Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-09, 12:18   #1681
Kulkaaga
Wtajemniczenie

Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Kulkaaga Pokaż wiadomość
Witam

To mój debiut na Biochemii - w związku z tym, że chcę rozpocząć przygodę z retinaldehydami. Stąd też kilka pytań - będę wdzięczna za każdą sugestię:

Wiek - 27 lat, cera sucha (miejscami przesuszona), wrażliwa. Zmarszki (na szczęście) niewielkie - głównie mimiczne, denerwujące kurze łapki plus kilka przebarwień wynikających z błędów głupiej młodości.

Pod wpływem lektury wizażu postanowiłam spróbować z retinaldehydami - mój wybór padł na sprawdzoną Avene a dokładnie na Ystheal+. Zgodnie z przykazaniami zamierzam używać go na noc, na dzień emulsja Avene 50+.

I teraz pytania:
- czego mogę używac na noc w przerwach używania Ysthealu? (chcę zacząć od 2-3 razy w tyg)
- czy uzywać coś pod filtr na dzień? (myślałam może o czymś z wit. C - alwe nie jestem pewna czy nie namieszam)
- czy do przygotowania skóry do nałożenia Ysthealu wystarczy mi micel Avenki?
- co dodatkowo - jakieś toniki, Physiogel - co polecacie? - z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Muszę zrobić większe zakupy - a wolałabym kupić wszystko hurtem
Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Bo jesień mija a moja twarz niczyja
Stary 2007-11-09, 12:38   #1682
IlonaP
Zakorzenienie

Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Kulkaaga, widzę że masz podobną skórę do mojej
Oczywiście ekspertem nie jestem, bo sama od niedawna tu urzęduję.
Ale postępuję tak:
rano używam kremu z wit. C na to filtr Klorane 40+ [nadal szukam ideału] i ewentualnie puder
wieczorem zmywam twarz LRP żelem micelarnym Rosaliac
nakładam Diroseal na zmianę z typowym kremem dla suchej skóry [teraz wykańczam Age Fitness]
nic ponadto nie stosuję, czekam na serum Farmony
zimą zamierzam krem z wit.C zamienić na jakiś regenerująco-ochronny ale jeszcze sie nie zdecydowałam

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=138822

jak coś jest nie tak to proszę mnie poprawić

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2007-11-09 o 13:06
IlonaP jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 15:29   #1683
Maemi
Raczkowanie

Przyznać się kto zrobił nalot na próbki filtrów w mojej ulubionej aptece
Magdziu, jedyne co dziś jeszcze mieli to fluid Biodermy 50, ktory nie jest tonujący. Mogę Ci zrobić próbkę z tych moich tonujących.
Maemi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 15:34   #1684
_magdzia_
BAN stały

Nie nie trzeba Może jeszcze gdzieś je dostanę. Dziekuję Ci Maemi za fatygę
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 10:08   #1685
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Użyłam dziś AR i jest dla mnie porównywalny do sprayu Klorane tzn. szybko się wchłania [za szybko] i pozostawia taki lekki błysk, nie podrażnia oczu. Mimo że jest barwiony, na skórze go nie widać, a już na pewno niczego nie tuszuje.
Dziś przyszła pora na Photoderma Max Creme 50+ barwiony.
Wnioski podobne, jak poprzednio: miałam kłopoty z równomiernym rozprowadzeniem bo zbyt szybko się wchłania, i tu już muszę się przyczepić bo przecież to krem dla suchej skóry! A nakładałam po uprzedniej aplikacji kremu pielęgnacyjnego. Kolorek może i przyjemny ale na mnie nie wygląda zbyt naturalnie. Zapach niewyczuwalny, nie podrażnia twarzy i nie szczypie w oczy. Zostawia delikatny błysk.

Reasumując - szukam czegoś o bogatszej konsystencji.
Stary 2007-11-13, 17:05   #1686
waq
Rozeznanie

Nabyłam dziś koncentrat Farmony na naczynka (nareszcie !!!) i dziś pierwszy raz go wypróbuję, mam nadzieję, że coś pomoże :) Za parę dni postaram podzielić się spostrzeżeniami
waq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 19:03   #1687
_magdzia_
BAN stały

Czekamy niecierpliwie wag
Stary 2007-11-13, 19:07   #1688
waq
Rozeznanie

_magdzia_, gdyby nie Ty, pewnie nadal szukałabym apteki, w której mogłabym kupić ten koncentrat A tak, zamówiłam przez internet i już ten specyfik leży u mnie w szafce
Stary 2007-11-15, 10:30   #1689
luxoria
Raczkowanie

GG do luxoria

Witam

Mam mały problem: Zaczęłam stosować Diroseal i jednocześnie biorę Vita-femin (suplement), ale te tabletki maja w składzie duzo wit. PP (15 mg na 1 tabl.) i tak się zastanawiam, czy nie zniweczą mojej kuracji Dirosealem? I czy w ogóle powinnam je odstawić?Czy może brać rzadziej? Bo nawet nie miałabym komu oddać tych tabl. (moja rodzina, znajomi nie lubią się suplementować) a mam jeszcze prawie całe opakowanie...

I jeszcze jedno pytanie: Vita-femin ma dużo wit. A (octan retinylu) - 750 ug (to miało byc takie "u" z ogonkiem ) - czy to inna postać wit. A niż retinal w Dirosealu? I czy nie za dużo "tego dobrego"?

Pozdrawiam naczynkowe dziewczęta
Again and again and again..."

luxoria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 10:43   #1690
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
_magdzia_, gdyby nie Ty, pewnie nadal szukałabym apteki, w której mogłabym kupić ten koncentrat A tak, zamówiłam przez internet i już ten specyfik leży u mnie w szafce
Nie ma sprawy Polecam się na przyszłość
Stary 2007-11-15, 12:50   #1691
Ballerina
Raczkowanie

Ja jutro odbieram koncentrat Farmony. Na noc używm kremu Ystheal a po godzince kładę coś na naczynka, wyczytałam że Ystheal działa najlepiej kiedy nałożony jest bezpośrednio po oczyszczeniu skóry. Mam do Was pytanie czy stosujecie ten koncentrat tylko pod krem, czy też nie ma to znaczenia?
Ballerina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 12:55   #1692
_magdzia_
BAN stały

Ysthea to jakiś przeciwzmarszczkowy jest tak
Stary 2007-11-15, 13:02   #1693
Ballerina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ysthea to jakiś przeciwzmarszczkowy jest tak
tak, tak, zgadza się
Stary 2007-11-15, 14:11   #1694
waq
Rozeznanie

Ballerina, ja stosuję pod krem, bo sam koncentrat wysusza skórę, jest nieprzyjemnie napięta.
Stary 2007-11-15, 14:12   #1695
waq
Rozeznanie

Ballerina, ja stosuję pod krem, bo sam koncentrat wysusza skórę, jest nieprzyjemnie napięta.
Stary 2007-11-15, 14:16   #1696
waq
Rozeznanie

Ej! NIENIENIEchcący napisałam 11 postów tej samej treści, prosze je skasować
Stary 2007-11-15, 14:40   #1697
Ballerina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Ok, dzięki może spróbuję i tak, i tak a długo czekasz z nałożeniem kremu po koncentracie?
Stary 2007-11-15, 14:53   #1698
waq
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ballerina Pokaż wiadomość
Ok, dzięki może spróbuję i tak, i tak a długo czekasz z nałożeniem kremu po koncentracie?
Niee, chwileczkę, na szczęście dość szybko się wchłania
btw nawet na opakowaniu jest napisane, aby nałożyć krem na buźkę, po zastosowaniu Farmony.
Stary 2007-11-15, 19:44   #1699
_magdzia_
BAN stały

I jakie masz wrażenia waq po koncentracie? Ja kurcze mam ochotę na ruboril
Stary 2007-11-15, 20:11   #1700
201608040942
Konto usunięte

Dziewczyny wszystko co kladziecie pod retinaldehyd oslabia jego dzialanie, tak samo gdy zaraz po kremie z retinaldehydem kladziecie cos na ten krem. Trzeba odczekac.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 21:13   #1701
waq
Rozeznanie

_magdzia_, oj niestety, chyba się nie polubimy z tym koncentratem Co prawda stosuję go dopiero parę dni, ale np. w przypadku kremu-maseczki z flos leku czy nawet ruborilu od razu czułam, że coś się 'dzieje' na twarzy. A tu - nic. Jak zużyję całe opakowanie to się wypowiem
Ochotę na ruboril mam, ale moje pieniądze nie bardzo
Stary 2007-11-15, 22:00   #1702
_magdzia_
BAN stały

A używałaś już ruboril? I jak efekty? Bo ja się zbieram zbieram i się zebrać nie mogę Miałam kiedyś diroseal ale zwątpiłam bo wyczytałam na opakowaniu że na efekty trzeba czekać 3 miesiące Gdyby nic nie było napisane to bym normalnie się smarowała nim a tak to wydało mi się to jakoś długo i poszedł do wymiany Ile zużyłaś opakowań tego ruborilu
Stary 2007-11-16, 08:25   #1703
IlonaP
Zakorzenienie

Oj, dziewczyny, dziewczyny, skłonności do naczynek nie da się wyleczyć. To sposób pielęgnacji na całe życie.
Ile jest takich preparatów [czy to kremów czy suplementów] obiecujących natychmiastową poprawę? Działają? Ja od takich trzymam się na dystans, bo wiem że to tylko marketing.
Stary 2007-11-16, 11:58   #1704
Ballerina
Raczkowanie

Cytat:
Ile jest takich preparatów [czy to kremów czy suplementów] obiecujących natychmiastową poprawę? Działają? Ja od takich trzymam się na dystans, bo wiem że to tylko marketing.

Przeczytałam,że stosujesz Diroseal. I jak, zadowolona? Też stosowałam go dłuższy czas i muszę powiedzieć ze po nim nastąpił przełom. Teraz używam co kilka dni. Biodermę też sobie chwaliłam. Od dzisiaj serum Farmony. Gdyby nie dobre opinie to pewnie nie skusiłabym się, zrażona kremem Eris z witaminą K. Używałam go przez rok, na początku naczynka jakby zbladły ale potem było juz coraz gorzej.
Stary 2007-11-16, 13:56   #1705
IlonaP
Zakorzenienie

Diroseal czeka, bo wykończam zapasy
Używałam go przed ciążą i nie narzekałam.
Teraz muszę sobie ułozyć jakiś sensowny program pielęgnacji, np.
Noc - Diroseal / olejek a`la Decleor + koncentrat Farmony, który mi się bardzo podoba nota bene.
Dzień - miałam stosować Redermic ale idzie zima i szukam czegoś bardziej treściwego pod filtr, najpierw oczywiście koncentrat.
U mnie to jest raczej prewencja niż leczenie
Stary 2007-11-16, 14:33   #1706
waq
Rozeznanie

Cytat:
A używałaś już ruboril? I jak efekty? Bo ja się zbieram zbieram i się zebrać nie mogę Miałam kiedyś diroseal ale zwątpiłam bo wyczytałam na opakowaniu że na efekty trzeba czekać 3 miesiące Gdyby nic nie było napisane to bym normalnie się smarowała nim a tak to wydało mi się to jakoś długo i poszedł do wymiany Ile zużyłaś opakowań tego ruborilu
Ruborilu używałam tylko miesiąc, bo na tyle mi starczyło opakowanie (a na ulotce napisane jest, że kuracja powinna trwać 3 miesiące. Niestety, nie miałam kasy na następny). Po 3 dniach zniknęło mi jedno dość widoczne naczynko (byłam w szoku), ale po pary dniach tak naprawdę znowu zaczęło być widoczne. Ogółem byłam zadowolona, skóra mniej się czerwieniła, fajny kolor, konsystencja. Myślę, że akurat w ten krem warto zainwestować. (jak będę przy forsie, to prawdopodobnie się wyposażę )
Stary 2007-11-16, 14:48   #1707
Ballerina
Raczkowanie

Cytat:
Dzień - miałam stosować Redermic ale idzie zima i szukam czegoś bardziej treściwego pod filtr, najpierw oczywiście koncentrat.
U mnie to jest raczej prewencja niż leczenie
Ja właśnie dzisiaj pytałam o próbki redermica do skóry suchej ale nie było
chyba go jednak kupię w ciemno. A z koncentratem miałam dylemat czy pod czy na krem. Jeśli jednak ma osłabić działanie kremu Ystheal to będe go nakładać jednak na krem, bo na działaniu przeciwzmarszczkowym też bardzo mi zależy
Stary 2007-11-16, 17:00   #1708
_magdzia_
BAN stały

A myślicie że koncentrat farmony może mnie zapchać? Czy raczej nie powinien
Stary 2007-11-16, 19:26   #1709
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ballerina Pokaż wiadomość
Ja właśnie dzisiaj pytałam o próbki redermica do skóry suchej ale nie było
chyba go jednak kupię w ciemno. A z koncentratem miałam dylemat czy pod czy na krem. Jeśli jednak ma osłabić działanie kremu Ystheal to będe go nakładać jednak na krem, bo na działaniu przeciwzmarszczkowym też bardzo mi zależy
ja zamierzam w dni a właściwie noce z Dirosealem [to też preparat aktywny na naczynka] nie używać koncentratu a w dzień używać go pod krem
Stary 2007-11-16, 19:59   #1710
anah
Zakorzenienie

Cytat:
A myślicie że koncentrat farmony może mnie zapchać? Czy raczej nie powinien

Nie powinien, nie ma w składzie zapychaczy. Jest żelowy i lekki.
Byłam z niego zadowolona, miałam ładną bladą skórę, choć oczywiście naczynek nie zlikwidował.
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości