Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-17, 17:54   #1051
Agul
Rozeznanie

Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez moll_y Pokaż wiadomość
Hej Agul, uzywalas covermark foundation (?)
Molly tak używałam w zimie i wiosną, nawet niezły ten podkład, ale trzeba się mocno napracowac z tym wklepywaniem, ale ostatnio jest na tyle lepiej u mnie, że używam Mary Kay Full Coverage (nie robi maski) i tylko miejscowo Dermablend. Wiadomo, że pudry brązujące trochę neutralizują plamki, więc z nimi też wojuję, ale czasem zdarza mi się z nimi przesadzić
Ale cóż, wiadomo że plamki nie znikną z dnia na dzień, więc trzeba sobie jakoś radzić...
Agul jest offline  
Stary 2007-10-17, 18:03   #1052
_kapryska_
JESTEM ONA

Agul- tez stosowałam Filorgę, zaraz , gdy skonczyłam za 1szym razem stosować Cosmelan2 na wiosnę. Ale szczerze nie widziałam zadnych efektów.
Teraz mam SVR Clairial, jeszcze go nie stosowałam - jest nowy, może któraś z Was wie coś na temat skutków uzywania tego kremu wybielającego.

_kapryska_ jest offline  
Stary 2007-10-17, 21:13   #1053
Saga76
Zadomowienie

Merido28-jak tam Twoja buzia?Zauwazylas jakas reakcje na cosmelan?Mam nadzieje,ze jednak cos sie zaczelo dziac.

Pozdrawiam cieplutko i .
Saga76 jest offline  
Stary 2007-10-17, 23:02   #1054
moll_y
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _kapryska_ Pokaż wiadomość
Teraz mam SVR Clairial, jeszcze go nie stosowałam - jest nowy, może któraś z Was wie coś na temat skutków uzywania tego kremu wybielającego
Kaprysko ja uzywalam SVR Clairal, 1.5 m-ca jakos w zeszlym roku ale efektow doslownie zadnych tyle samo kosztuje thiospot i dalej go stosuje od ok 2 tyg po przerwie w kuracji C2, plamki migruja i doslownie z dnia na dzien widze roznice, do tego stopnia ze nie mysle o plamach nareszcie uff mowie Wam jaka to ulga....
Stary 2007-10-17, 23:12   #1055
_kapryska_
JESTEM ONA

Napewno skuszę sie na Thiospot ( jest tak wychwalany)
Ale szkoda, że SVR-ka jest taka beznajdziejna
Narazie nie mam odwagi ruszyc tego kremu...chyba dlatego,żeby sie nie wkurzyć hehe
Dzięki moll_y
_kapryska_ jest offline  
Stary 2007-10-18, 14:08   #1056
lidiaM
Raczkowanie

Drogie Przebarwione,
zmartwiłam się wczoraj; "poleciałam na skrzydłach" do Superpharmu, a tu "klops", nie tylko nie mają Thiospotu, ale nawet go nie mieli. Oj, czeka mnie jeszcze wędrówka po innych aptekach... Ale za to kupiłam sobie Serum Flavo-C - forte (new!), kiedyś używałam serum Flavo-C, ale z mniejszą dawką wit.C (w nowym preparacie jest 15-procentowa!) - polecam takze Flavo C- Flash (ampułki liftingujące - naprawdę świetny efekt, tylko trochę drogi - 85 zł za 3 ampułki, ale na "wielkie wyjścia" niezastąpione).
Molly - zapomnij o przebarwieniach, ale nie zapominaj o nas..., czego Tobie życzę!!!!
Stary 2007-10-18, 14:10   #1057
lidiaM
Raczkowanie

Aha, jeszcze coś miałam napisać - tez uzywałam Filorgę (jeszcze przed cosmelanem) i też... wielkie NIC, żadnych poztywnych efektów!!! Chyba zatem nie warto jej kupować.
Stary 2007-10-18, 15:06   #1058
moll_y
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Molly tak używałam w zimie i wiosną, nawet niezły ten podkład, ale trzeba się mocno napracowac z tym wklepywaniem
ach..! to fakt ze trzeba sie niezle ..naklepac a dzis postanowialm zmierzyc ile czasu zajmuje mi to klepanie i wyszlo ok. 1min wiec nie tak zle a za to jakie efekty - covermark tak cudnie sie stapia z moja paszcza i cudownie wyrownuje koloryt kurcze nie probowalam nigdy Mary Kay
Cytat:
Napisane przez LidiaM Pokaż wiadomość
Molly - zapomnij o przebarwieniach, ale nie zapominaj o nas..., czego Tobie życzę!!!!
..jakze bym mogla
Stary 2007-10-18, 15:43   #1059
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lidiaM Pokaż wiadomość
Drogie Przebarwione,
zmartwiłam się wczoraj; "poleciałam na skrzydłach" do Superpharmu, a tu "klops", nie tylko nie mają Thiospotu, ale nawet go nie mieli. Oj, czeka mnie jeszcze wędrówka po innych aptekach... Ale za to kupiłam sobie Serum Flavo-C - forte (new!), kiedyś używałam serum Flavo-C, ale z mniejszą dawką wit.C (w nowym preparacie jest 15-procentowa!) - polecam takze Flavo C- Flash (ampułki liftingujące - naprawdę świetny efekt, tylko trochę drogi - 85 zł za 3 ampułki, ale na "wielkie wyjścia" niezastąpione).
Ja tez wczoraj szukałam w Superpharmie Thiospotu i nawet i o nim nie słyszeli.
Angi74 jest offline  
Stary 2007-10-18, 16:32   #1060
merida28
Przyczajenie

Witam wszystkie poplamione!!SAGA ja smaruje sie juz od 6 dni moim cos 2 i nic, niestety zadnych rezultatow.Poprobuje jeszcze pare dni i potem pomysle co dalej.Aty wyprobowalas juz maske cos1??mam nadzieje ze u ciebie zadziala.Patrzylam na te skladniki ktore podalas sa prawie identyczne jak moim cos2.PANNAZMOKRAGLOWA pewnie ze fajnieby bylo jakbysmy sie kiedys na kawe spotkaly
POZDRAWIAM
merida28 jest offline  
Stary 2007-10-18, 18:17   #1061
Saga76
Zadomowienie

Merido28 -Jestem juz dwa dni po masce cosm.1.Nic nie pisalam,bo nie chce tu ciagle narzekac.Moze spodziewalam sie czegos wiecej a moze ta new formula nie dziala?Nie wiem.Trzymalam maske 6,5godz.Na poczatku czulam delikatne pieczenie ale po 20-30min.wszystko minelo.Zmylam wszystko sama woda i przy myciu znowu pojawilo sie pieczenie.Posmarowalam twarz gruba warstwa hydra f.k i poszlam spac.W nocy czulam jakies sciaganie skory na brodzie i to wszystko.Rano pobieglam do lustra i co?NIC.Nie bylam nawet zarozowiona.Posmarowalam twarz cosm.2 i znow krotkie pieczenie,przy jego zmywaniu to samo.Nie wiem czy to wina mojej skory jak u nosorozca(a przeciez moj fototyp toII)czy moze nowej formuly i tej nieciekawej konsystencji?Mam jednak wrazenie ze plamy na brzegach zjasnialy i jakby sie rozbily delikatnie,ale nie chce sobie niczego wmawiac.Reakcja skory na cosm.2 (pieczenie i szczypanie)jest tylko przy nakladaniu i zmywaniu kremu.Na razie cosm.2 smaruje w dzien na 6godz.i pozniej na cala noc.Tak przez tydzien,a potem juz tylko na noc.Boje sie tak wysmarowana zblizac do synka,ktory lapie mnie za policzki.Dzis zauwazylam delikatne luszczenie skory na brodzie,ale jestem absolutnie''do ludzi''.Jezeli nie bedzie zadnej zmiany do wtorku chyba powtorze maske cosm.1,zostalo mi jej jeszcze na 2 razy.
Wiem,ze jest jeszcze za wczesnie na to,zeby plamy zniknely i dlatego nie zamierzam sie poddawac,chociaz przyznam ze brak tego potwornego luszczenia o ktorym pisaly dziewczyny jest denerwujacy.

Dziewczyny kochane-mam pytanie.Czym smarowalyscie skore wokol oczu?Mam tam bardzo wrazliwa skore i juz po 2dniach jest przesuszona.Uzywalam Kanebo Eye Contour Cream,ale nie wiem czy smarujac twarz cosm.2 moge go nadal stosowac?Nie bedzie sie''gryzl''z cosmelanem?
Saga76 jest offline  
Stary 2007-10-18, 22:06   #1062
_kapryska_
JESTEM ONA

Saga76
Hmm , coż ja też mam fototyp 2 i maskę Cosmelan1 trzymałam tylko 3 godziny poniewaz tak mi zalecono w gabinecie.
Na drugi dzien tylko był krem factor... nawilżajacy z zestawu ; dopiero 3go dnia wieczorem 1szy raz nałozyłam Cosmelan2.
I tak naprawdę to nie mogłam wytrzymać nawet godzinki. I na początku to u mnie było tak : nakładalam , minęlo jakieś 1/2 godz. do godzinki , szybko zmywałam i krem nawilz. i tak kilka razy dziennie.

A odnośnie skóry wokół oczu- kiedyś pisałam Panniezmokraglowa ,ze moja kosmetolog zakazała mi tam nakładać Cosmelan.
Ale z tego co tu czytam niektóre dziewczyny smarują...
Trzymam kciuki- będzie dobrze
Kazdy reaguje inaczej, ale efekty są te same, czyli same pozytywy :P
_kapryska_ jest offline  
Stary 2007-10-18, 22:49   #1063
Saga76
Zadomowienie

KapryskoJa cosmelanu nie smaruje pod oczami,ale po umyciu twarzy boje sie wklepac tan kanebo i zostawiam sucha skore,co tez na dobre mi nie wychodzi.Czytalam,ze dziewczyny stosowaly oliwke na usta,ale o skorze wokol oczu nic nie znalazlam.Oliwki wole nawet nie probowac,bo niestety skonczy sie tylko podraznieniem.
Saga76 jest offline  
Stary 2007-10-18, 22:53   #1064
_kapryska_
JESTEM ONA

aaa
To ja wtedy nakładalam tez nawilżajacy krem pod oczy
_kapryska_ jest offline  
Stary 2007-10-18, 23:05   #1065
Saga76
Zadomowienie

Kaprysko.Lece wklepywac.

Dobranoc.Pa
Saga76 jest offline  
Stary 2007-10-18, 23:12   #1066
_kapryska_
JESTEM ONA

Saga76
Napewno bedzie duuuża ulga
Pa
_kapryska_ jest offline  
Stary 2007-10-18, 23:13   #1067
lidiaM
Raczkowanie

Witam,
Saga76 - pod oczy, podobnie jak na buźke stosuj coś delikatnego (np. krem Ratunek dla skóry podrażnionej Pharmacerisa), też musiałam odstawić swojego ulubionego Lieraca.
Nie wiem, dlaczego nie złuszcza się Tobie skóra po cosmelanie, naprawdę to dziwne, bo to przecież właściwie piling chemiczny. U mnie po 9h z maską cos1 plamy zniknęły (zostały tylko na czole), a drugiego i trzeciego dnia po zabiegu łuszczyłam się porządnie. Trudno jest Tobie poradzić coś w tej sytuacji. Sama robiłaś zabieg, więc może za cienką warstwę tej maski cos1 nałożyłaś - moja lekarka mi jej nie żałowała i wysmarowała na moją buźkę cały słoiczek (wyobraź sobie, jak musiałam wyglądać i jeszcze przejść do auta z gabinetu - oj, postraszyłam ludzi trochę! zrobiłam się "na straszydło" za ciężkie własne pieniądze). Może spróbuj kolejnym razem nałożyć tego specyfiku więcej to efekt będzie lepszy. Życzę powodzenie, trzymam kciuki i pozdrawiam na dobranoc
Stary 2007-10-19, 20:55   #1068
rene38
Przyczajenie

witajcie dziewczyny!!
śledzę pilnie wasze wypowiedzi i bardzo się cieszę ,że jesteście
mam podobny problem i sama nie mogę sobie poradzć .jestem już po zabiegach w gabinetach dermakolog.'takich jak kwas migdałowy i nic i nic...tylko opróżnia mi się portfel .zamierzam więc po waszych opiniach sprobować cos2.z tego co piszecie ,uznaje ,że to najbardziej skuteczny środek ---czy tak jest naprawdę?
bardzo cenie MOLL-y twoje opinie ---proszę Cię ,abyś mi przypomniała jakie kremy stosowalaś w czasie używania cos 2 i czy można w między czasie używac samoopalacza?

blada twarz---nie ,nie....
kupiłam covermark-ale nie spaja mi się ze skórą ,choć przyznaję dobrze kryje ! może coś w lżejszej konsystencji -polecicie!
czekam na waszą poradę !!!
pozdrawiam
rene38 jest offline  
Stary 2007-10-20, 09:29   #1069
anne28
Raczkowanie

witaj rene38

agul:
a ile ty trzymalas cosm 1?

buziaczki dziewczynki
anne28 jest offline  
Stary 2007-10-20, 09:32   #1070
anne28
Raczkowanie

saga jezeli masz sucha cere pod oczami ja polecam nakladac krem pod oczy (np. nawilzajacy pod oczy lieraca lub innej aptecznej firmy) gruba warstwe ( w formie maseczki)
anne28 jest offline  
Stary 2007-10-20, 10:51   #1071
Saga76
Zadomowienie

Rene witaj w klubie

LidioM,Anne28 dziekuje za rady.

Wczoraj wieczorem zauwazylam,ze skora na brodzie,nosie i troche na policzkach sie luszczy.Cera zrobila sie taka rozjasniona,jakby koloryt skory sie wyrownal.Nie wiem jak dobrze to wyjasnic.Poza tym na brodzie pojawil sie mega blyszczacy pryszcz.Co do plam to narazie nie chce ich komentowac,bo od tego wpatrywania w lustro dostaje wytrzeszczu.Raz wydaje mi sie,ze jest lepiej a potem ze nic sie nie zmienilo.Takiej hustawki nastroju nie mialam nawet w ciazy.
Skora bez nawilzenia jest okropnie sciagnieta i hydra f.k.duzo nie pomaga.Wiem,ze mam go na buzi,ale to tak jakby nie wchlanial sie w skore.Bylam w aptece i kupilam mega tlusta Locobase Repair przeznaczona do skory bardzo suchej.Lieraca oczywiscie tu nie maja.

Pozdrawiam cieplutko
Saga76 jest offline  
Stary 2007-10-20, 11:21   #1072
gordies
Raczkowanie

Witam Was dziewczyny. Wczoraj miałam zrobiony cosmelan i byłabym bardzo wdzieczna, gdybyście odpowiedziały na parę moich pytań. Pytam, ponieważ mam bardzo niemiłe wrażenia po wczorajszym spotkaniu z lekarzem, który był bardzo obcesowy, maskę nałożył byle jak, rzucił mi ulotkę z opisem kuracji "po", a potem dosłownie wypchnął mnie z gabinetu, bo "mu się spieszyło"!!! Tak więc proszę Was o pomoc, bo jak nie Wy, to nikt inny mi nie pomoże... A więc:
1. Skoro mam używać 2 razy dziennie faktor K i dwa razy cosm 2, to mam rozumieć, że najpierw faktor, a zaraz potem cosm 2? Czy mam nieco odczekać pomiędzy nałożeniem ich na siebie?
2. Niepokoi mnie, że w składzie cosm 2 na pierwszych miejscach widzę trójglicerydy i glicerynę, które mnie zapychają. Boję się, że to pogorszy stan mojej skóry... Poza tym, gdy otworzyłam słoiczek, na wierzchu było troszkę jakby oleistej żółtej substancji. Widziałyście u siebie coś podobnego? Na pudełku, data ważności jest do 2010 r. Na słoiczku nic nie ma na ten temat...
3. Ten cosm 2 nie jest łatwy do rozsmarowania, ale jak się to juz uda, twarz świeci się niemiłosiernie i klei. Chodzicie z tym pod makijażem??? Czy w ogóle uda się na tym wykonać makijaż?
Czy może odpuścic sobie nakładanie go w dzień i serwować tylko na noc? Ale wtedy chyba zabrudzi mi to poduszkę...
4. Na słoiczku cosm 2 jest oznaczenie, że po otwarciu zużyć w ciągu 3 miesięcy. Czy sztywno trzymałyście się tej reguły, i kupowałyście nowy po 3 miesiącach?
5. Jak wykonujecie co rano makijaż, a konkretnie chodzi mi o to, jak potraficie "zgrać" te wszystkie kosmetyki: faktor K, cosm 2, krem na dzień, filtr?
6. Czy cosm 2 nalezy stosować tylko przez rok, czy "do końca życia", żeby podtrzymać efekt?
Dziewczyny, będę bardzo wdzięczna, jeśli otrzymam odpowiedzi nawet na część tych pytań. Bo wierzcie mi, po spotkaniu z tym niekompetentnym lekarzem mam prawie traumę i nie chcę, aby te plany powróciły przez moje błędy w pielęgnacji.
Dzięki z góry za pomoc.
gordies jest offline  
Stary 2007-10-20, 11:57   #1073
merida28
Przyczajenie

Witaj GORDIES jak widze masz to tak zwana nowa formule cosmelanu ,bo jak pisalas na samym poczadku skladnikow znajduje sie glycerin,ja tez posiadam ta formule ale bez maski.Ta starsza formula ktora maja inne dziewczyny jest moim zdaniem skuteczniejsza.do tej pory nie widze u siebie jakich kolwiek zmian a uzywam juz cos 2 od 7 dni.chociaz czasami wydaje mi sie ze plamy jak to Molly powiedziala migruja innego dnia znow sa takiesame.sama juz nie wiem.zobacz sklad s cosmelanu i porownaj do twojego to bedziesz wiedziala.

ja do tej pory nie wiem czy ten cosmelan 2 ktory ja mam jest podrobka czy naprawde nowa formula.ja uzywam go tylko na noc i oatatnio tez tylko na plamy bo bardzo wsuszai sciaga mi skore.o masce nie moge ci nic powiedziec, bo nigdy nie mialam.zycze powodzenia
merida28 jest offline  
Stary 2007-10-20, 12:10   #1074
merida28
Przyczajenie

SAGA ja uzywam juz tylko cos na plamy bo bardzo wysusza mi skore.Wczoraj mialam tez takie wrarzenie ze plamy jakby sie rozbily ale dzis sa znow takie same.Ciesze sie ze twoja skora chociaz troche sie luszczy, to pewnie ze wzgledu na cos 1,a to dobry znak.U mnie 7 dzien bez zmian ,ale sie nie poddam jeszcze .Zycze wszystkim powodzenia w walce z plamami pozdrawiam papa
merida28 jest offline  
Stary 2007-10-20, 12:25   #1075
Agul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
agul a ile ty trzymalas cosm 1?
Anne28 ja nie miałam wogóle maski, stosuję tylko Cosmelan2 na własną rękę (kupiłam na allegro, ale widzę, że już nie sprzedają -szkoda).
Agul jest offline  
Stary 2007-10-20, 12:56   #1076
Agul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gordies Pokaż wiadomość
mam bardzo niemiłe wrażenia po wczorajszym spotkaniu z lekarzem, który był bardzo obcesowy, maskę nałożył byle jak, rzucił mi ulotkę z opisem kuracji "po", a potem dosłownie wypchnął mnie z gabinetu, bo "mu się spieszyło"!!!
Kurczę, to niedpouszczalne, po pierwsze płacisz za to mnóstwo kasy, więc chociażby z tego względu mógłby się postarać być bardziej uprzejmy. Po drugie skoro nie ma czasu to mógł Cię umówić na termin kiedy miałby go więcej, tak by obsłużyć Cię po ludzku. Straszne, czy on nie rozumie, że to na Tobie zarabia? Podejrzewam, że kolejny raz byś tam nie poszła, ani nie polecisz znajomym, więc nie wiem czy za jakiś czas będzie taki zadowolony...

Podaj Gordies jak się nazywa i z jakiego jest miasta, to przynajmniej może żadna z nas do niego nie pójdzie (taka mała zemsta od Wizażanek ).

No a teraz spróbuję Ci troszkę odpowiedzieć na pyt., ale zaznaczam, że nie miałam maski czyli Cosmelanu 1, stosuję tylko C2.

Cytat:
Niepokoi mnie, że w składzie cosm 2 na pierwszych miejscach widzę trójglicerydy i glicerynę, które mnie zapychają. Boję się, że to pogorszy stan mojej skóry... Poza tym, gdy otworzyłam słoiczek, na wierzchu było troszkę jakby oleistej żółtej substancji. Widziałyście u siebie coś podobnego? Na pudełku, data ważności jest do 2010 r.

Myślę, że nie musisz się obawiać, na większość z nas (jeśli nie na wszystkie) Cosmelan nie zadziałał komedogennie, niespodzianki raczej nie wyskakują, co więcej cera wyładniała i są naprawdę zdecydowanie mniejsze problemy z wypryskami. Mój C2 wyglądał tak jak Twój, nie masz się czym przejmować

Cytat:
Ten cosm 2 nie jest łatwy do rozsmarowania, ale jak się to juz uda, twarz świeci się niemiłosiernie i klei. Chodzicie z tym pod makijażem??? Czy w ogóle uda się na tym wykonać makijaż?
Czy może odpuścic sobie nakładanie go w dzień i serwować tylko na noc? Ale wtedy chyba zabrudzi mi to poduszkę...

Ja nie stosuję na dzień, chyba że siedzę w domu. Mam b. jasną cerę i w moim wypadku nie ma możliwości wyjść z tą "musztardą" na twarzy na ulicę. Stosowany na noc jest dla mnie wystarczający, w dzień się łuszczę A jeśli lekarz Ci tak zalecił to chyba, że rozsmarujesz b. cienką warstewkę, może a nuż się jakoś uda, musisz potestować. A poduszki nie brudzi bo bardzo ładnie i szybko zasycha na skórze

Cytat:
Na słoiczku cosm 2 jest oznaczenie, że po otwarciu zużyć w ciągu 3 miesięcy. Czy sztywno trzymałyście się tej reguły, i kupowałyście nowy po 3 miesiącach?
Hmm, ja używam już 2 mies. po terminie, ale co-mam wyrzucić? Może działa troszkę słabiej, ale ja go teraz stosuję w formie maski, to idzie więcej i efekt jest dobry. Może rzeczywiście stosować go w większych ilościach, właśnie jako maska, wtedy szybciej zużyjesz i efekty -myślę- tez będą lepszę i szybsze.

Cytat:
Jak wykonujecie co rano makijaż, a konkretnie chodzi mi o to, jak potraficie "zgrać" te wszystkie kosmetyki: faktor K, cosm 2, krem na dzień, filtr?
Wydaje mi się, że faktor K można spokojnie zastąpić zwykłym wysokim filtrem, krem na dzień mże sobie przez ten czas odpuść bo za dużo tego będzie. Tylko filtr, podkład i ewentualnie C2 jak Ci się uda. Ja pod filtr kładę jeszcze serum z wit. C i kwasem ferulowym (chroni też przed promieniowaniem) z Laboratorium Urody. Filtr jakoś lepiej mi się wchłania,a wit C trzyma skórę w dobrej kondycji.

Cytat:
Czy cosm 2 nalezy stosować tylko przez rok, czy "do końca życia", żeby podtrzymać efekt?
To jest właśnie temat, którego boję się jak diabeł wody święconej. Cóż, myślę, że to zależy od indywidualnych czynników. Jednym wystarczy kuracja, inni nieszczęśnicy będą na to skazani to końca życia Boże, jak to przerażająco brzmi... i dołująco.

Ale co nam zostaje, musimy być pełne nadziei. Zostałyśmy obdarowane taką wątpliwą ozdobą, to trzeba jakoś z tym żyć, walczyć, nie poddawać się...

Powodzenia Gordies, melduj nam o efektach i pisz tu wszystko
Agul jest offline  
Stary 2007-10-20, 13:33   #1077
gordies
Raczkowanie

Dzięki, Kochane za odzew! Merida28, bardzo mi pomogłaś. Własnie nie mogłam zrozumieć, dlaczego w składzie mojego cosm 2 jest gliceryna, a na stronie dystrybutora jej nie ma. Teraz wiem, że są dwie wersje C2.
Jestem też ogromnie wdzięczna Agul, bo rozwiała większość moich wątpliwości! Faktycznie C2 gdy się go rozsmaruje, wygląda jak podkład, a już myślałam, że mi coś podrobionego wcisnęli!
Jeszcze tylko zapytam Cię Agul o to:
1. W jakiej kolejności nakładać na dzień: filtr, C2 i podkład? Bo Skoro C2 jest beżowy, to nie wiem...
2. Jeśli jesteś cały czas w domu i nakładasz Cosm 2, to chodzisz z nim na twarzy do wieczora? Nie stosujesz w miedzyczasie np. toniku? Bo ja mam strasznie tłustą skórę i nie wyobrażam sobie ją nie odświeżyć kilka razy w ciągu dnia. A po C2 świecę się mocno... Jeśli ją przetrę tonikiem np. 2 godziny po nałożeniu C2, to czy nie zniweczę działania tego kremu?
A poza tym jestem na twarzy czerwona, skóra mnie lekko piecze. Udało mi się wyciągnąć od lekarza zwolnienie z pracy na tydzień. Zobaczymy, jak będę wyglądać później. Natomiast jeśli chodzi o tego "wspaniałego" lekarza, który zabieg wykonywał, to nazywa się Cezary Pszenny i przyjmuje w Sharleyu w W- wie. Za zabieg zapłaciłam 1600 zł, bo dali mi rabat 200 zł za "niedogodności". Po prostu dałam im do zrozumienia, że jego zachowanie było "mocno nietaktowne". Wszyscy mnie przeprosili, tylko nie on. Acha, reszty maski C1 oczywiście nie dostałam. W cenę wliczyli C2 i faktor K.
Pozdrawiam Was wszystkie i życzę sukcesów w walce z plamami!
gordies jest offline  
Stary 2007-10-20, 13:34   #1078
Brtgida
Raczkowanie

Witam wszystkie zaawansowane i nowe klubowiczki
Garies- to naprawdę żenujące, aż się wieżyc niechce że tak potraktował Cię ten lekarz ale chodzić do niego to chyba musisz bo przecież chociażby na kontrole??? Co do twoich pytań to cos2 wysusza więc kilka krotnie w dzień w miarę możliwości się smaruj każdym mocno nawilżającym Kremen. Na cos2 raczej nie stosuj podkładu bo skutek byłby raczej kiepski, ale możesz stosować cos2 na noc ja tak cały czas stosowała po cos1 cos2 tylko na noc a wdzień tylko kremy miałam urlop. Moja lekarka bardzo sympatyczna i kompetentna powiedziała że cos2 trzeba zapobiegawczo raz lub dwa razy w tygodniu na 2 godz. stosować ale do końca życia. Bo bez takiej profilaktyki plamy wracaja i to lekarka powiedziała mi na dzień dobry jeszcze przed zabiegiem.

Edytowane przez Brtgida
Czas edycji: 2007-10-20 o 14:29
Brtgida jest offline  
Stary 2007-10-20, 13:57   #1079
Agul
Rozeznanie

Cytat:
W jakiej kolejności nakładać na dzień: filtr, C2 i podkład? Bo Skoro C2 jest beżowy, to nie wiem...

No właśnie tak, jak pisała Brtgida lepiej nie łączyć, filtr z podkładem lub -jeśli już chcesz C2 na dzień- filtr z C2. I teraz tak:
najpierw filtr, na to podkład wklepany delikatnie, aby nie zetrzeć filtra,
lub
napierw C2 i na to filtr -ja bym tak zrobiła, bo przecież C2 nie zadziała przez taką grubą warstwę filtra.

Jednak lepszym wyjściem byłoby stosowanie C2 w nocy, na dzień filtry i nawilżacze.

Cytat:
Jeśli jesteś cały czas w domu i nakładasz Cosm 2, to chodzisz z nim na twarzy do wieczora? Nie stosujesz w miedzyczasie np. toniku? Bo ja mam strasznie tłustą skórę i nie wyobrażam sobie ją nie odświeżyć kilka razy w ciągu dnia. A po C2 świecę się mocno... Jeśli ją przetrę tonikiem np. 2 godziny po nałożeniu C2, to czy nie zniweczę działania tego kremu?
A poza tym jestem na twarzy czerwona, skóra mnie lekko piecze.

Tak, staram sie chodzić cały dzień, w trakcie noszenia nic mnie nie piecze, także nawet nie pamiętam że go mam na sobie. Nic nie stosuję wtedy. Jeśli przetrzesz tonikiem twarz nasmarowaną cosmelanem to go zmyjesz, nie rób tego. W domu wypaćkana "musztardą" i tak wyglądam jak straszydło, to czy się tam święcę czy nie, to bez różnicy Zresztą przekonasz się po kilku zastosowaniach kremu, że skóra się przesusza, więc może dasz jakoś radę. Acha, rano, po nocy z C tez jestem czerwona.

Cytat:
Udało mi się wyciągnąć od lekarza zwolnienie z pracy na tydzień. Zobaczymy, jak będę wyglądać później.
I bardzo dobrze, ten tydzień powinien Ci wystarczyć na dojście do siebie.

Zdradzę Wam, że właśnie robię sobie kurację własnego pomysłu (tzn. z tego co pamiętam chyba LidiaM tez tak stosowała C2 więc bardzo mojego ), ale do rzeczy:

3 dni z rzędu gruba maska na noc z Cosmelanu2, dzień dałam paszczy spokój, bo miała dosyć i znów 3 dni grubej maski. Od wczoraj mam na twarzy... hmm no skorupę która zaczyna się intensywnie łuszczyć,a pod spodem świeża różowa skórka (widzę już gdzieniegdzie )Plamki baaardzo rozjaśnione Jak zejdzie wszystko to napiszę Wam jakie rezultaty.

Taką podobną skorupę (tylko oczywiście grubszą) miałam po pilingu TCA, więc jestem dobrej myśli. Dobrze, że siedzę w domu Zastanawiam się jeszcze jak Tż-towi wybić z głowy pomysł spotkania się dzisiaj
Agul jest offline  
Stary 2007-10-20, 14:05   #1080
Brtgida
Raczkowanie

Ciąg dalszy:
Smaruję twarz kremem, jak trochę się wchłonie to wtedy wklepuję filtr po ok 15min nakładam podkład i można wyjść(do wiadomości gordies)
Wczoraj byłam do kontroli jestem 5 tygodni od cos1 i cos2cały czas stosowałam go na noc. Lekarka pooglądała mi twarz przez takie specjalne niebieskie okulary przez które doskonale widzi przebarwienia i naczynka i powiedziała że jest dosyć dobrze ale mówi że musi jeszcze te oporne plamy, posmarować cos1, czyli czoło i boki, ale ogólnie moja twarz pojaśniała i cera się poprawia. Czasem wychodzą rózne pryszcze ale tak ma być skóra się sama oczyszcza. Ponieważ mam naczynkową cere to nie ma co przesadzać z cos2 bo jednak lecą po nim naczynka. Więc nałożyła cos1 na czoło i boki(na 6 godz) i kazała tam też stosować cos2 tylko na noc, a na pozostałą twarz mam stosować kremy nawilżające i na noc Serum : White Objective Serum z Biodermy i napisała mi też robiony krem którym mam też smarować się na noc, gdy wchłonie się serum. Do tego witaminę PP do łykania by wzmocnić naczynka. Acha i tylko dwa razy w tygodniu na 2 godz cos2 na całą twarz. Dosyć dobrze sie mną opiekuje, jestem bardzo zadowolona, odpowiada na każde pytaniejest po prostu super. Zakupiłam cosmelan2 i zapłaciłam tak jak mówiła 500 zł. myślałam że policzy więcej ale powiedziała że płacę za krem i do kontroli mam przyjść za trzy tygodnie.
Acha na pudełeczku tego nowego cos2 jest polski dystybutor i tel. jak będą zainteresowane osoby to podam. Pozdrawiam wszystkie gorąco i życzę miłego wekendu.

Edytowane przez Brtgida
Czas edycji: 2007-10-20 o 14:27
Brtgida jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości