Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-11, 16:47   #661
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

nie wiem, czy jest sens zakładać osobny wątek... bo jak znam życie, tutaj będą padały pytania o makijaż, a tam o kremy, bo ktoś nie zauważy, że są 2 wątki

ja osobiście naczynek nie tuszuję. stosowanie podkładu mi wystarcza. dodatkowe tuszowanie naczynek korektorem jest u mnie po prostu niemożliwe mam je gł. wokół skrzydełek nosa i pod nosem, a cierpię na chroniczny katar, zatem każdy kamuflaż nałożony w tym miejscu znika po kilku minutach...

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 17:25   #662
Nikita-v
Zadomowienie

ja również nie tuszuje naczynek... i używam tylko podkładu.. ale mogę się wypowiedzieć czego przy cerze naczynkowej napewno nie używać.
Niedawno kupiłam podkład Revlon Colorstay z kompleksem Softflex, wybrałam go ze względy na jasny odcien (ze względu na moją białą cere mam zawsze problem z kolorami podkładów)
Odcien rzeczywiscie super jasny.. ale.. no własnie niestety ilość alkoholu zawarta w tym podkładzie sprawiała, ze po kilku minutach moja twarz robiła się po nim lekko różowa a kości policzkowe i skrzydełka nosa zaczerwienione, po kilku godzinach to zaczerwienienie znikało, ale az boje sie pomyślec co by było gdybym używała tego podkładu na codzien.
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 19:16   #663
kochanie
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mimi44 Pokaż wiadomość
Na KWC widze kremik BioDermy,Sensibio AR na widoczne naczyńka(bo podkreśle ze z zaczerwienieniem i plamami nie mam raczej problemu) i ma dosyc dobre opinie,lepsze od Avene D.Czy ktos go stosował na skóre podobna do mojej?jakie wrazenia?
[...]
Iwostin tez niewiele zdziałał:/
Sensibio ma w składzie parafinę, więc może zapychać- ale to już Ty musisz stwierdzić, czy Cię zapycha ten składnik.... Diroseal podobno zamyka pory. Podobno - bo ja go używam, a moich porów na nosie nie zamknął (ani nie zapchał - on też może zapychać... ). Jedyna rada, która sprawdza się w każdym przypadku: jeśli nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć - może gdzieś się zlitują i dadzą Ci próbkę? (chociaż przyznam, że nigdy nie widziałam na oczy próbek tych kremów...)

U mnie Iwostin też nic nie zrobił...
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 19:18   #664
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Chcialabym poznac wasze techniki , produkty jakich uzywacie, co bedzie dobre dla nas naczynkowcow? Ja ostatnio cuduje i nie wiem czy dobrze mi to wychodzi, czasami mam obiekcje. Podzielcie sie nie tylko pielegnacja, ale i sztuczkami jakie uzywacie zeby wygladac dobrze.
Obecnie do pielęgnacji mojej naczynkowej cery stosuję krem Diroseal Avene, maseczkę obkurczająco-uszczelniającą Dax Cosmetics i filtry - Emulsja Avene.
Z kosmetyków kolorowych używam podkładu Teint Idole Ultra Lancome, korektora EverFresh Maybelline/Unifiance Pro LRP, pudru sypkiego Palladio i Lucidity EL.
Najistotniejszą rolę w moim makijażu odgrywa podkład . Niestety nie ukrywa on całkowicie moich naczynek, więc muszę również stosować miejscowo korektor .
Stary 2007-01-11, 19:20   #665
kochanie
Wtajemniczenie

A ja przyznam się, że nie używam nic prócz filtra i pudru/skrobii Skórę na policzkach mam prawie idealną, prócz tego że się czerwieni . Jednak ostatnio pogoda jest dla mnie idealna - jestem prawie ciągle biała Kiedy jest ciepło - makijaż i tak by spłynął, kiedy zimno - na uczelni tak grzeją, że też by spłynął
No i poza tym jak chcę nałożyć coś więcej na większe wyjście, to choćbym nie wiem jak delikatnie robiła, to podrażniam policzki. Są wtedy tak czerwone, że i tak by nic tego nie zatuszowało

Stary 2007-01-11, 19:42   #666
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
A ja przyznam się, że nie używam nic prócz filtra i pudru/skrobii Skórę na policzkach mam prawie idealną
Zazdroszczę.
Stary 2007-01-12, 09:49   #667
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja również nie tuszuje naczynek... i używam tylko podkładu.. ale mogę się wypowiedzieć czego przy cerze naczynkowej napewno nie używać.
Niedawno kupiłam podkład Revlon Colorstay z kompleksem Softflex, wybrałam go ze względy na jasny odcien (ze względu na moją białą cere mam zawsze problem z kolorami podkładów)
Odcien rzeczywiscie super jasny.. ale.. no własnie niestety ilość alkoholu zawarta w tym podkładzie sprawiała, ze po kilku minutach moja twarz robiła się po nim lekko różowa a kości policzkowe i skrzydełka nosa zaczerwienione, po kilku godzinach to zaczerwienienie znikało, ale az boje sie pomyślec co by było gdybym używała tego podkładu na codzien.
To mnie zmartwiłaś Nikita

Do mnie też właśnie leci ColorStay. Zobaczymy , chociaż docelowo planuje go zostawić na wieczorne wyjścia

Na codzień używam obecnie na przemian Toleriane ( jeśli po przebudzeniu mam małe zaczerwienienie twarzy) lub IsaDora w piance (jeśli cera jest bardziej beżowa niż czerwona, co ostatnio coraz częściej się zdarza i chyba to również zasługa oleju z orzechów laskowych). Przy toleriane efekt jest niezły podczas nakładania i pare chwil po, IsaDora mniej kryje ale za to lepiej i dłużej się trzyma na twarzy zwłaszcza na wyfiltrowanej mordce
foxina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 10:00   #668
Contax
Zakorzenienie

Foxina widzę, żę udało Ci się dorwać podkład IsaDora w pinace. Jaki masz kolor ?
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 10:07   #669
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Foxina widzę, żę udało Ci się dorwać podkład IsaDora w pinace. Jaki masz kolor ?
huh udało się
na allegro pod koniec grudnia, przez czysty przypadek chyba ze 2 sztuki były! Kolor mam Warm Sand, zdałam sie na wasze opinie, gdyz allegrowiczka nie była w stanie mi powiedzieć który jest najjaśniejszy.
W momencie nakładania jest ciut ciemniejszy od karnacji, ale ładnie sie stapia z cerą i nie ciemnieje poźniej, za to trzyma się naprawde genialnie i nie migruje co zauważam przy toleriane
Na wiosne i lato bedzie idealny!!!
Stary 2007-01-12, 14:31   #670
foxina
Rozeznanie

Teraz tak właśnie spojrzałam na allegro i jest nareszcie IsaDora w piance:
http://www.allegro.pl/item156995824_..._up_nr_50.html
ale tutaj nie kupowałam.

ja za moją zapłaciłam 37 zł wówczas i na pewno jest oryginalna
Stary 2007-01-12, 14:41   #671
Contax
Zakorzenienie

Foxina miałas farta, IsaDora nie często pojawia się na allegro. Mam ten sam kolor i odczucia w stosunku do niego Miłego użytkowania.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 23:00   #673
kochanie
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Zazdroszczę.
Wiesz, prawie idealną - bo mam porównanie z moim pięknym czołem (teraz coraz lepiej, ale nie jest dobrze) i nosem (wiecznie czerwony plus jakieś zaskórniki)...
Jak spojrzę na policzki to się sama do siebie uśmiecham, że chociaż na nich nic się nie dzieje - prócz wybuchu naczynek po jakimkolwiek wysiłku (muszę jednak przyznać, że zaczynam dostrzegać dobry wpływ Dirosealu -4.miesiąc - oraz filtrów i nieopalania się w tym roku)
Mam wrażenie ostatnio, że jedyną osobą na mojej uczelni z problemami skórnymi jestem ja - a przynajmniej jeśli chodzi o naczynka

No nic, wracam do nauki - styczeń to najgorszy miesiąc w roku...

Stary 2007-01-14, 16:24   #674
mimi44
Rozeznanie

GG do mimi44

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Sensibio ma w składzie parafinę, więc może zapychać- ale to już Ty musisz stwierdzić, czy Cię zapycha ten składnik.... Diroseal podobno zamyka pory. Podobno - bo ja go używam, a moich porów na nosie nie zamknął (ani nie zapchał - on też może zapychać... ). Jedyna rada, która sprawdza się w każdym przypadku: jeśli nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć - może gdzieś się zlitują i dadzą Ci próbkę? (chociaż przyznam, że nigdy nie widziałam na oczy próbek tych kremów...)

U mnie Iwostin też nic nie zrobił...
Dziękuje chociaż za tyleWiadomo co zapycha jednego to nie koniecznie drugiegoChodziło mi głównie o to ,zeby ktoś sie wypowiedział czy kremik działa na pajączki,a nie tylko na zaczerwienienia. W mojej aptece nie dostane żadnych!!! próbek ,moze koleżanka wysępi w swojej -bo ma znajoma tam

Co do makijażu to ja też jakoś specjalnie nie tuszuje naczyniek-musiałabym miec maske na twarzy zeby wszystko zakamuflowac
Podkład właściwie tylko w zimie i tez nie zawsze.Puderek przypatrzyłam sobie z Neutrogeny,całkowicie przypadkiem na allegro,bardzo mi pasował i odcieniem i kryciem.Niestety juz sie kończy,a takiego nie moge nigdzie nadybac Bede szukac dalej,bo to co miałam przed tym niezbyt mi pasowało.....
mimi44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 17:39   #675
zoska42
Przyczajenie

Mam cerę wrażliwą , a także naczynka . Stosowałam Iwostin i nie jestem z niego zadowolona , ponieważ podrażnił mi cerę, a z naczynkami nic się nie zmieniło jak były tak są.Teraz zaczęłam stosować serum Basi.Widzę małą poprawę tylko nie wiem jaki odpasować krem na to serum . Taka cera to naprawdę problem nie wiadomo co stosować ,aby jej nie podrażnić.
zoska42 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 17:46   #676
201608040942
Konto usunięte

zoska na dzien najlepiej filtry, ale to jaki filtr bedzie ci pasowal musisz sama wyprobowac. Moze wiesz jaki skladnik cie podraznia? Wtedy latwiej bedzie ci szukac idelanego filtra, wyeliminujesz te , ktore maja ten skladnik. Ja niby naczynkowiec i z lekka wrazliwy, a lekkie filtry z alkoholem mi krzywdy nie robia. Wiekszac tutaj narzeka na alkohol, a ja nie. Przyjrzyj sie kosmetykom , ktore cie podrazniaja, moze dojdziesz , ktory to skladnik
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 21:48   #677
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Coś obkurczającego naczynka

Właśnie - potrzebny mi jakiś specyfik obkurczający naczynka. Może coś poradzicie?
Wolałabym żeby nie był to krem, bo używam ich już sporo, raczej maseczka, jakiś tonik, serum, ampułka...
Kupiłabym sobie chętnie maseczkę Perfecta obkurczającą bo ma bardzo dobre opinie ale niestety - piekielna parafina na początku składu Z góry dziękuję za pomoc
Stary 2007-01-16, 00:01   #678
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Coś obkurczającego naczynka

Klaudynko,odpowiedzi na Twoje pytania znaldują sie w tym wątku, dlatego też - łączę.

PS. Żadna maseczka czy ampułka nie podziała tak jak długofalowa pielęgnacja połączona z suplementacją!!
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 10:49   #679
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mimi44 Pokaż wiadomość
Dziękuje chociaż za tyleWiadomo co zapycha jednego to nie koniecznie drugiegoChodziło mi głównie o to ,zeby ktoś sie wypowiedział czy kremik działa na pajączki,a nie tylko na zaczerwienienia. W mojej aptece nie dostane żadnych!!! próbek ,moze koleżanka wysępi w swojej -bo ma znajoma tam
Stosowałam Sensibio Flush i Senibio AR . Oba kremy zużyłam w ilości 1 sztuki. Stosując wyżej wymienione kremy nie zauważyłam żadnego pozytywnego wpływu na moje naczynka.

mimi44, moim zdaniem, aby móc zauważyć pozytywny wpływ na naczynka stosowanego preparatu należy stosować go długotrwale . W przypadku cery naczynkowej ważną rolę odgrywa systematyczność, dobór odpowiednich preparatów i cierpliwość .

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Właśnie - potrzebny mi jakiś specyfik obkurczający naczynka. Może coś poradzicie?
Wolałabym żeby nie był to krem, bo używam ich już sporo, raczej maseczka, jakiś tonik, serum, ampułka...
Kupiłabym sobie chętnie maseczkę Perfecta obkurczającą bo ma bardzo dobre opinie ale niestety - piekielna parafina na początku składu Z góry dziękuję za pomoc
Maseczka na naczynka Dax Cosmetics to moje odkrycie 2006 roku . Mnie ta maseczka nie zapycha nic a nic . Czasami nakładam ją na twarz zamiast kremu na noc - REWELACJA .
Stary 2007-01-16, 13:22   #680
Erato
Wtajemniczenie

Dot.: Coś obkurczającego naczynka

Cytat:
To może coś w żelu - np. żel Dermiki: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=508. Bardzo fajny, lekki i nieklejący, można nakłądać pod jakiś krem.
justa79 używa koncentratu Farmony: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17344 On chyba też ma lekką konsystencję.
Bez parafiny i innych zapychaczy jest Rubialine SVR: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13933

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Dziewczyny od pocztaku sledze watek, nawet sie w nim juz wypowiedzialam, ale tak mi brakuje makijazu, a dokladniej jak zakamuflowac zarozowienie cery.
Moze powinnam zalozyc watek

wszystko o ceorze naczynkowej- czyli make-up, kamuflaz itp.

Jak moderato uzna za stosowne wydzielic temat to prosze, jak nie to moze napiszmy tutaj jeszcze, jak radzimy sobie z ukryciem naszych mankamentow?

Chcialabym poznac wasze techniki , produkty jakich uzywacie, co bedzie dobre dla nas naczynkowcow? Ja ostatnio cuduje i nie wiem czy dobrze mi to wychodzi, czasami mam obiekcje. Podzielcie sie nie tylko pielegnacja, ale i sztuczkami jakie uzywacie zeby wygladac dobrze.
No cóż, żeby efekt był "pewny", niestety najlepszy jest mocno kryjący podkład, typu Color Stay Revlona albo Toleriane La Roche Posay. Chodzi o to, żeby ukryć nie tylko pajączki, ale także ewentualny "wylew" rumieńca, a tego się nie da załatwić korektorem
Jeżeli ktoś nie ma tendencji do rumienia, tylko miejscowe pająki lub zaczerwienienia, to oczywiscie korektor - ostatnio odkryłam korektor Lumene, fantastycznie kryje, no i nie jest zielony. Jakoś nigdy nie miałam dobrych wrażeń z użycia zielonego korektora, który niby ma najlepiej ukrywać zaczerwienienie.

Mój podstawowy "patent" makijażowy pod kątem chowania czerwoności to wybieranie podkładów i pudrów o zdecydowanie żółtym odcieniu - okazuje się, że taki kolor najlepiej niweluje różowy lub wręcz czerwony odcień skóry. Z tego powodu lubię puder sypki Translucide L'Oreala nr 02, beż o zdecydowanie żółtym odcieniu, świetnie też "gasi" czerwoną gębę podkład Maybelline Wonder Finish w kolorze Nude - na pierwszy rzut oka jest koszmarnie żółty, ale to naprawdę działa, jeśli ktoś ma problem z zaczerwienieniem. Neutralny beż tego tak dobrze nie ukryje.
No a latem brązery - na podkolorowanej na brąz twarzy naczynka nie są takie widoczne.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 14:13   #681
foxina
Rozeznanie

Mnie ostatnio mój dermatolog polecił Rubialnie SVR jako ten najlepszy!
Ten sam dermatolog dobrych pare lat temu polecił mi również płyn micearny Sensibio więc zaufanie mam

póki co uzywam diroseal i pomimo krótkiego obcowania z nim (ok 1 miesiąca) widzę juz ugaszenie tych bardziej krwistych naczynek - co prawda minimalne ale oko cieszy
Stary 2007-01-16, 15:15   #682
klaudynka4
Zakorzenienie

Dziewczyny mam prośbę - napisałam wątek ale nikt nie odpowiedział Chciałbym żebyście polećiły mi jakiś dobry kosmetyk obkurczający naczynka - zmniejszający rumień na twarzy.
Stary 2007-01-16, 15:42   #683
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyny mam prośbę - napisałam wątek ale nikt nie odpowiedział Chciałbym żebyście polećiły mi jakiś dobry kosmetyk obkurczający naczynka - zmniejszający rumień na twarzy.
klaudynko4, odpowiedz na Twoje pytanie znajduje się kilka postów wyżej .
Stary 2007-01-16, 15:49   #684
klaudynka4
Zakorzenienie

Dziekuje Nie zauważyłam że mój wątek przeniesiono Tak myślałam o tej maseczke, ale czy efekt utrzyma sie przez noc ? Bo używanie jako kremu u mnie raczej odpada ponieważ parafina mnie troche zapycha.
Stary 2007-01-16, 23:22   #685
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio mój dermatolog polecił Rubialnie SVR jako ten najlepszy!
Ten sam dermatolog dobrych pare lat temu polecił mi również płyn micearny Sensibio więc zaufanie mam

póki co uzywam diroseal i pomimo krótkiego obcowania z nim (ok 1 miesiąca) widzę juz ugaszenie tych bardziej krwistych naczynek - co prawda minimalne ale oko cieszy
Rubialine mogę z czystym sumieniem polecić tym, którzy nie lubią ciężkich, tłustych kremów - ten jest lekki i błyskawicznie się wchłania. Ja go bardzo lubię Nie ma żadnych zapychaczy i przede wszystkim nie ma parafiny, która ponoć nie zatyka, niemniej jednak w moją skórę się kompletnie nie wchłania Cokolwiek z parafina zostaje na mojej paszczy w formie tłustej, lepkiej warstwy, fu Z Dirosealem włącznie, niestety, no ale dzielnie go wsmarowuję w najbardziej czerwone miejsca.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:10   #686
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

koncentrat Farmony właśnie mi się skończył, więc zanabyłam zestaw Antirougeurs i Diroseal w mojej ulubionej aptece stacjonarnej za cenę konkurencyjną w stosunku do cen na allegro i w aptekach internetowych. Antirougeurs był już tylko w wersji do cery suchej, ale na zimę chyba nie będzie taki zły.

Klikaj codziennie:

Stary 2007-01-18, 13:39   #687
Ejva
Zadomowienie

GG do Ejva

Czytam i czytam i nie umiem skonczyc taki dluuugi ten watek. Ale jak skarbnica wiedzy Jak juz skoncze to was pewnie zasypie zalami i pytaniami ale tak na szybko:

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
W związku z tym, że podrażniał mnie sam Juvit C oraz serum, to mam zamiar wypróbować teraz LRP Activ C lub serum Body Shop.
Weronisiu i probowalas tego serum z body shopu? Bo sie przymierzam kupic ale nie jestem pewna czy warte to cus. Chodzi ci o te kapsulki?
http://www.thebodyshop.co.uk/invt/24...,sc,scvitaminc

A drugie pytanie wszystkie piszecie ze uzywacie pudrow na filtry a w sumie to w watkach filtrowych wyczytalam ze nie poleca sie nic juz na filtry klasc. Ale fakt ze watek czytany przeze mnie byly sprzed roku. Czyzby cos sie zmienilo?

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 14:37   #688
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
wszystkie piszecie ze uzywacie pudrow na filtry a w sumie to w watkach filtrowych wyczytalam ze nie poleca sie nic juz na filtry klasc. Ale fakt ze watek czytany przeze mnie byly sprzed roku. Czyzby cos sie zmienilo?
owszem, filtry powinny być ostatnią warstwą, więc na nie nie nakładamy już innych kremów itp. ale kolorówki POD filtry nałożyć się nie da, trzeba na. no chyba, że ktoś w ogóle się nie maluje albo lubi świecić z daleka własnym blaskiem

Klikaj codziennie:

Stary 2007-01-19, 00:55   #689
kochanie
Wtajemniczenie

Cytat:
A drugie pytanie wszystkie piszecie ze uzywacie pudrow na filtry a w sumie to w watkach filtrowych wyczytalam ze nie poleca sie nic juz na filtry klasc. Ale fakt ze watek czytany przeze mnie byly sprzed roku. Czyzby cos sie zmienilo?
Oczywiście pamiętając, że pudru/podkładu z talkiem/miką nie kładziemy na filtry inne niż Avene

Stary 2007-01-19, 13:08   #690
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:

Weronisiu i probowalas tego serum z body shopu? Bo sie przymierzam kupic ale nie jestem pewna czy warte to cus. Chodzi ci o te kapsulki?
http://www.thebodyshop.co.uk/invt/24...,sc,scvitaminc

Ejva... ja nie zdecydowałam się wypróbwać tego serum z BodyShopu, bo spróbowałam w końcu Active C i bardzo mnie podrażniło. Tam jest tylko 5 % wit. C, więc nie chcę ryzykować, bo w serum TBS jest aż 10%.

Obecnie nie używam niczego co zawiera wit. C, jedynie łykam doustnie.

Co do filtró, to na filtry nakładam pudry, które są dozwolone Na początku Naszego forum jest wątek z listą dozwolonych pudrów.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości