Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-25, 11:18   #4891
nieco
Raczkowanie

Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

buczacza jekiś kiepski nastrój miałaś pisząc, że 65F polskie to mały biust?, na Lobby Małobiuściastych zdarzają się 65 C. Sam rozmiar to tez nie wszystko, liczy się róznież cała sylwetka, wzrost. Dziewczyny o takim samym rozmiarze mogą uchodzić za biuściaste lub mniej biuściaste w zależności od postury. Im jesteś niższa i im szczuplejszą masz talię, tym bardziej biuściasto wyglądasz. Ty ze swoimi 45 kg wagi, to chyba raczej biuściasto wyglądasz?
Znalazłam na forum wątek o sklepach niemieckich http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...490308&v=2&s=0, miłej lektury
nieco jest offline  
Stary 2008-08-25, 11:22   #4892
Masima
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Próbowałam w aptece zakupić heviran ale się nie udało. Będę musiała jednak do lekarza pognać. A Ty Megi masz heviran? U mnie opryszczka murowana

Ivonako mysle ze rodzinny wypisze ci recepte bez problemu.
Masima jest offline  
Stary 2008-08-25, 11:26   #4893
ivonako
Zadomowienie

Ło matko Buczuś, Ty serio 45 kg ważysz? A ile wzrostu?

Masima - też myślę, że problemu nie będzie. Ile opakowań tego trzeba? Jedno wystarczy?
ivonako jest offline  
Stary 2008-08-25, 11:29   #4894
madziusia777
Zadomowienie

Witajcie cosmitki po szybkim wikendzie.
Ależ żeście sie rozpisały

Masima i megi kochane - będziecie piekne i gładkie, tak czytam i przypominają mi sie moje zmagania. Najpiękniejszuy widok rano- to widok z lusterka- lustereczko powiedz przecie...... . Samozachwyt macie murowany.

Jestem wypompowana po wikendowej budowie....
macie może jakiś super sposób na regeneracje sił i szybki wypoczynek????
wszystko mnie boli.... i nawet oczy od czytania.

Iwonako- żono Ty moja.
madziusia777 jest offline  
Stary 2008-08-25, 11:31   #4895
madziusia777
Zadomowienie

Cytat:

Masima - też myślę, że problemu nie będzie. Ile opakowań tego trzeba? Jedno wystarczy?
.............to ja tyle waże i mam 163 wzrostu.....jestem filigranowa bardzo a jem za trzech.......mo je wnętrze to jeden wielki żołądek, który jeszcze płata figle.
madziusia777 jest offline  
Stary 2008-08-25, 11:35   #4896
Masima
Zadomowienie

Cytat:

Tak, jedno wystarczy
Masima jest offline  
Stary 2008-08-25, 11:36   #4897
ivonako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madziusia777 Pokaż wiadomość
Witajcie cosmitki po szybkim wikendzie.
Ależ żeście sie rozpisały

Masima i megi kochane - będziecie piekne i gładkie, tak czytam i przypominają mi sie moje zmagania. Najpiękniejszuy widok rano- to widok z lusterka- lustereczko powiedz przecie...... . Samozachwyt macie murowany.

Jestem wypompowana po wikendowej budowie....
macie może jakiś super sposób na regeneracje sił i szybki wypoczynek????
wszystko mnie boli.... i nawet oczy od czytania.

Iwonako- żono Ty moja.
Madziusiu, Królewno Śnieżko Ty moja, chcieli nas adoptować/adaptować Może to złe królowe były? Nie wiem zaiste nie wiem O jabłkach, gorsetach i grzebieniach nic nie gadały... Chociaż.... chociaż.... coś o stanikach było!

Sposób na regenerację - leżenie bykiem.

Dziewczyny to może Wy te przebarwienia macie bo wam kości wątrobę obcierają?
ivonako jest offline  
Stary 2008-08-25, 11:49   #4898
dome
Zadomowienie

KOBIETY KOCHANE ... dobę mnie nie było i aż siedem stron zapisanych - jaaaany kiedy ja to nadrobię ( pewnie zaraz zacznę !!!!! )
Resume:
...cosmelanu nie mam ... rozpacz czarna mnie napadła ... napisałam do Anki ( chociaż to nie jej wina, moja paczka od 20 sierpnia jest w Polsce i ...echo po niej.
Napisałam do USPS, odpisali mi elaboratem w zawiłej mowie i na koniec kazali zadzwonić pod nr. A tam Pani mówi, że ja mam dalej czekać ... pełne szambo.
Poza tym ... znowu spuchłam - stąd moja cholerna, dobowa absencja Nie mogłam ani pół gały otworzyć, jednak dzisiaj opuchlizna opadła mi na policzki i wyglądam jak kretyn
Zaczynam przypuszczać, że to przez kremiska z BU. Ostatnio po liponowym i teraz... kiedy ukręciłam w czwartek krem sojowy - w sobotę wyglądałam jak Mike Tyson - znowu - shit
Lecę czytać Wasze posty - by nadrobić stracony czas i wiadomości ... widziałąm, że końcówka znowu o cyckach była Lecę czytać ...

dome jest offline  
Stary 2008-08-25, 12:14   #4899
dome
Zadomowienie

Matko Jedyna, doczytałam jedynie do krzesełka i początek akcji Megi z cosmelanem ...zarza padnę, a muszę jechać po starszego Syna - wraca z obozu dance -owego.
kama dzieci możemy miec ile chcesz Lpiej duuuuuuużżżżżo
kama i buczka - ja tapczanik wyniosłam przed dom - i leżę i czekam i nic nie iwdzę, po dalej spuchnieta jestem !!!! A najgorsze, że koleś od paczek NIE ODBIERA już moich telefonów No bo po co durna dzwoniłam do niego w niedzielę?????
Megi - zaraz się poryczę - tak Ci zazdroszczę - jednak nie zawiszczę - ja nie jestem wredna suka bura przez płot tylko nie pisałam bom spuchła jak ta durna
Jestem załamana - nie doczytałam forum do końca, muszę wyjść z domu chyba w kominiarce i okularach, i ..nie mam cosmelanu k..wa jego mać
Kocham Was wszystkie na raz.

dome jest offline  
Stary 2008-08-25, 12:16   #4900
cassatta
Zadomowienie

Dome - babsztylu jak coś ci nie pasuje to oddaj koleżance, mamie, siostrze, ale nie próbuj dalej na sobie. Ja sobie odpóściłam kremy z BU bo mi baza nie pasuje - ty masz pewnie to samo. Za to mają cudne hydrolaty i maski, masła i olejki. Tak na uspokojenie twarzy lekki hydrolat np. rumiankowy lub aloesowy i zwykły olejek lub serum 3 x rose. Na mazidłach lub zróbsobiekrem możesz sama skomponować kremik z Q10 każda się zachwyca. Jedno spuchnięcie ci nie wystarczyło - mam nadzieję że buźki sobie za mocno nie podrażniłaś bo jak już w końcu będziesz miała swój cosmelan to nie będziesz mogła go użyć jak nie zagoisz podrażnień. KOBIETO
Stary 2008-08-25, 12:16   #4901
Megi72
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
KOBIETY KOCHANE ... dobę mnie nie było i aż siedem stron zapisanych - jaaaany kiedy ja to nadrobię ( pewnie zaraz zacznę !!!!! )
Resume:
...cosmelanu nie mam ... rozpacz czarna mnie napadła ... napisałam do Anki ( chociaż to nie jej wina, moja paczka od 20 sierpnia jest w Polsce i ...echo po niej.
Napisałam do USPS, odpisali mi elaboratem w zawiłej mowie i na koniec kazali zadzwonić pod nr. A tam Pani mówi, że ja mam dalej czekać ... pełne szambo.
Poza tym ... znowu spuchłam - stąd moja cholerna, dobowa absencja Nie mogłam ani pół gały otworzyć, jednak dzisiaj opuchlizna opadła mi na policzki i wyglądam jak kretyn
Zaczynam przypuszczać, że to przez kremiska z BU. Ostatnio po liponowym i teraz... kiedy ukręciłam w czwartek krem sojowy - w sobotę wyglądałam jak Mike Tyson - znowu - shit
Lecę czytać Wasze posty - by nadrobić stracony czas i wiadomości ... widziałąm, że końcówka znowu o cyckach była Lecę czytać ...

Dome Nareszcie !!! aleś nas przetrzymała Jak się zapewne zaraz dowiesz ja już jestem po masce.Trzymam byś rychło do mnie i Masimy dołączyła.
Jak to możliwe,że kremy z BU uczulają ? Toż to sama natura
Megi72 jest offline  
Stary 2008-08-25, 13:05   #4902
cassatta
Zadomowienie

Megi natura naturą ale jak jednym coś pasuje to nie znaczy że drugim też. Każdy jest inny. Mleko krowie też pełna natura a nie wszyscy mogą
Stary 2008-08-25, 13:58   #4903
lisiczka80
Raczkowanie

A ja znowu nie na temat, ale tu duze doswiadczenie z wszelakimi kosmetykami jest wiec pytam: miala ktoras z Was laseczki to cudo?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=253372

"There's a woman inside of all of us

Who never quite seems to get enough
Trying to play by the rules is rough
Cause sooner or later something's going to erupt ...".
Ch. Aguilera "Still Dirty".
lisiczka80 jest offline  
Stary 2008-08-25, 14:07   #4904
Malgosia0123
Raczkowanie

GG do Malgosia0123

Witam wszystkich. Ja już jestem po obchodach mojej piatej rocznicy slubu, choc mój mąż chce obchody przeciągnąć przez najblizszy miesiąc ;-)
Nb. cosmelanu, to z Hiszpanii, czyli producent Cosmelanu jeszcze nie odpisał ;-(
A tak na marginesie, to się zastanawiam czy cosmelan działa tak, że pozbawia skóry pigmentu? Może to głupie pytanie ale tak się zastanawiam.
Bo ja po mimo waszych ostrzeżeń zamierzam zaeksperymentować. Tzn. zrobić pełen zabieg a w lato, z użyciem filtrów leciutko opalić, swoją nader białą skórę. Tak tylko ociupinkę. Ale tak się zastanawiam czy będzie tam co opalać, jeśli pigmentu tam nie będzie???
Nie śmiejcie się tylko proszę, bo wiedzę w tym temacie to mam raczej skromną.
Aha. Dziś pędzę na tą konsultację chirurgiczną ;-) Moje meloniki już skaczą z radości ;-)
Malgosia0123 jest offline  
Stary 2008-08-25, 14:09   #4905
Malgosia0123
Raczkowanie

GG do Malgosia0123

Kamilko, napisz jak Twoje zdrówko? Mam nadzieję, że ci juz zupełnie przeszło!!!
Stary 2008-08-25, 14:11   #4906
Malgosia0123
Raczkowanie

GG do Malgosia0123

Cytat:
Napisane przez lisiczka80 Pokaż wiadomość
A ja znowu nie na temat, ale tu duze doswiadczenie z wszelakimi kosmetykami jest wiec pytam: miala ktoras z Was laseczki to cudo?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=253372

Nie znam, ale faktycznie ciekawe. Produkt chyba godny wypróbowania. Postaram się poszukac jakiś informacji na jego temat. Nawet nie wiecie jak mój nos potrafi błyszczeć ;-)
Stary 2008-08-25, 14:31   #4907
nieco
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Malgosia0123 Pokaż wiadomość
Aha. Dziś pędzę na tą konsultację chirurgiczną ;-) Moje meloniki już skaczą z radości ;-)
Kochana, ale radykalne kroki chcesz podjąć, choć jestem pewna, że decyzję dobrze przemyślałaś. Jeśli możesz, to proszę odpowiedz, co nie podoba ci się w twoich piersiach - rozmiar kształt czy może jędrność?
I jeszcze jedno, czy próbowałaś poprawić stan swojego biustu nosząc po prostu dobrze dobrany stanik? Czy mierzyłaś się kiedykolwiek zgodnie z zasadami podanymi tutaj http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ i określiłaś właściwie swój rozmiar? Noszenie biustonosza we właściwy rozmiarze naprawdę poprawia kondycję i kształt biustu, w wielu wypadkach wpływa nawet na jego wielkość. A nawet po operacji dobry stanik będzie ci niezbędny.

buczacza Tak palnęłam te 45 kg, a teraz po zastanowieniu, to nie jestem pewna, czy taka była podawana przez ciebie waga, przepraszam bardzo jesli coś pokręciłam
Odnośnie zębów, to znam świetny wątek z wizażu o pielęgnacji i wybielaniu http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185235, gdzie porad udzielała studentka stomatologii. Sama jestem, jak co roku, świeżo po piaskowaniu i jest dużo lepiej, polecam.

Edytowane przez nieco
Czas edycji: 2008-08-25 o 14:34 Powód: zapomniałam o wklejeniu linka
nieco jest offline  
Stary 2008-08-25, 14:41   #4908
Malgosia0123
Raczkowanie

GG do Malgosia0123

[quote=nieco;8739885]Kochana, ale radykalne kroki chcesz podjąć, choć jestem pewna, że decyzję dobrze przemyślałaś. Jeśli możesz, to proszę odpowiedz, co nie podoba ci się w twoich piersiach - rozmiar kształt czy może jędrność?
I jeszcze jedno, czy próbowałaś poprawić stan swojego biustu nosząc po prostu dobrze dobrany stanik? Czy mierzyłaś się kiedykolwiek zgodnie z zasadami podanymi tutaj http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ i określiłaś właściwie swój rozmiar? Noszenie biustonosza we właściwy rozmiarze naprawdę poprawia kondycję i kształt biustu, w wielu wypadkach wpływa nawet na jego wielkość. A nawet po operacji dobry stanik będzie ci niezbędny.

Oj, przemyślana, przemyślana jest moja decyzja. Przez 2 lata staram się z marnym skutkiem, poprawić stan moich piersi. Przez zrzucenie 20 kg niestety piersi utraciły kształt i jędrność, a do tego pojawiły się rozstępy. Przestałam już wydawać pieniądze na "cudowne" kremy, które miały pomóc moim piersiom choć w części odzyskać formę. Biustonosze noszę odpowiednie, przynakmniej mam taka nadzieję.
Zresztą to tylko konsultacja, po której będe podejmować decyzje, mam nadzieje, że słuszne.
Moje mało juz meloniaste meloniki, naprawdę są dla mnie problemem a nie fanaberią. Myślałam o zabiegu długo, ale ostateczna decyzja dopiero przede mną.
Dziękuję jednakże za troskę.
Kochane jesteście wszystkie .
Stary 2008-08-25, 16:27   #4909
Masima
Zadomowienie

Hej Megi ! Zdawaj relacje kochana
Masima jest offline  
Stary 2008-08-25, 16:57   #4910
dome
Zadomowienie

Jestem na skraju wyczerpania nerwowego, jedną ręką piszę, drugą trzymam wyrywającego się młodszego Diabła, jedną nogą tarasuje drogę starszemu Synkowi, który nie wrócił z obozu jako mój SYNECZEK tylko DJ Ziomal i wydziera płuca w songu o boskiej ANGELI, poza tym chce natłuc młodszego bo mu zabrał zdjęcie tej boskiej Angeli, poza tym opowiada coś o tym , że puścił spawa po starym soku - o Mój Boże Ukochany !!! Pomocy !!! Gdzie moje dziecko - to z przed dwóch tygodni?????
Ja poza tym nogami gotuje obiad - i walczę z opuchlizną, która spadła na górną część policzków i moi Panowie twierdzą, że mi skóra w dół OPADA!!!!!! A NAJMŁODSZY CHOlera mówi, że Mama ma błeeee i fuj... chyba się dzisiaj zapiję a to dopiero w nocy, jak to całe towarzystwo pójdzie spać...

cassatta: po kremie liponowym spuchłam jak prosie, myslałam, ze po sojowym będzie OK. Tym bardziej, że go moja żona kama używa... Chyba już zrozumiałam, że jak będę kręciła krem z BU to SPIRYTUS DO GARDŁA WLEJĘ a nie do słoiczka z mazidłem ...
Jaaanyy ja znowy muszę kończyć - masakra Dziewczyny HELP !!!!!
W nocy poczytam zaległe posty i już jutro wrócę do normalności.
Masimka i Megi trzymam kciuki!!!!

dome jest offline  
Stary 2008-08-25, 18:03   #4911
Megi72
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Hej Megi ! Zdawaj relacje kochana
Masima, ale nie ma z czego Nic się nie dzieje Nasmarowałam się hydra vital ,zdobyłam receptę i zażyłam Heviran, (za twoją radą) posłałam też po wazelinę tak na wszelki wypadek.A teraz czekam ....Wszyscy z ciekwością zaglądają mi w twarz i już chciałabym żeby coś się wreszcie działo

Dome ,ale masz wesoło w domu Jak moja córka wróciła z Włoch to biegałam po sklepach za parmezanem bo gardziła naszą polską kuchnią. Nawet teraz wykręca się przed schabowym.
Megi72 jest offline  
Stary 2008-08-25, 18:23   #4912
ivonako
Zadomowienie

Megi jak to nic się nie dzieje? Ani brązowa, ani czerwona, ani spalona? Nic
Wystawiłaś już opinię Glo_ ?

Wiecie co, dziś już mam dosyć tego całego cosmelanu. Trzeba było iść do lekarza i mieć z głowy . Dome skonfrontujcie z Megi numery Waszych wysyłek, czy aby glo nie podała Ci dla świętego spokoju numeru przesyłki Megi, bo Megi wszczęła spór i trzeba było jej wysłać. Już chyba tracę resztki optymizmu. Cholera w tym czasie odebrałam kilka przesyłek z Hong-Kongu i jakoś tam nigdy nie ma problemu. Wszystko w 7 dni max dochodzi.
ivonako jest offline  
Stary 2008-08-25, 18:39   #4913
Megi72
Zadomowienie

Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Megi jak to nic się nie dzieje? Ani brązowa, ani czerwona, ani spalona? Nic
Wystawiłaś już opinię Glo_ ?

Normalnie nic !!!!!!!!! Nawet blada trochę jestem Może odrobinę skóra ściąga,ale ten hydra vital jest tłusty to pomaga.Z tego co pisze Masima jutro wieczorem ma się zacząć.Czekam na to jak masochistka na ból

Dobrze,że mi przypomniałaś o Glo_ .Albo dam jej negatywa albo w optymistyczniejszej wersji neutrealną opinię.Jak myślisz co zrobić ?
Megi72 jest offline  
Stary 2008-08-25, 18:45   #4914
Megi72
Zadomowienie

Cytat:

Wiecie co, dziś już mam dosyć tego całego cosmelanu. Trzeba było iść do lekarza i mieć z głowy . Dome skonfrontujcie z Megi numery Waszych wysyłek, czy aby glo nie podała Ci dla świętego spokoju numeru przesyłki Megi, bo Megi wszczęła spór i trzeba było jej wysłać. Już chyba tracę resztki optymizmu. Cholera w tym czasie odebrałam kilka przesyłek z Hong-Kongu i jakoś tam nigdy nie ma problemu. Wszystko w 7 dni max dochodzi.
Numer mojej przesyłki LJ 617 832 225 US

A co pisze i jak tłumaczy się twój sprzedawca ???
Megi72 jest offline  
Stary 2008-08-25, 18:54   #4915
ivonako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość
Numer mojej przesyłki LJ 617 832 225 US

A co pisze i jak tłumaczy się twój sprzedawca ???
Dome sprawdź ten numer.

Megi, mój sprzedawca nie raczył nawet odpisać jak zapytałam o numer wysyłki.
Teraz jestem maksymalnie wściekła i na dzień dzisiejszy ma negatywa jak nic, i żeby było dla potomnych jasne - w możliwych językach!!!
ivonako jest offline  
Stary 2008-08-25, 19:57   #4916
Masima
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość
Masima, ale nie ma z czego Nic się nie dzieje Nasmarowałam się hydra vital ,zdobyłam receptę i zażyłam Heviran, (za twoją radą) posłałam też po wazelinę tak na wszelki wypadek.A teraz czekam ....Wszyscy z ciekwością zaglądają mi w twarz i już chciałabym żeby coś się wreszcie działo

Dome ,ale masz wesoło w domu Jak moja córka wróciła z Włoch to biegałam po sklepach za parmezanem bo gardziła naszą polską kuchnią. Nawet teraz wykręca się przed schabowym.

Megi nie wiem co o tym mysleć. Ja miałam rumień w trzy godziny od zmycia maski. Złuszczanie sie powinno zacząć już jutro. Rano smarujesz cos2 i po paru godzinach (u mnie po 4) zaczeło sie złuszczanie już. W ciągu doby zeszła cała skóra. A dzisiaj zaczyna sie znowu. Lekarka mówiła ze od wdrozenia cos 2 zaczyna sie dopiero bal. Także bylam zaskoczona tym moim rumieniem tak szybko.
Moze ty masz tłustą cerę ? a ta wiadomo jest grubsza. Bo ja suchą i wrażliwą takze taka reakcja u mnie szybka to normalne. Nie wiem jak u innych to przebiegało.
Masima jest offline  
Stary 2008-08-25, 19:59   #4917
Masima
Zadomowienie

Rano jak sie obudziłam to miałam tak ściągnięta skóre że ledwo usta otworzyłam. Chyba musze w rurki sie zaopatrzyć jak tak dalej będzie. Zupe jadłam łyżeczką do herbaty bo wielka sie nie zmieściła
Masima jest offline  
Stary 2008-08-25, 20:01   #4918
Masima
Zadomowienie

Megi miesiąc temu Kamilia miała robiony cosmelan i z tego co sobie przypominam też początkowo była zaniepokojona brakiem rumienia i to nie tylko w pierwszym dniu. Popytaj jej jak sie pojawi
Masima jest offline  
Stary 2008-08-25, 20:10   #4919
Megi72
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Megi nie wiem co o tym mysleć. Ja miałam rumień w trzy godziny od zmycia maski. Złuszczanie sie powinno zacząć już jutro. Rano smarujesz cos2 i po paru godzinach (u mnie po 4) zaczeło sie złuszczanie już. W ciągu doby zeszła cała skóra. A dzisiaj zaczyna sie znowu. Lekarka mówiła ze od wdrozenia cos 2 zaczyna sie dopiero bal. Także bylam zaskoczona tym moim rumieniem tak szybko.
Moze ty masz tłustą cerę ? a ta wiadomo jest grubsza. Bo ja suchą i wrażliwą takze taka reakcja u mnie szybka to normalne. Nie wiem jak u innych to przebiegało.
Masima rzeczywiście mam tłustą cerę .Czuję jakby lekkie szczypanie a poza tym to świecę się od hydra vitalu
Megi72 jest offline  
Stary 2008-08-25, 20:37   #4920
buczacza
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

czesc buraczki i bladolice
Margarynka wydaje mi sie ,ze masz dobry filtr,jezeli nie uzywasz na niego pudrow.A jak zaczniesz buzie nim maziac to kup Avene.Na nia wolno

Nieco,dziekuje za porady "stanikowe" i zeby
ivonako 50 kilo przy 161cm to ok? Chociaz brzuch zaczyna mi sie robic
madziusiu okruszku ,to Ty tez kurdupelek?
domciu Ty musisz pozytywnie mylec.Dziecko masz w "porzasiu"Geba tez sie da naprawic,cosmelan tez dojdzie.Zyc nie umierac.
Megi i Masima Buraczki zlote,poczekajcie z tydzien i bedzie wszystko dobrze.Poogladacie sobie czaszke ,calkiem z bliska
Wybaczcie mi malpi humor

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości