Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-28, 22:03   #2731
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Proszę o opinię

organique, maska z glinkami, skóra wrażliwa i sucha

INCI: kaolin, amaranthus caudatus seed extraxt, goat's milk, oat flakes, lavendula angustifolia, flower powder

organique, balsam do ciała z masłem shea

INCI: Butyrospermum parkii, petrolatum, beeswax, benzophenone-3, peg-8, menthol, essential oil, quercus

maska zawiera pylek kwiatowy, jeśli nie jesteś alergiczką to polecam. Maseczka jest
oczyszczajaca i lagodząca. Raczej nie nawilży, ale nawilżyc może przecież krem
Balsam bym sobie darowala na rzecz masla Shea 100% np z BU z dodatkiem olejku lawendowego.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:03   #2732
vea7
Zakorzenienie

Ładnie proszę o ocenę

MIRACULUM, PURE PLEASURE,
Płyn Micelarny do demakijażu

Składniki:
Aqua, Propylene Glicol, Polysorbate 20, Disodium Lauroamphodiacetate, Sodium Lauryl Sulfate, Hexylene Glycol, Panthenol, Rosa Rugosa Extract, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Disodium Edta

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:08   #2733
ranka
Kici kici miau miau

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś peeling enzymatyczny Lirene.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ny.html&next=1
Ma wiele pozytywnych recenzji.

Czy nada się dla suchej i wrażliwej cery?

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Alcohol Denat., Papain, Ethylhexylglycerin, Propylene Glycol, Lecithin, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Polygonatum Multiflorum (Solomon's Seal) Rhizome/Root Extract, Cupressus Sempervirens (Cypress) Seed Extract, Arnica Montana (Arnica) Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Phenoxyethanol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, CI 16035.

Korah, jak oceniasz?

Korah, polecałaś mi krem Ziaja Med seria "fizjoderm" krem na dzień/noc.

Kilka dni temu kupiłam, ale to co zrobił z moją twarzą to masakra skóra twarzy była bardzo czerwona i piekła niesamowicie, szok! Zawsze jak sięgam po kosmetyk z Ziaji to mam to samo (używałam toniku i mleczkaogórkowego, kremu nawilżającego Calma) Ten fizjoderm niby bez konserwantów, parabenów, testowany alergologicznie i dermatologicznie, bez propylene glycol a tak mnie strasznie podrażnil, jakby mi się twarz paliła jaki składnik może aż tak podrażnić? Czyżby Ziaja dawała coś uczulającego do kosmetyków nie pisząc o tym ?
co do kremu Ziaja - no wlasnie ja o tym pisalam wczesniej,, ale juz mija wiec moze minie i u Ciebie?
ranka jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:17   #2734
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez LadyLilith Pokaż wiadomość
Hej biochemiczki mogłaby mi któras z was specjalistek zanalizowac skład tej maseczki, powoli sie ucze i wydaje sie byc naturalna w miare prosze o ewentualna weryfikacje tych pogladów
herbapol kwiat nagietka skład
Skład: Aqua, Trigonella Foenum Graecum (and) Calendula Officinalis (and) Alchemilla Vulgaris (and) Symphytum Officinale Extract, Glycine Soja, Kaolin; Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-18, Isopropyl Myristate, C.I. 77891, Glyceryl Linoleate (and)Glyceryl Linolenate, Zea Maydis (Corn) Starch, Citric Amid, Zinc Oxide, perfum, Methylparaben, Propylparaben, BHA, Amyl Cinnamal, Cinnamyl Alkohol, Coumarin, Cinnamal, Eugenol, Limonene
z góry dziekuje

Bylaby naturalna gdyby nie parafina i konserwanty (parabeny). Bylaby przyzwoita, gdyby nie te konserwanty, tymczasem jest tylko przeciętna. Nie oszukujmy się, bedzie dawać efekty, lecz nie tylko te dobre.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
Dzięki Korah. Być może jest to kolejny składnik, na który należy uważać. Ja mam 30 lat a cerę zanieczyszczoną dosyć. Ale zauważyłam, że służą mi jednak lepiej kosmetyki naturalne nawilżające i odżywiające a raz na tydzień zarzucam jakiś krem z kwasem. A zaskórnikami chyba przestanę się przejmować. Nie są duże i w sumie zasadniczo na nosie.

Radzilabym jednak zajać się tymi zaskórnikami, może oczyszczanie u kosmetyczki? Z czasem zaskórniki bedą wygladać coraz gorzej, jeśli nic z nimi nie zrobisz i same nie znikną. Radze też uważać na alkohol denat, jeśli jest wysoko w skladach Twoich kosmetyków, to je odstaw. Alkohol sprzyja pozostawaniu bliznom, takze spirytus salicylowy i rektyfikowany.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-28 o 22:11
Korah jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:20   #2735
Rarrka90
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że oczyści, zmatowi, zamknie pory, zagoi i lekko może wysuszyć, tak więc konieczny bedzie kremik po zmyciu maski. Poza tym polecam
Dzięki a czy moze spowodować wysyp? Wydaje mi się, że mam strasznie dużo zanieczyszczeń zmagazynowanych pod skórą

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-03-28 o 22:22
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:27   #2736
malina333
Zakorzenienie

Cytat:
Tego podkladu nie mogę polecić, zawiera zapychacze, PEGi, glikole. A probowalaś Vichy Dermablend? Polecam, chociaż zawiera parabeny, to jednak nie ma zapychaczy jakichś strasznych. A jeśli naprawdę chcesz walczyć, to nie polecam się malować, a na pewno nie codziennie i mając przez caly dzień podklad na twarzy. Tak nie wygrasz
dziękuję serdecznie za analizę
niedawno odkryłam ten wątek ale już wiem, że będzie dla mnie codzienną lekturą
Vichy Dermablend nie próbowałam, wahałam się między jednym a drugim ale skoro Dermablend nie ma zapychaczy, to kupię właśnie ten
teraz muszę poszukać dobrego kremu dla mojej tłustej cery, ponieważ te które mam zapychają
jeszcze raz dziękuję

Rośnijcie
malina333 jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:34   #2737
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
witam

mam próbki dwóch kremów Lavera - szukałam i chyba te nie były recenzowane, zerkniesz? nadają się dla mojej cery?

Lavera, Faces, Cera wrażliwa, Aloes, Fluid nawilżający
Skład: Water(Aqua), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Glycerin, Caprylic/ Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alkohol, Squalane, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Shorea Stenoptera Butter, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Hydrogenated Lecithin, Butyrospermum Parki (Shea Butter)*, Hydrogented Palm Glycerides, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil*, Lysolecithin, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract*, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Echinacea Purpurea Extract*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract *, Foeniculum Vulgare (Fennel) Friut Extract*, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water*, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Citrronellol**, Benzyl Benzoate**, Geraniol**, Limonene**, Linalool** (30.04.2010)

Lavera, Basis Sensitiv, Krem nawilżający z bio-jojobą i bio-aloesem
Water, Glicyne soja oil, Caprylic/capric trigliceryde,, hydrogenated palm glycerides, alcohol, glicerin, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, aloe barbadensis leaf juice, hydrogenated licithin, prunus amygdalus dulcis oil, stearic acid, xanthan gum, shea butter, lysolecithin, mellisa officinalis water, hammamelis virginiana water, rosa damascena water, licithin, helianthus annus seed oil, beta-carotene, tocopherol, brassica campestris sterols, ascorbyl palmitate, fragrance, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool

Użyłam dziś pierwszy raz kapsułki żelatynowej do twarzy Gal i jeden policzek, ten który mam taki odwodniony zrobił się czerwony i nie wiem czy to przez ta kapsułkę czy przez żel babydream uniwersalny który dziś użyłam pierwszy raz od 2 tygodni (bo mnie troszkę ściągał). A propo tego żelu to co w nim może być wysuszającego? Bo on mimo wszystko mnie też wysusza chyba trochę, jak i skóre mojej córki, używałam go od urodzenia, było ok długo ale po jakimś 1,5 roku zrobiła jej się na ciele szorstka skóra.

jeszcze raz skład żelu
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

Same próbki się nadają, ale pelnowymiarowego produktu już nie polecam, one są do suchej cery, mogą zapychać, ale jak zużyjesz probkę to nic zlego nie powinno się stać. Co do detergentów, to niestety wysuszają, czy to mydlo, czy to żel, Podstawa to solidne nawilżanie, wysusza tez woda. To co nie wysusza, niestety też slabiej oczyszcza. Co moge poceić to do kąpieli dodawać olejek roślinny, a i tak potem jeszcze skórę smarować kremem czy balsamem.

Co do zaczerwienienia, to jesli stan bedzie się pogarszal, to albo przyczyna są substancje zapachowe, albo rumianek, ktory też możo uczulać. Mowa o żelu. Jeśli chodzi o kapsulki ( mam nadzieję, że kupilaś tą wersję z witaminami???), to wątpię, żeby mogly cokolwiek zlego uczynić. Być może taka jest pierwsza reakcja skóry na czyste dobro. Skóra przeżywa szok, i z czasem będzie już coraz lepiej.

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Ładnie proszę o ocenę

MIRACULUM, PURE PLEASURE,
Płyn Micelarny do demakijażu

Składniki:
Aqua, Propylene Glicol, Polysorbate 20, Disodium Lauroamphodiacetate, Sodium Lauryl Sulfate, Hexylene Glycol, Panthenol, Rosa Rugosa Extract, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Disodium Edta

Patrz pogrubiona czcionka. Odradzam jak mogę takie wynalazki

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-28 o 22:44
Korah jest offline  
Stary 2011-03-28, 22:59   #2738
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
co do kremu Ziaja - no wlasnie ja o tym pisalam wczesniej,, ale juz mija wiec moze minie i u Ciebie?
Hej
na szczęście mija. Dziś jest już znacznie lepiej.
Już nigdy więcej Ziaji!
Stary 2011-03-28, 23:08   #2739
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Dzięki a czy moze spowodować wysyp? Wydaje mi się, że mam strasznie dużo zanieczyszczeń zmagazynowanych pod skórą
Gdyby mógl to spowodowac to bym napisala
Korah jest offline  
Stary 2011-03-29, 00:21   #2740
LadyLilith
Raczkowanie

Dziekuje Korah
LadyLilith jest offline  
Stary 2011-03-29, 01:33   #2741
czernaxxx
Raczkowanie

Czy ten krem zapycha pory i czy wogole jest coś wart Ziaja Bioaktywny krem rewitalizujacy i rozswietlajacy.
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Octyldodecanol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Stearyl Alcohol, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citric Acid.
czernaxxx jest offline  
Stary 2011-03-29, 08:10   #2742
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

Cytat:
Same próbki się nadają, ale pelnowymiarowego produktu już nie polecam, one są do suchej cery, mogą zapychać, ale jak zużyjesz probkę to nic zlego nie powinno się stać. Co do detergentów, to niestety wysuszają, czy to mydlo, czy to żel, Podstawa to solidne nawilżanie, wysusza tez woda. To co nie wysusza, niestety też slabiej oczyszcza. Co moge poceić to do kąpieli dodawać olejek roślinny, a i tak potem jeszcze skórę smarować kremem czy balsamem.

Co do zaczerwienienia, to jesli stan bedzie się pogarszal, to albo przyczyna są substancje zapachowe, albo rumianek, ktory też możo uczulać. Mowa o żelu. Jeśli chodzi o kapsulki ( mam nadzieję, że kupilaś tą wersję z witaminami???), to wątpię, żeby mogly cokolwiek zlego uczynić. Być może taka jest pierwsza reakcja skóry na czyste dobro. Skóra przeżywa szok, i z czasem będzie już coraz lepiej.[COLOR=Silver]
dzięki korah
gothika jest offline  
Stary 2011-03-29, 09:04   #2743
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Wypożyczyłam sobie książkę o kosmetykach naturalnych, które można zrobić w domu, bo nie wymagają wielkich zdolności. Był przepis na krem do rąk. ^^ Niepokoi mnie jeden składnik, dlatego spytam, co o tym sądzisz.

Skład: Masło kakaowe, olej z migdałów i lanoliny, łyżeczka octu.

Lanolinę można czy nie? A może zamiast octu to oliwę z oliwek?

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-29 o 09:08
SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-03-29, 09:59   #2744
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Patrz pogrubiona czcionka. Odradzam jak mogę takie wynalazki
Dziękuję bardzo
Tak coś czułam, bo "wynalazek" dostałam jako gratis przy zakupie szkieł kontaktowych Tylko co ja mam teraz z nim zrobić?

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-03-29, 10:09   #2745
natiria
Raczkowanie

a jak się nazywa ta książka? fajnie mieć na półce własne kremy naturalne
Często tu się pojawia słowo zapychacze, nie mogę dotrzeć co to takiego? Bo o ile PEGi, parabaney, sole itp to wiem, o tyle nie rozumiem co macie na myśli mówiąc o zapychaczach - np. parafinę?

natiria jest offline  
Stary 2011-03-29, 10:14   #2746
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
Często tu się pojawia słowo zapychacze, nie mogę dotrzeć co to takiego? Bo o ile PEGi, parabaney, sole itp to wiem, o tyle nie rozumiem co macie na myśli mówiąc o zapychaczach - np. parafinę?

Heike Helen Rech - Kosmetyki naturalne

Ale również już nie raz i nie dwa polecałam tą stronkę: http://naturalne.pdg.pl/ (czasami się długo otwiera, ale na szczęście rzadko się to zdarza)

A ja właśnie wymyłam szklaną butelkę, bo starej odżywce do paznokci i zrobię teraz własną odżywkę i tam przeleję. Jest pędzelek to łatwo się będzie aplikować, lepiej niż palcami.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-29 o 10:15
Stary 2011-03-29, 10:23   #2747
natiria
Raczkowanie

fajnie, chętnie poczytam, dzięki

natiria jest offline  
Stary 2011-03-29, 10:41   #2748
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Artederm to nie kwas tylko retinoid. Jesli chcesz rozocząc kurację nim, to wskazane jest używanie differinu i effaclaru w celu przyzwyczajenia cery do mocniejszych preparatów. tak wię cwykoncz to co masz.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Tonik i maseczka są przyzwoite, aczkolwiek na maseczkę radze uważać, bo może wysuszyć cerę. Kremu nie polecam.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Zgadzam się, że kosmetyczka moze zdzialać cuda. Wiele zabiegów można samemu przeprowadzać w domu, lecz kosmetyczka jest od tego, aby zrobic to, ćzego klient nie jest w stanie wykonac sam manualnie. Co do kremu Bielendy, to z calego serca odradzam. Cięzko dostać w drogerii gorsze paści od tego. Mozesz mi wierzyć. To, że nIe zapycha to tylko iluzja. Ja się doprawilam wlaśnie kremami Bielendy, nie będę tego ukrywać. Po jednym sloiczku cera wygladala cudownie i tak sie zakochalam w tych kremach, że jeden po drugim kupowalam, najpierw anti age, potem anti stress, następnie mus oliwkowy, na koniec również ogórek i limonka. Sklady to istna porażka. Cerę do porządku po tych kremach doprowadzalam przez rok. Odradzam!!!

Ja przepraszam,że się wcinam ale co w tej maseczce (Rival de loop) jest godnego polecenia, bo gdybym taki skład zobaczyła to chyba bym się nie zdecydowała.
majreg jest offline  
Stary 2011-03-29, 12:26   #2749
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość

Fitomed, do włosów suchych i normalnych
Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydrantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Wiem, że skład na pewno nie jest powalający, ale widziałam o wiele gorsze... A ten szampon uratował mi skórę głowy. Tyle od siebie mogę powiedzieć. Miałam problem swędzącej głowy i skóra schodziła mi z głowy płatami. Nic mi nie pomagało. Babydream ten niebieski wysuszył mi skórę głowy na wiór, mimo, że nie miałam do tego tendencji, włosy cienkie i delikatne a miałam takie niezdrowe siano... Po Fitomedzie już po 2 użyciach czułam poprawę, skóra nie swędzi, łupieżu brak - już zaczęłam drugą buteleczkę i nadal wszystko ok. Także dla mnie ten szampon był wybawieniem.

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-29 o 12:29
dziolcha86 jest offline  
Stary 2011-03-29, 16:08   #2750
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez czernaxxx Pokaż wiadomość
Czy ten krem zapycha pory i czy wogole jest coś wart Ziaja Bioaktywny krem rewitalizujacy i rozswietlajacy.
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Octyldodecanol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Stearyl Alcohol, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citric Acid.

Raczej zapcha, ja nie polecam. Z ziaji godny uwagi jest Med fizjoderm ( apteka)

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo
Tak coś czułam, bo "wynalazek" dostałam jako gratis przy zakupie szkieł kontaktowych Tylko co ja mam teraz z nim zrobić?

Może do mycia pędzli

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość

Zapychacze czyli inaczej substancje komedogenne, ale też niektóre uznane za niekomedogenne to takie wynalazki, które zatykają skórę, przez co nie może ona oddychać i swobodnie wydalać na powierzchnię wydzielanego sebum. Powodują wszelkiego rodzaju wypryski i stany zapalne. Najczęsciej, ale nie tylko substancjami tymi są te, które tworzą warstwę okluzyjną na skórze, powlokę ochronną, np emolienty. Czyli parafna także.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-29, 16:09   #2751
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Jeszcze raz proszę o pomoc.
Babydream, mydło z olejkiem z jojoby

Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycine Soja Oil, Bisabolol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Lanolin, Sodium Chloride, Phytic Acid, CI 77891
TeczaNaPatyku jest offline  
Stary 2011-03-29, 16:21   #2752
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja przepraszam,że się wcinam ale co w tej maseczce (Rival de loop) jest godnego polecenia, bo gdybym taki skład zobaczyła to chyba bym się nie zdecydowała.

Wybacz, w której maseczce? Mozesz przytoczyć sklad?

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wypożyczyłam sobie książkę o kosmetykach naturalnych, które można zrobić w domu, bo nie wymagają wielkich zdolności. Był przepis na krem do rąk. ^^ Niepokoi mnie jeden składnik, dlatego spytam, co o tym sądzisz.

Skład: Masło kakaowe, olej z migdałów i lanoliny, łyżeczka octu.

Lanolinę można czy nie? A może zamiast octu to oliwę z oliwek?

Lanolina to tluszcz zwierzęcy, który jest wydzielany przez skórę np owiec.Ma dobroczynne wlaściwosci, jednak np weganie i wegetarianie, oraz ludzie po prostu broniacy praw zwierząt go nie tolerują w skladach kosmetyków podobnie jak wosk pszczeli, miód, sodium tallowate itp. Możesz dodac oliwę z oliwek zamiast octu, nie balabym sie jednak dodac octu.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Jeszcze raz proszę o pomoc.
Babydream, mydło z olejkiem z jojoby

Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycine Soja Oil, Bisabolol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Lanolin, Sodium Chloride, Phytic Acid, CI 77891

Godne uwagi, naturalne mydlo, wartościowe. Jedyne co zawiera niepożądanego to substancje zapachowe.
Korah jest offline  
Stary 2011-03-29, 16:57   #2753
czernaxxx
Raczkowanie

Dzieki sliczne za odpowiedz
czernaxxx jest offline  
Stary 2011-03-29, 17:04   #2754
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Lanolina to tluszcz zwierzęcy, który jest wydzielany przez skórę np owiec.Ma dobroczynne wlaściwosci, jednak np weganie i wegetarianie, oraz ludzie po prostu broniacy praw zwierząt go nie tolerują w skladach kosmetyków podobnie jak wosk pszczeli, miód, sodium tallowate itp. Możesz dodac oliwę z oliwek zamiast octu, nie balabym sie jednak dodac octu.

Treningi

Stary 2011-03-29, 17:09   #2755
desporadka
Zadomowienie

Proszę o analizę :

1.
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

chciałam kupić ten krem mojej mamie, która czasem używa tego kremu, jednak w wersji 'zwężającej pory'
różnią się nieco składowo
(tamten: Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum. )
Ten pierwszy ma świetne opinie na KWC, dlatego mnie zastanawia.
Ta parafina na drugim miejscu w składzie mojej mamy nie zapycha.

2.
Himalaya Herbals, Gentle exfoliating apricot scrub (Scrub morelowy delikatnie złuszczający)

Skład: Apple (Pyrus malus) 40 mg, Apricot (Prunus armeniaca) 40 mg.
Oil: Wheatgerm oil (Triticum sativum) 10 mg.
Other ingredients: Aqua, Iso Paraffin, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparben, BHT, Propylparben, Fragrance.

czy nadaje się do skóry tłustej?

3.
Dermaglin, Maseczka przeciwtrądzikowa

Skład: Kaolin Clay, Aqua, Aloe Vera, Avena Sativa, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Czy rzeczywiście jest taka rewelacyjna?

Mam jeszcze pytanie do Korah
Czytałam w tym wątku Twoją wypowiedź odnośnie Effaclaru K (że ma dobre substancje aktywne, jednak też sporo niepotrzebnych, które wywołują efekt przeciwny od tego, który hcemy osiągnąć).
Ostatnio 'przerzuciłam' się znowu na Brevoxyl (który pomaga mi w walce z pryszczami) i mam takie pytanie - zostało mi ponad pół tubki Effaclaru K i Triacnealu Avene. I nie wiem co mam z nimi zrobić. Mogę czasami stosować pod makijaż? Może punktowo? Szkoda mi wyrzucać, sporo kosztowały.
Korah, masz jakieś zdanie na temat Brevoxylu? Mam zamiar dokupić jeszcze polecany przez Ciebie olejek z drzewa herbacianego. Pozdrawiam Twoje analizy są baaaaardzo pomocne

Edytowane przez desporadka
Czas edycji: 2011-03-29 o 17:12
desporadka jest offline  
Stary 2011-03-29, 17:15   #2756
phenomena
Zakorzenienie

Doliva Skin in Balance, dermatologiczny krem do twarzy

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Oil, Urea, Glycerin, Polyglyceryl-4 Diidostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Sodium LActate, Panthenol, Octyldodecanol, MAgnesium Sulfate, Lactic Acid, Olea Europaea Leaf Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Cera Alba, Tocopherol, Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Hydrogenated Palm Glycerides CItrate.

Doliva Skin in Balance, dermatologiczny balsam do ciała,

Aqua, Olea Europaea Oil, Urea, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Panthenol, Capryli/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Silica, Pentylene Glycol, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Echium Plantagineum Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Parfum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.

poproszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dermatologiczny_krem_do_twarzy.jpg (7,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f20196183e2d4_0_b.jpg (11,2 KB, 2 załadowań)
phenomena jest offline  
Stary 2011-03-29, 18:46   #2757
Rarrka90
Rozeznanie

Smashbox, Photo Finish Color Correcting Foundation Primer

Skład: Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexyl Salicylate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Carthamus Tinctorius Seed OiI (Safflower), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Glycine Soja Oil (Soybean), Hypericum Perforatum Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Talc, Methicone, Dimethicone, Isopropylparaben, Butylparaben.

May Contain: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499), Chromium Oxide Greens (CI 77288), Chromium

Korah: co myślisz o tej bazie (interesuje nie z zielonym zabrwieniem niwelująca zaczerwienienia.) tzn. do stosowania np 2 x w tygodniu.
Załącznik tak, dla śmiechu, słodki prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_1392.jpg (32,1 KB, 6 załadowań)
Rarrka90 jest offline  
Stary 2011-03-29, 18:57   #2758
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Wybacz, w której maseczce? Mozesz przytoczyć sklad?

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Godne uwagi, naturalne mydlo, wartościowe. Jedyne co zawiera niepożądanego to substancje zapachowe.

Chodzi o tę maseczkę.
Rossmann, Rival de Loop, Reinigung Peel Off Maske Aloe Vera und Kamillenextrakt (Peelingująca maseczka z ekstraktem z aloesu i rumianku)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Polyvinyl Alcohol, Glycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Aloe Barbadensis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Butylene Glycol, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Jedynie aloes i rumianek na dalszych pozycjach. Na pierwszym miejscu denat, a na drugim jakiś polimer.
majreg jest offline  
Stary 2011-03-29, 20:15   #2759
krolowa zurawin
Zadomowienie

Korah,przepraszam ale znowu Cię wykorzystam... nie chcę ładować kasy w błoto,w tym przypadku ok . 50 zł... co z tego będzie najlepsze?
SVR ,Lysalpha 50
Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).

General topics,Aknicare 30
Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)

czy Bioderma AKN 30
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2011-03-29, 20:32   #2760
biala
Wtajemniczenie

Zastanawiam się, czy ten peeling Alterry "Żurawina i Figa" można byłoby użyć do twarzy, do cery łojotokowej? ...ach i które w skłądzie to żurawina (ponoc wspomaga leczenie trądziku), a które to figa?

Skład: Aqua, Alcohol, Glycerin Coco Glucoside, Xanthan, Gum, Glyceryl Oleate, Silicia, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum, Vaccinium Macarpon Fruit Extract, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Tics Carica Fruit Extract Dispodium Cocoyl Glutamate, Linalool, Sodium Citrate, Citric Acid, Limonene, Geraniol

Tagi
atopos, azs, cannaderm, garnier nutrigładki skład, krem, nawilżanie, olej z konopii, physiogel, przedłużanie rzęs, silikony, skład, sulfaty, szampon, tigi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości