AKCJA - wspólna walka z trądzikiem! :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-21, 22:37   #31
Sanne
Przyczajenie

Dot.: AKCJA - wspólna walka z trądzikiem! :)

peeling migdałowy? A na czym to polega?
Stary 2007-06-21, 22:42   #32
Karolinka:):)
Raczkowanie

no to sa zabiegi o których pisalam wyżej , także chyba polega na złuszczaniu naskórka , ale wiem że napewno pomaga na przebarwienia , ta derm. u ktorej byłam ostatnio byłam mówiła że można robić w lato , poprzednia mówiła żeby czekać do jesieni , nie wiem i tak mnie na to nie stać - jeden zabieg kosztuje ok 100-150 zł. Nie wiem jak inni ale moja mówiła że potrzebne sa dwie serie kazda po ok.10 zabiegów lub chociaz jedna seria to i tak daje 1000-1500 zl :/
Karolinka:):) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 23:33   #33
Sanne
Przyczajenie

Ja bym sie bała robić te zabiegi. Wydałabym dużo pieniędzy, a trądzik po pewnym czasie i tak by pewnie wrócil...:/
Stary 2007-06-21, 23:56   #34
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

tu głownie chodiz o pozbycie się plam i blizn.

ja nie dośc że mam przebarwienia to jeszcze blizny-dziury:/
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 07:14   #35
Karolinka:):)
Raczkowanie

tak mi własnie derm. że i tak nie ma pewnosc ze tradzk nie wroci ....
Karolinka:):) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 07:59   #36
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Mi trądzik zaczyna chyba wracać, ale po odstawieniu antybiotyku Mam przynajmniej nadzieję, że będzie chociaż mniejszy niż przed kuracją
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 09:47   #37
Sanne
Przyczajenie

sweet_white_chocolate, powiem ci, że mi trądzik też wrócił po odstawieniu antybiotyków (Tetralysal) i rzeczywiście teraz występuje w mniejszym nasileniu, więc mam nadzieję, ze i w twoim przypadku tak będzie. Teraz, jak juz gdzieś pisałam, używam Duacu i jestem bardzo zadowolona. Tylko twarz mam nieco przesuszoną, ale czego sie nie robi dla pozbycia sie trądziku. :P Pozdrawiam!
Stary 2007-06-22, 13:36   #38
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Ja od swojego antybiotyka mam tak sucha skore, ze sie luszczy! O ustach nie wspomne... zadne pomadki, nawet KREMY NAWILZAJACE do twarzy nic nie daja! Dermatolozka rzuci mi kwas na twarz ale dopiero tak jak sie skonczy lato... filtry filtrami... ale znajda sie u mnie na twarzy jeszcze zmiany zapalne ... nie trace jednak nadziei! ; ) co do podkladu... to obecnie max factor lasting performance... ale zastanawiam sie nad zmiana...

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:18   #39
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Tez brałam Tetralysal i Duaciem też już zdząrzyłam sie smarować, ale strasznie go nie lubiłam bo miałam po nim buraczane poliki Teraz złuszczam się mocno po isotrexinie i zoracu
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 09:50   #40
marika22
Rozeznanie

Czesc dziewczyny Ja tez biore tetralysal - za kilka dni konczy mi sie ostatnie opakowanie. Widze po nim poprawe na buzi, ale wlasnie boje sie, ze jak go odstawie to wszystko wroci Tak bylo po hormonach - w czasie brania mialam piekna buzke, a jak odstawilam to po kilku miesiacach wszystko powrocilo.
Ja tez czesto czuje sie gorsza przez tradzik jaki mam. Zadna z moich siostr (a mam ich 4) nie ma takich problemow jak ja i czuje sie przy nich taka gorsza, brzydsza... Czesto nie mam ochoty wychodzic z nimi gdziekolwiek, bo mam wrazenie ze wszyscy patrza na moja buzie.
Pozdrawiam serdecznie.
marika22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 15:22   #41
Sanne
Przyczajenie

Marika, jak już wcześniej pisałam, mi niestety trądzik wrócił po tetralysalu, ale był mniej nasilony. Życzę ci jednak, aby twoja wygrana z tym świństwem była ostateczna.
Stary 2007-06-23, 18:21   #42
ollkaa
Rozeznanie

Hej Ja tez juz od podstawówki walcze, walcze i walcze wciaz. teraz jednak mam 20 lat i moge powiedzieć, ze zaczynam wygrywac. Przez długi czas brałam tetralysal, ale prawie nie pomagał, a nie chciałam być cały czas na antybiotykach (dla mnie to jest trucie). Smarowałam też sie differinem i jakims płynem robionym na zamówienie, tylko że pani dermtolog zapomniała wspomnić o ochronie przed słońcem,efekt - przebarwienia, ktorych nie moge sie pozbyć do teraz. W końcu jakoś póltorej roku temu w czasie pierwszej wizyty u ginekologa, trafilam na najlepsza i najsympatyczniejsza pania doktor w życiu. W czasie rozmowy o sposobach zabezpieczeń naprowadziła rozmowe na mój trądzik i poradziła tabletki hormonalne. Argumentowała to tym, ze to własnie hormony powodują to całe świństwo i wg niej nalezy leczyć przyczyne,a nie skutek. Stwierdziła, ze można sprobowac, a jak nie bedzie zmian da mi sierowanie na badanie poziomu hormonów (?). Efektem tamtej rozmowy jest to, że od roku nie mam tradziku zmora sa tylko przebarwienia i pojedyncze zmiany raz na ruski rok . Boje sie tylko powrotu wszystkiego po odstawieniu tabletek.

Oczywiście nie uważam, ze to jest jedyna możliwa droga do ładnej cery, ale na pewno warta przemyslenia. JEdnak branie tabletek TYLKO w celach kosmetycznych jest niezbyt dobrym pomysłem - ze wzgledu na liczne efekty uoczne (których ja na szczescie nie mam). Natomiast mysle, ze na pewno warto sobie poczytac o baaniach poziomu hormonów

Pozdrawiam i życze powodzenia w walce
ollkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 21:48   #43
marika22
Rozeznanie

Wiecie co??? Zalamalam sie... jeszcze Tetralysal mi sie nie skonczyl, a dzis dostalam jakiegos wysypu pryszczy - ?? To dziwne... znaczy zalamujace Kiedys bralam hormony po to zeby leczyc tradzi - pomoglo suuper, ale po odstawieniu wszystko wrocilo po jakichs 6 miesiacach... Staralam sie wrocic do hormonow ale po prawie kazdych czuje sie tak fatalnie, ze po pierwszym opakowaniu daje sobie spokoj i nie biore wiecej. Gdyby nie te skutki uboczne...
marika22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:45   #44
Sanne
Przyczajenie

Marika, jeśli piszesz, że po hormonach było super, to znaczy, że masz trądzik hormonalny, a tego ci niestety Tetralysal nie wyleczy...Idź może do endokrynologa i zrób sobie badania. On ci może pomóc. Powodzenia!
Stary 2007-06-29, 23:16   #45
lucille20
Przyczajenie

Smile Dot.: AKCJA - wspólna walka z trądzikiem! :)

Witam wszystkich

Chciałabym wam opowiedzieć jak to jest w moim przypadku ;-)
Obecnie mam 20 lat. Pierwszy pryszcz pojawił się kiedy miałam 13 lat no i od tamtej pory nie opuszczają mnie :-( Byłam u rożnych dermatologów. Miałam leki takie jak (unidox, tetrarysal, izotrexin, duac, acne derm - ten jest w porządku, diane 35 - zrezygnowalam po paru tabletkach jak zobaczyłam co ludzie piszą o ty na forum, zineryt - on bardzo mi pomógł kiedy miałam na twarzy totalna masakrę spowodowaną zbyt długim przebywaniu na słońcu :-/ nieprzyjemny w zapachu ale tak to byłam z niego zadowolona. Hmm no i jeszcze tam były jakieś leki ale już nie pamiętam nazw. Naprawdę dużo tego było. Nie wiem czy jakiś dermatolog może mnie jeszcze zaskoczyć nową nazwą leku przeciw trądziku. Ostatnio idę do lekarza z nadzieją że może jednak przepisze mi coś naprawdę skutecznego... ale nie znowu mam Izotrexin na wieczór a na rano Acne derm.. czyli wracam do punktu wyjścia... eh.. Doszłam do wniosku że kończę z tymi lekami. Po co ja mam wydawać tyle kasy na coś co daje tylko chwilową poprawę. Postanowiłam leczyć sie w miarę naturalnie czyli:

- piję herbatę z rumianku i tez smaruję nią twarz (zalać woreczek 1/3 wrzątku i parzyć 5 minut)
- piję herbatę z bratka i też smaruje nią twarz
to mam obecnie ale przeglądając neta mam kilka propozycji i niektóre z nich sobie kupię:

afrodzyte adonis
tabletki drożdżowe
olejek pichtowy
mydło siarkowe
herbata acnevulten

kosmetyki do wyboru (dobre opinie o nich)

Świt-Acne Line - krem nawilżający (bardzo tani)
Dermedic- krem nawilżający
Argieletz- krem regeneracyjny na bazie glinki białej (www.esentia.pl)
Argiletz- glinka zielona
Loreal Pure Zone

To na tyle. Ja spróbuje.. w końcu nic nie tracę..

A i jeszcze parę uwag:
- nie warto męczyć sie antybiotykami doustnymi one tylko niszczą organizm i dają krótkotrwały efekt a już w żadnym wypadku Diane 35 po odstawieniu leku jest jeszcze gorzej!
- pamiętajmy o kremach nawilżających. Skóra bardzo ich potrzebuje. Przez antybiotyki wysuszamy skórę i ona produkuje wtedy nadmiar łoju no i takie koło mamy a jeżeli będzie ona stale nawilżana to na pewno poprawi się jej stan
- nie dotykać twarzy! przez to tylko pogarsza się stan (długie włosy lepiej spinać żeby nie dotykały twarzy)
- starać się nie wyciskać (choć wiem że to trudne)robią się potem blizny z którymi również ciężko się walczy
- dużo pić wody mineralnej niegazowanej i ogólnie zdrowo się odżywiać (warzywa, owoce)
- nie opalać się! (słońce pomaga na parę dni a potem pryszcze wracają! i nawet nie pytajcie jakie i ile...)
- nie palić papierosów!

Trzeba myśleć pozytywnie wiem że nie jest łatwo i naprawdę sama wszystkich doskonale rozumiem (w końcu walczę z nimi 7 lat)
Ale może to jest jakiś sposób zająć sie pryszczami na własną rękę (oczywiście jak już nic nie pomaga bo niektórych da sie wyleczyć tym całym "syfem chemicznym")
Dawniej ludzie leczyli się herbatkami, ziółkami i pomagało więc dlaczego nie?

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w walce z trądzikiem
jak się wyleczę to dam znać ;-)
lucille20 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości