Lepiej farbować w domu czy u fryzjera? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-08-30, 13:47   #1
enya
Raczkowanie

GG do enya
farbowanie w domu czy u fryzjera?????

Mam problem: od dłuższego czasu myślę o pofarbowaniu włosów( na brąz,brąz mocca) teraz mam średni brąz,ale rozjaśniony przez słońce i szampony koloryzujące.Zastanawiam się czy skorzystać z usług fryzjera czy też zrobić to samej w domu? Przeczytałam parę pochlebnych opinii o farbach L'oreala jak Excellence ale nie jestem pewna co wybrać? Czy kolor "zrobiony" u fryzjera trzyma się na włosach dłużej? a może farby fryzjerskie bardziej niszczą włosy? BARDZO PROSZĘ o radę.Czekam na każdą odpowiedź i z góry dziękuję.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2007-10-02 o 17:38
enya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-30, 14:06   #2
guest
Zakorzenienie

u fryzjera!

Witaj, ja po kilku próbach w domu chodzę do fryzjera. Efekt: ładnie, RÓWNO i jednakowo ufarbowane włosy na całej długości, odrosty pokryte tak jak reszta; efekt dużo lepszy i trwalszy. Po domowych farbowaniach po 2 tyg. miałam wypłowiałe włosy.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-30, 14:19   #3
guest
Zakorzenienie

Re: W domu czy u fryzjera?????

Hej Jesli masz kogos kto ma troche cierpliwosci i jest dokladny to jak najbardziej farbuj w domu.Wyjdzie to samo a taniej. Nalezy dzielic wlosy na waskie "rowki" i nakladac rowno farbe plaskim pedzelkiem. Od lat farbuje kolezance wlosy i wychodzi tak samo jak u fryzjera. Fryzjerzy uzywaja podobnych farb co sa w sklepach jak nie tych samych. No moze przy dziwnych kolorach troche tam cos dodaja i mieszaja ze soba. Wazne sa takze szampony i odzywki ktore pozniej uzywasz, by szybciej nie wyplukiwaly koloru z wlosow. A kazda farba czy szampon traci swoj blask po jakims miesiacu, tak to juz jest. Powodzenia
Stary 2002-08-30, 14:30   #4
guest
Zakorzenienie

ja - zawsze farbuje w domu i nigdy nie miałam złych efektów!
Stary 2002-08-30, 18:58   #5
guest
Zakorzenienie

Według mnie:
1. Farby profesjonalne bardziej niszczą włosy, niż rynkowe produkty. Farbowałam włosy 10 lat różnymi rynkowymi farbami (oczywiście z tych markowych, pielęgnujących); żadna nie zniszczyła mi włosów (tylko Garnier mnie uczula, ale to działa na skórę, włody były w porządku).

2. Excellence L'Oreala jest godna polecenia, ale jeśli nie masz dużo siwych włosów, to równie trwały efekt osiągniesz przy pomocy łagodniejszych Castingu, Recitalu lub Open Coloru. Może warto zacząć od nich. Są łatwe w użyciu, trwałe i wręcz poprawiają stan włosów. Przy czym jeśli masz już włosy zniszczone odbarwianiem, i tak musisz je zregenerować. Farba może zmywać się szybciej.
Ale profesjonalna zachowa się tak samo, tylko włosy będą bardziej wysuszone. Ja mam ten sam problem. Od pewnego czasu miałam włosy mocnociemny blond rozjaśnione pasemkami - po pewnym czasie ciemna farba zaczęła się zmywać w 2 tygodnie (fryzjerki nie odtwarzały pasemek w tych samych miejscach).
Ostatnio ufarbowałam całą łepetynę na kakaowy kolor - po trzech myciach mam już ciemny blond z nieco jaśniejszymi smużkami (wychodzą pasemka)...
2. Podsumowując - na farbowanie u fryzjera szkoda kasy i przede wszystkim włosów. Zaznaczam, że korzystam z samych renomowanych (czytaj drogich) salonów. Może w tym właśnie tkwi błąd..
pozdrowionka
Stary 2002-08-31, 20:27   #6
enya
Raczkowanie

GG do enya

BARDZO BARDZO dziękuję za Wasze porady.
Zdecydowałam że kupię maseczkę koloryzującą GARNIER'A.Wybrałam już odpowiedni odcień( a muszę przyznać że bardzo ciężko jest mi dobrać właściwy odcień do moich włosów).Kupię kolorek Cappuccino-złoty szatyn.Według mnie jest najbardziej naturalny i po prostu taki jaki chciałam.
Mam nadzieję,że wszystko pójdzie OK.Wcześniej jednak przed pofarbowaniem pójdę do fryzjera na podcięcie końcówek bo mam już je troszeczkę zniszczone.
A co sądzicie o NATEI Garnier'a?
enya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-01, 09:14   #7
guest
Zakorzenienie

ja o Natei mam jak najlepsze zdanie. po jej zastosowaniu moje włosy zawsze były mięciutkie i błyszczące - niestety teraz nie mogę dobrać koloru. kiedyś farbowałam na czarny - teraz wolę ciemne brązy, jednak ten z Natei jest dla mnie za ciemny a jasny za jasny [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-09-01, 09:29