Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-07-04, 13:26   #211
Angi74
Wtajemniczenie

Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Molly, zaraz,zaraz..gdzie ja napisałam ,ze się strasznie przejmuje moimi plamami? To wątek o Cosmelanie i przebarwieniach,więc napisałam o swoich i pokazałam.
Przeciez sama napisałaś ze miałaś takie jak ja rok temu a teraz masz 10 razy więcej i przestrzegasz zebym zaczęła z nimi walczyć.
Widzę trochę niekonsekwencji w Twoich wypowiedziach
Angi74 jest offline  
Stary 2007-07-04, 13:30   #212
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez moll_y Pokaż wiadomość
Angi - poprosze o krotka lekcje o filtrach i podkladach, czy Ty nakladasz na umyta buzie najpierw jakis filtr - potem krem na dzien - podklad i na to jeszcze jeden filtr(??) prosze napisz mi i jeszcze pytanie - czym sie rozni filtr parsolowy od bezparsolowego - dziek's
O tym jest całe to podforum. Poczytaj,skorzystaj z wyszukiwarki.Trochę tego jest i na pewno znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi.

Zacznij od tego :http://www.wizaz.pl/forum/showthread...filtry+makijaz

Potem to: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...filtry+makijaz

Edit:
No dobrze.Napierw myje buzię zelem bez SLS,potem nakładam krem z filtrem (np.Avene 50) potem podkład i dla zmatowienia modyfikowana skrobia .Makijaz wygląda ładnie cały dzień
Angi74 jest offline  
Stary 2007-07-04, 15:35   #213
evelina.00
Raczkowanie

Dziewczyny moje plamy były duuuuzo gorsze jeszcze 4 tygodnie temu. Teraz są zdecydowanie jaśniejsze, po nałożeniu compactu SVR 50 brązującego nie widać ich praktycznie.
Stosuję HQ od ok 3 tygodni i widzę rewelacyjną poprawę. Nie ma teraz słonca, ciągle pada, stosuję go na noc a rano filtry. Wiem, ze nie powinnam HQ latem ale koniecznie chcialam go wypróbować jak o nim tu przeczytałam, nic mi jeszcze tak nie pomogło.
Między oczami na czole mialam cienmą plamę, teraz jak widać mam tylko hinduską kropkę.
evelina.00 jest offline  
Stary 2007-07-04, 16:20   #214
czarna-mamba
Przyczajenie

witam,

mam pytanie do doswiadczonych już użytkowniczek cosmelanu. czy wystarczajaca jest sama maska - cosmelan 1 czy też cosmelan 2 jest niezbedny do uzyskania niezłych rezultatów?
czarna-mamba jest offline  
Stary 2007-07-04, 20:14   #215
kaku11
Przyczajenie

Hej dziewczyny. Jestem kolejną właścicielką okazałych przebarwień na całej buzi.Pojawiły się na skutek reakcji fotouczulającej na składniki samoopalacza. Uważajcie na kremy brązujące w kontakcie ze słońcem, bo niestety niewiele się piszę o takich przyczynach plam (znalazłam tylko w jednej publikacji, a przeczytałam chyba wszystko z tej dziedziny) Próbowałam już różnych peelingów (migdał, pirogronowy,glikol), niestety bez skutku. Potem zrobiłam Cosmelan i efekt był boski. Nie tylko przebarwienia prawie zniknęły, ale jakość cery poprawiła się niesamowicie. Cóż.. Tak było około dwóch miesięcy, a potem plamy zaczęły wracać, na szczęście póki co w tej samej ilości i miejscach. Niestety nikt mnie nie poinformował,że krem-maskę cosmelan 2 należy stosować permanentnie (no prawie). Myślę, że to spowodowałoby utrzymanie się efektów zabiegu. Czasami mam naprawdę dość, szczególnie rano, jak popatrzę do lustra. Nie jestem narcyzem, ale te przebarwienia sa moim dużym kompleksem. Pewnie, że ludzie mają większe problemy, ale przecież jesteśmy tylko kobietami i możemy się chyba sobie pożalić (szczególnie w tym miejscu..). Czekam do jesieni i na pewno ponownie zrobię Cosmelan, może wcześniej wypróbuję krem HQ, który tak zachwalacie. I sama się z siebie śmieję pijąc kolejną szklankę soku, że naiwność nie zna granic,hi hi. A propos ten sok jest okropny, powoduje mdłości i mega zgagę! FUJ!
kaku11 jest offline  
Stary 2007-07-04, 20:21   #216
kaku11
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez czarna-mamba Pokaż wiadomość
witam,

mam pytanie do doswiadczonych już użytkowniczek cosmelanu. czy wystarczajaca jest sama maska - cosmelan 1 czy też cosmelan 2 jest niezbedny do uzyskania niezłych rezultatów?
Według mnie zabieg Cosmelan powinno się wykonywać całościowo, chyba że Twoje plamy są bardzo delikatne i świeże. I jeszcze jedna praktyczna rada zabezpieczajcie solidnie kąciki ust (nawet wazeliną, albo tłustym kremem, bo ten z zestawu nie jest rewelacyjny), które zaczynają pękać i powodować bół.
kaku11 jest offline  
Stary 2007-07-05, 00:22   #217
pannazmokraglowa
Raczkowanie

GG do pannazmokraglowa Send a message via Skype™ to pannazmokraglowa

Przez dlugi czas tu nie zagladalam,bo szczerze powiedziawszy bylam przerazona opiniami na temat Cosmelanu.W kwietniu mialam wykonany zabieg,potem przez 1,5 miesiaca nakladalam Cosmelan2.Po waszych recenzjach czekalam juz tylko na najgorsze.Tak nie jest. Lekarz przewidzial,ze plamy nie znikna calkowicie po Cosmelanie,a ze wyjezdzalam za granice,zalecil kupic Thiospot intensive. Jestem zadowolona zarowno z efektow maski,jaki i kremu wybielajacego. Poczatkowo sadzilam,ze on nie dziala,bo skora po nim nie byla zaczerwieniona(jak w przypadku Mela D),nie szczypala.Dziewczyny stosuje ten krem miesiac(na ulotce jest napisane,ze na efekty trzeba poczekac 2 miesiace) i juz prawie plam nie mam.Mam skore bardzo wrazliwa,plama pod nosem byla najtrudniejsza do zlikwidowania. W czasie stosowania Cosmelanu zezarlam 2 opakowania Heviranu,bo czesto pojawiala mi sie opryszczka. Thiospot tez wysusza mi usta,ale nie uszkadza mi tak naskorka pod nosem bym oszczedzala uzywanie tego kremu w tym miejcu.Jezeli jestescie przeciwne maskom chemicznym,laserom,kupcie koniecznie Thiospot. I jeszcze jedno,nie mam pojecia o kremach z filtrem,lekarz zalecil mi RAD firmy Environ. Wiem,ze zaleca go tez kobietom po kuracji laserowej.Nie chronie skory inaczej. Nie wiem,czy krem rzeczywiscie powinien zawierac wysokie filtry by byl skuteczny,ten zawiera SPF 16 i chroni. Jezeli chodzi o opalanie,nie musze juz tego robic,przeszlo mi. Nie pamietam kiedy wygladalam tak dobrze. Mam nadzieje,ze przyjdzie czas ze przestane sie malowac.Ale mam obawy... Ja bralam Diane przez dlugi czas,wlasnie w celu zwalczenia moich klopotow z tradzikiem.Dlugo tez trwalo zanim pojawily mi sie te przebarwienia.Ale ilekroc probowalam odstawic te tabletki efekt byl straszny. Wiec bralam je nadal. Teraz robie to pod kontrola lekarza. Narazie przeszlam na Jasmin,zeby nie bylo efektu,jak to on powiedzial " odbicia". Jeszcze miesiac i powinnam swoja kuracje hormonalna zakonczyc.Musze wam powiedziec,ze Cosmelan poprawil mi zdecydowanie cere. Wg mnie oczyszcza na dlugo skore,dlatego tez sie zastanawiam nad sama maska Cosmelanu 2. Ale moze jestem za bardzo podekscytowana. Zobaczymy jak bedzie jak odstawie tabletki. Szczerze mowiac tego sie najbardziej boje.
pannazmokraglowa jest offline  
Stary 2007-07-05, 11:42   #218
Angi74
Wtajemniczenie

Molly tu jeszcze coś dla Ciebie :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=filtry filtry

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56955 filtry

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...4#p ost808744 kwasy a filtry

Oraz to , z uwzględnieniem "zasad stosowania filtrów" http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
Angi74 jest offline  
Stary 2007-07-06, 13:13   #219
anne28
Raczkowanie

czesc dziewczynki

wczoraj pierwszy raz zrobilam sok z burakow. mi smakowal!!! dalam do sokowirowki swieze buraki i wypilam, smieszne, bo dzis robie siku z taka barwa jak buraki... ))
teraz jestem w pracy, ale jutro napisze wam miksture na przebarwienia napisana przez Michala Tombaka-specjalista z Rosji od zdrowego zywienia, napisal m in. ksiazke "Jak zyc dlugo i zdrowo" i temu podobne. Jest tam bardzo latwy przepis z korzenia pietryszki - nalezy przecieraz twarz rano i wieczorem.

Ja stosuje po toniku krem avene +50, na to podklad lieraca mam obecnie, bardzo lubie tez Isa Dora i na to troche podkladu w kompakcie avene +50. krem z filtrem stosuje zamiast kremu dziennego, ale czasem nakladam jeszcze pod niego krem nawilazajacy do cery mieszanej lieraca. po waszych wypowiedziach napewno kupie ten krem Thiospic intensive i bede stosowac na noc, a do grudnia jak nie bedzie poprawy to czeka mnie cosmelan.

pannazmokraglowa: czyli tobie tez wyszly plamy po cosmelanie???? ale z drugiej strony bardzo go zachwalasz, wiec nie rozumiem. czyli ogolnie cera sie poprawila, ale plamy powrocily?

buziaczki
anne28 jest offline  
Stary 2007-07-06, 14:18   #220
moll_y
Rozeznanie

Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Angi74 - dziekuje za linki nie obrazam sie ale i tez nie zgadzam z zarzutem niekonsekwencji w pisaniu bo jesli sprawdzisz to zobaczysz sama ze to co napisalam o "walce z plamami" pojawilo sie zanim obejrzalam twoje fotki a wlasnie po obejrzeniu ich doszlam do wniosku ze nie masz sie czym przejmowac i stad moj komentarz.Teraz rozumiem ze plamy wygladaly gorzej a fotki zrobione zostaly jak bylo juz Ok pozdrawiam
moll_y jest offline  
Stary 2007-07-06, 14:19   #221
Michał84
Raczkowanie

^Anne nie chce Cie martwic,ale jesli po wypiciu soku z burakow ,wydalany przez Ciebie mocz ma barwe czerwona,to znaczy ze masz bardzo zanieczyszczone jelita;/
Michał84 jest offline  
Stary 2007-07-06, 14:25   #222
moll_y
Rozeznanie

Dziewczyny czy wy tez macie problemy z wejsciem na stronke wizazu(?) bo ja przez dwa dni nie moglam otworzyc watku "cosmelan pamietnik", mam nadzieje ze to tylko przejsciowe klopoty
Buraki znow wrocily do lask chociaz nie powiem ze gdyby nie plamy to pila bym ten okropny soczek po ktorym mam mdlosci ...brr
Teraz jeszcze ten korzen pietruszki do tego wszystkiego no pieknie niebawem zaczne hodowac sobie eko-warzywa na tarasie hehe
Mam pytanie - czy ktoras z was zazywa witamine C w wiekszych niz przepisowo ilosciach? ja biore juz kilkanascie lat prawie codziennie po ok 1g, wiem ze witamina C rozjasnia przebarwienia stosowana zewn. a czy wewn. tez pomaga...nie mam pojecia, napewno rozswietla cere
moll_y jest offline  
Stary 2007-07-06, 14:32   #223
moll_y
Rozeznanie

Do Michal84 : nie wydaje mi sie zeby to byla prawda co piszesz bo na skierowaniu do badania moczu (wydanym przez lekarza we Francji) przeczytalam ze 24h przed badaniami nie nalezy spozywac produktow barwiacych mocz - miedzy innymi burakow. Poza tym ...chyba wszyscy mamy w takim razie zanieczyszczone jelita ;-)
moll_y jest offline  
Stary 2007-07-06, 15:05   #224
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez moll_y Pokaż wiadomość
Angi74 - dziekuje za linki nie obrazam sie ale i tez nie zgadzam z zarzutem niekonsekwencji w pisaniu bo jesli sprawdzisz to zobaczysz sama ze to co napisalam o "walce z plamami" pojawilo sie zanim obejrzalam twoje fotki a wlasnie po obejrzeniu ich doszlam do wniosku ze nie masz sie czym przejmowac i stad moj komentarz.Teraz rozumiem ze plamy wygladaly gorzej a fotki zrobione zostaly jak bylo juz Ok pozdrawiam
Nie ma sprawy
Angi74 jest offline  
Stary 2007-07-06, 16:20   #225
kaku11
Przyczajenie

Już sama nie wiem co robić. Kusi mnie bardzo, aby od razu zacząć używać któregoś z polecanych kremów ( we wrześniu mam ślub przyjaciółki ). Tylko teraz nie wiem którego :HQ czy Thiospot? Molly pisz na bierząco o rezultatach kuracji please.. A propos tez farbuję na różowo
kaku11 jest offline  
Stary 2007-07-06, 16:33   #226
kaku11
Przyczajenie

I wiesz co Molly, też się zastanawiałam , jak to jest z tymi gwiazdami i ich nieskazitelnymi cerami. Znalazłam zdjęcia np. Cameron Diaz, zrobione znienacka i bez makijażu - całą buzię ma w plamach ( nie wiem czy to jakość fotek czy real, w końcu całymi dniami surfuje.. to ma skąd mieć te przebarwienia). Albo jakieś cud kamuflujące makijaże, albo zabiegi dla wybranych
kaku11 jest offline  
Stary 2007-07-06, 19:16   #227
moll_y
Rozeznanie

Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Kaku dokladnie!! nie wiem czy nie kupilysmy przypadkiem tego samego magazynu plotkarskiego (hehe) ja dorwalam ta gazete miesiac temu niecaly i rzeczywiscie jest tam fotka Cameron D. taka prawie na cala strone(!) bylam zszokowana jak zobaczylam co bidulka ma na twarzy; nie dosc ze problem z pryszczami to jakby malo tego bylo jakies plamy wielkie i czerwone i do tego jeszcze przebarwienia,na tym zdieciu ma makijaz ale najwyrazniej tylko oczu (moze to jest ta sama fotka? - ma okulary na glowie,ciemne wlosy chyba krotkie i duze zlote kolczyki) a magazyn w ktorym znajduje sie artykul ze zdieciem to "Heat" z data 2-8 czerwiec.
moll_y jest offline  
Stary 2007-07-06, 21:47   #228
anne28
Raczkowanie

hej,

oto cytat z ksiazki Tombaka:
" Likwidacja zmarsczek i plam na twarzy.
Przepis: 100 g korzenia pietruszki drobno posiekać, wlożyc do garnka, zalać wrzatkiem, przykryc pokrywka i gotowac 15 min. Ostudzić w pokojowej temperaturze przez 20 min. Odcedzić, wlać do słoika, dodać 1 stolową lyżke soku z cytryny. Wszystko dobrze wymieszac, odstawić w ciemne miejce.
Stosowanie: przecierac twarz plynem rano i wieczorem."

Bede to robic w poniedzialek

do pannazmokraglowa: przepraszam, pomieszalo mi sie, tobie sie nie wrocily plamy tylko kaku, a ty bylas zadowolona. sorki !!!

witamina c doustnie nie dziala na plamy!!! Tombak np. w ogole neguje przyjmowanie sztucznych witamin. Ma tez wiele przepisow - sokow w roli glownej z burakami, ale dzialaja one przede wszystkim na watrobe jelita itp, mieszane z marchewka, selerem, ogorkiem itp. Ale nic nie pisze zeby mialy pomoc w likwidacji plam. No coz... Wszystko trza wyprobowac. Dla mnie ten sok jest slodki, teraz są nowe buraki wiec nie sa takie zle!!!!

nie ma co nakladc tyle tego na buzie!!! skóra musi tez oddychac. mnie sie wydaje ze ja juz za duzo stosuje. moj tato zawsze powtarza ze swieze powietrze jest najlepsze na cere, zadnych kremow. mama od lat stosuje krem zaji olowkowy, a wczesniej pani walewskiej i ma ladna cere. kolezanka tez ma buzie jak u niemowlaka i stosuje tylko krem nivea. ale kazda cera jest inna. ja mam mieszana do tlustej i musze stosowac kremy odpowiednie do mojej cery.

co do cameron diaz: to prawda, czytalam kiedys, ze ma problemy z buzia, te wszystkie filmy i zdjecia to jest oczywiscie kamuflaz, podobnie jak inne gwiazdy m.in. Brithney Speers ma tez brzydka buzie.

papa
anne28 jest offline  
Stary 2007-07-06, 21:49   #229
anne28
Raczkowanie

przynajmniej tyle sie mozna pocieszyc...
anne28 jest offline  
Stary 2007-07-06, 22:42   #230
pannazmokraglowa
Raczkowanie

GG do pannazmokraglowa Send a message via Skype™ to pannazmokraglowa

do pannazmokraglowa: przepraszam, pomieszalo mi sie, tobie sie nie wrocily plamy tylko kaku, a ty bylas zadowolona. sorki !!

Dokladnie tak. Pomylilo ci sie pewnie dlatego,ze napisalam,ze plamy po Cosmelanie nie zniknely mi calkowicie,co przewidzial wczesniej lekarz.ale co daje lepszy efekt,Cosmelan,czy Thiospot,truno powiedziec.Cosmelan poprawil mi cere. Narazie nie pzetluszcza mi sie jak kiedys. Moze na skutki uboczne musze jeszcze troche poczekac( odpukac ),za to wszystkim juz teraz polecalabym Thiospot. Ciekawe jak bedzie po drugim miesiacu,jak juz teraz jestem zadowolona.Ciesze sie,ze piszecie o pudrach z filtrem.Zamiast zwyklego,zaczne tez uzywac takiego.
pannazmokraglowa jest offline  
Stary 2007-07-07, 00:44   #231
kaku11
Przyczajenie

Zdjęcia Cameron widziałam w necie (kilka). A co do filtrów i pudów z filtrami to są okropne. Cała się po nich świecę i robią maskę, kiedy zastosuję taką ilość, aby zakamuflowała choć trochę plamy. Ble.. Ostatnio wyprubowałam shihedo w płynie faktor 50, niby trochę lepszy, lecz też nie idealny. Jestem zwolenniczką świeżego, promiennego makijażu i jak to pogodzić?.. Tym bardziej, że mam suchą cerę, bez żadnych innych defektów. Moja przyjaciółka wróciła właśnie z Turcji i pomimo smarowania się co 2 h blokerem, czapki i dużych okularów też nabawiła się plam. Oczywiście daleko jej do mnie(a raczej moich przebarwień), ale jednak. Pociaszające jest to, że są jakieś specyfiki, które dają efekty, mimo,że na chwilę.. Pozdrawiam dziewczyny.
kaku11 jest offline  
Stary 2007-07-07, 00:46   #232
kaku11
Przyczajenie

Sorki za mój analfabetyzm : WYPRóBOWAłAM!! Tak ma być.
kaku11 jest offline  
Stary 2007-07-07, 00:51   #233
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kaku11 Pokaż wiadomość
Zdjęcia Cameron widziałam w necie (kilka). A co do filtrów i pudów z filtrami to są okropne. Cała się po nich świecę i robią maskę, kiedy zastosuję taką ilość, aby zakamuflowała choć trochę plamy. Ble.. Ostatnio wyprubowałam shihedo w płynie faktor 50, niby trochę lepszy, lecz też nie idealny. Jestem zwolenniczką świeżego, promiennego makijażu i jak to pogodzić?.. Tym bardziej, że mam suchą cerę, bez żadnych innych defektów. Moja przyjaciółka wróciła właśnie z Turcji i pomimo smarowania się co 2 h blokerem, czapki i dużych okularów też nabawiła się plam. Oczywiście daleko jej do mnie(a raczej moich przebarwień), ale jednak. Pociaszające jest to, że są jakieś specyfiki, które dają efekty, mimo,że na chwilę.. Pozdrawiam dziewczyny.
Zalezy jakim blokerem smarowała się Twoja kolezanka.Ja w ubiegłe wakacje krązyłam pomiędzy Egiptem,Turcją i Grecją przez całe lato i moje przebarwienia nie pogorszyły się.Na porządku dziennym był kapelusik i blokerek
Apropos makijazu,chyba juz doszlam do wprawy bo mimo blokera mam ładny i promienny makijaz.

Juz nie mogę się doczekać jesieni zeby wypróbować Tiospot !!!!
Angi74 jest offline  
Stary 2007-07-07, 08:49   #234
anne28
Raczkowanie

Angi co to znaczy filtry parsolowe i bezparsolowe. napisane jest to na skladzie kremu? czy w takim razie na krem avene +50 ktorego uzywam moge stosowac puder lub podklad ? dzieki!
ja z podkladu w compakcie +50 avene jestem zadowolona - polecam. Ponoc SVR w compakcie tez jest dobry.
anne28 jest offline  
Stary 2007-07-07, 09:52   #235
me-na
Raczkowanie

Witajcie dziewczyny
Właśnie zakupiłam krem który mozna stosować latem i co wazne ma w swoim składzie same wybielacze ale nie są światłouczulajace nazywa się
WHITE LINE NIGHT CREAM i kosztuje 75 zł rozmawiałam na jego temat z kilkoma osobami i daje świetne efekty ja zaczynam go stosować od wtorku bo wtedy przyjdzie paczka mozna go kupić tylko w Sanusmarket.pl
cena jego jest taka sama jak THIOSPOT a podobno duzo lepszy i bez obaw stosujemy go latem tylko na noc
oto jego opis
30 nocy wystarczy aby odzyskać jednolity kolor, zminimalizować przebarwienia, ostudy i odbarwić lokalne plamki skórne. To obiecuje firma Gerard’s przy pomocy WHITE NIGHT - -- produktu przeznaczonego do stosowania na noc, lidera w zabiegu na przebarwienia. Jego sekretem jest bogata, ale nie tłusta struktura, wzbogacona w nadtlenek wodoru z natychmiastowym efektem rozjaśnienia i ekstraktem z mącznicy lekarskiej, który chroni i ogranicza uszkodzenia spowodowane ekspozycją na promienie UV. Nakładamy go przed snem tylko na przebarwienia, zawsze po oczyszczeniu skóry przy pomocy White Cleansing Milk, mleczka z linii Whitening, przeciw przebarwieniom.

Przeznaczenie:
Dla skóry z hyperpigmentacją.
Stosowanie preparatu ma na celu zapobieganie powstawania przebarwień (plam starczych) lub wywabiania już istniejących.

Jak tylko zacznę stosować ten krem co tydzień będę opisywać swoje spostrzeżenia i swoją opinię na temat tego kremu
me-na jest offline  
Stary 2007-07-07, 10:05   #236
me-na
Raczkowanie

a tu wklejam coś do poczytania dla osób zaczynajacych walke z przebarwieniami
Plamy barwnikowe najczęściej bowiem powstają pod wpływem światła słonecznego. Plamy pigmentacyjne powstają na skutek zakłócenia mechanizmu wytwarzania i rozmieszczenia melaniny. Dermatolodzy szacują, że ponad 60 % tego typu efektów barwnikowych wywołanych jest właśnie działaniem promieni słonecznych. Spośród innych czynników sprzyjających ich powstawaniu można wymienić także zakłócenia gospodarki hormonalnej organizmu, które mogą pojawić się w okresie ciąży, przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych czy też menopauzy. Również używanie perfum, stosowanie niektórych kosmetyków zawierających np. wyciągi roślinne, czy też przyjmowanie leków uwrażliwiających skórę na działanie promieni słonecznych może pogłębiać ten proces. Jednym ze skuteczniejszych naturalnych surowców o działaniu wybielającym jest hydrochinon, związek o silnych właściwościach redukujących. Produkty z hydrochinonem można stosować maksymalnie do 4-6 miesięcy.
W preparatach do rozjaśniania skóry używane są także pochodne hydrochinonu.Szczególnie często stosowana jest arbutyna Kolejnymi środkami, często stosowanymi w produktach do usuwania przebarwień skóry są kwasy kojowy i fitowy. Również chętnie stosowanym składnikiem preparatów rozjaśniających jest kwas azelainowy,Retinol czyli witamina A należy do najefektywniejszych substancji przeciwdziałających starzeniu skóry. Kolejnymi związkami chętnie wykorzystywanymi w preparatach rozjaśniających są kwasy owocowe, które wywierają znaczący wpływ na barwę naszej skóry. Zastosowanie znajdują tzw. alfa-hydroksykwasy (AHA), których głównymi przedstawicielami są kwasy: glikolowy, mlekowy, jabłkowy, cytrynowy. Nowością na rynku kosmetycznym jest kwas migdałowyW preparatach wybielających wykorzystywane są także BHA czyli beta-hydroksykwasy, których głównymi przedstawicielami są kwasy: salicylowy, glukuronowy, galakturonowy. W rozjaśnianiu przebarwień wykorzystuje się zarówno układy pochodzenia roślinnego (wyciąg ananasa, ogórka, banana, papai) jak i enzymy zwierzęce (np. trzustkowe).
Oprócz wzmiankowanej wcześniej mącznicy lekarskiej zastosowanie w preparatach rozjaśniających znalazł cały szereg innych ekstraktów roślinnych.Zastosowanie w tego typu preparatach znalazł także ekstrakt z cytryny czy też ekstrakt z ogórka, czasami wzbogacane kwasem cytrynowymSpośród surowców roślinnych o charakterze depigmentacyjnym można wymienić także ekstrakty z krwawnika (Achillea millefolium), rumianku (Chamomilla recutita L), grejpfruta (Citrus paradisi), rezedy (Reseda lutea), piwonii (Paeonia), pietruszki (Petroselinum sativum), morwy białej (Morus alba), lukrecji (Glycyrrhiza gabra), zielonej herbaty (Camellia), kawy (Coffea), krokosza barwierskiego (Carthamus tinctorius L)., tamaryndowca (Tamarindus indica). Cenionym surowcem często stosowanym w produktach rozjaśniających skórę jest ekstrakt z brzozy
Bardzo ciekawym surowcem roślinnym, o którym głośno w ostatnich latach jest tarczyca bajkalska będąca ekstraktem korzenia rośliny z gatunku Scutellaria Jeśli przebarwienia są umiejscowione w naskórku, kremy wybielające mogą być bardzo pomocne i dać widoczne efekty, jeśli natomiast znajdują się one w głębszych warstwach to przed użyciem kremu wybielającego powinno zastosować się preparat peelingujący. Decydując się na kurację wybielającą trzeba się uzbroić się w cierpliwość, gdyż jest ona na ogół długa. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach, a czasem kilku miesiącach stosowania odpowiednio dobranego preparatu.

Dlaczego w kosmetykach pojawiła się arbutyna? Zgodnie z prawem do kosmetyków ogólnie dostepnych można dodać ekstrakty z roślin, natomiast zabronione jest dodawanie hydrochinonu. Ludzie wiedzą, że hydrochinon jest najskuteczniejszym środkiem usuwającym, np. piegi, plamy melaninowe. Hydrochinon dla przeciętnego człowieka jest nieosiągalny, a co dopiero mówić o sporządzeniu sobie preparatu. Dlatego producenci postanowili ominąć prawo i zastosować cwany chwyt - arbutyna zawarta w ekstrakcie z roślin dozwolonych. Padło na Bergenia, mącznicę lekarską (niedźwiedzie uszko, grono) - Arctostaphylos uva ursi , liść borówki Folium Vitis idaeae (Fol. Myrtylli), wrzos - Calluna, gruszę - Pyrus, pomocnik, gruszyczkę Pyrola, pomocnik Chimaphila i in. Dorobiono ideologię, że uwolniony hydrochinon będzie wybielał skórę. Zawartość glikozydów arbutynowych w surowcach zależy od wielu czynników, w tym wieku i fazy dojrzałości organu (surowca) i waha się w granicach od 6-20%, przy czym najmniej jest ich we wrzosie, najwięcej w mącznicy i gruszy.

Dlaczego arbutyna nie działa wybielająco w kosmetykach?:
1. Jest jej zbyt mało w produkcie ostatecznym, 1-5%.
2. Słabo przenika przez naskórek.
3. Nie ulega hydrolizie, bowiem środowisko kosmetyku jest kwaśne lub lekko kwaśne.
4. Nie ulega hydrolizie w skórze, bo skóra prawidłowa ma odczyn lekko kwaśny, zbyt niski, aby arbutyna mogła uwalniać hydrochinon.

Sporo pracowałem nad substancjami wybielającymi skórę i muszę przyznać, że najlepsze wyniki dawały roztwory hydrochinonu o stężeniu ponad 15%, w alkoholu, z dodatkiem ekstraktu z lukrecji, brzozy, platanu, pietruszki, chrzanu, kwasu askorbinowego i imbiru. Doskonały jest także roztwór 15% hydrochinonu w wodzie migdałowej z dodatkiem ekstraktu z chrzanu.
me-na jest offline  
Stary 2007-07-07, 11:58   #237
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
Angi co to znaczy filtry parsolowe i bezparsolowe. napisane jest to na skladzie kremu? czy w takim razie na krem avene +50 ktorego uzywam moge stosowac puder lub podklad ? dzieki!
ja z podkladu w compakcie +50 avene jestem zadowolona - polecam. Ponoc SVR w compakcie tez jest dobry.
Przeglądnij linki które wkleiłam na tej stronie (post 211 i 217).

Na Avene krem 50+ mozesz stosować kazdy podklad i puder.Natomiast stosowanie samego kompaktu 50+ mija się z celem,poniewaz filltr musi być nałozony w ilośći okolo 2 ml,tak więc samym kompaktem uzyskałabyś efekt "maski pośmiertnej" Co innego krem Avene z filtrem a na to kompakt.
Angi74 jest offline  
Stary 2007-07-07, 13:42   #238
anne28
Raczkowanie

dzieki Angie !!!!!!!!!!!
troszke poczytalam, ale tam jest tego czytania................ rany, ponad 100 stron!!!
ja uzywam avene 50 krem, na to podklad zwykly (obecnie lieraca, do niedawna Isa Dora) i na to ten podklad w compakcie avene +50, bo tez do tej pory nie wiedzialam czy jezeli nakladam na filtry podklad bez filtrow to czy filtry z kremu mimo wszystko dzialaja.
mam jeszcze pytanie: co to jest ta skrobia i gdzie ja mozna kupic??? z tego co czytalam byloby to dobre dla mnie bo mam cere mieszana i co jakis czas musze przykladac chusteczke higieniczna na twarz. mam tez puder sypki Isa Dora, a slyszalam ze bardzo dobry jest puder sypki transparentny Vichy. Czy podobne dzialanie ma skrobia modyfikowana?
anne28 jest offline  
Stary 2007-07-07, 14:38   #239
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
dzieki Angie !!!!!!!!!!!
troszke poczytalam, ale tam jest tego czytania................ rany, ponad 100 stron!!!
ja uzywam avene 50 krem, na to podklad zwykly (obecnie lieraca, do niedawna Isa Dora) i na to ten podklad w compakcie avene +50, bo tez do tej pory nie wiedzialam czy jezeli nakladam na filtry podklad bez filtrow to czy filtry z kremu mimo wszystko dzialaja.
mam jeszcze pytanie: co to jest ta skrobia i gdzie ja mozna kupic??? z tego co czytalam byloby to dobre dla mnie bo mam cere mieszana i co jakis czas musze przykladac chusteczke higieniczna na twarz. mam tez puder sypki Isa Dora, a slyszalam ze bardzo dobry jest puder sypki transparentny Vichy. Czy podobne dzialanie ma skrobia modyfikowana?
Twoja kolejność nakładania filtru i podkładu jest ok.Mimo podkładu filtr działa (musisz jedynie po nałozeniu filtra w przepisowej ilości dać mu czas na wchłonięcie),bardzo dobrze ,ze nakladsz kompakt z filtrem rowniez Avene,unikasz destabilizacji filtra-co miało by miejsce w sytuacji kompaktu innej firmy.

Gorąco polecam ci tą skrobię*modyfikowaną.Skro bia jest składnikiem wielu pudrów wysokopółkowych.Nakładana solo jako puder znakomicie matuje twarz na wiele godzin-sprawdziłam bo sama mam tłustą cerę.Mozesz ją dostać na stronie mazidla.com
Moj makijaz wygląda tak: Krem z filtrem Avene50+,na to podkład,potem skrobia dla zmatowieni (nakładam jak puder sypki) i na koniec odrobina brązera.

Acha,jeszcze apropos skrobii.Miałam naprawdę wiele pudrow wysokopółkowych i zaden nie równał się z tą skrobią,ponadto niektóre przyczyniały się do powstawania zaskórników .Ze skrobią nie mam tego problemu.
Angi74 jest offline  
Stary 2007-07-07, 19:43   #240
anne28
Raczkowanie

Angie, czyli jest to zwykla skrobia, ktora moge tez kupic w sklepie ze zdrowa zywnoscia?

anne28 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości