Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-10, 18:54   #781
AsikS
Zakorzenienie

Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Evitko - może i kuszę , ale na dobre warto się skusić. Też przed zakupem trochę się wahałam, bo jednak Ruboril do tanich nie należy, ale potraktowałam ten zakup jako lek. Mam nadzieję, że będę nadal z niego tak zadowolona, jak jestem dzisiaj. Cieszę się ogromnie, bo już nie pamiętam kiedy nie miałam buraka na policzkach.
AsikS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 19:22   #782
Paulina82
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mart. Pokaż wiadomość
Znalazlam ten przepis tutaj na wizażu.Poczytam sobie troche w mazidlach, ale tak mam suchą skóre no i zwlaszcza po nocy po Dirosealu i jeszcze dodatkowo wysuszyc serum to ciekawe co z tego wyjdzie.

Tak sie zastanawialam bo Diroseal pogrubia naskorek, czy jest szansa ze jak sie bedzie go dlugo uzywac np 2 lata, to nasz problem z cienka i plytko unaczyniona skora zniknie?

Tak na marginesie to chyba utworzylo mi sie nowe naczynko po nocy, no trudno staram sie nie przejmowac.
Tak zazdroszcze kolezakom ktore nie maja tego problemu
Jak byly takie straszne upaly to kolezanki chcialy jechac pod naamioty nad morze, ale ja nie chcialam j bo chyba bym nie wytrzymala z buzia

Aha i mam pytanie. Wiosna jak jest goraco i rano wysmaruje sie filtrem ale lekcje koncze ok 14-15 to przeciez ten filtr dawno juz przestal dzialac.
Czy wy smarujecie sie w takich przypadkach raz na dzien? Jak idziecie do pracy lub na uczelnie/czy do szkoly? Czy sie dosmarowujecie jakoś?
Filtry " działają" 2-3 godziny więc jeśli po dotarciu do szkoły nie będziesz wychodzić na zewnątrz aż do końca zajęc to będzie ok . Przed powrotem do domu musisz nałożyć kolejną warstwę jeśli cały czas przebywasz na powietrzu i jest dość ostre słońce musisz aplikacje filtra powtarzać co 2-3 godziny
Paulina82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 19:22   #783
Ivvonka
Zadomowienie

AsikS wiedzialam, ze bedziesz zadowolona! Poza dzialaniem antyburaczkowym, uwielbiam po prostu ten mat, ktory zostawia i utrzymuje sie bardzo dlugo. To moja najlepsza baza pod makijaz wieczorny! . Poza tym masz racje - ten krem jest lekiem. Szkoda, ze w PL nie ma pelnej oferty Isispharmy...

Jestem tez ciekawa wersji "metro" i z spf15 - na ile on jest fotostabilny. Ale nie mam skladu :/
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 19:36   #784
AsikS
Zakorzenienie

Ivvonko - tak, miałaś rację. Ten kremo - lek to ulga na moje piekące stale policzki. Wypiłam gorącą herbatę z cytryną a ja nadal jestem bladolica.
Lepszej rekomendacji już wygłaszać nie muszę.
Też ciekawi mnie ten Metroruboril. Może ktoś go używał i opowie nam o swoich spostrzeżeniach?
DZIĘKUJĘ raz jeszcze.
Stary 2007-02-10, 19:40   #785
evitka21
Zakorzenienie

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Napisane przez AsikS
Evitko - może i kuszę , ale na dobre warto się skusić. Też przed zakupem trochę się wahałam, bo jednak Ruboril do tanich nie należy, ale potraktowałam ten zakup jako lek. Mam nadzieję, że będę nadal z niego tak zadowolona, jak jestem dzisiaj. Cieszę się ogromnie, bo już nie pamiętam kiedy nie miałam buraka na policzkach.
to czekam na dalsze relacje jak juz trochę poużwasz
Może też sie szarpne, tyle dobrych opinii...

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 19:44   #786
AsikS
Zakorzenienie

Jasne. Będę w tym wątku informować co i jak.
Stary 2007-02-10, 19:59   #787
AsikS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Jestem tez ciekawa wersji "metro" i z spf15 - na ile on jest fotostabilny. Ale nie mam skladu :/
Znalazłam skład Metroruborilu:

Aktywne składniki:
Skład (INCI): Aqua, Cetyl Alcohol, Ceteth-20, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Ranunculus Ficaria Extract, Escin, Glycyrrhetinic Acid, (Methyl-2 Nitro-5 Imidazolyl)-2 Ethanol, Steareth-20, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Titanium Dioxide, Bisabolol, Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben.

Mnie to jednak za wiele nie mówi.
Stary 2007-02-10, 22:16   #788
Maggie-79
Zadomowienie

hm...wyglada na to, ze tylko mnie ten krem jakos nie zachwycil (poki co przynajmniej). Mam na policzkach takie naczynkowe obszary - nie sa to poki co pekniete naczynka, tylko rumien, ale taki specyficzny chyba - przebijajacy sie jakby "spod" skory - tzn. wierzch jest blady, a pod spodem widac rumien . i mimo smarowania Ruborilem nic nie blednie
Maggie-79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 09:51   #789
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
hm...wyglada na to, ze tylko mnie ten krem jakos nie zachwycil (poki co przynajmniej). Mam na policzkach takie naczynkowe obszary - nie sa to poki co pekniete naczynka, tylko rumien, ale taki specyficzny chyba - przebijajacy sie jakby "spod" skory - tzn. wierzch jest blady, a pod spodem widac rumien . i mimo smarowania Ruborilem nic nie blednie
Maggie nie jestes sama dostalam od znajomej kilka probek tego kremu i.....nie czuje zadnego efektu od pierwszego zastosowania,a w sumie mam podobna sytuacje do Ciebie,bez widocznych zmian naczynkowych;zreszta najlepiej dziala na mnie mieszanka oliwki Hipp i vit.K 10% z ampulek.
Nie wiem czy sie polubimy chyba jednak zostane przy sprawdzonych juz sposobach.
Stary 2007-02-11, 11:35   #790
Maggie-79
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Maggie nie jestes sama dostalam od znajomej kilka probek tego kremu i.....nie czuje zadnego efektu od pierwszego zastosowania,a w sumie mam podobna sytuacje do Ciebie,bez widocznych zmian naczynkowych;zreszta najlepiej dziala na mnie mieszanka oliwki Hipp i vit.K 10% z ampulek.
Nie wiem czy sie polubimy chyba jednak zostane przy sprawdzonych juz sposobach.
uff, już myslalam, że ze mnie jakis dziwolag . Musze wobec tego sprobowac koniecznie Twojego sposobu - a ta witamina jest powszechnie dostepna w aptekach?
Maggie-79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:45   #791
AsikS
Zakorzenienie

Maggie-79:
Wit. K - VITACON jest dostępna w aptece. Na receptę kosztuje 3,20 zł. Temat ten omawiany był tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...on#post3529403
(post nr 2489 - Nikity) i na dalszych stronach "Plotek, ploteczek..."
oraz tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...on#post3577429
(post 568 Hexxany) i dalsze.

Miłej lektury.
Stary 2007-02-11, 11:58   #792
Ivvonka
Zadomowienie

Maggie i Hexx, na rumien o ktorym mowicie bylby lepszy Metroruboril, bo zawiera metronizadol dzialacy przeciwzapalnie. Ja sobie chwale Nitrofurazon, zawierajacy nitrofural.
Stary 2007-02-11, 12:14   #793
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
uff, już myslalam, że ze mnie jakis dziwolag . Musze wobec tego sprobowac koniecznie Twojego sposobu - a ta witamina jest powszechnie dostepna w aptekach?

Polecam,mnie bardzo odpowiada serum robione na bazie vit.K ale nakladam ja tez bezposrednio na buzie i nic zlego sie nie dzieje,ampulka starcza na ok 3 aplikacje.Poza tym uzywam Dirosealu naprzemiennie i jestem zadowolona z efektu

Recepte na Vitacon mozesz tez uzyskac od lekarza ogolnego,dziewczyny pisaly ze nie mialy problemu z dostaniem recepty-zreszta powiedz,ze chodzi o ampulki do inekcji ale do zastosowania zewnetrznego

Cytat:
Maggie i Hexx, na rumien o ktorym mowicie bylby lepszy Metroruboril, bo zawiera metronizadol dzialacy przeciwzapalnie. Ja sobie chwale Nitrofurazon, zawierajacy nitrofural.
Thx Ivv jezeli uda mi sie dorwac probki to pewnie sprobuje chociaz poki co najbardziej odpowiada mi robione serum z vit.K a przy okazji odkrylam oliwke Hipp,ktora okazala sie bajecznym nawilzaczem.
Stary 2007-02-11, 12:45   #794
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Ja jakoś nie widzę w składzie Metroruborilu, podanym powyżej przez AsikS owego metronidazolu (metronidazolum). Poza tym metronidazol jest lekiem na receptę, więć jak mógłby się pojawić takim kremie?

Ja sama uzywam metronidazol w kremie i żelu, za 3,50, pomaga mi na wypryski na brodzie jako jedyny, robią się mniej czerwone i nie siedzą wciąż tak głęboko w skórze.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:53   #795
AsikS
Zakorzenienie

Skład Metroruborilu skopiowałam z tej strony:
http://kobieta.wp.pl/kat,54538,wid,8..._kosmetyk.html
Stary 2007-02-11, 18:46   #796
chantelle-krakow
Przyczajenie

GG do chantelle-krakow

witajcie czy nie przesadzam uzywajac na noc dirosealu i zelu auriderm?czy nie szkodze swojej skorze?
chantelle-krakow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 19:01   #797
Ivvonka
Zadomowienie

A metronidazol to nie (Methyl-2 Nitro-5 Imidazolyl)-2 Ethanol ?
Stary 2007-02-11, 19:40   #798
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
A metronidazol to nie (Methyl-2 Nitro-5 Imidazolyl)-2 Ethanol ?
Ivvonko, masz rację, to jest metronidazol.
Tu dowód:

http://www.klub-pkmd.pl/modules.php?...ewtopic&t=1072

Na mojej maści susbtacja ta wystepuje w składzie pod nazwą metronidazolum i to mnie zwiodło.

Dzięki bardzo za informacje, bo myślałam, że metronidazol wchodzi w skład leków tylko na receptę.
Stary 2007-02-11, 19:53   #799
Ivvonka
Zadomowienie

Pewnie jest go znacznie mniej w takim Metroruborilu, niz masciach czy zelach. Ja mam metronidazol w Rozexie (0,75% i na recepte), tez na mnie dobrze dziala, ale "przerzucilam sie" na wspomniany nitrofural, ze wzgledu na wlasciwosci regenerujace (o ile sie nie myle, obie substancje naleza do tej samej grupy). Swoja droga metronidazol to taki ciekawy lek, niby na wszystko. Np. metronidazol doustnie stosowany jest w przypadkach jakis zakazen narzadow plciowych

Edit. Aha, nalezy pamietac by leki z metronidazolem przechowywac w lodowce!
Stary 2007-02-11, 20:12   #800
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ja mam żel 1% Metronidazol Jelfy za 3,50 zł i krem Jelfy za 3,50 zł też 1 % metronidazolu. Żel nalezy przechowywać w temp. pokojowej, krem w lodówce.

Oba na receptę.

Może się skuszę na ten nitrofurazon, jest bez recepty?
Stary 2007-02-11, 20:16   #801
Ivvonka
Zadomowienie

Bez. I kosztuje jakies 4,30 zl

Derm powiedzial mi, ze jest to lek starszej generacji i "zapomniany" przez wiekszosci lekarzy. Ostatnio jak go kupowalam (bylam na wyjezdzie i zapomnialam tubki, ktora dostalam od dermatologa) w aptece, to pani aptekarka zdziwila sie, ze go jeszcze produkuja. W niektorych aptekach mozesz uslyszec, ze jest na recepte - a to nieprawda.
Stary 2007-02-11, 20:51   #802
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kotka_juti Pokaż wiadomość
No i troszkę wkurzyłam się na Avene,że nie dają próbek do aptek bo zanim kupiłam cały krem to przeszłam pół Krakowa w poszukiwaniu próbek
dają nie mają po prostu możliwości pilnować, co dalej się z nimi dzieje...

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 21:17   #803
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Jeszcze raz dziękuję, na pewno zakupię.
Stary 2007-02-11, 22:15   #804
confused
Zadomowienie

Kurcze, kupiłabym, ale on jest na recepte w końcu czy nie?
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 22:27   #805
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Kurcze, kupiłabym, ale on jest na recepte w końcu czy nie?
Metronidazol - na receptę
nitrofurazon - nie.

Confused - jestem Ci wdzięczna za krem Ictamo Vitella, kupiłam go za 13 zł i dawno nie przezyłam takiego olśnienia. Nakładam na noc, a rano budzę się z uspokojoną, idealną, bladą, rozjasniona buzią, pryszcze wygaszone, uspokojone, szybciej się goją, nie łuszcze się, nie podkreśla suchych skórek. Zaczerwienienia ładnie schodzą. Tak ładnie to nie wyglądam nawet po nocy z Acne-derm. Najważniejsze - pomaga na moje podskórne gule- pomaga im wyjśc na wierzch, wskutek czego tak nie bolą. Działa jak maść ichtiolowa lub tormentiol ale nie brudzi poduszki, tylko nie jest az tak tłusta i łatwiej się aplikuje. Nie znaczy to, że wyciaga na wierzch wszystkie pryszcze, tylko pomaga się przebić tgulom. Fakt- ma w składzie parafinę, ale mnie nie rusza parafina. Raczej nie nawilża, dlatego, że ma w składzie 10% cynku, a on działa ściągająco i lekko wysusza. Kładę co którąś noc lub w razie potrzeby.

Tetaa - byłaś pierwsza - pisałaś o tym kremie kilka mc temu. Dzięki.
Stary 2007-02-11, 23:41   #806
misio-gumisio
Raczkowanie

wita was kolejny rumianek

Przy cerze naczynkowej nie można używać pelingow jedynie te enzymatyczne. Nie można też palić ,pić alkoholu i kawy oraz jeść ostrych przypraw lub rozgrzewających typu:imbir.Kiedyś też słyszałam ,że należy unikać produktow z aloesem i chyba z miodem, co do miodu nie jestem pewna ktoś to potwierdzi/ zaprzeczy? Należy też zapomnieć o saunie i unikać gorących kąpieli natomiast zastanawiam się jak sie mają do naczynek na nogach naprzemiene natryski czyli ciepły strumien potem zimny ciepły i zimny, szkodza czy też pomagają? i co z masażem ud na których są naczynka?
misio-gumisio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 08:35   #807
evitka21
Zakorzenienie

Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

najlepiej zaglądać do aptek jak są jakieś konsultacje, czy prezentacje, badania skóry avene, wtedy zawsze mają... a tak to różnie bywa....na llegro ewnie trafiają

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:56   #808
Malfina
Raczkowanie

GG do Malfina

Hej naczynkowe dziewczynki! A co z miłorzębem?? Takim w tabletkach głównie. Może któraś stosowała i może coś powiedzieć o efektach? Wkońcu miłorząb obok rutyny też ma działanie wzmacniające naczynka. Zastanawiam się nad tym z firmy Naturell...
Malfina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 14:56   #809
confused
Zadomowienie

Smoku nawet nie wiesz jak się cieszę, że Ci pomaga Normalnie czuję, że mam dobry uczynek na koncie Krem jest świetny i nie rozstanę się z nim na pewno Dermatolog dała mi go na rumień, a zastowowanie w oczyszczneiu cery jest o wiele lepsze
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 15:37   #810
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez misio-gumisio Pokaż wiadomość
co z masażem ud na których są naczynka?
myślę, że delikatny masaż przy pomocy oliwki nie powinien zaszkodzić, z szorstką gąbką może być gorzej.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości