wspólnego z naturalnością, a mineraly ledwo się wybijają spod warstwy sztucznych konserwantó i silikonów. Nic ciekawego. Raczej odradzam. Jeżeli nie jesteś zainteresowana naturalnymi sypkimi podkladami mineralnymi np meow, edm, joppa, lumiere, to pomyśl o podkladach Gosh, które mają dość krótkie i lagodne sklady i dają dobre krycie i wygladzenie:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,27...cy.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...on.html&next=1

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Just:) Pokaż wiadomość
Witam i proszę o analizę

Goldwell Dualsenses Rich Repair Treatment - maska do włosów
aqua,cetearyl alcohol, glycerin, behentrimonium chloride, myristyl myristate, amodimethicone, hydrolyzed keratin, hydrolyzed silk, isopropyl alcohol, trideceth-5, sodium PCA, phenyl trimethicone, octyldodecyl PCA, panthenol, lactic acid, trideceth-10, quaternium-80, propylene glycol, alcohol denat., glycoproteins, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum, buthylphenyl, methylpropional, limonene, inalool, benzyl salicylate, C.I. 15510, C.I. 19140, C.I. 42090, C.I. 17200

Acnefan asa - krem do pielęgnacji cery trądzikowej
Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Calendula Officinalis, Chamomilla Recrutita, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melalueca Alternifolia, Vitamin A Palmitate, Allantoin, Zinc oxide, Cetearyl Alcohol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Phenoxyethanol

Maska godna wypróbowania, ma cenne skladniki wzmacniajace wlosy, nie nadaje się jednak dla wrazliwców.
Natomiast krem z calego serca odradzam. Może pogorszyć sytuację. Patrz pogrubiona czcionka.

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Kupiłam Korah ten żel dzisiaj i ma jeden składnik inny niż podawałam. Wszystko ma tak samo i w takiej samej kolejności, ale zamiast Chondrus Crispus ma Carrageenan. Czy to bardzo coś zmienia?

Sekretny Wachlarzu, to jest ten sam skladnik, tylko że nazwa angielska, ta pierwsza nazwa to lacina. To jest glon występujacy w pólnocnych morzach i oceanach, który ma dzialanie przeciwzapalne i gojące.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-05, 08:12   #2387
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

Cytat:

A mogę spróbować odpowiedzieć...? Wyglądałoby bardzo ładnie, gdy nie trzy akryle na końcu. Teraz zależy, jak znosisz akryle. Ja ich nie cierpię.

PS Oczywiście ktoś mnie musi zweryfikować
Cytat:

Serum może być, wydaje się być niezwykle lekkie, polecalabym raczej do tlustej cery potrzebującej normalizacji wydzielanego sebum. Moze mieć wlaściwości wygladzające ze względu na akryle wlaśnie, które dają poczucie jedwabistej w dotyku skóry. Jednak nie każda cera je toleruje. Są jednak na końcu skladu, pewnie w niewielkiej ilości.
Podkald zapychacz niestety, nie wiele ma wspólnego z naturalnością, a mineraly ledwo się wybijają spod warstwy sztucznych konserwantó i silikonów. Nic ciekawego. Raczej odradzam. Jeżeli nie jesteś zainteresowana naturalnymi sypkimi podkladami mineralnymi np meow, edm, joppa, lumiere, to pomyśl o podkladach Gosh, które mają dość krótkie i lagodne sklady i dają dobre krycie i wygladzenie:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,27...cy.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...on.html&next=1

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

.
dzięki dziweczyny, nie zauważyłam by akryle mi szkodziły, ale to też nie pewne, w końcu coś powoduje u mnie wysyp pryszczy, ale cały czas się boję o wysuszanie - czy to serum może to zrobić? (odwodniona skóra)
co do podkładów to używam mineralnych (Lucy minerals i meow) ale jednak to krycie mi czasem nie wystarcza, a juz przy tym powyższym podkładzie ich krycie wygląda blado, i ten podkład traktuję narazie awaryjnie

korah - a jak dla mnie byś ułożyła całodzienną pielęgnację? rozumiem że glinki, peelingi (ale jakie jak ja mam cały czas pryszcze), coś lekkiego na dzień i np Fitomed na noc? a to serum kiedy i po czym nakładać?
gothika jest offline  
Stary 2011-03-05, 08:43   #2388
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
dzięki dziweczyny, nie zauważyłam by akryle mi szkodziły, ale to też nie pewne, w końcu coś powoduje u mnie wysyp pryszczy, ale cały czas się boję o wysuszanie - czy to serum może to zrobić? (odwodniona skóra)
co do podkładów to używam mineralnych (Lucy minerals i meow) ale jednak to krycie mi czasem nie wystarcza, a juz przy tym powyższym podkładzie ich krycie wygląda blado, i ten podkład traktuję narazie awaryjnie

korah - a jak dla mnie byś ułożyła całodzienną pielęgnację? rozumiem że glinki, peelingi (ale jakie jak ja mam cały czas pryszcze), coś lekkiego na dzień i np Fitomed na noc? a to serum kiedy i po czym nakładać?

Gothika, serum ma to do siebie, że nie zastępuje kremu. Naklada się je pod krem lub doraźnie np na noc. To serum nie powinno wysuszyć, ale też nie da Ci takiego nawilżenia co krem, sluży wlaściwie tylko do normalizowania sebum, ewentualnie jakiegoś wygladzenia.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-05, 08:46   #2389
ckin2u
Zakorzenienie

hm Korah widze Twoja recenzje pod tym produktem ale i tak zapytam, co myslisz o tym :

Sephora, Enlightening Shimmer Compact Powder (Prasowany puder rozświetlający)

Skład:
/Warm Ivory/ Talc, Mica, Zea Mays (Corn) Starch, Aluminium Silicate, Nylon-12, CI 77891 (Titanium Dioxide), Caprylic / Capric Trigliceride, Dimethicone, Phenoxyethanol, Boron Nitride, Octyldodecanol, Calcium Aluminum Borosilicate, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Trimethylsiloxysilicate, Lauroyl Lysine, Sorbitan Olivate, Ethylparaben, Propylparaben, Silica, CI 77491 (Iron Oxides), Butylparaben, BHA, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Rosa Canina (Fruit Oil), Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, CI 77492 (Iron Oxides).
/Pink/ Talc, Mica, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Capryliv/Capric Triglyceride, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Glyceryl Isostearate, Cyclomethicone, Dimethicone, Boron Nitride, Phenoxyethanol, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Zea Mays (Corn) Starch, Aluminum Silicate, Nylon-1,2, Cl 77491 (Iron Oxides), Calcium Aluminium Borosilicate, Cl 15850 (Red 7 Lake), Methylparaben, Sorbitan Olivate, Parfum (Fragrance), Silica, Ethylparaben, Cl 77492 (Iron Oxides), Propylparaben, BHA, Butylparaben, Isobutylparaben, Limonene, Simmondsia Chinensis (Jajoba), Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Lauroyl Lysine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cl 77499 (Iron Oxides), Geraniol, Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone
ckin2u jest offline  
Stary 2011-03-05, 09:14   #2390
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
hm Korah widze Twoja recenzje pod tym produktem ale i tak zapytam, co myslisz o tym :

Sephora, Enlightening Shimmer Compact Powder (Prasowany puder rozświetlający)

Skład:
/Warm Ivory/ Talc, Mica, Zea Mays (Corn) Starch, Aluminium Silicate, Nylon-12, CI 77891 (Titanium Dioxide), Caprylic / Capric Trigliceride, Dimethicone, Phenoxyethanol, Boron Nitride, Octyldodecanol, Calcium Aluminum Borosilicate, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Trimethylsiloxysilicate, Lauroyl Lysine, Sorbitan Olivate, Ethylparaben, Propylparaben, Silica, CI 77491 (Iron Oxides), Butylparaben, BHA, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Rosa Canina (Fruit Oil), Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, CI 77492 (Iron Oxides).
/Pink/ Talc, Mica, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Capryliv/Capric Triglyceride, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Glyceryl Isostearate, Cyclomethicone, Dimethicone, Boron Nitride, Phenoxyethanol, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Zea Mays (Corn) Starch, Aluminum Silicate, Nylon-1,2, Cl 77491 (Iron Oxides), Calcium Aluminium Borosilicate, Cl 15850 (Red 7 Lake), Methylparaben, Sorbitan Olivate, Parfum (Fragrance), Silica, Ethylparaben, Cl 77492 (Iron Oxides), Propylparaben, BHA, Butylparaben, Isobutylparaben, Limonene, Simmondsia Chinensis (Jajoba), Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Lauroyl Lysine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cl 77499 (Iron Oxides), Geraniol, Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone

ckin2u, pudry te są naprawdę przyzwoite skladowo, nie idealne, bo jednak talk nie jest najkorzystniejszy dla skóry, no i zawierają konserwanty, jednak nie zawierają niepotrzebnych, szkodliwych wypelniaczy, zapychaczy, zwlaszcza wersja pink jest godna uwagi. Zawierają nawilżacze i roślinne ekstrakty, a także mineraly. Te pudry nic nie kryją, odrobine tylko matują, transparentne są. Dają efekt rozświetlający. Maja dużo drobinek, dlatego naklada się je oszcżednie np na kości policzkowe czy powieki. Można nimi uzyskać fajny efekt glow, rozświetlenie + wygladzenie optyczne. Ja używalam tych pudrów na wykonczenie makijażu, na puder brązujący też z Sephory.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-05, 09:18   #2391
ckin2u
Zakorzenienie

dzieki wlasnie chcialam taki rozswietlacz miec, i juz dlugo ten mi chodzi po glowie
ckin2u jest offline  
Stary 2011-03-05, 10:47   #2392
kasieńka_wieesz
Raczkowanie

proszę o analizę
Bell, Multi Mineral Mat & Cover Make-Up

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearoyl Inulin, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Polysorbate 80, Dimethicone/Methicone Copolymer, Quaternium-18, Aluminum Hydroxide, Propylene Carbonate, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Tocopherol, Copper Gluconate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, +/- CI 77891, CI77491, CI77492, CI 77499 (28.01.2011)

oraz
Olay, Active Hydrating, Hydrogel

Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

ewentualnie jeśli mogłybyście polecić jakiś dobry, matująco kryjący podkład do cery z niedoskonałościami, tłustej i jakiś kremik na dzień
Stary 2011-03-05, 11:44   #2393
Just:)
Zakorzenienie

Cytat:
Maska godna wypróbowania, ma cenne skladniki wzmacniajace wlosy, nie nadaje się jednak dla wrazliwców.
Natomiast krem z calego serca odradzam. Może pogorszyć sytuację. Patrz pogrubiona czcionka.
Dziękuję za odpowiedź. Odstawiam ten krem w takim razie. Skusiła mnie niska cena i dość pozytywne opinie, ale jak widać niesłusznie.

A czy ten podkład jest nie będzie zapychał?

Sephora Perfecting Cover Foundation
Aqua (Water), Cyclopentasiloxane,Phenyl Trimethicone,Neopentyl Glycol Diheptanoate, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Trimethylsiloxysilicate, Polymethylsilsesquioxane, Quaternium-90 Bentonite, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate,Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Polyglyceryl-3 Beeswax, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Propylene Carbonate, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract,Dextrin, Cyclohexasiloxane, Sodium Benzoate, Tocopheryl Acetate, Potassium Sorbate, Triethoxycaprylylsilane, Glycine, Inositol, Urea, Niacinamide, Beta-Glucan,Fructose,Caprylyl Glycol,1,2-Hexanediol,Benzoic Acid. May or may not contain [+/ -]: CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).
Just:) jest offline  
Stary 2011-03-05, 12:19   #2394
dusia65
Zakorzenienie

Korah bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
dusia65 jest offline  
Stary 2011-03-05, 15:02   #2395
miss natasha
Zadomowienie

witam

prosilabym o spojrzenie fachowym okiem na sklad kremu The Body Shop Vitamin C Daily Moisturiser SPF30

sklad: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isododecane, Octocrylene, Octyl Salicylate, Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Glyceryl Stearate, Arachidyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caprylyl Glycol, Behenyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Arachidyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Sesamum Indicum Seed Oil, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Phenoxyethanol, Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer, Parfum, Xanthan Gum, Dimethicone, Polyisobutene, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Disodium EDTA, Sorbic Acid, Linalool, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Limonene, Benzyl Benzoate, Potassium Sorbate, Hexyl Cinnamal, Citronellol.

czy filtry sa w nim stabilne? czy moze zapychac? (mam mieszana cere)

dziekuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 83293m_z.jpg (17,1 KB, 1 załadowań)

Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline  
Stary 2011-03-05, 17:27   #2396
bellissa
Zadomowienie

GG do bellissa

Czy mogłabym prosić o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu Nivea Pure & Natural, Krem na noc przeciwzmarszczkowy :

Skład: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cocoglycerides, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Methylpropanediol, Glyceryl Stearate, Panthenol, Arctium Lappa Fruit Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol ,Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.

Zastanawia mnie w składzie alkohol denaturowy... Czy nie będzie przesuszał? Czy ten krem nadawałby się do bardzo suchej skóry? Podobno 90% to składniki o pochodzeniu naturalnym, zawiera też olejek arganowy. Warto kupić dla bardzo suchej skóry? Zastanawiam się czy ma dobry skład i czy będzie wystarczająco nawilżał?

Edytowane przez bellissa
Czas edycji: 2011-03-05 o 17:28
bellissa jest offline  
Stary 2011-03-05, 20:17   #2397
lulaluna
Rozeznanie

Korah czy mogłabyś napisać co sądzisz o składzie podkładu Healthy Mix?:
skład: Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide (17.02.2010)

Czy mogę go używać na ten krem z filtrem lavery o który wcześniej pytałam?
Skład: Aqua, Titanium Dioxide, Alcohol, Glycerin, Glycine Soja, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Squalene, Helianthus Annuus, Simmondsia Chinensis, Prunus Dulcis, Stearic Acid, Caffine, Sodium Hyaluronate, Tocopherol Acetate, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides, Ruscus Aculeatus, Aloe Barbadensis, Calendula Officinalis, Hamamelis Virginiana, Lysolecithin, Xanthan Gum, Tocopherol, Rosa Damascena, Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Betalugan, Butyrospermum Parkii, Brassica Campetris(Rapeseed) Sterols, Alumina, Ascorbyl Palmitate, Parfum, Citral, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool. (26.03.2008)

Nie szkodzę tym sobie? I czy nie osłabiam w ten sposób filtra?
lulaluna jest offline  
Stary 2011-03-05, 21:46   #2398
phenomena
Zakorzenienie

Pharmaceris A, Maxima - Sensilium (Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej)

Aqua, Canola Oil, Glycerin, Panthenol, Steareth-2, Steareth-21, Allantoin, Dimethicone, Stearid Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

Pharmaceris A, Puri-Sensilique (Delikatny tonik odświeżający do twarzy)

Skład: Aqua, Glycerin, Panthenol, Disodium EDTA, Allantoin, CI 77820, Quaternium-15

Pharmaceris R, Puri-Rosalgin (Kojący żel myjący do twarzy)

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Allantoin, Quaternium-15

Moge prosić o opinię?
phenomena jest offline  
Stary 2011-03-05, 23:21   #2399
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
proszę o analizę
Bell, Multi Mineral Mat & Cover Make-Up

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearoyl Inulin, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Polysorbate 80, Dimethicone/Methicone Copolymer, Quaternium-18, Aluminum Hydroxide, Propylene Carbonate, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Tocopherol, Copper Gluconate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, +/- CI 77891, CI77491, CI77492, CI 77499 (28.01.2011)

oraz
Olay, Active Hydrating, Hydrogel

Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

ewentualnie jeśli mogłybyście polecić jakiś dobry, matująco kryjący podkład do cery z niedoskonałościami, tłustej i jakiś kremik na dzień

Te sklady są nieciekawe, zwlaszcza ten Olay, dramat. Same silikony/ Co do podkaldu to sklad standardowy- zapychacz. Pomyśl o podkladach mineralnych albo Gosh. Są drozsze, ale też wydajne i lagodniejsze dla skóry. Z kremów to mogę Ci polecić fitomed tradycyjny nawilżajacy, albo Rossmann Babydream niebieska seria.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Just:) Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Odstawiam ten krem w takim razie. Skusiła mnie niska cena i dość pozytywne opinie, ale jak widać niesłusznie.

A czy ten podkład jest nie będzie zapychał?

Sephora Perfecting Cover Foundation
Aqua (Water), Cyclopentasiloxane,Phenyl Trimethicone,Neopentyl Glycol Diheptanoate, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Trimethylsiloxysilicate, Polymethylsilsesquioxane, Quaternium-90 Bentonite, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate,Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Polyglyceryl-3 Beeswax, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Propylene Carbonate, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract,Dextrin, Cyclohexasiloxane, Sodium Benzoate, Tocopheryl Acetate, Potassium Sorbate, Triethoxycaprylylsilane, Glycine, Inositol, Urea, Niacinamide, Beta-Glucan,Fructose,Caprylyl Glycol,1,2-Hexanediol,Benzoic Acid. May or may not contain [+/ -]: CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).

Zapychacz, jak każdy podklad drogeryjny, jednak sklad wyróżnia sie brakiem substancji silnie drazniących, ale obawiam się, że moze kiepsko matować. Poszukaj recenzji dla pewności.

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
witam

prosilabym o spojrzenie fachowym okiem na sklad kremu The Body Shop Vitamin C Daily Moisturiser SPF30

sklad: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isododecane, Octocrylene, Octyl Salicylate, Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Glyceryl Stearate, Arachidyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caprylyl Glycol, Behenyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Arachidyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Sesamum Indicum Seed Oil, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Phenoxyethanol, Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer, Parfum, Xanthan Gum, Dimethicone, Polyisobutene, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Disodium EDTA, Sorbic Acid, Linalool, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Limonene, Benzyl Benzoate, Potassium Sorbate, Hexyl Cinnamal, Citronellol.

czy filtry sa w nim stabilne? czy moze zapychac? (mam mieszana cere)

dziekuje

Może zapchać, nie polecam, zawiera tez substancje, które nie powinny w ogóle istnieć w kosmetykach z spf. Za malo w nim konkretów za duzo bezużytecznych wypelniaczy. Filtr owszem, dobry, ale to tyle. I też kiepski nawilżacz.

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu Nivea Pure & Natural, Krem na noc przeciwzmarszczkowy :

Skład: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cocoglycerides, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Methylpropanediol, Glyceryl Stearate, Panthenol, Arctium Lappa Fruit Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol ,Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.

Zastanawia mnie w składzie alkohol denaturowy... Czy nie będzie przesuszał? Czy ten krem nadawałby się do bardzo suchej skóry? Podobno 90% to składniki o pochodzeniu naturalnym, zawiera też olejek arganowy. Warto kupić dla bardzo suchej skóry? Zastanawiam się czy ma dobry skład i czy będzie wystarczająco nawilżał?

Myślę, ze warto go wyprobować. Sklad przyzwoity. Nie powinien wysuszac, gdyz oprócz alkoholu na dość odleglym miejscu w skladzie zawiera solidne nawilżacze i oleje.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah czy mogłabyś napisać co sądzisz o składzie podkładu Healthy Mix?:
skład: Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide (17.02.2010)

Czy mogę go używać na ten krem z filtrem lavery o który wcześniej pytałam?
Skład: Aqua, Titanium Dioxide, Alcohol, Glycerin, Glycine Soja, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Squalene, Helianthus Annuus, Simmondsia Chinensis, Prunus Dulcis, Stearic Acid, Caffine, Sodium Hyaluronate, Tocopherol Acetate, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides, Ruscus Aculeatus, Aloe Barbadensis, Calendula Officinalis, Hamamelis Virginiana, Lysolecithin, Xanthan Gum, Tocopherol, Rosa Damascena, Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Betalugan, Butyrospermum Parkii, Brassica Campetris(Rapeseed) Sterols, Alumina, Ascorbyl Palmitate, Parfum, Citral, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool. (26.03.2008)

Nie szkodzę tym sobie? I czy nie osłabiam w ten sposób filtra?

Niestety podklad nie jest godny polecenia. Żaden z niego " Healthy". Jeśli Ci na nim zależy to spróbuj, jednak nie warto psuć nim dobrych wlasciwości kremu. Może zapchać. Polecam podklady Gosh. Tez nie są idealne, ale nie mają niepotrzebnych paści w skladzie, a makijaż z nimi jest bardzo ladny.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Pharmaceris A, Maxima - Sensilium (Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej)

Aqua, Canola Oil, Glycerin, Panthenol, Steareth-2, Steareth-21, Allantoin, Dimethicone, Stearid Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

Pharmaceris A, Puri-Sensilique (Delikatny tonik odświeżający do twarzy)

Skład: Aqua, Glycerin, Panthenol, Disodium EDTA, Allantoin, CI 77820, Quaternium-15

Pharmaceris R, Puri-Rosalgin (Kojący żel myjący do twarzy)

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Allantoin, Quaternium-15

Moge prosić o opinię?
Krem polecam od czasu do czasu doraźnie, na pewno pomoże podraznionej skórze, tonik też jest godny uwagi, aczkolwiek dzialanie odświeżajace, jak obiecuje producent bedzie raczej znikome, tonik bardziej nawilzy skorę, niż odświeży. Natomiast żel do mycia nie jest zly, ale nie polecam cerze sklonnej do zaskorników i ropnych stanów zapalnych.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-05, 23:25   #2400
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Korah czy te kremy do rąk są bezpieczne i nadają się w ogóle do użytku? A jeżeli tak, to który bardziej? A może w ogóle czegoś innego poszukać?

Nivea:
Skład: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Isopropyl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Palmitic Acid, Glyceryl Stearate SE, Stearic Acid, Cetyl Palmitate, Argania Spinosa Kernel Oil, Glyceryl Glucoside, Myristyl Myristate, Sodium Carbomer, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum

Sante:
Skład: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Xanthan Gum, Sodium PCA, Betaine, Glycerin, Zingiber Officinalis (Ginger) Root Oil, Calendula Officinalis Flower Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Parfum (Essential Oils), Tocopherol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Limonene, Linalool, Citral * aus biologischem Anbau 9
* składniki pochodzące z kontrolowanych upraw biologicznych

I jeszcze jakbyś mogła powiedzieć, co sądzisz na temat tego peelingu do ciała.
Skład: AQUA (WATER), ALCOHOL, BAMBUSA ARUNDINACEA STEM EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, ORYZA SATIVA (RICE) POWDER, AROMA (FRAGRANCE), CITRIC ACID, MICA, CI 77491 (IRON OXIDES)

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-05 o 23:52
SekretnyWachlarz jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości