Jak najbardziej "ruda" farba do w這s闚. - Strona 47 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2010-09-10, 18:38   #1381
julianna-p
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 249
Wpisy w blogu: 3
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w這s闚

jesli lubicie mieszac kolorki to polecam allvaves(?) maja swietny mixton , chyba nr 333, cudownie pomaranczowy
, ale odradzam mieszanie farby artego, moja jedyna proba czyli wiemieszanie 8.43 i zlotego blondu z poziomu 7 dalo nierowny , brzydki i szary kolor wrecz. przy czym dalam proporcje 3:1 czyli kolor powinien jedynie troszke sciemniec. wczesniej bawilam sie w mieszanie kolorow majirel, allvaves, revlon wiec ciezko powiedziec, ze nie umialam tego zrobic

kathy opisz efekty

agusiaki dzisiaj eksperymentuje z chusteczkami samoopalajacymi, zobaczymy jak bedzie , chciaz udalo mi sie wreszcie przerobic kolor brwi na braz

„Mo瞠 si zdarzy, 瞠 urodzi豉 si bez skrzyde, ale najwa積iejsze, 瞠by nie przeszkadza豉 im wyrosn望.” Coco Chanel

Edytowane przez julianna-p
Czas edycji: 2010-09-10 o 18:39
julianna-p jest offline  
Stary 2010-09-10, 18:44   #1382
agusiaki
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 927

Julianna - ja te m璚z chusteczki samoopalaj帷e. Najlepszy stosunek ceny do jakosci maj te z rossmanna (nie pami皻am nazwy, ale maja ciemnobr您owe opakowanie i s po 2 sztuki sprzedawane). Tylko nie przesad, bo jednak chsteczkami tez mozna sobie narobi smug

Zrobi豉m sobie od鈍ie瞠nie koloru saszetkami delii. Za rada jednaj z wiza瘸nek tu wzie豉m dwie saszetki (choc jedna z powodzeniem ilo軼iowo wystarcza豉) i rzeczywi軼ie kolorek jest intensywniejszy. Nieco ciemniejszy ni mam farb, ale i tak pi瘯ny.

Marzysz o kolorze w這s闚 jaki ma Ashley Simpson?? Odpowied znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline  
Stary 2010-09-10, 19:20   #1383
kathy579
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 919
Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez agusiaki Poka wiadomo嗆
Kathy - niewiem jak to wyglada u Ciebie, ale ja te mam taka sytuacj, 瞠 u nasady ciemniej sporo ni na d逝go軼i i robie dwoma rodzajami w鏚 wtedy. 6% przy nasadzie i 3% na d逝go嗆, 瞠by ich dodatkowo nie rozja郾ia, bo i tak sa na poziomie 9 jak sie wyp逝kaj... Kolor wychodzi r闚niutki i co najwa積iejsze r闚no sie sp逝kuje. Wcze郾iej jak robi豉m jedna woda po ca這軼i to wyp逝kiwa這 si szybciej z d逝go軼i i ko鎍闚 a nasada zostawala intensywniejsza i ciemniejsza.

tak masz racj to najlepsza metodaale tym razem 9 u nasady bo naprawd strasznie tam si ciemno zrobi這, na ko鎍e 3.

no ju po farbowaniu kolorek taki naturalny rudy z po鈍iat z這tego - og鏊nie nie jest 幢e ale ten 8.43 to te odradzam, my郵 瞠 efekt by by fajniejszy po samym 8.4 -篡wszy, no m鎩 kolorek do 篡wych nie nale篡, na szcz窷cie farba wyj徠kowo 豉godnie obchodzi si z moimi w這sami i ma ok zapach

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-09-10 o 21:26
kathy579 jest offline  
Stary 2010-09-10, 22:27   #1384
jusstinee
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

dziewczyny, witam serdecznie

zapewne to pytanie pad這 ju nie raz, ale c騜..ja te spr鏏uj. Jestem naturalnie ruda, a chcia豉bym co zmieni-dok豉dniej chodzi mi o kolorek w stylu Kasi Zieli雟kiej. Nadmieniam, 瞠 interesuj mnie farby/szampony drogeryjne, gdy funduszy brak na wizyt u fryzjera i profesjonalne farbowanie. Widz, 瞠 tu wi瘯szo嗆 do鈍iadczona, wi璚 prosz o szybk i fachow pomoc! b璠 wdzi璚zna

ps. farbowa豉m na wakacjach w這sy szamponem garniera nr 6.45, nie by這 幢e, ale to jeszcze nie to!
jusstinee jest offline  
Stary 2010-09-10, 23:32   #1385
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jusstinee Poka wiadomo嗆
dziewczyny, witam serdecznie

zapewne to pytanie pad這 ju nie raz, ale c騜..ja te spr鏏uj. Jestem naturalnie ruda, a chcia豉bym co zmieni-dok豉dniej chodzi mi o kolorek w stylu Kasi Zieli雟kiej. Nadmieniam, 瞠 interesuj mnie farby/szampony drogeryjne, gdy funduszy brak na wizyt u fryzjera i profesjonalne farbowanie. Widz, 瞠 tu wi瘯szo嗆 do鈍iadczona, wi璚 prosz o szybk i fachow pomoc! b璠 wdzi璚zna

ps. farbowa豉m na wakacjach w這sy szamponem garniera nr 6.45, nie by這 幢e, ale to jeszcze nie to!

jako naturalnie ruda odradzam to co z drogerii, no chyba, ze saszetke z delii -bardzo tu znan
natomiast zupelnie odradzam wszelkie farby z drogerii, na gorze strony masz opisane krok po kroku jak dziewczyny farbuj profesjonalnymi farbami, nawet za 15 zl na miesi帷, to taniej niz z drogerii a efekt
lepszy
zreszt przejzyj w徠ek to znajdziesz mnostwo porad

agusiaki zaopatrzylam sie wlasnie w ta chusteczke, mam nadzieje, ze jutro rano nie bede w plamki

„Mo瞠 si zdarzy, 瞠 urodzi豉 si bez skrzyde, ale najwa積iejsze, 瞠by nie przeszkadza豉 im wyrosn望.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2010-09-10, 23:47   #1386
agusiaki
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez julianna-p Poka wiadomo嗆

agusiaki zaopatrzylam sie wlasnie w ta chusteczke, mam nadzieje, ze jutro rano nie bede w plamki
twarzy nie powinnas mie... ja za to mia豉m nadgarstki po wewn皻rznej stronie, tam gdzie sk鏎a zazwyczaj jest sucha ca貫 rude, a w豉軼iwe rdzawe. Nie, 瞠bym mia豉 taki zamiar

agusiaki jest offline  
Stary 2010-09-11, 08:47   #1387
K-H
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 869

Melanchton,agusiaki dzi瘯uj
W豉郾ie nie wiem czy z blondu by這by konieczne rozja郾ianie utleniaczem?
A czego Ty s逝chasz?
K-H jest offline  
Stary 2010-09-11, 12:17   #1388
agusiaki
Rozeznanie

K-H Je郵i masz jasny blond to ja nie radzi豉bym u篡wac silnego utleniacza, 3% wystarczy. A utleniacz by musi do farby, jesli o to pyta豉.

Kathy - dasz zdj璚ie nowego kolorku?

Edytowane przez agusiaki
Czas edycji: 2010-09-11 o 12:22
agusiaki jest offline  
Stary 2010-09-11, 13:36   #1389
MusicIsMine
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 126

Kole瘸nka fryzjerka rozjasni豉 mi czarne wlosy rozja郾iaczem z joanny, robilysmy to stopniowo- pasmami. w koncu cale moje wlosy staly sie wsiekle rude. Nalozylam farbe z joanny czerwona porzeczka, umylam raz wlosy i dzis juz sa o odcieniu rudym a nie czerwonym. Poszukuje jak najbardziej trwalej farby w odcieniu czerwieni.
MusicIsMine jest offline  
Stary 2010-09-11, 16:13   #1390
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
twarzy nie powinnas mie... ja za to mia豉m nadgarstki po wewn皻rznej stronie, tam gdzie sk鏎a zazwyczaj jest sucha ca貫 rude, a w豉軼iwe rdzawe. Nie, 瞠bym mia豉 taki zamiar
powiedzmy zatem, ze uzyska豉 naturalniejszy rudy wygl康
a co do nadgarstk闚 to mia豉m kolezanke, ktora naturalnie ma czerwono-rude wlosy i wlasnie mnostwo piegow, w tym "zgromadzenia" na nadgarstkach wlasnie. swoja drog, przez uprzejmych rowiesnikow farbuje sie od liceum na fiolet

a ja na razie czekam na efekt chusteczek, bo wyjasniony kolor twarzy na razie wcia tkwi

julianna-p jest offline  
Stary 2010-09-11, 16:16   #1391
Veronic
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 398

Cytat:
Po wielu pr鏏ach i b喚dach mam w ko鎍u kolor o jaki mi chodzi這. Uda這 mi si z farb Chantal. Wymiesza豉m w proporcji 1:1 kolor bardzo jasny tycjan 8.4 ze specjalnym blondem miedzianym 1000/4 i wysz這 cudnie
Je郵i kt鏎ej z Was zale篡 na takim kolorze to polecam, bo farba jest bardzo tania i wydajna. Mi dwie tubki starczy造 na 4 farbowania, a w這sy mam d逝gie i g瘰te. Zdj璚ie jest po kilku myciach.
bardzo 豉dny kolorek mam pytanie, jak jest z trwa這軼i koloru?? zmywa si tak szybko jak farby drogeryjne?
Veronic jest offline  
Stary 2010-09-11, 16:22   #1392
agusiaki
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Veronic Poka wiadomo嗆
bardzo 豉dny kolorek mam pytanie, jak jest z trwa這軼i koloru?? zmywa si tak szybko jak farby drogeryjne?
Nie zmywa si, kolor traci jedynie na intensywno軼i. Wcze郾iej to farby wyp逝kiwa造 mi sie az do nast瘼nego farbowania. Ca豉 wanna by豉 pomara鎍zowa. Ta barwi tylko przy pierwszym myciu.
I nie niszczy w這s闚.

Cytat:
Napisane przez julianna-p Poka wiadomo嗆

a ja na razie czekam na efekt chusteczek, bo wyjasniony kolor twarzy na razie wcia tkwi
Oj Kochana, efekt jest po pierwszych 3-4h. Jak do dzi nie ma to nast瘼na chusteczka

Edytowane przez agusiaki
Czas edycji: 2010-09-11 o 16:24
agusiaki jest offline  
Stary 2010-09-11, 17:00   #1393
Veronic
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 398

Cytat:
Nie zmywa si, kolor traci jedynie na intensywno軼i. Wcze郾iej to farby wyp逝kiwa造 mi sie az do nast瘼nego farbowania. Ca豉 wanna by豉 pomara鎍zowa. Ta barwi tylko przy pierwszym myciu.
I nie niszczy w這s闚.

Dzi瘯i za odp musz w ko鎍u spr鏏owa jakiej mieszanki farby profesjonalnej, bo te drogeryjne do sza逝 cz這wieka doprowadzaj!
Kolor do pierwszego mycia fajny,a potem to ju szkoda gada...
M闚i o lorealu (mango), joanna ( p這mienna iskra), garnier ...
Veronic jest offline  
Stary 2010-09-11, 18:54   #1394
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Unhappy Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do w這s闚

Cytat:
Napisane przez Veronic Poka wiadomo嗆
Dzi瘯i za odp musz w ko鎍u spr鏏owa jakiej mieszanki farby profesjonalnej, bo te drogeryjne do sza逝 cz這wieka doprowadzaj!
Kolor do pierwszego mycia fajny,a potem to ju szkoda gada...
M闚i o lorealu (mango), joanna ( p這mienna iskra), garnier ...
No ja mam tak z profesjonalnymi dzisiaj wpad豉m na genialny pomys 軼i璚ia w這s闚 i powiem wam 瞠 tak kusiiiiiiiiii, od sk鏎y ok 3cm mam pi瘯ny kolorek, reszta nie mam blasku.

Dziewczyny co my郵icie 瞠by zrobi aby m鎩 kolorek troch si o篡wi, no przez te mieszanie z 8.43 troch straci wigoru....dac na to delie...czy mo瞠 Revlon bez amoniaku 8.4 - matko moje wym璚zone w這sy
......................... ......................... ......................... ......................... .......................

Osoby, kt鏎e wybieraj intensywne kolory, takie jak ognista czerwie, p這mienna mied, maho, powinny mie wyraziste rysy twarzy, zimn opraw oczu i do嗆 intensywne (nie za jasne) kolory t璚z闚ek: br您owe, zielone lub niebieskie.

Kobiety o delikatniejszej urodzie mog zosta "przyt這czone" takim kolorem w這s闚. Nie musz jednak rezygnowa z rudo軼i. Maj do wyboru 豉godne, stonowane odcienie, na przyk豉d z這ty, miodowy, jasny kasztan.

co o tym s康zicie?

a m鎩 kolorek wyszed tak jak na obrazku

dzisiaj umy豉m i kolor lepszy

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-09-13 o 17:20
kathy579 jest offline  
Stary 2010-09-12, 09:07   #1395
CocoPoznan
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 648

Ja wczoraj robi豉m Majirel 8.34.
Wyszed jak naturalny jasny rudy kolor. Czyli nie marchewkowy, nie pomara鎍zowy, nie za 鄴速y, i ani grama czerwony.
Jak na tych dw鏂h zdj璚iach.
Stary 2010-09-12, 10:47   #1396
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka wiadomo嗆
Wyszed jak naturalny jasny rudy kolor. Czyli nie marchewkowy, nie pomara鎍zowy, nie za 鄴速y, i ani grama czerwony.
jeste zadowolona? bo u mnie na ko鎍ach takie daje jakie szare refleksy.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2010-09-12, 14:13   #1397
agusiaki
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka wiadomo嗆

Osoby, kt鏎e wybieraj intensywne kolory, takie jak ognista czerwie, p這mienna mied, maho, powinny mie wyraziste rysy twarzy, zimn opraw oczu i do嗆 intensywne (nie za jasne) kolory t璚z闚ek: br您owe, zielone lub niebieskie.

Kobiety o delikatniejszej urodzie mog zosta "przyt這czone" takim kolorem w這s闚. Nie musz jednak rezygnowa z rudo軼i. Maj do wyboru 豉godne, stonowane odcienie, na przyk豉d z這ty, miodowy, jasny kasztan.
No nie wiem sk康 ten cytat. Raczej nie mam wyrazistych rys闚 twarzy, a intensywny bij帷y po oczach rudy chyba mi pasuje (przynajmniej ja tak s康z ). Moim zdaniem to jest bardziej kwestia odcienia cery i koloru oczu. w ka盥ym b康 razie ja tymi kryteriami kieruje sie przy doborze koloru w這s闚.

Cytat:
A mi to bardziej na odcie br您u wygl康a ni typowy rudy.

agusiaki jest offline  
Stary 2010-09-12, 17:08   #1398
CocoPoznan
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 648

Cytat:
No nie wiem sk康 ten cytat. Raczej nie mam wyrazistych rys闚 twarzy, a intensywny bij帷y po oczach rudy chyba mi pasuje (przynajmniej ja tak s康z ). Moim zdaniem to jest bardziej kwestia odcienia cery i koloru oczu. w ka盥ym b康 razie ja tymi kryteriami kieruje sie przy doborze koloru w這s闚.

A mi to bardziej na odcie br您u wygl康a ni typowy rudy.
Live to rudy jest (nazywa si jasny blond z這cisto-miedziany).
Pewnie na ka盥ym monitorze inaczej wygl康a.
Z reszt naturalnych rudych jest 1001 odcieni, jak blond闚 i br您闚.
Mi si u naturalnych rudzielc闚 podobaj te stonowane, ciemniejsze odcienie, a nie marchewka jak u "Ani z Zielonego Wzg鏎za".
Stary 2010-09-12, 17:15   #1399
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:

farbowa豉m sie nim juz dosc dawno temu, bo na moje geste wlosy potrzebowalam 2 tubek przy dlugosci do ramion wiec w ogole majirel odpuscilam
co do koloru, mi ten odcien spieral sie do zlotego blondu ewentualnie jasnego brazu?? mam jeszcze chyba polowe tubki na polce i jakos mi sie nie pali zeby jej uzyc , ale rozumiem faze na truskawkowe blondy, mnie tez czasem dopada

co do rys闚?? wydaje mi sie,ze to jeden z tych tekstow szablonowo pisanych przez tzw. polskich stylistow fryzur, ktorzy mianuja sie tym tytulem po jednym ( no czasem kilku) kursach i uzbrojeni w ta "wiedze" atakuj z gazet/programow tv itp...
w pelni zgadzam sie z agusiaki kolor powinien przede wszystkim podkreslac cere, oczy bo blasku tych dwoch elementow nic nie jest w stanie nadrobic i kazdy szanujacy sie stylista powinien o tym pamietac.
a dla przykladu co do rysow->przez moje wyraziste rysy namowiono mnie kiedys do zafundowania sobie czerni na wlosach, szkoda tylko , ze stylizacyjny geniusz zapomnial wspomniec, ze aby wyjsc z domu bede musiala niemal k徙a sie w samoopalaczach(inaczej ludzie beda wspolczuc anemii np), a wyjscie na spacer z bratem zakonczy sie uznaniem go za syna ( po powrocie do naturalnej palety znowu proszono o moj dowod w sklepach)

julianna-p jest offline  
Stary 2010-09-12, 18:27   #1400
agusiaki
Rozeznanie

Cytat:
Live to rudy jest (nazywa si jasny blond z這cisto-miedziany).
Pewnie na ka盥ym monitorze inaczej wygl康a.
Z reszt naturalnych rudych jest 1001 odcieni, jak blond闚 i br您闚.
Mi si u naturalnych rudzielc闚 podobaj te stonowane, ciemniejsze odcienie, a nie marchewka jak u "Ani z Zielonego Wzg鏎za".

Pewnie, to rzecz gustu Gdyby nie to, 瞠 ka盥a z nas ma inny, 鈍iat by豚y nudny i jednolity
Ja akuratnie z natury jestem blondynk i nie podobuje mi si to. Lubi 篡we i intensywne kolory w這s闚, bo czuj si w nich m這dziej (oczywi軼ie nie m闚i o jednolitym sztucznym odcieniu, tylko wielowymiarowym, takie 3D na w這sach ). Takie stonowane jak na zdj璚iach, kt鏎e za陰czy豉 przyt逝miaj mnie i wygl康am 幢e.

agusiaki jest offline  
Stary 2010-09-13, 00:19   #1401
zofiaferment
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 26

Generalnie je瞠li chodzi o rysy twarzy, to jest to do嗆 郵iska sprawa. Je瞠li chodzi o farbowanie, to jest w tym du瘸 cze嗆 prawdy - 瞠 dobrze dobrany kolor podkre郵i rysy twarzy - og馧em - nietylko oczy, cer (cho nietwierdz, 瞠 to nie jest istotne). S ludzie, kt鏎zy maj jak捷 konkretn urod, i nawet z twarz bia豉 jak papier, najlepiej b璠zie im w czerni, ciemnej czekoladzie (ca造 pic w tym, 瞠by jeszcze oceni najodpowiedniejszy odcie - ciep造/zimny). Znam rude dziewczyny, kt鏎e farbuj si, i na kilometr zalatuje to oszustwem. Czasem w豉郾ie o to chodzi - o przerysowanie, o zabaw kolorem, "graficzno嗆" stylu.
S te takie, najlepiej z natury blondynki, ciemne blondynki, kt鏎ych uroda, rysy twarzy sprawiaj, 瞠 ludzie autentycznie b璠 si zachwyca tymi w這sami - bo wygladaj naturalnie - bo w ich przypadku odrosty przy dobrej farbie s wmiar naturalne nawet po miesi帷u (bo do tego rudy ma to do siebie, 瞠 si wyp逝kuje szybko, nie znam 瘸dnej farby, kt鏎a trzyma豉by ostry rudy d逝瞠j ni 2 tygodnie - liderem jest dla mnie Socolor, ale niszczy w這sy niestety, a Colorsync - wiadomo). Dlatego trzeba wiedzie jaki efekt chce si osi庵n望 przy rudo軼iach, poogl康a, no i przede wszystkim nie oczekiwa, 瞠 pierwsza ruda farba b璠zie strza貫m w dziesi徠k.

Moje typy je瞠li chodzi o intensywno嗆 to w豉snie Matrix Socolor Intensywne Miedzie, a jak jeszcze pokombinuje si i pomiesza z SoRed to wychodzi 郵iczna marchewa. Trzyma si stosunkowo d逝go, je瞠li u篡je si szamponu i maski Color Smart (swoj drog fajna sprawa na zniszczone od farby w這sy)... no ALE. Niszczy jednak w這sy. Czasem mo積a kombinowa 2 razy ColorSync, 1 raz Socolor. Fajnie wychodzi Colorsync z busterami, ale niedost瘼ne s w Polsce, maj je tylko nieliczni fryzjerzy, ale efekty cudne - i zdrowsze ni zwyk貫 farby. Bo wszelkie farby z pu貫k drogeryjnych to czyste ZΜ i jak widz jak laska wrzuca Garniera 100% albo Castinga to mnie nosi. Ja sobie tak poniszczy豉m w這sy tymi farbami, 瞠 koniec 鈍iata. Ju pomijaj帷, 瞠 jestem cienko-kr璚ono-w這sa i chyba nigdy nie powinnam decydowa si na farby 瘸dne.
Ostatnio przekona豉m si troszk do Color Toucha Welli. Maj 豉dn marchew, ale trzyma si 3 mycia 篤awo, a potem powoli schodzi. No ale te je瞠li chodzi o kondycj w這s闚 to mi璠zy Socolor a Colorsync.

No i w豉郾ie je瞠li chodzi o sp逝kiwanie si koloru. Wi璚ej razy us造sza豉m, 瞠 mam 豉dny kolor w這s闚, r闚nie od fryzjerki spod flagi matrixa, gdy mia ju 3-4 tygodnie - czyli by ju nie幢e sp逝kany. Wi璚 mo瞠 czasem warto wybierac nieco ja郾iejsze rudo軼i, zw豉szcza je瞠li chodzi o dziewczyny, kt鏎ym kolor 豉two nie schodzi, no i maj ja郾iejsza karnacje, ale za to ciemniejsze oczy. Fajnie te wygl康aj ja郾iejsze pasma ze spodu przy rudo軼iach (tyle, 瞠 nie blondy - jezeli ma byc efekt naturalny) przy osobach o normalnej karnacji, lub lekko brzoskwiniowej.

S造sza豉m te o jakich w這skich farbach, ale nie znalaz豉m ich nigdzie na allegro, ani nigdzie indziej, wi璚 podejrzewam, 瞠 s nie do zdobycia dla "nie-fryzjerek". A s niez貫, blisko im do Colorsync. I pachn 郵icznie. I wychodzi marchewa, kt鏎a w zimie sp逝kuje si jak Socolor.

Mam nadziej, 瞠 si nie pom康rzy豉m... To pisz ze swojego w豉snego do鈍iadczenia, nie jestem 瘸dnym specjalista, ani fryzjerk. Mam za to przyjaci馧k, kt鏎a troch ogarnia te tematy, i przekazuj to, czego od niej si dowiaduj.

Milego szukania, no i odnalezienia "swojego" rudego Bo chyba tak czy siak, ka盥y rudy jest piekny
zofiaferment jest offline  
Stary 2010-09-13, 01:30   #1402
agusiaki
Rozeznanie

No zupe軟ie si nie mog zgodzic z tym co piszesz. Dla mnie to filozofia z palca wyssana. Rysy twarzy nie maj tu nic do rzeczy. Jedyne co ma przy doborze odcienia w這s闚 to okre郵enie swojej "pory roku" i odnalezienie si we w豉軼iwych odcieniach wsp馧graj帷ych z ni.
Rysy twarzy to mo積a sobie podkre郵i makija瞠m. Jedyne co jest tu prawd, to 瞠 ciemne kolory wyostrzaj rysy twarzy (niezale積ie jakie sie ma), a jasne wr璚z odwrotnie. I w tym momencie nie ma podzia逝 na rude, blondy, br您y itp. Jest tylko podzia jasne i ciemne.

agusiaki jest offline  
Stary 2010-09-13, 11:46   #1403
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

...moim zdaniem ostre rysy twarzy mo積a 豉godzic kolorem, wtedy nie u篡wamy 瘸r闚ek - bo b璠zie jeszcze ostrzej (Jaga), ale oczywi軼ie najwa積iejsze jest to jak si czujemy. Czasami widz starsze panie na ulicy w bardzo nie dobranym kolorze, szczeg鏊nie maho lub ostra czerwie albo czerwie fioletu. Ja ju chyba przesz豉m przez prawie wszystkie odcienie rudo軼i i w ka盥ej wygl康am inaczej - nawet kolor oczu mi si zmienia, w ciemnych odcieniach moja sk鏎a wygl康a na opalon - w jasnych jestem bardzo blada. Og鏊nie mog造by鄉y wygl康ac lepiej stosuj帷 si do rady stylisty takiego z prawdziwego zdarzenia ale czy warto skora nie czu造by鄉y si w tym dobrze.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2010-09-13, 13:03   #1404
julianna-p
Wtajemniczenie

stylista z prawdziwego zdarzenia, ech marzenie
mam niewielkie porownanie polskich artystow i zagranicznych i wyjde na klasyczna polke bo polskich moge wylacznie skrytykowac, ewentualnie tolerowac... nie rozpisujac sie zagraniczni maja wiecej fantazji, polotu i jak dla mnie dostrzegaja to czego polscy stylisci nie umieja- osobowosc klientki. to co mnie denerwuje w tego typu radach to fakt, iz u nas sa one stosowane szablonowo. rzadko kto dopuszcza istenienie mieszanych typow urody, o mieszano cieplo-zimnych w ogole jeszcze nie wiedza lub przecza ich istnieniu... co mnie np. smieszy bo wystarczy mieszane etnicznie pochodzenie i juz mamy zupelnie nowe polaczenie, czesto piekne i wyjatkowo oryginalne, zupelnie nie pasujace do szablonow...
prosty przyklad ja w jasnych odcieniach rudosci wygladam na wlasnie bardziej zlocista a w ciemnych bardziej delikatnie, jasniej czyli zupelnie rozne twarze dwoch jesieni (kathy i ja).
dobry stylista to taki, ktory dostrzeze moim zdaniem wlasnie takie niuanse i pogodzi je z osobowoscia swojej klientki bo z calym szacunkiem, ale nie widze "klasycznej rudej dziewczyny" w chlodnej stylizacji klasycznej czerni czy superdelikatnym blondzie np.
a co do ciepla kolorow sie zgodze w calosci, kazdy kontakt z zimnym kolorem mi dodaje kilka lat i podkrazone oczy

czesto korzystam z wloskich farb/odzywek, jesli podasz nazwe moge wskazac gdzie mozna je nabyc -> do nowej uzytkowniczki, nie zapamietalam nicka

julianna-p jest offline  
Stary 2010-09-13, 17:11   #1405
madzioreksus
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 32

Witam. Ja r闚nie poszukuje odpowiedniej farby tak aby uzyskac kolor rudy.
M鎩 naturalny kolor to ciemny br您. Pierwszy raz farbowa陰m kolorem p這mienna iskra- joanna, a kilka dni temu farb LOREAL Feria Preference-Pure Paprika-P78 Intensywan Mied lecz kolor po obu farbach nie jest rudy tylko bardziej czerwony;/ Czy mo瞠cie mi poradzic jak farbe u篡c aby uzyska taki rudy?? http://i.pinger.pl/pgr437/8f428db400...haircolor4.jpg
madzioreksus jest teraz online  
Stary 2010-09-13, 17:17   #1406
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez madzioreksus Poka wiadomo嗆
Witam. Ja r闚nie poszukuje odpowiedniej farby tak aby uzyskac kolor rudy.
M鎩 naturalny kolor to ciemny br您. Pierwszy raz farbowa陰m kolorem p這mienna iskra- joanna, a kilka dni temu farb LOREAL Feria Preference-Pure Paprika-P78 Intensywan Mied lecz kolor po obu farbach nie jest rudy tylko bardziej czerwony;/ Czy mo瞠cie mi poradzic jak farbe u篡c aby uzyska taki rudy?? http://i.pinger.pl/pgr437/8f428db400...haircolor4.jpg
Podobny kolor widzia豉m niedawno w palecie Revlon Revlonissimo - (farba profesjonalna- tylko hurtownie fryzjerskie) kolorek 7.40 my郵 瞠 na pocz徠ek z wod 9.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2010-09-13, 17:33   #1407
madzioreksus
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 32

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka wiadomo嗆
Podobny kolor widzia豉m niedawno w palecie Revlon Revlonissimo - (farba profesjonalna- tylko hurtownie fryzjerskie) kolorek 7.40 my郵 瞠 na pocz徠ek z wod 9.

a czy jest jaka farba dost瘼na w drogeriach o takim lub podobnym kolorze?
madzioreksus jest teraz online  
Stary 2010-09-13, 18:08   #1408
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez madzioreksus Poka wiadomo嗆
a czy jest jaka farba dost瘼na w drogeriach o takim lub podobnym kolorze?

nie farbuj drogeryjnymi wi璚 si nie wypowiem - wydaje mi si 瞠 nie osi庵niesz takiego efektu drogeryjnymi.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez zofiaferment Poka wiadomo嗆
Generalnie je瞠li chodzi o rysy twarzy, to jest to do嗆 郵iska sprawa. Je瞠li chodzi o farbowanie, to jest w tym du瘸 cze嗆 prawdy - 瞠 dobrze dobrany kolor podkre郵i rysy twarzy - og馧em - nietylko oczy, cer (cho nietwierdz, 瞠 to nie jest istotne). S ludzie, kt鏎zy maj jak捷 konkretn urod, i nawet z twarz bia豉 jak papier, najlepiej b璠zie im w czerni, ciemnej czekoladzie (ca造 pic w tym, 瞠by jeszcze oceni najodpowiedniejszy odcie - ciep造/zimny). Znam rude dziewczyny, kt鏎e farbuj si, i na kilometr zalatuje to oszustwem. Czasem w豉郾ie o to chodzi - o przerysowanie, o zabaw kolorem, "graficzno嗆" stylu.
S te takie, najlepiej z natury blondynki, ciemne blondynki, kt鏎ych uroda, rysy twarzy sprawiaj, 瞠 ludzie autentycznie b璠 si zachwyca tymi w這sami - bo wygladaj naturalnie - bo w ich przypadku odrosty przy dobrej farbie s wmiar naturalne nawet po miesi帷u (bo do tego rudy ma to do siebie, 瞠 si wyp逝kuje szybko, nie znam 瘸dnej farby, kt鏎a trzyma豉by ostry rudy d逝瞠j ni 2 tygodnie - liderem jest dla mnie Socolor, ale niszczy w這sy niestety, a Colorsync - wiadomo). Dlatego trzeba wiedzie jaki efekt chce si osi庵n望 przy rudo軼iach, poogl康a, no i przede wszystkim nie oczekiwa, 瞠 pierwsza ruda farba b璠zie strza貫m w dziesi徠k.

Moje typy je瞠li chodzi o intensywno嗆 to w豉snie Matrix Socolor Intensywne Miedzie, a jak jeszcze pokombinuje si i pomiesza z SoRed to wychodzi 郵iczna marchewa. Trzyma si stosunkowo d逝go, je瞠li u篡je si szamponu i maski Color Smart (swoj drog fajna sprawa na zniszczone od farby w這sy)... no ALE. Niszczy jednak w這sy. Czasem mo積a kombinowa 2 razy ColorSync, 1 raz Socolor. Fajnie wychodzi Colorsync z busterami, ale niedost瘼ne s w Polsce, maj je tylko nieliczni fryzjerzy, ale efekty cudne - i zdrowsze ni zwyk貫 farby. Bo wszelkie farby z pu貫k drogeryjnych to czyste ZΜ i jak widz jak laska wrzuca Garniera 100% albo Castinga to mnie nosi. Ja sobie tak poniszczy豉m w這sy tymi farbami, 瞠 koniec 鈍iata. Ju pomijaj帷, 瞠 jestem cienko-kr璚ono-w這sa i chyba nigdy nie powinnam decydowa si na farby 瘸dne.
Ostatnio przekona豉m si troszk do Color Toucha Welli. Maj 豉dn marchew, ale trzyma si 3 mycia 篤awo, a potem powoli schodzi. No ale te je瞠li chodzi o kondycj w這s闚 to mi璠zy Socolor a Colorsync.

No i w豉郾ie je瞠li chodzi o sp逝kiwanie si koloru. Wi璚ej razy us造sza豉m, 瞠 mam 豉dny kolor w這s闚, r闚nie od fryzjerki spod flagi matrixa, gdy mia ju 3-4 tygodnie - czyli by ju nie幢e sp逝kany. Wi璚 mo瞠 czasem warto wybierac nieco ja郾iejsze rudo軼i, zw豉szcza je瞠li chodzi o dziewczyny, kt鏎ym kolor 豉two nie schodzi, no i maj ja郾iejsza karnacje, ale za to ciemniejsze oczy. Fajnie te wygl康aj ja郾iejsze pasma ze spodu przy rudo軼iach (tyle, 瞠 nie blondy - jezeli ma byc efekt naturalny) przy osobach o normalnej karnacji, lub lekko brzoskwiniowej.

S造sza豉m te o jakich w這skich farbach, ale nie znalaz豉m ich nigdzie na allegro, ani nigdzie indziej, wi璚 podejrzewam, 瞠 s nie do zdobycia dla "nie-fryzjerek". A s niez貫, blisko im do Colorsync. I pachn 郵icznie. I wychodzi marchewa, kt鏎a w zimie sp逝kuje si jak Socolor.

Mam nadziej, 瞠 si nie pom康rzy豉m... To pisz ze swojego w豉snego do鈍iadczenia, nie jestem 瘸dnym specjalista, ani fryzjerk. Mam za to przyjaci馧k, kt鏎a troch ogarnia te tematy, i przekazuj to, czego od niej si dowiaduj.

Milego szukania, no i odnalezienia "swojego" rudego Bo chyba tak czy siak, ka盥y rudy jest piekny
Mo瞠sz jak捷 numeracj podac tych rudo進, z Matrixa, s造sza豉m 瞠 so color bardzo nadaje si do porowatych w這s闚 - fajnie 豉pie.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2010-09-13, 19:23   #1409
K-H
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 869

Jakie w這sy to porowate w這sy?
A czego Ty s逝chasz?
K-H jest offline  
Stary 2010-09-13, 19:27   #1410
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez K-H Poka wiadomo嗆
Jakie w這sy to porowate w這sy?
podniszczone zabiegami chemicznymi/nadu篡waniem ich, otwarta 逝ska

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
farba, farby do w這s闚, kolor w這s闚, ogniste rude w這sy, pomara鎍z, pomocy, ruda, ruda farba do w這s闚, rude, rude koloryzacja, rude w這sy, rudo嗆, rudy, rudy farba w這sy, rudy kolor, rudy w這sy br您, wlosy, w這sy, zmiana koloru wlosow

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.