Wpływ składników kosmetycznych na układ hormonalny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-12, 17:48   #1
Besu
Raczkowanie

Question

Wpływ składników kosmetycznych na układ hormonalny?

Czy składniki np. balsamu do ciała mogą wpływać na układ hormonalny, powodując zwiększenie wydzielania jakiegoś hormonu a w konsekwencji przyczyniając sie do powstawania rozstępów? Ginekolog zasugerował mi, że moje niedawno powstałe na rękach rozstępy (tu nie tyję!) mogą być spowodowane kosmetykiem do ciała , którego substancje mogą tak wpływać. Jestem zrozpaczona, bo rozstępy widzę nie tylko na ramionach, ale nawet na przedramionach i przez tą sugestię nie wiem jaki balsam kupić by nie dopuścić do powstawania nowych. Naczytałam się artykułów o szkodliwych związkach w kosmetyce m.in o działaniu filtrów na układ hormonalny i choć dyskusja na temat potencjalnej szkodliwości filtrów przewinęła się przez Wizaż, to nie jestem przekonana czy moje rozstępy nie są spowodowane przez to że od ok. 3 miesięcy używam kremu z filtrem 40? Wiem że fitohormony zawarte w soi działają podobnie jak estrogeny, ale czy wyciągi z soi mogą stymulować układ hormonalny, gdy są zawarte w balsamach? Jeżeli ktoś wie jakie składniki mogą wpływać na układ hormonalny to bardzo proszę żeby podzielił się tą wiedzą ze mną. Na koniec tego wywodu przepraszam jeżeli to nieodpowiednie forum na takie pytanie, ale nie bardzo wiem gdzie należy je zadać a bardzo zależy mi na odpowiedzi
Besu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 13:30   #2
Besu
Raczkowanie

Question Dot.: Wpływ składników kosmetycznych na układ hormonalny?

Podciągam temat. Czy serum do biustu Sexy Look Bielendy może wpływać na hormony (w końcu piersi po użyciu go rzekomo mają się powiększać)?
Besu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości