nie rozumiem co tu się dzieje - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-06-19, 12:40   #91
kasiahan
Rozeznanie

Dot.: nie rouzmiem co tue dzieje

Zgadzam sie z Ray
Na innych podforach wizazu nie zauwazylam tak niemilych odpowiedzi w tylu watkach, dlatego tez nie wchodze juz na paznokcie, chociaz chetnie bym sie dowiedziala niektorych rzeczy od doswiadczonych dziewczyn

Wpisujac cos w wyszukiwarke, wiekszosc watkow, ktore sie pokazuja to wlasnie takie o ktorych pisze Ray, no coz...

Rozumien, ze denerwujace sa watki po raz 1001 o tym samym, ale mozna je spokojnie ominac, bez zlosliwych komentarzy

Cytat:
Napisane przez Kulkaaga Pokaż wiadomość

Wątek jak dla mnie bez sensu - bo takie pretensje równie dobrze można wylewać np. na wizażystce, gdy ktoś 101 raz pyta się o rozświetlacz czy bronzer.

I tyle EOT
Z ta roznica, ze na wizazystce nikt nie zwraca uwagi w tak czasem bezczelny sposob

kasiahan jest offline  
Stary 2007-06-19, 12:41   #92
mysiak
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
jesli komus mamusia da na kurs i sprzet za kupe kasy ok fajnie ale bierzcie pod uwage ze wiekszosc osob musi odlozyc pieniadze czy zarobic na nie ciezko..
Wiem, że to nie był atak wprost, ale myślę, że niejedna dziewczyna na tym forum poczuła się urażona czytając te słowa. Czy "subtelne" aluzje są ok? Nie są w żaden sposób karane? Czy tylko za "dosłowne" obrażanie innych Wizażanek zbiera się ostrzeżenia?

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline  
Stary 2007-06-19, 12:58   #93
Pawełeczek
Rozeznanie

niemiłe komentarze wobec tych "nowych" na forach paznokciowych to rzecz normalna!! I to nie dlatego ze stylistki/stylisci paznokci sa z natury bezczelnymi i cynicznymi ludzmi, ale dlatego ze w tym zawodzie zaledwie znikoma czesc osob to profesjonalisci (moze 1/3), a reszta to wlasnie takie allegrowe stylistki szukajace dobrej pomocnej duszy na forum. Wiekszosc panien zwęszyło w tym łatwą kase i od.ier.al.ją fuszere na dodatek żądając darmowych porad. Mysle ze w zadnym innym zawodzie zwiazanym z kosmetyką nie ma tylu niedouczonych osob co w zawodzie stylisty paznokci. Za wiedze dotyczącą poprawnego przedłuzania paznokci wiekszosc osob (chcących sie zajmować, lub zajmujacych sie tym zawodowo) zapłaciła grube pieniądze. A taka "niunia" wlezie tutaj i zadaje pytania tak infantylne ze płakać się chce. Nic dziwnego ze po 5, 10, 50tym razie puszczają niektorym nerwy.

Edytowane przez Pawełeczek
Czas edycji: 2007-06-19 o 13:10 Powód: coś dopisałem :)
Pawełeczek jest offline  
Stary 2007-06-19, 12:59   #94
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magda_222 Pokaż wiadomość
Ja swojego zdania nie zmienie. Nie bede odpowiadac po raz tysieczny na to samo pytanie, skoro czesto kilka watków nizej zadane zostalo to samo pytanie. Nie bede pomagac i wspierac allegrowych "stylistek".
A zmusza cię ktoś do udzielania pomocy? Nie.

Cytat:
A moze warto zadbac o porzadek? I wtedy kultura tez sie poprawi?? W tym momencie stwierdzam i jak najbardziej popieram Paule, ze moderatorzy tylko wchodza tu po to, aby wlepic Pauli punkty.
Nie sądzę, żeby ktoś ją prześladował Gdy przenosi swój styl wypowiedzi na inne podfora, zaraz dostaje ostrzeżenie od moda. To podforum jest bardzo słabo moderowane, a kiedy już się pojawi moderator... to kończy się tak samo jak na plotkowym - punktami karnymi (dla wszystkich którzy nie przestrzegają pewnych podstawowych zasad wypowiedzi).
amistad.k.m.s jest offline  
Stary 2007-06-19, 13:03   #95
Ines1985
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
A ja uważam ze to wina moderatorów......to oni mają za zadanie pilnowania porządku na forum....ale widać tego nie robią.....
Cytat:
Ja swojego zdania nie zmienie. Nie bede odpowiadac po raz tysieczny na to samo pytanie, skoro czesto kilka watków nizej zadane zostalo to samo pytanie. Nie bede pomagac i wspierac allegrowych "stylistek".
A moze warto zadbac o porzadek? I wtedy kultura tez sie poprawi?? W tym momencie stwierdzam i jak najbardziej popieram Paule, ze moderatorzy tylko wchodza tu po to, aby wlepic Pauli punkty.
Paznokciowe ma jednego moderatora własnego + kilku przypisanych odgórnie, jako że jest to podforum kosmetyczki.
Nie wiem, czy wam się wydaje, że moderator nie ma własnego życia, tylko siedzi na forum i wertuje każdy wątek w poszukiwaniu zajęcia?

W sytuacji, kiedy powstaje powtórzony wątek osoba która to zauważy może wysłać do moderatora wiadomość złym postem lub poprzez prywatną wiadomość.
Ale tutaj jakoś nikt tego nie stosuje . Podczas gdy na innych forach taka forma współpracy świetnie funkcjonuje...

Na złe posty moderatorzy zawsze starają się reagować... Nie dziwcie się więc, że Paula "ciągle" dostaje punkty i tylko wtedy widac tu obecność moderatora.
Każdy internauta ma do dyspozycji myszkę i może kliknąć zły post. I z tej opcji korzystają osoby, które męczą wypowiedzi np. Pauli. Jeśli was też coś męczy (nieporządek) to też możecie klikać w ikonkę złych postów... To na pewno lepsze rozwiązanie, niż bezsensowne dyskusje np. o wyszukiwarce.

Więc przypominam - wszystko możecie zglaszać do moderatora (ikonka trójkąta przy "lampce" sygnalizującej czy użytkownik jest on-line).
Użytkowników jest więcej niż moderatorów i siłą rzeczy spędzacie tutaj też więcej czasu niż przeciętny moderator.
Zamiast wprowadzać nieprzyjemną atmosferę i narzekać, możecie trochę pomóc. Przecież to też dla waszej wygody.

Ines1985 jest offline  
Stary 2007-06-19, 13:22   #96
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Ines1985 skoro moderator jest tylko jeden i nie radzi sobie, zawsze może zrezygnować ze stanowiska - skoro ta robota go nie kręci
Moderator może zawsze liczyć na pomoc innych wizażanek ale sam też powinien robić coś w tym kierunku - pojawienie się raz na jakiś czas tutaj to chyba za mało - tym bardziej, że nie trzeba wertować wątków one same w oczy włażą i aż się proszą o kłódeczkę
A ikonka , którą opisujesz to ma takie zastosowanie UWAGA: W ten sposób zgłaszaj TYLKO spam, reklamy i problematyczne wiadomości (nieparlamentarne słownictwo, forumowe walki i trollowate wpisy).
A gdzie mamy zgłaszać duble , "krok po kroku" - tego co tu jest najwięcej ?
Pod co to podczepić ? Pod problematyczną wiadomość ? Forumową walkę ?
Pozdrawiam

A teraz do spragnionych wzorków i innych zdobień pazurkowych - to wszystko jest - głęboko głęboko w czeluściach wizażu - wyparte przez dubelkowe wątki ! Ja też jak wchodzę na pazurkowe to mną telepie, ale są TU jeszcze osoby (mam nadzieję, że pozostaną ) , zktórymi warto wymienić się słowem, humorem i doświadczeniem .
Pozdrawiam
mona1978 jest offline  
Stary 2007-06-19, 13:26   #97
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Dot.: nie rozumiem co tu się dzieje

Ray-w pełni sie z tobą zgadzam ,lepiej takie uwagi zatrzymać dla siebie i nic nie pisać ,ktois jest młodszy to dobrze że już znalazł sobie jakieś hobby za pare lat może być jednym z najlepszych

Nancy_Franciss jest offline  
Stary 2007-06-19, 13:36   #98
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

O następna .... poczytajcie trochę TO forum i dopiero piszcie odpowiedzi.
Ja się tam cieszę , że RAY założyła ten wątek, napisała kilka słó od siebie - może właśnie od dzisiaj zaistnieje tu jako- taki porządek.
Nancy młodszy ? A od kogo młodszy ? Polecam melisę
mona1978 jest offline  
Stary 2007-06-19, 13:45   #99
Nutka
Nutka nie gryzie!

Cytat:
Napisane przez Pawełeczek Pokaż wiadomość
niemiłe komentarze wobec tych "nowych" na forach paznokciowych to rzecz normalna!! I to nie dlatego ze stylistki/stylisci paznokci sa z natury bezczelnymi i cynicznymi ludzmi, ale dlatego ze w tym zawodzie zaledwie znikoma czesc osob to profesjonalisci (moze 1/3), a reszta to wlasnie takie allegrowe stylistki szukajace dobrej pomocnej duszy na forum. Wiekszosc panien zwęszyło w tym łatwą kase i od.ier.al.ją fuszere na dodatek żądając darmowych porad. Mysle ze w zadnym innym zawodzie zwiazanym z kosmetyką nie ma tylu niedouczonych osob co w zawodzie stylisty paznokci. Za wiedze dotyczącą poprawnego przedłuzania paznokci wiekszosc osob (chcących sie zajmować, lub zajmujacych sie tym zawodowo) zapłaciła grube pieniądze. A taka "niunia" wlezie tutaj i zadaje pytania tak infantylne ze płakać się chce. Nic dziwnego ze po 5, 10, 50tym razie puszczają niektorym nerwy.
..a moze nie "niunia" tylko dziewczyna ktora chce sobie cos orginalnego porobic na pazurkach?? ja np od lat najmlodszych uwielbiam malowac pazurki i robie to tylko dla siebie..kiedys to forum sluzylo wymianie informacji,doswiadczeń ,porad, Dolly dzielila sie z nami jak malowac krok po kroku wzorki...
Teraz to gdzies zaniklo..natomiastr panuje wymadrzanie sie,kpina,lapanie za słówka itp...

_________________________ _________________________ _

WYSZUKIWARKA nie gryzie

mikroREKLAMA
Moje gotowanie
Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Ta reklama pokazywana jest pod 4 169 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Nutka jest offline  
Stary 2007-06-19, 14:06   #100
Pawełeczek
Rozeznanie

nutka gratuluję!! malowanie paznokci to super hobby ale nie do takich dziewczyn odniosłem swojego posta. Pisałem raczej o dziewczynach, które kupują "zestaw do tipsów" za 250pln + "magiczny kurs obrazkowy na płycie" za 9,99pln na allegro i działają!! Uwierz ze stanowią one wiekszosc (przynajmniej w moim miescie), pomijam juz fakt zaniżania przez te panny cen za przedłuzanie paznokci itd... Ale szlag mnie trafia jak na przyklad pisze do mnie taka na gg i prosi o wytłumaczenie "jak to sie robi i z czym to sie je". Ja żeby robic paznokcie i robic to w miare profesjonalnie zarobiłem na kurs i sprzęt pracując kilka miesiecy fizycznie i pot mi sie po tyłku lał za przeproszeniem.

Na wizażu jestem od niedawna, jest to ogromne forum. Nie da się tu ocenic czy ktos jest po kursie czy nie, bo nowych uzytkowników przybywa z dnia na dzien...pytan i dublowanych wątków tez przybywa. Nie dziwie sie "starym wyjadaczkom" ze podchodzą z dystansem i nieraz ich odpowiedzi na pytania zadawane poraz kolejny są niemiłe.

Nikt nie oddaje wiedzy na którą ciezko zapracował za darmo..czy jest w tym cos dziwnego??
Stary 2007-06-19, 14:14   #101
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Pawełeczek w pełni Cię popieram
mona1978 jest offline  
Stary 2007-06-19, 14:37   #102
Nutka
Nutka nie gryzie!

Cytat:
nutka gratuluję!! malowanie paznokci to super hobby ale nie do takich dziewczyn odniosłem swojego posta. Pisałem raczej o dziewczynach, które kupują "zestaw do tipsów" za 250pln + "magiczny kurs obrazkowy na płycie" za 9,99pln na allegro i działają!! Uwierz ze stanowią one wiekszosc (przynajmniej w moim miescie), pomijam juz fakt zaniżania przez te panny cen za przedłuzanie paznokci itd... Ale szlag mnie trafia jak na przyklad pisze do mnie taka na gg i prosi o wytłumaczenie "jak to sie robi i z czym to sie je". Ja żeby robic paznokcie i robic to w miare profesjonalnie zarobiłem na kurs i sprzęt pracując kilka miesiecy fizycznie i pot mi sie po tyłku lał za przeproszeniem.

Na wizażu jestem od niedawna, jest to ogromne forum. Nie da się tu ocenic czy ktos jest po kursie czy nie, bo nowych uzytkowników przybywa z dnia na dzien...pytan i dublowanych wątków tez przybywa. Nie dziwie sie "starym wyjadaczkom" ze podchodzą z dystansem i nieraz ich odpowiedzi na pytania zadawane poraz kolejny są niemiłe.

Nikt nie oddaje wiedzy na którą ciezko zapracował za darmo..czy jest w tym cos dziwnego??

Mylisz sie to nie jest moje hobby.Poprostu lubie i juz .
Moim hobby jest pieczenie i gotowanie ,jestem w tym niezla i nie widze powodu ze mialabym byc dla kogoś niemila,zadzierac nosa , wysmiewac lub wkurzac sie ze ktoś czegos tam nie wie z tej dziedziny.Nie widze tez powodu dawac z buta na powtarzajace sie pytanie lub dociekliwą ( prosbe o wyjasnienie jak robi sie np gulasz czy sernik. Wprawdzie mam swoje sposoby,lata praktyki i talent ale skoro zalogowalam sie i udzielam sie na forum np o tematyce MOje Gotowanie to widać mam ochote sie ta wiedza dzielic i ja cierpliwie przekazywać...
jezeli dla kogos to taki ból ...to moze nie powinien sie afiszowac na forum .....ale korzystac finansowo z tej wiedzy

Poza tym autorce wątku chodzilo przede wszystkim o kulture wypowiedzi.

WYSZUKIWARKA nie gryzie

mikroREKLAMA
Moje gotowanie
Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Ta reklama pokazywana jest pod 4 169 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Nutka jest offline  
Stary 2007-06-19, 14:42   #103
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Cytat:
W takim razie nie rozumiem po co to podforum istnieje. Jeśli nie chcecie dzielić się wiedzą jaki sens jest jego istnienia? Jeśli ktoś chce poplotkować to drzwi do plotkowego stoją zawsze szeroko otwarte
Na każdym podforum zacząwszy od "mojego gotowania", poprzez "biochemie", a skończywszy na "moich makijażach" dziewczyny dzielą się swoją wiedzą, zdobytym doświadczeniem. Niektóre wizażanki pokończyły renomowane kursy, mają swoje gabinety itd. Przecież istotą każdego forum jest dzielenie się informacjami.
Stary 2007-06-19, 14:53   #104
Pawełeczek
Rozeznanie

hmmm...Moje Gotowanie Wiec moze taki przyklad Nutko...gdyby ktos poraz 50 pytał się Ciebie na forum "jak posolić kluski??" (jest to pytanie dotyczące podstawy podstaw dotyczących sztuki kulinarnej) to czy nie byłabys zła i nie odpisałabyś czegoś niemiłego?? Wątpie!!

W przypadku stylizacji paznokci podobne pytania to: "jak zmatowic płytke?" "jak nakleic tipsa?" etc. Padają one baaaardzo często...za często. Kultura wypowiedzi idzie wtedy na bok...ustępuje miejsca poirytowaniu i zwykłej ludzkiej złosci.

Pozdrawiam
Stary 2007-06-19, 14:55   #105
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Ami ale tu chodzi tylko i wyłącznie o wiedzę dotyczącą przedłużania paznokci metodą żelowa czy akrylową czy inną porcelaną. Wybacz ale gotowaniem czy malowanie nikomu krzywdy nie zrobisz ale stylizacja to juz troszeczkę poważniejsza sprawa, biorąc pod uwagę zdrowie.
Ami dzielimy się informacjami i wiedzą ale istotą tego forum nie jest nauka krok po kroku a pomoc - wystarczy przeczytać wątki redakcyjne np " Tu nie uczymy przedłużania paznokci" i to tylko o tą kwestie się rozchodzi. To nie jest jak w makijażu weźmiesz pędzelek do ręki , trochę cienia i zaczynasz malowanie .... źle - zmywasz . W stylizacji paznokci jest to trochę bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać.
mona1978 jest offline  
Stary 2007-06-19, 14:57   #106
Nutka
Nutka nie gryzie!

Cytat:
hmmm...Moje Gotowanie Wiec moze taki przyklad...gdyby ktos poraz 50 pytał się Ciebie na forum "jak posolić kluski??" (jest to pytanie dotyczące podstawy podstaw dotyczących sztuki kulinarnej) to czy nie byłabys zła i nie odpisałabyś czegoś niemiłego?? Wątpie!!

W przypadku stylizacji paznokci podobne pytania to: "jak zmatowic płytke?" "jak nakleic tipsa?" etc. Padają one baaaardzo często...za często. Kultura wypowiedzi idzie wtedy na bok...ustępuje miejsca poirytowaniu i zwykłej ludzkiej złosci.

Pozdrawiam

i tak po prostu jest i wtedy po raz tysięczny odsylam do watku lub wyszukiwarki...widzisz moj podpis?????

Nie widze powodu żeby zadzierac nosa czy denerwowac sie lub wysmiewac ..a kultura obowiazuje na tym forum bezwzgednie czy to sie Tobie i innym podoba czy nie...

WYSZUKIWARKA nie gryzie

mikroREKLAMA
Moje gotowanie

Nutka jest offline  
Stary 2007-06-19, 15:09   #107
Pawełeczek
Rozeznanie

OK..ja wiem ze wyszukiwarka istnieje (nawet czasem korzystam). Tyle że sposob na posolenie klusków da sie opisac...baa nawet mozna podac dokladną ilosc soli jaką należy wsypać.

W przypadku stylizacji paznokci jest deczko inaczej. Nie da sie nauczyc: poprawnego przygotowania płytki, naklejenia tipsa, nakładania żeli i poprawnego budowania paznokcia opisowo lub obrazkowo przez internet . To trzeba zobaczyc i wyćwiczyc na kursach!! W innym przypadku delikwentki bez kursów beda krzywdziły swoje klientki dodatkowo tworząc mity o stylizacji paznokci, co jak sama przyznasz jest dodatkowym powodem do nerwów.
Stary 2007-06-19, 15:10   #108
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mona1978 Pokaż wiadomość
Ami ale tu chodzi tylko i wyłącznie o wiedzę dotyczącą przedłużania paznokci metodą żelowa czy akrylową czy inną porcelaną. Wybacz ale gotowaniem czy malowanie nikomu krzywdy nie zrobisz ale stylizacja to juz troszeczkę poważniejsza sprawa, biorąc pod uwagę zdrowie.
Ami dzielimy się informacjami i wiedzą ale istotą tego forum nie jest nauka krok po kroku a pomoc - wystarczy przeczytać wątki redakcyjne np " Tu nie uczymy przedłużania paznokci" i to tylko o tą kwestie się rozchodzi. To nie jest jak w makijażu weźmiesz pędzelek do ręki , trochę cienia i zaczynasz malowanie .... źle - zmywasz . W stylizacji paznokci jest to trochę bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać.
Jeśli istnieje zapis w regulaminie podforum to wystarczy odesłać użytkowniczkę do niego, albo w ogóle się nie odzywać, a nie robić z tego wielki problem i jeździć po niej jak po łysej kobyle.
Zauważ, że na biochemii też podaje się różne przepisy, które nieumiejętnie zastosowane mogą zaszkodzić, dlatego użytkowniczki dzielą się swoimi doświadczeniami, żeby uniknąć błędów. I często jest tak, że w salonie kosmetycznym, żeby wykonań taki zabieg trzeba mieć ukończony kurs.

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2007-06-19 o 16:33
Stary 2007-06-19, 15:45   #109
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
haha no ja rozumiem Twoj bunt... to moze byc rzeczywiscie wkurzajace jak ktos pyta o cos konketnego a odpowiedzi nie uzyskuje tylko jakies zbedne komentarze no ale niektore watki sa tak absurdalne ze trzeba to jakos skomentowac..najczesciej zakladane na Sexie..
no ale jesli ktos pyta o cos konkretnego to jak najbardziej trzeba odpowiedziec... z tym sie zgodze
Proszę Seksu do tego nie mieszać. Zawsze jest reakcja na wątki wszelkiej maści i nie ma obowiązku komentowania każdego bzdurnego tematu...
Stary 2007-06-19, 15:46   #110
Ray
Zakorzenienie

ja zakldajac ten watek nie wyssalam go sobie z palca... bywam na innych podforach i czegos takiego nie widzilam.. takiej brak kultury... a skad to wzielam? wlasnie wpisalam w wyszukiwarke to co mnie interesowalo i czytajac posty na ten temat tylko sie zirytowalam ze ktos zadajac pytanie jest traktowany jak zlo konieczne... nie wiem czy watek byl 10 czy 100 nie wazne kultura powinna byc..

jestem zdania ze watki dublowane nie powinny miec rekacji i tyle jednej trzeciej nie odpisze nikt i zaczna szukac same...
co do zakladnaia tipsow "samemu" bez kursu... rzecza jasna jestr ze potrzeba kurs ale to juz nie wasza sprawa tylko jej... przejedzie sie raz drugi i pojdzie na kurs jesli ktos pyta o konkretna rzecz albo dac odpowiedz albo nie i juz..

co do przykladu z" jesli mamusia..."
nikgo tym nie obrazilam nikogo nicku tu nie wymienilam.. podalam tylko przyklad ze tu nie siedza osoby ktore maja nadmiar pieniadzy i robia kurs ale tez wlasnie osoby ktore chca czegos sie nauczyc wymienic poglady, moze wlasnie dowiedziec sie czy te ciezko zarobione pieniadze warto inwestowac w taka a nie inna lampe, czy takie a nie inne zele czy taki a nie inny kurs... po prostu

co to pauli nie trzeba szukac innych watków po prostu przejrzec ten i zobaczyc o co chodzi w odpowiedziach...

ja nie wnikam kto jaka ma szkole sama jestem kosmetyczka i szczerze jesli ktos by mnie zapytal o fachowa porade odpowiedzialabym fachowo.... gdybym uwazala ze to 10 watek o tym nie odpowiedzialabym albo podala linka do tej odpowiedzi i koniec....
wrecz powiem wam jako kosmetyczka jestem dumna ze dziewczyny ktore pytaja o rozne kosmetyczne rzeczy to robia... to swiadczy tylko o tym ze chca wyjsc z ciemnoty i nie zrobic sobie krzywdy.. bardzo chetnie udzielilabym rade...

ktos tu powyzej dobrze napisal , jesli ktos ma problemy z wodza nerw to przejsc gdzie indziej.... zasada " nie podoba ci sie tu to se idz " jest bez sensu... skoro wiekszosc osob twierdzi ze brak tu kultury i BOJA sie napisac co kolwiek to cos nie tak...
Stary 2007-06-19, 15:55   #111
Jula84
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja swojego zdania nie zmienie. Nie bede odpowiadac po raz tysieczny na to samo pytanie, skoro czesto kilka watków nizej zadane zostalo to samo pytanie.
A przepraszam...czy ktoś nałożył na Ciebie ten obowiązek?

Jeżeli denerwują was te dublowane posty, głupie pytania to po prostu na nie NIE ODPOWIADAJCIE. Post spada na koniec listy i nikt o nim nie pamięta a wam zdenerowanie przechodzi po 2 minutach. Na fryzjerce takich jest dużo więcej (tam jest ponad 500 stron forum!)
Ray zwróciła uwagę na kulturę wypowiedzi tu panującą... a forum paznokciowe nie jest waszą własnością i kązdy ma prawo zadać głupie pytanie. Wy natomiast możecie na nie nie reagować.
Czy jak turysta mnie zapyta jak dosc na Rynek Główny w Krakowie to mam go wyśmiać, poniżyć i powiedzieć że nie szanuje pracy wydawców map po Krakowie?!
Jula84 jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:03   #112
Nutka
Nutka nie gryzie!

Cytat:
OK..ja wiem ze wyszukiwarka istnieje (nawet czasem korzystam). Tyle że sposob na posolenie klusków da sie opisac...baa nawet mozna podac dokladną ilosc soli jaką należy wsypać.
własnie tak tutaj sa traktowane osoby z innym doświadczeniem ,proszące o wyjasnienie itp..
kpisz z "kluskow" .....a denerwuje Cie że ktos zada pytanie z dziedziny w ktorej jesteś orlem i tak bardzo cięzko zapracowaleś...brak słów..

Koncze ta wymiane zdan bo TY nigdy nie zrozumiesz że autorce watku chodzilo o KULTURĘ wypowiedzi ,o GRZECZNOŚĆ, UPRZEJMOŚĆ...i powiem Ci raz jeszcze na tym forum jest to wymagane.

WYSZUKIWARKA nie gryzie

mikroREKLAMA
Moje gotowanie

Nutka jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:25   #113
mex
Zadomowienie

Dla niektórych udzielanie odpowiedzi w formie zawoalowanych szyderstw i innych ciekawych rzeczy to sam miód. Cóż, ćwiczyć, popisywać się, lubować w tym, szukać poklasku można wszędzie Tylko ile osób szukając konkretów na paznokciowym chce takie kreatywne wypowiedzi czytać?
mex jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:34   #114
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

A ja się pytam gdzie jest MODERATOR tego forum ? ! Dlaczego w dalszym ciągu trwa Tutaj bezsensowna przepychanka ?
Ami sa pewne granice ..... ilez można podawać w kółko ten sam link ? Czy prośbe o skorzystanie z wyszukiwarki ?
Jula84 - "Jeżeli denerwują was te dublowane posty, głupie pytania to po prostu na nie NIE ODPOWIADAJCIE." Będę odpowiadała lub nie w sposób kulturalny lub mniej , w razie naruszenia REGULAMINU dostanę upomnienie/banana czy inną nagrodę - nie chcesz to NIE CZYTAJ

Gdzie jest moderator ?
mona1978 jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:43   #115
Ines1985
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
A przepraszam...czy ktoś nałożył na Ciebie ten obowiązek?

Jeżeli denerwują was te dublowane posty, głupie pytania to po prostu na nie NIE ODPOWIADAJCIE. Post spada na koniec listy i nikt o nim nie pamięta a wam zdenerowanie przechodzi po 2 minutach. Na fryzjerce takich jest dużo więcej (tam jest ponad 500 stron forum!)
Ray zwróciła uwagę na kulturę wypowiedzi tu panującą... a forum paznokciowe nie jest waszą własnością i kązdy ma prawo zadać głupie pytanie. Wy natomiast możecie na nie nie reagować.
Czy jak turysta mnie zapyta jak dosc na Rynek Główny w Krakowie to mam go wyśmiać, poniżyć i powiedzieć że nie szanuje pracy wydawców map po Krakowie?!
Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Dla niektórych udzielanie odpowiedzi w formie zawoalowanych szyderstw i innych ciekawych rzeczy to sam miód. Cóż, ćwiczyć, popisywać się, lubować w tym, szukać poklasku można wszędzie Tylko ile osób szukając konkretów na paznokciowym chce takie kreatywne wypowiedzi czytać?
Własnie dokładnie o to w tym całym sporze chodzi. Tylko że nie wszyscy to rozumieją

Cytat:
A ja się pytam gdzie jest MODERATOR tego forum ? ! Dlaczego w dalszym ciągu trwa Tutaj bezsensowna przepychanka ?
Ami sa pewne granice ..... ilez można podawać w kółko ten sam link ? Czy prośbe o skorzystanie z wyszukiwarki ?
Jula84 - "Jeżeli denerwują was te dublowane posty, głupie pytania to po prostu na nie NIE ODPOWIADAJCIE." Będę odpowiadała lub nie w sposób kulturalny lub mniej , w razie naruszenia REGULAMINU dostanę upomnienie/banana czy inną nagrodę - nie chcesz to NIE CZYTAJ

Gdzie jest moderator ?
Moderator...
Moderator być może uczy się do bardzo waznego egzaminu. A może siedzi w pracy.. Może pojechał z psem do weterynarza... Może go oczy bolą od pracy przed komputerem i zrobił sobie kilka dni przerwy od forum.
A może po prostu siedzi sobie gdzieś na ławeczce i cieszy się ładną pogodą.
Czy ktoś mu może tego zabronić i nakazać siedzieć na podforum paznokciowym i pilnowac tu porządku?

Ines1985 jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:44   #116
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

Cytat:
a może skończmy już tę dyskusję? racja Ray jest oczywista, czasem brak kultury w wypowiedziach jest rzeczywiście widoczny, wystarczy wtedy tak jak powiedziała Ines kliknąć "zły post", omijajmy zdublowane wątki, na pewno zginą śmiercią naturalną. Kto chce niech pomaga, kto nie chce, niech tego nie robi, mnie sprawia to olbrzymią przyjemność, choć pomóc moge niewiele, bo sama niewiele umiem, ale jest wiele doświadczonych stylistek, które pomagają swoją fachową wiedzą ( a nie wklejaniem obrazków jak co niektóre, hihihi, znaczy myślę o sobie.

Niech to podforum stanie się najmilszym, tego zyczę sobie i Wam
awa2001 jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:50   #117
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Moderator...
Moderator być może uczy się do bardzo waznego egzaminu. A może siedzi w pracy.. Może pojechał z psem do weterynarza... Może go oczy bolą od pracy przed komputerem i zrobił sobie kilka dni przerwy od forum.
A może po prostu siedzi sobie gdzieś na ławeczce i cieszy się ładną pogodą.
Czy ktoś mu może tego zabronić i nakazać siedzieć na podforum paznokciowym i pilnowac tu porządku?

Chyba taka jego rola - pilnowanie porządku
mona1978 jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:50   #118
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Cytat:
Hi hi.. oj można, można Na redakcyjnym wątków pt. 'czy można zmienić nick?' jest od groma i jeszcze trochę a zapewne będzie jeszcze więcej
Ludzie się nie zmienią, nowi często popełniają błędy, a stali użytkownicy potrafią być bezczelni. Kiedyś dostałam PW od dziewczyny z dość dużym stażem, z prośbą o streszczenie obszernego wątku, bo jej się nie chciało czytać tego to nawet regulamin nie przewidział Po prostu trzeba zachować spokój... choć to czasami jest bardzo trudne
Stary 2007-06-19, 16:54   #119
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Hi hi.. oj można, można Na redakcyjnym wątków pt. 'czy można zmienić nick?' jest od groma i jeszcze trochę a zapewne będzie jeszcze więcej
Ludzie się nie zmienią, nowi często popełniają błędy, a stali użytkownicy potrafią być bezczelni. Kiedyś dostałam PW od dziewczyny z dość dużym stażem, z prośbą o streszczenie obszernego wątku, bo jej się nie chciało czytać tego to nawet regulamin nie przewidział Po prostu trzeba zachować spokój... choć to czasami jest bardzo trudne

Spoko - pisać PW jej się chciało ale czytać to już nie
mona1978 jest offline  
Stary 2007-06-19, 16:54   #120
Jelonek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Jelonku - w regulaminie jest też mowa o tym, że należy czytać zamieszczone już na forum tematy oraz korzystać z wyszukiwarki. Czy osoby, które kilka razy postępują wbrew powyższym zaleceniom ponoszą z tego tytułu jakieś konsekwencje? To nie jest pytanie retoryczne, naprawdę chciałabym się dowiedzieć (bo zauważyłam, że np. za umieszczenie w kilku miejscach tego samego posta autorzy bywają upominani, ale nie wiem co z powyższym).
Dostają upomnienia jeśli zalewają forum swoimi postami, tak jak zauważyłaś np. zakładając kilka takich samych wątków na kilku forach wizażu.
Nie da się karać wszystkich, którzy zdublują jakiś temat, bo może wpisywali inną frazę do wyszukiwarki i czegoś nie znaleźli, wystarczy odpisać, że temat był jeśli komuś się chce, a jak nie to pozostawić wątek bez odpowiedzi i już.

Cytat:
Nikt nie zmusza Cię do odpowiadania na posty, wystarczy ominąć temat i z głowy. Co do Pauli, hmmm, moderatorzy za nic punktów nie wlepiają. Widocznie należą do tej grupy społeczeństwa (wbrew temu co sama "wielce poszkodowana i karana bez przyczyny" sądzi), która łapie sarkastyczne i ociekające złośliwością, pseudo inteligentnie zawoalowane przytyki ad. inteligencji (czy czego tam jeszcze) i za nie kara właśnie. "Świętoszkowaci moderatorzy" zamiast spędzać czas na łączeniu wątków, czy odsyłaniu do wyszukiwarki właśnie, muszą odpowiadać na złe posty i wlepiać upomnienia, bo z tej wrażliwości nerwy niektórymi targają na prawo i lewo.
Powtarzam, bo chyba się nie rozumiemy i rozmawiamy o dwóch zupełnie różnych sprawach. Nie jest mowa o tym, że odpowiadacie na setny post "czy akryl za 10 zł jest ok?", ale o to, w jaki sposób to robicie.
Zachowajcie złośliwości dla siebie, to i problemów oszczędzicie sobie (przypominam, że za punkty jest ban) i modom, którzy te kartki muszą co chwilę wlepiać.

Cytat:
Ines1985 skoro moderator jest tylko jeden i nie radzi sobie, zawsze może zrezygnować ze stanowiska - skoro ta robota go nie kręci
Moderator może zawsze liczyć na pomoc innych wizażanek ale sam też powinien robić coś w tym kierunku - pojawienie się raz na jakiś czas tutaj to chyba za mało - tym bardziej, że nie trzeba wertować wątków one same w oczy włażą i aż się proszą o kłódeczkę
O dodatkowe siły moderatorskie się Szefostwo postara, spokojna Wasza głowa. Jeżeli chodzi o pomoc, to owszem, byłoby miło i chyba jedynie tego od niektórych wizażanek oczekujemy, żeby targające nimi nerwy opanowywały, a frustracje wyrzucały gdzieś indziej, np. na siłowni.

Cytat:
Otóż to, jak widać, nie każdy ma ochotę przedzierać się przez niemiłe i czasami niekulturalne, mocno naginające regulamin posty, stąd wątek. Jeżeli macie potrzebę poklaskiwania sobie która bardziej dopiecze, bo jakiś wątek powstał, który jest "głupi, zdublowany czy co tam jeszcze" to prowadźcie konferencyjną na gg.
Jelonek jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości