retin - A - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-20, 15:07   #1
monikagwiazda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24

retin - A


Dostałam od koleżanki retin a i dobrze ze posmarowałam się nim tylko raz. W książce o lekach przeczytałam ze retin a powoduje suchosc powieki i uszkadza rogówkę, przez 2 lata po jego stosowaniu nie mozna zajsc w ciązę, w czasie jego stosowania ucikac słońca gdyz wystepuje duze ryzyko raka skory. Nie mozna go stosowac w czasie ciazy bo jest zagrozeniem dla nienarodzonego dziecka. nie stosowac go na krosty.
Chciałabym by poleciła mi Pani kremy z retinolem złuszczające. proszę o nazwy i opis działania.
monikagwiazda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 21:17   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 762
Re: retin - A

nie ma kremów z retinolem o ziałaniu złuszczającym, chyba, że zawierałyby kwasy owocowe. Odnoszę wrażenie, że mylisz kwas retinowy (składnik Retin A) i inne retinoidy z retinolem. w dziale biochemia urody jest artykuł wyjaśniejący różnicę i przykłady preparatów.
nie eksperymentuj sama z lekami na receptę (jakim jest np. retin a)
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 23:13   #3
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 063
Re: retin - A

???
Moniko, skąd masz takie informacje??
Ja używam kremu retin a. Dostałam go na receptę, dobrze działa na moją skórę... żadna powieka mi nie wyschła, a ciąży nie planuję, więc nie powiem nic o interakcjach

Justy, czy to o uszkadzaniu rogówki przez ten krem oraz te pozostałe informacje to prawda??

Pozdrawia zszokowana Kamila...
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 23:35   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 762
Re: retin - A

to może sie zdarzyc tylko po doustnym stosowaniu retinoidów. a nie po maści Retin A.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.