Lumene, Loreal, Vipera- bardzo prosze o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-12-22, 14:15   #1
aggie
BAN stały

GG do aggie

Lumene, Loreal, Vipera- bardzo prosze o pomoc :)

Vipera, Matt & Moisture (Fluid)
Lumene, Double Stay Make-up (fluid)
Loreal, Ideal Balance

Mam cerę tłustą, pełno zaskórniaków (obecnie czyszczonych u kosmetyczki- jest ich tyle, że muszę 2x iść do niej ).. zależy mi aby podkład PRZEDE WSZYSTKIM nie zatykał porów i w miare matowił (w miarę, bo zrobić to można pudrem spkim albo chusteczkami) aby był kryjący, ale oczywiście by nie tworzył maski
Przeglądając KW wybrałam te 3... I zanim kupię chciałabym się Was poradzić. Bo.... Loreal jest dosyć drogi wporównaniu do tamtych i nie chciałabym wywalić pieniędzy w błoto...
Bardzo proszę o pomoc -->zależy mi jak najszybciej, przed świętami bym go chciała kupić
aggie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 16:07   #2
AnnHolland
Gość

Re: Lumene, Loreal, Vipera- bardzo prosze o pomoc :)

zdecydowanie L`oreal Jestem zwolenniczka Ideal Balace Podklad bardzo przyjemny, wrecz niewidoczny, i wart swojej ceny. Co wazne gama kolorow jest szeroka wiec na pewno znajdziesz cos dla siebie Poczytaj opinie wizazanek na KW, moze pomoze Ci to rozwiac watpliwosci
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 16:21   #3
aggie
BAN stały

GG do aggie

No więc właśnie czytałam opinie wszystkie Loreala i one są niestety dosyć skrajne... a ja mam naprawdę tłustą cerę z problemami (zaskórniaki i pryszcze przed okresem) I mój podkład w żaden sposób nie może zatykać porów i muszę być naturalna w nim decydując się na Loreala wolałabym być pewna- jako że na moją nastoletnią kieszeń to będzie wydatek niemały- na sam podklad przeznaczyć 60zł
Stary 2003-12-22, 16:34   #4
cosma
Zakorzenienie

Miałam Ideal Balance i ci go odradzam.Strasznie widać go na skórze,twarz wygląda jak maska,poza tym nie matuje dobrze.To już o niebo lepszy jest Air Wear,ale on jest dla osób,które mają idealna cere.
Może spróbuj Lumene,miałam puder Lumene i byłam bardzo zadowolona.
Poleciłabym ci nowego Colorstaya,no ale on jest drogi(72zł).
cosma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 16:39   #5
aggie
BAN stały

GG do aggie

No własnie i tu są te skrajne opinie.. Loreala poleciły mi dwie kosmetyczki z którymi rozmawiałam mówiąc, że on własnie nie zatyka porów i buzia wygląda świeżo...
A Lumene nie zatyka? Niestety tu gdzie mieszkam nie mam możliwości mieć próbek przed świętami, bo skończyły się... a nie wszędzie można kupić kosmetyki np Loreala. Dlatego od razu będę musiała kupić. Dziewczyny doradźcie co będzie najbardziej optymalne dla mnie..
Achhhhh ale jestem w kropce
Stary 2003-12-22, 17:09   #6
AnnHolland
Gość

O, to widac ze mamy identyczne problemy z cera Ja uzywam od 3 lat Color Stay Revlonu. Tylko tego starego, a nie nowego o ktorym pisala Cosma. A dlaczego. Otoz stary zdecydowanie lepiej kryje i jest wytrzymalszy. Mialam okazje przetestowac oba no i jest tanszy bo kosztuje 64 zl Ponadto jest wydajny. Ja uzywam go codziennie i mam go przez 4-5 miesiecy. A co najwazniejsze jest trwaly i nie wymaga poprawek w ciagu dnia Poczatkowo trzeba nauczyc sie go nakladac, ale pozniej jest juz tylko super No i porownawczo do Ideal Balance jest o wiele lepszy :P
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 17:16   #7
aggie
BAN stały

GG do aggie

Hm.. tylko że droższy Niestety cena jest za wysoka Mam teraz maseeeee wydatków (studniówka, 18stka i różne takie) więc choć bym chciała nie wydam tyle na sam podkład
Dlatego wolałabym wybrac któryś z tych 3-ech o tkórych wspominałam Tylko nadal nie wiem który
Ale dzięki Ann za tą opinię ! Na pewno przyda mi się na przyszłość, bo prędzej czy później kupię ten podkład !! Ale chyba jeszcze nie teraz
Stary 2003-12-22, 17:25   #8
Jelonek
Zakorzenienie

Mi również nie przypasował Ideal Balance. Dlaczego? Widać go na twarzy, nawet jeśli w domu wszystko wygląda w porządku, to po jakimś czasie tworzy się maska bleee. Spływa z twarzy, nie matuje wystarczająco. Rzeczywiście o niebo lepszy jest Air Wear- do niego jednak potrzeba idealnej cery.
Jelonek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 18:10   #9
AnnHolland
Gość

To skoro tak, to wybierz Air Wear, ktory kosztuje tyle samo co Ideal Balance Sama go posiadam i jesli jakies dramatyczne przebarwienia najpierw potraktujesz korektorem, a pozniej tym podkladem to tez dobrze kryje Mi jedno co w nim nie pasuje, to to, ze ciut za bardzo przesusza mi skore, ale znow wiele moich znajomych go lubi Gdybys miala jeszcze jakies pytania to smialo pisz Buziaki!
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 22:23   #10
aggie
BAN stały

GG do aggie

Hmmmm czyli Ideal Balance jednak za bardzo kryje ?
Air Wear będzie odpowiedni do mojej cery właśnie ? ja korektoru właściwie zawsze używam, więc z tym nie ma problemu zalezy mi tylko na naprawdę dobrym podkładzie- byle nie zatykał porów i w miare matowił Air wear tak robi tak?
A ten Lumene, próbowałaś go ?
Pozdrówka i dzięki za pomoc Ann
Stary 2003-12-22, 22:51   #11
aggie
BAN stały

GG do aggie

Aaaaaaaaa po raz enty czytam opinie KW I juz kompletnie nie wiem co robić
Zarówno przy Air wear i przy Ideal balance są bardzo skrajne opinie, że : jedna opinia, że doskonale matuje, a inna że w ogóle (okej, wiem, zależy to od cery). Kolejna opinia- buzia wygląda po nim nie do końca naturalnie, bo podkład nie tuszuje zmęczenia (to chyba o Air wear chodziło), jest leciutki i za mało tuszuje przebarwienia... hm... z kolei również podkład Air wear został przez inną wizażankę z całkiem drugiej strony ocenioony tzn, że buzia wygląda na wypoczętą, ładnie kryje...
Z ideal balance to samo..
I jak ja mam tu coś dla siebie wybrać ?
Który z tych dwóch ???
MYślę jeszcze nad Lumene......
Proszę pomóżcie
Stary 2003-12-23, 09:27   #12
Dzmilla
Przyczajenie

Cześć!
Ja używałam Air Wear i byłam bardzo zadowolona (tylko ze kupilam go za granica w szklanym sloiczku) I wedlug mnie on matuje! Do tego stopnia ze moja kolezanka z normalna cera nie musiala uzywac pudru sypkiego bo Air Wear zastygał tworząc aksamitny mat. Ja mam cerę tłustą, musiałam go przysypać sypkim pudrem i rzeczywiscie co jakis czas poprawiac ale ogolny efekt byl bardzo dobry. I pokryl mi wszystkie niedoskonalości a jest ich sporo
Mam nadzieje ze uda Ci sie w koncu wybrac cos dobrego
Pozdrawiam!
Dzmilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 10:12   #13
AnnHolland
Gość

Nie tak Ideal Balance jest jakby druga wersja Air Wear, ktora nie kazdemu pasuje, bo wszystko zalezy indywidualnie od cery A skoro uzywasz korektora caly czas, to Air Wear bedzie idealny bo on porow nie zatyka i naprawde robi porcelanowa buzie Dodatkowo jak sie utrwala robi buzie bardzo delikatna w dotyku Nie wiem jaki masz odcien cery, ja osobiscie mam bardzo jasna karnacje wiec uzywam najjasniejszego odcienia, ale w przypadku L`oreala jest tak, ze im mocniejszy kolor, tym silniejsze wlasciwosci kryjace No i oczywiscie matujace
A Lumene nie probowalam niestety, wiec tu nie moge sie wypowiedziec Trzymaj sie cieplutko
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 10:15   #14
AnnHolland
Gość

Ile osob, tyle opinii Ja sama na sobie oba sprawdzilam i wiem ze oba maja wspolna ceche - wymagaja poprawek w ciagu dnia Konsystencja jest ich podobna (Air Wear ciut ciezsza), oba ladnie wygladaja na buzi (Ideal Balance nawilza, Air Wear bardziej wysusza - przynajmniej u mnie i oba sa godne polecenia Najlepiej wybierz sie do drogerii, popros o probki bo wiem ze L`oreal zostawia ich duzo, i najlepiej sama sie przekonaj
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 12:53   #15
Jelonek
Zakorzenienie

Ja mam już drugie opakowanie Air Wear nr22 sand beige, chociaż obecnie stosuję go na przemian z Wonder finish Maybelline. Kolorek Loreala średnio ciemny, bardzo dobrze stapia się z cerą, mnie matuje na 6 godzin więc jest bdb (cera mieszana). Ślicznie pachnie, nie spływa, nie wałkuje się na kremach. Po nałożeniu go na twarz pozostawia aksamitną warstewkę niewidoczną dla oka, jest bardzo wydajny- pierwsze opakowanie starczyło mi na prawie rok. Naprawdę polecam skoro i tak używasz korektora
Stary 2003-12-23, 15:34   #16
Jelonek
Zakorzenienie

Do Ann

AnnHolland napisał(a):
w przypadku L`oreala jest tak, ze im mocniejszy kolor, tym silniejsze wlasciwosci kryjace No i oczywiscie matujace
Zaciekawiłaś mnie tym stwierdzeniem. Mogłabyś mi to wyjaśnić? Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, że im ciemniejszy kolor tym lepiej podkład się sprawuje
Stary 2003-12-23, 16:10   #17
AnnHolland
Gość

Re: Do Ann

Ania17 napisał(a):
> Zaciekawiłaś mnie tym stwierdzeniem. Mogłabyś mi to wyjaśnić? Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, że im ciemniejszy kolor tym lepiej podkład się sprawuje

To nie jest zadna taka pisana zasada, ALE Mama mojej kolezanki swego czasu pracowala w rozlewni kosmetykow L`oreala. I jak przyjezdzala to przeywozila w malutkich sloiczkach podklady i inne drobiazgi w przeroznych odcieniach Oczywiscie ja z kumpela pozniej to testowalysmy No i zauwazylysmy ze w przypadku mojego koloru nr 15 podklady mniej sie spisuja niz przy np nr 22 Po prostu ten jasny nie uwydatnia wszystkich pozytywow podkladu, np Transluicide wyglada slicznie i slicznie sie mieni w odcieniu Sable, zas przy Chair(15) wyglada po prostu ziemisto i wcale skory nie rozswietla Taka osbista refleksja
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 16:41   #18
lejka
Zakorzenienie

AnnHolland napisał(a):
> To nie jest zadna taka pisana zasada, ALE Mama mojej kolezanki swego czasu pracowala w rozlewni kosmetykow L`oreala. I jak przyjezdzala to przeywozila w malutkich sloiczkach podklady i inne drobiazgi w przeroznych odcieniach Oczywiscie ja z kumpela pozniej to testowalysmy No i zauwazylysmy ze w przypadku mojego koloru nr 15 podklady mniej sie spisuja niz przy np nr 22 Po prostu ten jasny nie uwydatnia wszystkich pozytywow podkladu, np Transluicide wyglada slicznie i slicznie sie mieni w odcieniu Sable, zas przy Chair(15) wyglada po prostu ziemisto i wcale skory nie rozswietla Taka osbista refleksja

A może to zależy od skóry, każdemu pasuje inny podkład, a nie od koloru?
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 17:03   #19
AnnHolland
Gość

raczej nie bo sama na sobie wszystko probowalam
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 18:10   #20
lejka
Zakorzenienie

AnnHolland napisał(a):
> raczej nie bo sama na sobie wszystko probowalam

Tak różne odcienie? To może tu leży powód? Precież do karnacji jest zwykle doapsowany jeden odcień... Dlatego w tym prawidłowym buzia wyglądała lepiej?

Przepraszam za maruderstwo, taka moja marudna natura.
Stary 2003-12-23, 19:52   #21
AnnHolland
Gość

lejka napisał(a):
> Tak różne odcienie? To może tu leży powód? Precież do karnacji jest zwykle doapsowany jeden odcień... Dlatego w tym prawidłowym buzia wyglądała lepiej?
>
> Przepraszam za maruderstwo, taka moja marudna natura.

Zatem jeszcze raz bo sie nie zrozumialysmy Odcienie rozne dlatego ze raz mialam opalona buzie, raz nie Moj naturalny kolor to 15, i Transluicide wcale na nim sie nie blyszczy drobinkami, albo Air Wear za mocno nie kryje ALE gdy bylam opalona, to odcien ciemniejszy 22 Transluicide ladnie sie mienil, a Air Wear ladnie kryl W obu przypadkach mialam podobne problemy z cera, dlatego moge porownac dzialanie tych podkladow Stad tez moje wnioski :P Pozdrawiam
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 20:41   #22
lejka
Zakorzenienie

Aaa... Ależ ja jestem męcząca, ale teraz przynajmniej wszystko wiem.

Dziękuję za wyrozumiałość.
Stary 2003-12-23, 20:42   #23
AnnHolland
Gość

alez prosze bardzo trzymaj sie cieplutko papa
  Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 21:45   #24
aggie
BAN stały

GG do aggie
Re: Kupilam :)

Jednak Ideal Balance Myślałam i myślałam.. i pani w sklepie popatrzyła na mnie i od razu powiedziała, że bezsprzecznie Ideal... i chyba miała rację Bo z tego co czytam, to Air wear jednak nie kryje całkiem okej i jest bardziej przeznaczony dla cer normalnych... a moja jest wyjątkowo tłusta, z problemami... więc uznałam, że ideal będzie miał jakby mocniejsze działanie dla mnie póki co nałożyłam go dziś (trzeba go wklepywać, a nie rozsmarowywać jak krem prawda? i wygląda super buźka taka aksamitna jest ale na ocenę obiektywną muszę poczekać i zobaczyć jak się będzie zachowywał w ciągu dnia, na imprezie..
W każdym razie efektu maski żadnego nie widzę, wyglądam bardzo naturalnie i podkład ładnie pokrył to co miał
JEstem zadowolona
I dziękuję ślicznie za doradzenie Loreala
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości