Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-31, 15:42   #631
kid
Raczkowanie

GG do kid
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Tetaa, niestety, musze brac leki rozrzedzające krew, bo zakrzep jest dość świeży i jego urwanie się mogłoby się dla mnie źle skończyć. Lek, który biorę, Sintrom, jest dobrze tolerowany, podaje sie go nawet niemowlętom. Inne działają tak samo, więc niestety, nie mam wiekszego wyboru.
Boję się, że latem ne będę mogła pokazać nóg - takie będę miała brzydkie. Zawsze bardzo się bałam zylaków itp. bo to jednak mało estetyczne i niebezpieczne. A tu masz - zakrzepica .
kid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 18:12   #632
tetaa
Raczkowanie

GG do tetaa

Współczuję, ale moze jednak jest jakieś wyjście? Może są leki, które jednak są mniej inwazyjne? Może udaj się do lekarza i powiedz o swoim problemie. Ja zdaję sobie sprawę, że to może być naprawdę uciążliwe... Długo musisz brać te leki?
tetaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 14:22   #633
kochanie
Wtajemniczenie

Tetaa ma rację - pójdź koniecznie do lekarza. Może dermatolog coś wymyśli...
Współczuję Ci, nie domyslałam się, że można mieć większy problem z naczynkami.
Pozdrawiam Cię serdecznie, wierzę, że Ci się uda
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 14:45   #634
tetaa
Raczkowanie

GG do tetaa

Nparawdę, bo w tej sytuacji leczenie właściwie nie ma sensu na naczynka, bo lekami na zakrzepice samo to sobie zaprzecza... Ale myślę, że lekarz coś wymyśli i trzymam kciuki
tetaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 12:01   #635
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gosiah Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że przy końcu opakowania objawił u mnie swoje zdolności zapychające. Dotychczas nie znalazłam kremu dla cery naczynkowej, który odpowiadałby mi w 100%, niestety... Zawsze coś mi nie pasuje - mam mieszaną i naczynkową cerę i do tego czasem reaguję alergicznie na niktóre składniki, więc krem albo mi podrażnia naczynka, albo jest za treściwy, albo zatyka pory. Ech...

Jakie są wasze ulubione kosmetyki dla naczynkowców? Najbardziej lubię kojący płyn do mycia twarzy z Pharmaceris N (BTW mają nowe opakowania - ciekawe czy nie namieszali coś ze składami przy okazji ) i diroseal, który nie wpłynął specjalnie na moje naczynka, ale po 7 miesiącach widzę, że skóra się jakby pogrubiła. Mam nadzieję, że to nie autosugestia.

Brakuje mi jakiegoś lekkiego, nawilżającego kremu, który koiłby podrażnienia i nie zatykał porów albo jakaś maseczka, do użycia w ekstremalnych momentach podrażnienia twarzy przez wiatr, mróz itp. Woda termalna mi nie jest wystarczającą pomocą niestety. Może mogłybyście mi coś polecić, żebym nie błądziła po omacku?
No niestety, w Daxach pełno jest isopropyli i innych świństw. Mnie akurat nie zatkał ten naczynkowy do cery mieszanej, ale skład pozostawia trochę do życzenia. Jeżeli masz cerę skłonną do zapychania, to polecam Ci Rubialine - jest drogi, niestety, ale skład ma absolutnie "czysty". żadnej parafiny, trójglicerydów, isopropyli, myristatów itp. Jest naprawdę lekki - uwaga, może być zbyt lekki w sensie nawilżenia, ale jako kuracja antynaczynkowa - bez zarzutu.
Płyn do mycia Pharmaceris też lubię bardzo - ostatnio kupiłam jakąś nową piankę do mycia dla cery naczynkowej z Lirene, ale podejrzewam ją o wywołanie alergii. Ona ma b. intensywny zapach i może składnik zapachowy jest taki "żrący". Na razie ją odstawiłam i zobaczę, czy to rzeczywiscie winowajca.
Lubię też żel Dermiki, bo ładnie obkurcza naczynia no i jest kompletnie nietłusty, a nawet nie klei się, mimo swej "żelowatości"
Dirosealu nie cierpię, ale używam Chyba dla uspokojenia sumienia bardziej, niż dla efektów, bo tych jakoś nie widzę specjalnie Tylko miejscowo, bo nałożony na całą twarz zatkałby mnie chyba na amen.
Z "natury" - hydrolat oczarowy Pięknie łagodzi zaczerwienienia.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 16:59   #636
kid
Raczkowanie

GG do kid

Nie wiem niestety jak długo będę musiała brać Sintrom. Lekarz mówi, że to kwestia tego, jak będzie się wchłaniał zakrzep. Może to być 3 miesiące a może i pół roku albo dłużej. Ale przy najbliższej wizycie powiem mu o tym.
Ja mam niestety problem z tym lekiem, bo biore duże dawki, a trudno sie on wchłania. Jutro robię kontrolne badania krwi i zobaczymy. Dzięki za odzew.
kid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 19:53   #637
elberiz72
Przyczajenie

A jaką pielęgnację stosujecie w zimie na dzień? W jednej aptece powiedziano mi że może być Avene Antirougeurs, w drugiej że krem tłusty. Nie wiem czy sam ten krem Aveve + podkład i puder wystarczy?
elberiz72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 20:28   #638
Emilia1
Zakorzenienie

antirougerous jesli wybierzesz w wersji tresciwszej moze wystarczyc, jesli masz tłusta cere i wybierzesz legere , to na niego podklad i puder i na zime jelsi nei odczuwasz dyskomfortu wystarczy. idealnie byloby antirougerous + filtry zarowno w przypadku cery tłustej jak i suchej
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 11:21   #639
kochanie
Wtajemniczenie

a dla mnie idealnie jest sam filtr Avene mleczko 50+. Jest tak treśwciwy, że nie czuję żadnego ściągniecia ani pieczenia przez cały dzień (na policzkach mam suchą i naczynkową skórę). Czasem pod filtr nakładam serum z wit. C lub Redermic - również polecam.
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 14:35   #640
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez elberiz72 Pokaż wiadomość
A jaką pielęgnację stosujecie w zimie na dzień? W jednej aptece powiedziano mi że może być Avene Antirougeurs, w drugiej że krem tłusty. Nie wiem czy sam ten krem Aveve + podkład i puder wystarczy?
Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
a dla mnie idealnie jest sam filtr Avene mleczko 50+. Jest tak treśwciwy, że nie czuję żadnego ściągniecia ani pieczenia przez cały dzień (na policzkach mam suchą i naczynkową skórę). Czasem pod filtr nakładam serum z wit. C lub Redermic - również polecam.
Moim zdaniem najlepszymi kremami do cery naczynkowej do stosowania w ciągu dnia w okresie jesienno-zimowym są filtry . Filtr nałożony w przepisowej ilości bardzo dobrze chroni skórę przed mrozem i wiatrem .
Stary 2007-01-03, 16:22   #641
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Dziewczyny, mam do was pytanie - nie chcę całego wątku wertować bo to bez sensu , i tak pewnie bym nie znalazła odpowiedzi.
Czy rozszerzone naczynka mogą mieć postać nie pajączków tylko czerwonych plam?
Otóż, moja skóra owszem często jest zarumieniona co świadczy o skłonności do pękających naczynek.
A jakieś 3 lata temu pojawiły się u mnie w okolicy nosa dwa czerwone placki, których żadnym spodobem nie moge sie pozbyć!
I nie wiem czy to naczynka!
Chętnie poddałabym się laserowemu zamykaniu...
Ale nigdzie nie pisze, że pęknięte naczynka mogą mieć postać nieregularnych plam, tylko zawsze jest że małych żyłek
Stary 2007-01-03, 16:44   #642
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

pęknięte naczynka to chyba zawsze pajączki / żyłki. może lepiej pokaż te plamki dermatologowi? może to początki trądziku różowatego?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 17:00   #643
klaudynka4
Zakorzenienie

Może, chociaż wątpię - mam je jak powiedziałam już od 3 lat i nic się nie rusza dalej. Owszem często jestem czerwona ale to mi się zrobiło po retonoidach prawdopodobnie bo używam już długo
Ojej a może się poprostu pocieszam, a boje sie tej choroby bardzo
Bo to jest okropne..
Chyba udam się do dobrego dermatologa
Chociaż w sumie nie wiem czy trądzik różowaty występuje w tak młodym wieku

Właśnie przeczytałam, że na trądzik różwaty lekarze przepisują metronidazol a mi to przepisałą dermatolog!! ... I że zmiany zaczynają sie od nosa!! a u mnie z nosem coraz gorzej, coraz bardziej czerwony
Jeszcze przeczytałam, że w miejscach zaczerwienienia występuje łojotok. Szok A mi własnie w tych miejscach skóra się masakrycznie przetłuszcza!

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2007-01-03 o 18:31
klaudynka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 15:49   #644
myShaczeQ
Zadomowienie

GG do myShaczeQ

mysle ze powinnas przeczytac watek, bo wszytsko zostalo juz powiedziane, a pozatym jak najszybciej isc do dobrego dermatologa, bo przez internet Ci nie pomozemy.

myShaczeQ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 16:21   #645
Erato
Wtajemniczenie

klaudynka, zajrzyj na ten wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54994 To jest o trądziku rózowatym, ale jak się okazuje, nie zawsze podobne objawy wskazują na trądzik różowaty, może tam znajdziesz jakieś wskazówki

Stary 2007-01-07, 16:34   #646
AsikS
Zakorzenienie

W ECOspa pojawiła się witamina K:
http://www.ecospa.pl/witamina-k-p-74.html

Tylko jak ją stosować?

Kiedyś rozmawiałyśmy w tym wątku z Nikitą na temat tej witaminki.
Czy macie jakieś przepisy jak spożytkować tę witaminę i czy któraś z Was kupowała już ją w sklepie ECOspy?

Pozdrawiam.
AsikS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:34   #647
marta78
Raczkowanie

Dziewczyny! ja mam pytanie ile na raz mogę nałożyć kremów na twarz? w związku z tym że jest naczynkowa nakładam najpierw Sensibo AR, chwilę póżniej Ystheal a dłuższą chwilę póżniej,chociaż nie codziennie krem AA Help, ponieważ mam również skórę wrażliwą. Czy to ma sens? Czy nie za dużo tego na raz i czy w odpowiedniej kolejności? To wszystko na noc oczwiście, na dzień ograniczam się do jednego kremu
marta78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 19:09   #648
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marta78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! ja mam pytanie ile na raz mogę nałożyć kremów na twarz? w związku z tym że jest naczynkowa nakładam najpierw Sensibo AR, chwilę póżniej Ystheal a dłuższą chwilę póżniej,chociaż nie codziennie krem AA Help, ponieważ mam również skórę wrażliwą. Czy to ma sens? Czy nie za dużo tego na raz i czy w odpowiedniej kolejności? To wszystko na noc oczwiście, na dzień ograniczam się do jednego kremu
To nie ma sensu. Robi się z tego jakiś misz-masz, nie wiadomo, co się właściwie wchłonie, a częściowo składniki mogą się ze sobą "gryźć", czyli np. znosić swoje działanie. Z tych trzech odstawiłabym AA Help, bo dla wrażliwej naczynkowej cery wystarczy Sensibio AR. Jeśli naprawdę czujesz potrzebę nakładania dwóch kremów naraz, to zawsze lepiej najpierw nałożyć retinoidy (Ystheal), potem (po jakiejś pół godziny) Sensibio. Albo spraw sobie Diroseal - zawiera tyle samo retinaldehydu co Ystheal, ma skłądniki łagodzące zaczerwienienie, i jest na parafinowym podłożu tak jak Sensibio AR i AA Help. Uważam, że nie ma najmniejszego sensu nakładać więcej niż dwóch kremów, a i to tylko wtedy, jeżeli np. po kosmetyku z retinoidami czujesz ściągnięcie skóry.

Stary 2007-01-08, 20:39   #649
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

podobno skóra przyjmuje właśnie do 3 warstw kosmetyków i czasami zdarza mi się tyle nakładać. przykładowo: żel na naczynka - filtr biały - filtr barwiony (tyle, że filtrów skóra nie musi wchłaniać). inny przykład: żel na naczynka - krem nawilżający - samoopalacz. ten ostatni, będący trzecią warstwą, działa, czyli wchłania się jednak.

Klikaj codziennie:

Stary 2007-01-08, 20:49   #650
klaudynka4
Zakorzenienie

Ehh ja mam ten sam problem Wieczorem mam Differin, Metronidazol, na to krem nawilżający a bywa ze musze użyć Elidla. I weź tu człowieku bądź mądry Rano jest to samo, z tym że nie mam czasu czekać aż to wszystko się wchłonie po kolei Mam pytanie: Ile czasu trzeba czekac z jednym lekiem/kosmetykiem aż się wchłonie i po jakim czasie można drugi nałozyć?
Stary 2007-01-09, 09:06   #651
marta78
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedzi! Erato a czy Diroseal i Ystheal mają to samo działanie przeciwzmarszczkowe?
marta78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:25   #652
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez marta78 Pokaż wiadomość
czy Diroseal i Ystheal mają to samo działanie przeciwzmarszczkowe?
tak, zawierają tę samą substancję czynną w tym samym stężeniu.

Klikaj codziennie:

Stary 2007-01-10, 15:27   #653
Nikita-v
Zadomowienie

hmm a ja się teraz zaczęłam zastanawiać, który z tych kremów teoretycznie powinien mocniej działać?
Dr Irena Eris, Pharmaceris N, Capilaril-K 1% Active- krem na rozszerzone naczynka
czy
Dr Irena Eris, Pharmaceris N, Diosperin K 1% Prolongatum (krem wzmacniający naczynia krwionośne)?
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 15:59   #654
Kateczka_05
Raczkowanie

GG do Kateczka_05

Nie jestem przekonana do żadnego z krmów Erisa tak samo zreszta jak tych do cery naczynkowej z AA czy Ziaji jak dla mnie niestety dobre są jedynie kremy za które trzeba troszke zapłacic reszta pogarsza tylko stan moich naczynek
Stary 2007-01-10, 17:30   #655
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
hmm a ja się teraz zaczęłam zastanawiać, który z tych kremów teoretycznie powinien mocniej działać?
Dr Irena Eris, Pharmaceris N, Capilaril-K 1% Active- krem na rozszerzone naczynka
czy
Dr Irena Eris, Pharmaceris N, Diosperin K 1% Prolongatum (krem wzmacniający naczynia krwionośne)?
A czym one się różnią? Chodzi mi o skład, oczywiście Z nazw sądząc, każdy ma 1% witaminy K, czyli różnica musi tkwić w innych składnikach.

Stary 2007-01-10, 18:00   #656
Nikita-v
Zadomowienie

ERIS PHARMACERIS N DIOSPERIN K1% PROLONGATUM krem wzmacniający naczynka krwionośne
Skład:

Diosmina i hesperydyna - aikaloidy flawonowe o silnym działaniu naczyniowym oraz przeciwutleniającym, nowość w kosmetologii, witamina K 1 % - zmniejsza zaczerwienienie skóry oraz przyspiesza ustępowanie obrzęków i zsinień na skórze, masło - Shea, wosk z oliwek, olej Canola, D-pantenol

ERIS PHARMACERIS N CAPILARIL K-1% ACTIVE krem na rozszerzone naczynka krwionośne
Skład:
Witamina K
Stary 2007-01-10, 18:16   #657
Erato
Wtajemniczenie

No ale co, sama witamina K? Jeżeli w którymś z nich jest więcej aktywnych składników korzystnie wpływających na naczynia (to chyba ten Prolongatum), to wybrałabym taki. Tego Prolongatum nie miałam, miałam ten drugi, Capilaril, i niestety nie zrobił z moją skórą nic Chociaż przyjemną miał konsystencję i zapach, ale na naczynka nie działał wcale.

Stary 2007-01-10, 18:21   #658
Nikita-v
Zadomowienie

ja własnie miałam ten CAPILARIL K-1% ACTIVE i mnie pomógł na rumieńce ( bo jako takich pękających naczynek nie mam), ale teraz przez omyłkę kupiłam ten drugi i mysle czy go wykorzystac czy od razu biec wymieniać
Stary 2007-01-10, 20:39   #659
mimi44
Rozeznanie

GG do mimi44

Dziewczynki przeczytałam kilka pierwszych stron,niestety nie da sie przebrnąc przez cały wątek w jeden wieczór ze zrozumieniem treści
Ja problem naczyńkowy mam chyba od zawszeczyli kiedy zaczelam sie przyglądac swojej cerze
Widze ze to genetyczne,przynajmniej w moim przypadku ,po mamie-identyczne problemy,teraz widze ze moja 2,5l córa juz!!! zaczyna miec problemy pomino natłuszczania,witamin itp.!!!!.
Mam dosyc spore widoczne pajaczki,najmniej na czole,najwiecej na skrzydłach nosa,ehh...dodam ze strasznie mnie to czasem dołuje,bo nie mam noska idealnego,na mój gust jest spory a naczynka jeszcze bardziej "powiekszaja jego wymiary"Do tego dochodzą pory,które ostatnio sie zrobiły widoczne i nie chcą mi zniknąc....:/
Na KWC widze kremik BioDermy,Sensibio AR na widoczne naczyńka(bo podkreśle ze z zaczerwienieniem i plamami nie mam raczej problemu) i ma dosyc dobre opinie,lepsze od Avene D.Czy ktos go stosował na skóre podobna do mojej?jakie wrazenia?
Kupowałam Floslek coś tam jeszcze z drogerii,ostanio tez Iwostin i chce pozostac przy aptecznych bo mam do nich wieksze zaufanie choc Iwostin tez niewiele zdziałał:/

EDIT:
Co sądzicie o tym "cudzie"?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=134367
Ja sie kompletnie nie znam na składnikach,(moze czas sie za to zabrac)widze ze ma alkochol ale akurat mojej cerze nie szkodzi,jak myślicie-moze działac?No i czy ktos z was moze go próbowal na sobie?

Edytowane przez mimi44
Czas edycji: 2007-01-11 o 00:17
mimi44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 16:39   #660
201608040942
Konto usunięte

Dziewczyny od pocztaku sledze watek, nawet sie w nim juz wypowiedzialam, ale tak mi brakuje makijazu, a dokladniej jak zakamuflowac zarozowienie cery.
Moze powinnam zalozyc watek

wszystko o ceorze naczynkowej- czyli make-up, kamuflaz itp.

Jak moderato uzna za stosowne wydzielic temat to prosze, jak nie to moze napiszmy tutaj jeszcze, jak radzimy sobie z ukryciem naszych mankamentow?

Chcialabym poznac wasze techniki , produkty jakich uzywacie, co bedzie dobre dla nas naczynkowcow? Ja ostatnio cuduje i nie wiem czy dobrze mi to wychodzi, czasami mam obiekcje. Podzielcie sie nie tylko pielegnacja, ale i sztuczkami jakie uzywacie zeby wygladac dobrze.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości