Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-27, 11:43   #2701
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
a to mnie zaciekawiłaś co do Effaclaru to sie zgodze, ale D.? Przeciez to w koncu lek..
To co mi ta derm. przepisuje, no!
Używam od 2 miesięcy D. i własnie cały czas pojawiają mi się jakieś stany zapalne ok, skóra się troche wygładziła- D. ma w końcu działanie złuszczające- co nie zmienia faktu, że nadal wydaje mi się,
że mam z a p c h a n ą skórę.
możesz powiedzieć coś więcej na ich temat?
masz jakąś swoją teorie nt. leczenia trądziku?
Te preparaty pomimo skutecznych substancji aktywnych zawieraja calą masę niepotrzebynch wypelniaczy i polepszaczy. Dzięki temu mazidla te pomagaja z jednej strony, a z drugiej pogarszają sprawę. Tak jak piszesz, ladnie goją i zluszczają, lecz nie zapobiegają, gdyż stanowią doskonale podloże dla kolejnych stanów zapalnych i podrażnień.

A moja teoria walki z trądzikiem polega na pielęgnacji naturalnej i co najistotniejsze na systematycznosci. W ten sposób wygralam walkę z chorobami skóry.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziekuję za analizę peelingów Korah.
Tak właśnie myślałam, że są do kitu. Może nie będę kombinować z peelingami, skoro z cerą nie jest jakoś bardzo źle (tylko te zaskórniki mnie dobijają, mam nos w czarne kropy).

A próbowalaś kiedyś myć buzię ręcznikiem?

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Korah, nadal się nie zdecydowałam na żaden krem do rąk. Nie stać mnie dalej na dr Schellera i inne takie, a dłonie wołają już o pomoc. Pomyślałam, że może znajdę coś w aptece, chociaż wiadomo jak to tam bywa z tymi cudownymi, aptecznymi lekami. Znalazłam coś takiego: maść z witaminą A, z firmy Hasco Lek. Co o niej sądzisz? Może ze mną zostać już na wieki wieków? Nie jest szkodliwa? Nie jest to pic na wodę? Używałabym jej tylko do rąk. Wklejam skład i mam nadzieję, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Skład: Palmitynian Retynolu (Wit. A) 800 j.m./1g preparatu, Wazelina Biała, Emulgator, Aromat Cytrynowy, Woda Oczyszczona

Absolutnie nie jest to produkt na wieki wieków.... Amen. To jest lek, a nie kosmetyk. Bierz ten pure natural.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-27, 13:09   #2702
vanilia1985
Rozeznanie

Korah.. od jakiegoś czasu też leczę trądzik, choć bardziej dokuczają mi zaskórniki na brodzie i czole plus wągry na nosie..
Właśnie używam differinu w kremie i tak jak napisałaś, mam wrażenie, że on mnie zapycha, że bardziej mi szkodzi niż pomaga, coraz wiecej stanów zapalnych i ropnych, co drugą noc nakładam effaclar duo, ale poza okropnym pieczeniem i podrażnioną skórą nie widzę nic..
Teraz popełniłam kolejny błąd bo przy tej terapii kupiłam krem na dzie LPR Hydraphase UV, a filtry w nim są stanowczo za małe( o czym dowiedziałam się po fakcie). Czasem posmaruję buzię AlantanemDermoline(kupiła m żeby złagodzić podrażnienia) w tej lżejszej wersji, ale po nim mam uczucie oleju na twarzy..
Ciągle coś kupuję, wydaję pieniądze i wszystko nie pasuje, większość kremów jest dla mnie za tłusta, a używanie znów matujących mija się z celem..
Mam pytanie do Ciebie, czy sensem będzie przerwać tą terapię differinem ( używam 3 tygodnie co drugą noc) a przerzucić się na jakiś atrederm..? jak sądzisz.. zależy mi na złuszczeniu skóry, gdyż mam tony starych pdoskórnych zaskórników, aż wstydzę się uśmiechać, bo przy napięciu buzi wszystko widać..
Może być mi poradziła jakiś inny kwas, którym mogłabym się pozbyć tego świństwa..

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2011-03-27 o 13:11
vanilia1985 jest offline  
Stary 2011-03-27, 13:36   #2703
Temperament
Rozeznanie

Poproszę o analizę:

Rossmann, Rival de Loop, Gesichts Wasser Ginko & Gurke (Pielęgnujący tonik do twarzy)

Skład: Aqua, Glycerin, Ginko Biloba Extract, Cucumis Sativus Extract, Panthenol, Buthylene Glycol, Pantolactone, Citric Acid, Caprylyl/Capryl Glucoside, Parfum, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, CI 16035.

Rossmann, Rival de Loop, Reinigung Peel Off Maske Aloe Vera und Kamillenextrakt (Peelingująca maseczka z ekstraktem z aloesu i rumianku)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Polyvinyl Alcohol, Glycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Aloe Barbadensis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Butylene Glycol, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Krem Penaten

Skład: Petrolatum, Zinc Oxide, Lanolin, Talc, Aqua, Panthenol, Hamamelis Virginiana (oczar wirginijski), Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Cetylpyridinium Chloride, Paraffinum Liquidum, Glycine Soja, Alcohol Denat., Parfum, CL 75130, (FPT0647)
Temperament jest offline  
Stary 2011-03-27, 13:37   #2704
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Absolutnie nie jest to produkt na wieki wieków.... Amen. To jest lek, a nie kosmetyk. Bierz ten pure natural.
Aj, aj. Czekałam na twoją odpowiedź i byłaś już nawet tu, w tym wątku, ale mama się wkurzała i musiałam iść i za późno, bo kupiłam. Z tego, co wyczytałam jak jest ciężki przypadek to smarować tyle ile trzeba, a tak to 2 razy w ciągu dnia, więc będę smarować dwa razy w ciągu dnia. Coś się może stać jeżeli zużyję jedną taką tubkę, a potem kupię zwyczajny krem? Czy tą maść w ogóle warto zawsze mieć w apteczce w razie czego czy lepiej trzymać się od niej z daleka?

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-03-27, 13:58   #2705
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Aj, aj. Czekałam na twoją odpowiedź i byłaś już nawet tu, w tym wątku, ale mama się wkurzała i musiałam iść i za późno, bo kupiłam. Z tego, co wyczytałam jak jest ciężki przypadek to smarować tyle ile trzeba, a tak to 2 razy w ciągu dnia, więc będę smarować dwa razy w ciągu dnia. Coś się może stać jeżeli zużyję jedną taką tubkę, a potem kupię zwyczajny krem? Czy tą maść w ogóle warto zawsze mieć w apteczce w razie czego czy lepiej trzymać się od niej z daleka?

Warto mieć tą maść na problemy skórne, gdyż jest efektywna. Bardzo wartościowa, ale nie jest to produkt do regularnego stosowania.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-27, 14:02   #2706
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Warto mieć tą maść na problemy skórne, gdyż jest efektywna. Bardzo wartościowa, ale nie jest to produkt do regularnego stosowania.
To dobrze. W takim razie zawsze ją będę mieć u siebie jak moje dłonie tak jak teraz będą wołać o pomoc aż do nieba (bo wtedy zwykłe kremy w ogóle sobie nie radzą). Wiem, wiem, że to moja wina.

Treningi

Stary 2011-03-27, 14:02   #2707
Justyna3011
Raczkowanie

Dziękuję Korah, staram się ale ekspertem nie jestem.
Do mycia buzi:
- rano używam: physiogel + woda i hydrolat aloesowy http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolataloe.html
- wieczorem: do oczu Bielenda 2-faza Awokado http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,34...zu.html&next=1
do buzi żel z L'oreal'a (kiepski i chce go wymienić na olejek pomarańczowy z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html) i hydrolat z kwiatu pomarańczy http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolatneroli.html
Poprzednio stosowałam krem na dzień/noc Bielenda ogórek i limonka http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...ry.html&next=1 na pewno nie zapychał, nawilżał i matował - dobry na dzień

Kilka z was ma problemy z trądzikiem. Oto moje doświadczenia z nim:
Zawsze miałam problem z zaskórnikami i zdarzały się też większe przygody, dodatkowo uzależnienie od wyciskania pogarszało sytuację. Próbowałam maści i kremów specjalistycznych ale to nie pomagało. Kilka lat temu zapchał mnie strasznie Normaderm z Vichy (nawet podkład przez kilka lat ślizgał mi się bo buzi zamiast wchłaniać). Dopiero dwa lata temu doblokowała mnie mikrodermabrazja, nie miałam stanów ropnych ale pełno zaskórników i podskórnych towarzyszy, które po zabiegu pobudziły się i wyszły na zawsze a skóra zaczęła wchłaniać. Kilka miesięcy później u kosmetyczki robiłam sobie serię zabiegów z kwasami połączoną z drobnym oczyszczaniem manualnym i zamykaniem porów - po tym wszystkim miałam cerę idealną z czego bardzo sie cieszyłam bo wkrótce brałam ślub. Obecnie sama eksperymentuje z kwasami ale o małym stężeniu i jestem zadowolona ale sama nie poradziła bym sobie z doprowadzeniem twarzy do porządku.
Po moich doświadczeniach z dermatologami wiem że najpierw trzeba iść do dobrej kosmetyczki i ona stwierdzi czy dodatkowo potrzebna jest kuracja antybiotykowa, koszt zabiegów będzie mniejszy niż nietrafionych pseudo leków. Pozdrawiam i wspieram w walce z niechcianymi towarzyszami
Justyna3011 jest offline  
Stary 2011-03-27, 14:39   #2708
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Korah.. od jakiegoś czasu też leczę trądzik, choć bardziej dokuczają mi zaskórniki na brodzie i czole plus wągry na nosie..
Właśnie używam differinu w kremie i tak jak napisałaś, mam wrażenie, że on mnie zapycha, że bardziej mi szkodzi niż pomaga, coraz wiecej stanów zapalnych i ropnych, co drugą noc nakładam effaclar duo, ale poza okropnym pieczeniem i podrażnioną skórą nie widzę nic..
Teraz popełniłam kolejny błąd bo przy tej terapii kupiłam krem na dzie LPR Hydraphase UV, a filtry w nim są stanowczo za małe( o czym dowiedziałam się po fakcie). Czasem posmaruję buzię AlantanemDermoline(kupiła m żeby złagodzić podrażnienia) w tej lżejszej wersji, ale po nim mam uczucie oleju na twarzy..
Ciągle coś kupuję, wydaję pieniądze i wszystko nie pasuje, większość kremów jest dla mnie za tłusta, a używanie znów matujących mija się z celem..
Mam pytanie do Ciebie, czy sensem będzie przerwać tą terapię differinem ( używam 3 tygodnie co drugą noc) a przerzucić się na jakiś atrederm..? jak sądzisz.. zależy mi na złuszczeniu skóry, gdyż mam tony starych pdoskórnych zaskórników, aż wstydzę się uśmiechać, bo przy napięciu buzi wszystko widać..
Może być mi poradziła jakiś inny kwas, którym mogłabym się pozbyć tego świństwa..

Artederm to nie kwas tylko retinoid. Jesli chcesz rozocząc kurację nim, to wskazane jest używanie differinu i effaclaru w celu przyzwyczajenia cery do mocniejszych preparatów. tak wię cwykoncz to co masz.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę:

Rossmann, Rival de Loop, Gesichts Wasser Ginko & Gurke (Pielęgnujący tonik do twarzy)

Skład: Aqua, Glycerin, Ginko Biloba Extract, Cucumis Sativus Extract, Panthenol, Buthylene Glycol, Pantolactone, Citric Acid, Caprylyl/Capryl Glucoside, Parfum, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, CI 16035.

Rossmann, Rival de Loop, Reinigung Peel Off Maske Aloe Vera und Kamillenextrakt (Peelingująca maseczka z ekstraktem z aloesu i rumianku)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Polyvinyl Alcohol, Glycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Aloe Barbadensis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Butylene Glycol, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Krem Penaten

Skład: Petrolatum, Zinc Oxide, Lanolin, Talc, Aqua, Panthenol, Hamamelis Virginiana (oczar wirginijski), Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Cetylpyridinium Chloride, Paraffinum Liquidum, Glycine Soja, Alcohol Denat., Parfum, CL 75130, (FPT0647)

Tonik i maseczka są przyzwoite, aczkolwiek na maseczkę radze uważać, bo może wysuszyć cerę. Kremu nie polecam.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Dziękuję Korah, staram się ale ekspertem nie jestem.
Do mycia buzi:
- rano używam: physiogel + woda i hydrolat aloesowy http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolataloe.html
- wieczorem: do oczu Bielenda 2-faza Awokado http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,34...zu.html&next=1
do buzi żel z L'oreal'a (kiepski i chce go wymienić na olejek pomarańczowy z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html) i hydrolat z kwiatu pomarańczy http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolatneroli.html
Poprzednio stosowałam krem na dzień/noc Bielenda ogórek i limonka http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...ry.html&next=1 na pewno nie zapychał, nawilżał i matował - dobry na dzień

Kilka z was ma problemy z trądzikiem. Oto moje doświadczenia z nim:
Zawsze miałam problem z zaskórnikami i zdarzały się też większe przygody, dodatkowo uzależnienie od wyciskania pogarszało sytuację. Próbowałam maści i kremów specjalistycznych ale to nie pomagało. Kilka lat temu zapchał mnie strasznie Normaderm z Vichy (nawet podkład przez kilka lat ślizgał mi się bo buzi zamiast wchłaniać). Dopiero dwa lata temu doblokowała mnie mikrodermabrazja, nie miałam stanów ropnych ale pełno zaskórników i podskórnych towarzyszy, które po zabiegu pobudziły się i wyszły na zawsze a skóra zaczęła wchłaniać. Kilka miesięcy później u kosmetyczki robiłam sobie serię zabiegów z kwasami połączoną z drobnym oczyszczaniem manualnym i zamykaniem porów - po tym wszystkim miałam cerę idealną z czego bardzo sie cieszyłam bo wkrótce brałam ślub. Obecnie sama eksperymentuje z kwasami ale o małym stężeniu i jestem zadowolona ale sama nie poradziła bym sobie z doprowadzeniem twarzy do porządku.
Po moich doświadczeniach z dermatologami wiem że najpierw trzeba iść do dobrej kosmetyczki i ona stwierdzi czy dodatkowo potrzebna jest kuracja antybiotykowa, koszt zabiegów będzie mniejszy niż nietrafionych pseudo leków. Pozdrawiam i wspieram w walce z niechcianymi towarzyszami

Zgadzam się, że kosmetyczka moze zdzialać cuda. Wiele zabiegów można samemu przeprowadzać w domu, lecz kosmetyczka jest od tego, aby zrobic to, ćzego klient nie jest w stanie wykonac sam manualnie. Co do kremu Bielendy, to z calego serca odradzam. Cięzko dostać w drogerii gorsze paści od tego. Mozesz mi wierzyć. To, że nIe zapycha to tylko iluzja. Ja się doprawilam wlaśnie kremami Bielendy, nie będę tego ukrywać. Po jednym sloiczku cera wygladala cudownie i tak sie zakochalam w tych kremach, że jeden po drugim kupowalam, najpierw anti age, potem anti stress, następnie mus oliwkowy, na koniec również ogórek i limonka. Sklady to istna porażka. Cerę do porządku po tych kremach doprowadzalam przez rok. Odradzam!!!
Korah jest offline  
Stary 2011-03-27, 14:58   #2709
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
A próbowalaś kiedyś myć buzię ręcznikiem?
jak to ma wyglądać? normalnym ręcznikiem frotte? nie zaszkodziło by to naczynkom?
od kilku lat do twarzy używam tylko ręczników papierowych.
Stary 2011-03-27, 15:34   #2710
niepoprawna10
Raczkowanie

Cytat:
Jest w stanie i polecam, dobry sklad, jednak trwalych efektów nie będzie od razu, trzeba systematycznosći w stosowaniu, no i jakiegoś filtra.
Dzięki Serum kupione. Filtr także w drodze do mnie.

I jako wstęp do pielęgnacji naturalnej kupiłam odżywkę i maskę do włosów Alterry Myję włosy Fitomedem, czy ten szampon jest odpowiedni do codziennego mycia i czy ma szansę usunąć nagromadzone silikony itp. ? Oto skład:

Fitomed, do włosów suchych i normalnych
Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydrantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

I jeszcze prośba o ocenę podkładu
Clinique, Almost Powder Makeup SPF15
Sklad: talc, dimethicone, nylon-12, silica, squalane, boron nitride, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, cetyl caprylate, diisostearyl malate, phytosteryl/isostearyl/cetyl/stearyl/behenyl dimer dilinoleate, methicone, aluminum hydroxide, glycerin, sodium hyaluronate, magnesium palmitoyl glutamate, sodium palmitoyl sarcosinate, palmitoyl proline, alumina, tocopherol, palmitic acid, 1,2-hexanediol, ascorbyl tetraisopalmitate, tin oxide, sodium dehydroacetate, [+/- iron oxides (ci 77499, ci 77492, ci 77491), mica, titanium dioxide (ci 77891)]

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
niepoprawna10 jest offline  
Stary 2011-03-27, 15:41   #2711
Justyna3011
Raczkowanie

Dzięki Korah za wszystkie wskazówki:roz a:
Jesteś niezastąpiona!
Cała szczęście, że w odpowiednim momencie przerzuciłam się z Bielendy na BU. Zobaczymy jak i czy zakończy się ta przygoda.
Justyna3011 jest offline  
Stary 2011-03-27, 18:09   #2712
dziolcha86
Zadomowienie

Korah
Mam kapsułki DermoGal do twarzy te rybki z wit. A i E. Można zastosować na te podrażnienia/alergię ?
A co powiesz na kompres sporządzony z oliwy z oliwek extra virgin na policzki?

Dziś już jest lepiej, mniejszy rumień i mniej piecze uff
Stary 2011-03-27, 20:57   #2713
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
jak to ma wyglądać? normalnym ręcznikiem frotte? nie zaszkodziło by to naczynkom?
od kilku lat do twarzy używam tylko ręczników papierowych.

Tak, frotte. Najlepiej mieć taki ręczniczek maly 30x30 cm, najpierw otworzyć pory, tzn w cieplej kąpieli albo zrobić parówkę, albo wymoczyc przez kilka minut buzie po prostu cieplą wodą i mokrym ręczniczkiem ( im bardziej mokry tym mniej drapiący) oczyszcić oczywiscie najpierw wmasować mydlo, żel do mycia czy co tam jeszcze masz.i potem splukać takim reczniczkiem, a moc masowania sama sobie ustalasz. Nie zaszkodzi naczynkom, a oczyści pory z wagrów pod warunkiem że nie bedziesz niewiadomo jak mocno trzeć. Najlepiej masowac delikatnie ale codziennie lub co 2 dzień.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Dzięki Serum kupione. Filtr także w drodze do mnie.

I jako wstęp do pielęgnacji naturalnej kupiłam odżywkę i maskę do włosów Alterry Myję włosy Fitomedem, czy ten szampon jest odpowiedni do codziennego mycia i czy ma szansę usunąć nagromadzone silikony itp. ? Oto skład:

Fitomed, do włosów suchych i normalnych
Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydrantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

I jeszcze prośba o ocenę podkładu
Clinique, Almost Powder Makeup SPF15
Sklad: talc, dimethicone, nylon-12, silica, squalane, boron nitride, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, cetyl caprylate, diisostearyl malate, phytosteryl/isostearyl/cetyl/stearyl/behenyl dimer dilinoleate, methicone, aluminum hydroxide, glycerin, sodium hyaluronate, magnesium palmitoyl glutamate, sodium palmitoyl sarcosinate, palmitoyl proline, alumina, tocopherol, palmitic acid, 1,2-hexanediol, ascorbyl tetraisopalmitate, tin oxide, sodium dehydroacetate, [+/- iron oxides (ci 77499, ci 77492, ci 77491), mica, titanium dioxide (ci 77891)]

Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Szampon to wstretny badziew. Pies czy kot w nim wykąpany padlby na amen. Slowem odradzam. Natomiast puder nie jest wart tych pieniędzy, tani sklad, taki sam jak w wielu średniopólkowcach. Na plus brak szkodliwych konserwantów, zawiera jednak silikony. Przecietny, choć niewątpliwie będzie sie ladnie prezentowal na twarzy.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Korah
Mam kapsułki DermoGal do twarzy te rybki z wit. A i E. Można zastosować na te podrażnienia/alergię ?
A co powiesz na kompres sporządzony z oliwy z oliwek extra virgin na policzki?

Dziś już jest lepiej, mniejszy rumień i mniej piecze uff

Masz kapsulki Gal i jeszcze ich nie użylaś??? Oliwa z oliwek moze zapychać.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-27 o 21:00
Korah jest offline  
Stary 2011-03-27, 21:15   #2714
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:

Masz kapsulki Gal i jeszcze ich nie użylaś??? Oliwa z oliwek moze zapychać.

hehe używałam wcześniej, ale bałam się jaka będzie reakcja teraz na podrażnioną twarz, chciałam poczekać co mi powiesz, bo ty tu jesteś nasza wizażowa specjalistka
Stary 2011-03-27, 21:30   #2715
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
hehe używałam wcześniej, ale bałam się jaka będzie reakcja teraz na podrażnioną twarz, chciałam poczekać co mi powiesz, bo ty tu jesteś nasza wizażowa specjalistka

Jestem pewna, że po użyciu na noc tej kasulki, rano obudzisz się z piękna buźką
Korah jest offline  
Stary 2011-03-27, 21:41   #2716
bossy162
Raczkowanie

Witam,mogłabym prosić o przeanalizowanie tego pod kątem zapychania ? Mam cerę mieszaną ze skłonnoscią do trądziku.Zapycha mnie zinalfat,sudocrem,fitomed , a teraz chcę wypróbować kosmetyki firm typu lavera,weleda hauschka etc. Prosze o pomoc

LAVERA KREM NAGIETKOWY

Skład: Water (Aqua), Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Alcohol, Tricaprylin, Glycerin, Sodium Lactate, Hydrogenated Palm Glycerides, Squalane, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Orbignya Oleifera Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glyceryl Oleate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Calendula Flower Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Lysolecithin, Melissa Officinalis Water, Tocopherol, Xanthan Gum, Lecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Fragrance (Parfum), Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool. (26.03.2008)

oraz ORGANIX nawilzający

Skład: Aqua,Squalane,Aloe Barbadensis Leaf Juice,Glyceryl Stearate SE,Shea Butter,Cetearyl Olivate,Sorbitan Olivate,Cetearyl Alcohol,Glyceryl Oleate,Glyceryl Stearate,Potassium Sorbate,Simmondsia Chinensis Oil,Macadamia Ternifolia Seed Oil,Artemisia Umbelliformis Extract,Glycerin,Alcohol, Buddleja Davidii,Thymus Vulgaris,Leontopodium Alpinum Flower Leaf Extract,Marrubium Vulgare,Sodium Benzoate,Olea Europaea,Saccharide Isomerate,Parfum,Beeswax, Benzyl Alcohol,Dehydroacetic Acid,Citric Acid,Benzoic Acid,Tocopheryl Acetate.

Edytowane przez bossy162
Czas edycji: 2011-03-27 o 21:42
bossy162 jest offline  
Stary 2011-03-28, 09:18   #2717
niepoprawna10
Raczkowanie

Cytat:
Szampon to wstretny badziew. Pies czy kot w nim wykąpany padlby na amen. Slowem odradzam. Natomiast puder nie jest wart tych pieniędzy, tani sklad, taki sam jak w wielu średniopólkowcach. Na plus brak szkodliwych konserwantów, zawiera jednak silikony. Przecietny, choć niewątpliwie będzie sie ladnie prezentowal na twarzy.
To mnie zaskoczyłaś. Wszędzie na forach widzę ten Fitomed jako polecany. Sprawdziłam skład i widzę, że uległ zmianie. Czy byłabyś w stanie polecić jakiś szampon do codziennego mycia ?
Podkładu w takim razie jeszcze poszukam Dziękuję
niepoprawna10 jest offline  
Stary 2011-03-28, 15:06   #2718
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Myślałam o tym aby (jak już zacznę) używac oliwki z Hippa ma zmianę z tą. Co o niej sądzisz Korah? Używałabym oczywiście na ciało, bez twarzy.

Oliwka Cleanic Kindii:
Skład: Paraffinum liquidum, chamomilla recutita, parfum

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-28 o 15:08
Stary 2011-03-28, 16:21   #2719
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Myślałam o tym aby (jak już zacznę) używac oliwki z Hippa ma zmianę z tą. Co o niej sądzisz Korah? Używałabym oczywiście na ciało, bez twarzy.

Oliwka Cleanic Kindii:
Skład: Paraffinum liquidum, chamomilla recutita, parfum

Oj nie, okropienieństwo parafina.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-28, 16:28   #2720
phenomena
Zakorzenienie

Nivea, Natural Oil, Pielęgnujący olejek pod prysznic

Skład: Glycine Soya, MIPA-Laureth Sulfate, Ricinnus Communis, Laureth-4, Cocamide DEA, Parfum, Poloxamer 101, Triticum Vulgare, Citric Acid, Aqua, Panthenol, BHT, Propyl Gallate.

czy M-LS to to samo co SLS?
phenomena jest offline  
Stary 2011-03-28, 16:37   #2721
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś

Napisane przez ckin2u
a np taki sklad:

alva - rhassoul - KREM AKTYWNY

Aktywny krem Rhassoul dzięki zawartemu w nim ekstraktowi z alg morskich i Aloe Vera dostarcza i zatrzymuje naturalną wilgotność skóry.
Substancja czynna rumianku i ekstrakt z lukrecji gładkiej, a także duża zawartość naturalnych olejków eterycznych przeciwdziałaja powstawaniu pryszczy i zaskórników.

Skład:
woda, olej jojoba, emulgator, olej rzepakowy, gliceryna, wosk pszczeli, perfum, olej z kiełków pszenicy, ekstrakt z lukrecji gładkiej, olej herbaciany, algin, aloe vera, xanthan, kwas mlekowy, wit. E, bisabolol, olej z lawendy, olej beragmotowy, olej z rozmarynu, antyoxydant, olej z manuka, olej cytronelowy, potassium sorbate

INCI:
Aqua, Glyceryl Stearate SE(2), Simmondsia Chinensis Oil, Brasica Campstris Oleifera Oil(1), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate(2), Glycerin(2), Cera Alba, Parfum(2), Triticum Vulgare Exstract(2), Dipotasium Glycyrrhiate(20), Melaleuca Alternifolia Oil(1), Algin(2), Aloe Barbadensis(1), Xanthan Gum, Lactic Acid(2), Tocopheryl Acetate(2), Bisabolol(2), Lavandula Hibryda Oil(2), Citrus Aurantium Bergamia Oil(2), Rosmarinus Officinalis Oil(2), Phytic Acid(2), Leptospermum Scoparium Oil(3), Cymbopogon Nadrus Oil(2), Potassium Sorbate, Limonene(2), Citral(2), Linalool(2), Geraniol(2), Citronellol(2)

1- z certyfikowanych organicznych upraw
2- pochodzenia naturalnego
3- uprawy dziko rosnące

Super sklad, polecam.[/QUOTE]

Mnie się też wydawało, że super skład. Tylko po ok. 3 tygodniach stosowania ewentualne wypryski, często powstałe przed rozpoczęciem używania tego kremu, zamiast jakoś się zagoić normalnie goiły się jak ranki, teraz mam pełno śladów, a nic nie robiłam, nie wyciskam, nie drapię nigdy niczego. Jak odstawiłam ten krem te problemy się skończyły. Szkoda tylko, że zostały mi brzydkie ślady po tych dziwnych wypryskach (btw. wypryski te powstawały w miejscach, gdzie miała zaskórniki, które na początku robiły wrażenia "oczyszczających się").

Ciekawa jestem o co chodziło i co było tego przyczyną.

Edytowane przez czikuś
Czas edycji: 2011-03-28 o 16:40
czikuś jest offline  
Stary 2011-03-28, 18:15   #2722
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
Napisane przez ckin2u
a np taki sklad:

alva - rhassoul - KREM AKTYWNY

Aktywny krem Rhassoul dzięki zawartemu w nim ekstraktowi z alg morskich i Aloe Vera dostarcza i zatrzymuje naturalną wilgotność skóry.
Substancja czynna rumianku i ekstrakt z lukrecji gładkiej, a także duża zawartość naturalnych olejków eterycznych przeciwdziałaja powstawaniu pryszczy i zaskórników.

Skład:
woda, olej jojoba, emulgator, olej rzepakowy, gliceryna, wosk pszczeli, perfum, olej z kiełków pszenicy, ekstrakt z lukrecji gładkiej, olej herbaciany, algin, aloe vera, xanthan, kwas mlekowy, wit. E, bisabolol, olej z lawendy, olej beragmotowy, olej z rozmarynu, antyoxydant, olej z manuka, olej cytronelowy, potassium sorbate

INCI:
Aqua, Glyceryl Stearate SE(2), Simmondsia Chinensis Oil, Brasica Campstris Oleifera Oil(1), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate(2), Glycerin(2), Cera Alba, Parfum(2), Triticum Vulgare Exstract(2), Dipotasium Glycyrrhiate(20), Melaleuca Alternifolia Oil(1), Algin(2), Aloe Barbadensis(1), Xanthan Gum, Lactic Acid(2), Tocopheryl Acetate(2), Bisabolol(2), Lavandula Hibryda Oil(2), Citrus Aurantium Bergamia Oil(2), Rosmarinus Officinalis Oil(2), Phytic Acid(2), Leptospermum Scoparium Oil(3), Cymbopogon Nadrus Oil(2), Potassium Sorbate, Limonene(2), Citral(2), Linalool(2), Geraniol(2), Citronellol(2)

1- z certyfikowanych organicznych upraw
2- pochodzenia naturalnego
3- uprawy dziko rosnące

Super sklad, polecam.
Mnie się też wydawało, że super skład. Tylko po ok. 3 tygodniach stosowania ewentualne wypryski, często powstałe przed rozpoczęciem używania tego kremu, zamiast jakoś się zagoić normalnie goiły się jak ranki, teraz mam pełno śladów, a nic nie robiłam, nie wyciskam, nie drapię nigdy niczego. Jak odstawiłam ten krem te problemy się skończyły. Szkoda tylko, że zostały mi brzydkie ślady po tych dziwnych wypryskach (btw. wypryski te powstawały w miejscach, gdzie miała zaskórniki, które na początku robiły wrażenia "oczyszczających się").

Ciekawa jestem o co chodziło i co było tego przyczyną.[/QUOTE]

Rzeczywisty sklad znacznie różni się od tego, który podala ckin2u. Wszystko zależy od tego ile masz lat, być może przebarwienia powstaly od innych srodków niż ten krem, tego nie można byc do końca pewnym, że to wlaśnie on byl przyczyną takiego stanu. Poza tym w pewnym wieku skóra czlowieka nie regeneruje się już idealnie, jak skóa u mlodej osoby. Przebarwienia i blizny są oczywiste po urazach skóry, a ślady mogly pozostac wlaśnie po przez wygojenie i oczyszczenie się porów z zalegajacych przez dlugi czas zanieczyszczeń. Patrzą cjednak an sklad kremu, to z perspektywy jego potencjalej szkodliwosci winowajcą uznalabym Glyceryl Stearate. Gdybym wcześniej znala pelny sklad tego produktu, wystawilabym mu znacznie gorszą opinię, gdyż zaiwera substancje zapachowe w dużej ilości i wypelniacze.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-28 o 18:18
Korah jest offline  
Stary 2011-03-28, 18:44   #2723
malina333
Zakorzenienie

Czy mogłabym prosić o analizę składu tego podkładu?

Vichy, Aera Teint Pure
Skład:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenyl Trimethicone, PEG-10 Dimethicone, Squalane, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Sorbitol, Talc, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Nylon-12, Disodium Stearoyl Glutamate, Maltitol [+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]

mam skórę ze skłonnością do zapychania
postanowiłam walczyć z zaskórnikami i rozszerzonymi porami- czy ten podkład mi nie zaszkodzi?

Rośnijcie
malina333 jest offline  
Stary 2011-03-28, 19:56   #2724
Rarrka90
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość

Vichy, Aera Teint Pure
Skład:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenyl Trimethicone, PEG-10 Dimethicone, Squalane, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Sorbitol, Talc, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Nylon-12, Disodium Stearoyl Glutamate, Maltitol [+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]

postanowiłam walczyć z zaskórnikami i rozszerzonymi porami- czy ten podkład mi nie zaszkodzi?
mnie coś (właśnie nie wiem co ) w tym podkładzie zapchało & podrażniło. Już na 2 dzien miałam jakąś kaszkę na policzkach, pryszczyki i zaczerwienienia..

Korah: co myślisz o tej glince z Organique?

Skład: Skład glinki (Moroccan Lava Clay) to 55-65% krzemionka (SiO2), <21% magnez (MgO), <5% Aluminium (Al203) oraz Soda, Potas, Tytan. Ph glinki waha się w granicach 6.0 – 9.0 w temperaturze 20°C.
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-03-28, 20:30   #2725
phenomena
Zakorzenienie

Proszę o opinię

organique, maska z glinkami, skóra wrażliwa i sucha

INCI: kaolin, amaranthus caudatus seed extraxt, goat's milk, oat flakes, lavendula angustifolia, flower powder

organique, balsam do ciała z masłem shea

INCI: Butyrospermum parkii, petrolatum, beeswax, benzophenone-3, peg-8, menthol, essential oil, quercus
phenomena jest offline  
Stary 2011-03-28, 20:52   #2726
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Oj nie, okropienieństwo parafina.
No właśnie tak czułam, że pierwszy składnik wszystko zawali. Szkoda, szkoda, bo ma krótki skład, urocze opakowanie i śliczny zapach.
Oczywiście jak zwykle dziękuję za poświęcony czas.

Treningi

Stary 2011-03-28, 21:00   #2727
LadyLilith
Raczkowanie

Hej biochemiczki mogłaby mi któras z was specjalistek zanalizowac skład tej maseczki, powoli sie ucze i wydaje sie byc naturalna w miare prosze o ewentualna weryfikacje tych pogladów
herbapol kwiat nagietka skład
Skład: Aqua, Trigonella Foenum Graecum (and) Calendula Officinalis (and) Alchemilla Vulgaris (and) Symphytum Officinale Extract, Glycine Soja, Kaolin; Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-18, Isopropyl Myristate, C.I. 77891, Glyceryl Linoleate (and)Glyceryl Linolenate, Zea Maydis (Corn) Starch, Citric Amid, Zinc Oxide, perfum, Methylparaben, Propylparaben, BHA, Amyl Cinnamal, Cinnamyl Alkohol, Coumarin, Cinnamal, Eugenol, Limonene
z góry dziekuje
LadyLilith jest offline  
Stary 2011-03-28, 21:23   #2728
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś

Dzięki Korah. Być może jest to kolejny składnik, na który należy uważać. Ja mam 30 lat a cerę zanieczyszczoną dosyć. Ale zauważyłam, że służą mi jednak lepiej kosmetyki naturalne nawilżające i odżywiające a raz na tydzień zarzucam jakiś krem z kwasem. A zaskórnikami chyba przestanę się przejmować. Nie są duże i w sumie zasadniczo na nosie.
czikuś jest offline  
Stary 2011-03-28, 21:57   #2729
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Witam,mogłabym prosić o przeanalizowanie tego pod kątem zapychania ? Mam cerę mieszaną ze skłonnoscią do trądziku.Zapycha mnie zinalfat,sudocrem,fitomed , a teraz chcę wypróbować kosmetyki firm typu lavera,weleda hauschka etc. Prosze o pomoc

LAVERA KREM NAGIETKOWY

Skład: Water (Aqua), Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Alcohol, Tricaprylin, Glycerin, Sodium Lactate, Hydrogenated Palm Glycerides, Squalane, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Orbignya Oleifera Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glyceryl Oleate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Calendula Flower Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Lysolecithin, Melissa Officinalis Water, Tocopherol, Xanthan Gum, Lecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Fragrance (Parfum), Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool. (26.03.2008)

oraz ORGANIX nawilzający

Skład: Aqua,Squalane,Aloe Barbadensis Leaf Juice,Glyceryl Stearate SE,Shea Butter,Cetearyl Olivate,Sorbitan Olivate,Cetearyl Alcohol,Glyceryl Oleate,Glyceryl Stearate,Potassium Sorbate,Simmondsia Chinensis Oil,Macadamia Ternifolia Seed Oil,Artemisia Umbelliformis Extract,Glycerin,Alcohol, Buddleja Davidii,Thymus Vulgaris,Leontopodium Alpinum Flower Leaf Extract,Marrubium Vulgare,Sodium Benzoate,Olea Europaea,Saccharide Isomerate,Parfum,Beeswax, Benzyl Alcohol,Dehydroacetic Acid,Citric Acid,Benzoic Acid,Tocopheryl Acetate.

To niestety są sklady dośc cieżkie, mogą zapychać, raczej do cery stricte suchej wbrew opisom producentów. Pomyśl o zakupie kremu arganowego Dr Scheller wersji na noc lub o kremie Alverde karotkowym ( ta firma ma tez super toniki i żele do mycia), cieżko dostepna w Polse, ale na Allegro jest, polecam też z apteki olejek z drzewa herbacianego i kapsulki Dermogal z wit A+E. Godny uwagi jest też nebieski Lotion Rossmann Babydream.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
To mnie zaskoczyłaś. Wszędzie na forach widzę ten Fitomed jako polecany. Sprawdziłam skład i widzę, że uległ zmianie. Czy byłabyś w stanie polecić jakiś szampon do codziennego mycia ?
Podkładu w takim razie jeszcze poszukam Dziękuję

Może Rossmann Alterra, zobacz na KWC recenzje, lub Alverde.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Nivea, Natural Oil, Pielęgnujący olejek pod prysznic

Skład: Glycine Soya, MIPA-Laureth Sulfate, Ricinnus Communis, Laureth-4, Cocamide DEA, Parfum, Poloxamer 101, Triticum Vulgare, Citric Acid, Aqua, Panthenol, BHT, Propyl Gallate.

czy M-LS to to samo co SLS?

MIPA to pochodna SLS, toksyczny, poza tym produkt zawiera inne niepotrzebne paści, gorąco odradzam

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość

Vichy, Aera Teint Pure
Skład:

Tego podkladu nie mogę polecić, zawiera zapychacze, PEGi, glikole. A probowalaś Vichy Dermablend? Polecam, chociaż zawiera parabeny, to jednak nie ma zapychaczy jakichś strasznych. A jeśli naprawdę chcesz walczyć, to nie polecam się malować, a na pewno nie codziennie i mając przez caly dzień podklad na twarzy. Tak nie wygrasz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Korah: co myślisz o tej glince z Organique?

Skład: Skład glinki (Moroccan Lava Clay) to 55-65% krzemionka (SiO2), <21% magnez (MgO), <5% Aluminium (Al203) oraz Soda, Potas, Tytan. Ph glinki waha się w granicach 6.0 – 9.0 w temperaturze 20°C.

Myślę, że oczyści, zmatowi, zamknie pory, zagoi i lekko może wysuszyć, tak więc konieczny bedzie kremik po zmyciu maski. Poza tym polecam
Korah jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:02   #2730
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

witam

mam próbki dwóch kremów Lavera - szukałam i chyba te nie były recenzowane, zerkniesz? nadają się dla mojej cery?

Lavera, Faces, Cera wrażliwa, Aloes, Fluid nawilżający
Skład: Water(Aqua), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Glycerin, Caprylic/ Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alkohol, Squalane, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Shorea Stenoptera Butter, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Hydrogenated Lecithin, Butyrospermum Parki (Shea Butter)*, Hydrogented Palm Glycerides, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil*, Lysolecithin, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract*, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Echinacea Purpurea Extract*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract *, Foeniculum Vulgare (Fennel) Friut Extract*, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water*, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Citrronellol**, Benzyl Benzoate**, Geraniol**, Limonene**, Linalool** (30.04.2010)

Lavera, Basis Sensitiv, Krem nawilżający z bio-jojobą i bio-aloesem
Water, Glicyne soja oil, Caprylic/capric trigliceryde,, hydrogenated palm glycerides, alcohol, glicerin, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, aloe barbadensis leaf juice, hydrogenated licithin, prunus amygdalus dulcis oil, stearic acid, xanthan gum, shea butter, lysolecithin, mellisa officinalis water, hammamelis virginiana water, rosa damascena water, licithin, helianthus annus seed oil, beta-carotene, tocopherol, brassica campestris sterols, ascorbyl palmitate, fragrance, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool

Użyłam dziś pierwszy raz kapsułki żelatynowej do twarzy Gal i jeden policzek, ten który mam taki odwodniony zrobił się czerwony i nie wiem czy to przez ta kapsułkę czy przez żel babydream uniwersalny który dziś użyłam pierwszy raz od 2 tygodni (bo mnie troszkę ściągał). A propo tego żelu to co w nim może być wysuszającego? Bo on mimo wszystko mnie też wysusza chyba trochę, jak i skóre mojej córki, używałam go od urodzenia, było ok długo ale po jakimś 1,5 roku zrobiła jej się na ciele szorstka skóra.

jeszcze raz skład żelu
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.
gothika jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości