Jak dlugo zrastają sie dziurki w ciele ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-25, 17:59   #1
Sandy13
Przyczajenie

Jak dlugo zrastają sie dziurki w ciele ??

Ile np. zrastają sie dziurki po kolczykach w :
- uchu,
- języku,
- nosie,
- pepku,
- wardze,
- brwi,
- itp.
Prosze o pomoc
Sandy13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:03   #2
Justynka1710
Zakorzenienie

Dot.: Jak dlugo zrastają sie dziurki w ciele ??

czytałam, że z języka nie można wyjąć już po dwóch godzinach
Myślę też, że zarastanie dziurek to sprawa indywidualna. Ja nie nosiłam kolczyków pare miesięcy, później włożyłam je bez problemi. Moja koleżanka znowu po tygodniu nie noszenia nie włożyła i musiała przebijać jeszcze raz
Pozdrówki
You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:15   #3
Sandy13
Przyczajenie

A jeżeli np. chodzi o pępek ??
moja koleżanka poszła do kosmetyczki sobie przekłuć i wkurza ją to, że ciąble ma czerwone i jej ropieje !!
postanowiła sobie go wyjąć no i nie wie czy jeszcze jej sie zrośnie.
zapewne zostanie ślad po przekłuciu, ale czy zrośnie sie jeżeli jeszcze nie jest wygojone ?????
Sandy13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 22:12   #4
Yaza
Rozeznanie

Zależy ile sie kolczyk nosiło i czy był wygojony dokładnie. Z postu powyżej wnioskuję, że nie był wygojony, więc po paru miesiącach powinna być po nim niewielka blizna. Zamast wyjmować niegojący się kolczyk proponowałabym raczej zacząć o niego dbać, przemywać solą fizjologiczną albo zainwestować w octenisept.
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 08:38   #5
devon5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sandy13 Pokaż wiadomość
A jeżeli np. chodzi o pępek ??
moja koleżanka poszła do kosmetyczki sobie przekłuć i wkurza ją to, że ciąble ma czerwone i jej ropieje !!
postanowiła sobie go wyjąć no i nie wie czy jeszcze jej sie zrośnie.
zapewne zostanie ślad po przekłuciu, ale czy zrośnie sie jeżeli jeszcze nie jest wygojone ?????
polec kolezance zeby sobie kupila masc z antybiotykiem Tribiotic czy jakos tak kosztuje ok 3 zl za saszetke, jest bardzo wydajna, mi pomogla na ropienie. Bo powiem ci ze jezeli wyjmie to moze jej rzeczywiscie zarosnac. No coz kolczyk w pepku ma to do siebie ze ropieje przez dlugi czas u mnie to trwalo pare miesiecy az trafilam na ta masc wlasnie.
devon5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:36   #6
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez devon5 Pokaż wiadomość
polec kolezance zeby sobie kupila masc z antybiotykiem Tribiotic czy jakos tak kosztuje ok 3 zl za saszetke, jest bardzo wydajna, mi pomogla na ropienie. Bo powiem ci ze jezeli wyjmie to moze jej rzeczywiscie zarosnac. No coz kolczyk w pepku ma to do siebie ze ropieje przez dlugi czas u mnie to trwalo pare miesiecy az trafilam na ta masc wlasnie.
:sciana: tribiotyku nie stosuje sie na rany sączące się, tylko na stany zapalne, dzieci, przeciez to antybiotyk...! Chryste, mogliby usunąć ten Tribiotyk z obiegu albo zrobić go na recepte, bo każda małolata sie nim smaruje, a potem albo na niego pluje, albo poleca koleżankom, którym niekoniecznie pomaga, wręcz przeciwnie Toz to MAŚĆ, maści zapychają kanał przekłucia i powodują, że do rany nie ma dostepu tlenu...! matko, zacznijcie się wy uczyc na tych lekcjach biologii...
Stary 2007-06-26, 13:56   #7
devon5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
:sciana: tribiotyku nie stosuje sie na rany sączące się, tylko na stany zapalne, dzieci, przeciez to antybiotyk...! Chryste, mogliby usunąć ten Tribiotyk z obiegu albo zrobić go na recepte, bo każda małolata sie nim smaruje, a potem albo na niego pluje, albo poleca koleżankom, którym niekoniecznie pomaga, wręcz przeciwnie Toz to MAŚĆ, maści zapychają kanał przekłucia i powodują, że do rany nie ma dostepu tlenu...! matko, zacznijcie się wy uczyc na tych lekcjach biologii...
Po pierwsze wypraszam sobie nazywanie mnie małolatą, i więcej sobie tego nie życzę. Nie wiem czy miałaś kiedykolwiek przekłuwany pępek , chyba nie bo widzisz po takim zabiegu dostajesz maść podkreślam MAŚĆ z antybiotykiem do smarowania kilka razy na dzień. Tribiotic polecila mi znajoma lekarka na taka wlasnie ranke gdy ta z salonu sie skonczyla. Takze ja nie wiem skad ty czerpiesz wiedze ale wg mnie nie masz racji a sie wymadrzasz
Stary 2007-06-26, 14:00   #8
natalczak
Zadomowienie

Cytat:
Po pierwsze wypraszam sobie nazywanie mnie małolatą, i więcej sobie tego nie życzę. Nie wiem czy miałaś kiedykolwiek przekłuwany pępek , chyba nie bo widzisz po takim zabiegu dostajesz maść podkreślam MAŚĆ z antybiotykiem do smarowania kilka razy na dzień. Tribiotic polecila mi znajoma lekarka na taka wlasnie ranke gdy ta z salonu sie skonczyla. Takze ja nie wiem skad ty czerpiesz wiedze ale wg mnie nie masz racji a sie wymadrzasz
Gdybys skorzystala z opcji : "pokaz inne posty uzytkownika" wiedzialabys ze YAZA ma duzo wiedzy na temat piercingu i z pewnoscia ma wiecej kolczykow niz cie sie wydaje.
I zgadzam sie z nia calkowicie. To ze nastapila poprawa nie znaczy ze kanal sie wygoil tylko ze sie "uspokoil",ale babranie w koncu wroci i to z taka sila ze wspolczuje...
natalczak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:19   #9
devon5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Gdybys skorzystala z opcji : "pokaz inne posty uzytkownika" wiedzialabys ze YAZA ma duzo wiedzy na temat piercingu i z pewnoscia ma wiecej kolczykow niz cie sie wydaje.
I zgadzam sie z nia calkowicie. To ze nastapila poprawa nie znaczy ze kanal sie wygoil tylko ze sie "uspokoil",ale babranie w koncu wroci i to z taka sila ze wspolczuje...
Wiesz co nie bardzo mnie interesuje ile Yaza ma kolczyków w ciele jak to określiłaś bo dla mnie to o niczym nie świadczy. Mnie i kilku osobom pomogło i żadne babranie nie wróciło. Zresztą jak wyleczona ranka i to antybiotykiem może się otworzyć, nie bardzo rozumiem. Tym bardziej dziwi mnie ton i sposób w jaki ze znawstwem poucza "mniej doświadczonych" Yaza.
Stary 2007-06-26, 14:32   #10
natalczak
Zadomowienie

Cytat:
Wiesz co nie bardzo mnie interesuje ile Yaza ma kolczyków w ciele jak to określiłaś bo dla mnie to o niczym nie świadczy. Mnie i kilku osobom pomogło i żadne babranie nie wróciło. Zresztą jak wyleczona ranka i to antybiotykiem może się otworzyć, nie bardzo rozumiem. Tym bardziej dziwi mnie ton i sposób w jaki ze znawstwem poucza "mniej doświadczonych" Yaza.

Hmm to co wedlug ciebie swiadczy o wiedzy na temat piercingu? przypadek,tak jak u ciebie,ze pomoglo?
Sorki ale dla mnie TO o niczym nie swiadczy...
P.s. nie chodzi o otwarcie sie ranki,widze ze mowimy o czyms innym...
Stary 2007-06-26, 14:48   #11
devon5
Raczkowanie

Cytat:
Hmm to co wedlug ciebie swiadczy o wiedzy na temat piercingu? przypadek,tak jak u ciebie,ze pomoglo?
Sorki ale dla mnie TO o niczym nie swiadczy...
P.s. nie chodzi o otwarcie sie ranki,widze ze mowimy o czyms innym...
Wiesz masz prawo mieć inne zdanie, ja swoją wiedze opieram na poradach lekarza , który jak już wspomniałam doradził mi kupno owej maści.
w poprzedniej wypowiedzi napisałas:" To ze nastapila poprawa, nie znaczy ze kanal sie wygoil tylko ze sie uspokoil, ale babranie w koncu wroci i to z taka sila ze wspolczuje" Stad moja odpowiedz o otwarciu i babraniu. Ja swoja dziurke wygoilam i nigdy nie nastapilo zadne babranie, pomogl mi w tym tribiotic i podzielilam sie tym z innym bo wiem jak uciazliwe jest gojenie. I szczerze mowiac nie zamierzam nikogo zmuszac do jej uzywania po prostu podzielilam sie swoim doswiadczeniem. Natomiast ja nie zamierzam sie z Tobą licytowac o slusznosci moich czy Yazy racji. Pozdrawiam
Stary 2007-06-26, 14:58   #12
natalczak
Zadomowienie

Cytat:
Natomiast ja nie zamierzam sie z Tobą licytowac o slusznosci moich czy Yazy racji. Pozdrawiam
Ja rowniez nie. Ale fajnie by bylo gdybys nawet niemile komentarze umiala zniesc. Poczytaj sobie watki o piercingu dowiesz sie jakie glupoty robia ludzie i jakie miejsca smaruja owym tribiotikiem...

EOT.
Stary 2007-06-26, 15:11   #13
devon5
Raczkowanie

[quote=natalczak;4645885]Ja rowniez nie. Ale fajnie by bylo gdybys nawet niemile komentarze umiala zniesc.
Ale dlaczego mam nie reagowac gdy ktoś mnie obraża? Ani ja nie znam tej osoby ani ona mnie więc po co tego typu epitety To jest forum publiczne i chyba jakaś kultura powinna tutaj panowac chyba sie ze mna zgodzisz.
A co sie tyczy tych ludzi o ktorych piszesz, to niestety nie mozemy brac odpowiedzialnosci za "pomysly" niektorych.
Stary 2007-06-26, 15:28   #14
natalczak
Zadomowienie

Ale ja nie widze w poscie YAZY w zadnym miejscu ze mowa jest konkretnie o tobie. To co napisala YAZA,wedlug mnie,bylo generalizowaniem. Nie rozumiem dlaczego odnioslas to do siebie.
Owszem odpowiedzialnosci brac nie mzoemy ale mozemy ich ustrzec przed popelnianiem bledow nie piszac pewnych rzeczy. Miedzy innymi o "zbawiennym"wplywie tribiotiku.
Stary 2007-06-26, 15:56   #15
devon5
Raczkowanie

Cytat:
Ale ja nie widze w poscie YAZY w zadnym miejscu ze mowa jest konkretnie o tobie. To co napisala YAZA,wedlug mnie,bylo generalizowaniem. Nie rozumiem dlaczego odnioslas to do siebie.
Owszem odpowiedzialnosci brac nie mzoemy ale mozemy ich ustrzec przed popelnianiem bledow nie piszac pewnych rzeczy. Miedzy innymi o "zbawiennym"wplywie tribiotiku.
Nigdzie nie określiłam go jako zbawienny, za to ja uważam ze powinno sie pisac o tym bo po to jest to forum aby wymieniać spostrzeżenia, ale wszystkie te specyfiki należy używać zgodnie z jego zastosowaniem! Troch mnie już znużyła ta tyrada.
Stary 2007-06-26, 21:22   #16
Yaza
Rozeznanie

O, widze w każdym poście mój nick, to sie może udziele.

Nie pisałam w swojej wypowiedzi konkretnie o devon5, nie nazywałam jej małolatą - jak słusznie zauważyła natalczak - generalizowałam.

Teraz cos nie coś do rad lekarzy: nie raz widziałam migrujące pępki po radach lekarzy - 'przemywaj spirytusem, woda utleniona, psim g****m' - a dzieciaki na to ida, bo tak w końcu mówi lekarz. Nie chce w tym momencie obrażac kompetencji lekarzy, ale rana po przekłuciu nie jest typowym skaleczeniem powierzchniowym, dotyczą jej inne zasady. Można sie kłucić co do skuteczności tribiotyku, nie będe pisać, że nie działa, bo działa, takie ma zastosowanie - jednak muszą być ku temu warunki. Działa prawidłowo w konkretnych przypadkach.

Tym przypadkiem nie jest kolczyk w pępku. Tym bardziej sączący się kolczyk w pępku, bo, jak pisałam wcześniej, TRIBIOTYKU NIE STOSUJE SIE NA RANY SĄCZĄCE.

Teraz skąd wynika moje zdanie na temat tribiotyku: Tribiotyk jest zmorą piercerów. O tym pisałam juz wcześniej. Wynika to z tego, że tribiotyk działa w przypadkach określonych i to, że pomogło na jeden pepek nie znaczy, że pomoże na drugi, ale na to zwykle polecając go sie nie patrzy.

Jest on antybiotykiem. Mając katar nie sięgamy po antybiotyki, więc czemu mając niewielką ranę w postaci piercingu, zapychamy go maścią z antybiotykiem? Jako maść odcina dopływ tlenu, jako antybiotyk działa na komórki odpowiedzialne także za gojenie się rany.

W życiu widziałam więcej spieprzonych pepków działaniem tribiotyku, niż uleczonych, a pępków widziałam sporo. Dlatego nikt z doświadczeniem opartym na 'koleżanka psiapsiuły koleżanki używała' nie przekona mnie, że jest inaczej.

BTW: do posta kierowanego bezpośrednio do mnie.
Pępek kłuty miałam - dwa razy. Nie tylko pepek, kolczyków w zyciu miałam sporo i ani razu nie dostałam od piercera maści jakiejkolwiek, tym bardziej tribiotyku. Dostaję za to bardziej użyteczne uwagi dotyczące higieny: przemywać 3 trzy dziennie sola fizjologiczną lub octeniseptem, nie dotykać łapami, nie wyjmować przez pół roku. I myslę, że wielu take uwagi by się przydały, może mniej by było ropiejących pepków leczonych antybiotykami w masci.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości