Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Dom, nieruchomości

Notka

Dom, nieruchomości Tu dowiesz się gdzie kupić dom lub mieszkanie, jakie dokumenty są niezbędne, ile kosztuje notariusz - a jak już kupisz, to dowiesz się, jak urządzić pokój, przemeblować kuchnię, nakryć do stołu, zreperować krzesło, odnowić szafę, wywiercić dziurę w ścianie i jak pielęgnować fikusa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-11, 13:06   #1
abc_81
Rozeznanie

GG do abc_81
Bodzio - opinie o meblach, dodatkach ...

Bardzo podobają mi sie meble Bodzio. Czy ktoś może je kupił. Nie jestem do końca przekonana bo są bardzo tanie. Np. Kanapa , na zdjęciu poniżej kosztuje ok. 1000zł. Proszę o rade.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4307_1.jpg (8,2 KB, 207 załadowań)
abc_81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 15:08   #2
Magda77
Raczkowanie

Dot.: meble bodzio

powiem krótko - odradzam. cena mówi sama za siebie
Magda77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 18:30   #3
maruuuda
Raczkowanie

GG do maruuuda

Ja tez rozgladam sie za wypoczynkiem i w gazetce Bodzia baaaaardzo podobał mi sie wypoczynek jamajka kanapka 2 i 3 osobowa, w rzeczywistosci jak to zobaczylam -delikatna tragedia, eko skóra nie za dobrej jakosci, kolory duzo odbiegały od tych w gazetce, ceny promocyjne tylko były na nierozkładane i generalnie bez rewelacji... -ja juz sobie odpusciłam
maruuuda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 18:42   #4
Ather
Zakorzenienie

Moja mama kupiła pół roku temu kanapę i fotele, fotel dostarczyli z dziurą, trzeba było wymieniać. A spręzyny w kanapie szlag trafił i trzeba było wymieniać materac (ale to akurat odbyło się u nich bez większych problemów).
Ja kupiłam sobie szafkę i biurko narożne - masakra w składaniu, częsci niektóre były źle poodmierzane, a szczególnie dziury na kołki oO połowa nie pasowała grubością i głębokością.

Niedawno moja znajoma kupiła szafę i ten sam problem.

Szczerze odradzam Bodzio...

Ather jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:18   #5
abc_81
Rozeznanie

GG do abc_81

Dziewczyny wielkie dzięki, chyba rzeczywiście poszukam czegoś lepszego.
abc_81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 07:23   #6
tysia_15
Chi~

GG do tysia_15

ja mam meble podzio i nie jestem strasznie niezadowolona, tylko trochęsie namęczyłam z rodzicami przysklądaniu,ale to normalne. są całkiem ładne.

Studentka GP
tysia_15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 07:42   #7
motylek
Rozeznanie

Odradzam...wiele osob skarzy sie na Bodzia ...
motylek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:42   #8
bydgoszczanka
Zakorzenienie

Smaczny profil bydgoszczanka
Smaczne przepisy17
GG do bydgoszczanka

Kuzynka ma sklep meblowy i też w zasadzie odradza te meble, chociaż mówiła, że niektóre partie mebli są niezłe. Trzeba tylko dobrze trafić

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 21:53   #9
Kakusia
Zakorzenienie

Dot.: Bodzio - opinie o meblach, dodatkach ...

mam kuchnie z Bodzia, wersalki, komplet wypoczynkowy (kanape + fotele) i komode - jestesmy zadowoleni

Nasza Córunia

Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:12   #10
klejuszek
Raczkowanie

Ja mam z Bodzia sofe jamajke 3 os., jasnobezowa. Po 1,5 roku uzywania smialo moge stwierdzic ze odradzam wszystkim zakup tego lozka. Cena tania ale...
1. lozko ciezko sie sklada, jak chce je wsunac do srodka to przesuwa sie cale lozko, zamiast ta czesc ktora ma sie zlozyc - dlatego tylko 2 osoby sa w stanie se z tym poradzic;
2. podglowek mi sie psuje - za chwie bedzie zwisal i glowe bede musiala miec nizej
3. ogolnie lozko jest nie wygodne - ja wciaz jestem nie wyspana, bola mnie plecy, spie sama a juz na pewno by bylo gorzej dla 2 osob;
Jedyny plus to ten ze latwo mozna utrzymac w czystosci lozko i ze przez te 1,5 roku uzywania obicie jest wciaz jak nowe.
klejuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:38   #11
panna kinia
Rozeznanie

Słyszałam nie najlepsze opinie na temat tych mebli. Rodzina koleżanki jakoś w ostatnim czasie zakupiła sobie Bodzia i są nie zadowoloni. Nie wiem czyja to wina, ale im po złożeniu i ustawieniu meble wyszły krzywo. Wiele osób właśnie zachwyca się nad tymi meblami, bo rzeczywiście nie które są nawet ładne i w dodatku ta cena. Jednak mebli nie wymienia się co roku. Jest to taka dłuższa inwestycja, a więc może lepiej wydać więcej funduszy i być zadowolonym?
panna kinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 22:21   #12
madzienkka21
Przyczajenie

Witam
Zakupiłam ostatnio meble Bodzio i to bym mój największy błąd.
Meble pod kątem jakości są bardzo złe. Wykończenia boków np. drzwi od szafek czy półek nie dosyć, że są obtarte to listewki odchodzą. Dostawę, którą otrzymałam prawie cała była uszkodzona na deskach skazy np. przez deskę szła czarna linia jakiegoś drewna nie wiadomo co to było, meble poobijane i listewki boczne poodpadały musiałam odwieźć wszystko do salonu, aby szybciej rozpatrzyli reklamację, i gdy przywieźli towar z reklamacji znów okazało się, że deski są uszkodzone i przysłali nie ten komplet normalnie ręce mi opadły jak to zobaczyłam. W szafkach są źle wywiercone otwory przez co nie można przykręcić zawiasów, a jak już są otwory wywiercone to za głęboko i przy dobijaniu półek kołek wychodzi na zewnątrz, jednym słowem to co sprzedaje Bodzio to badziew i pewnie każdy powie, że po co kupowałam jak to takie tanie meble, ale niestety w salonie te meble nie wyglądały tak źle jak okazało się w rzeczywistości i bardzo dużo ludzi oglądało te meble na pewno odradzam zestaw Grześ mam nadzieję, że przynajmniej kogoś ustrzegę przez swoją głupotę, że wcześniej nie poczytałam nic na temat tej firmy tylko na szybko kupowałam.A firma Bodzio powinna się wstydzić, że sprzedaje takie meble. Bo jedyne co można z nimi zrobić to wziąć siekierkę i przerobić je na drewno na opał o ile to da się wogóle spalić.
madzienkka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:40   #13
meblarz
Przyczajenie

Post Dot.: Bodzio - opinie o meblach, dodatkach ...

czytam i czytam i sie dziwie po pierwsze na forach wypowiadają sie ludzie niezadowoleni bo ci ktorzy są sadowolenie nie potrzebuja wchodzic na fora po drugie czy to bodzio czy inne firmy w tej klasie mebli za takie pieniądze zawsze bedą wady pomyslcie sobie tak kupmy najtańszą szafke
od jakiegos producenta no np bodzio potem idziemy do sklepu ze stolarką i zobaczmy ile bedzie kosztowac nas materiał na zrobienie takiej szafki tzn płyta wiórowa wycieta na wymiar plus okucia (zawiasy śruby mimosrody uchwyty rykwant itd) przy zakupie samych płyt zobaczycie ze juz zapłaciloiscie wiecej niz za gotową szafke w meblowym teraz kupic okucia plus nasza robota narzedzia to lezymy i kwiczymy dlatego meble robione pod wymiar u stolarza kosztują krocie a ich jakosc? no cóż, wielkiego wyboru nie ma płyty to u wiekszosci producentów krono i u stolarzy tez.
w takich firmach jak bodzio produkcja jest tasmowa robią meble jak kanapki w mc donald's
a teraz troche o montowaniu poniewaz składam meble różnych firm min. bodzia u mnie w miescie jest sklep firmowy bodzia i skladam ich meble srednio 2 razy w tygodniu czytam tu o wadach tych mebli o za długich kolkach o złych otworach i td
po pierwsze do montowania mebli potzrebne jest kilka rzeczy
młotek gumowy ,kontownik, wkrętarka cierpliwosc i odrobina wyobrazni
jezeli przed przybiciem rykwantu (pleców) przyłozymy kontownik do mebla to bedzie pozniej stał prosto i nie bedą sie ocierac drzwi
wkrecając zawias do scianki mebla nalezy wkrecis sruby tak by luzno chodziły po otworze fasolkowym i okarze sie ze otwory są nawiercone dorze nie dokrecamy ich do konca zeby mogły poruszac sie na fasolkach wtedy łatwo załozyc fronty(drzwi) karzdy zawias ma srube regulującą odchylenie frontu co pozwoli nam wyregulowac szpary miedzy frontami
przed regulacja nalezy mebel wypoziomowac w wiekszosci modeli nózki są regulowane(problem z poziomowaniem mogą miec ci ktorzy mają panele podłogowe i wszelkie krzywizny)
dalej temat za długich kolkow owszem moze sie to zdarzyc
zasada 1 element z dziurką nabijamy na kolek młotkiem gumowym a nie element z kołkiem do elementu z dziurą to zmniejszy ryzyko wybicia kolka na drugą strone
zasada2 okrągłe metalowe mimosrody wkl;damy strzałką skierowaną do otworu i po zbiciu mebla skręcamy w prawo do oporu
zasada 3 stabilizacja mebla rykwantem przybijamy gwozdzie po uprzednim ukontowaniu mebla za pomocą kontownika (odradzam zszywki z takera) nie załowac gwozdzi
ostatnia sprawa po ustawieniu mebli warto je skręcic zesobą drewnowkrętami samowiercącymi 4 x 30
mysle ze to na razie wystarczy w razie pytan odpowiem z przyjemnoscią
wybaczcie mi pisownie składnie itd nie jestem super klikaczem pozdrawiam
meblarz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 08:02   #14
aga378
Raczkowanie

Ja ostatnio kupowałam troche mebli i potwierdzam słowa meblarza. W niskiej cenie należy pogodzić się z niższą jakością. No nie ma cudów za 1000 zł nie będzie to solidny produkt najwyższej jakości. A niestety między innymi Bodzio to najtańsze meble na rynku. Coś za coś.
aga378 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 22:59   #15
Tomi 0811
Przyczajenie

Nie wiem co wy ludzie tu wypisujecie. Ja mam całe mieszkanie umeblowane w fimie bodzio i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony 100000000% zadowolenia i satysfacji. Są to meble dla przecietnego kowalskiego czyli na kazdą kieszeń i dają wiele radości.bardzo gorąco polecam jeśli nie wierzycie sprawdzcie sami bardzo miła i fachowa obsługa. Mi pomogli wybrać, doradzili, zaprojektowali jednym słowem rewelacja-))polecam wszystkim
Tomi 0811 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 10:56   #16
madzienkka21
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez abc_81 Pokaż wiadomość
Bardzo podobają mi sie meble Bodzio. Czy ktoś może je kupił. Nie jestem do końca przekonana bo są bardzo tanie. Np. Kanapa , na zdjęciu poniżej kosztuje ok. 1000zł. Proszę o rade.
Decyzja należy do Ciebie, ale powiem tak mam meble z firmy Bodzio i jestem niezadowolona. Meble w salonie wyglądały całkiem inaczej niż okazało się w rzeczywistości. Pierwsza dostawa mebli okazała się wadliwa połowa dostawy poszła na reklamację, a reklamowane części znowu przychodziły uszkodzone i tak za każdym razem. Kupiłam sobie tzw. rogówkę i okazuje się po czasie użytkowania, że w środku odpadła deska i teraz odstaje, bo trzeba by było cały materiał oderwać by ją wbić na miejsce. Niestety zostałam zmuszona do kupienia komody ponieważ nie dało się dopasować do stylu mebli innej komody (z innej firmy) i jak zwykle okazało się że znowu uszkodzona nawet nie reklamowałam, bo nie chciałam się już użerać z tą firmą. Jednym słowem sprzedają badziew. Tak więc ja osobiście odradzam.
madzienkka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 15:58   #17
_vixen_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tomi 0811 Pokaż wiadomość
Nie wiem co wy ludzie tu wypisujecie. Ja mam całe mieszkanie umeblowane w fimie bodzio i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony 100000000% zadowolenia i satysfacji. Są to meble dla przecietnego kowalskiego czyli na kazdą kieszeń i dają wiele radości.bardzo gorąco polecam jeśli nie wierzycie sprawdzcie sami bardzo miła i fachowa obsługa. Mi pomogli wybrać, doradzili, zaprojektowali jednym słowem rewelacja-))polecam wszystkim
To wygląda jak kryptoreklama.
Nawet bardzo mało "krypto".
_vixen_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:54   #18
Basia41
Przyczajenie

Witam, kilka lat temu kupiłam meble bodzio, jestem bardzo zadowolona. Meble są super, nic się z nimi nie dzieje, wszystkim się podobają. Na salonie, gdzie dokonałam zakupu panie były bardzo miłe i profesjonalnie potraktowały mnie jako klienta . Polecam wszystkim!!! Szczególne podziękowania dla pani oli sz, edyty k. I justyny m.
Basia41 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 21:00   #19
aa2
Zakorzenienie

jeżeli chodzi o meble Bodzio to zalezy jak kto urzadza mieszkanie, ja tam osobiscie nic dla siebie nie znalazłam, ale pare lat temu jeszcze na wynajmowane mieszkanie kupiłąm tam rogówke i powiem że nie mogłam narzekac bo nic się z nią nie zadziało, do dzisiaj słuzy i stoi sobie w małym pokoju, jednak ogólnie meble mi sie nie podobaja, ale tak jak mówie co kto lubi....a co do jakości i ceny to czasem drogie jest dobre a czasem niestety tez sie psuje więc nie zawsze cena swiadczy o towarze
aa2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 11:03   #20
Livion
Przyczajenie

Witam.

Montuje meble, głównie właśnie Bodzio, ale inni producenci tacy jak Gawin, Agata, Polonia czy Black Red white też i jeśli chodzi o montaż tych mebli, to wszystkie one są praktycznie robione w ten sam sposób... no może z wyjątkiem Mebli Agata.

Jeśli chodzi zaś o samo wykonanie mebli Bodzio, nie powiem, wykonanie czasem pozostawia wiele do życzenia, w paczkach potrafi brakować jakiegoś elementu, czy być coś ukruszone, ale w pozostałych producentach jest tak samo... czego chcecie się spodziewać po masowych produkcjach.. plusem Bodzia jest czas realizacji czy reklamacji. 3 dni w porównaniu do 6 tygodni to chyba jest różnica.

A do samych narzekających.. nie wypowiadał bym się, gdybym nie poprawiał mebli po tak zwanych "montażystach za wino", ale czasem ręce opadają, kiedy widzę jak ludzie poskładają meble... jeśli nie ustawicie kątów przed przybijaniem, to nie dziwcie się, że szafa jest krzywo! Jak macie krzywą podłogę, to czy na meble wydacie 1000zł czy 10 000zł, podłogi wam to nie wyrówna. Kupując sofę na piance, nie ma się co nastawiać na komfortowe spanie codziennie. Takie coś nadaje się co najwyżej na spanie awaryjne dla gości.

Na koniec dodam, że mam całe mieszkanie w meblach Bodzio, z czego kuchenne z dobre 11 lat i są bez zarzutu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Livion
Czas edycji: 2009-11-24 o 11:11
Livion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 11:16   #21
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

mam kuchnię i pokój w meblach Bodzio i uważam że ich jakość jest...co najmniej bardzo średnia by nie określić tego mocniejszymi słowami. Ja odradzam

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 00:36   #22
xandra78
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Posiadam meble kuchenne z Bodzia i jestem w miarę zadowolona.Sa raczej solidne,nic się nie psuje,nie chybocze,zawiasy ok-już trzeci rok mi służą.Ale...Miała tez szafę kupioną w tym samym czasie co kuchnię i rozleciała się po nieco ponad roku.Zaznaczę,że meble składali panowie zBodzia,więc niby powinno byc ok.Właśnie do montażu miałam najwięcej zastrzeżeń i kto wie,może w tym tkwi przyczyna.Listwy wykańczające-ledwo przyklejone,odpadły po miesiącu,najpier jedna,potem druga...Acha,była to szafa z dzrzwiami suwanymi-te drzwi to PORAŻKA KOMPLETNA!!! Te szpary w prowdnicach były takie wąskie,że ciężko było je czyścić. Po kilku miesiącach drzwi zaczęły wypadać,po poodpadały te metalowe części,które się suwały w prowadnicach. Później juz mnie tak wkurzało ciągłe wkładanie tych dzrzwi i poprawianie tych części,że dała sobie spokój.Szafa poszła do pieca w stanie mocno zniszczonym.
xandra78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 11:53   #23
justysia171
Zakorzenienie

Posiadam 1 szafę tej firmy - kupiłam jak zaczynałam studia na mieszkanie studenckie.
Zapłaciłam niewiele bo ok. 200-220 zł a szafa jest bardzo duża.
Mam ją 6 rok, kilka razy się ze mną przeprowadzała więc ją rozkręcałam i jakoś udało się złożyć do kupy
Wg. mnie jaka cena taka jakość w tym wypadku.
Póki co jeszcze stoi i nawet ładnie wygląda więc nie widzę sensu kupować nowej ale myślę, że ni jest to mebel na lata i intensywnąeksploatację.

justysia171 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 17:40   #24
Silvery
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: Bodzio - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez abc_81 Pokaż wiadomość
Odradzam!!! Kupiłam 2 sofy Ania ekoskóra jasna. Strasznie sie brudzi. Na rano po odwiedzinach znajomych zostały przebarwienia granatowe. Żaden środek nie pomaga. Tandeta!! Dodam że kupiłam 3 mies. temu. W Bodzio powiedzieli ze za wymiane sofy zapłace pol ceny czyli 500 zl za tz. reklamacje. Tragedia!!

Serdecznie odradzam!!
Silvery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 07:13   #25
Mebloscianka_99
Przyczajenie

Czytając Wasze opinie śmiać mi się chce.....Ludzie kochani oczekujecie dobre meble a najchętniej żeby jeszcze były za darmo a sama cena mówi za siebie, że firma "BODZIO" robi meble z płyty. Jak chcecie meble żeby Wam się trzymały to idzcie i kupcie sobie z drewna litego zapłacicie za komodę 25000zł, która wyjdzie z mody po dwóch latach wtedy nawet szkoda będzie Wam wyrzucić
Jeżeli chodzi o meble Bodzia o jakość to sama mam kuchnie Olę, która ma 2 lata, sypialnię Magdalena, która ma 4 lata i naprawdę nic się z tymi meblami nie dzieje teraz mam zamiar kupić meble pokojowe i napewno zakup będzie w Bodziu.Może to zależy od tego kto jak szanuję swoje meble w domu
Mebloscianka_99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 08:24   #26
_vixen_
Zakorzenienie

Masz sporo racji w swoim poście, że za taką cene nie ma co oczekiwać super jakości. Ale mylisz się, bo lite drewno z mody nie wychodzi. Porządne meble są ponadczasowe. Ale kosztują.
_vixen_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 09:04   #27
Renatka_2108
Zakorzenienie

GG do Renatka_2108

Ja mam narożnik z Bodzio i jak narazie nie narzekam. Troszke sie psuje przy składaniu jej ale nic wielkiego, moge sobie z tym poradzic bez problemu. Meble sa wygodne do siedzenia, ładnie sie prezentuja, i nie ścieraja się. Mam kilka plamek ale to tylko i wylącznie przeze mnie a nie firmę. Ja ogólnie polecam.
Renatka_2108 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 23:04   #28
pm1408
Raczkowanie

Witam, również mam meble z tej firmy...jedyny minus to skladanie ich ale tak jest teraz z większością kupionych mebli. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, sa bardzo ładne i praktyczne.Napewno w przyszłości dokupię jeszcze troszke mebelków bo są na moją kieszeń i bardzo ładnie się u mnie reprezentują.

pm1408 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 00:27   #29
aa2
Zakorzenienie

taaaaaaaaaaaaa drgie tanie które lepsze????????????/ odwieczne pytanie a ja wam powiem że w zalezności co kto potrzebuje, ja do pokoju czyt: salonu zamówiłam droższe mebelki i do tej pory jestem zadowolona ale jesli chodzi o materiałaową rogówkę z bodzio to do dzis jest sprawna i nie mam z nia wiekszych kłopotów więcej mebli tej firmy nie mam ale mysle że jak to ze wszystkim jak sie trafi na dobra ja
kakośc to wszystko posłuży... tzeba po prostu sprwdzić i zobaczyć na żywo czy coś komus odpowiada i na jak długo ma staczyć
aa2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 22:20   #30
iisabell
Przyczajenie

a ja tam jestem zadwolona bralam meble do salonu kanpa stolik i system mebli
pani w salonie zrobiła mi za darmo projekt dobrała kolory, wiec od razu widziałam jak to bedzie wyglądało
panowie z bodzia za opłata przyjechala pieknie poskładali,
był problem, bo czegos tam zabrakło, ale złozyłam reklamacje i doszło za 3 dni
a przy okazji zrobiłam sobie za darmo projekt kuchni i w tym roku kupuje kuchnie ola
iisabell jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, nieruchomości

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości