Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-19, 22:01   #421
Contax
Zakorzenienie

Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
dziekuje Paulo
jeszce ICe tylko pomecze w jednej sprawie czym nakładasz ten puder?bo ja uzywam gabeczki bo pedzle trafiłam na twardze i ni epodeszły mi a Ty czego uzywasz?
Ja puder nakladam pedzlem. Pedzel musi byc z naturalnego wlosia to bedzie miekki - dobre pedzle ma sephora, inglot. Taki pedzel troche kosztuje, ale wydatek sie oplaca. Niektore dziewczyny puder / skrobie nakladaja wacikiem kosmetycznym bawelnianym.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 09:26   #422
foxina
Rozeznanie

Ja podobnie jak Paula mam 2 wersje makijażu, nie nakładam fluidu już na korektor gdyż miałabym maskę na twarzy.

Skrobię nakładam delkatnie dużym pędzlem, a fluidy, korektory palcami, nie radzę sobie z gąbeczkami

Przymierzam się też do zastąpienia dry flo pudrem jedwabnym do ciała Hauschki bo coś nie dokońca mi służy, dobrze czuje się tylko gdy mam dry flo na podkładzie. Gdy nie mam podkładu bądz mam tylko korektor punktowo -ściąga mi skórę niemiłosiernie Ale matuje cudownie, więc póki co używam dry flo i marscze nosem
Dziewczyny powiedzcie czy ściąga dlatego,że mam suchą skórę? Hauschka tak nie wysusza?
foxina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 09:36   #423
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

Własnie tez uswiadomilam sobie ze mam popekane naczynka,kiedys zawsze robilam sie czerwona i nie wiedzialam ze to moga byc naczynka. A teraz mam juz widoczne na policzkach.
Zupelnie nie wiem juz jakich kosmetykow uzywac bo do tego mam cere mieszaną! Inny krem na strefe T a inny na policzki??
Myslalam o Dirosealu albo Yshealu(na moje zmarszczki rowniez hihi),albo o active c. I musze zakupic zel bez sls(ale w tym pomoze mi lista z 1 strony). A peeling jaki?? Dotychczas uzywalam o zgrozo termicznego Bielendy a teraz wiem ze on mi zaszkodzil. Wiec zostaje enzymatyczny?
czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 09:50   #424
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ciampurek ja takze nakladam pedzlem, poniewaz uzywajac gąbek mialm wrazenie ,że filtr zostaje na gabce. A co do twardosci pedzla , umyj go w plynie, poloz do wyschniecia, na drugi dzien jeszcze podsusz suszarka. Bedzie taki mieciutki jak trzeba .

Foxina mnie Hauschka wogole nie wysusza. A dry flo moze podsuszac tak samo jak skrobia ze sklepu.

Czekaoladka dirosealto dobry wybor na noc, jesli nie masz sklonnosci do zapychania. Activ C jak najbardziej na dzien. A peeling tylko enzymtyczny .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 19:26   #425
evamoni
Raczkowanie

GG do evamoni

Zglupialam z nadmiaru informacji. Czytam forum od kilku dni i nie wiem juz nic. Mam popekane naczynka na policzkach, pod okiem i nosie. W tym samym miejscu rozszerzone pory i nadmierna produkcje sebum. Na mojej twarzy nie pojawia sie rumien. Mam cere mieszana, 33 lata, zmarszczki pod oczami, miedzy brwiami i kolo nosa.Chcialabym zminimalizowac obie dolegliwosci.
Prosze powiedzcie mi doswiadczone Wizazanki
- co wlasciwie jest przeznaczone na skore naczynkowa: witamina C czy retinoidy?(avene diroseal czy LRP z wit.C)
- Czy Ystheal pomoze mi tez na naczynka (oprocz oczyszczenia i dzialania przeciwzmarszczkowego?)
- jakie apteczne lub zagraniczne perfumeryjne toniki (ale te gotowe do kupienia) posiadaja kwasy BHA ?
- i w tej samej kategorii jakie toniki sa hydrolatami? ( prosze o nazwy i marki)
Prosze o wyjasnienie i dziekuje z gory za odpowiedz.
evamoni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 20:58   #426
201608040942
Konto usunięte

wit C od LRP i retinaöldehyd od Avene mozesz to stosowac
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 21:26   #427
evamoni
Raczkowanie

GG do evamoni

Monika, dzieki. Ale prosilabym o wiecej informacji, odpowiedzi na moje pytania, jak napisalam jestem zielona i mam metlik w glowie.
Stary 2006-10-22, 11:28   #428
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

Ja po roku odkad jestem na wizażu dopiero połapalam sie i w miare rouzmiem te wszystkie : kwasy , filtry , serum , skrobie itd.(tzn. na czym to polega)
Ale teraz to juz tez nie wiem co, z czym sie je, te cale hydrolaty i mazidła.
Moze mi ktos wytlumaczyc?
Stary 2006-10-22, 12:42   #429
evitka21
Zakorzenienie

www.mazidla.com

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 13:09   #430
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Zglupialam z nadmiaru informacji. Czytam forum od kilku dni i nie wiem juz nic. Mam popekane naczynka na policzkach, pod okiem i nosie. W tym samym miejscu rozszerzone pory i nadmierna produkcje sebum. Na mojej twarzy nie pojawia sie rumien. Mam cere mieszana, 33 lata, zmarszczki pod oczami, miedzy brwiami i kolo nosa.Chcialabym zminimalizowac obie dolegliwosci.
Prosze powiedzcie mi doswiadczone Wizazanki
- co wlasciwie jest przeznaczone na skore naczynkowa: witamina C czy retinoidy?(avene diroseal czy LRP z wit.C)
- Czy Ystheal pomoze mi tez na naczynka (oprocz oczyszczenia i dzialania przeciwzmarszczkowego?)
- jakie apteczne lub zagraniczne perfumeryjne toniki (ale te gotowe do kupienia) posiadaja kwasy BHA ?
- i w tej samej kategorii jakie toniki sa hydrolatami? ( prosze o nazwy i marki)
Prosze o wyjasnienie i dziekuje z gory za odpowiedz.
No wiec odpowiadam. Wit. C wzmacnia naczynka, do tego jest antyoksydantem czyli nautralizuje wolne rodniki, ktore to sa odpowiedzialne za starzenie sie skory. Wit. C bierze tez udzial w produkcji kolgenu, wiec jak najbardziej jest dla nas przydatka. Najlepiej stosowac ja rano pod filtr.

Retiandehyd, to mocniejsza postac wit. A, ktora to ma dzialanie przeciwzmarszczkowe, a razazem pogrubia naskorek, dlatego naczynka sa mniej widoczne. Retinal dziala tez oczyszczajaco na skore, regulujaco, wiec jak najbardziej wskazany dla osob majacych nie tylko problemy ze zmarszczkami, ale takze z przetluszczaniem sie skory. TO jaki krem wybierzesz ( Diroseal, Ystheal) zalezy od ciebie. Diroseal chodz ma tyle samo retinalu do Ystheal, dziala najslabiej bo ma dosc tluste podloze, wiec przenikanie retinalu jest slabsze, ale za´razem Diroseal jest dobry dla naczynkowcow przez swoje delikatne dzialnie. Uzywamy retinalu tylko na noc. Po pewnym czasie moze dopasc cie przesusz. To normalne to znaczy ze krem dziala, po pol godzince mozesz sie wtedy< czyms tlustszym dosmarowac, nie zniechecaj sie wtedy, to przejdzie.

Toniki z BHA to ma LRP w serii Effaclar, ale tam jest tez mnostwo alkoholu, moze naczynkowca podraznic, poza tym nie mam pojecia uzywam BHA w innej postac. Robie maseczke aspirynowa, pare razy zrobilam sobie tonik z aspiryny, a teraz mam kwsay Pauli, kiedys mialam krem Effaclar K.

Tonik to nie hydrolat. Hydolat to inaczej woda rozana powstale w procesie destylacji. Ma bardzo mala ilosc olejku eterycznego 2% lub 3%( juz samej mi sie myli, wiec taka nie dokladna jestem hihihi) Hydrolat mozemy uzywac jak toniku. Hydrolat rozany ma wszechstronne dzialanie i polecany jest dla naczynkowcow. Hydrolat mozesz kupic w www.mazidla.com, badz w www.kosmetykanaturalna.pl. W tym drugim adresie znajdziesz hydrolat pod nazwa "woda rozana 100%". Jest to odnoga sklepu www.fitomed.pl

Uffff ale sie rozpisalam, mam nadzieje, ze teraz sie ci troche rpozjasnilo
Stary 2006-10-22, 13:45   #431
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

Moniko ładnie nam to wytłumaczylas!
Naprawde dziekuje i zaraz sprawdze co tam jest w tych mazidlach.
Stary 2006-10-22, 15:32   #432
evamoni
Raczkowanie

GG do evamoni

Moniko, jestes BOSKA! Nareszcie cos z tego zrozumialam, zaczyna mi sie ukladac w makowce. A powiedz mi jeszcze czy moglabym mieszac obie witaminy, np: LRP z wit.C pod oczy na pekniete naczynko i zmarchy do tego Ystheal. Na dzien kremik Dax Cosm. z fito retinolem ( bardzo mi sluzy i matuje ). Przymierzam sie do zakupu toniku Clinique Nr 2, ale przeczytalam, ze on tez troche zluszcza lub Biopur Biotherm ( nie ma alkoholu ).
Dzieki serdeczne
Stary 2006-10-22, 15:43   #433
evamoni
Raczkowanie

GG do evamoni

Moniko czy ty te wszystkie skladniki np. na toniki kupujesz w sieci pod wskazanymi adresami czy w aptece? Pytam, bo mieszkam tez w NRW i wyobrazam sobie mine aptekarza jak przyjde z alchemichna lista na zakupy.
Stary 2006-10-22, 16:11   #434
201608040942
Konto usunięte

ten krem Daxa na dzien to bym sobie odpuscila, retinol jest bardzo wrazliwy na swiatlo, do tego ten krem nie jest w tubce, wiec pewnie juz retinolu tam nie ma. Najlepiej jak bys poszukala sobie odpowiedniego filtra. wit. c mozna i na dzien i na noc. Ystheal jak pisalam wyzej tylko na noc, bo retinal sie rozkalda i w poczatkowym stadnium uwrazliwa skora na promieniowanie, wiec mozna nabawic sie przebarwien. Filtry sa dosc tresciwe, wiec i nie ma potrzeby nakladania pod nie cos wiecej, no chyba ze masz bardzo sucha skore, to mozesz czuc taka potrzebe.
Serum z wit. C w proszku, to wit. c w proszku kupisz w Rossmannie za 1,50€, wode destylowana i wit. E 200I.E. tez, w aptece wyjdzie drozej. W aptece kupialm tylko strzykawke i buteleczke z pipetka w zakretce 10ml. Ja mam sklep z polproduktami, wiec hydrolat moge sobie kupic, ale na www.behawe.com widzialam tez i to tanio. Narazie napalam sie na niego od wiosny, ale w tym miesiaceu juz napewno sie wybiore do miasta i kupie. Porownam sobie ceny, bo moze nastepnym razem zamowie w behawe.
Krem z wit. C od LRP to tylko w aptece i krem z retinaldehydem od Avene tez.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=151000

tu dziewczyny podawaly inne sklepy internetowe gdzie mozna sobie zakupic polprodukty i hydrolaty
Stary 2006-10-23, 20:38   #435
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

dziewczyny mam problem dostałam probki korektora ktory mi polecałyscie ale nadal widac since- dostałam Camouflage wiec jest napewno dobry zastanawiam sie czy ja go dobrze nakladam pod okiem przejezdzam palcem z korektorem ale nadal widac since a jak wy nakładacie korektor pod oczy?moze ja piernik cos zle robie i oczywiscie mam zmarszczki wiec korektor mi sie w nich gromadzi jak go naladc zeby tak niebyło?dziekuje za pomoc
CIAMPUREK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 21:00   #436
Contax
Zakorzenienie

Kamuflaz, korektor najlepiej wklepac miejsce przy miejscu, a nie rozcierac.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 21:02   #437
agatka-a
Zakorzenienie

ja pod camuflaż nakładam krem (moze być filtr, albo coś na filtr) i wtedy biorę troche korektora na palec, rozcieram na nadgarstku i potem delikatnie nakładam na cienie, jak jest za bardzo widoczny (już wiem że bedzie widocznypod pudrem) to delkatnie rozcieram
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 12:20   #438
CIAMPUREK
Raczkowanie

GG do CIAMPUREK

dziekuje dziewczyny zdam relacje jak sie wymaziam
CIAMPUREK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:39   #439
cyn@monk@
Zadomowienie

dziewczyny ja również mam pytanie. Od jakiegoś czasu stosuje rano krem Iwostinu intensywnie nawilżający o przedłużonym działaniu, ma on filtry,dlatego zakupiłam go, ale wcale nie jest on intensywnie nawilżający, a przynajmniej u mnie się jego działanie nie sprawdza, pomimo, że rano przed jego nałożeniem wklepuję juvit, a po 3,4 godzinach, moja buzka znów wygląda na przesuszoną. Nawet musiałam zrezygnować z podkładów,bo mam wrażenie, ze pogarszają jej stan,a zależy mi na tym, aby coś jednak maskowało te czerwone policzki. Zastanawiam się, więc teraz jaki krem na zimę, z filtrami powinnam sobie zatem zakupić, skoro teraz przyszły chłodne dni,a Iwostin sobie nie radzi,a co dopiero będzie jak przyjdą mrozy Czym Wy się zimą wspomagacie? Przeglądałam KWC, ale nie znalazłam nic co by było w rozsądnej cenie, czyli max do 35 zł:/ Mogłybyście coś polecić?

Jeszcze mi się przypomniało, że rok temu nakładałam na buzie ziemię egipską, a teraz mam wrażenie, ze ona wysusza mi czoło i okolice nosa, nie wiem co może być przyczyną takiego stanu cery
cyn@monk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:59   #440
Weronisia
Zakorzenienie

Cynamonka porządnie zastanów się nad Juwitem.
On jest okropnie tłusty. Ja go używałam na okolice oczu i w efekcie miałam okropnie podrażnioną, przesuszoną, wręcz łuszczącą się skórę, a więc wcale nie natłuszczoną skórę.
Leczyłam to ponad miesiąc, żeby wreszcie moja skóra doszła do normalności.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:06   #441
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
On jest okropnie tłusty. Ja go używałam na okolice oczu i w efekcie miałam okropnie podrażnioną, przesuszoną, wręcz łuszczącą się skórę, a więc wcale nie natłuszczoną skórę.
Nic dziwnego - Juvit ma tak dużo gliceryny, że nie działa ona już nawilżająco, a wręcz przeciwnie - w takim stężeniu wręcz "wyciąga" wodę ze skóry. Na dodatek może zapychać. Któraś z wizażanek ładnie nazwała ostatnio Juvit - protezą. Pewnie, że kiedyś, jak jeszcze nie było innych alternatyw (czytaj: większego wyboru preparatów z wit. C), to nie było wyjścia, ale teraz... jeśli nawet nie chce się komuś kręcić serum (co osobiście polecam, zwłaszcza że można je sobie dostosować do potrzeb cery, dodając np. nawilżający hydromanil), to mamy też Active C w dwóch wersjach, serum Body Shopu i pewnie jeszcze inne możliwości.

Edit: mam prośbę do dziewczyn-naczynkowców - czy któraś z Was dysponuje może składem kremu Rubialine firmy SVR? Dostałam dziś tubeczkę 5 ml i chciałabym go sobie wypróbować, ale pewnie ma zapychacze i wolałabym najpierw wiedzieć, co sobie serwuję a niestety na próbce składu niet...
Stary 2006-10-24, 18:27   #442
cyn@monk@
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Nic dziwnego - Juvit ma tak dużo gliceryny, że nie działa ona już nawilżająco, a wręcz przeciwnie - w takim stężeniu wręcz "wyciąga" wodę ze skóry. Na dodatek może zapychać. Któraś z wizażanek ładnie nazwała ostatnio Juvit - protezą. Pewnie, że kiedyś, jak jeszcze nie było innych alternatyw (czytaj: większego wyboru preparatów z wit. C), to nie było wyjścia, ale teraz... jeśli nawet nie chce się komuś kręcić serum (co osobiście polecam, zwłaszcza że można je sobie dostosować do potrzeb cery, dodając np. nawilżający hydromanil), to mamy też Active C w dwóch wersjach, serum Body Shopu i pewnie jeszcze inne możliwości.
.
Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
ojej dziewczyny to fatalnie zmartwiłyście mnie tym juvitem, bo to chyba on w takim razie jest przyczyną stanu mojej cery. W takim razie odloże go na jakiś czas i zobacze co się będzie działo.
Szukam właśnie na forum coś o Activ C, ale nic nie moge znaleźć, gdzie to można kupić i w jakiej jest cenie?

Weronisia mogłabyś napisać co pomogło Ci wrócić do normalnego stanu?

Ponawiam również pytanko odnośnie kremu z filtrami na dzień do stosowania zimą;-)
Stary 2006-10-24, 18:33   #443
Rayne
Wtajemniczenie

Active C (La Roche Posay):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=790
Występuje w dwóch wersjach - do cery normalnej/mieszanej i do cery suchej. Jest też wersja z filtrami (Active C XL), ale wedle wytycznych Biochemii, do których sama się z powodzeniem stosuję, nie są to filtry wystarczające.
Jest też krem pod oczy - Active C Yeux.
Oczywiście do kupienia w aptece lub na allegro (taniej).

A co do kremu z filtrami na zimę, to może odpowiedni dla Ciebie będzie Iwostin Solecrin - krem 50+? Ewentualnie jeszcze emulsja 40... Nie mają alkoholu, są fotostabilne i niedrogie. Mogą zapychać, jeśli masz ku temu skłonności, lepiej najpierw zaopatrzyć się w próbki. Oczywiście świetne są też Avenki, ale te już raczej ciężko dostać w aptekach, dopiero wiosną będą nowe dostawy.
Stary 2006-10-24, 18:56   #444
Weronisia
Zakorzenienie

Dziewczyny zachwalały Avene, więc ja będęużywać głównie Avene emulsję.
U nas wszystkie filtry są dostępne przez cały rok. Przecież niektórzy ludzie wyjeżdżają na wczasy w ciepłe, słoneczne miejsca gdy u nas jest zima. Nie rozumiem więc czemu w Polsce są problemy z filtrami.
Może w internecie da się kupić?

Cytat:
Napisane przez cyn@monk@ Pokaż wiadomość
Weronisia mogłabyś napisać co pomogło Ci wrócić do normalnego stanu?
Pomogło mi odstawienie WSZYSTKICH kosmetyków.
Nawilżałam skórę kremami aptecznymi na zmianę LRP Toleriane Riche, Avene HOL oraz UREA 5% (mocznik).
Na początku nawet te kremy mnie podrażniały, więc używałam maści PANTHENOL, później oliwkę Penaten dla dzieci, a potem te kremy apteczne.

Używałam Juwitu niecały miesiąc, a skórę leczyłam prawie 2 miesiące. Przez 1 miesiąc wszystkie kosmetyki sprawiały mi ból.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:57   #445
Nikita-v
Zadomowienie

a czy ktoś używał Eris, Pharmaceris N, Krewm na rozszerzone naczynka krwionośne z 1% wit K?
chciałam sobie kupic... bo coś moja biała cera różowa się zrobiała ostanio
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 22:08   #446
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Któraś z wizażanek ładnie nazwała ostatnio Juvit - protezą
hm... a nie prototypem?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
a czy ktoś używał Eris, Pharmaceris N, Krewm na rozszerzone naczynka krwionośne z 1% wit K?
chciałam sobie kupic... bo coś moja biała cera różowa się zrobiała ostanio
myslę, że może być niezły, ja teraz mam koncentrat Farmony z 1% wit. K.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 22:18   #447
Nikita-v
Zadomowienie

justa i jakie efekty?
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 22:30   #448
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

używam dopiero od kilku dni, więc za wcześnie, aby się wypowiadać

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 22:32   #449
cyn@monk@
Zadomowienie

Dziewczyny bardzo dziękuję za wszystkie informację. Wzięłam się poraz kolejny za przeglądanie KWC i allegro;-)
Czy mówiąc o emulsji Avene macie na myśli Avene, Ultra High Protection Emulsion SPF 50+?

Odnośnie Iwostin, Solecrin, Wodoodporna emulsja ochronna SPF 40 to myślę, że zakupie sobie ją przy najbliższej okazji, choć spróbuje znaleźć wcześniej próbki

Jeszcze mam pytanie dotyczące ilość nakładnia filtrów na twarz, wszędzie jest napisane, ze należy nakładać 1,5 -1,7 ml, ale dla mnie to jest nieco abstrakcyjne i jak wygląda taka ilość w rzeczywistości - wybaczcie moją niewiedzę w tej kwesti;-)
Stary 2006-10-24, 23:28   #450
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
hm... a nie prototypem?
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=584
Marianno, czuj się cytowana

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości