Czoło w krostkach pomocy!!!! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-11, 17:16   #271
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

a skad wiem ze ten zapycha a ten nie ?? nie umiem tego rozróżnic:/

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 18:26   #272
karla_92
Zakorzenienie

dagna1: masz super Tate

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
a skad wiem ze ten zapycha a ten nie ?? nie umiem tego rozróżnic:/
Musisz spojrzec na sklad. To bedzie zapychac jesli masz podatna cere (tlusta, mieszana):

paraffin,
petrolatum,
caprylic/capric triglyceride (trójglicerydy),
izopropyl miristate,
izopropyl linolenate,

izopropyl palmitate,
izopropyl lanolate,
izopropyl izostearate,
izoparafiny C9-C11,
pochodne kwasu oleinowego (oleic adic, oleic alcohol),
octyl palmitate,
lactyl miristate,
coconut oil,
grape seed oil,
kernel oil,
sweet almond oil,
pochodne lanoliny.

Oczywiscie sa jeszcze inne skladniki ale ta sa te podstawowe i te ktore pamietam/mam zapisane
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 19:03   #273
Paulinka675
Zakorzenienie

ja uzywam vichhy aqualia thermal riche, ma jeden z tych składników ale nie zauważyłam po nim pogorszenia

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Stary 2007-11-11, 19:31   #274
dagna1
Zakorzenienie

Paulinka675,te skladniki,ktore zostaly podane nie MUSZA zapychac /powodowac pryszczy/,ale MOGA. mnie np po nivea niemilosiernie zapycha. po jakims czasie to samo bylo z dove. jedynie krem nawilzajaco-regenerujacy dermosan jest dla mnie dobry i tylko nim sie smaruje/jezeli chodzi o nawilzanie/. nie chce ryzykowac z innymi
dagna1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 19:35   #275
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Nie bylo tam silikonow wymienionych ,a one czesto zapychaja.Nie wszystkich ale zdarza sie.Ja nie ryzykuje z nawilzaczami jak naprawde nie musze ,bo zawsze cos mnie zapcha.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:14   #276
Paulinka675
Zakorzenienie

karla_92 petrolatum nie jest zapychajacy
http://www.geocities.com/mcsworld2000/comedogenic.htm
tu jest tabelka z wszystkimi składnikami

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Stary 2007-11-15, 11:17   #277
olivvka
Raczkowanie

Cytat:
Petrolatum niestety jest zapychający i to bardzo, to jest tłuszcz, który nie pozwala skórze oddychać i osoby z trądzikiem powinny tego unikać jak ognia. Chcecie dowiedzieć się więcej, to odsyłam tu: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
olivvka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 14:31   #278
Paulinka675
Zakorzenienie

2 dzien uzywam aknemycinu plus i widze ogromną poprawe!! o 50% mniej zaskórników i grudek na twarzy i nie powstaja nowe!! nie wiem czy działa tak na wszystkich którzy go uzywają ale mi pomaga
przy stosowaniu tego leku musze na dzien stosowac jakies filtry??

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Stary 2007-11-16, 15:00   #279
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Jednak wydaje mi sie ze jest zapychajacy-twierdza tak wizazanki z biochemi, ktore naprawde znaja sie na skladach Podobnie gliceryna - wiem ze pare osob zapycha, a w tej tabeli jest w 3 kolumnie I wkasnie zobaczylam ze tam jest również PARAFINA i mineral oil

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Petrolatum niestety jest zapychający i to bardzo, to jest tłuszcz, który nie pozwala skórze oddychać i osoby z trądzikiem powinny tego unikać jak ognia. Chcecie dowiedzieć się więcej, to odsyłam tu: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
I chyba wszystkie tłuszcze/oleje tak działaja A co do tej stronki ktora podalas to ja jak za pierwszym razem to przeczytalam to sie przerazilam, ale okazalo sie ze nie do konca powinno sie wierzyc temu panu, ktory lubi siac postrach

A tak swoja droga to nie wiecie czy wit. z grupy B maja duży wplyw na cere?
Stary 2007-11-18, 15:23   #280
dagna1
Zakorzenienie

czesc wszystkim. co tam u Was? poprawa?
w piatek mam wizyte u dermatologa,doczekac sie nie moge...jest strasznie.
na wizycie rzuce haslo 'kwasy' i zobaczymy,czy bedzie 'za'. psychicznie wysiadam.
Stary 2007-11-18, 15:30   #281
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

U mnie tragedia ,czolo cale wysypane., zreszta reszta twarzy tez
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 09:20   #282
Rylejew
Raczkowanie

Witajcie dziewczyny

Przyłączam się do wątku, jeśli pozwolicie. U mnie też tragedia Od tygodnia mam na twarzy istny wysyp; zupełnie nie wiem od czego i dlaczego. Jeszcze tydzień temu całkiem ładna cera, biorąc pod uwagę, że był to sam koniec okresu. A teraz? Czoło całe w takich malutkich krostkach i grudkach, podobnie nos, miejsca pod oczami i broda. Próbowałam stosować Diacneal i trochę mi to wszystko podsuszył, a dziś będzie już drugi dzień mojej domowej kuracji: woda nieprzegotowana (odstawiona na kilka godzin), do tego pół łyżeczki octu winnego, sok z cytryny i miód lipowy. Na razie mogę powiedzieć, że taka mikstura dobrze nawilża skórę. Smarowałam wczoraj od godziny 14, zostawiłam też na noc, bez stosowania dodatkowo kremu. Dzisiaj nałożyłam pierwszy raz o godzienie 8.30 i będę smarować twarz co 3 godziny i zobaczymy. Mam nadzieję, że coś pomoże, bo jutro trzeba wyjść do ludzi
Rylejew jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:57   #283
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
czesc wszystkim. co tam u Was? poprawa?
w piatek mam wizyte u dermatologa,doczekac sie nie moge...jest strasznie.
na wizycie rzuce haslo 'kwasy' i zobaczymy,czy bedzie 'za'. psychicznie wysiadam.
U mnie masakra A już myślalam ze bedzie dobrze Wysypało mnie tak na całym ryju ze szkoda gadac. Nadodatek całą buzie mam sucha i jak zamaluje korektorem i pudrem to mam takie suche...place Cały dzien przegladalam sie w lusterku czy aby czasem nie przybyło czegos nowego i czy aby czasem cały hmm..."makijaż" nie zbił sie w jakąs spływajaca fałde I nadodatek jak cos mnie bierze jak patrze na koleżanki i na te ich gładkie cery Chyba wróce do davercinu może tym razem cos pomoże. A znacie jakis dobry i lekki krem? Z tego co ja mam to nic mi nie odpowiada.

Cytat:
Napisane przez Rylejew Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny

Przyłączam się do wątku, jeśli pozwolicie. U mnie też tragedia Od tygodnia mam na twarzy istny wysyp; zupełnie nie wiem od czego i dlaczego. Jeszcze tydzień temu całkiem ładna cera, biorąc pod uwagę, że był to sam koniec okresu. A teraz? Czoło całe w takich malutkich krostkach i grudkach, podobnie nos, miejsca pod oczami i broda. Próbowałam stosować Diacneal i trochę mi to wszystko podsuszył, a dziś będzie już drugi dzień mojej domowej kuracji: woda nieprzegotowana (odstawiona na kilka godzin), do tego pół łyżeczki octu winnego, sok z cytryny i miód lipowy. Na razie mogę powiedzieć, że taka mikstura dobrze nawilża skórę. Smarowałam wczoraj od godziny 14, zostawiłam też na noc, bez stosowania dodatkowo kremu. Dzisiaj nałożyłam pierwszy raz o godzienie 8.30 i będę smarować twarz co 3 godziny i zobaczymy. Mam nadzieję, że coś pomoże, bo jutro trzeba wyjść do ludzi
A ten miod nie zapycha? Ja wczoraj posmarowalam wczoraj brode taką "beczka" różowa z Oriflame'u to znaczy zawartościa i dzisiaj obudzilam sie z cudownym białym pryszczem a to był wlasnie miod z jakimis innymi natłuszczaczami A co do tej cytryny. Skoro to kwas to nie zaszkodzi? I ten ocet? To sprawdzona metoda? A co myślicie o masece drożdzowej? Stosowala ktoras? Ja juz mialam okazje i chetnie wyprobowalabym jeszcze raz ale czytalam ze ponoc przez pierwsze pare użyc pryszczy przybywa tak jak to sie dzieje np. w przypadku kwasow a dopiero potem nastepuje poprawa
Stary 2007-12-03, 22:50   #284
dagna1
Zakorzenienie

watek spadl to odkopuje go.

co u Was kochane? znalazlyscie zloty srodek na pryszcze i inne paskudztwa?
podziomka, truzkawka, Maggiczna zyjecie?? :P bo karla mi smignela niedawno
jutro o 11 do innego dermatologa, jupiiiiiii. tylko ide w pelnej tapecie..wiem,wiem.. :/ ale od razu po wizycie lece na uczelnie,a bez tapety nie ma mowy o pokazaniu sie ludziom.

sciskam i caluje

pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
Stary 2007-12-04, 10:29   #285
Maggiczna
BAN stały

GG do Maggiczna

Cytat:

jutro o 11 do innego dermatologa, jupiiiiiii. tylko ide w pelnej tapecie..wiem,wiem.. :/ ale od razu po wizycie lece na uczelnie,a bez tapety nie ma mowy o pokazaniu sie ludziom.

sciskam i caluje
U mnie lepiej Stosuję Acne Derm już chyba miesiąc i naprawdę są efekty. Szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać.. Ale jeszcze jakiś czas będę go używać. Pozdrawiam
Maggiczna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 15:11   #286
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:

sciskam i caluje
U mnie poprawy nie ma, można by powiedziec ze jest okropnie Napisz jak tam po wizycie
Stary 2007-12-05, 10:26   #287
dagna1
Zakorzenienie

Maggiczna, ciesze sie,ze acne pomaga wlasnie nie wiem,czy derma mi tez tego nie przepisala dzisiaj na recepcie sprawdze.

karla_92 a co stosujesz? masz jakies antybiotyki? ja chyba trafilam wkoncu na dobrego derme. kobieta ogladnela dokladnie moja twarz i w gabinecie bylam na pewno ponad pol godziny. pokazalam jej lekarstwa,ktore mialam od poprzedniego dermy i kazala mi to wyrzucic,bo jest to nieodpowiednie na moj stan. zapisala mi COS i mam to stosowac co 4 wieczor. kolejna wizyte mam w styczniu i wtedy zaczne stosowac silne antybiotyki. po pol roku powinnam zauwazyc lekka poprawe.. to sobie poczekam derma mysli,ze to wszystko co mam na twarzy jest za sprawa silnego stresu (a mialam tego na prawde duzo w ostatnim czasie i nadal mam). prawdopodobnie cierpie na nerwice i pomoze mi wybrac jakiegos dobrego psychiatre. czulam sie jakbym rozmawiala z psychologiem.. zapytala,czy mialam mysli samobojcze,czy sie tne itp. troche dala mi nadzieje,ze jest szansa,aby wyleczyc ten moj ryj. zobaczymy..

pozdrawiam Was

pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
Stary 2007-12-17, 20:41   #288
Maggiczna
BAN stały

GG do Maggiczna

Ech i znowu gorzej u mnie.. Stosuję Acne od półtora miesiąca i nie widzę poprawy Już nie wiem co robić.. Pewnie nie ominie mnie wizyta u dermatologa w najbliższym czasie
Stary 2007-12-17, 21:07   #289
klaudia23
Zadomowienie

GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23

hej chciała bym sie dolaczyc do watku
no wiec z tego co czytałam(starałam sie jak najwiecej ale mase tego naprodukowałyscie:P) no to keidys uzywałam beznacne ale to ja bylam mala i nie mialam az tak duzo pryszczy i nielubilam tego bo to tak"sciagało skore";/
no wiec potem wywaliłam
nastepnie bylam u dermatologa ale to z innym problemem i przy okzji zapisała mi taki antybiotyk na pryszcze i na poczatku tak mi wysuszył ze mi skora schodzila platami! ale potem sie przyzwyczaila i byl swietny.lecz po jakis 4 miechac juz w ogole nie skotkował
teraz mam znow mnostow pryszczy i tak szukam "lekarstwa"

słysząłam ze jak ma sie grzywke nachodzaca na czolo to przez to robi sie wiecej pryszczy i z tym sie zgodze,ostatnio własnie tam mam najwiecej:P
aa i jak macie blizny po taki olbrzymich to najlepiej kuice sobie "cepan" on jest na blizny, mi znikaja i ogolnie słyszałam ze jest dobry
ja jak mam czas i jest naprawde zle z moja twarza to nakladam skrub potem kremik(taki naprawde tłusty,że wygladam jak bym z rok niemyla twarzy)no i pomaga jest taka milutka a pryszcze narazie takim czyms lecze

a wy jak stosujecie beznacne?

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:04   #290
Laity
Wtajemniczenie

Unhappy Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

Ja również chcę się przyłączyć...

Ostatnio ciągle mi coś wyskakuje, zupełnie nie wiem od czego. Najgorsze jest to, że nawet jak coś delikatnie ruszę i wszystko wyjdzie, to przez następną dobę mam tak zaczerwienioną skórę, że niczym nie idzie tego przykryć. Staram się więc nie wyciskać, żeby na dodatek tego nie poroznosić, ale wiadomo...

Obecnie stosuję:
- Effaclar K (na nos)
- Davercin (miejscowo)
- jakiś płyn zrobiony w aptece wg recepty (miejscowo)
- krem tonująco-matujący Biodermy (na dzień)

Mam nadzieję, że do świąt cera się uspokoi...

EDIT: Dziewczyny, a co Wy stosujecie, aby złagodzić skórę po grzebaniu przy niej?

Edytowane przez Laity
Czas edycji: 2007-12-17 o 22:31 Powód: dopisek
Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:40   #291
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Ech i znowu gorzej u mnie.. Stosuję Acne od półtora miesiąca i nie widzę poprawy Już nie wiem co robić.. Pewnie nie ominie mnie wizyta u dermatologa w najbliższym czasie
Ale przeciez byłe efekty Może to nagle pogorszenie jest sprawą hormonów? I za niedługo minie.

Cytat:
Napisane przez klaudia23 Pokaż wiadomość
hej chciała bym sie dolaczyc do watku
no wiec z tego co czytałam(starałam sie jak najwiecej ale mase tego naprodukowałyscie:P) no to keidys uzywałam beznacne ale to ja bylam mala i nie mialam az tak duzo pryszczy i nielubilam tego bo to tak"sciagało skore";/
no wiec potem wywaliłam
nastepnie bylam u dermatologa ale to z innym problemem i przy okzji zapisała mi taki antybiotyk na pryszcze i na poczatku tak mi wysuszył ze mi skora schodzila platami! ale potem sie przyzwyczaila i byl swietny.lecz po jakis 4 miechac juz w ogole nie skotkował
teraz mam znow mnostow pryszczy i tak szukam "lekarstwa"

słysząłam ze jak ma sie grzywke nachodzaca na czolo to przez to robi sie wiecej pryszczy i z tym sie zgodze,ostatnio własnie tam mam najwiecej:P
aa i jak macie blizny po taki olbrzymich to najlepiej kuice sobie "cepan" on jest na blizny, mi znikaja i ogolnie słyszałam ze jest dobry
ja jak mam czas i jest naprawde zle z moja twarza to nakladam skrub potem kremik(taki naprawde tłusty,że wygladam jak bym z rok niemyla twarzy)no i pomaga jest taka milutka a pryszcze narazie takim czyms lecze

a wy jak stosujecie beznacne?
W takim razie musisz znowu isc do dermatologa. Z takich aptecznych masci polecam benzacne i acnefan naprawde pomagaja z tym że skora po jakims czasie sie do nich przyzyczaja. A co do tego kremu i peelingu to jestem w szoku Przy trądziku nie można robic peelingu bo sie wszystko porozdrapuje, chyba że taki delikatny enzymatyczny czy jakoś tak ktory nie zawiera zadnych drobinek tylko zluszcza w jakis inny sposob ale o tym musisz poczytac bo ja nie wiem A tłusty krem? Zapewne ma mase zapychaczy. Ja bym go juz nie używala i przerzucila sie na cos lżejszego do cery trądzikowej np. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18536 ja go mam i musze przyznac ze jest naprawde super i z tego co zaobserwowalam po kilku uzyciach - nie zapycha porów.

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Ja również chcę się przyłączyć...

Ostatnio ciągle mi coś wyskakuje, zupełnie nie wiem od czego. Najgorsze jest to, że nawet jak coś delikatnie ruszę i wszystko wyjdzie, to przez następną dobę mam tak zaczerwienioną skórę, że niczym nie idzie tego przykryć. Staram się więc nie wyciskać, żeby na dodatek tego nie poroznosić, ale wiadomo...

Obecnie stosuję:
- Effaclar K (na nos)
- Davercin (miejscowo)
- jakiś płyn zrobiony w aptece wg recepty (miejscowo)
- krem tonująco-matujący Biodermy (na dzień)

Mam nadzieję, że do świąt cera się uspokoi...

EDIT: Dziewczyny, a co Wy stosujecie, aby złagodzić skórę po grzebaniu przy niej?
Ja przykladam aloes (dokladniej ten żel, bo skóra może uczulac) - dobrze goi również wieksze ranki
Stary 2007-12-19, 09:38   #292
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Ja przykladam aloes (dokladniej ten żel, bo skóra może uczulac) - dobrze goi również wieksze ranki
A skąd ja mogę wytrzasnąć aloes?

Stary 2007-12-19, 13:16   #293
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
A skąd ja mogę wytrzasnąć aloes?

Tego wlasnie nie wiem. Ja mam od znajomej Może zapytaj sie wlasnie kogos z rodziny albo znajomych A jak nie to chyba mozna kupic w kwiaciarni.
Stary 2007-12-19, 22:27   #294
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Tego wlasnie nie wiem. Ja mam od znajomej Może zapytaj sie wlasnie kogos z rodziny albo znajomych A jak nie to chyba mozna kupic w kwiaciarni.
Aha, dzięki Może mama mi załatwi...

Stary 2007-12-26, 18:51   #295
Payton10
Przyczajenie

Post Dot.: Czoło w krostkach pomocy!!!!

Właśnie ja tez mam takie cos:/ nawet jak nałożę puder to, to niestety widać
( Dziewczyny mam do was pytanie czy DIACNEAL by na to pomógł? Odpiszcie proszę. Jak coś to podaje także e-maila: dagi14@vp.pl CZEKAM NA ODPOWIEDZ. SERDECZNIE POZDRAWIAM
Payton10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 19:07   #296
Natix
Zadomowienie

Polecam Benzacne Wszystko wysuszy
Natix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 22:13   #297
Paulinka675
Zakorzenienie

a u mnie super poprawa a jestem w 6 tygodniu stosowania aknemycinu plus

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Stary 2007-12-26, 22:57   #298
hammie
Zakorzenienie

a stosowala któraś z was tonik z nafty kosmetycznej i olejku pichtowego? ponoć to pomaga na zaskórniki.
hammie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 11:01   #299
Maggiczna
BAN stały

GG do Maggiczna

Cytat:
a u mnie super poprawa a jestem w 6 tygodniu stosowania aknemycinu plus
Własnie nastrajam się na kupno aknemycinu, więc skoro widać poprawę, to pewnie się skuszę
Stary 2007-12-27, 11:53   #300
włoczykijka
Zadomowienie

a mi to wcale nie pomagało, zdzierstwo jedne ,ono jest chyba nawet z parafiną,więc nie polecam

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości