Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-05, 11:29   #1651
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ilona, witaj na BK

Jezeli szukasz gotowego serum na naczynka to polecam Farmone
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17344
jest w dwoch stezeniach ale na poczatek lepiej wziac to 1%

Dobry krem wypuscilo tez YR
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20963

Jezeli chodzi o malucha to nie bardzo pomoge poniewaz nie mam rozeznania,co do dermokosmetykow tego typu dla dzieci.Moze lepiej byloby wybrac sie do specjalisty i zobaczyc co on powie?

Majac sklonnosc do naczynek/naczynka to niestety nie ma dermoksmetyku,ktory zlikwiduje problem.Tak jak pisala Moni,mozemy je zamykac.
Przy prawidlowej pielegnacji mzemy zalagodzic objawy,uspokoic cere,starac sie by nie byla taka nadreaktywna.
Uda sie,ale potrzeba cierpliwosci i systematycznosci.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-11-05 o 12:13
Hexxana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 11:58   #1652
IlonaP
Zakorzenienie

Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Wielkie dzięki

Że nie ma niczego problem rozwiązującego, to niestety wiem, taka już moja uroda i trzeba się nauczyć z tym żyć, myślę, ze całkiem nieźle sobie radzę. Po raz pierwszy od kilku lat mam pęknięte naczynka, ale przyznam szczerze, ze sama jestem odrobinę sobie winna [nie byłam tak sumienna w ubiegłe lato]. I niestety kolejna ciąża oraz 13 m-cy karmienia poczyniły niejakie spustoszenia.

Cały dowcip polega na tym, ze w mojej "dziurze" nie posiadamy porządnego dermatologa.
Stary 2007-11-05, 14:36   #1653
waq
Rozeznanie

Dziewczyny, a gdzie można kupić w Warszawie to serum Farmony ? Sporo się nalatałam, żeby to zdobyć - bez skutku. Nawet żadnego zamiennego nie mieli
waq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 14:46   #1654
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Waq jak tak bardzo Ci zależy na tym serum to mogę je kupić u mnie i najwyżej wystawić później na targowisku czy jakoś w ten sposób możemy pokombinować
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 15:22   #1655
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a gdzie można kupić w Warszawie to serum Farmony ? Sporo się nalatałam, żeby to zdobyć - bez skutku. Nawet żadnego zamiennego nie mieli
No własnie, gdzie powinnam szukać? Pewnie w aptekach?
Stary 2007-11-05, 15:35   #1656
waq
Rozeznanie

Justin Timberlake, a jaki byłby koszt całej tej zabawy ? a Ty kupiłaś to w aptece czy w zwykłym sklepie ?

IlonaP, ja szukałam w aptekach, mieli do zaoferowania tylko kremy. Ogólnie to śmiech na sali jeśli chodzi o te wszystkie specyfiki dla naczynkowców w aptece
Stary 2007-11-05, 15:41   #1657
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Cytat:
Justin Timberlake, a jaki byłby koszt całej tej zabawy ? a Ty kupiłaś to w aptece czy w zwykłym sklepie ?
Ja kupuję w drogerii zwykłej, jak chodziłam po aptekach to też nie mieli.. A później w zwykłej 'Vedze' znalazłam

Generalnie to te serum kosztuje niecałe 11 zł, ale myślałam o tym, żeby raczej się na coś wymienić, bo sprzedawać na Wizażu nie można
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 16:19   #1658
IlonaP
Zakorzenienie

Waq, spójrz tutaj:
http://www.farmona.pl/pl/dystrybucja.html
Stary 2007-11-05, 20:17   #1659
waq
Rozeznanie

Justin Timberlake, poświęce najbliższy czas na szukanie tego serum, jeśli nie znajdę, zgłoszę się do Ciebie

IlonaP, dzięki za link, jutro zadzwonię

A jak w ogóle Wam podpasowało to serum ?
Stary 2007-11-05, 20:23   #1660
IlonaP
Zakorzenienie

A ja muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem logistyki w jedynej aptece na moim "zadupiu" - czegokolwiek bym nie chciała mam to już na drugi dzień. Serum będzie jutro!
Stary 2007-11-05, 20:27   #1661
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Tutaj jest to serum:
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/searc...ywords=farmona
możesz sobie odebrać w dowolnej aptece w Warszawie I ceny ta apteka też ma konkurencyjne Gdybyś zamawiała przez net to dodatkowo przesyłka by Ci doszła Okryłam tą aptekę dzięki jednak z wizażanek
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 20:38   #1662
waq
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Tutaj jest to serum:
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/searc...ywords=farmona
możesz sobie odebrać w dowolnej aptece w Warszawie I ceny ta apteka też ma konkurencyjne Gdybyś zamawiała przez net to dodatkowo przesyłka by Ci doszła Okryłam tą aptekę dzięki jednak z wizażanek
jesteś wielka, amen dzięki
Stary 2007-11-06, 14:46   #1663
IlonaP
Zakorzenienie

A ja mam jeszcze takie pytanko:
wiadomo, ze naczynkowcy nie powinni korzystać z sauny; czy dotyczy to także parowej czy tylko suchej?
i czy można robić peeling migdałowy?
Zaznaczam, że moja kosmetyczka twierdzi, że i owszem a przed zabiegiem [głównie chadzam na masaże twarzy + maseczka z lodowatych alg] robi zawsze vapozon.
Stary 2007-11-06, 16:39   #1664
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanko:
wiadomo, ze naczynkowcy nie powinni korzystać z sauny; czy dotyczy to także parowej czy tylko suchej?
i czy można robić peeling migdałowy?
Zaznaczam, że moja kosmetyczka twierdzi, że i owszem a przed zabiegiem [głównie chadzam na masaże twarzy + maseczka z lodowatych alg] robi zawsze vapozon.
logicznie rzecz biorąc czy to sauna parowa czy sucha ciepło jest takie samo, a chodzi przecież o to żeby nie dopuszczać do rozszerzania naczynek bo wtedy pękają. Ja bym się nie odważyła, zresztą nie lubię gorąca, ale specjalistką w tej dziedzinie nie jestem.
Jeśli natomiast chodzi o peeling migdałowy to miałam robiony tylko raz ale moja cera dobrze go zniosła. KOsmetyczka mówiła że on jest łagodny i dla wszystkich.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 10:57   #1665
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
logicznie rzecz biorąc czy to sauna parowa czy sucha ciepło jest takie samo, a chodzi przecież o to żeby nie dopuszczać do rozszerzania naczynek bo wtedy pękają. Ja bym się nie odważyła, zresztą nie lubię gorąca, ale specjalistką w tej dziedzinie nie jestem.
Jeśli natomiast chodzi o peeling migdałowy to miałam robiony tylko raz ale moja cera dobrze go zniosła. KOsmetyczka mówiła że on jest łagodny i dla wszystkich.
No właśnie nie takie samo - w suchej temperatura waha się w granicach 80-110 przy kilkuprocentowej wilgotności, natomiast w parowej, w zasadzie w łaźni parowej, temperatura nie osiąga 50 stopni a wilgotność mamy 75-100%. Pięknie otwierają się pory a skóra jest świetnie nawilżona.

Piling migdałowy miałam do tej pory dwa razy i muszę powiedzieć, że skóra jest ładnie rozjaśniona i zniknęło nawet po depilacyjne przebarwienie nad górną wargą. Ale chciałam się jeszcze upewnić
Stary 2007-11-07, 12:08   #1666
musicman
Zadomowienie

z tego co piszesz wydaje mi się że i tu i tu jest gorąco ,do tego w suchej saunie jest znacznie cieplej niż w parowej, a tylko wilgotność jest inna. Ale jak mówię nie znam się
Stary 2007-11-07, 12:45   #1667
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
z tego co piszesz wydaje mi się że i tu i tu jest gorąco ,do tego w suchej saunie jest znacznie cieplej niż w parowej, a tylko wilgotność jest inna. Ale jak mówię nie znam się
Musicman, no pewnie że jest gorąco !
Sauna sucha to totalne zabójstwo dla naczynkowców. Na własnej skórze wypróbowałam obie opcje. Też nie znoszę gorąca ale lubię wilgoć
Ja tylko zastanawiałam się czy w przypadku łaźni parowej ten bezwzględny zakaz ma sens, bo korzyści płynące z parówek są wcale niemałe [moim skromnym zdaniem].
Dlatego może poczekamy jak się wypowie jakiś specjalista

za odpowiedź.
Stary 2007-11-07, 13:02   #1668
musicman
Zadomowienie

masz rację, nie wiem po co zabieram się za temat na którym się nie znam, pozdrawiam
Stary 2007-11-07, 14:03   #1669
Kulkaaga
Wtajemniczenie

Witam

To mój debiut na Biochemii - w związku z tym, że chcę rozpocząć przygodę z retinaldehydami. Stąd też kilka pytań - będę wdzięczna za każdą sugestię:

Wiek - 27 lat, cera sucha (miejscami przesuszona), wrażliwa. Zmarszki (na szczęście) niewielkie - głównie mimiczne, denerwujące kurze łapki plus kilka przebarwień wynikających z błędów głupiej młodości.

Pod wpływem lektury wizażu postanowiłam spróbować z retinaldehydami - mój wybór padł na sprawdzoną Avene a dokładnie na Ystheal+. Zgodnie z przykazaniami zamierzam używać go na noc, na dzień emulsja Avene 50+.

I teraz pytania:
- czego mogę używac na noc w przerwach używania Ysthealu? (chcę zacząć od 2-3 razy w tyg)
- czy uzywać coś pod filtr na dzień? (myślałam może o czymś z wit. C - alwe nie jestem pewna czy nie namieszam)
- czy do przygotowania skóry do nałożenia Ysthealu wystarczy mi micel Avenki?
- co dodatkowo - jakieś toniki, Physiogel - co polecacie? - z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Muszę zrobić większe zakupy - a wolałabym kupić wszystko hurtem
Stary 2007-11-07, 14:07   #1670
_magdzia_
BAN stały

Dziewczyny używałyście może filtru tonującego biodermy do ceny naczynkowej? Jestem na etapie próbowania wszystkich filtrów i ten właśnie mnie zaciekawił
Stary 2007-11-07, 17:55   #1671
IlonaP
Zakorzenienie

Musicman, nie to wcale miałam na myśli.
Wyraziłaś swoje zdanie, ja się nie do końca z nim zgadzam [w jednym punkcie] ale chyba nie będziemy się o to na siebie boczyć.

Magdzia, właśnie usiłuję wydębić gdzieś próbkę tego kremu, jak na razie bezskutecznie
Stary 2007-11-07, 20:29   #1672
_magdzia_
BAN stały

No ja również bardzo chciałabym spróbować ale też nigdzie nie mogę dostać Nawet byłabym skłonna kupić próbkę na allegro ale tam o dziwo też nie ma
Stary 2007-11-07, 20:33   #1673
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Musicman, nie to wcale miałam na myśli.
Wyraziłaś swoje zdanie, ja się nie do końca z nim zgadzam [w jednym punkcie] ale chyba nie będziemy się o to na siebie boczyć.
hehe no co Ty ja się nie boczę to była budująca samokrytyka
sorki za OT
Stary 2007-11-07, 20:35   #1674
Maemi
Raczkowanie

Magdziu - jeśli jesteś z Krakowa to polecam aptekę na Studenckiej, dostałam tam wczoraj mnóstwo próbek filtrów Biodermy, również tonujący do naczynkowej. Jak dla mnie jest trochę za ciemny, ale nałożyłam na niego krem 50 i zmatowiłam Hauschką i jest super
Maemi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:49   #1675
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
hehe no co Ty ja się nie boczę to była budująca samokrytyka
sorki za OT
Stary 2007-11-07, 21:53   #1676
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
Magdziu - jeśli jesteś z Krakowa to polecam aptekę na Studenckiej, dostałam tam wczoraj mnóstwo próbek filtrów Biodermy, również tonujący do naczynkowej. Jak dla mnie jest trochę za ciemny, ale nałożyłam na niego krem 50 i zmatowiłam Hauschką i jest super
Niestety nie jestem z Krakowa
Stary 2007-11-08, 13:14   #1677
Maemi
Raczkowanie

Magdziu - mogę się tam dziś udać i poprosić o jeszcze jedna zwykłej 50 tonującej i AR 50 i wysłać Ci Wystarczy po jednej?
Stary 2007-11-08, 19:28   #1678
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
Magdziu - mogę się tam dziś udać i poprosić o jeszcze jedna zwykłej 50 tonującej i AR 50 i wysłać Ci Wystarczy po jednej?

Taaa mogłabyć wystarczy po jednej ale bardziej to zależe mi tylko na tej tonującej No i jakby był też tonujący svr to nosiłabym CIę już do końca życia na rękach
Stary 2007-11-08, 20:26   #1679
Maemi
Raczkowanie

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20672
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14422
Miałam na myśli próbki tych filtrów, oba są tonujące. Dziś już nie dam rady, ale zaatakuję aptekę jutro. Niestety noszenia na rękach nie będzie Pytałam o próbki svr i niestety nie mieli Odezwę się jutro na PW jak będę już je miała
Stary 2007-11-09, 11:04   #1680
IlonaP
Zakorzenienie

A mnie udało się wyżebrać Biodermę, chyba "ostatnie cielę z obory" czyli po 1 próbce Photoderm AR i Max 50+ tonujący, o Avene można pomarzyć.
Użyłam dziś AR i jest dla mnie porównywalny do sprayu Klorane tzn. szybko się wchłania [za szybko] i pozostawia taki lekki błysk, nie podrażnia oczu. Mimo że jest barwiony, na skórze go nie widać, a już na pewno niczego nie tuszuje.

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości