Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-22, 11:12   #2911
Heroldin
Zakorzenienie

Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wycofali zieloną herabatę?! nieeee
Wycofali - piszę o hydrolacie ! Tak jak mi odpowiedziano na mój mail : z braku zainteresowania nim klientów.

Monika - należę do grupy osób, które lubią zapach kremu NIVEA, ale ... mnie właśnie : gryzie, szczypie i podrażnia.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 05:38   #2912
katty86
Rozeznanie

Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Czy żel ha wymieszany z olejem może być stosowany na skórę rano, kiedy zaczną się przymrozki? Wydaje mi się,że nie,podobnie jak krem nawilżający,ale wolę się upewnić.
Co w takim razie polecacie na chłodniejsze dni przed wyjściem do domu?
Pomijając filtry, chętnie jakieś oleje,masła,mogą być również kremy.

Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2009-10-07 o 05:04
katty86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 05:04   #2913
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Czy żel ha wymieszany z olejem może być stosowany na skórę rano, kiedy zaczną się przymrozki? Wydaje mi się,że nie,podobnie jak krem nawilżający,ale wolę się upewnić.
Podbijam.

katty86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 00:11   #2914
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama

GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA

Pisząc o serum z wit. C macie na mysli serum z BU to flavoC antyoksydacyjne czy serum-olejek z 10% wit. C?. mam "rumien utrwalony" wokół ust połaczony z zapaleniem okołoustnym(zaleczonym) i od ok. 4 miesięcy wiem że cerę suchą, wrażliwą, naczynkową(zawsze myślałam ze mieszana). Do tej pory (od kiedy wiem)moja pielęgnacja to do mycia twarzy micel, na dzien sensibio ar, na noc nivea visage nawilzajacy/avon p.m. nawilżający. Teraz zagłebiam sie w temat i chciałam kupic Active C XL+ dodać filtr ale widzę ze serum z BU bardzo polecacie a ponadto 1/4 ceny Active C. Przepraszam z góry jeśli to pytanie już padło ale jestem dopiero na 16 stronie wątku.
AimiA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 12:59   #2915
effcia82
Zakorzenienie

czy któraś z was stosowała żelu Latan -na zmęczone i opuchnięte nogi 40 g do twarzy oczywiście?

Skład:
- substancje czynne: heparyna, trokserutyna, wyciąg z kasztanowca i oczaru wirginijskiego.
- substancje pomocnicze.

Próby skorzystania z wyszukowarki kończą się komunikatem:

Your submission could not be processed because the token has expired.

Please push the back button and reload the previous window.
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 13:12   #2916
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość

podbijam także,

jestem ciekawa co na zime i czy HA albo frakcja sojowa moze byc

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 19:24   #2917
2352
Raczkowanie

ehh... posiadam cere naczynkowa tak na wstepie. ja juz nie wiem co mam z ta cera, ale nawilzac musze, a kazdy krem/filtr/tonik jaki uzyje sprawia ze jestem cala czerwona, cala.
uzywalam rowniez do kremow do skor atopowych jak i naczynkowych (ostatnio testowalam probki - skonczylo sie jak zawsze, czerwona twarz i pieczenie oraz swedzenie).

i tak sobie mysle czy moze nie mam alergii na np. gliceryne? czy to mozliwe?
2352 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 20:08   #2918
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
ehh... posiadam cere naczynkowa tak na wstepie. ja juz nie wiem co mam z ta cera, ale nawilzac musze, a kazdy krem/filtr/tonik jaki uzyje sprawia ze jestem cala czerwona, cala.
uzywalam rowniez do kremow do skor atopowych jak i naczynkowych (ostatnio testowalam probki - skonczylo sie jak zawsze, czerwona twarz i pieczenie oraz swedzenie).

i tak sobie mysle czy moze nie mam alergii na np. gliceryne? czy to mozliwe?
gliceryna dodawana jest praktycznie w wiekszosci kosmetykow, no chyba, że dopiero "od teraz" ta alergia mogła się zacząć

kremy do twarzy to pół biedy, ważne czym myjesz buzie i ile razy dziennie itd (do mycia micel, a jak juz woda to z łagodnym preparatem bez mydła i sls, zadnego przecierania tonikami, zadnych kremów na dzien czy na noc) trzeba odbudowac płaszczyk skórze!

jakbym miała nawrót rumienia, to bym myła buzie tylko na noc, łagodnym nwilżającym preparatem (np emulsja AA Help), albo micelem, a później szła bym spać, rano nałożyła bym na rumien Tormentiol (ewentualnie czasem zbierajac chusteczka nadmiar maści) i dała bym tak się buzi regenerować, aż do wieczora, a wtedy znów mycie i spać - i tak tyle dni ile trzeba. Podrażnienia od kremów powstają w wyniku tego, ze zachwiana jest bariera ochronna naskórka, jest on już sam z siebie podrazniony, więc nakładanie wszelkich kremideł i toników nie jest wskazane (wówczas podrażnia nas kompozycja zapachowa 'parfum', propylene glikol, ekstrakty z ziół itp,). Przynajmniej ja tak robie, że odstawiam wszystko i po paru dniach skóra jest zregenerowana, po rumieniu nie ma śladu, wtedy każdy kremik znów jest przyjacielem, więc można buzie nawilżyć czym się chce.

pozdrawiam
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 20:30   #2919
2352
Raczkowanie

jezeli chodzi o sprawe z gliceryna to tak mam od 2-3 lat.

rano uzywam wody termalnej la roche. wieczorem delikatnie myje twarz cleanance avene i to wszystko. taki rytulal posiadam od paru miesiecy, i mimo wszystko czerwienie (o wiele mniej chociaz...) sie podczas dnia - skora jest strasznie sucha i sciagnieta, piecze i swedzi.
Stary 2009-10-09, 21:23   #2920
Silwena
Wtajemniczenie

a co na to dermatolog?
Stary 2009-10-10, 08:41   #2921
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
mimo wszystko czerwienie (o wiele mniej chociaz...) sie podczas dnia - skora jest strasznie sucha i sciagnieta, piecze i swedzi.
Już pisałam w tym temacie, ale podpowiem Ci raz jeszcze. Od ponad pół roku stosuję do oczyszczania twarzy tzw. pielęgnację naturalną. Odstawiłam wszystkie inne myjadła, micele i toniki. Obecnie tylko olejki myjące i hydrolaty. Efekt ?! Skaczę z radości prawie pod niebo : skóra twarzy ukojona, mniej wypieków i wyciszone naczynka. Muszę jednak zaznaczyć, że metodą prób i błędów dobrałam odpowiedni dla mnie zestaw kosmetyków; np.: osławiona kocanka i żel HA podrażniają moją skórę.Piling : jedynie enzymatyczny Dermiki i krem półtłusty z tejże firmy. Dla mnie rewelacja od lat. W przypadku ekstremalnego podrażnienia : NANOBASE.
I tak na marginesie : najbardziej właśnie podrażniały mnie kosmetyki do tzw. cery
naczynkowej {AA, FLOS-LEK, DERMIKA itp}. Teraz - gdzie tylko mogę wychwalam, bo przekonałam się o tym z autopsji - pielęgnację naturalną.
To nie są drogie rzeczy. Spróbuj !
Stary 2009-10-10, 11:02   #2922
201608040942
Konto usunięte

2352 a moze byc tak srobowala z jakims kremem dzieciecym ktory zawiera cynk? ja kiedys dwano uzywalam bambino ten z cynkiem, a teraz wchwalam calendulacreme od babydream. To sa kremy dosc tresciwe, nie wysuszaja, do tego cynk lagodzi u mnie wszelkie podraznienia. krem jest tani, wiec gdyby co nie taka wielka strata
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 11:50   #2923
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
2352 a moze byc tak srobowala z jakims kremem dzieciecym ktory zawiera cynk? ja kiedys dwano uzywalam bambino ten z cynkiem, a teraz wchwalam calendulacreme od babydream. To sa kremy dosc tresciwe, nie wysuszaja, do tego cynk lagodzi u mnie wszelkie podraznienia. krem jest tani, wiec gdyby co nie taka wielka strata
Popieram, ten krem uratował mój nos wycieńczony przez ciągły katar w jeden dzień ciągłego smarowania!
marcheweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:58   #2924
2352
Raczkowanie

Cytat:
Już pisałam w tym temacie, ale podpowiem Ci raz jeszcze. Od ponad pół roku stosuję do oczyszczania twarzy tzw. pielęgnację naturalną. Odstawiłam wszystkie inne myjadła, micele i toniki. Obecnie tylko olejki myjące i hydrolaty. Efekt ?! Skaczę z radości prawie pod niebo : skóra twarzy ukojona, mniej wypieków i wyciszone naczynka. Muszę jednak zaznaczyć, że metodą prób i błędów dobrałam odpowiedni dla mnie zestaw kosmetyków; np.: osławiona kocanka i żel HA podrażniają moją skórę.Piling : jedynie enzymatyczny Dermiki i krem półtłusty z tejże firmy. Dla mnie rewelacja od lat. W przypadku ekstremalnego podrażnienia : NANOBASE.
I tak na marginesie : najbardziej właśnie podrażniały mnie kosmetyki do tzw. cery
naczynkowej {AA, FLOS-LEK, DERMIKA itp}. Teraz - gdzie tylko mogę wychwalam, bo przekonałam się o tym z autopsji - pielęgnację naturalną.
To nie są drogie rzeczy. Spróbuj !
mialam kiedys szanse wyprobowac hydrolat - efekt wiadomy .

Cytat:
nie mam dostepu do rosmanna, mieszkam w kraju gdzie go nie ma. tak samo nie mam dostepu do humektana, nanobase, itp - pytalam sie w paru aptekach.
sproboje bambino, dzisiaj pewnie pojade do drogerii wiec kupie. szkody nie bedzie, jak nie przypasuje to uzyje go do ciala .
Stary 2009-10-10, 13:23   #2925
marilyn monroe
Zadomowienie

ja mam za to kolo ust cos jak liszaj, taka bardzo wysuszona skora a jak sie zdenerwuje to zaqczyna mnie to jeszcze swedziec i jest czerwone.probowalam juz chyba wszystkiego i nic na to nie pomaga, probowalam kremow dla dzieci, krem robionych od dermatologa i nic
do tego mam oczywiscie cere naczynkowa...
marilyn monroe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 20:13   #2926
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama

GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA

Cytat:

nie mam dostepu do rosmanna, mieszkam w kraju gdzie go nie ma. tak samo nie mam dostepu do humektana, nanobase, itp - pytalam sie w paru aptekach.
sproboje bambino, dzisiaj pewnie pojade do drogerii wiec kupie. szkody nie bedzie, jak nie przypasuje to uzyje go do ciala .
Bioderma ma krem z cynkiem do cery atopowej Atoderm PO Zinc-mi go dermatolog polecił na podrażnienia w czasie zapalenia okołoustnego.
AimiA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 21:33   #2927
2352
Raczkowanie

Aimia; no coz, nie bede wydawac pieniedzy - mam lipikar do skory atopowej z specjalna formula dla bardzo malych dzieci.
chyba czas na wizyte u dermatologa . dziekuje za odpowiedzi!
Stary 2009-10-10, 21:54   #2928
Mary_Q
Zakorzenienie

2352 napisasl,ze po hydrolacie efekt wiadomo..tzn + czy -?bo rozne wizazowe nowosci i odkrycia dla mnie okazaly sie nie najlepsze
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 08:59   #2929
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Nie zrażaj się ! Ja przetestowałam ich kilkanaście zanim znalazłam ten "mój" hydrolat z zielonej herbaty. Wszystkie inne podrażniają mnie. Ostatni zakup : hydrolat lipowy. Też się nie sprawdził.

Nie wiem gdzie mieszkasz, w jakim kraju. Podpowiem Ci jeszcze jedno. Istnieje firma kosmetyczna EUCERIN. Ma ona rewelacyjne kosmetyki. Poszukaj u siebie. Być może ... Mogę Ci je z czystym sumieniem polecić. Jak dla mnie - wrażliwca straszliwego - znakomite. Boleję, że są one w Polsce są prawie nieosiągalne.
Stary 2009-10-11, 12:20   #2930
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Nie zrażaj się ! Ja przetestowałam ich kilkanaście zanim znalazłam ten "mój" hydrolat z zielonej herbaty. Wszystkie inne podrażniają mnie. Ostatni zakup : hydrolat lipowy. Też się nie sprawdził.

Nie wiem gdzie mieszkasz, w jakim kraju. Podpowiem Ci jeszcze jedno. Istnieje firma kosmetyczna EUCERIN. Ma ona rewelacyjne kosmetyki. Poszukaj u siebie. Być może ... Mogę Ci je z czystym sumieniem polecić. Jak dla mnie - wrażliwca straszliwego - znakomite. Boleję, że są one w Polsce są prawie nieosiągalne.
Eucerin jest w Polsce w aptekach,ale jest chyba drogi zastanawialam sie nad czyms z niego,ale heh mnie wszytsko podraznia a jak nie podraznia to robi taka brzydka,zapchana skore ;/
Stary 2009-10-11, 13:53   #2931
201608040942
Konto usunięte

Wiecie co, ja sie Eucerinem nie zachwycam, bo po pierwsze drogo , chodz to niemiecka forma i wydaje sie ze powinna byc tansza od tych francuskich.
Krem na rumien ten nocny mnie zapchal , a dzienny jakos malo nawilzal. Co chwale to Salbe mit 20% Omega . balsam z tej serii zmienili sklad i dodali konserwanty i przestalam na synka atopowca kupowac. Kosztowal prawie 20€. Znalazlam tanszy zastepnik o lepszym skladzie w Avene.
Emulsja do cery nadwrazliwej , owszem fajna, ale szybko sie skonczyla. teraz mam krem pod oczy hydro cos tam i poki co uzywam cos innego, bo poczatki z nim mnie jakos nie zachwycily.
Dla tych co nie wiedza, to Eucerin jest aptecznym braciszkiem firmy Nivea, tak tak Eucerin to koncern Nivea. Co niektore produkty maja swoje odpowiedniki w kosmetykach Nivea np. ta emuslja do mycia to emulsja rozowa Nivea, w Pl to ona zel nosi nazwe. Krem na rumien to odpowiednikiem jest seria Sensitive Balance, ktorej w Pl chyba nie ma. ten moj kremik pod oczy to odpowiednik jest kremu Aqua Beauty w Pl to chyba Sensation sie zwie. Jest seria z Q10 , tak samo jak w Nivea tez jest taka seria. Wlasnie dostalam od nich probeczki na urodziny i jest w nich krem na dzien z Q10 do cery suchej. za jakis czas przetestuje.
Jak tak mysle, to zel myjacy z rozowej serii Nivea lepiej mi zmywal buzie niz ta emuslja do nadwrazliwej cery Eucerin. Eucerin tak samo jak Nivea konserwuje swoje niektore kosmetyki formaldehydem. Ta emulsja byla na bazie silikonu, a zel Nivea jest na pazie parafiny. Oba produkty kremowe, oba dobrze sie splukuja ze skory, a nawet Nivea lepiej. Po Eucerinie mialam czasami rozmazany tusz na dolnej powiece i kosztuje 3-4 razy drozej niz Nivea. Krem na rumien na noc w skladzie ma lukrecje jak Sensitive balance, ale tez trojglicerycy i myrystaniany, ktore normalnie mi krzywdy nie robia, ale razem w jednej formule zapchaly, sam krem tez lagodzil jak lagodzil. za to Nivea... dla mnie super, cena Eucerin 20€ , Nivea 8€.
I tak mozna by bylo pisac i pisac. Owszem napewno cos jest godnego uwagi, ale ogolem wiekszosc kosmetykow ma swoje odpowiedniki w Nivea , jeszcze jak porownuje sklady to czesto Nivea ma je lepsze.
tak mnie troche znerwilo, to jak zaczelam porownywac sklady, ceny , dzialanie. No cholercia, nie bede przeplacac jak moge miec taniej i lepiej mi sluzy niz wersja apteczna.

Heroldin , a moge wiedziec co tobie podeszlo od Eucerin? Moze uzywasz cos innego niz wymienilam i dlatego ci pasuje, albo poporstu twoja cera lubi co innego jak moja.
Stary 2009-10-11, 15:07   #2932
Mary_Q
Zakorzenienie

a mnie chwilowo nic nie pasuje :/ ani avene ani lrp ani aa...zalamka i pomimo tego suszku i wrazliwosci to cos mnie wysypuje...mam mnostwo zaskornikow ;/ na nosie ;/ czole i na brodzie sie robia heh

czy takie cery jak nasze nadaja sie w koncu na mikrodermabrazje czy nie?bo chce pojsc na jakies oczyszczanie i nie wiem czy na zwykle manualne (alaaaa i moj czerwony nos ) czy na peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazje czy jeszcze co innego... i chcialabym wygladzic skore bo cos czolo mi sie robi szorstkie i ze zmarszczka ;/ a mam 20 lat!
Stary 2009-10-11, 15:13   #2933
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Heroldin , a moge wiedziec co tobie podeszlo od Eucerin? .
Nie wiem, bo nie znam się na chemicznych nazwach. Po prostu : nie szczypie, nie gryzie, nie podrażnia, nie czerwieni. Nie czytam składów, nie porównuję - bo jestem kompletny laik w tej dziedzinie. Moja metoda : pac na policzek i momentalnie wiem : pasuje mi lub nie. Jeszcze do niedawna {dwa lata wstecz} stosowałam wiele kosmetyków z tej firmy. Nie wszystkie mi odpowiadały. Tak jak i obecnie : moja twarz jest zadowolona {toleruje} tylko z jednego kremu z dość bogatej ofert firmy DERMIKA . Obecnie, aby zdobyć kremy z EUCERIN {Mary_Q -dziękuję !}. Muszę korzystać z uprzejmości mnie odwiedzających. Używam : Anti-Redness Kalmerende Nachtcreme (uspokajający krem na zaczerwienienia na noc}, Verzachtende Creme - 5 % Urea met Carnitine ( nawilżający krem z 5% mocznikiem i czyś tam) [mój jedyny krem nawilżający] oraz Lipo-Balance - Intensief Voedende Creme (intensywnie dokarmiający krem}. Z tego ostatniego jestem najmnie zadowolona.
Stary 2009-10-13, 09:35   #2934
201608040942
Konto usunięte

Wlasnie ten na zaczerwienienia mnie bardzo rozczarowal, co tez napisalam w KWC. Fajnie ze tobie pasuje. ja to nawet sie ciesze, ze mnie rozczarowal. bo u mnie kosztuje on20€, a Nivea na noc w Rossmannie 8€, wiec jest roznica. Niby jestem u zrodla, bo to niemiecka firma, a jest drozsza od Avene i LRP czy Vichy, dziwne co?

Te pozostale kremy to musze zerknac na nie, bo nazwy to chyba nie po niemiecku napisalas, bo nie za bardzo kumam, ale jest jakis do twarzy z 5% Urea, tylko nie wiem czy on carnitine zawiera i ten Lipo balance obejrze co to za cudo. Kojarze ze to moze byc krem do nadwrazliwej cery co to ja z tej serii emulsje do mycia mialam, ale nie mam pewnosci.

A nie idzie zaowic tych kosmetyko w aptece? Niektory apteki bez problemu zamawiaja w hurtowni rzeczy, ktorych na stanie nie maja. Czasami czeka sie kilka godzin, czasami juz na drugi dzien maja, a czasmi trzeba czekac tydzien, bo wtedy im towar przyworza i razem z towarem moga przyiwesc nam produkt. Nie masz takiej apteki kolo siebie?
Stary 2009-10-13, 11:37   #2935
Heroldin
Zakorzenienie

No tak - nie po niemiecku. Po holendersku. AVENE i LRP poznałam dopiero w Polsce. Dla mnie totalne fiasko. A VICHY to już kompletnie podrażniało.. Nie wiem dlaczego ? Z AVENY używam jedynie filtr +50 w kremie . Tłuściutki i fajniutki ! Uwielbiam tłustości na twarzy. Monika - uważaj : EUCERINE ma dwa kremy {w Holandii} z mocznikiem. Jeden tylko z mocznikiem i drugi : mocznik + Carnitine. Ten pierwszy : ot, taki sobie, bez rewelacji. Podpowiedziałaś mi o zamówieniu w aptece. Nie wiem, ale spróbuję zapytać. Może ... Od pewnego czasu kusi mnie krem z firmy NUXE z serii : Reve de Miel. Miałam szampon z tej serii. Rewelacja ! Ale ... koszt tego kremu to prawie 100,oo zł. Dlatego też napisałam jedynie : kusi mnie. Mimo usilnych prób i różniastych podchodów nie mogę upolować w aptekach próbek. A trochę obawiam się tego "miodu" na moje naczynka. Nie tracę jednak nadziei !
Pamiętam także, że w niemieckim LIDLu kupowałam groszowy krem z firmy CIEN. Był on w ogromniastym, okrągłym, niebieskim opakowaniu. Jak się nazywał - nie pamiętam. Coś tam: ... do twarzy i ciała bodajże. Tylko, że też są {były} dwa te kremy . Jeden w białym opakowaniu pod szumną nazwą : Sensitive - straszliwe nieporozumienie i właśnie ten w niebieskim opakowaniu. REWELACJA !!! Koił wszystkie podrażnienia, uspokajał zaczerwienienia i naczynka. Jeśli jeszcze istnieje - spróbuj.
Stary 2009-10-13, 13:45   #2936
201608040942
Konto usunięte

Bylam na niemieckiej strone i obbbadalam te kremy, fakt doszedl ten z carnitine , kiedys go nie bylo.

Moze napisz maila do NUXE, moze przysla ci probke.Ja zeszlej zimy uzywalam maseczki miodowej od Nivea. podeszlam tez do niej ze strachem, bo przeciez miod na naczynka taki beee, a tu prosze. okazalo sie ze super mi sluzyla, natluszczala jak trzeba, pielegnowala jak trzeba, uspakajala cere jak trzeba. Wogole te wszyskie zakazy ze tego nie, a tamto na naczynka ok to ci powiem ze ja juz an to nie patrze. kazdy musi sam sprobowac, bo skoro pasuje i dziala tak jak ma dzialac, a to co mam byc na naczynka podraznia itp. to mysle, ze nie ma co przesadzac i odstawiac bo jest zakazany skladnik dla naczynek. Jesli cera i naczynka przedewszystkim lubia, to uzywac i niech nam idzie na zdrowie. nie kazdego miod podraznia, jak widac niektorzy naczynkowcy moga miod uzywac. Napisz do nich(jesli maja polska stronke, bo rozumiem ze w Pl siedzisz) i napisz jakie masz problemy z cera, ze probki ciezko dorwac, a jak to w polskich realiach, jak krem nie podejdzie to ci do w aptece nie przymja spoworotem jak to ma miejsce chodzby u mnie w Niemczech. krem nie jest tani i musisz wyporbowac , wiec bardzo bys sie ucieszyla probka.

A z tey krem z Lidla jak ci sluzy to uzywaj. ja mam pod nosem Aldi Süd i tez sa takie kremy, wersja soft lzejsza i druga tlusciejsza, ale ich nie mialam. ja fanka Nivea Creme ;o)
Stary 2009-10-13, 22:31   #2937
Silwena
Wtajemniczenie

wyszłam na 30 min na dwór i cały dzień (od godz 10ej) mam rumień..
obecnie po kąpaniu skóra już tak nie piecze, posmarowałam ją tylko maceratem z nagietka i jest spokojnie, bez pieczenia i bez gorąca, może to tylko pogodowe, ale to mnie martwi bo nie wiem co stosuje się na dzień przy wyjściu na dwór (filtr mnie nie ochronił przed wiatrem, zimnem i deszczem), co stosujecie w sezonie jesień-zima gdy wychodzicie na zewnątrz?
Stary 2009-10-14, 08:28   #2938
Heroldin
Zakorzenienie

Mycie olejkiem do twarzy + hydrolat z zielonej herbaty {mam !!!} + krem półtłusty + podkład Mary Kay.
I wiatr i mróz z taką warstwa na twarzy mi nie straszny !
Stary 2009-10-14, 10:37   #2939
Silwena
Wtajemniczenie

aha, no tak czytałam, że krem tłusty/półtłusty i treściwy podkład
nie znajdę takiego kremu do mojej zapychajacej sie tłustej i tradzikowej skory
o treściwym podkładzie nie ma tez mowy, chyba, że wystarczy omiotanie twarzy pędzlem i podkładem mineralnym? (marne nadzieje..)
prawdopodobnie az do marca nie wyjdę z domu, w tamtą zimę mi się to udało

dzięki, Heroldin
Stary 2009-10-15, 00:11   #2940
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
a mnie chwilowo nic nie pasuje :/ ani avene ani lrp ani aa...zalamka i pomimo tego suszku i wrazliwosci to cos mnie wysypuje...mam mnostwo zaskornikow ;/ na nosie ;/ czole i na brodzie sie robia heh

czy takie cery jak nasze nadaja sie w koncu na mikrodermabrazje czy nie?bo chce pojsc na jakies oczyszczanie i nie wiem czy na zwykle manualne (alaaaa i moj czerwony nos ) czy na peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazje czy jeszcze co innego... i chcialabym wygladzic skore bo cos czolo mi sie robi szorstkie i ze zmarszczka ;/ a mam 20 lat!
bardzo prosze o odpowiedz
Odpowiedz

Tagi
kwas glikolowy, naczynka, peeling

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości