Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-07-30, 19:04   #3181
lisiczka80
Raczkowanie

Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Mam pytanie, jesli uzywam tej emulsji Chanel i na to podkład L'oreal Perfect Match lub Max Factor LP i na to puder Clinique + ziemia Egiptu to te filtry Chanel w ogole dzialaja. Ja nie moge stosowac podkladow Chanel, bo mam po nich wysyp, musze mieszac ... Wiec jak to jest kochane???????????? : (
lisiczka80 jest offline  
Stary 2008-07-30, 19:16   #3182
Masima
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lisiczka80 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, jesli uzywam tej emulsji Chanel i na to podkład L'oreal Perfect Match lub Max Factor LP i na to puder Clinique + ziemia Egiptu to te filtry Chanel w ogole dzialaja. Ja nie moge stosowac podkladow Chanel, bo mam po nich wysyp, musze mieszac ... Wiec jak to jest kochane???????????? : (

Przeczytaj skład pudru czy zawiera mikę albo talk ? raczej tak. a one destabilizują filtry.
Żeby zmatowić skóre zamiast pudru dziewczyny stosuja skrobie kosmetyczną bodajże, zamawianą z Mazideł. Ja osobiście nie stosowałam choć o tym myślałam.
Masima jest offline  
Stary 2008-07-30, 21:15   #3183
Zuzanna385
Raczkowanie

Hey, to znalazłam o filtrach i makijazu
"Filtry UV a makijaż
Właściwie na preparat z filtrem nie powinno się już niczego innego nakładać, jednak nie każdy chce/może rezygnować z malowania się. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre składniki preparatów do makijażu mogą obniżać skuteczność filtrów. Interakcje te dotyczą filtra o nazwie Parsol 1789 (Avobenzone) [INCI: Butyl methoxydibenzoylmethane], który jest filtrem anty-UVA. Destabilizują go następujące substancje: talk [INCI: talc], mika [mica], tlenki żelaza [INCI: iron oxides], tlenek cynku [INCI: Zinc Oxide] oraz niektóre filtry UV, takie jak np. [INCI: octyl methoxycinnamate]. Wszystkie te substancje są często używane do produkcji podkładów, pudrów oraz różów. Aby uniknąć interakcji, należy zrezygnować z ich użycia razem z filtrami zawierającymi Parsol 1789, albo stosować wyłącznie takie produkty z filtrami, które Parasola 1789 nie zawierają. Najskuteczniejszymi produktami tego typu są kosmetyki firmy Avene z serii w pomarańczowych opakowaniach (seria w białych opakowaniach zawiera wyłącznie filtry mineralne, które nie są tak skuteczne, jak mieszanka filtrów mineralnych i chemicznych). Na te produkty można stosować każdy kosmetyk kolorowy (zawsze jednak zwracając uwagę, żeby robić to bardzo delikatnie, najlepiej np. wklepując podkład niż rozsmarowując go na skórze - każde naruszenie warstwy filtra może poważnie zmniejszyć jego skuteczność), na produkty innych wyżej wymienionych firm lepiej nie nakładać żadnych kosmetyków kolorowych.

Produkty z filtrami są zazwyczaj bardzo tłuste i świecą się na twarzy, więc celem ich zmatowienia można stosować skrobię ziemniaczaną (do kupienia w każdym sklepie spożywczym). Skrobię najlepiej nakładać przy pomocy pędzla, bardzo ostrożnie i nie od razu po wsmarowaniu produktu z filtrem - należy przed tym odczekać, aż trochę się wchłonie (min. 20 minut).

Na rynku dostępne są także barwione kremy z filtrami. Są one niezłym rozwiązaniem, niektóre nadają bardzo ładny i naturalny kolor skórze (zależnie od karnacji), ale zazwyczaj trudno jest je nałożyć w odpowiedniej ilości bez uzyskania efektu maski. Żeby temu zapobiec, można zmieszać filtr barwiony i bezbarwny, ale wyłącznie pod warunkiem, że oba są tej samej firmy. "
Zuzanna385 jest offline  
Stary 2008-07-30, 22:10   #3184
kamilia
Zadomowienie

Zuzanna - super wieści wygrzebałaś - dziękuję dziękuję
Z tego wynika, że mój photoderm max Biodermy ma ten parsol. Czyżby jedynie filtry Avene były godne polecenia ? Tylko te można potraktować pudrem sypkim a nie skrobią ?
kamilia jest offline  
Stary 2008-07-31, 07:09   #3185
ivonako
Zadomowienie

Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Zuzanna - super wieści wygrzebałaś - dziękuję dziękuję
Z tego wynika, że mój photoderm max Biodermy ma ten parsol. Czyżby jedynie filtry Avene były godne polecenia ? Tylko te można potraktować pudrem sypkim a nie skrobią ?
Tylko avene i klorane. Tylko na nie można maziać się każdą kolorówką i sypać każdym pudrem.
ivonako jest offline  
Stary 2008-07-31, 07:59   #3186
mamula
Przyczajenie

Witalcie kobitki! Czytam i czytam te wszystkie treści, i powiem Wam, że aby się po prostu pomalować to trzeba skończyć conajmniej chemię kosmetyczną a najlepiej kosmetologię! Matko Święta! Kiedyś myślałam ,że mam jakieś pojęcie o kosmetyce a tu się okazuje,że byłam totalną ignorantką... Trzeba wziąć się za naukę. Dzisiaj znowu wyprawa na kąpielisko w przebraniu a la tajemniczy Don Pedro.Oby do jesieni...
mamula jest offline  
Stary 2008-07-31, 09:30   #3187
madziusia777
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieszka kis Pokaż wiadomość
Madziusia wyobraz sobie ze chcialam kupic dzis ten krem z filtrem firmy avena
przelecialam 4 apteki i w zadnej tego kremu nie bylo
ale zamowie jutro bo chcialam jeszcze zapytac co jest lepsze emulsja czy krem tej firmy, chodzi o to ze jak uzywalam z vichy 50 krem to sie po nim strasznie swiecilam i moze emulsja nie bedzie tak dzialala na moja skore
no i tak latalam po dworze bez zadnego filtru na twarzy MASAKRA chowalam sie
przed sloncem jak nie wiem ale wiadomo jak to jest
a teraz mam straszna ochote na zimne bo taka goraczka ze sie topie
Madziusia moze ty masz jakies namiary w stanach na to zeby kupic caly zestaw cosmelanu
zreszta juz musze myslec jak kupic cos 2 bo raczej mi go na 3 miesiace nie starczy
Agnieszko kis kochana- ja nie mam namiarów na cosmelan na ebayu, wogóle mało sie znam na kupowaniu w ten sposób kosmetyków, ale musze sie podszkolić , bo wychodzi naprawde taniej.
Co do kremu aneve- to ona tez bieli i sie swieci, i ma bardzo tłustą konsystencje. mi jakoś odpowiadała i czułam sie z nią bezpiecznie dlatego jeszcze raz ją chciałam kupić ale tez w żadnej aptece nie dostałam. Kupiłam Iwostin( nasze polskie, tanie bo 28zł i jestem zadowola- super sie wchłania wiec polecam i aż tak mocno nie bieli)
Napisz jak tam twój buziaczek i plamiska? czy jeszcze je widzisz????
madziusia777 jest offline  
Stary 2008-07-31, 09:38   #3188
madziusia777
Zadomowienie

Cytat:
25PDP - to dużo czy mało? Boże, jak ja mało wiem! Gdzie ja się uchowałam!
Kamilia- to ów PDP chroni nas przed plamiskami, Chyba najwięcej i najlepiej jak krem ma 28 PDP, a wyczytałam że Ivostim ma właśnie 25 ( nia za mało i nie najwięcej) Z czasem sie podszkolisz. Nasze forum to takie studium kosmetologii. Ja z początku też byłam ciemna masa, czytaj cierpliwie i wnikliwie a bedziesz dużo wiedziała.
Bo fajnie jest mieć dużą wiedze na ten temat.
Stary 2008-07-31, 09:42   #3189
madziusia777
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aha19 Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że przesyłki z ebay'a od glo_revitalize będą wysyłane pod koniec tego tygodnia lub a poczatku przyszłego.
Nareszcie!!! Bo codziennie zaglądałam na ebay'a.
Ile czekałyście na przesyłke od glo_revitalize?
Agnieszko kis- są namiary na cosmelan, Aha19 podaje nazwe sprzedawcy. Trzeba zajrzeć na ebaya i popatrzeć.
.

Buczacza- A ty gdzie??????
Stary 2008-07-31, 10:24   #3190
kamilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madziusia777 Pokaż wiadomość
Kamilia- to ów PDP chroni nas przed plamiskami, Chyba najwięcej i najlepiej jak krem ma 28 PDP, a wyczytałam że Ivostim ma właśnie 25 ( nia za mało i nie najwięcej) Z czasem sie podszkolisz. Nasze forum to takie studium kosmetologii. Ja z początku też byłam ciemna masa, czytaj cierpliwie i wnikliwie a bedziesz dużo wiedziała.
Bo fajnie jest mieć dużą wiedze na ten temat.
Madziusiu- szkolę się i szkolę. Bo nie chcę być taka ciemna masa - czytaj - w plamach. I postanowiłam kupić Avene, ale muszę po niego wysłać lubego co oznacza jasną instrukcję podaną na kartce - co ma kupić. Avene ma rózne filtry z róznym PDP ?
Chciałabym , żeby mi kupił Avene fluid 50+ - widziałam, że coś takiego jest - czy tak samo działa jak krem ?
Firmy - Klorane w ogóle nie znam i nawet nie wiem, czy mają cos na twarz w lekkiej wersji ? Poza tym, np, na mojej Bidermie w ogóle nie widzę, jaki ona ma PDP - może w ogóle nie mieć ? !!
kamilia jest offline  
Stary 2008-07-31, 12:16   #3191
agnieszka kis
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to agnieszka kis

Cytat:
Napisane przez madziusia777 Pokaż wiadomość
Agnieszko kis kochana- ja nie mam namiarów na cosmelan na ebayu, wogóle mało sie znam na kupowaniu w ten sposób kosmetyków, ale musze sie podszkolić , bo wychodzi naprawde taniej.
Co do kremu aneve- to ona tez bieli i sie swieci, i ma bardzo tłustą konsystencje. mi jakoś odpowiadała i czułam sie z nią bezpiecznie dlatego jeszcze raz ją chciałam kupić ale tez w żadnej aptece nie dostałam. Kupiłam Iwostin( nasze polskie, tanie bo 28zł i jestem zadowola- super sie wchłania wiec polecam i aż tak mocno nie bieli)
Napisz jak tam twój buziaczek i plamiska? czy jeszcze je widzisz????

Madziusia moja buzia no chyba spoko choc 7 dni temu plamy byly jakos tak mniej widoczne a teraz je widze na czole i policzkach nie rozumiem dlaczego tak sie dziaje
sa takie cienie Boze mam nadzieje ze zejda bo dzis jest 2 tydzien od nalozenia maski cos 1
A co to znaczy to bielenie ? to ze twarz sie rozjasnia ?
dzisiaj lece po odbior emulsji 50 z avene bo wczoraj zamowilam w aptece
mam nadzieje ze po emulsji nie bede sie tak swiecic
a co do pudrow i tym podobne to juz nie moge sie doczekac do ich uzywania , bo jednak choc twarz wyglada duzo lepiej , czuje sie bez jakos tak golo
musze pomyslec jeszcze o kremie kolorowym tej samej firmy ale to dopiero gdzies za 2 miechy
buziaki
agnieszka kis jest offline  
Stary 2008-07-31, 12:32   #3192
JOASIA71
Raczkowanie

Dziewczyny doszedl do mnie mail zwrotny ze w tym tygodniu beda juz mieli cosmelan i przesla od razu po zaplacie.Jest nadzieja ze po powrocie z wczasow bede mogla sie ratowac cosmelanem A co do filtrow kupilam La Roche Posay 50 +(barwiacy) i ma PPD28(faktor ochronny UVA) .Dodatkowo pisze na nim ze zapobiega przebarwieniom skory wiec moze mnie w miare skutecznie ochroni.
JOASIA71 jest offline  
Stary 2008-07-31, 12:55   #3193
madziusia777
Zadomowienie

[quote=agnieszka kis;8417314]Madziusia moja buzia no chyba spoko choc 7 dni temu plamy byly jakos tak mniej widoczne a teraz je widze na czole i policzkach nie rozumiem dlaczego tak sie dziaje
sa takie cienie Boze mam nadzieje ze zejda bo dzis jest 2 tydzien od nalozenia maski cos 1
A co to znaczy to bielenie ? to ze twarz sie rozjasnia ?
dzisiaj lece po odbior emulsji 50 z avene bo wczoraj zamowilam w aptece
mam nadzieje ze po emulsji nie bede sie tak swiecic

Agnieszko kis- to znaczy że jak posmarujesz buzkę to zostaje na niej taki białawy odcień. Napewno nie rozjaśnia skóry. W tym cały urok filtrów, że one chronią nasze buziaczki, ale i pozostawiaja taką biała powłoczkę.
Agnieszko szkoda że wcześniej nie miałaś tych filrtów jak przesiadywałaś na podwórku, niby w cieniu ale tam słońce też dociera. I to że sam cos2 ma w sobie filtry to jednak tak na wszelki wypadek trzeba chronić buzkę przed słońcem.
FILTRY TO PODSTAWA !!!!!Buczacza nie używała filtrów i plamiska jej wróciły
Smaruj cierpliwie i chroń sie filtrami.
Stary 2008-07-31, 12:58   #3194
lisiczka80
Raczkowanie

Dziewczyny podajcie link gdzie mozna ta emulsje do cery mieszanej Avene + 50 kupic, bo nigdzie jej nie ma!!!
lisiczka80 jest offline  
Stary 2008-07-31, 13:29   #3195
agnieszka kis
Raczkowanie

Madzisia to co to znaczy ze te plamy wracaja?????
i co crem juz nie pomoze ????????:e ek::e ek:
Stary 2008-07-31, 13:33   #3196
agnieszka kis
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lisiczka80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny podajcie link gdzie mozna ta emulsje do cery mieszanej Avene + 50 kupic, bo nigdzie jej nie ma!!!

Lisiczka ja zamowilam wczoraj emulsje avene 50 normalnie w aptece
Tez szukalm po kilku aptekach no i nie bylo ale jak poprosisz to napewno ci zamowia
buzka
Stary 2008-07-31, 14:06   #3197
madziusia777
Zadomowienie

Cytat:
Madzisia to co to znaczy ze te plamy wracaja?????
i co crem juz nie pomoze ????????:e ek::e ek:
Agnieszka kis- plamy wracają gdy -nie używa sie filtrów(przypadek Buczaczy i musiała cosmelan zabieg powtarzać) lub - nie używa sie przez minimum rok cosmelanu2 ( ja tak miałam, gdy po zabiegu skończył mi sie słoiczek cos2, szczęśliwa że nie ma plam nie wiedziałam że trzeba cos2 dokupować i oczyiście plamiska wróciły izbieg robiłam od nowa.)lub gdy sie po cosmelanie opala lub o zgrozo- chodzi do solarium. Więcej przypadków powrotu plam nie znam.
Także Aga filtry i filtry i raz jeszcze filtry... i cosmelan2 przez rok (albo całe życie jak ja) i unikaj słońca i o solarium nawet nie myśl. No i ciesz sie śliczną buzią, będzie ok.
Stary 2008-07-31, 14:47   #3198
agnieszka kis
Raczkowanie

Madziusia juz wymyslilam dlaczego widze te cienie po plamach teraz juz nie jestem czerwona wcale a wczesniej twarz byla czerwona i plamy te nie byly widoczne bo sie zlaly z czerwinia a teraz tam gdzie ich nie bylo to skora jest normalna a te cieni sa bardziej widoczne.no tak mi sie wydaje, w sumie mam jeszcze ponad 2 tygodnie do konca zobaczymy
Stary 2008-07-31, 15:47   #3199
lisiczka80
Raczkowanie

Cytat:
Lisiczka ja zamowilam wczoraj emulsje avene 50 normalnie w aptece
Tez szukalm po kilku aptekach no i nie bylo ale jak poprosisz to napewno ci zamowia
buzka
Dzieki, juz znalazlam w internecie . Czyli, ze Chanel idzie do kosza A tak ładnie pachnie na buzi ....
lisiczka80 jest offline  
Stary 2008-07-31, 15:50   #3200
Lekko plamiasta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Agnieszko z emulsji avene 50 jestem bardzo zadowolona. Ładnie i szybko się wchłania, nie tłuści i nie lepi się (bynajmniej najmniej ze znanych mi filtrów). Wystarczy lekko przyprószyć pudrem i macik. Mam cerę mieszaną. Sama się dziwię ale nawet lubię ten filtr . Nie pobiela (wiadomo zawsze troszkę ale minimalnie). Ostatnio przy zakupie emulsji dostałam próbkę kremu avene 50. Będę go omijała z daleka. Bardzo tłuści i bardzo pobiela.
40 czy 50? Ja nie kupiłabym 40 do twarzy, chyba że do ciała - bo tam przebarwień nie mam.
Wcześniej miałam vichy i LPR fluide. Nie lubiłam obu i chyba dlatego jakoś dziwnie zapominało mi się o ich nałożeniu. Wiadomo, że każda cera i gusty inne, pewnie znajdą się i przeciwniczki avene.
taaaaak - zgadza się, po wieloletnim próbowaniu kremów 50+ z wszelakich firm doszłam w tym roku do chyba ostatecznej - sprawdzonej wersji: emulsja Avene 50+ . mam skórę normalną w kierunku suchej, najpierw emulsja - fajnie sie wchłania, 0 zaskrników, po 20 min. albo podkład mineralny (=praca, samochód), albo w pozostałych przypadkach: filtr mineralny 50+ Avene lekko barwiony (niestety trochę się świeci - ale do przejścia).
W eksremalnych sytuacjach: kapiel w morzu, wysokie góry stosuję grubą warstwę kremu mineralnego SVR 50+, nie lubię go....nawet bardzo....ale cóż.....dobrze chroni.
Lekko plamiasta jest offline  
Stary 2008-07-31, 15:50   #3201
lisiczka80
Raczkowanie

Molly, a moze Ty wiesz czy Chanel UV 50 destabilizowany jest przez pudry z miką lub talkiem? Szkoda mi z niego zrezygnowac tak naprawdę
lisiczka80 jest offline  
Stary 2008-07-31, 16:08   #3202
agnieszka kis
Raczkowanie

Bylam wlasnie w aptece i co sie okazalo aptekarka szukal po wielu hurtowniach emulsji z avene no i niestety nie ma nigdzie tylko kremy musialam wziasc wyprobuje moze nie bedzie taki zly no i kupilam ten z wersj pomaranczowej
jest dosc kosztowny ale co tam cena sie nie liczy wazne zeby byla dobra ochrona
Stary 2008-07-31, 19:14   #3203
agnieszka kis
Raczkowanie

ALE CISZA NIKOGO NIE MA :conf used:
Stary 2008-07-31, 20:25   #3204
Megi72
Zadomowienie

Ciągnie wilki do lasu .......Po nickach widać,że wszyscy tu zaglądają ale nikomu nie chce się
Dziewczyny Thiospot nie działa.....To była ostatnia szansa przed cosmelanem.Stosuję go miesiąc i żadnych efektow....no może znikome.
Może znowu trzeba zrobić imprezę ???
Megi72 jest offline  
Stary 2008-07-31, 20:48   #3205
Megi72
Zadomowienie

A ja mam dzisiaj 15 rocznicę ślubuCzekam na Lubego z kolacją,świecami i winkiem.Ech.....to już tyle lat ,że nie pamiętam jak to było bez niego Mam nadzieję,że nie potraktuje cosmelanu jako prezentu za tyle lat niewoli
Megi72 jest offline  
Stary 2008-07-31, 21:09   #3206
ane120
Zadomowienie

Megi72 wszystkiego najlepszego.Ja za miesiąc mam 17 rocznicę ślubu to dopiero kawał czasu.
ane120 jest offline  
Stary 2008-07-31, 21:12   #3207
lidiaM
Raczkowanie

Cytat:
No, to mne pocieszyłaś - Tobie juz po zmyciu cos 1 znikneły plamy ? Czy to były aby plamy ???? Cos1 trzymałam 8 godzin.

kotku, to na pewno były plamy (czy raczej plamiska) "hodowane" 5 lat i "dokarmiane" hormonami, ale naprawdę po zmyciu maski cos1 poczułam się szczęśliwa, bo wraz z nią (z tym musztardowym mazidłem) "zeszły" z mojej buzi plamy, został tylko cień na czole; maskę zmywałam o 3 w nocy i już do rana nie mogłam spać z radości; ale plamy wróciły... i teraz cos2 do końca życia..? cos1 działa nie tylko pilingująco (złuszczająco) ale przede wszystkim "wybielająco" - \zresztą cos2 również tylko, że jest preparatem łagodniejszym; a teraz kiedy schodzi Tobie skórka to wraz z nią nie schodzą plamy? nadal zostają?

megi72 - kolejnych szczęśliwych lat z Lubym (!!!) i z ...cosmelanem oczywiście (czy tez raczej niestety...)
Stary 2008-07-31, 21:14   #3208
kamilia
Zadomowienie

Megi - wszystkiego dobrego Zacna rocznica
Czerwień mi powoli schodzi, to, ze plamy lekkie sa - widzę, ale zdecydowanie lepsza jakość skóry wyłania się spod spodu
Do tego dostałam dzisiaj paczkę z BU i jestem zachwycona zajęciami pt. mały chemik.
Na razie serum flavo C i krem z soją i peelingi na szyję , dekolt i resztę ciała, a po dwóch miesiącach na twarz flavo C. I kupiłam w BU super zmywacz do twarzy i ciała - umyłam nim dzisiaj twarz i zero śćiągania skóry i , ponieważ miałam dzsiaj umalowane rzęsy, to sprawdziłam, ze tusz tez ładnie zmywa. Ach - żel hialuronowy z pantenolem 5%. Rewelacja . Nawet położyłam go sobie na cos2 w okolicach oczu bo czułam lekkie pieczenie i baaaardzo mi uspokoił twarz.
kamilia jest offline  
Stary 2008-07-31, 21:19   #3209
kamilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lidiaM Pokaż wiadomość
kotku, to na pewno były plamy (czy raczej plamiska) "hodowane" 5 lat i "dokarmiane" hormonami, ale naprawdę po zmyciu maski cos1 poczułam się szczęśliwa, bo wraz z nią (z tym musztardowym mazidłem) "zeszły" z mojej buzi plamy, został tylko cień na czole; maskę zmywałam o 3 w nocy i już do rana nie mogłam spać z radości; ale plamy wróciły... i teraz cos2 do końca życia..? cos1 działa nie tylko pilingująco (złuszczająco) ale przede wszystkim "wybielająco" - \zresztą cos2 również tylko, że jest preparatem łagodniejszym; a teraz kiedy schodzi Tobie skórka to wraz z nią nie schodzą plamy? nadal zostają?

megi72 - kolejnych szczęśliwych lat z Lubym (!!!) i z ...cosmelanem oczywiście (czy tez raczej niestety...)
Tak żartowałam, żw może to nie były plamy . wiem, że tych potworów z niczym nie można pomylić
Kobiety - szukałam dzisiaj jakiejś info, jaka jest realna ochrona cos 2. Lekarka twierdziła, że jest też filtrem ,ale jak silnym ? Na ile można go traktować jako wyraźną ochronę, a na ile to tylko lekie zabezpieczenie ? CZy któraś z Was doszukała się jakiś wieści na ten temat ?
kamilia jest offline  
Stary 2008-07-31, 21:29   #3210
Megi72
Zadomowienie

ane 120,lidiaM,kamilia dziękuję za życzenia.
kamilia jaki zmywacz kupiłaś ?
Megi72 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości