kwasy pierwszy raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-25, 12:39   #1
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152

kwasy pierwszy raz


Ahoj
Juz wam kiedys narzekałam na moja zanieczyszczoną i wypryskową cere. Niestety przepisany przez dermatologa differin nie zadziałał wiec zdecydowałam sie na kwasy.
Tylko, że nie wiem jaki kremik wybrać. Tyle tego teraz że zupełnie sie pogubiłam. Mozecie coś polecic dla nieprzyzjwyczajonej do kwasów skory?
Aha... co drugi dzien stosuje krem ISOTREXIN a na dzien BREVIOXYL. Czy krem z kwasami nie bedzie sie z nimi gryzł?
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-25, 13:44   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: kwasy pierwszy raz

Przede wszystkim powinnaś sobie dokładnie przeczytać artykuł Basi o kwasach, i poszukać nieco w wyszukiwarce - dużo tu się o tym pisało na forum
Wydaje mi się że nie powinno się stosować kwasów w połaczeniu z retinoidami czy nadtlenkiem beznoilu - oba dość silnie złuszczają nsakórek. Ewentualnie mozesz na noc krem z kwasem a na dzien Brevoxyl - ale raczej nei oba na raz, bo to moze sie skonczyć podrażnieniem skóry, i to silnym. Na początek zawsze poleca się łagodne kremy - najdelikatniejszy jest chyba effaclar k La Roche Posay, ale skoro uzywałas differinu i isotrexinu to twoja twarz zapewne jest nawykła do silnych susbtancji, możesz spróbowac od razu z Cleanance K lub Diacnealem Avene. Najsilniej antybakteryjnie działa według mnie krem Lysanel Active SVR - ma dużą zawartości kwasów, zawiera BHA i naprawdę bardzo pomaga osobom z wypryskami, wada jest to że dziaął bardzo silnie i może piec lub szczypać...
Cięzko tak coś tu doradzić na odległość... ideałem byłoby wypróbować każdy z kremików przed kupnem... Zastanawia mnie tylko czemu nie chcesz do końca zastosować się do wskazań lekarza? Długo stosowałaś differin zanim stweirdziłaś że nie działa? Bo chyba trzeba go troche pouzywać... A moze pozostań na razie przy izotrexinie i brevoxylu, wydaje mi się że oba preparaty cieszą się bardzo dobrą opinią - Izotrexin sama kiedyś używałam kiedy coś dziwnego urosło mi na brodzie (wprawdzie bardzo krótko) a do brevoxylu wracam co kilka dni - jeden z najlepszych środków zapobiegawczych dla mojej skóry.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.