Cysteina? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-25, 10:00   #1
lilly1984
Raczkowanie

Cysteina?

Nie wiem czy nie powinnam na dietetyce o to pytać,ale tu tak "chemicznie" więc pytam:

Czy znacie takie lekarstwa jak Lobamine-cysteine lub Cysteine B6.Jak one działają i na co mają wpływ? Pytam tu bo przepisała mi je dermatolog i okazały się superskuteczne,niemal tak jak roaccutane
lilly1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 10:24   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Cysteina?

Znam tylko acetylocysteinę [preparat: ACC 200]. Biorę ją w chwili obecnej na zapalenie zatok - rozrzedza wydzielinę i pomaga w odkrztuszaniu/ wysmarkiwaniu, że się tak nieelegancko wyrażę.

Przydałaby się Justy.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 10:24   #3
Gonia
Zakorzenienie

Smile Dot.: Cysteina?

Cytat:
Napisane przez lilly1984 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nie powinnam na dietetyce o to pytać,ale tu tak "chemicznie" więc pytam:

Czy znacie takie lekarstwa jak Lobamine-cysteine lub Cysteine B6.Jak one działają i na co mają wpływ? Pytam tu bo przepisała mi je dermatolog i okazały się superskuteczne,niemal tak jak roaccutane
o..... ale co tak szybko poprawił Ci sie stam cery? cos takiego znalazłam:

Dla Piti i nie tylko troche o metioninie (za różańskim)

Właściwości lecznicze metioniny

Metionina działa odtruwająco, lipotropowo, przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, żółciotwóczo, żółciopędnie i przeciwkamiczo. Zakwaszając mocz i żółć zapobiega wytrącaniu się złogów w drogach moczowych i żółciowych, ponadto zapobiega ich zakażeniu. Działa ochronnie na miąższ wątroby i nerek. Zwiększa syntezę kreatyny w mięśniach zwiększając wydolność fizyczną ustroju.

Metionina hamuje wydzielanie łoju, zakwasza wydzieliny skórne działając porzeciwtrądzikowo. Przyśpiesza wzrost włosów i paznokci oraz regenerację skóry, kości i chrząstek. Wzbudza też wyraźnie procesy regeneracji tkanki łącznej.
Reguluje stężenie lipidów we krwi i tkankach, działa przeciwmiażdżycowo.

Usuwa szkodliwe nadtlenki i metale ciężkie z ustroju. Działa przeciwhistaminowo przez przyśpieszenie katabolizmu i wydalania histaminy.

Wraz z selenem wywiera działanie przeciwdepresyjne.

Wzmaga działanie litu, antybiotyków i sulfonamidów.

Dawkowanie metioniny

Metioninę należy podawać w dawce 1-5 g/dobę, najlepiej 2 razy dz. przez długi okres – kilku miesięcy lub lat. Jeżeli planowana jest dłuższa terapia najlepiej stosować metioninę w dawce 500-800 mg/dobę. W zatruciach podaje się 2,5 g metioniny co 4 godziny, wraz z witaminą C (500 mg).

W depresji, chorobie Parkinsona i w chorobach wieku podeszłego należy kojarzyć metioninę z witaminą B6.

W trądziku przewlekłym, w chorobach włosów i paznokci (łamliwość, plamki, rozdwajanie, wypadanie) – 500 mg 2 razy dz. przez co najmniej 6 miesięcy.
Metionina należy do głównych leków w terapii trądziku odwróconego (acne inversa), trądzików kosmetycznych (acne cosmetica), trądziku węglowodorowego (acne naphtica), trądziku sterydowego (acne steroidea) trądzików zawodowych (np. chlorowy – chloracne, acne chlorine seu acne chlorea, smołowy pixacne = acne pyrolea = oil acne, seu acne pyrolei, flurowy acne fluorica), trądziku polekowego (acne medicamenta).

Synergizm farmakologiczny

Selen, witamina B6, B12, witamina E, witamina F, kwas foliowy, miedź, sylimaryna, cholina, zioła żółciopędne i lipotropowe, zioła moczopędne, odtruwające , przeciwzapalne, przeciwalergiczne, odżywcze i odkażające drogi moczowe oraz układ żółciowy.

Przeciwwskazania

Metioniny nie należy podawać przy wirusowym zapaleniu wątroby, bowiem istnieją logiczne podstawy teoretyczne, iż metionina może zwiększać syntezę składników białkowych i nukleinowych wirusa.

Nie podawać przy kwasicy metabolicznej.

Preparaty

W Polsce są dostępne:

1. Methiovit (Polfa Warszawa) – tabl. powl. – preparat złożony zawierający 100 mg metioniny w 1 tabletce, ponadto cholinę, witaminy B1, B2, B6, B12, pantotenian wapnia, kwas foliowy, wit. PP i witaminę E.

2. Acimethin (GRY) – tabl. powl. 500 mg.

3. Lobamine-Cysteine (Pierre Fabre) – kaps. 350 mg metioniny i 150 mg cysteiny.

tu cała reszta http://www.rozanski.henryk.gower.pl/metionina.htm

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 10:35   #4
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:

Czy te tabletki są na recepte i ew. ile za nie płaciłaś?

Kurcze, wLąsnie wyczytałam, że Metionina (główny składnik tych tabletek )dodaje się do pasz dla trzody chlewnej!!???? i stosują ją kulturyści na przybranie masy......

Stary 2007-06-25, 12:24   #5
lilly1984
Raczkowanie

Gonia już odpowiadam
1.nie jest to lek na recepte,ale niestety jest to lek francuski,nie do dostania w Polsce.Jak pytałam panie farmaceutki to nic o tym nie wiedziały a nie mam opakowania i nie znam tej wlaściwej nazwy,w internecie nie znalazłam.Wiem że producent to pierre fabre laboratoires

2.Działanie-już 3kratnie mi pomogło-w 2 tygodnie super poprawa-ale na taki dziwny trądzik,tzn nie duże ropne naciekowe gule,tylko cała masa zaskórników,ropnych malutkich grudek i krosteczek,szczególnie na policzkach.
Na zaawansowany trądzik brałam roaccutane-mnie pomogło,to co miałam przed terapią niewróciła nigdy w takiej formie.

3.Znalazłam tylko kilka opinii na jego temat na francuskich forach-wyłącznie przy problemach z włosami

Aha,jedna z farmaceutek powiedziała mi że to jakiś aminokwas jest???

Może znajdzie się tu jakaś farmaceutka która pomoże nam tą cysteinę rozpracować
Stary 2007-06-25, 12:25   #6
lilly1984
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Czy te tabletki są na recepte i ew. ile za nie płaciłaś?

Kurcze, wLąsnie wyczytałam, że Metionina (główny składnik tych tabletek )dodaje się do pasz dla trzody chlewnej!!???? i stosują ją kulturyści na przybranie masy......
A co do ceny to nie pamiętam ale nie były jakieś szczególnie drogie i dlatego nie pamiętam.Na pewno znacznie poniżej 100 zł
Stary 2007-06-25, 12:31   #7
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
A co do ceny to nie pamiętam ale nie były jakieś szczególnie drogie i dlatego nie pamiętam.Na pewno znacznie poniżej 100 zł
http://superapteka.pl/product_info.p...aa07a391643240

znalazłam je za 42 zł na stronie www.superapteka.pl

Stary 2007-06-25, 14:44   #8
rocki
Wtajemniczenie

I cysteina, i metionina, to zwyczajne aminokwasy, oba zawierają siarkę. Niestety nie umiem wam nic powiedzieć na temat leku, o który pytałyście...
rocki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 20:41   #9
lilly1984
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
I cysteina, i metionina, to zwyczajne aminokwasy, oba zawierają siarkę. Niestety nie umiem wam nic powiedzieć na temat leku, o który pytałyście...
Rocki,jeżeli to tylko aminokwas to skąd taka poprawa skóry,jak to mniej wiecej na chłopski rozum działa?Bo teraz wprowadziłam do diety dużo białka i moja skora szaleje-a przecież białka są zbudowane z aminokwasów(tak mi się wydaje).

Goniu,dzięki wielkie za adresy,ja się pytałam w 5 aptekach w Krakowie i nikt o cysteinie nie słyszał
Stary 2007-06-25, 21:20   #10
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Rocki,jeżeli to tylko aminokwas to skąd taka poprawa skóry,jak to mniej wiecej na chłopski rozum działa?Bo teraz wprowadziłam do diety dużo białka i moja skora szaleje-a przecież białka są zbudowane z aminokwasów(tak mi się wydaje).

Goniu,dzięki wielkie za adresy,ja się pytałam w 5 aptekach w Krakowie i nikt o cysteinie nie słyszał

Lilly.... ale jesteś pewna, że to tabletki Ci pomogły? Bo tak kusisz, żę mam coraz większą ochotę kupić i wypróbować te tabletki.... w sumie 42 zł to nie tak dużo.... a może zdziałają cuda na mojej buźce, na której nie mam co prawda już pryszzcy ale zostały grudki podskórne :-(

Stary 2007-06-25, 21:50   #11
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Lilly, biochemię miałam przez rok, i tak, cysteina to aminokwas A co na opakowaniu leku jest napisane? Być może jest w nim jeszcze jakaś substancja czynna?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 13:04
Stary 2007-06-25, 23:13   #12
lilly1984
Raczkowanie

Cytat:
Lilly, biochemię miałam przez rok, i tak, cysteina to aminokwas A co na opakowaniu leku jest napisane? Być może jest w nim jeszcze jakaś substancja czynna?
To chyba skład jest
méthionine350 mg cystéine chlorhydrate anhydre150 mg
Excipients : magnésium stéarate, silice colloïdale anhydre, gélatine, titane dioxyde.

Goniu mnie to naprawdę pomagało,zaszkodzić myślę nie zaszkodzi,a ja jestem weteranem trądzikowym-roakutan,tetracykliny,szk rzypowity,revalidy,seleny i cała masa innych środów doustnych oraz aknedermy,skinoreny,diffe riny,zineryty i juz nie pamietam co.
Niewykluczone że moje problemy skórne są związane z tym że mam problemy gastrologiczne-zapalenie jelita grubego i jakieś problemy z przyswajaniem białka-ale zapwewniam że to lobamina jest jak dla mnie super.A jak ci sie cera nie poprawi to przynajmniej będziesz włoski miała ładniejsze na pewno,bo na to też działa
Stary 2007-06-25, 23:41   #13
sajszi
Raczkowanie

A może to działanie ma coś wspólnego z siarką zawartą w tych aminokwasach?

edit: znalazłam w "biochemii Harpera", że podczas metabolizmu cysteiny powstaje H2S (siarkowodór); a metabolizm metioniny prowadzi do powstania cysteiny.

Chyba ten powstały siarkowodór może mieć działanie p/bakteryjne?
sajszi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 00:32   #14
lilly1984
Raczkowanie

Doczytałam że cysteina bierze udział w syntezie kreatyny-ktora wiadomo ma wpływ na włosy,paznokcie,etc.
Jak mnie jutro mimo strajku dermatolog przyjmie to się zapytam
Stary 2007-06-27, 00:36   #15
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Doczytałam że cysteina bierze udział w syntezie kreatyny-ktora wiadomo ma wpływ na włosy,paznokcie,etc.
Chyba raczej chodziło Ci o keratynę... kreatyna to w mięśniach występuje
Stary 2007-06-27, 14:23   #16
lilly1984
Raczkowanie

Cytat:
Napisałam wiadomość ale mi wcięło
Dzięki wielkie bo właśnie szłam do apteki po kreatynę
Stary 2008-01-26, 16:57   #17
esfira
Zakorzenienie

Cytat:
czy aby napewno? (tzn wiem, ze napewno, studiowało sie to i owo)
w odżywce do włosów jak wół Kreatyna i kompleks hialuronowy
keratyne bym zrozumiała, ale kreatynę, suplement dla pakerów? O_o co ja kupiłam? Orientuje się któraś Wizażanka, o co kaman?

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 21:29   #18
1kotka
Przyczajenie

Moja Babcia jest lekarzem (już dość sędziwym) i ma problemy z wypadaniem włosów. Dostała Lobamine-Cysteine od znajomego dermatologa jako najlepszy tego typu środek. Dostałam połowę tego leku i dopiero zaczęłam kurację, więc za dużo nie potrafię powiedzieć, ale mam je z pewnego źródła, więc na pewno nie wyrośnie mi penis ani nie rozrosnę się jak Arnold
1kotka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości