Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-20, 23:11   #1171
goosia:)
Wtajemniczenie

Question Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

a czy któraś z was pije jakieś ziółka??

przegladając strone znalazłam takie coś :

BRATEK POLNY-ZIELE:
Picie takiej herbaty jest szczególnie zalecane przy trądziku. Sproszkowany bratek jest dobry w pielęgnacji cery mieszanej i wrażliwej oraz cery naczynkowej dzięki zawartości rutyny. Uszczelnia ściany drobnych naczyń krwionośnych i poprawia mikrokrążenie i przemianę materii w komórkach.

Kasztanowiec - kwiatostan
Kwiaty kasztanowca zawierają mieszaninę triterpenowych saponin, zwaną escyną, flawonoidy, kumaryny, garbniki, kwasy polifenolowe, cukry. Escyna działa na skórę przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, wpływa uszczelniająco i uelastyczniająco na ściany naczyń krwionośnych. Mocniejsze ścianki naczyń nie powodują prześwitów krwi przez skórę. Wyciągi z kasztanowca usprawniają również mikrokrążenie i zapobiegają zastojom krwi w naczynkach. Sproszkowane kwiaty kasztanowca skuteczne są w pielęgnacji podkrążonych okolic oczu, rumienia oraz cery naczynkowej. Stosuje się je w maseczkach, zmieszanych z płatkami róży, skrzypem i glinką rożową.

może picie takich ziółek pomoże, ide jutro zakupic i sie zobaczy,trzeba wszystkiego sprobowac
Stary 2007-04-21, 22:27   #1172
confused
Zadomowienie

Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Czy mogę go uzywać w wieku 16 lat? Moim problemem jest skóra jak papier na policzkach, a przez to rumień stały No i w lato zabroniony tak jak kwasy? Czy z porządnym filtrem przejdzie? Z góry dzięki
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 11:37   #1173
tess_d
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Czy mogę go uzywać w wieku 16 lat? Moim problemem jest skóra jak papier na policzkach, a przez to rumień stały No i w lato zabroniony tak jak kwasy? Czy z porządnym filtrem przejdzie? Z góry dzięki
Nie jest absolutnie zabroniony Możesz go stosować przez cały rok, pod warunkiem, że używasz fotostabilnych filtrów.
Stary 2007-04-23, 01:36   #1174
rocki
Wtajemniczenie

Dot.: pomocy!:( super nadreaktywna skóra naczynkowa, trądzikowa z przebarwieniami...

Kapsel, jak teraz Twoja cera się zachowuje po Dirosealu? Jestem bardzo ciekawa, bo sama mam dokładnie identyczną
rocki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 17:12   #1175
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel
Dot.: pomocy!:( super nadreaktywna skóra naczynkowa, trądzikowa z przebarwieniami...

jest zadziwiająco dobrze stosuje diroseal co drugi dzień ale nie sądze żeby mogło coś się stać gdybym stosowała go codziennie. Od czasu napisania pierwszego wątku w tym poście zmieniłam troche moje zasoby kosmetyczne. Aktualnie używam:

do mycia:
rano - woda mineralna
kolo poludnia - woda mineralna:P
wieczorem - zel topialyse SVR

kremy:

rano- antiroguers riche(czy jakos tak) Avene tylko na policzki/ Xeraline visage SVR na strefe T

koło południa - koncentrat 3% dermacos a na to SVR X.visage (cała twarz)

wieczorem : Strefa T - 1 dzień SVR X.V 2 dzien - mendelac (na wcześniej położony SVR). Policzki - 1 dzień K3% dermacos na to SVR; 2 dzień diroseal

a jak coś wyskoczy to kłade punktowo acne derm.
Prócz tego codziennie łykam capivit hydrocontrol i kwasy omega 3, czasem wit C jak mi się przypomni:P
Jak pojawiaja się jakieś atopowe zmiany to smaruje na noc grubszą warstwa SVR
------------------------------------------------------------------------------------------------
Ogolnie jest już duuuuuużo lepiej Zmiany atopowe już się nie pojawiaja a jeśli już to szybko się eliminują, trądzik sie zmniejszył (moge wyjść z domu bez korektora/podkladu), skóra nie czerwieni się już tak bardzo z byle czego i szybciej blednie np. po wysiłku fizycznym. Nie jest podrażniona, nie szczypie... Ogolnie duża poprawa a dopiero niecały miesiac minal od kiedy stosuje w/w rzeczy ah i zapomnialam dodac ze wywaliłam retin A i pije dużo wody. Pozdrawiam
kapsel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 17:15   #1176
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel

a co do mendelacu to chcialam zauwazyc ze stosuje go raz na tydzien a nie raz na miesiac juz. I czesc przebarwien poznikalo
Stary 2007-04-23, 18:28   #1177
utrapienie
Rozeznanie

Kapsel, jakbym widziała swoją skórę!!! Tylko, że mi Avene niewiele dała! Według mnie zwykły krem, i to za 70 zł! Ja za to zawsze mam na podorędziu Dermedic - Hydrain 2. Jest to krem nawilżający, jak dla mnie o wiele bardziej skuteczny niż np. SVR, bo mocznik zawarty w tym kremie szczypie mnie jak oszalały!!!!
Poza tym nie ukrywam, że stosowałam już tyle różnych specyfików: Lysanel SVR, Effaclar K, Avene, że teraz testuję samodzielnie robione mikstury z Mazideł. Jak już peeling migdałowy i inne tam zawarte przepisy nie podziałają, to pomysłów narazie mi brak.
Muszę tylko jeszcze wypróbować ogórecznik lub wiesiołka, bo już w innym wątku czytałam, że super działają!

Kapsel, a ten kwasik migdałowy, to w jakim masz stężeniu?
utrapienie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 20:01   #1178
confused
Zadomowienie

Polecam Vitelle Ictamo na uspokojenie skóry, pocztaj - jest o nim cały wątek
Stary 2007-04-23, 21:03   #1179
martagg
Rozeznanie

Ja nie mam po nm wiekszych problemów, używam dorosealu od 20dni- wiec nie oczukuje wielkic efektow na razie.
Chociaż czesto mam alergie na kosmetyki to ten mnie nie uczula/nie podrażnia. Coś jednak mnie zapchało (suchą skórę?!)- ale nie wiem czy to on, czy antirougeurs, czy moze dosmarowywanie sie na noc ziajką.

Niemniej używam, robiąc co jakies 4-5dni piling enzymatyczny. teraz pory sa OK. zauważylam też ze po wcześniejszym pilingu diro działa na mnie mocniej- tzn moja skora byla rano zaczerwieniona- ale to i tak nic w porownaniu z tym co bywało- nie piekło, nie czulam opuchnięcia twarzy...
Stary 2007-04-24, 12:47   #1180
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel

hmm niestety wywaliłam opakowanie ale zdaje sie ze 3% albo 5%
Stary 2007-04-24, 13:08   #1181
utrapienie
Rozeznanie

Dzięki Qrde, muszę coś wymyśleć.....
utrapienie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 14:33   #1182
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel

dla mnie na trądzik całkiem przyjazny jest krem z krzemem (taka tez ma nazwe jak co )
Stary 2007-04-24, 16:00   #1183
kotbalamot
Raczkowanie

Używalam Dirosealu przez 7 miesięcy. Mam tłusta cerę, ale nic mnie nie zapchało, nie podrazniło , nic mi nie wyskakiwało. Efekty zauważyłam po około miesiącu stosowania. Diroseal stosowałam na noc , po minimum 30 minutach dosmarowywałam krem przeciwzmarszczkowy. Ponieważ Diroseal ma również działanie przeciwzmarszczkowe wrócę do niego na jesieni. A teraz gdy mamy słoneczną wiosnę przerzuciłam s ie na Antirougeurs legere Avene. W oka mgnieniu likwiduje zaczerwienienia i jest bardzo lekki , nie zapycha.
Serię Avene -Diroseal i Antirougeurs uważam za jedne z najlepszych kosmetyków dla cery naczynkowej.

wałam
kotbalamot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 19:37   #1184
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Tak sobie szperam po nowosciach i zainteresowal mnie zel micelarny SVR Rubialine

"Nowy preparat Laboratorium SVR RUBIALINE żel do mycia jest produktem o wyjątkowej delikatności, optymalnej tolerancji i niezwykłym komforcie stosowania. Działa łagodząco, nie przesusza skóry i co bardzo ważne może być stosowany bez użycia wody. Panie stosujące makijaż docenią aksamitną konsystencję i bardzo dobre właściwości oczyszczające wynikające z formuły żelu micelarnego.

Receptura kremu Rubialine zawiera składniki o działaniu naczyniowym oraz przeciwzapalnym

1. wyciąg z Ruszczyka powodujący obkurczanie naczyń

2. octan eskuletyny tzw. witamina P-like chroniący naczynia

3. glikozaminoglikany chroniące macierz międzykomórkową

4. siarczan dekstranu działa przeciwzapalnie

Innowacja!

Aby zapewnić właściwą termoregulację i złagodzić uczucie gorąca towarzyszące rumieniowi dodano specjalny polimer Rhizobian gum. Jest to naturalny polimer, który ma właściwość odwracalnego pochłaniania wody, a co za tym idzie usprawnia termoregulację i działa chłodząco!

Rubialine to jedyny preparat, który jest pozbawiony Doskonałe właściwości nawilżające to efekt dodania aż 25 % czynników nawilżających."

Niestety nie wiem jaki jest sklad INCI ale ciekawa jestem czy moze ktoras z Was mialam go w rekach?kupila lub chciala kupic? a moze to inna odmiana zelu micelarnego Rosaliac LRP,ktory swoja droga bardzo mi pasuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg h1_dot.jpeg (4,4 KB, 18 załadowań)
Stary 2007-04-26, 19:40   #1185
confused
Zadomowienie

Hexanna, a oreintujesz się jaka cena? No, reklamować się to potrafią
Stary 2007-04-26, 19:54   #1186
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Hexanna, a oreintujesz się jaka cena? No, reklamować się to potrafią
Na A.dojrzalam za 65zl
Stary 2007-04-26, 19:59   #1187
confused
Zadomowienie

Ludzie, to już wolę moją Ziaję za 8 zł. Chociaż te składniki kuszą, oj kuszą...
Stary 2007-04-26, 20:10   #1188
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Ludzie, to już wolę moją Ziaję za 8 zł. Chociaż te składniki kuszą, oj kuszą...
Masz racje,skaldniki kusza ale z drugiej strony za taka cene mam dwie butle micela Rosaliac licze ze moze jakas promocja sie trafi a bedzie okazja dorwac probki.
A jakiej Ziaji uzywasz?
Ja ostatnio przezywam fascynacje zelem Ziaji Calma HLC
Stary 2007-04-26, 20:59   #1189
confused
Zadomowienie

Ja się myję TinTinem jeszcze starą wersją. Niby do skóry trądzikowej, ale ściąga mnie najmniej ze wszystkich Ziaji Calma jest na drugim miejscu u mnie. Miałam wrażenie, że kiepsko domywa i bardziej wysuszała niż TinTin Chcę jeszcze spróbować tego z BioBalans, bo też jest bez SLS, ale to w niedalekiej przyszłości

Hexanno, bardzo mi się kojarzysz z tymi czarownicami z podpisu
Stary 2007-04-26, 22:55   #1190
kochanie
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez goosia:) Pokaż wiadomość
Tańszy nie znaczy gorszy,ja na początku używałam kremu kwiaty polskie bratek i był naprawde dobry,teraz jakoś nie moge go dostać w żadnym sklepie,aptece, kosztował marne 6 zł .I widziałam po nim poprawy,z Ziaji tez miałam ale to nie dla mnie krem
Oczywiście masz rację! Tylko jeśli chodzi o moje naczynka i oszczędzanie na nich, to wiem, że droźej wychodzi kupowanie tańszych kremów - bo potem i tak kupię te droższe
Zazdroszczę tego kremu za 6 złotych - ja jakoś nie miałam tyle szczęścia
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 11:47   #1191
margop
Rozeznanie

GG do margop

Cytat:
Napisane przez goosia:) Pokaż wiadomość
Cześć

Widze,że nie tylko ja mam problem z zaczerwieniona twarza. (....)
aptekach i drogeriach i zakupic jakis krem. Ide dalej czytac forum
To jest ewidentne uczulenie albo podrażnienie stosowanymi kosmetykami. Musisz z nich jak najszybciej zrezygnować. Potem objawy będą się tylko nasilać. Znamienne jest to zaróżowienie policzków pod wpływem słońca padającego przez okno. Któryś ze stosowanych przez ciebie kosmetyków źle na ciebie działa. Ostatnio dochodzę do wniosku, że problemy z cerą naczynkową występujące u dziewczyn coraz częściej i coraz wcześniej wynikają głównie z działania kosmetyków. Jedno podrażnienie, drugie a naczynka coraz słabsze.
Picie ziół? - oczywiście mozesz próbować ale nie oczekuj spektakularnych efektów, szczególnie gdy równocześnie będziesz podrażniać twarz jakimś kosmetykiem.
margop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 20:37   #1192
19katarina82
Rozeznanie

Naczytałam się i naczytałam i w końcu postanowilam napisać jak ja dbam (oby prawidłowo) o moja naczynkową cerę. Od poczatku może:

Mam cerę mieszaną, policzki suche na pieprz a cała twarz uwielbia się odwadniać kiedy tylko może
Rano używam hydrolatu różanego, serum z wit.c (10%), na to serum z wit.k (3%), na to solecrin 40, czasem kiedy mam skórę przesuszona daje pod filtr na policzki Krem firmy Emolium.
wieczór: kremowy żel do mycia Emolium (cudo dla suchości, istne błogosławieństwo), serum własnej roboty m.in. z witaminą B3 (5%), mocznikiem (5%), ekstraktem z winogron (2%), ekstraktem z centelli (1%) i nawilżaczami, na to serum z wit.k i na to krem emolium (czasem na policzki daje Krem specjalny tejże firmy, bo na czolo i nos to dla mojej cery za dużo i sie zaczeła zatykać :/ )
Co 3-4 dni nakładam na noc Ystheal+ dla cery suchej, przy okazji mam nadzieje z epogrubi mi naskórek i "wciśnie" moje naczynka wgłąb skóry
Raz na jakiś czas, zazwyczaj dzień lub 2 po zastosowaniu Ystheal+ używam peelingu z bromeliną...czy jak jej tam
Uff to tyle w najbliższym czasie mam zamiar zużyć kupne serum z wit.k i zrobić sobie to na wieczór z dodatkiem wit.k zeby zmiejszyć ilośc maziania a także kupie sobie olej z orzechów laskowych bo podobno dobry na naczynka, ktoś to sprawdził na sobie?

Jesli uważanie, że coś robie nie tak albo powinnam coś zmienić to bardzo prosze o krytykę o ktora się nie obrażę bo w końcu chodzi o dobro mojej buzi

pozdrawiam !!!!
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:00   #1193
evitka21
Zakorzenienie

ja nie ekspert (ale doświadczony naczynkowiec ),ale mnie sie bardzo podoba twoja pielęgnacja

i wit.C, i filtry, i emolium, Ystheal+ (u mnie to samo tylko diroseal zamiast Y+) i wit K..... (drugiego serum nie znam). Dla mnie super

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 22:20   #1194
nikaa2
Wtajemniczenie

właśnie wypróbowałam peeling z bromelainą- super, nie podrażnił i skóra jest gładka
nikaa2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 22:35   #1195
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Nika, a miałaś z Biochemii czy Mazideł?
Muszę zakupić hydrolata lawendowego i skoro wszyscy tak zachwalają ten peeling to chyba też się skuszę Tym bardziej, że wszystkie inne mnie podrażniają, z Daxem na czele a na Erisie naczynkowym kończąc
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 23:08   #1196
nikaa2
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Nika, a miałaś z Biochemii czy Mazideł?
Muszę zakupić hydrolata lawendowego i skoro wszyscy tak zachwalają ten peeling to chyba też się skuszę Tym bardziej, że wszystkie inne mnie podrażniają, z Daxem na czele a na Erisie naczynkowym kończąc
hey , mnie też ten Erisa podrażniał

mam enzymatyczny w proszku z Biochemii- jest promocja w zestawie z hydrolatem lawendowym! także zajrzyj tam koniecznie zapłaciłam 20zl
Stary 2007-04-29, 11:47   #1197
19katarina82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
właśnie wypróbowałam peeling z bromelainą- super, nie podrażnił i skóra jest gładka
Kurcze a ja właśnie nie wiem co z tym peelingiem. Nie kupiłam na biochemii tylko na Mazidłach 2 opakowania bromelini i sobie lezy bo cos mi z nim nie idzie, mam wrażenie że nie peelinguje :/ ile siedzicie z tym na twarzy?
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 12:23   #1198
nikaa2
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Kurcze a ja właśnie nie wiem co z tym peelingiem. Nie kupiłam na biochemii tylko na Mazidłach 2 opakowania bromelini i sobie lezy bo cos mi z nim nie idzie, mam wrażenie że nie peelinguje :/ ile siedzicie z tym na twarzy?
15min.
nieco mi ściąga skóre przy okazji, nie pamiętam ale czy mozna to spryskwiac "podczas" wodą termalną? czy sie nei dezaktywuje? czy wręcz przeciwnie?
ja wczoraj użyłam na policzki i po zmyciu cera była ukojona i gładka, a na strefe T wzięłam inny peeling z drobinkami ściernymi

z tego co się orientuje to taki w proszku peeling E, jest najsilniejszy w porównaiu z tymi sklepowymi gotowymi...

poczekaj zaraz sprawdze ile % bromelainy mam

PEELING ENZYMATYCZNY Z BROMELAINĄ 5%-40g
z Biochemii
Stary 2007-04-29, 12:52   #1199
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
hey , mnie też ten Erisa podrażniał

mam enzymatyczny w proszku z Biochemii- jest promocja w zestawie z hydrolatem lawendowym! także zajrzyj tam koniecznie zapłaciłam 20zl
oo no to super, i tak miałam kupić hydrolat, więc jeszcze zaoszczędzę

A mogłaby z tym peelingiem siedzieć krócej niż 15 min? Niby wykonuje się go prosto, ale zawsze mam obawy, że coś źle zmieszam i powstanie mieszanka wybuchowa..
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 13:35   #1200
nikaa2
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
oo no to super, i tak miałam kupić hydrolat, więc jeszcze zaoszczędzę

A mogłaby z tym peelingiem siedzieć krócej niż 15 min? Niby wykonuje się go prosto, ale zawsze mam obawy, że coś źle zmieszam i powstanie mieszanka wybuchowa..
pewnie tak, ja wczoraj robiłam pierwszy raz i tez miałam obawy... miałam siedziec krócej, ale się zasiedziałam na wizażu
nic złego mojej buźce się nie stało
Odpowiedz

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości