Arytmia serca - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie Porady i dyskusje na tematy związane z profilaktyką, rozpoznawaniem, przebiegiem i leczeniem chorób człowieka. Pamiętaj: porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza i ma jedynie funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-20, 11:49   #1
Princessa*
Przyczajenie

Arytmia serca

Ma ktoś tą chorobe ? czy jest ona bardzo groźna ?
Princessa* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 11:58   #2
nutka85
Wtajemniczenie

Dot.: Arytmia serca

Wszystko zalezy od tego w jakim stopniu zaawansowania jest...
Moje koleżanka ma arytmie, i jedynie niektórych rzeczy na wfie nie powinna robić.
Bierze się leki i jest ok

Mój tata też to ma... ale oprócz tego ma też blok i jakieś inne schorzenie i musi mieć rozrusznik serca...

Ale nie martw się
nie taki diabeł straszny ...
Stary 2007-06-20, 12:06   #3
Princessa*
Przyczajenie

No właśnie lekarz mi powiedział że jest ona nie groźna ale sama już nie wiem
Princessa* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:13   #4
kaileight
Zadomowienie

myslisz ze Wizazanki doradza Ci lepiej niz lekarz który Cie badał?
kaileight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:38   #5
lafigue
Zadomowienie

skoro lekarz powiedział, że nie jest groźna, to nie przejmuj się w końcu osoby nawet z poważniejszą arytmią jakoś żyją;

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 11:13   #6
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson

Wpisy w blogu: 3
GG do Agniesia666

podbijam watek.
moj tz ma arytmie. chyba od tego ze za szybko rosl jak byl maly. byl wtedy u lekarza, nie dostal lekow bo lekarz stwierdzil ze jest za mlody, ze ma zaczac uprawiac sporty to mu przejdzie. tak tez zrobil, ale od jakiegos czasu ze sportami u niego gorzej wcraj mowil ze go boli, dzis poszedl p skierowanie.
tylko, ze ja nic nie wiem o tej chorobie. mozecie mi cos powiedziec, zanim on pojdzie do lekarza? to sie ma do konca zycia? bedzie musial brac leki przez cale zycie? jak z tym jest wogole? czy ta choroba moze sie poglebiac?
Agniesia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 09:56   #7
dmoc4
Raczkowanie

GG do dmoc4

Hej, ja mam tak zwany wypadający płatek zastawki mitralnej, czyli zespół Barlowa

Zespół Barlowa, zespół wypadania płatka zastawki mitralnej, (ang. mitral valve prolapse, MVP) – zespół objawów, wynikających z przemieszczania się w czasie skurczu serca płatka lub płatków zastawki mitralnej (dwudzielnej), znajdującej się pomiędzy lewym przedsionkiem i komorą serca. Zjawisku temu może towarzyszyć niedomykalność mitralna. Przy stwierdzeniu pogrubienia płatka (definiowane jako jego grubość ≥5 mm) nazywa się zespół Barlowa "klasycznym", a przy braku pogrubienia płatków określany jest jako "nieklasyczny". U 40% chorych z MVP występuje wypadanie płatka zastawki trójdzielnej.
Wypadanie płatka zastawki mitralnej jest drugą najczęstszą, po ubytku przegrody międzyprzedsionkowej, wadą serca, od czasu wprowadzenia na szeroka skalę badań UKG (ultrasonokardiografia) obserwowaną nawet u 1-2,5% populacji[1][2]. Najczęściej jest to wada bezobjawowa i nie wymaga aktywnego leczenia. Nazwa zespołu pochodzi od amerykańskiego lekarza J.B. Barlowa, który w 1966 roku opisał tą nieprawidłowość[3]

To tak mądrze brzmi
Z uwagi, że najczęściej ta wada przebiega jako nieistotna hemodynamicznie (czyli nie powoduje zaburzeń krążenia krwi), zwykle nie wymaga leczenia.
Najczęściej w przebiegu zespołu Barlowa stwierdza się objawy takie jak: uczucie kołatania serca, zawroty głowy, zasłabnięcia, uczucie bólu w klatce piersiowej oraz objawy neuropsychiatryczne.
Można leczyć zespół Barlowa stosując preparaty magnezu i leki beta-adrenolityczne. Jedynie w wypadku istotnych zaburzeń hemodynamicznych – konieczne jest leczenie operacyjne wady serca, jednakże sama choroba jest wówczas traktowana jako niedomykalność zastawki mitralnej.

I mam często takie objawy właśnie, czasem wrażenie arytmii, właśnie bóle czasem mam mega mocne, trwają ze dwa dni i przechodzą. Więc nie ma się co martwić za wczasu, ja leków blokerów nie biorę, kiedyś brałam concor, ale mi poźniej go odstawili
Stary 2008-11-20, 09:59   #8
dmoc4
Raczkowanie

GG do dmoc4

Dodać jeszcze chciałam, że jestem aktywna fizycznie, jestem tancerką i instruktorem tańca, pływam, ćwiczę, po górach chodzę, i jest ok. Faktycznie czasem w górach gdy jest coraz wyżej serducho boli potwornie, ale to trwa parę minut i przechodzi. Da się z arytmią i innymi małymi wadami serducha normalnie życ I też za szybko rosłam, tak mówiliPozdrawiam
Stary 2008-11-20, 17:38   #9
Doli
Wtajemniczenie

Hmm, ja tez mam cos z sercem ale dokladnie nie wiem co. Czasami zaczyna mi strasznie szybko walić, tak jakby mialo z klatki piersiowej wyskoczyć. Widać jak mi sie bluzka porusza, a ja to slysze. Jak ktos przylozy reke to ma taki oczy
Muszę sie polozyc, bo inaczej slabo mi i męcze sie doslownie po przejsciu trzech krokow, no i wtedy zaczyna jeszcze szybciej walic. Zwykle przechodzi po paru minutach jak szybko usiąde, jak narazie max trwalo 30 min.
Troche utrudnia to zycie, bo miedzy innymi Pan na wf tego nie rozumie i kaze mi biegac. Czasami wiadomo tez ze nie mam mozliwosci usiąc, wiec sie tak mecze.

Edytowane przez Doli
Czas edycji: 2008-11-20 o 17:40
Doli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:34   #10
wandziucha
Raczkowanie

Mnie ostatnio często zaczęło boleć serce, poszłam do lekarza i po badaniach powiedział mi, że mam tendencje do szybkiego bicia serca Przepisał mi concor cor... Ale nie mam pojęcia od czego to się wzięło. Zobaczymy jak to będzie po tabletkach i jak długo będę musiała je brać.
Czy któraś z was brała te tabletki?
wandziucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 17:14   #11
dmoc4
Raczkowanie

GG do dmoc4

Tak, ja kiedyś brałam. Pamiętaj, ze jak będziesz chciała odstawić, to małymi krokami, nie wolno od razu bo można się przekręcić.
Stary 2010-07-08, 17:04   #12
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie

Jest tu jeszcze ktoś kto bierze lub brał concor? Ja biore concor a i tak miewam wieczorami dziwne skurcze.
Czarna_Złośnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 22:15   #13
wandziucha
Raczkowanie

Ja biore już rok concor cor i było wszytko w porządku, ale od jakiegos tygosnia znowu zaczęło mnie boleć serce i to dosyć mocno... Ale poza tym to nie udczuwałam nigdy zadnych dolegliwości.
wandziucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 14:30   #14
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie

A ja zauwazyłam, że sie gorzej czuje po tym tabletkach i chyba pomału przestane je brać.
Czarna_Złośnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 00:01   #15
arsea
Raczkowanie

Co jakiś czas moje serce szaleje i strasznie mocno bije, mam wrażenie, jakby miało problem z pompowaniem krwi (tak jakoś dziwnie to robi ), tylko że... byłam już u kardiologa, serce mam w porządku, miałam holtera i nic nie wykryło (niestety nie udało się złapać tego dudnienia). Myślicie, że serce po prostu tak ma? Że czasem podudni?
Czy przyczyną może być coś innego niż serce samo w sobie?
arsea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 09:23   #16
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie

GG do BajaderkowaBaba

To jest normalne. Częstoskurcze występują fizjologicznie, nie są groźne dla życia i większość osób raz na jakiś czas ma uczucie kołatania.
BajaderkowaBaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:42   #17
annula22
Raczkowanie

GG do annula22

Witam.mój przypadek jest dosyć dziwny bo moje arytmie miewam tylko w nocy jak już się położę do łóżka.w dzień zdażają mi się tylko takie przeskoki w sercu (jakby uczucie zatrzymania serca na chwile,takie ściśnięcie i wraca do normy), po których zawsze mi szumi w głowie i tak dziwnie się czuję. Natomiast w nocy jak spokojnie leżę serce bije mi tak szybko - normalnie mam wrażenie takiego trzepotania szybkiego.miałam już jednego holtera-nie wyszło nic,będę miała drugiego teraz.żadnych leków nie dostałam bo jak nie wiadomo co mi jest to nie wiadomo czym to leczyć - już od dłuższego czasu przyjmuje wapno, koenzym Q10, potas w normie,tarczyca też. szukam przyczyny tych zaburzeń bo podobno arytmia to nie choroba sama w sobie tylko objaw jakichś dolegliwości.czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
Tak pociesza każdy mnie
Mówią- nie daj się, trzeba dzielnie trzymać się
Trzeba zacząć od początku, trzeba zamknąć drzwi"

[ori_bas]478720[/ori_bas]

[ori_ivo]478720[/ori_ivo]
annula22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 20:42   #18
kwiatek101
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez annula22 Pokaż wiadomość
czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
tak. Lekarz
kwiatek101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 10:29   #19
Ewa032
Przyczajenie

Po czym mozna rozpoznac czy ma sie arytmie czy zawał?
Ewa032 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 14:20   #20
Polusiaxx
Przyczajenie

Z arytmią można żyć, ale jednak to życie trzeba zmienić, bo chodzi o to, żeby starać się, żeby serce nie biło zbyt szybko, albo zbyt wolno http://artmiaserca.info/objawy.html
Polusiaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 23:56   #21
Arcydiakon
Raczkowanie

arytmia i zawał to zupełnie co innego.
Arcydiakon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 10:56   #22
karlfranz
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wandziucha Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio często zaczęło boleć serce, poszłam do lekarza i po badaniach powiedział mi, że mam tendencje do szybkiego bicia serca Przepisał mi concor cor... Ale nie mam pojęcia od czego to się wzięło. Zobaczymy jak to będzie po tabletkach i jak długo będę musiała je brać.
Czy któraś z was brała te tabletki?
Też kiedyś na podobny problem pomocny okazał się dla mnie Concor Cor, ale w połączeniu z Magnefarem B6 ( http://www.magnefar.pl/ ). Do tego dobrze ograniczyć zbędny stres i uprawiać sport w miarę możliwości (chociażby lekki jogging). Pozdrawiam!
karlfranz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 10:57   #23
krystyna77
Raczkowanie

potas - na pewno wspomoże w tej chorobie.
mikroREKLAMA
sprytne i zdrowe odchudzanie
jak naturalnie spalić tłuszcz?

Ta reklama pokazywana jest pod 480 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
krystyna77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 11:31   #24
Nadis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
potas - na pewno wspomoże w tej chorobie.
NIE WOLNO SAMEMU SOBIE APLIKOWAĆ POTASU!!!
Przepraszam, że krzyczę, ale potas powinno się przyjmować absolutnie pod pełną kontrolą lekarza. Hiperkaliemia jest cholernie niebezpieczna, może doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Więc nie wypisuj głupot.
Nadis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 23:19   #25
aretha11
Przyczajenie

Podstawą jest diagnostyka, trzeba wykonać badania na dobrym sprzęcie i najlepiej w momencie odczuwania dolegliwości. Oprócz EKG, które nie zawsze uchwyci moment nieprawidłowej pracy serca (bo musi to nastąpić w czasie badania), trzeba przeprowadzić całodobowy zapis za pomocą holtera EKG. W skrajnych przypadkach używa się domowych aparatów ekg, z których zapis można przesłać mailem do wybranego lekarza ***ciach link*** Jednak pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza, a nie leczenie się na własną rękę.

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-03-31 o 15:45
aretha11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 15:36   #26
Madziaplbia
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

mnie ten problem nie dotyczy, ale tak w ogóle to czy arytmia serca jest chorobą wyleczalną?

Edytowane przez Madziaplbia
Czas edycji: 2015-05-04 o 10:19
Madziaplbia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 15:46   #27
klempaa
laser moose

Zależy jakie arytmie.

Śledź też pies! - blogujemy

mikroREKLAMA
Domowa hodowla psów rasy berneński pies pasterski Śledzikujący Bern FCI
22.03. przyszły w naszej hodowli na świat maluszki :) mamy 4 dziewczynki i 5 chłopców :)

Ta reklama pokazywana jest pod 17 905 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
klempaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 16:12   #28
Tinajero
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez annula22 Pokaż wiadomość
Witam.mój przypadek jest dosyć dziwny bo moje arytmie miewam tylko w nocy jak już się położę do łóżka.w dzień zdażają mi się tylko takie przeskoki w sercu (jakby uczucie zatrzymania serca na chwile,takie ściśnięcie i wraca do normy), po których zawsze mi szumi w głowie i tak dziwnie się czuję. Natomiast w nocy jak spokojnie leżę serce bije mi tak szybko - normalnie mam wrażenie takiego trzepotania szybkiego.miałam już jednego holtera-nie wyszło nic,będę miała drugiego teraz.żadnych leków nie dostałam bo jak nie wiadomo co mi jest to nie wiadomo czym to leczyć - już od dłuższego czasu przyjmuje wapno, koenzym Q10, potas w normie,tarczyca też. szukam przyczyny tych zaburzeń bo podobno arytmia to nie choroba sama w sobie tylko objaw jakichś dolegliwości.czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
Może to na tle nerwowym? Mam podobnie, ale u mnie każdy holter wykrywał zaburzenia komorowe i nadkomorowe, z przewagą tych pierwszych niestety. Do tego mam epizody bigemini i wypadanie płatka zastawki oraz lekki przerost lewego przedsionka, na ostatnim EKG jakiś problem z granicznym odcinkiem QT, czy jakoś tak

Arytmia, to paskudna choroba. Napędza niezłego stracha i uczucie przeskakiwania serca jest bardzo nieprzyjemne, ja często nie spałam przez to po nocach. Ale często sami się napędzamy dodatkowo i zaburzenia serca okazują się na tle nerwowym. Ja już przestałam się tym zamartwiać, będzie co ma być, staram się dbać o siebie i kontrolować u lekarza.

Teoretycznie powinnam być na betablokerach, miałam brać Concor, ale mam bardzo niskie ciśnienie i zamiast tego miałam suplementację magnezem i potasem (Aspargin), choć wyniki miałam w normie (potas itd.). I przyznam, że bardzo pomogło. Tabletki brałam przez 2 miesiące regularnie, 2x dziennie. Teraz odstawiłam na jakiś czas. Oczywiście wszystko pod kontrolą lekarza.

Przede wszystkim dużo zależy od psychiki, trzeba starać się za dużo nie nakręcać, ludzie mają bardzo poważne choroby i wady serca, małe dzieci czekają na przeszczep. Arytmia dopiero w którymś stopniu zagraża poważnie życiu. Polecam zajrzeć tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasyfi...84_rytmu_serca (dopiero klasyfikacja 4 i 5 świadczy o istnieniu faktycznej choroby serca).

Kontrolować się u lekarza, zdrowo odżywiać, ograniczyć kawę i herbatę (!), jakiś sport basen np. i będzie dobrze

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2015-03-31 o 16:20
Tinajero jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości