Ziaja Pro? - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-24, 13:39   #511
justynalenka
Zadomowienie

Dot.: Ziaja Pro?

A ja mam takie pytanie - używała któraś z was może serum energizująco-dotleniające? Bo mnie trochę kusi
justynalenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:53   #512
specjalistka23
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Pytałam dziś w sklepie, czy byłaby możliwość zamówienia kilku produktów, ale okazało się że nie.. No cóż, pozostaje inermis albo targi.
W złym sklepie pytałaś emememsik
Ja przy rondzie matecznym kupuje, wszystko świetnie, ceny rewelacja tylko od 10 rano zaczynaja, a ja o tej godzinie też zaczynam i o 15 minut się spóźniam

Piszecie moje drogie że wypalają twarz-każdy eksfoliator potrafi zrobić szkodę.
Co do codziennego stosowania-na 100% się nadają, wszystkie kumpele używają i wierzcie lub nie, ale są zadowolone.
Oczywiście kwasów czy peelingów nie stosujemy codziennie, i nie tyczy się to tylko Ziaji PRO
specjalistka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:31   #513
aagnesska22
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez justynalenka Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie - używała któraś z was może serum energizująco-dotleniające? Bo mnie trochę kusi
właśnie,też mnie to interesuje
aagnesska22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 15:35   #514
biedronka91
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mmmi Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź biedronko91 a mogłabyś powiedzieć co to jest za specyfik, który zlikwidował tyyyyyle wągrów?? :P ja już od lat walczę z nimi.. A najgorsze są na polikach przy nosie, coś jak 'pomarańczowa skórka', jestem w tym miejscu podziurkowana.
Wiesz co, że w składzie to ja żadnych antywągrowych cudów nie widzę, a jednak poskutkowało. Zaznaczam, że jeszcze peelingiem ostro je wycierałam, może to dlatego. I martwi mnie w składzie 2-Bromo... i jeszcze te akryle.. Po co to wszystko, nie wiem..
Stary 2009-02-26, 15:00   #515
specjalistka23
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Wiesz co, że w składzie to ja żadnych antywągrowych cudów nie widzę, a jednak poskutkowało. Zaznaczam, że jeszcze peelingiem ostro je wycierałam, może to dlatego. I martwi mnie w składzie 2-Bromo... i jeszcze te akryle.. Po co to wszystko, nie wiem..

Po 1: "chemia" też działa, po 2: chociaż piszą że jest.
Wielu producentów ukrywa ten fakt, i tylko ten kto się zna i ma dostęp do laboratorium wie ile "dziadostwa" jest w kosmetykach...
Stary 2009-02-26, 16:14   #516
biedronka91
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez specjalistka23 Pokaż wiadomość
Po 1: "chemia" też działa, po 2: chociaż piszą że jest.
Wielu producentów ukrywa ten fakt, i tylko ten kto się zna i ma dostęp do laboratorium wie ile "dziadostwa" jest w kosmetykach...
Powołuję się na skład, na obowiązki prawne jakie są naciągane na firmy kosmetyczne. Zdaję sobie sprawę, że kosmetyk musi być jakoś utrwalony, ale pakowanie jednocześnie polyacrylamidu i pochodnej formaldehydu lub podwójnych pochodnych do jednego kosmetyku to już przegięcie. To wszystko znajdziesz nawet w kosmetykach dla dzieci (o zgrozo!). Dla alergików dodatkowo niespodzianka: 2-bromo-2-nitro-1,3-propanodiol.
A więc każdy kosmetyk zawiera konserwanty, inaczej byłby ważny kilka dni, jednak pakowanie kilku pochodnych nie jest zbytnio "eleganckie". Ziaja od 2009 roku zobowiązała się wycofywać akryle.
Stary 2009-02-27, 20:55   #517
specjalistka23
Przyczajenie

Są kosmetyki z mikroskopijnymi ilościami konserwantów chemicznych. Ich miejsce zastępują alkohole. Lecz ludzie gdy słyszą "alkohol" w kosmetykach od razu go odrzucają.
Czy mam rację?
Stary 2009-02-28, 00:42   #518
mal
Rozeznanie

A ja niewiem z ktorego rodzaju kosmetyki pro sobie zamowic. Moze mi doradzicie?
Cera hmm ciezko powiedziec:/Moze ktoras sie wyzna jaki rodzaj cery mam.
Nigdy nie moge sie wyznac. Sa dni ze buzia jest idealnie gladka a czasem jak cos nie tak(albo zapomne przez 2tyg zrobic maski peeloff lub peelingu) to syf na syfku wychodzi i tak przez jakis czas. No i oczywiscie przed wiadomymi dniami w zyciu kazdej z nas tez czesciej pojawi sie jakis "gosc"na twarzy. Ogolem to kolezanki mi mowia ze chcialy by miec moja cere bo nie mam problemu z tradzikiem, a powtarzaja ze jak wyskocza mi ze 3 syfy to robie z tego tragedie.
Raczej swiece sie wiec bez pudru albo matujacego podkladu nie wyjde z domu.
Po kapieli jak nie pokremuje buzi to zaraz zaczynam miec tzw "efekt maski" czuje jakby skora mi sie naciagala i swedzi-jak nawilze kremem buzie to odrazu czuje ulge i ten efekt "naciagniejet skory" mija.
Na moje oko powinnam zamowic sobie cos z programu do cery tlustej i mieszanej. Czy to dobry wybor?
mal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 13:51   #519
biedronka91
Zakorzenienie

Cytat:
Są kosmetyki z mikroskopijnymi ilościami konserwantów chemicznych. Ich miejsce zastępują alkohole. Lecz ludzie gdy słyszą "alkohol" w kosmetykach od razu go odrzucają.
Czy mam rację?
Szczerze nie zauważyłam, tzn w moim przypadku, inni ludzie-nie wiem. Alkohole są w większości kosmetyków, ponadto 3/4 użytkowników nie patrzy na skład.

Cytat:
Napisane przez mal Pokaż wiadomość
Nigdy nie moge sie wyznac. Sa dni ze buzia jest idealnie gladka a czasem jak cos nie tak(albo zapomne przez 2tyg zrobic maski peeloff lub peelingu) to syf na syfku wychodzi i tak przez jakis czas. No i oczywiscie przed wiadomymi dniami w zyciu kazdej z nas tez czesciej pojawi sie jakis "gosc"na twarzy. Ogolem to kolezanki mi mowia ze chcialy by miec moja cere bo nie mam problemu z tradzikiem, a powtarzaja ze jak wyskocza mi ze 3 syfy to robie z tego tragedie.
Po kapieli jak nie pokremuje buzi to zaraz zaczynam miec tzw "efekt maski" czuje jakby skora mi sie naciagala i swedzi-jak nawilze kremem buzie to odrazu czuje ulge i ten efekt "naciagniejet skory" mija.
Na moje oko powinnam zamowic sobie cos z programu do cery tlustej i mieszanej. Czy to dobry wybor?
Tak, cera mieszana. Ziaja proponuje kosmetyki profilem:cera tłusta, mieszana, także z tym nie będzie problemu.

Edytowane przez biedronka91
Czas edycji: 2009-02-28 o 13:53
biedronka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 15:50   #520
mal
Rozeznanie

Dzieki
Stary 2009-03-01, 11:54   #521
MOTYLowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mal Pokaż wiadomość
tak jakbym czytała o swojej skórze program do cery tłustej i mieszanej jak najbardziej, ale potem na zakończenie zabiegu polecam Ci maske uspokajającą..rewelacyjna jest

2kg mniej -> 163cm/45kg
MOTYLowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 12:12   #522
antunka
Zakorzenienie

Kolej na mnie. Jakiś czas temu zamówiłam kilka kosmetyków i oto moja relacja.
- żel normalizujący - słabo się pieni, więc trzeba go więcej używać niż innych żeli, efektów normalizujących brak.
- tonik antybakteryjny - dość fajny, przyjemny zapach i ładnie odświeża.
- peeling bardzo mocny - oj troche się zawiodłam, czytałam opinie, że rewelacyjny a moim zdaniem jest po prostu dobry. Dużo drobinek ścierających choć są one drobne, ja wolę grubsze bardziej drażniące... macochistka ze mnie Także zaliczyłabym go do peelingów mocnych a nie bardzo mocnych.
- maseczka z zieloną glinką + mikrodermabrazja - fajna, fajna Lubię zieloną glinkę, fajnie oczyszcza i matuje. Maseczka ma przyjemną konsystencję i zapach, nie zastyga na twarzy a przy zmywaniu jej wacikiem czuć te kryształki i przyjemne drapanie. Lubię ją.

Poza tym wielki plus dla ceny i opakowań. Kosmetyki do warunków domowych dobre, ale nie poleciłabym ich do gabinetów koemetycznych.
Na pewno wypróbuje jeszcze inne kosmetyki ziajii pro.

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg

antunka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 21:01   #523
specjalistka23
Przyczajenie

Co do stosowania w gabinetach - ja uważam że lepsza ZIAJA PRO niż rozcieńczana Bielenda czy Soraya jak to wiele kosmetyczek robi.
Poza tym, Klientka może mieć wybór - Ziaja PRO i cena o kilkadziesiąt procent niższa, lub bez rabatu - bardziej cenione marki.
Stary 2009-03-02, 17:49   #524
biedronka91
Zakorzenienie

Cytat:
Co do stosowania w gabinetach - ja uważam że lepsza ZIAJA PRO niż rozcieńczana Bielenda czy Soraya jak to wiele kosmetyczek robi.
Poza tym, Klientka może mieć wybór - Ziaja PRO i cena o kilkadziesiąt procent niższa, lub bez rabatu - bardziej cenione marki.
Moim zdaniem także Ziaja nadaje się do gabinetów.
Niestety chyba nie ma dla nich różnicy, czy Ziaja czy markowe, wszystko rozcieńczą.
Stary 2009-03-02, 17:52   #525
evangeline
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Kolej na mnie. Jakiś czas temu zamówiłam kilka kosmetyków i oto moja relacja.
- żel normalizujący - słabo się pieni, więc trzeba go więcej używać niż innych żeli, efektów normalizujących brak.

- peeling bardzo mocny - oj troche się zawiodłam, czytałam opinie, że rewelacyjny a moim zdaniem jest po prostu dobry. Dużo drobinek ścierających choć są one drobne, ja wolę grubsze bardziej drażniące... macochistka ze mnie Także zaliczyłabym go do peelingów mocnych a nie bardzo mocnych.
Mam identyczne zdanie co do tych kosmetyków - bo do tej pory tylko je miałam okazję używać. Nie jestem szczególnie zachwycona, chyba nie będę do nich wracać. Jednak podejrzewam, że coś jeszcze z Ziaji Pro wypróbuję, np. maseczkę lub krem nawilżający.

WYMIANKA
evangeline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 09:04   #526
emememsik
po prostu Em :)

Cytat:
W złym sklepie pytałaś emememsik
Ja przy rondzie matecznym kupuje, wszystko świetnie, ceny rewelacja tylko od 10 rano zaczynaja, a ja o tej godzinie też zaczynam i o 15 minut się spóźniam
A gdzie jest dokładnie ten sklep, jakie są ceny i wybór Ziai PRO?
Stary 2009-03-18, 18:00   #527
Oliwka81
Przyczajenie

GG do Oliwka81

Witam ja tez mam ogromną prośbę o podanie tego adresu sklepu w którym mogłabym się zaopatrzyć w produkty ziaja pro
Oliwka81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 16:42   #528
cetrizini
Raczkowanie

a ja mam pytanie jakiej ilości maski zwężającej pory używacie? Ja stosuje 1-1,5 naciśnięcia pompki na twarz, powstaje cienka warstwa, efekty są, pory zmniejszone ale u mnie taka ilość wchłania się zupełnie już w około 10 min... I sama teraz nie wiem, skoro są efekty to niby wszystko w porządku ale może jednak nakładać jej więcej?
cetrizini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 18:55   #529
specjalistka23
Przyczajenie

Jeżeli o Kraków chodzi - ja kupuję przy rondzie matecznym, ul Zamojskiego, wklejam linka do mapki
http://mapa.targeo.pl/adres/Sklep/AIDEM~2940192
Mają całą PRO ( choć jeżeli ktoś chce kupić np 10-15 szt jakiegoś produktu to powinien wcześniej kazać "odłożyć" bo dużych ilości na stanie nie mają. Co do cen - ja nigdzie nie znalazłam taniej ( W Kołobrzegu np. ceny są o 40-60% wyższe!).
Nie wiem czy każdemu sprzedadzą tą serię, bo ja np. zostałam poproszona o przesłanie dokumentów. Ale spróbować zawsze można, ewentualnie mówcie że jesteście uczennicami szkoły kosmetycznej

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie jakiej ilości maski zwężającej pory używacie? Ja stosuje 1-1,5 naciśnięcia pompki na twarz, powstaje cienka warstwa, efekty są, pory zmniejszone ale u mnie taka ilość wchłania się zupełnie już w około 10 min... I sama teraz nie wiem, skoro są efekty to niby wszystko w porządku ale może jednak nakładać jej więcej?
"Co za dużo, to nie zdrowo". Pamiętaj że nie ma jakiegoś "przelicznika". Każda skóra jest inna, inaczej reaguje. Jeżeli efekty są widoczne, i 1-1,5 "pąknięcia" wystarcza na całą twarz-jest tak jak być powinno
Stary 2009-03-24, 14:12   #530
Queenie
Raczkowanie

Witam

Jestem ciekawa Waszych opinii odnośnie peelingu enzymatycznego Ziaja Pro. Na KWC są tylko 2 recenzje (notabene bardzo pochlebne): http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26764

Dziewczyny piszą, że złuszcza dość głęboko, zastanawiam się, czy nie narobię sobie nim krzywdy, ale drogeryjne peelingi enzymatyczne są zwykle za słabe, moja tłusta zanieczyszczona i skłonna do trądziku cera potrzebuje porządnego złuszczenia. Tylko, żeby nie przedobrzyć

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Queenie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 21:34   #531
mal
Rozeznanie

Wkońcu udało mi się zakupić produkty z Ziaja PRO. Aktualnie moja kolekcja składa się z:
-toniku odświeżającego dla każdego rodzaju skóry
- maski z glinka + mikroderm
- maski zwężającej pory
- kremu normalizującego

Narazie przetestowałam 2 pierwsze produkty, które wymieniłam i jestem zadowolona. Zamierzam zakupić jeszcze peeling enzymatyczny oraz żel do mycia twarzy /jednak muszę wpierw wykończyć stare produkty dlatego nie kupiłam, bo takto bym starych rzeczy w życiu nie skończyła/
Mam pewne pytania jak często można maski stosować raz w tygodniu czy więcej? Wczoraj użyłam starego peelingu enzymatycznego a następnie położyłam maskę z glinką + mikroderm. Zastanawiałam się czy na koniec nie położyć tej maski zwężającej pory jak myślicie? Lepiej odrazu obydwie maski 1 po drugiej nakładać, czy lepiej zrobić peeling i jeden rodzaj maseczki a za 3-4dni położyć peeling a następnie użyć 2 rodzaj maseczki. I tak na zmianę.A może co 3-4dni nakładać obydwie maski?
Stary 2009-03-25, 11:01   #532
dusiaaa
Rozeznanie

to może dość naiwne pytanie ale czy ktoś się orientuje gdzie w Nowym Sączu moge dostać ziaję pro?
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:45   #533
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
to może dość naiwne pytanie ale czy ktoś się orientuje gdzie w Nowym Sączu moge dostać ziaję pro?
witam nowosądeczankę

niestety u nas nie kupisz nigdzie, można załatwiać przez przedstawiciela - zaczełam tak kombinować, nawiązałąm kontakt, ale jednak zamówiłam przez internet w warszawskim sklepie firmowym

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 842 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:37   #534
dusiaaa
Rozeznanie

wow czyzbys tez była z NS nie spodziewałam sie ze ktos w ogole bedzie wiedzial co to nowy sacz no to szkoda że nie ma....bede musiała zamowic na allegro choc dosc drogo wychodzi
Stary 2009-03-25, 13:52   #535
Hosenka*
Moderator KWC

Na allegro jest drogo. Ja zamawiałam stąd:
www.ziaja-sklep-warszawa.pl

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 842 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2009-03-25, 14:29   #536
dusiaaa
Rozeznanie

wiem że jest drogo....ale jestem tak zielona jesli chodzi o zakupy w sieci ze wstyd sie przyznac:/ jakos sie boje zamawiac przez net a na all konto mam a i to zamawia mi kolega
Stary 2009-03-25, 14:42   #537
Hosenka*
Moderator KWC

Przecież zamówić w sklepie jest bezpieczniej niż na Allegro. Poza tym obniżają tam koszty przesyłki w zalezności od kwoty zamówienia. A rejestracja nie jest niczym skomplikowanym.

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2009-03-25, 16:13   #538
dusiaaa
Rozeznanie

no moze i tak w sumie wyliczylam ze maska z glinki + mikro z mocnym peelingiem i kremem z kwasem hiaulronowym wyniesie mnie na all 51zł wiec chyba nie tak zle zastanowie sie jeszcze bo poki co i tak z kasa cienko
Stary 2009-03-25, 19:11   #539
magdamic
Przyczajenie

Witam Wizażanki Ja mam pytanie dotyczące maski oczyszczającej z mikrodermabrazją Orientujecie się może czy podczas jej stosowania trzeba ograniczać w jakiś sposób kontakt skóry ze słońcem? Teraz w sumie słońce jeszcze nie będzie tak mocno "grzać", ale co w lecie, zaprzestać jej stosowania, czy chronić skórę filtrami? Czy podczas jej stosowania mogą wystąpić jakieś przebarwienia w przypadku kontaktu ze słońcem? Byłabym bardzo wdzięczna jeżeli któraś z Was udzieliłaby mi odpowiedzi
magdamic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:27   #540
Ms.Torres
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Na allegro jest drogo. Ja zamawiałam stąd:
www.ziaja-sklep-warszawa.pl
ale tam piszą, że trzeba się zalogować jako klient detaliczny nie można tak normalnie zamówić?

to już 10 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości