Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-20, 11:49   #1
Princessa*
Przyczajenie

Arytmia serca

Ma ktoś tą chorobe ? czy jest ona bardzo groźna ?
Princessa* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 11:58   #2
nutka85
Wtajemniczenie

Dot.: Arytmia serca

Wszystko zalezy od tego w jakim stopniu zaawansowania jest...
Moje koleżanka ma arytmie, i jedynie niektórych rzeczy na wfie nie powinna robić.
Bierze się leki i jest ok

Mój tata też to ma... ale oprócz tego ma też blok i jakieś inne schorzenie i musi mieć rozrusznik serca...

Ale nie martw się
nie taki diabeł straszny ...
Stary 2007-06-20, 12:06   #3
Princessa*
Przyczajenie

No właśnie lekarz mi powiedział że jest ona nie groźna ale sama już nie wiem
Princessa* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:13   #4
kaileight
Zadomowienie

myslisz ze Wizazanki doradza Ci lepiej niz lekarz który Cie badał?
kaileight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:38   #5
lafigue
Zadomowienie

skoro lekarz powiedział, że nie jest groźna, to nie przejmuj się w końcu osoby nawet z poważniejszą arytmią jakoś żyją;

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 11:13   #6
Agniesia666
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do Agniesia666

podbijam watek.
moj tz ma arytmie. chyba od tego ze za szybko rosl jak byl maly. byl wtedy u lekarza, nie dostal lekow bo lekarz stwierdzil ze jest za mlody, ze ma zaczac uprawiac sporty to mu przejdzie. tak tez zrobil, ale od jakiegos czasu ze sportami u niego gorzej wcraj mowil ze go boli, dzis poszedl p skierowanie.
tylko, ze ja nic nie wiem o tej chorobie. mozecie mi cos powiedziec, zanim on pojdzie do lekarza? to sie ma do konca zycia? bedzie musial brac leki przez cale zycie? jak z tym jest wogole? czy ta choroba moze sie poglebiac?
Agniesia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 09:56   #7
dmoc4
Raczkowanie

GG do dmoc4

Hej, ja mam tak zwany wypadający płatek zastawki mitralnej, czyli zespół Barlowa

Zespół Barlowa, zespół wypadania płatka zastawki mitralnej, (ang. mitral valve prolapse, MVP) – zespół objawów, wynikających z przemieszczania się w czasie skurczu serca płatka lub płatków zastawki mitralnej (dwudzielnej), znajdującej się pomiędzy lewym przedsionkiem i komorą serca. Zjawisku temu może towarzyszyć niedomykalność mitralna. Przy stwierdzeniu pogrubienia płatka (definiowane jako jego grubość ≥5 mm) nazywa się zespół Barlowa "klasycznym", a przy braku pogrubienia płatków określany jest jako "nieklasyczny". U 40% chorych z MVP występuje wypadanie płatka zastawki trójdzielnej.
Wypadanie płatka zastawki mitralnej jest drugą najczęstszą, po ubytku przegrody międzyprzedsionkowej, wadą serca, od czasu wprowadzenia na szeroka skalę badań UKG (ultrasonokardiografia) obserwowaną nawet u 1-2,5% populacji[1][2]. Najczęściej jest to wada bezobjawowa i nie wymaga aktywnego leczenia. Nazwa zespołu pochodzi od amerykańskiego lekarza J.B. Barlowa, który w 1966 roku opisał tą nieprawidłowość[3]

To tak mądrze brzmi
Z uwagi, że najczęściej ta wada przebiega jako nieistotna hemodynamicznie (czyli nie powoduje zaburzeń krążenia krwi), zwykle nie wymaga leczenia.
Najczęściej w przebiegu zespołu Barlowa stwierdza się objawy takie jak: uczucie kołatania serca, zawroty głowy, zasłabnięcia, uczucie bólu w klatce piersiowej oraz objawy neuropsychiatryczne.
Można leczyć zespół Barlowa stosując preparaty magnezu i leki beta-adrenolityczne. Jedynie w wypadku istotnych zaburzeń hemodynamicznych – konieczne jest leczenie operacyjne wady serca, jednakże sama choroba jest wówczas traktowana jako niedomykalność zastawki mitralnej.

I mam często takie objawy właśnie, czasem wrażenie arytmii, właśnie bóle czasem mam mega mocne, trwają ze dwa dni i przechodzą. Więc nie ma się co martwić za wczasu, ja leków blokerów nie biorę, kiedyś brałam concor, ale mi poźniej go odstawili
Stary 2008-11-20, 09:59   #8
dmoc4
Raczkowanie

GG do dmoc4

Dodać jeszcze chciałam, że jestem aktywna fizycznie, jestem tancerką i instruktorem tańca, pływam, ćwiczę, po górach chodzę, i jest ok. Faktycznie czasem w górach gdy jest coraz wyżej serducho boli potwornie, ale to trwa parę minut i przechodzi. Da się z arytmią i innymi małymi wadami serducha normalnie życ I też za szybko rosłam, tak mówiliPozdrawiam
Stary 2008-11-20, 17:38   #9
Doli
Wtajemniczenie

Hmm, ja tez mam cos z sercem ale dokladnie nie wiem co. Czasami zaczyna mi strasznie szybko walić, tak jakby mialo z klatki piersiowej wyskoczyć. Widać jak mi sie bluzka porusza, a ja to slysze. Jak ktos przylozy reke to ma taki oczy
Muszę sie polozyc, bo inaczej slabo mi i męcze sie doslownie po przejsciu trzech krokow, no i wtedy zaczyna jeszcze szybciej walic. Zwykle przechodzi po paru minutach jak szybko usiąde, jak narazie max trwalo 30 min.
Troche utrudnia to zycie, bo miedzy innymi Pan na wf tego nie rozumie i kaze mi biegac. Czasami wiadomo tez ze nie mam mozliwosci usiąc, wiec sie tak mecze.

Edytowane przez Doli
Czas edycji: 2008-11-20 o 17:40
Doli jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:34   #10
wandziucha
Raczkowanie

Mnie ostatnio często zaczęło boleć serce, poszłam do lekarza i po badaniach powiedział mi, że mam tendencje do szybkiego bicia serca Przepisał mi concor cor... Ale nie mam pojęcia od czego to się wzięło. Zobaczymy jak to będzie po tabletkach i jak długo będę musiała je brać.
Czy któraś z was brała te tabletki?
wandziucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 17:14   #11
dmoc4
Raczkowanie

GG do dmoc4

Tak, ja kiedyś brałam. Pamiętaj, ze jak będziesz chciała odstawić, to małymi krokami, nie wolno od razu bo można się przekręcić.
Stary 2010-07-08, 17:04   #12
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie

Jest tu jeszcze ktoś kto bierze lub brał concor? Ja biore concor a i tak miewam wieczorami dziwne skurcze.
Czarna_Złośnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 22:15   #13
wandziucha
Raczkowanie

Ja biore już rok concor cor i było wszytko w porządku, ale od jakiegos tygosnia znowu zaczęło mnie boleć serce i to dosyć mocno... Ale poza tym to nie udczuwałam nigdy zadnych dolegliwości.
wandziucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 14:30   #14
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie

A ja zauwazyłam, że sie gorzej czuje po tym tabletkach i chyba pomału przestane je brać.
Czarna_Złośnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 00:01   #15
arsea
Raczkowanie

Co jakiś czas moje serce szaleje i strasznie mocno bije, mam wrażenie, jakby miało problem z pompowaniem krwi (tak jakoś dziwnie to robi ), tylko że... byłam już u kardiologa, serce mam w porządku, miałam holtera i nic nie wykryło (niestety nie udało się złapać tego dudnienia). Myślicie, że serce po prostu tak ma? Że czasem podudni?
Czy przyczyną może być coś innego niż serce samo w sobie?
arsea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 09:23   #16
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie

GG do BajaderkowaBaba

To jest normalne. Częstoskurcze występują fizjologicznie, nie są groźne dla życia i większość osób raz na jakiś czas ma uczucie kołatania.
BajaderkowaBaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:42   #17
annula22
Raczkowanie

Smaczny profil annula22
Smaczne przepisy1
GG do annula22

Witam.mój przypadek jest dosyć dziwny bo moje arytmie miewam tylko w nocy jak już się położę do łóżka.w dzień zdażają mi się tylko takie przeskoki w sercu (jakby uczucie zatrzymania serca na chwile,takie ściśnięcie i wraca do normy), po których zawsze mi szumi w głowie i tak dziwnie się czuję. Natomiast w nocy jak spokojnie leżę serce bije mi tak szybko - normalnie mam wrażenie takiego trzepotania szybkiego.miałam już jednego holtera-nie wyszło nic,będę miała drugiego teraz.żadnych leków nie dostałam bo jak nie wiadomo co mi jest to nie wiadomo czym to leczyć - już od dłuższego czasu przyjmuje wapno, koenzym Q10, potas w normie,tarczyca też. szukam przyczyny tych zaburzeń bo podobno arytmia to nie choroba sama w sobie tylko objaw jakichś dolegliwości.czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
Tak pociesza każdy mnie
Mówią- nie daj się, trzeba dzielnie trzymać się
Trzeba zacząć od początku, trzeba zamknąć drzwi"

[ori_bas]478720[/ori_bas]

[ori_ivo]478720[/ori_ivo]
annula22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 20:42   #18
kwiatek101
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez annula22 Pokaż wiadomość
czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
tak. Lekarz
kwiatek101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 10:29   #19
Ewa032
Przyczajenie

Po czym mozna rozpoznac czy ma sie arytmie czy zawał?
Ewa032 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 11:22   #20
Ewa032
Przyczajenie

Post Dot.: Arytmia serca

A moze kupić na wszelki wypadek zestaw testów sercowych Caretest Heart? Jak sadzicie?
Ewa032 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości